Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) TaaT válasza Chaser (#27100) üzenetére


TaaT
veterán

Ezért lett volna jó a tértivevény, mert ha átveszi arról is tudsz, ha nem arról is :)

Amúgy több infót én sem kaptam az ajánlott oldalról: célországba megérkezett, kézbesítési kísérlet, átvették... a tértivevény cetli meg majd hazatalál jövőre...

Give them hell Ukraine!

(#27102) randras válasza Chaser (#27100) üzenetére


randras
veterán

Csak egy tipp: technikailag nincs akadálya, hogy megmondják, hol vették át, csak... ;)

(#27103) Chaser válasza TaaT (#27101) üzenetére


Chaser
titán

Ezt úgy nem közölte velem a kedves postáskisasszony, most is csak azt kérdezte sorsjegyet kérek-e...:) Ugyanakkor érdekes, ha én kapok kinnről valami normál ajánlottat se dobják be, ha befér akkor sem. És látszik célországként Hungary, nem egy nagy büdös semmi.

randras: Fejtsd már ki bővebben:) Akár privátban is. Az biztos, hogy kiverem a balhét. Ennyi erővel nem kellett volna ajánlott se, csak feleslegesen dobtam ki a pénzt. Nem hiszem hogy a tag kamuzna, sok bizniszünk volt, 99.5-ös, kb 9k értékű téves rendelést postáztam neki vissza. Vagy vkinek, vmelyik országban akinek valaki odaadta :W

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27104) TaaT válasza Chaser (#27103) üzenetére


TaaT
veterán

"csak azt kérdezte sorsjegyet kérek-e..."

Ismerős helyzet, megkérdeztem a nyomonkövetés hogy működik külföldi címzésnél, azt mondta a postásnéni hogy csak belföldön működik a tracking, na mondom fasza... :o pedig a nagy fenét, volt célországba megérkezett is stb...

Give them hell Ukraine!

(#27105) randras


randras
veterán

Hivatalos papírt sosem fogsz kapni róla, de egy deákigazolvány lehet hogy "segít utánanézni". :DDD

(#27106) Chaser válasza TaaT (#27104) üzenetére


Chaser
titán

Belföldön se működik többnyire a tracking:D Ez a legjobb. A másik, már csak elviek miatt se hagyom annyiban a dolgot, mert a pénzemért gyakorlatilag szolgáltatás 0. Hát, le fogom előre lőni a poént, nem kérek majd sorsjegyet ;]

randras: Ki se látszok a melóból, lehet ezért nem fogom fel mire célozgatsz :P megosztanád velem, hogy én is értsem :F :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27107) randras válasza Chaser (#27106) üzenetére


randras
veterán

Odamész a helyi postás nénihez a nagypostán, és némi pénzmag diszkrét átadása közben megkérdezed, hol és mikor kézbesítették, és milyen úton az adott ragszámú küldeményt.

(#27108) Chaser válasza randras (#27107) üzenetére


Chaser
titán

:DD 10 másodperce esett le, mondom beírom, rájöttem mi a DEÁK-igazolvány:D Majd ők fognak nekem adni sztem...FBI, CIA, NASA minden lesz ha nem.

szerk: elsőre azt hittem arra gondolsz megprütykölni vmelyiket...broááááá:D na jó, soron dolgozók közül páran jöhetnének :)) sorsjegy nélkül persze ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27109) Fecogame


Fecogame
veterán

Eszembejutott, mint vám kijátszási lehetőség...

Ha a kicsi kínaiak ráírnák a csomagra, hogy feladó Németország, akkor nem lenne vám...

Ha ezt be lehet játszani, akkor az elég nagy bug a csomagkezelési rendszerben. Két buktatót látok ebben:

1., A kínai postán nem veszik fel németországi feladóként a csomagot.
2., A kínai jelekből úgyis le lehet szűrni, hogy az nem német csomag lesz.

Vélemények? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27110) Chaser válasza Fecogame (#27109) üzenetére


Chaser
titán

Tök mind1 mit ír rá, az számít honnan jön. Lehetsz te akár német is Kínában, németként fel is adhatsz csomagot no-i lakcímmel, de ha kínai postahivatalból teszed mindezt, attól a feladási hely ugyanúgy Kína marad. És az számít, nem az hogy kitől vásárolsz. A kínai pecsétből meg nem lesz német:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27111) sellerbuyer válasza Chaser (#27110) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ebből következik, hogy úgy lehetne "kijátszani" az ilyesmit, hogy (az USA-ból cuccokat behozó cégek mintájára) olyan helyen VÁM-oltatni (olyan országban), ahol a legkisebb az EU-n belül a költsége, aztán ha már EU-n belül van, akkor csak postaköltség. Erre lehetne céget csinálni az adott EU-s országban lévő telephellyel.

