Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) sellerbuyer válasza HXY (#26850) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:C

Hát igen, muszáj lesz, mivel az a gáz, hogy Mo-ra nem szállítanak! :DD

[ Szerkesztve ]

(#26852) NSG válasza albinolynx (#26848) üzenetére


NSG
csendes tag

De jó neked.

Nekem elakadt. Pedig csak egy 10 dolláros tablet tok. :(((
Remélem, hogy csak szimplán nem frissítették.. Még szerencse, hogy holnap is munkanap lesz, így nőnek az esélyek. :U

2012.12.11 17:38 Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2012.12.11 17:43 Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26853) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

A USPS Priority Mail International Small Flat Rate Box az nyomkövetős kellene hogy legyen jól tudom?

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#26854) matykooo válasza albinolynx (#26848) üzenetére


matykooo
aktív tag

makker :DD

nálam ugyanez csak, 24.én rendelve és fizetve, 30.án feladva aztán így kb ennyi :D meg 1.én és 2.án továbbítva lett Mo felé...

Up: érdekes, ha most ránézek a Sao-n a track-re kajak visszafelé haladunk, ott azt jelzi, hogy még most fog feladásra kerülni, 2 napja meg már azt írta h elküldve... tegnap, meg hogy nincs is ilyen csomag :DDD

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26855) randras válasza motorhead (#26853) üzenetére


randras
veterán

Alapból nem, csak az USA-n belül, nemzetközi tracking feláras, drága.

(#26856) Tangerine


Tangerine
senior tag

Vettem egy csúzlit ~14$-ért. :DDD

Nézem a tracking-et, és aszongya hogy: "Küldemény vám elé állítva."
Ilyenkor mi van?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26857) matykooo válasza Tangerine (#26856) üzenetére


matykooo
aktív tag

minden csomagot vám elé állítanak...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26858) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy az eBay-ről az Egyesült Királyságból szeretnék venni valamit, de csak helyben érvényes a hirdetés. Lenne egy ottani ismerősöm aki karácsonykor jön haza, de nem akar foglalkozni rendelés részével, magyarán csak szivességből elhozza ha házhoz viszik neki. Kérdés: az szabályos és úgy már leadhatom e a rendelést a kiszemelt termékre, hogy az Account settingsnél a Registration address-t meghagyom a saját néven, saját címmel, a Primary shipping address-t viszont módosítom az ő nevére és ottani címére?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#26859) maathe válasza maathe (#26836) üzenetére


maathe
senior tag

Az USA-ból rendelt csomag pont ma jött meg, a másik esetében pedig írtam az eladónak a tracking miatt és ezt írta vissza:

Hi

Thank you for your email.

I have just checked our records and your item was dispatched on 6TH therefore we would have expected you to have received it by now. As its been over 10 days I will contact Royal Mail to start a claim for the lost items and in the meantime I can dispatch a replacement item to you or if you wish issue you with a refund. If you would like to receive a replacement please confirm your delivery address.

Az utolsó mondattal kapcsolatban, lenne kérdésem, mégpedig az, hogy hol kéne igazolnom a szállítási címet?

[ Szerkesztve ]

(#26860) Tangerine válasza matykooo (#26857) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja, ok. Akkor gondolom semmi teendőm nem lesz vele.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26861) motorhead válasza randras (#26855) üzenetére


motorhead
aktív tag

Akkor ez semmiben nem különbözik a First class mail-től?? ugyanis a tracking az csak az USA-ban jelezte merre van a csomag.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#26862) kovy79 válasza Ayg0 (#26858) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, add meg nyugodtan az ő címét.
Nekem kb 15 cím van tárolva a szállítási címeknél, annyi ismerősnek szoktam rendelni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26863) randras válasza kovy79 (#26862) üzenetére


randras
veterán

Nem minden eladó engedi ezt, pont az angolok szoktak ilyenekkel kukacoskodni, érdemes előtte rákérdezni.

(#26864) kovy79 válasza randras (#26863) üzenetére


kovy79
őstag

Mit nem enged? Hogy nem veheted meg a terméket abból az országból, ahová szállít? Ha megveszem és kifizetem, utána mit mond, mi az érve? Szerintem a szállítási cím a lényeg. Lehet előfordulhat, de totálisan nem értem.
~700 vásárlásomból egy ilyen elmeroggyant sem volt még.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26865) sellerbuyer válasza Ayg0 (#26858) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az ilyesmit mindig egyeztetni kell az eladóval jó előre. Sok eladó pl. csakis és kizárólag a Paypal-ban megadott címre hajlandó szállítani. Mindenkinél más a hozzáállás, ezért kell egyeztetni az aktuális eladóval.

