Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) matykooo válasza zsiffin94 (#26699) üzenetére


matykooo
aktív tag

Általában azért van ez a sok célországba elküldés, ahogy a depókon keresztül áthalad és végül tényleg kldésre kerül a célországba...

A feladás meg nagyon képlékeny... attól függ emberünknek raktáron van-e a vásárolt termék, vagy még ő neki is be kell szereznie... akinek raktáron van az 2-3-4 napon belül feladja... akinek nincs, ahogy a topicban is olvashattad van akinek 1-2-3 héttel később adják fel... Általában onnan számold a feladást, amikor felvették a postán.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26702) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Hát igen, most már tapasztalom én is azokon a termékterületeken, amikből én szoktam rendelni, hogy bezony csájna barátaink betették Mo-t az exlude-ba kőkeményen. :O És a legrosszabb, hogy a legolcsóbb kategóriákban...

[ Szerkesztve ]

(#26703) kovy79


kovy79
őstag

Tegnap eladtam Németországból pát dolgot, de csak helyi szállítás volt megadva.
Egy abdulaziz.mohd nevű tag Amerikából licittel vitte az egyiket, majd írta, hogy írjam meg a postaköltséget és küldjem a cuccot, vagy töröljem a tranzakciót.
Ma írtam neki, hogy miért nem kérdezett és sajna ez negatív értékelés, erre 3perc múlva válaszolt, hogy akkor majd meglátom, mi történik...
Először gondoltam, itt megkérdezem, ti mit tennétek, de a válasza után már nekem sem kérdéses. ;]
Nevetséges, milyen emberek vannak...

Tényleg, erre simán adjak negatívot és adjam fel újra a terméket? Csak ugyebár akkor újra fizetni kell a jutalékot. Esetleg nyissak case-t?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26704) lupus_l válasza kovy79 (#26703) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Report-old a usert, hogy megfenyegetett. Sérti az eBay ÁSZF-t.
Ha nem fizet, várjál, amíg meg nem alkalmazható az unpaid assistant - ekkor az ebay többnyire megvonja a buyer protection-t a vásárlótól és a jutalékot a termék után visszakapod. Természetesen tiltsd a problémás vásárlót.

Nekem is volt egy problémás vásárlóm, de szépen lerendeztem (kb ügyfélszolgálatos dumával és tiltással a termékekről).

[ Szerkesztve ]

(#26705) kovy79 válasza lupus_l (#26704) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a tanácsokat. :R
A Report-ban mit jelöljek be?
Fizetni biztos nem fog, de ha jól nézem 4 napot várnom kell.
Az Unpaid Assistant-ot majd merre kutassam?
Végül: ez a vásárló tiltás jó dolog, merre találom?
Be lehet állítani, hogy minimum pl 5 pozitív értékeléses egyén licitálhasson?
Más kérdésem nincs. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26706) lupus_l válasza kovy79 (#26705) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Report->"Other problems"->Buyer used foul or offensive language
ide beírod, hogy megfenyegetett - hivatkozva a levélre

Unpaid assistant:
Resolve a problem->I sold an item and haven't received my payment yet.

Illetve ennek a bekapcsolásának és beállításának módját itt olvashatod.
Sajnos nem lehet ilyen specifikusan beállítani a licitálókat :(

Ezen a címen pedig tilthatod a user-t.

[ Szerkesztve ]

(#26707) LÁZ válasza lupus_l (#26706) üzenetére


LÁZ
addikt

26693? :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#26708) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Hogy lehet megnézni a 60 napnál régebbi vásárlásokat?

(#26709) Fecogame válasza sellerbuyer (#26702) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor ezért drágult volna meg jónéhány cucc? :F

Koczka: Archived

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26710) kaliber válasza Koczka (#26708) üzenetére


kaliber
aktív tag

Purchase history>>>>archived

60 napot elérő vásárlások 2 napig nem látszódtak, aztán megjelentek kép nélkül.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26711) kovy79 válasza lupus_l (#26706) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi. :R
Holnap este intézem, aztán jelentkezek, ha kérdésem van. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#26712) lupus_l válasza LÁZ (#26707) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Még nem volt törölt tranzakcióm, de így lenne logikus. Nem szőrös szívű az eBay ilyen esetben. Újabban pedig az eladókat szépen elkezdték védeni.

