Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) radi8tor válasza wmarci (#27250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

45 EUR postaköltséggel együtt.

⭐ Stella

(#27252) kaller1


kaller1
veterán

Üdv!

Eladni szeretnék, de ez a szöveg fogad a feltöltés végén:

Please contact customer care to help us confirm your identity

Mi a menete ennek a megerősítésnek?

.::> <::.

(#27253) radi8tor válasza kaller1 (#27252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feltesznek kérdéseket rólad. Neved, címed, telefonszámod, ebay felhasználó neved, emailcímed, születési éved kell majd megadni nekik. Mindezt telefonon kell megtenni.
Utána a végén asszem adnak egy kódot, amit be kell írni eBay oldalán.

⭐ Stella

(#27254) kaller1 válasza radi8tor (#27253) üzenetére


kaller1
veterán

Telefonon keresztül? Azért annyira nem vagyok jó angolból. :U Egyébként már egy sms kódot kaptam, amit meg is adtam, de ennyi.

.::> <::.

(#27255) radi8tor válasza kaller1 (#27254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amit én ismertem ott telefonon kellett őket felhívni.

Miután megadtad az SMS-ben kapott kódot akkor sem tudod feltölteni a terméket?

⭐ Stella

(#27256) kaller1 válasza radi8tor (#27255) üzenetére


kaller1
veterán

Sajnos nem, csak ennyi jön a végén:

.::> <::.

(#27257) radi8tor válasza kaller1 (#27256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Munkaidőben kell őket megkeresni. (ezt írja)
A jobb oldali call us-t kell választanod.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27258) axioma válasza radi8tor (#27257) üzenetére


axioma
veterán

Hat en nem adtam el, de el nem hiszem, hogy nem lehet emailben scannelt okmanyokkal megoldani... az tuti, hogy amikor az eves vasarlasi limit tullepese miatt kerdezoskodnek, az siman megoldhato, es meg sok idobe se tellik az ugyintezese (m.tarsam csinalta nemreg).
A "call us" csak arra vonatkozik, ha a felette levo linkeken talalhato leirasok soran se boldogulna a user. De azokat meg kene nezni es ertelmezni. [Ha jol remlik a masik topikbol, akkor fenykepes igazolvanyt es a lakcimre es nevre szolo valami szamlaszeruseget kernek, csak ugy a la naturo, nem kell forditani.]

(#27259) szeva000 válasza axioma (#27258) üzenetére


szeva000
addikt

van éves vásárlási limit?Nem is tudtam:)...

(#27260) Winner_hun válasza axioma (#27258) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyi az éves vásárlási limit? Hol lehet erről olvasni? Eddig nem sikerült elérnem pedig azt hiszem nem keveset költök az eBay-en, 2012-ben ~7 milliót elvásároltam. Volt hogy egy hónap se kellett az 1 misihez. Vagy ez amerikai szemmel csak aprópénz és a sokszorosáról van szó?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27261) kaller1 válasza axioma (#27258) üzenetére


kaller1
veterán

radi8tor1 segített telefonon keresztül, sajnos visszautasították, hogy eladó lehessek. :U

.::> <::.

(#27262) Fecogame válasza Winner_hun (#27260) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt azt írják, $15 000 a limit.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27263) Winner_hun válasza Fecogame (#27262) üzenetére


Winner_hun
félisten

Licitálásnál mennyit lehet megtenni. Ennek köze nincs az éves díjhoz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27264) axioma válasza Winner_hun (#27260) üzenetére


axioma
veterán

Reszleteket nem tudok, csak igy meselte, megkerdezhetem... lehet, hogy ugy osszessegeben most ert el valami hatart, bar regota es sokat vasarol. Ott is valami igazolja magat dolog volt, es pikk-pakk megoldodott, telefonalas nelkul.

