Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Kínából hozzávetőlegesen mennyi idő alatt szoktak ideérni a cuccok?

(#30552) radi8tor válasza Muerte (#30551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3-4 hét alatt, de volt már hogy 2 hónap alatt jött meg (Karácsony előtt)
Gyorspostával 1 hét.

⭐ Stella

(#30553) Muerte válasza radi8tor (#30552) üzenetére


Muerte
addikt

Köszi :R Free shipping akkor gondolom ez egy postai levélként jönne.Itthon is ül még rajta a vám gondolom egy két napot :U

(#30554) SUPREME7 válasza Muerte (#30553) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azért nem mindig ilyen szörnyű a helyzet, nekem mostanában 2hét alatt megjöttek rendben, bár kis értékűek voltak jellemzően. Most rendeltem több 1-4Ezer forintos cumót különböző eladóktól, elvileg 1-2 nap eltéréssel lettek feladva, majd meglátjuk, hogy érnek ide :)

(#30555) Muerte válasza SUPREME7 (#30554) üzenetére


Muerte
addikt

Hát gondolom a "free shipping" nem gyorspostát takar :DDD Nem gond 2-3 hét még belefér.

(#30556) faresz5 válasza Muerte (#30555) üzenetére


faresz5
senior tag

Legtöbb helyen free shipping van, ha csak nem akar trükközni az eladó. Mivel úgyis a teljes összeg után kell fizetnie ebaynek jutalékot, hogy azon belül milyen postázás van az más kérdés.(standard, economy stb)

(#30557) bul07 válasza SUPREME7 (#30554) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért erősen függ az eladótól , meg szerintem hogy melyik régióból adja fel(menyit utazik országon belül)
Mert nekem egy két eladó esetében tényleg itt van 20nap alatt de , jó pár eladó cucca már 30napnál vagy utána jár

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30558) szabo01


szabo01
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni az USA-ból 450 dollár értékben, ez után áfát és vámot kell fizetnem. Az áfa 27% azt tudom, de a vám mitől függ?
Az interneten mindenhol csak ezt találom: Magánszemély által megrendelt áruk után (e-kereskedelem):
151-999 euró közötti érték esetén a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és 27% áfát kell fizetni.
De azt persze nem írják, ez hány %! Kereskedelmi vámtarifa szerinti vám, ez pontosan mit takar hány %? Valahol van valami táblázat amiben ezt a kereskedelmi vámtarifát meg tudom nézni? Nem igazán találtam sehol és nem lenne mindegy, hogy 2%-os vámot kell fizetnem vagy 12%-ot vagy lehet ennél több is :D ?
Köszönöm a segítséget!

(#30559) üszök


üszök
őstag

Vettem egy 1 Dolláros vackot 3-án,és most kaptam mail,hogy 8-án elpostázta.Mikor ér ide?Pünkösdre?

Más.
Vett már valaki ilyet
vagy ilyet?
Érdemes megvenni ezeket?Érnek valamit? Egy tablethez kellene alkalmi használatra.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30560) Muerte válasza bul07 (#30557) üzenetére


Muerte
addikt

Ajjaj,akkor nem nyugtattál meg...30 nap nekem már sok :((( Mondjuk érthető amekkora ország Kína,nem csoda ha egy hétig csak azon belül utazik a cucc.

üszök: Annyi pénzért ha mást nem, még macskát hajigálni is megéri :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30561) faresz5 válasza Muerte (#30560) üzenetére


faresz5
senior tag

főleg, ha nincsen neki raktáron és 2hét mire beszerzi a terméket :p (sokan bevárják,hogy xdb rendelés legyen mert így olcsóbban kapják meg.)

(#30562) bul07 válasza Muerte (#30560) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha sürgős rendeld Angliából , igaz hogy valamennyivel drágább de közelebbről is jön

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30563) C4mp3r


C4mp3r
addikt

[link]

ha innen rendelek kulcstartonak bullet-et nem lehet problema a hataron, igaz? vagyis nem nezik igazinak es azt veszem eszre, hogy a TEK kopogtat az ajton...

p.s.: illetve igazi, de hatastalanitva van

p.s.s: megsem az, handmade

[ Szerkesztve ]