Nálam pl. mostanában nagyon megszaporodtak a nemfizető vásárlók (Buy now-ra kattintanak, de mégsem veszik meg végül), ezeket az Unpaid assistant elintézi :)

(#26713) W1


W1
senior tag

Az hogy lehet, hogy Kínából rendeltem egy terméket, de Svájcból lett feladva? Leellenőriztem, az én nevemre jön, nem kamu tracking.

(#26714) bul07 válasza Fecogame (#26709) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy csak karácsony közeletével egyes eladók emeltek az árakon, ki kell várni hogy karácsony után is maradnak e az emelt árak

( #26713 ) W1
Lehet van depójuk/raktáruk Svájcban, és onnan postáznak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26715) Szotyigirl


Szotyigirl
csendes tag

Mi a teendőm, ha nincs még visszajelzés arról, hogy az eladó megkapta a pénzt? Egyszer volt ilyenem, de akkor ideért a csomag, de most két rendelésnél sincs visszajelzésem, a kontaktot pedig próbálom az eladókkal felvenni de semmi. Valami ötletetek van esetleg?

(#26716) LÁZ válasza Szotyigirl (#26715) üzenetére


LÁZ
addikt

ha a banktól jött az sms, hogy elment a pénz fizetéskor, akkor biztos megkapta, illetve a purchase history-ban az adott cuccnál ott a fizetve státusz van - paid with paypal + dátum - , akkor tuti megkapta, ha vmi ilyesmi, hogy process paying, akkor rossz a paypal cime. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#26717) sellerbuyer válasza Fecogame (#26709) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szerintem alapvetően a karácsony miatt.

(#26718) MTbc


MTbc
senior tag

Nem érte meg a 2$ a tracking http://intmail.183.com.cn hetente egyszer működik az oldal kb. rendesen! Más tracking oldalak jobbak?

(#26719) matykooo válasza MTbc (#26718) üzenetére


matykooo
aktív tag

az az oldal egy vicc... 1. hsz-t nézd meg

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26720) W1


W1
senior tag

Az hogy lehet, hogy kaptam egy Trackinggel egy csomagot (espeedpost), leellenőriztem, én nevemre, majd pár nap múlva megváltozott a Tracking, teljesen más postai feladással (swiss post), és ez is az én nevemre van?

(#26721) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Pirospont a berlini eladónak. 11.16-án rendeltem egy cuccost, 11.19-én adta fel futárral ami valahol a frankfurti reptéren eltűnt. 2-3 levél után múlt péntek-szombat környékén fedex-el küldött egy másikat, szomszédom ma már át is vette. Remélem tényleg az van a csomagban. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26722) kacsaesokos válasza W1 (#26720) üzenetére


kacsaesokos
tag

Usaból érkező csomgjaim rendszerint először Svájcba érkeznek és onnan jönnek meg Magyarországra... Eddig nem volt gond és nem is foglalkoztam vele...

(#26723) TaaT válasza TaaT (#26696) üzenetére


TaaT
veterán

Erre esetleg vki? Bár még egy Economy cuccot feladtak és ahhoz sem kaptam trackinget szal valszeg ezekhez nem jár...

Give them hell Ukraine!

