Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Doze


Doze
aktív tag

Üdv!

Taiwanról rendeltem egy 20 dolláros cuccot, 4,4 volt hozzá a szállítás+tracking is van hozzá..
Soha nem rendeltem ebay-ről még. :DDD , írtam az eladónak hogy, írja rá mind a 24,4 dollárt costums declaration-ba mivel még az is bőven 22 euró alatt van... Jól tettem? :F

Másrészt, 3-án adták fel, 4-én küldték a csomagot.. azóta semmi hír felőle... Működik a tracking Taiwanon
kívül?,

Chunghwa post egyébként :DD

(#27402) Cadal


Cadal
őstag

Hali!

Először rendelnék eBayről, de valamiért nem tudok fizetni illetve nem nagyon értem mit jelent a lenti szöveg?

"One or more of the items below cannot be purchased because the seller has not specified shipping costs to the location selected."

Talán az a baj, hogy Hungary van beállítva? :F

(#27403) hun620 válasza Yahoo (#27395) üzenetére


hun620
aktív tag

A PayPal védelme így is érvényes rád. Az eladó kapni fog levelet róla, hogy utaltál neki, és neked is lesz róla "bizonylatod", úgyhogy ha korrekt (miért ne lenne az?), akkor ugyanúgy elküldi. Ha meg nem, akkor PayPal-nál 45 napon belül lehet reklamálni.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27404) Doze válasza Cadal (#27402) üzenetére


Doze
aktív tag

Az eladó nem állította be hogy postáz e Magyarországra, ergo beszélj vele hogy mennyiért tenné ezt meg. Vagy lehet nem is postáz, akkor meg keres más eladót..

(#27405) Cadal válasza Doze (#27404) üzenetére


Cadal
őstag

Értem. Az is megoldás, ha átállítom a címem, mert igazából virtuális cuccért fizetnék, vagyis nincs posta meg semmi?

(#27406) Doze válasza Cadal (#27405) üzenetére


Doze
aktív tag

Tehát ha mondjuk valami programot akarsz megvenni, és utána letöltöd? Akkor elméletileg mind1 hogy mi a címed mert nincs postaköltség, esetleg gondolom valami linket vagy FTP hozzáférést ad..

De szerintem jobb ha azért mégis rákérdezel az eladónál.. Nehogy gubanc legyen

(#27407) feketea


feketea
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy: eBay-en rendelnék egy 10604 Ft értékű lomot(szállítással együtt ~14500 Ft) Németországból. Vonatkozik-e erre bármiféle vám- esetleg adókötelezettség, vagy ez csak az Európán kívülről jövő dolgokra érvényes? Felvilágosítást kérnék! :B

Köszönöm!

(#27408) Ybron válasza feketea (#27407) üzenetére


Ybron
senior tag

Szia!

"EU-n belül se ÁFA sem pedig vám nincs. Viszont az EU-n kívülről jött cuccokért fizetni kell mindkettőt, ami nagyjából +30%-ot jelent a vételáron felül, amibe a postaköltség is beletartozik."
1.hsz

[ Szerkesztve ]

(#27409) feketea válasza Ybron (#27408) üzenetére


feketea
csendes tag

Köszönetem! :R

(Tényleg kell egy új szemüveg... :U)

(#27410) akyyy


akyyy
senior tag

Kameámhoz kéne egy csuklópánt (eredeti), sajnos szerviztől kb 20e lenne.

tegnap este végre valahála találtam egy hátsó boritót amihez tartozik ez a madzag is, viszonylag jó áron (6000 ft).

a gond az hogy amerikába elérhető és nem küld magyarországra.

hogyan tudnám megbeszélni az illetővel, hogy mégis küldje el? esetleg ha csak a madzag kellene, az beleférne egy zsimpla mezei boritékba is.
esetleg régebben olvastam vannak cégek amikre a telephelyére kel rendelni a cuccot, és ők meg postázzák magyarorságra, de fél kgnál már 10k a postaköltség:O és nemtudom hogy el tudná e küldeni madzaggal, vagy a boritó nélkül (igy tuti nem lenne meg a fél kg), de nemtudom vele együtt hány kg lenne :S

(#27411) #59816064 válasza akyyy (#27410) üzenetére


#59816064
törölt tag

Írj az eladóank, beszéld meg vele. Írd le mire lenne szükséged, hogyan szeretnéd, más lehetőséged úgysincs. Ha nem hajlik rá akkor pedig megpróbálhatod az import céget, de annak fix költségei vannak, amivel kalkulálnod kell.

(#27412) LÁZ válasza akyyy (#27410) üzenetére


LÁZ
addikt

egyszerűen irsz neki egy üzenetet, és megkérdezed tőle, hogy mennyiért küldené MO-ra. Ha esetleg a terméknél nem tudnál üzenetet küldeni, akkor Community - profiles - megkeresed, és send message ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27413) akyyy


akyyy
senior tag

Köszönöm. Irtam az eladónak, de elég vicces neve van(mintha egy cég lenne vagy nem is tudom, elég sok ilyen alkatrészt árul)

Félek hogy nem fog válasszolni :((( Irtam ennek az ucpacknak is, legfeljebb megveszem az egészet, ők meg csak a mazdagot küldenék el levélként:D ugy nem lenne 10k a postaköltség:D

(#27414) Yahoo válasza hun620 (#27403) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Köszönöm!