A tapasztalatom az, hogy ha kifejezetten üzenetben megírod az eladónak előre, hogy milyen címre kéred a szállítást, nem szoktak problémázni. Így lehet pl. a munkahelyedre kérni, stb.

(#26866) randras válasza kovy79 (#26864) üzenetére


randras
veterán

Azt, hogy csak elsődleges szállítási címre hajlandó postázni. Volt már itt is a topikban szó ilyen esetről, nekem is volt már ilyen, az meg hogy neked 700-ból egyszer sem volt, nem azt jelenti, hogy nincs ilyen.

(#26867) kovy79 válasza randras (#26866) üzenetére


kovy79
őstag

Tudom, hogy volt róla szó, kb egy évvel ezelőtt ugyanígy feljött a téma.
Aki ilyen görény eladó, attól alapból nem vásárolnék (igen, görény, mivel kifizetem neki a pénzt és oda kell postáznia, ahová vállalta).
Egyébként is, szép dolog, hogy meg van adva a hirdetésbe, hogy szállítás UK-ba, oszt' nem rendelhetek oda...
Nem is értem, ilyet hogy engedélyezhetnek.
Mindegy.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26868) Ayg0


Ayg0
senior tag

Primary shipping address az angolra címre állítva, elvileg licitálni is enged, de csak fogadja és nem könyveli a licitem. Mit tehetek még? Registration address-t és nevet és állítsam az övére, illetve a Paypal-on is módosítsam? Vagy regisztráljak egy új eBay acc-ot a brit adatokkal? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#26869) sellerbuyer válasza Ayg0 (#26868) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez mind tök felesleges hókuszpókusz, amit csinálsz! Első körben egyszerűen meg kellene írnod az eladónak üzenetben értelmesen, hogy mit szeretnél! Aztán megvárni, hogy mit válaszolnak. Majd ők megírják, hogy mit tegyél. Ennyi.

(#26870) Ayg0 válasza sellerbuyer (#26869) üzenetére


Ayg0
senior tag

Legalább fél tucat (de inkább több) helyről vásárolnék. Mindenkivel levelezni se idő, se értelme. Valami áthidaló, kiskapus megoldás kell.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#26871) sellerbuyer válasza Ayg0 (#26870) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ahha, szóval 6db üzenetet nem bírsz megírni a message szekcióban....érdekes. Akkor hajrá, sok sikert a bénázáshoz! :C :W

(#26872) ViNoR


ViNoR
csendes tag

Paypal-on kártya hozzáadásakor (add a card) levon 400ft-ot és küldenek egy kódot, ezzel kell megerősíteni a kártyahozzáadást (confirm...)! Miért nem kaptam meg a kódot, pedig már 4 nap eltelt azóta??

előre köszönöm

Vi NoR

(#26873) Melack válasza ViNoR (#26872) üzenetére


Melack
veterán

Zárolt összegek listája? Lehet ott van az összeg még zárolva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26874) Ayg0 válasza sellerbuyer (#26871) üzenetére


Ayg0
senior tag

Nem az, hogy nem bírok, hanem nem akarok, mert értelmetlen. Mint írtam nem egyszeri alkalomról van szó, csak az első szakaszban (karácsonyig) lenne kb 6+ store/seller, és ahogy telik az idő folyamatosan bővül a lista. Vásárolni szeretnék egyszerűen, kínlódás nélkül, amire az oldalt kitalálták.

Erre keresek megoldást, ha van. De példa szerint nem tőled várhatom.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#26875) ViNoR válasza Melack (#26873) üzenetére


ViNoR
csendes tag

Ott nincs, de a tesómé a bankkártya, mert nekem nincs, azt mondta nem kapott üzenetet. Akkor gondolom a havi számlán lesz majd a kód...
elnézést de eléggé kezdő vagyok :)

Vi NoR

(#26876) hun620 válasza ViNoR (#26875) üzenetére


hun620
aktív tag

Bizony, a havi számla kivonaton lesz a kód, de egyébként ezt le is írja a PayPal, amikor kezdeményezed a műveletet.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26877) radi8tor válasza ViNoR (#26875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fel kell hívni a telefonos ügyfélszolgálatot és megkérni őket, hogy diktálják be a PayPal-os tranzakcióban található kódot. Felesleges emiatt várni még 2 hetet.

⭐ Stella

(#26878) W1 válasza hun620 (#26876) üzenetére


W1
senior tag

Hívd fel a bankod, nekem is lediktálták.

(#26879) dReFiX válasza ViNoR (#26875) üzenetére


dReFiX
senior tag

Kártyatörténetben lesz benne. Nekem rögtön megtalálható volt ott [ CiB ]

[ Szerkesztve ]

(#26880) ViNoR


ViNoR
csendes tag

köszönöm szépen a válaszokat!!:))

Vi NoR

(#26881) hun620 válasza W1 (#26878) üzenetére


hun620
aktív tag

Én ezen már túl vagyok egy ideje, de én megvártam a kivonatot, nem volt sürgős a dolog :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26882) maszekember


maszekember
aktív tag

Halihó!