(#27265) Winner_hun válasza axioma (#27264) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kíváncsian várom, előre is köszönöm:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27266) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Elég sokat rendelek EBAY-ről, de mostanában valami nem stimmel. Egy ideje nem kapok meg csomagokat, amik egyszerűen eltűnnek. ez rendszerint 1-2-5 dolcsis cuccok. Több helyről is hallottam, hogy a magyar postások ellopják a csomagokat amire az van ráírva, hogy gift. Nem hittem benne, de most nem vagyok meggyőzve az ellenkezőjéről.
Reklamáltam az eladónál, aki küldött egy fotót a csomagról, amin elég jól látszanak az adatok. Rajta van a nevem címem, miegymás.
Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne utána menni ennek a csomagnak?

http://kepfeltoltes.hu/130102/ebay_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

UI: nem akarom megsérteni a postásokat, nem ez a célom. Egyébként találkoztam olyna oldallal is, ahol le is írták, hogy Magyarországra konkrétan nem küldenek, mert a csomagok eltűnnek a postán. Az se semmi....

http://djadji.fw.hu

(#27267) lupus_l válasza djadji (#27266) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem lehet általánosítani, de az tény, hogy nagyon sok csomag tűnik el itthon, de én eladóként inkább úgy érzem, hogy a címzettek (honfitársaink) miatt kerültünk tiltólistára. Eladóként sajnos nekem le kellett tiltani Magyarországot, mert annyira sokan akartak refundot, hogy a csomag nem érkezett meg; követőkód szerint viszont megérkezett, viszont ilyenkor jött a "mese", hogy a szomszéd vagy rokon átvette, csak elfelejtett szólni... szóval ijesztő, hogy mi megy itthon... :(

Persze Mexikó sem semmi, ahol rendelés után 2 nap múlva "reklamált", hogy miért nincs ott a csomag, mert szerinte több, mint 1 hónapja rendelt :DDD
Persze tisztelet a kivételnek, vannak pozitív példák is. Ezért kerülnek bizonyos országok tiltólistára.

Kérd ajánlva a csomagot (még, ha drágább is) a feladótól. Ezzel a módszerrel Te is tudod figyelni a követőkóddal... nekem kivétel nélkül mindegyik megérkezett. Követő kód nélkül nem nagyon tudsz utánanézni a csomagnak.

(#27268) Fecogame válasza djadji (#27266) üzenetére


Fecogame
veterán

Én úgy vettem észre, hogy csak bizonyos települések postásai nyúlják le a cuccot, mivel én ( és még vagyunk így páran ) megkapják szinte az összes cuccot, másoknál pedig szinte az összes eltűnik...

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27269) kisda válasza Fecogame (#27268) üzenetére


kisda
aktív tag

3 év alatt most tűnnek elfele a csomagjaim... 3db tűnt el szeptember óta (HK és kínai airmail) 5-10$ összegben. Közte volt 200$ összegű regisztrált csomag,az megjött gond nélkül. Most is várok Dec 10.-e óta egy 15 dolcsis HK airmail-t, de még semmi hír róla. Aliexpressről DHL-el volt freepostára hirdetve ékszer 10$-ért, gondoltam 2-6 nap a posta pont megjön karácsony előtt. HK posstal adta fel 15.-én regisztráltan, de azóta sem hoz ki semmit a tracking.
Írtam az eladónak mikor megláttam hogy nem DHL-el küldte, lefényképeztem az oldalt elküdtem neki amin látszik,hogy mi a postázási mód meg fizetett összeg, majd visszaírt pár nap múlva, hogy 200$ felett küld csak a DHL. Akkor miért van csak TNT meg DHL a szállítási módok között? Persze mind2 ingyen.

(#27270) szeva000 válasza kisda (#27269) üzenetére


szeva000
addikt

Az bizta,hogy nekem is az utóbbi 2hónapban nem jött meg pár cucc.Ráadásul már kettőnél kiszaladtam a 45 napból is,mert el is felejtettem:D
Az a baj,ha elkezd mindenki refoundolni be is zárhatja a kaput az ország,mert letiltanak bennünket tuti.Az megint csak a sok féreg kereskedőnek lesz jó,akik 500%-os haszonnal akarnak mindent adni.....