(#27112) Chaser válasza sellerbuyer (#27111) üzenetére


Chaser
titán

Ez csak nagyban éri meg:) Egyébként nem ismerem a környező országok ilyen jellegű politikáját, elképzelhető van olyan is, ahol járulék mentes EU-n kívüli rendelés , de passzolom, még nem néztem utána.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27113) zs2994


zs2994
tag

hello

van egy angliai csomagom , a fickó elnézte a dolgot.. és mást küldött ,nem azt amit rendeltem ....

na most Ő azt állítja nyugodtan húzzam át a címem és karikázzam be a feladó címét..
írjam rá vissza a feladónak ..... és ingyen visszaviszi a posta .

ez hülyeség.. szerintem .. ilyen nincs.. átvettem ..aláírtam (trackinges volt) ..

vagy tévedek ?.. a royal mail-nek van ilyen szolgáltatása. ( 2 útra fizet az eladó )

köszi a választ
kellemes ünnepeket.....

(#27114) Daniel Alves válasza Fecogame (#27109) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:D nem lenne rossz de sajnos nem működik..már régebben próbáltam :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27115) Chaser válasza zs2994 (#27113) üzenetére


Chaser
titán

Ha normál csomag volt akkor biztos hogy nem. Sztem érdekesen néznének a postán:) Akkor küldik vissza free, ha a címzett nem vette át. Onnantól kezdve hogy te átvetted, a kézbesítés megvolt. ennyi erővel rakhatnál mást a csomagba, aztán visszaragasztanád és így működne az ingyen posta, ami ugye irreális elvárás. A posta azt nem tartja számon, hogy nézett ki a csomag. Amit mondasz royalmailes dolgot olyat el tudok képzelni, de akkor az valahol fel van tüntetve.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27116) zs2994 válasza Chaser (#27115) üzenetére


zs2994
tag

... az a érdekes hogy a trackingből (matrica) 3 van rajta..
illetve 1 le van húzva , 2 még rajta van ..akkor ez lenne az
..1 marad nálam
-1 pedig a csomagon... és mehet vissza ingyen ... :U ?.
ilyet még nem láttam.--szinte filléres tétel.. így be van "biztositva". ha nem stimmelne ... nemrossz ,,

(#27117) Chaser válasza zs2994 (#27116) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon egyszerű. Bemégy a postára és megkérded, esetlegesen ezt a csomagot bérmentve vissza lehet-e küldeni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27118) zs2994 válasza Chaser (#27117) üzenetére


zs2994
tag

az lesz...... de
Ha valakinek lenne ilyen tapasztalata azért jelezze.......

(#27119) fPApi


fPApi
őstag

PayPal dispute/claim kérdésem lenne: elindítottam egy vitát, akkor még azzal, hogy teljes visszatérítést kérek. Úgy néz ki, hogy claim lesz belőle, de közben arra jutottam, hogy megfelel egy részleges kártérítés is. Amikor a dispute-ot claim-mé alakítom, van arra lehetőség, hogy a korábbi teljes visszatérítés helyett azt jelezzem, hogy mondjuk 30 %-ot kérek vissza?

(#27120) maathe


maathe
senior tag

Még november elején rendeltem egy Angliából. Ez azóta sem jött meg, kb. a 40-ik nap körül indítottam egy dispute-ot, semmit nem történt, aztán 1-2 nap múlva ment a claim. Azóta sincs semmi. Mit kellene még tennem? Ez az első ilyen ügyem.

(#27121) kaliber válasza maathe (#27120) üzenetére


kaliber
aktív tag

A dispute-ban (vita) írtál is valamit és nem volt válasz az eladó részéről? Egyébként ha már claim-re emelted 7napon belül dönt a paypal nincs más teendőd várni kell.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27122) maathe válasza kaliber (#27121) üzenetére


maathe
senior tag

Írtam, hogy nem kaptam meg és refundoljon. Erre azt írta vissza, hogy erősítsem meg a szállítási címet, hogy biztosan jó-e és küld egy újat, azóta semmi.

Ezt már megtettem eBay-en is még a dispute előtt, és ugyan ezt írta.

Már észrevettem, hogy december 29-ig kell válaszolnia, szóval akkor várok :)

(#27123) W1


W1
senior tag

[link] Ez miért éri meg az eladónak, mi benne a trükk?