(#30564) prannk


prannk
őstag

Hogy lehet valaki ilyen fogyatékos??? rendeltem 4 pulcsit de abból 1 darab rossz méret volt..Vásárlás után egyből küldtem neki üzenetet hogy 1 darab M es helyett L est küldjön.. Meg hogy küldjön vissza 5 fontot a szállítási ár miatt. Vissza is írt hogy ok küldi vissza majd a pénzt... Erre most megkérdeztem hogy milyen méretű pulcsikat küldött. erre írta hogy 4 darab M es méretűt. HOGY LEHET VALAKI ENNYIRE BUTA? Vásárlás után egyből írtam neki.... Tudok valamit tenni ez ellen?? Mert most ez engem elég kellemetlenül fog érni mert nem az enyém... Itthon fél 3 kor rendeltem ott fél 2 volt. 4 kor adta fel.. Előtte még írt is. Az bíztos hogy negatívot adok neki hogy egy érthetetlen egy eladó....
De persze nem lehet változtatni a vásárláson.. Miért lehetne.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30565) SUPREME7 válasza prannk (#30564) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha te adtad le rosszul a rendelést akkor ki a hibás? :U

(#30566) prannk válasza SUPREME7 (#30565) üzenetére


prannk
őstag

Hát de a kukiért nem lehet változtatni a rendelést.. Volt valami opció is de ott is az jött ki hogy előbb vegyem fel vele a kapcsolatot. Meg is tettetem egyből.. De ha ilyen fogyis hogy nem érti meg. Még le is okézza és erre elküld 4 M est.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30567) bul07 válasza prannk (#30566) üzenetére


bul07
nagyúr

És ki volt írva hogy különböző méretűeket is lehet egyszerre vásárolni(ha 4-et egyszerre hirdette)
Miért nem vetted meg külön őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30568) tamas1985 válasza prannk (#30564) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Meg szerintem várd meg amíg megjön és meglátod hogy ténylegesen mit küldött.

(#30569) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!

Az ebayről szeretnék rendelni egy gopro hero 3 blacket, ezt már tuti vámolják vagy ez most hogy van?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#30570) TaaT válasza predakon (#30569) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ honnan jön ;)

Give them hell Ukraine!

(#30571) predakon válasza TaaT (#30570) üzenetére


predakon
őstag

US

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#30572) TaaT válasza predakon (#30571) üzenetére


TaaT
veterán

Kicsi a valószínűsége hogy átcsúszik :)

Give them hell Ukraine!

(#30573) radi8tor válasza predakon (#30569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tuti vámolják, függetlenül attól honnan jön.
Gondolom eredeti dobozában, stb. érkezik. Vámosok sem most jöttek le a falvédőről.

⭐ Stella

(#30574) predakon


predakon
őstag

no name sárga dobozban jönne, az a tipikus karton :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#30575) radi8tor válasza predakon (#30574) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha raknak bele üdvözlő kártyát, akkor átmehet a Vámon...

⭐ Stella

(#30576) koxx


koxx
MODERÁTOR

Változtattak vmit az eladásnál? ez az ablak fogadott miután rányomtam a termék listázásra. Aszondja meg kéne adnom a bankkártya adataimat, de ugyan minek? paypalon úgyis zárolják a pénzt 21 napig..

(#30577) predakon válasza radi8tor (#30575) üzenetére


predakon
őstag

húúú, köszi akkor szólok hogy mindenképpen rakjanak bele :D viccet félre téve, sajnos akkor ez sem megoldás :( hát kár :(

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#30578) TESCO-Zsömle válasza koxx (#30576) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt mondja, hogy nincs beállítva visszafizetési számla.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30579) koxx válasza TESCO-Zsömle (#30578) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez fura, semmit nem állítottam el és eddig rendben volt.

szerk: megvan, be kellett állítanom a paypalt, de először csak a creditcard opciót ajánlotta fel

[ Szerkesztve ]

(#30580) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek.

Rendeltem március 15-én egy apróságot az ebyről és mivel lassan egy hónap is eltelt és sehol semmi,irtam egyet az ebaynek.
Ezt a választ kaptam az eladótól az ebayen keresztül.

The seller has responded to you and offered another solution to solve this issue.

Seller's message:
" Dear buyer, So sorry for inconvenience,we have posted out the item on Mar 16th by normal post ,so we do not have tracking number Maybe it is delayed or lost on the way as some reasons,Hope u could understand,do you agree that We refund the payment to you firstly and you help us close the case ,How do you think?If you still didn't got it, and want the item, You can buy again with that refund, Do you agree? looking forward to your understanding and reply. Have a nice day. Regards"

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this case in the Resolution Center.
Mivel az angol tudásom igencsak csekély és a google forditó sem éppen pontos,szeretnék kérni segitséget hogy ez most mit is jelent tulajdonképpen?Mit is kellene csinálnom ezekután?
Köszönöm előre is a segitséget :R

(#30581) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy alkatrészt az Ebay-n és valamiért 2 látszik a vétel emlékeztetőben, egyszer kifizettem az eladónak, de az Ebay cseszeget hogy fizessem ki a másodikat is. Hogy lehet ezt törölni ?
Merre kell, vagy kinek kell írni?

