Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) szandro válasza szandro (#26900) üzenetére


szandro
aktív tag

Bocs, nem válaszként szerettem volna küldeni.

(#26902) faresz5 válasza szandro (#26900) üzenetére


faresz5
senior tag

Régi trükk, ismerik, lesz..... Ják. Kérik a számlát vagy ha nincsen ok bearazzzak és azután fizetsz.

(#26903) szandro válasza faresz5 (#26902) üzenetére


szandro
aktív tag

Értem, de mi van abban az esetben ha tényleg egy ismerős küld ajándékot? "lesz.... Ják." ezt nem igazán értem? :)

[ Szerkesztve ]

(#26904) szeva000 válasza szandro (#26903) üzenetére


szeva000
addikt

nincs gift,semmi nincs,ha eléred a határt,akkor kérik a számlát...ha nem tudsz mutatni semmit majd ők áraznak....de fizetni fogsz....

(#26905) szandro válasza szeva000 (#26904) üzenetére


szandro
aktív tag

Szóval Amerikából ismerős ne küldjön nekem ajándékot semmikép? Vicc. :)
Illetve hogy érem el a határt, ha nincs a csomagban semmilyen ár írva?

[ Szerkesztve ]

(#26906) szeva000 válasza szandro (#26905) üzenetére


szeva000
addikt

Ajándékot küldhet:D...de a vámot és áfa-t ki fogják tejeltetni veled.....Nem vicc ez sajna...Itt abszurdisztánban lehúznak mindennel,ha hagyod magad....
De sokmindent meg lehet oldani okosabban....
Egyszerűen gyanús nekik a csomag,így bekérik tőled a számlát...ennyi...ha nem fogsz semmit mutatni,akkor jársz legrosszabbul,mert majd ők határozzák meg az összeget....és annyit amit akarnak.....

[ Szerkesztve ]

(#26907) W1


W1
senior tag

Tudtok nekem eBay-ról minél olcsóbb, USB-s, legalább 2.1-es MAC kompatibilis hangkarit?

(#26908) matykooo válasza szeva000 (#26906) üzenetére


matykooo
aktív tag

már miért ne küldhetne neki ajándékot? az most egy dolog, hogy lefogják a vámon de ha 22 v. 45 euró alatt van az értéke attól függően, hogy giftként magánszemélyként küldik, vagy cég küldi, annyiba tudnak belekötni, hogy küldeni kell egy paypal számlát és cső... ha e felett van akkor számolni kell áfával meg kezelési költséggel ez cirka +30%, vagy ha nagyon felette van van akkor esetleges vám-al de nem hiszem, hogy több 100 dolláros dolgot várna onnan
De, vannak pozitív és negatív példák is, múltkor írta egy srác neki a HTC One X-e sima levélként simán átjött semmilyen vám nélkül, még az érték is rá volt írva...
Szóval ez hülyeség, hogy mindenképpen megszívja, tény hogy az Amcsi cuccokat jobban ellenőrzik, mint azokat mint ami keletről jön

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26909) szeva000 válasza matykooo (#26908) üzenetére


szeva000
addikt

Na hagyjál a marhaságaiddal engem...ki mondta,hogy nem küldhet ajándékot?Azt írtam,ha eléri a határt,a csomag gyanús,akkor kérik a számlát...stb
Az meg már más kérdés,hogy a postai díjért pl. miért fizettetnek áfa-t....Szemetek....
A qrva tracking szám is létezik,ami szted nem:D

[ Szerkesztve ]

(#26910) szandro válasza matykooo (#26908) üzenetére


szandro
aktív tag

"annyiba tudnak belekötni, hogy küldeni kell egy paypal számlát" itt konkrétan mire gondolsz? Ha tényleg ajándékként kapom, akkor nem tudok számlát mutatni, mert az ajándékért nem fizetek.

(#26911) Chaser


Chaser
titán

Valaki megnézné nekem ezt a két trackinget? Biztos láma vagyok, de nem találok semmi érdemit.
RA623665889CN
RA623643129CN
3 csomagot vettem errőla helyről, 1 megérkezett, de a másik kettő nem akar jönni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26912) faresz5 válasza matykooo (#26908) üzenetére


faresz5
senior tag

Küldhet neki ajándékot azzal nincsen probléma,de ha $45 fölött van akkor az áfát kikel fizetni, gift ide vagy oda. (Legrosszabb lehetőség, ha megfogják,egy laptopot pl biztos megfognak.) Ha nincsen számla nyilatkozni kell az értékéről, ha nem nyilatkozik, akkor majd ők beárazzák, internetes keresőt ismerik ők is.