(#27415) kenny123


kenny123
addikt

Haverral rendeltünk egy ilyet, 1.50$ postával jön már 13. napja. Koreából milyen idő alatt kellene befutnia, kb? Valamint, ehhez a postázáshoz elvileg kaptunk tracking numbert, de nem hoz ki rá semmit az ebay. Hol tudnék utánanézni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

yo

(#27416) Winner_hun válasza kenny123 (#27415) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akár 6 hét is lehet. Itt is nézd meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27417) M_o_g_y_i válasza kenny123 (#27415) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

trackitonline ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27418) kenny123 válasza Winner_hun (#27416) üzenetére


kenny123
addikt

RR444633461KR
(Official website) None 07:21 04-Jan-2013 Departure from inward office of exchange, HUBUDA,
Country unknow
Transportation
(Search By Destina)
Detail
Copy
More

Ilyet kaptam. Tehát, 4-én érkezett pestre, vagy wat? Amúgy köszi a linket. :)

yo

(#27419) Ybron válasza kenny123 (#27418) üzenetére


Ybron
senior tag

Itt is megnézheted.
Már vámkezelve van, holnap talán már meg is kapod.

[ Szerkesztve ]

(#27420) kenny123 válasza Ybron (#27419) üzenetére


kenny123
addikt

Akkor boldogság van. Köszi mindenkinek! :)

yo

(#27421) axioma válasza Cadal (#27405) üzenetére


axioma
veterán

Csak hogy tudd, virtualis cuccot az ebay-en tilos adni-venni... Persze en is volt mar hogy vettem kodot es nem lett belole semmi, de alapbol nem megengedett.

(#27422) randras


randras
veterán

Bíztató becslés... majdnem fél év. :DDD

(#27423) radi8tor válasza randras (#27422) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom azért írt annyit, hogy ne reklamáljanak neki 45 napon belül. :U

⭐ Stella

(#27424) randras válasza radi8tor (#27423) üzenetére


randras
veterán

Hát azért ahhoz nagyon trének kell lenni, hogy ezzel átrázzon valakit. :D

(#27425) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#27302) üzenetére


Daniel Alves
őstag

általában mennyi idő amíg reagálnak az emailre? :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27426) kaller1


kaller1
veterán

A paypal ennyit levesz az eladásból?

Total amount:
$0.99 USD
Fee amount:
-$0.34 USD
Net amount:
$0.65 USD

.::> <::.

(#27427) Fecogame


Fecogame
veterán

Ilyen, vagy hasonló webcamot rendelt már valaki? Tapasztalat?

Kaller1: Túlzásnak érzem, szerintem ennyit nem vonhatnak el...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27428) bzsolt99 válasza kaller1 (#27426) üzenetére


bzsolt99
tag

Igen ennyit sokat elvesz a Paypal és ha eladsz ezután még a Ebay is elkéri a maga jussát.
Érdemes ezt az oldalt megnézni itt tudsz kalkulálni mennyit kér a Paypal.

(#27429) kaller1 válasza bzsolt99 (#27428) üzenetére


kaller1
veterán

PayPal Standard Rate (2.9% + $0.30)

Így már világos, hogy hova lett az 1 usd harmada. :U
mod: köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#27430) W1 válasza Fecogame (#27427) üzenetére


W1
senior tag

Mozgó képnél vajon mit tud? Engem is érdekel, barátnőmnek lehet benevezek egyre, a mostani helyére.

(#27431) rizso válasza rizso (#27400) üzenetére


rizso
addikt

Vissza is írt, rendes volt, szó nélkül törölte:)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27432) PearCyp


PearCyp
tag

Hali! nemrég csalódtam eBay-es eladóval kapcsolatban.
rendeltem egy alkatrészt egy nokiához, és hiába vártam, nemjött, válasz sem jött, és nem is történt semmi. ezer forintom bánta csak, de attól még kár, mert azt alkatrészt nemnagyon árusítják máshol, és már csak az hiányzott a telefonból.

na de hát Cest la vie (vagy hogy kell írni)

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#27433) bul07 válasza PearCyp (#27432) üzenetére


bul07
nagyúr

És miért nem kértél refundot vagy nyitottál vitát

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27434) PearCyp válasza bul07 (#27433) üzenetére


PearCyp
tag

már nem emlékszek, valami bonyodalomféleség volt a dologban, nemnagyon volt időm foglalkozni vele.
nem vagyok nagy e bay -es, nagyon ritkán rendelek

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#27435) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Usps Priority Mail International milyen gyors (USA keleti part)?

[ Szerkesztve ]

(#27436) radi8tor válasza wmarci (#27435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1-4 hét.