(#27271) hun620 válasza szeva000 (#27270) üzenetére


hun620
aktív tag

Ez igaz, de azért gondolom senki se akarja elbukni a pénzét egy nagyobb jóért :) Az a baj, hogy 45 nap a refund limit, mert még utána is simán jönnek meg csomagok.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27272) kisda válasza hun620 (#27271) üzenetére


kisda
aktív tag

Én sose kértem még paypalnál refund-ot. Ha eltűnt csomagom, vagy éppenséggel nem működött,vagy hibás volt, írtam az eladónak és tök kedvesen segítőkészen felajánlotta mindíg a refundot,vagy újra küldést.

(#27273) hun620 válasza kisda (#27272) üzenetére


hun620
aktív tag

Ez most részletkérdés, hogy kitől kérsz refundot, az eladónak az ugyanúgy anyagi kár. És gondolom ezért tiltanak minket, hogy ne vesszen el a pénzük.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27274) kaller1 válasza hun620 (#27273) üzenetére


kaller1
veterán

És gondolom ezért tiltanak minket, hogy ne vesszen el a pénzük.

Én már jártam úgy, hogy a bevált eladóm, akitől már több dolgot vettem, egyszer csak megvonta a szállítást kis hazánkba.

.::> <::.

(#27275) djadji


djadji
senior tag

Tökéletesen egyet értek. Bizonyos emberek lopják el a csomagokat, és gyaníthatóan azok a posta közelében dolgoznak (ISMÉTLEM: nem mindenki...) És persze vannak azok akik az anyjukat is eladnák 1 Ftért, azok bizony 4-5ször is újraküldetik a cuccot. AZ a furcsa, hogy eddig nekem is mindig újraküldték a cuccot és egy esetet leszámítva mind megjött. (de csak az újraküldés). SOha nem kaptam 2-t egy helyett. Az viszont volt, hoyg rendeltem valamit és egészen mást kaptam helyette (éppen most). SZóval odát is lehet káosz a csomagolásnál.. :-)

De most mit tegyek? Ha csomagot nem ingyen postázzák, nem is éri meg rendelni. Rendszerint én 1-2-4 dolcsis dolgokat rendelek... ez az ár 200% lenne drágább, ha nem ingyen postáznák.
Olyat is hallottam, hoyg azokat a dolgokat lopják előszeretettel, amire rá van írva: GIFT. Lenne értelme kérni, hogy ezt ne írják rá? vagy akkro az már más a vámon...?

http://djadji.fw.hu

(#27276) hun620 válasza djadji (#27275) üzenetére


hun620
aktív tag

Vám szempontjából teljesen lényegtelen a gift, mivel értékhez van kötve.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27277) djadji válasza djadji (#27275) üzenetére


djadji
senior tag

ÉS a következőt terveztem:
Eddig (bevalolom) mindig csak freeship esetén rendeltem, és ott is a legolcsóbbat de lehet hogy itt szúrtam el.
Arra gondoltam, hoyg ezentúl kiválasztom a legolcsóbbat, azok közül ami NEM FREESHIP-es.
VAgyis "X$ + Y$ shipping".
HA már fizetek a postáért, akkor annak csak marad valami nyoma a rendszerben.. és akkro már nem merik zsebretenni.
Jól gondolom, vagy még mindig naív vagyok?

http://djadji.fw.hu

(#27278) kaller1 válasza djadji (#27277) üzenetére


kaller1
veterán

Jól gondolom, vagy még mindig naív vagyok?

Nem gondolod jól. Csak akkor van nyoma, ha tracking is van.

.::> <::.

(#27279) randras válasza djadji (#27277) üzenetére


randras
veterán

Abszolút nem, hiszen azoknál az nem is a posta díja, vagyis nem egészében...