Vki elmagyarázná,hogy e"mmeg mit jelent? :U Pontosabban,hogy most mi is történik várva-várt csomagommal :DDD
[/L]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#26883) randras válasza maszekember (#26882) üzenetére


randras
veterán

Jön halad, már Svájcban van.

(#26884) maszekember válasza randras (#26883) üzenetére


maszekember
aktív tag

Nahazfrankó :DD

Véleményed szerint Svájcból mennyi lehet az út hossza időben kifejezve?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#26885) randras válasza maszekember (#26884) üzenetére


randras
veterán

Szerintem már csak két ünnep között ér ide! :(

(#26886) bul07 válasza randras (#26885) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát még van hátra 5+1 munkanap(+1 az a szombat) karácsonyig , és szerintem a posta az szombaton is dolgozik(mármint a csomagok mozognak) így van esély hogy karácsony előtt megjön hozzá én 60% tenném
Svájc azért nincs olyan mesze

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26887) NSG


NSG
csendes tag

Lehetséges, hogy a Paypal azért levont 1 dollárt, mert kinyomtattam az összes tranzakciós történetet? :O
Beléptem Paypal-re, aztán nézelődtem.. megnéztem mi merre meddig.. meg kinyomtattam a fent említett doksit, erre jön egy sms, hogy -218Ft paypal .. :Y

Ja és az a vicc, hogy a számlatörténetnél paypal-en nem szerepel ez az 1 dollár.. Az utolsó az egy 2 órával ezelőtti vásárlásom.

[ Szerkesztve ]

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26888) randras válasza bul07 (#26886) üzenetére


randras
veterán

Na de a VÁM... :N

Legyen igazad!

(#26889) bul07 válasza randras (#26888) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy ott tényleg elakad , fene tudja

Ti is kitöltöttétek a PayPal kérdőívét?
Mit lehet nyerni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26890) NSG


NSG
csendes tag

Na ez már tetszik... :)

2012.12.14 09:47 Item information :
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Most hozta a postás.. :)
Gyorsan leért Zalaegerszegre. :R

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26891) randras válasza bul07 (#26889) üzenetére


randras
veterán

Én nem, már egy ideje nem foglalkozok ezekkel. :(

Majdnem mindenhol iPad Minit lehet nyerni, az meg már van, szóval... :)

(#26892) bul07 válasza randras (#26891) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát az nekem se kell még ingyen se

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26893) Tangerine válasza bul07 (#26892) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem baj az, el lehet adni. :DDD
Nekem mondjuk nincs, de ha kellene már lenne. :D

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26894) randras válasza bul07 (#26892) üzenetére


randras
veterán

Amúgy nem rossz... :N Csak ott csináltam rosszul, hogy csak Wi-Fi-s.

(#26895) faresz5 válasza maszekember (#26884) üzenetére


faresz5
senior tag

Most kaptam két levelet Svájcból, elsőbbségivel , az első 3munkanap a második 6munkanap alatt ért ide. Egy időben adták fel mindkettőt, egy helyről,szóval szórás lehet.

(#26896) faresz5


faresz5
senior tag

UPS Worldwide Saver 3munkanap Usából, igaz 29dollár volt csak a szállítás, de még így is fél áron volt a termék a karácsonyi akciónak hála.

(#26897) Tangerine válasza faresz5 (#26895) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nekem is volt olyan, hogy rendeltem Kínából 3 cuccot ugyanattól egyszerre. Kettő megjött egy csomagban viszonylag hamar, a harmadik egy külön csomagban 2 héttel később. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26898) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Lenne egy csomagom a 2021076 követési számmal....Hol lehet ennek utánanézni,mert sehol nem akar találni semmit....
Már 3hete várom,egyedül ez nem jött meg....

(#26899) matykooo válasza szeva000 (#26898) üzenetére


matykooo
aktív tag

szimplán ilyen követési nincsen :) elején és végén kell még lennie 2-2 betűnek... olvasd el az első hsz-t... vagy ha nem trackinget kaptál, akkor az csak sima ajánlott küldeményhez hasonló akármi, amit nem tudsz lekövetni sehol!

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26900) szandro válasza NSG (#26890) üzenetére


szandro
aktív tag

Hello!

Mi a helyzet akkor, ha gift-ként jelöli meg, nincs benne blokk/számla és értéknek is mondjuk 30$-t ír? Vagy például ha magánszemélyként küldi, esetleg még valami személyes üzenetet is tesz a csomagba?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.