We have opened an unpaid item case for V1.5 ELM327 OBD2 OBDII Bluetooth Vehicle Car Diagnostic Interface Scanner.

If payment isn't received by 15-Apr-13, the seller may withdraw from the contract and you would no longer be entitled to receive this item. Additionally, an unpaid item may be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

If you've paid and believe payment should have been received by now, please contact Customer Support.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#30582) dvdbackuper válasza hevizms (#30580) üzenetére


dvdbackuper
őstag

annyi, hogyha akarod, akkor visszautalja az árát és ha akarod, megveheted újra...

(#30583) hevizms válasza dvdbackuper (#30582) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a gyors segitséget. :R
Az mit jelent hogy "megvehetem újra"?
Azt hogy nem kell fizetnem és küld egy másikat? :F
Természetesen ez utóbbi lenne a jobb megoldás,hisz azért rendeltem mert szükségem van rá.
Ez esetben mit kell most tennem?

[ Szerkesztve ]

(#30584) htc07 válasza hevizms (#30583) üzenetére


htc07
addikt

azt írja a levél, hogy visszaküldi a vásárlás értékét, és miután visszakaptad, megvásárolhatod újra, ugyanazért az összegért. Tehát gyakorlatilag ingyen küld egy másikat, ha a visszakapott pénzből újra megveszed azt a terméket.

(#30585) kirkri válasza hevizms (#30583) üzenetére


kirkri
addikt

Ez a korrekt megoldás amit kínált neked. Ugyanis sok eladó azt csinálja - miután jelzed neki, hogy nem érkezett meg a vásárolt termék - hogy visszaír, miszerint postázott már neked egy másikat az elkallódott helyett, várjál türelemmel. Aztán ezt mégsem teszi meg, te pedig kicsúszol a reklamációra rendelkezésre álló 45 napból.
Amit ő felkínált neked, az az egyenes megoldás. Apénzed visszaadja és megveheted tőle újra, ha szükséged van a termékre.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30586) Tibor-34


Tibor-34
csendes tag

ebay-en eladás után eltelt a megadott idő és még ma sem kaptam meg a pénzt a paypal számlámra(még nem elérhető pedig a mai dátum volt megadva)Vagy csak akkor elérhető,ha értékel a másik fél?

(#30587) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

EBayről vásárolnék egy jelentősebb összegű terméket.Ez után vámot és áfát kell gondolom fizetni.
Az lenne a kérdésem, hogy a vám milyen mértékű?Illetve majd a futárnak kell fizetni?

Köszi!

(#30588) gg72


gg72
veterán

Nálatok is belassult a vám mostanában? 4 napja ülnek egy csomagomon, az idén nekem 2 nap alatt átment minden...

(#30589) tamas1985 válasza bence007 (#30587) üzenetére


tamas1985
aktív tag

27%Áfa+2%VÁM

(#30590) tamas1985 válasza predakon (#30569) üzenetére


tamas1985
aktív tag

van az angol ebay-en is ez a kütyü, szóval szerintem akkor rendeld meg onnét és akkor nem lesz vám meg áfa

(#30591) tamas1985 válasza gg72 (#30588) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nekem is 4 nap volt legutoljára

(#30592) gg72 válasza tamas1985 (#30591) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor még van remény... ;)

(#30593) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Szeretném megosztani veletek, hogy mit tapasztaltam az ebayen. Gondolom a legtöbben inkább vásároltok, ( na az a könnyebb része ) én viszont eladni próbálnék és ebből a szempontból közelítem meg a dolgokat.

Megcsináltam a regisztrációt, minden rendben, feltöltöttem az első aukciómat, erre még aznap letörölték, kértek tőlem személyit és számlát a termékről amit feltöltöttem.
Elküldtem a dokumentumokat, több napig vártam és nem történt semmit.
Felvettem velük a kapcsolatot, hogy mi van, hát még kéne nekik egy bankszámlakivonat vagy valami, amin rajta van a címem.
Mondom, a személyimen rajta van, az miért nem jó? Rizsa szöveg jött válasznak.
Így hát ment nekik a bankszámlakivonatom is.