(#27280) djadji válasza kaller1 (#27278) üzenetére


djadji
senior tag

ÉS az emnnyivel drágább?
Tudom.. ez sokmindentől függ... de jó lenne tudni mennyivel több kb.
HA pl egy IC 3 dolcsi, akkro enm sokat szánnék a nyomkövetésre...

http://djadji.fw.hu

(#27281) matykooo válasza djadji (#27280) üzenetére


matykooo
aktív tag

2-3 dollár a tracking még az áron felül kb

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27282) bul07 válasza matykooo (#27281) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezel vitatkoznék mert lehet sokkal kevesebb is attól fügően hogy milyen szerződése van a postával
Kaptam én már 1.5$-ros rendeléshez is tracking számot
Most is van egy tablet fólia rendelésem 4.3$ volt ha jól emlékszek és kaptam tracking számot

Az eladótól függ hogymenyiért add számot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27283) axioma


axioma
veterán

Nekem ma jott meg (tavolkeletiek) egy dec.11-ei es egy nov. 30-ai (eddig nem is erdekes), meg egy szeptember 16-ai(!) termek. A vicces, hogy en is tok elfelejtkeztem rola (1.2$), nem refundoltattam meg semmi, erre most itt van. A boritekon 09.24. datum van... Ellenben at van huzgalva rajta a felado tobbszor, valamit nagyon szaladgalhatott ossze-vissza a nagyvilagban.
Nekem olyan volt, hogy 45 nap vegefele refund-oltattam, majd megjott a csomag, de a 25-bol egy torott volt. Szoltam neki, hogy akkor igy 24-et ujra kifizetnek, kuldte a szamlat, rendeztem.
De olyan is volt, hogy valami 3 dolcsis orat refundoltattam, mert tenyleg nem jott meg, es meg fel ev mulva is ujra rakerdeztek, hogy kedves vevo, azota se kaptad meg?

(#27284) djadji


djadji
senior tag

ÉS (bár lehet hogy le van írva az első postban, amit elolvastam, csak nem a linket).
Szval a tracking-et külön lehet kérni, freeship és nem fgreeship-re is? vagy hogy megy ez? (vagy olvassa után és nem kérdezgessek olyat ami 100szor le van írva.. :DDD )
Mert az nekem tökmindegy, hoyg hajó vagy repcsi, vagy lovaskocsi hozza. Lényeg hoyg ideérjen...

http://djadji.fw.hu

(#27285) W1 válasza djadji (#27266) üzenetére


W1
senior tag

Nekem eddig 15ből 0tűnt el. Egyre hittem, hogy eltűnt, de csak szimplán késett. 3 hónapot.:DDD

(#27286) djadji válasza W1 (#27285) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem sem tűnik el mind... de ahogy korébban írta valaki előttem egyre gyakrabban előfordul ez.
ÉS nem szeretnék azzal a kínai munkással kicseszni, akinek (valószínűleg) levonják a béréből ezt a csomagot... és nem szeretném, hogy az a szemétláda aki lenyúlja, annak egy csepp öröme is legyen... ezért szeretnék valami megoldást találni, hogy mindenki megkapja amit megérdemel (ha lehet a tolvaj is...)
CSak gondolkodom, hogy is lehetne megoldani...

http://djadji.fw.hu

(#27287) randras válasza djadji (#27286) üzenetére


randras
veterán

Sehogy.

(#27288) W1 válasza djadji (#27286) üzenetére


W1
senior tag

Tracking?

(#27289) djadji válasza W1 (#27288) üzenetére


djadji
senior tag

Csak hoyg ne a levegőbe beszéljek.
Itt van pl ez:
[link]
Ezt már megvettem és meg is jött (pont ma). NA ha ilyet vennék újra, akkor mit lehetne tenni? Ez itt 5 dolcsi a 2 db, szóval igan jó áron van . A következő:
[link]
Ez nem free shiping, de ez már majdnem 8 dolcsi és csak egy db. Szóval uszkve 4szer annyiba kerül (dupla ár, fele mennyiség).
Szóval ezért rendeltem az elsőt (szerencsére meg is jött). De ha lehetne monjuk az elsőt rendelni +1$ért tracking, vagy nyomkövető, vagy ráírják hogy "100$ és nagyon figylünk ám!!!" vagy valami.. legalább egy harapós kutyát tegyenek a csomagba, ami nem engedi ellopni.. vagy valami ilyesmi...
A hangsúly nem a küldés sebességén van, hanem azon hogy ne lehessen ellopni, vagy ha igen, rá tudjak mutatni hol lopták el. VAgy legalábbis a postán verni az asztalt... vagy valami ilyesmi lenne jó.

http://djadji.fw.hu

(#27290) TaaT válasza djadji (#27289) üzenetére


TaaT
veterán

A 8dolcsist ugyanúgy lenyúlhatják mint az 5dolcsist, melyiken buksz kevesebbet? Azt rendeld :)

A tracking nem ér semmit biztonság szempontjából, sőt a trackingel bizonyítja az eladó hogy feladta, és nem lesz refund...