(#27124) TaaT válasza W1 (#27123) üzenetére


TaaT
veterán

Fura, 1hónapja árulja ezeket és még senki sem értékelte, fizetni meg csak Western Union-al lehet nála...

Give them hell Ukraine!

(#27125) W1 válasza TaaT (#27124) üzenetére


W1
senior tag

Másik hirdetésénél: "yes 100% real products ! Please rest assured purchase ! Guarantee of future receipt of satisfactory project ! Not satisfied , I will guarantee a full refund ! 255usd"

Teli van az iOffer ilyenekkel, és őszintén szólva, életem legjobb karácsonya lenne, ha igaz lenne! :DDD
Lassan egy éve gyűjtök 1000-es cd lejátszókra, talán most év elejére összejön, de ez.:DDD

(#27126) sellerbuyer válasza W1 (#27125) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem azt írta vissza az utsó kérdezőnek, hogy ez egyetlen deck ára? :U

(#27127) W1 válasza sellerbuyer (#27126) üzenetére


W1
senior tag

És a 2deck meglenne $600-ból, ami 135-140ezer ft, ilyen áron itthon, használtan nem kapni normális Pio lejátszót.

(#27128) sellerbuyer válasza W1 (#27127) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Lehet, viszont a "címben" nem ezt írja. Szóval érdekes min...

(#27129) dash17291


dash17291
tag

Van egy $20 értékű csomagom amit szeretnék megkapni. Jövő hét végén jár le a 45 nap. Van valami extra policyje az ebaynek ami tekintettel van az ünnepekre, vagy kérjem a 45. napon a refundot ha nem jönne meg?

(#27130) faresz5 válasza dash17291 (#27129) üzenetére


faresz5
senior tag

Naptári nap szerint van a 45 nap, hogy az éppen karácsonyra vagy szilveszter éjszaka jár le, a kutyát nem érdekli. Serverek működnek, tudsz dispute-t nyitni, legfeljebb az eladó majd az első munkanapon fog csak válaszolni neked.
( én nem várnék az 45dik napig, mert kitudja hogy 8kor jár le vagy délután 4kor.)

[ Szerkesztve ]

(#27131) Ybron válasza W1 (#27123) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez miféle oldal? Kínából érkeznek a cuccok?

(#27132) W1 válasza Ybron (#27131) üzenetére


W1
senior tag

Még nem vásároltam én sem, cska nézegetek.

(#27133) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Nézegettem az első hsz-ben lévő vámtáblázatot. 30.000Ft értékű órát vennék Hong-Kongból, ha jól látom ez nem vámköteles, viszont 27%-os ÁFA-val terhelnék. Ez minden esetben így van? Amerikából többször érkezett már 18.000Ft értékű csomagom (ez vitamin volt) amely a táblázat szerint ÁFA köteles lenne, de sosem terhelték sem ÁFA-val , se vámmal.

(#27134) Real_Necro válasza dave93 (#27133) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez egy kicsit lutri és sokban függ a vámkezeléstől. Jobb, ha azzal számolsz, hogy fizetni kell rá áfa-t. Ha mégsem, akkor lesz minek örülni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27135) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

megnéztem 1 cuccnak az árát h mennyit kellene fizetni, és beletette e 'my ebayomba' hogy tudom onnan kiszedni?

(#27136) Winner_hun válasza -secret- (#27135) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt már megvetted, ki kéne fizetni. Ha nem akarod akkor írj az eladónak ez miatt. De nem biztos hogy törölni fogja a tranzakciót. Bár ha nem német akkor azért jó esélyed van rá.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27137) -secret- válasza Winner_hun (#27136) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

jó már kifizettem, többször ilyent nem csinálok :/

AZ ELŐBBI EGY 7.755 FORINTOS IPHONE BUMPER VOLT, MÉG JÓ, HOGY NEM EGY 20 MILLIÓS KOCSIT NÉZTEM MEG, F@@#@@#sZoM!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27138) kaliber válasza -secret- (#27137) üzenetére


kaliber
aktív tag

Azért nem kellett volna megvenned, vissza tudtad volna vonni a vásárlást, egyébként ezaz ebay-nek egy trükkje a forgalom növelésére "buy it now" gomb megnyomod, semmi megerősités utána, hanem egyből úgy tekinti, hogy megvásároltad, pedig ezután a fizetésig van még vagy 5-6 lépés, nálam is volt ilyen (több darabnál a szállítási költséget akartam megnézni), visszavontam a vásárlást, és kész.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27139) -secret- válasza kaliber (#27138) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

és hogy lehet visszavonni a vásárlást?