Hurrá, így kb 1 hét múlva újra eladó lehettem.
Természetesen az elsőnek feltöltött aukcióm ment a süllyesztőbe, így újra kellett szerkesztenem az egészet.
Igen ám, de bevezettek egy korlátozást, hogy csak 10 db terméket tudok feltölteni egy hónapban, és az is egy bizonyos összeghatárhoz van kötve.
Természetesen van olyan menüpont, hogy "limit emelése" de ez sajnos Magyarországról nem működik.
Azt tanácsolták az ügyfélszolgálaton, próbáljak meg átregisztrálni a Amerikai Ebayre. Persze ahhoz USA cím is kéne, erről ennyit.
Állítólag a limit amúgy magától is emelkedik, ha az ember "régi" eladó lesz.

A napokban sikeresen eladtam ugyanabból a termékből több darabot is, elpostáztam, erre még aznap letörölték az aukciómat.
Mondom mi van már megint? Kiderült, hogy abból a termékből csak 3-at lehetett volna eladni.
Ilyenkor olyan "rendesek" nem csak az aukciót törölték, hanem a már eladott termékeket is.
Tehát mintha egy darabot sem adtam volna el. Hiába postáztam már el, a vevőket kitörölték, értékelést sem én, sem ők nem tudnak készíteni.
Szerencsére emailben még megvolt a vevők elérhetősége, így megbeszéltem velük a továbbiakat.
Természetesen az eladási limitbe beleszámítják, így már csak 7 terméket tudok feltölteni, hiába lett a 3 eladás törölve.

Kiderült, hogy ha az Amerikai ebayen keresztül töltöm fel, akkor ott nem törlik le, mert más szabályok vonatkoznak rá.

Azon már csak nevettem, hogy tegnap a PayPal 21 napos tartásba rakta a pénzemet.
Értem én, hogy biztonság, de szerintem kezdenek túlzásba esni, teljesen elveszik az ember kedvét.
.
Kicsit utánaolvastam külföldi fórumokban, hogy mi az embereknek a véleménye az Ebayről manapság, hát nem túl jó, azt kell, hogy mondjam.

Szóval nem könnyű az ebayen eladóként tevékenykedni, szerintem túl-van szabályozva.

(#30594) bul07 válasza Fancy-boy (#30593) üzenetére


bul07
nagyúr

Az ebay a vevőket védi jobban nincs is ezel baj

Amiket leírtál itt rákeresve is megtudhatad volna sőt a limit emelés működik itthonról is , keres rá itt a fórumon többek már megemeltették

Minden kezdő eladónál zárolja a pénzt, ez is a vevők védelme miatt van

Ez nem vatera, itt rendesen szabályozva van minden

Jó tanács a későbiekre, úgy küldj ell bármit hogy nyomonkövetési szám legyen hozzá, mert ha a vevő azt mondja hogy nem érkezett meg és nem tudodd bizonyítani hogy megérkezett hozzá akkor buktad az egészet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30595) Fancy-boy válasza bul07 (#30594) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tudod, azért már átestek a ló túloldalára szerintem.
Az eladók csak pozitívan értékelhetik a vevőket, ezért is sokan háborognak, mert sok vevő kihasználja a helyzetet.

Nyomkövetéssel küldök.
Az ebay ügyfélszolgálata nincsen mindig a helyzet magaslatán. Hol ide küldenek, hol oda. Nincs egységes válasz, ők maguk sem ismerik a saját szabályaikat.

Nem hiszem, hogy pont ugyanígy ki lett volna egyben tárgyalva minden amit leírtam.
De egyébként sem árt a frissítés, azért van a fórum. Én ezeket tapasztaltam, lehet belőle tanulni, igen, máskor jobban visszaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#30596) randras válasza Fancy-boy (#30595) üzenetére


randras
veterán

Talán csak szeretnék kihegyezni az egészet profi, nagy tételes eladókra.

(#30597) üszök válasza DeniBoy (#30581) üzenetére


üszök
őstag

Fizesd ki,ha megjön annyiért még aznap eledod. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30598) üszök


üszök
őstag

Ez kamu?
Más 60 alatt nem adja,és a 80-as értékelés sem túl bizalomgerjesztő.Januárban ezek még 100 fölött voltak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30599) htc07 válasza üszök (#30598) üzenetére


htc07
addikt

Az eddigi visszajelzéseit hello kitty-s karórákról kapta, én kamunak titulálom. amúgy geekbuyingon ~ 50 dodó az mk808 és 20 dodó a távirányító.

(#30600) üszök válasza htc07 (#30599) üzenetére


üszök
őstag

Én is annak nézem,csak megakadt a szemem rajta.
Ott sajna nem tudok vásárolni,mert nincs Paypal.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.