Give them hell Ukraine!

(#27291) Fecogame válasza djadji (#27289) üzenetére


Fecogame
veterán

GPS adó-vevő egységet rakass a csomagba, kamerával együtt, amit netről tudsz követni. Esetleg kísérd el a csomagot személyesen, és nézd meg, ki nyúlja le :D

Szvsz nem lehet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27292) hun620 válasza djadji (#27289) üzenetére


hun620
aktív tag

Az elsőhöz is kérhettél volna trackinget, bár ilyen kis csomagokat nem nagyon nyúlnak le.

For insurance service (Having a tracking number), please contact us to add US $3.50 at the payment.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27293) djadji válasza hun620 (#27292) üzenetére


djadji
senior tag

Aha.. ezt kerestem.. de ez mondjuk duplázza az árat.. nem biztos hogy megéri....
Kérdés az, hogy ha mégis lenyulja valaki, megyek e valamire a követéssel, vagy csak arra jó, hogy legyen. Szóval elismeri e a posta, hoyg igen.. átvettük és nálunk tűnt el a csomag. Vagy tojnak a fejemre....?

Személyes követés.. az kelleen.. egy csomagba kiküldöm magam.. és a visszairányban beülök az IC mellé... :-)

http://djadji.fw.hu

(#27294) matykooo válasza bul07 (#27282) üzenetére


matykooo
aktív tag

ok ez most olyan dolog, hogy 5,2$ os trackem is volt már, mert olyan összegű és méretű tömegű dolog volt... általánosan írtam a dolgot, hogy kb ennyi, ezt az eladó fogja megmondani, hogy mennyi... az meg hogy kapsz trackinget nekem is van olyan eladó aki adja, de semmit nem érek vele, mert nem a normál bevált tracking formátum, hanem egy sima azonosító amit sehol nem lehet lekövetni :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27295) TaaT


TaaT
veterán

Más téma, rendeltem meleg fehér helyzetjelző ledet a kocsiba (leírás szerint 3000-3500K között kéne lennie) olyat kaptam hogy a 4300K-s xenonnál is fehérebb [link] vázolom az eladónak a tényállást, szerinte van egy kis szórása a ledek színének :DDD

Give them hell Ukraine!

(#27296) matykooo válasza TaaT (#27295) üzenetére


matykooo
aktív tag

na igen, ennyit a megbízható és pontos leírásokról :DD

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27297) kisda


kisda
aktív tag

Mint írtam a mai nap folyamán,hogy várok Dec10.-e óta egy 15$ értékű csomagot HK-ból, na ma megérkezett!

Gift van bepipálva rajta, 3$ összeg ráírva.

Remélem a többi csomagom is így jár, nem valami jó mikor vár az ember,és csomagja sehol :D

(#27298) szilard28 válasza kisda (#27297) üzenetére


szilard28
aktív tag

nekem egy 19-én rendelt csomagom jött meg.
2 hetes rekordidő, főleg ha figyelembe veszem a szabadnapokat.

(#27299) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Sziasztok! Bocs, de nem tudtam jobb helyet keresni, hogy megkérdezzem. Még nem rendeltem külföldről... Erről az oldalról rendelt már valaki? Mennyi idő alatt érkezik meg? Ma reggel rendeltem PayPallal fizettem egy 12 dolláros csomagot. Ez után majd e-mailt fogok kapni, ha feladják? Lehet nyomon követni? Köszi!

(#27300) szilard28 válasza andikaaa (#27299) üzenetére


szilard28
aktív tag

általában küldenek emailf a feladásról, de nem garantált

követés attól függ, hogy adják fel, mert ez nekik plusz pénz. h van tracking, akkor azt elküldik emailben

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.