(#27140) Winner_hun válasza kaliber (#27138) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy tudod visszavonni az eladó nélkül?

ebay-nek egy trükkje a forgalom növelésére "buy it now" gomb megnyomod, semmi megerősités utána, hanem egyből úgy tekinti, hogy megvásároltad

Ez NEM igaz, NEM így van! Legalábbis több mint 1800 vásárlás alkalmával még nem találkoztam ilyennel.

3+1 részre lehet osztani a vásárlást:
- licit - itt vagy nyersz vagy nem nyersz, ha licitáltál akkor vissza lehet vonni a licitet

- azonnali megvétel, ennek 2 fajtája van:
-- rányomsz és egyből a fizetésnél vagy. Ha nem fizeted ki egyből akkor más megveheti és a saját eBay-es listádon se lesz rajta
-- rányomsz és van egy Commit to buy gomb, ha arra rányomsz akkor kerül a saját listádba a termék ahol látod hogy ki kell fizetni.

+1
- legjobb ajánlat - az eladó ha elfogadja akkor ott lesz a saját listádon és már csak ki kell fizetni. Ha elfogadja akkor már nincs döntésed hogy kell-e azért az árért, már a tiéd, lehet fizetni. A legjobb ajánlatnál úgy rémlik van olyan mód is hogy be van állítva mi az az összeg amit már elfogad az eladó. De ezt a részt nagyon ritkán használom, lehet már nincs ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27141) bul07 válasza kaliber (#27138) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért lenne trükk , aki nem teljesen kezdő az tudja hogy buy it now gombbal vásárolni szoktunk , ha nem kell nem kell rányomni
Amúgy a több darabnál lévő postaköltséget miért úgy kellene nézni
Shipping and payments fülre kattintva a darabszámot át kell írni majd Get Rates gombocska és darabszám függvényében változik a postaköltség, ha volt persze

(#27140) Winner_hun
Egy két eladónál tényleg egyből megvételre kerül, lehet az eladó beállításától függ

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27142) randras válasza bul07 (#27141) üzenetére


randras
veterán

Ilyenről még én sem hallottam, mindig ott a confirm.

(#27143) Winner_hun válasza bul07 (#27141) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyan nincs hogy egyből meg van véve, vagy van megerősítés vagy egyből a fizetés van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27144) fPApi


fPApi
őstag

Erre nincs valakinek ötlete/tapasztalata?

"PayPal dispute/claim kérdésem lenne: elindítottam egy vitát, akkor még azzal, hogy teljes visszatérítést kérek. Úgy néz ki, hogy claim lesz belőle, de közben arra jutottam, hogy megfelel egy részleges kártérítés is. Amikor a dispute-ot claim-mé alakítom, van arra lehetőség, hogy a korábbi teljes visszatérítés helyett azt jelezzem, hogy mondjuk 30 %-ot kérek vissza?"

(#27145) bul07 válasza Winner_hun (#27143) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy értettem hogy buy it now gomb után egyből a fizetés oldalra dob és bekerül a fizetendők közé, tehát megvettem csak nincs kifizetve

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27146) randras válasza bul07 (#27145) üzenetére


randras
veterán

Ilyen sincs! Van Commit to buy...

(#27147) Winner_hun válasza bul07 (#27145) üzenetére


Winner_hun
félisten

Értem én de ilyen nincs:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27148) randras válasza bul07 (#27145) üzenetére


randras
veterán

De teljesen meggyőzhető vagyok, ha mutatsz egy ilyet. ;)

(#27149) bul07


bul07
nagyúr

Hát ha újra találkozok ilyennel linkelem majd

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27150) kaliber válasza Winner_hun (#27143) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen a "buy it now" után van megerősités, aminek nem sok értelme van, mert nem erősítettem meg mégis megvásároltnak tekintette az ebay, pár nap múlva jött a figyelmeztetés, hogy fizessem ki, ill. lehetőség volt még visszavonni a vásárlást visszavontam és kész, egyébként ha visszaolvasol fórumban már írta más is, hogy így járt, a másik alkalommal pedig a "return this item" gombra nyomva tudtam törölni a vásárlást. Ezek után már tudtam csak óvatosan azzal a gombbal.

Egyébként mint feljebb is írtam csak annyi volt a szándékom (még kezdőként), hogy megnézzem több darab vásárlása esetén hogyan számolja a szállítási költséget.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.