(#26913) matykooo válasza szeva000 (#26909) üzenetére


matykooo
aktív tag

te mondod, hogy mindenképpen megszívja mert itt élünk... ez annyira faszság, hogy csak na... ugyanígy levámolhatják a Kínából érkező 15 dolláros fost is, mint az USAból érkező 80 dollárosat... az már más kérdés ha bemutatod a számlát az előbbit elengedik, az utóbbit meg nem... ezt te ki tudod számolni, hogy éppen melyiket fogják ki a vámon? Szóval ez, hogy aki USA-ból rendel mindenképpen szív ez egy ökörség..
A trackingre visszatérve, én még nem igazán láttam 7 sima számból álló tracket :) pedig már egy párral volt dolgom

faresz5: tisztában vagyok vele, ezt írtam le én is... *45euro

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26914) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hogyan tudom azt megtenni, hogy ha leütök egy terméket, de még eladóval nem egyeztettük szállítást meg költségeit, hogy nem fizetek még paypal-al, csak utána, mikor már minden megvan? Tud ebben nekem valaki segíteni? :B :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26915) Chaser válasza Real_Necro (#26914) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván nem ütöd le, hanem először írsz neki mit szeretnél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26916) Real_Necro válasza Chaser (#26915) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az nem működik, ugyanis le van tiltva a levelezés...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26917) Chaser válasza Real_Necro (#26916) üzenetére


Chaser
titán

Az sok jót nem jelent. Semmiképp ne üsd le addig amíg nem tisztázott a pk, annyit ver rád amennyit akar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26918) Real_Necro válasza Chaser (#26917) üzenetére


Real_Necro
veterán

Persze, legyünk egyből pesszimisták... 100%-os az eladó... Leütés után meg nem kell egyből fizetnem, ergo lehet egyeztetni.

Miért kell ezt ilyen görcsösen felfogni, hogy mindenki csak meglopni akar bennünket? :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26919) W1 válasza Real_Necro (#26918) üzenetére


W1
senior tag

Jobb félni, mint megijedni..

(#26920) Bodz válasza Real_Necro (#26918) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha elég pesszimista az ember, akkor elég ritkán érhetik kellemetlen meglepetések. :)

(#26921) Real_Necro


Real_Necro
veterán

De nem állhat fenn olyan eset, hogy leütöm a terméket, utána elvileg már mailen is lehet tisztázni a pk-et, aztán elutalom paypal-on az összeget? Ha meg irreálisan magas az összeg, max elállok a vételtől... Nem egy esetben láttam már erre példát.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26922) Chaser válasza Real_Necro (#26918) üzenetére


Chaser
titán

igy, a te pénzed, azt csinálsz amit akarsz. De akkor mért itt kérdezősködsz?:) Hajrá.
Részemről nem vásárolok semmit sehol ahol nincs megadva a postaktsg. Elállhatsz a vételtől persze, ha az eladó is akarja. Ha nem, kapsz egy szép negatívat.
Nincs ezen semmilyen görcsös felfogás. Én előre szeretek tudni minden költséget, nem utólag verni a fejem a falba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26923) Real_Necro válasza Chaser (#26922) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én a beállítás mikéntjéről kérdeztem, nem arról, hogy megtegyem vagy sem... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26924) Chaser válasza Real_Necro (#26923) üzenetére


Chaser
titán

De mit akarsz beállítani? :F ha úgy állította be, hogy fizethetsz később is akkor fizethetsz. Ha nem úgy állította be akkor nem. Közvetlen emailt meg nem is feltétlen fogsz kapni, ha a levelezés meg le van tiltva sokra mész az egésszel.

szerk:
RA623665889CN
RA623643129CN

Erről a két trackingről mondjon már valaki valamit mert fontos lenne :R , karácsonyi ajándéknak szántam a tartalmat. Nem egészen értem, ha egy időben feladták őket ezek hol járnak. Ideális esetben csak a posta ül rajtuk, de nem volt időm ma bemenni utána járni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26925) W1 válasza Chaser (#26924) üzenetére


W1
senior tag

Sorry, postal server is down at this time. Please check later

(#26926) Real_Necro válasza Chaser (#26924) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ok, közben bevállaltam a dolgot, mert lejárt az aukció. Nem kellett egyből fizetni, írtam neki mailt. Automata levélben annyi volt, hogy utána néz amint fizetek. Meglátjuk mennyire korrekt.
A licit tárgya amúgy egy objektív, ahogy az adatokat nézem egy londoni fotós az eladó.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26927) Chaser válasza W1 (#26925) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm. Ez melyik oldal? Svéd postás cuccoknál még az is ott van mi van a csomagban meg minden. De ez vagy HK post vagy szingapur, fogalmam nincs. Magyar postánál annyit láttam hogy nov 25-én célországba elküldve és csókolom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26928) szeva000 válasza Real_Necro (#26926) üzenetére


szeva000
addikt

És mi a biztosíték,hogy ide el is fogja küldeni az obit?
Nem véletlen nem volt feltüntetve lehet semmi....
Nah mit vettél már megint? :D ....nekem meg időm sincs elővenni a gépet...sztem 2hónapja pihen,de fog is még vagy kettőt.