(#26724) maszekember


maszekember
aktív tag

vkinek van tapasztalata a mostanàban (nov.27-én) Hong-Kongban feladott csomagok szàllìtàsi idejével kapcsolatban? Kis méretû maga a küldemény. koszi!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#26725) NSG válasza TaaT (#26723) üzenetére


NSG
csendes tag

Elvileg azokhoz nem jár, de én rendeltem egy cuccost Kínából és ahhoz kaptam. Igaz nem filléres termék. :) Lehet benne volt az árban. :D Mondjuk az a vicces, hogy magától nem adta oda az eladó, hanem én írtam rá pár nappal a vásárlás után, hogy van-e tracking és akkor elküldte.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26726) matykooo válasza TaaT (#26723) üzenetére


matykooo
aktív tag

economy-hoz általában 25-30 dollárnál adják a tracket (általában 30dollárnál), direkt azért "economy" gazdaságos stb. posta... kérhetsz hozzá + pénzért (2-3 dollár vagy amennyi az eladó mond), vagy van aki megad egy tracknek nevezett valamit, de az nem az pl. CFE11888912, de ezt nem igazán tudod lenyomozni, hogy hol jár.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26727) TaaT válasza matykooo (#26726) üzenetére


TaaT
veterán

a 3 csomagom együttvéve alig haladja meg a 15dollárt, szal ez úgy látszik meglepi lesz :)

Jah a legelső rendelésem úgy végződött hogy hibás volt a kamera amit kaptam, visszaküldtem 4500ft-os postaköltségen, az ebay ügyfélszolgálat meg ezt írta:

"Amennyiben az eladó beleegyezik abba, hogy Ön visszaküldje a terméket, akkor Ön azt küldje vissza nyomonkövetési számmal. A PayPal illetve az eladó kizárólag akkor téríti meg a termék árát, illetve az eredeti postaköltséget, amennyiben Ön nyomonkövetési számmal feladja a terméket, és be tudja bizonyítani, hogy az eladó megkapta azt."

Give them hell Ukraine!

(#26728) matykooo válasza TaaT (#26727) üzenetére


matykooo
aktív tag

drágább műszaki cikket nem igazán rendelnék Kínából ez a nagy igazság :) Akkor inkább itthon veszek használtan, vagy újat :) Tablet kivételével mert azzal egész korrekt tapasztalataim vannak... :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26729) ViNoR


ViNoR
csendes tag

hello, abszolút kezdőként lenne egy kérdésem:
-Bankkártya hozzáadásnál azt írja, hogy denied , ez azért van mert nincs egy fillér sem a kártyámon?
Mert olvastam, hogy kell rajta lenni, mert 1 dollárt levonnak próba miatt...ez igaz? (kb 1 hónapja készült el a kártya)
előre köszönöm...

Vi NoR

(#26730) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma jött meg egy 11. 12.-én és egy 11. 15.-én feladott csomagom. Egyik kicsi a másik nagy méretű.

A 12.-ei standard, a másik economy-val lett küldve. Egész hamar ideértek :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26731) matykooo válasza Fecogame (#26730) üzenetére


matykooo
aktív tag

na kíváncsi leszek, hogy az én cuccaim amik 15.én nvoltak rendelve mikor lesznek itt :D gyanítom, hogy a héten nem :DD

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26732) Real_Necro válasza Real_Necro (#26721) üzenetére


Real_Necro
veterán

Átvettem szomszédtól a csomagot, minden rendben volt. Találtam egy korrekt eladót. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26733) deatom


deatom
tag

sziasztok!
Rendeltem egy fejhallgatót ebayről. Itthon 25k körül van, ebayról rendelve meg kb. 8500 HUF. (39,97$) [link]
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezért az árért, tényleg eredeti a termék? vagy ha megkapom, hogyan tudom majd ellenőrizni, hogy tényleg eredeti. A gyártási számmal? ha lesz rajta...

köszi előre is

(#26734) matykooo válasza deatom (#26733) üzenetére


matykooo
aktív tag

bemész egy MM-ba és összehasonlítod

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26735) kisi válasza deatom (#26733) üzenetére


kisi
aktív tag

Nézd meg a linkelt oldalon a fejhallgató szivacsát(fejpánt). A védő bőrborítás a középső íven jobb oldalt erősen hibás. Kilátszik a szivacs alóla majd a felén. Eredetit így adnák? Mármint ekkora hibával.. Szerintem egy jobb érzésű meós sírva fakadna..