⭐ Stella

(#27437) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Van valami megbízható olcsó szállítási mód UK-ból? Szeretnék egy htpc házat rendelni, de a szállítás annyi lenne, mint maga a cucc az eladó szerint. Gondoltam teszek egy próbát itt is hátha találok valami okos alternatívát.
25 GBP-nél kellene alacsonyabbnak lennie.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#27438) LÁZ válasza Tenken (#27437) üzenetére


LÁZ
addikt

royalmail.com

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27439) Tenken válasza LÁZ (#27438) üzenetére


Tenken
őstag

Köszi. Ezt néztem én is. Valahogy be kell szorítanom két kiló alá.
2,4-et írt szállításinak, talán ha pár dolgot kirak jó lehet.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#27440) Ybron válasza Ybron (#27343) üzenetére


Ybron
senior tag

Siker.
Ma törölte is az eladó, jobban mondva "Payment was recorded and this unpaid item case has been closed." és még egy pozitív értékelést is tőle, rendes volt
(úgy látszik a 4. üzenetem meghatotta).

(#27441) Melack


Melack
veterán

Tudtok olyan eladókat, akik Angliából/Németországból postáznak 1-5 dollár közötti cuccokat?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27442) LÁZ válasza Melack (#27441) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem ha szépen megkéred, mindenki hajlandó rá, legalábbis nekem eddig mindenki elküldte, még ha elsőre nem is állt szándékában :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27443) matykooo válasza Melack (#27441) üzenetére


matykooo
aktív tag

szerintem ha keresel tuti találsz párat, pár ezer termékkel :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27444) faresz5 válasza Ybron (#27440) üzenetére


faresz5
senior tag

csak pozitívat tud adni, max letilt, hogy többet ne tudj szórakozni vele :)

(#27445) dash17291


dash17291
tag

Ma futtott be a november közepéről elmaradt 3db rendelés utolsó üdvöskéje. :D (Ez a 3 mind idén januárban érkezett.)

(#27446) Ybron válasza faresz5 (#27444) üzenetére


Ybron
senior tag

Tudom, inkább azon voltam meglepődve hogy adott :)

(#27447) LÁZ


LÁZ
addikt

hogy mekkora a random a csomagok ellenőrzésekor:

most hozta a postás a 150 dolcsis lifesize Stitch szobrot, minden para nélkül, pedig gondoltam, hogy esetleg feltűnik a vámon egy 77x50-es doboz, és mehet a levelezgetés, de ezek szerint még nem rázódtak bele az újévbe :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27448) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

A napokban sikeresen regisztráltam a paypal-ra, és az ebay-re. Egyszerűen ment, ezért ezer köszönet azoknak akik az első hsz. tartalmát megalkották. Nélkülük elég macerás lett volna.
Azonnal eszközöltem is két kisebb értékű vásárlást (13/01/05). Ez a két tétel egy 420 forintos telefon hátlap, és egy 1300 forintos lenyitható bőrtok. A paypal-al azonnal fizettem is érte, amit mindkét eladó azonnal lereagált 1-1 positive feedback-el. Az első kérdésem abból ered, hogy az egyik eladó még aznap shipped státuszba helyezte a terméket, és kaptam is tőle egy üzenetet. De a másik eladó még nem reagált semmit. Gondolom a fizetésre való feedback is csak valami automata reakció volt. Mikortól érdemes emiatt aggódnom, illetve kapcsolatba lépnem az eladóval?
A másik dolog az, hogy a paypal először csak zárolja az általa kifizetett összeget, és csak bizonyos idő elteltével vonja le a számlámról? Bár elég egyértelműnek tűnik, mivel a számlámon a két tételnek megfelelő összegű zárolás látható, a számlatörténeten pedig nincs nyoma a szombati vásárlásaimnak. A paypal fizetési bizonylaton pedig az szerepel, hogy az első tétel kifizetése a 400 forintos PayPal Account-ról történt, amit ugye a regisztrációkor próbaként levontak, a maradék 20 forint pedig a Visa Debit Card-ról. A másik cucc pedig teljes egészében a Visa Debit Card-ról lett fizetve.

Üdv
Attila

(#27449) Melack válasza NY_A (#27448) üzenetére


Melack
veterán

2-3 munkanap is eltelhet, míg feladja (bár volt olyan cucc, amit nem jeleztek, hogy feladva, mégis megjött). A fizetés úgy jó, ahogy van - alapesetben zárolás majd levonás a pénz útja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27450) LÁZ válasza NY_A (#27448) üzenetére


LÁZ
addikt

kb 2-3 nap a postára adás általában, kinek hogy kényelmes, illetve mennyi ideje van rá, volt, hogy aznap postán volt, volt, hogy 4 nap után irtam rá a jóképűre, hogy örülnék, ha már úton lenne a cucc. Ha 4 nap után sincs shipped státuszban, irj rá nyugodtan. A pénzt pedig zárolják, és levonják, általában hamar, ahogy a kollega is irta. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.