(#26929) W1 válasza Chaser (#26927) üzenetére


W1
senior tag

A svédeset nekem belinkeled?:DDD
Amúgy trackitonline.ru

(#26930) Real_Necro válasza szeva000 (#26928) üzenetére


Real_Necro
veterán

Basszus... te még élsz? :DDD :C

Nézd. Szállítási helynek Europa be volt írva. Licitálni tudtam, valamint egyéb kérdéseknél is fel volt tüntetve, hogy szállít külföldre, beleértve amcsikat meg Kanadát is. Még nem fizettem, írtam neki mailt (londoni csaj), meglássuk mi lesz.

Amúgy meg titok... majd megtudod... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26931) szeva000 válasza Real_Necro (#26930) üzenetére


szeva000
addikt

Még élek,de alig már....se idő,se fotózás...csak meló...és még így lesz jócskán pár hónapig.
Valami teleokosság lesz tuti :D:D
van rá pár söröm:D

(#26932) Chaser válasza W1 (#26929) üzenetére


Chaser
titán

Mármint mit linekljek?
http://www.espeedpost.com/tracking.html
Itt szoktam nézni a svéd postát. Gondolom azért hívják svédnek mert a svédeken keresztül jön. De itt minden meg van adva és mindig elérhető, sajnos az én trakjaimmel nem sokra megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26933) W1 válasza Chaser (#26932) üzenetére


W1
senior tag

Ez a link kellett, köszi! :R

(#26934) lupus_l válasza Real_Necro (#26918) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Miért kell ezt ilyen görcsösen felfogni, hogy mindenki csak meglopni akar bennünket?

Én eladok és vásárlok eBay-en, de most kezd betelni a pohár. Amit eladok, ajánlva adom fel, postai levélküldeményként (tehát követhető), de a külföldön élő magyarok egy része bejátssza, hogy nem kapta meg a csomagot és refund-ot akar...
Ekkor megnézem a tracking-et, amire sok helyen az átvevő neve is felkerül: és hoppá, az illető átvette a csomagot (az átvevőnél az Ő neve szerepel és pl. a Canada Post rögzíti is az aláírást - általában mindig az adott ország posta oldalán nézem a trackinget, mert többet mutat, mint a Magyar Posta).

Lehet kövezni, de már kezdem megérteni, miért van sok eladónál Magyarország tiltólistán :( valószínű emiatt kezdtek el a kínaiak tracking kóddal szállítani.

(#26935) Real_Necro válasza lupus_l (#26934) üzenetére


Real_Necro
veterán

Oké, itt most ez esetben magyarokról beszélünk. Tulajdonképpen megértem ezek után a kínaiakat...

Közben le is leveleztem eladóval a dolgokat, valamint paypalon átküldtem összeget. Hétfőn kerül futárhoz a csomagom biztosítva.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26936) kovy79 válasza Real_Necro (#26935) üzenetére


kovy79
őstag

Na, örülök, hogy rendeződött, de azért leírom a tapasztalatomat:
Csak Németországba szállítással jelölve árulok cuccokat. Ritkaságokat vett pl orosz srác is és normális hangnemben írta az aukció lezárulta után, hogy küldjem el neki a fizetési adatokat. Itt az eladó hozzáteheti a plusz felmerülő költségeket. Német ebay-en ez a "Zahlungsinformationen an den Käufer senden".
Bár tőlem már a zárás előtt is normálisan megkérdezte, de egy korrekt vevőnek utólag is simán elküldöm a cuccot. Pl Oroszországba nem 3,60€-ért, hanem 7€-ért.
Legutóbbi, amerikai srác paraszt módjára írt én meg természetesen neki nem küldöm a csomagot, ezután meg még fenyegetőzött is...