[ Szerkesztve ]

(#26736) randras válasza deatom (#26733) üzenetére


randras
veterán

Ami Hong Kong-ból jön, és olcsó, az hamis.

(#26737) sellerbuyer válasza randras (#26736) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az "eredeti" is Hong Kongból jön. :U

(#26738) deatom


deatom
tag

köszönöm a válaszokat, mindenesetre, ha megérkezik a készülék, írok, hogy mik a tapasztalataim

(#26739) MTbc


MTbc
senior tag

Na fiúk-lányok lehet reménykedni, Nov 26.án rendeltek Hong-Kong-ból FreeShip
(Standard International Flat Rate Postage, Estimated Delivery within 4-16 business days)
és most érkezett meg :) eddig ez a rekordom és no ÁFA. :DD

(#26740) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kemény: ma jött meg egy cucc, amit 09.07-én rendeltem meg.
Kínai légiposta és 09.11-én adták fel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26741) dReFiX válasza Zirowe (#26740) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez van amikor előkerül egy elveszettnek hitt konténer a raktár végéből. ;]

(#26742) Zirowe válasza dReFiX (#26741) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Remélem előkerül még pár cucc, mert szeptemberből két termékem is van, ami még nem jött meg (12. és 19-én rendelt).

Amúgy eddig a 288 rendelésből 1év alatt 8db nem jött meg.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26743) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok, rendeltem Kínából 6912 forintért (ingyenes szállítás) egy cuccot, olvastam hogy 22 EUR felett áfa köteles, írjak neki hogy ajándékként adja fel vagy mit csináljak hogy jól jöjjek ki. Már kifizettem a cuccot paypalal. Ha kell áfát fizetnem azt hogy fogják behajtani rajtam?

Más kérdés, ha a paypal számlámon nincs pénz, de bánkártyáról szedi le a pénzt fizetésnél az nekem okoz valami hátrányt?
Köszi

(#26744) Melack válasza gaborsan (#26743) üzenetére


Melack
veterán

Ez az ÁFÁs dolog érdekes, nem mindig kerül vám alá a termék. Ha már feladta, akkor mindegy.

Hátrányt nem okoz, azt kell csak nézni, hogy hol váltatod át az összeget. Ha PP, akkor kicsit magasabb, ha bankodnál, akkor alacsonyabb árfolyamon számol, de mint külföldi vásárlás - ennek lehetnek költségei, bankod kérdezd meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26745) HXY


HXY
addikt

Az hogy lehet, hogy a Kínából november 22-én rendelt termék még mindig így áll?

(#26746) randras válasza HXY (#26745) üzenetére


randras
veterán

Bőven. Sőt! .. :O

(#26747) gaborsan válasza HXY (#26745) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Még nem adta fel kb egy órája rendeltem meg, nem vámra gondolok, mert az még nincs rá ekkora értéknél, de áfa 22 EUR tól már lehet. Legalább is így olvastam a fórum legelső hozzáoszlásban, pdfben.

(#26748) Melack válasza gaborsan (#26747) üzenetére


Melack
veterán

Akkor vedd fel vele a kapcsolatot, és kérd meg, hogy írja rá, hogy gift - 20 dollar. (megjegyzem, ismerős 130 dolláros rádiós cucca átcsusszant a vámon, pedig nem kis darab)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26749) gaborsan válasza Melack (#26748) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Jól van köszi szépen :)

(#26750) mephi666 válasza Melack (#26748) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem ebayről, hanem playasia-ról rendeltem még 1éve játékot kb 50-60$ körül és simán megjött talán 1hét alatt és nem akadt fel vámon :)

#26751: na igen... meg (ha nem tévedek) itt csúszik ki az egész alól a digitális disztribúció :) elverhetsz akár 1000$-t is szoftverre ...mondjuk nem is számoltam azzal, hogy majd pont a dvd-méretű csomagommal fognak szórakozni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.