A pesszimistáknak hozzáteszem, hogy egy sok száz és 100%-os értékeléssel rendelkező eladó nem fog lehúzni és átbaxni, de természetesen jó kérdezni a vásárlás előtt (már ha lehetséges)!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26937) kovy79 válasza lupus_l (#26706) üzenetére


kovy79
őstag

Report->"Other problems"->Buyer used foul or offensive language
ide beírod, hogy megfenyegetett - hivatkozva a levélre
Unpaid assistant:
Resolve a problem->I sold an item and haven't received my payment yet.

Van tapasztalat, hogy ezeknél mennyi az ebay-nél az átfutási idő?
Mindent megcsináltam már kb 3 napja, de válasz még nincs.
Már nagyon szeretnék negatívot adni (életemben másodjára) a kis görénynek, de jelenleg nem tudok.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26938) lupus_l válasza kovy79 (#26937) üzenetére


lupus_l
aktív tag

4 nap az átfutási idő. Unpaid assistant esetében sajnos nem lehet feedback-et hagyni, de az eBay hozzárendeli a profiljához, hogy nem fizető és az eBay Buyer Protection-t elveszti.

(#26939) kovy79 válasza lupus_l (#26938) üzenetére


kovy79
őstag

Na faxa...
Ez hol látható a profiljában?
4 nap után mi történik? Simán visszakapom az ebay-es jutalékot és kész?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26940) hun620


hun620
aktív tag

Ti hogyan szűrtök az eBay-en csak EU feladásra? Én az ebay.ie-n szoktam, de attól tartok, hogy ott nem jelenik meg minden. Nem lehet az eBay.com-on is szűrni EU-ra?

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26941) lupus_l válasza kovy79 (#26939) üzenetére


lupus_l
aktív tag

4. nap után visszakapod a jutalékot és zárhatod a "case"-t.
Ez nyilvánosan sajnos nem fog látszani, de a rendszerben meg lesz bélyegezve, ha más eladónál reklamálgat.

(#26942) kovy79 válasza lupus_l (#26941) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a segítséget. :R
Így nem sok értelme van az értékelgetéseknek... Nem fizető vevőnek nem adhatok negatívot? Röhej...
Zárhatom hamarabb a case-t? Ez esetben értékelhetek vajon?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26943) lupus_l válasza kovy79 (#26942) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Zárhatod, de akkor bukod a jutalékot és a másik fél is negatívval reagálhat :(

Update: Most kipróbáltam, jelenleg nincs negatív feedback eladóként, csak report-olás, tehát nem jutsz előrébb :(

[ Szerkesztve ]

(#26944) Real_Necro válasza kovy79 (#26936) üzenetére


Real_Necro
veterán

Esetemben most az eladó egy hölgyemény. Teljesen korrekt, többféle szállítási módot ajánlott fel, a teljesen biztosítottól a kevésbé biztosítottig. Utóbbinál felhívta a figyelmem, hogy a felelősség az enyém, ha kevesebb összegre biztosítom, mint a termék értéke. Parcelforce Global Priority-val küldi, kíváncsi leszek mikor jön meg, de elvileg 3-5 nap. Fizetés után írt privát mailt, hogy köszöni a vásárlást és hétfő reggel első dolga lesz, hogy feladja. Megkértem rá, hogy jó alaposan csomagolja be, erre is írta, hogy ez teljesen természetes részéről.
Nem kis összegről van szó, a termék ára Ł800. Ilyen értékben ebay-en még nem vásároltam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26945) kovy79 válasza lupus_l (#26943) üzenetére


kovy79
őstag

:R
Akkor ennek így sok értelme nincs...
Asszem' eladni inkább nem fogok, legalábbis csak minimálisan...

Ja, még annyi: nem lehet beállítani, hogy külföldről egyáltalán ne lehessen licitálni? Csak mert nekem folyamatosan rinyált az ebay ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26946) lupus_l válasza kovy79 (#26945) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem tudok ilyen opcióról... csak a szállítást lehet korlátozni a termék feltöltésekor.

(#26947) Kerio


Kerio
őstag

Na ki mer ünnepek előtt, közben rendelni keletről? :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#26948) radi8tor válasza Kerio (#26947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki ebből él. ;)

⭐ Stella

(#26949) Melack válasza Kerio (#26947) üzenetére


Melack
veterán

Nekem most van folyamatban 7 rendelés, és még 2 lesz jövő héten :)

És érkezik folyamatban vagy 5 termék.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26950) NSG


NSG
csendes tag

November 18-án regisztráltam.
27 csomagot várok jelenleg és 5 csomagom jött meg eddig. :)
Nem lehet lekattanni erről az Ebay-ről.. :O Függőség. :U
Egy Angliából érkező csomagot várok jövő hétre, a többi ráérős. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.