Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Tangerine válasza matykooo (#26450) üzenetére


Tangerine
senior tag

Igen, de most a vásárlás paypallal, vs. banki átutalást külföldre hasonlítjuk össze. Az első ingyenes, a második többezer Ft is lehet.

A pénzutalás paypal címre természetesen pénzbe kerül, de még mindig nem annyi szerintem, mint a banki utalás.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26452) Tangerine válasza kaliber (#26444) üzenetére


Tangerine
senior tag

Pontosan így van. :K
Ezért is lenne butaság utalni helyette, és ezzel még a védelemről is lemondani.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26453) matykooo válasza Tangerine (#26451) üzenetére


matykooo
aktív tag

vágom, de a paypal is feljött mint nem éppen ingyenes szolgáltatás :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26454) TaaT válasza Tangerine (#26451) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam +2400ft külföldre pénzt küldeni bankon keresztül akkor is ha csak 10centet kell :)

Give them hell Ukraine!

(#26455) randras


randras
veterán

Na, ilyet láttatok-é már hongkongi economy-val? :P

(#26456) Real_Necro válasza randras (#26455) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, ugyanígy jött pár hete nekem is csomagom. 4x adták fel. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26457) NSG válasza randras (#26455) üzenetére


NSG
csendes tag

Ó de jó neked. :)
Nekem annyi ideje van Küldemény felvéve státuszban, mint amennyi idő alatt neked megjött. :(
Remélem holnap már végre Célországba elküldve lesz... már egyre kisebb az esély, hogy ideérjen karácsonyra. :(
15 munkanap van még.. úgy, hogy el se küldték. Még elküldik, megérkezik, vámolás, BP-ről amíg leér hozzám.. :W

[ Szerkesztve ]

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26458) randras válasza Real_Necro (#26456) üzenetére


randras
veterán

Szerintem azok országváltások amúgy, de nem tudom biztosan. Kéne nekünk egy bennfentes ide a topikba. ;)

NSG: Vecsésről. :P

[ Szerkesztve ]

(#26459) NSG válasza randras (#26458) üzenetére


NSG
csendes tag

Az már mellékes. :D

Ez mit jelent amúgy?

"departure from transit office of exchange"

Hova indult? :O
Egyik oldalon ezt írja november 23-ra, egy másikon meg azt, hogy elhagyta a szortírozó központot.
Vagy akkor ez is az?

[ Szerkesztve ]

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26460) sellerbuyer válasza matykooo (#26450) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ezekkel én is tisztában vagyok, amiket írtál, de itt kifejezetten vásárlásra vonatkozott a kérdés.

(#26461) Real_Necro válasza randras (#26458) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó kérdés, mert korábbi csomagoknál ilyet nem tapasztaltam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26462) W1


W1
senior tag

Ha most rendelek sima levélként, tracking nélkül, mennyi esélyem van rá, hogy eltűnik?
Mennyivel drágább trackinggel?

(#26463) radi8tor válasza W1 (#26462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eladó tudja megmondani mennyivel drágább. Nem számít a postán mennyi, ha az eladó szabja meg az árát.
Tarckinggel is ugyanannyi esélye van elvesznie (elméletben). A gyakorlat azt mondja hogy a trackingesek közül kevesebb tűnik el.

⭐ Stella

(#26464) W1 válasza radi8tor (#26463) üzenetére


W1
senior tag

És így az ünnepekkor mennyivel nő az eltűnés veszélye?
Ha trackinggel tűnik el, olyankor mi a helyzet?

(#26465) kerekfej válasza Melack (#26393) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezeknél havonta van sárkány éve. ;]

(#26466) Kerio


Kerio
őstag

Érdemes még idén Hongkongból rendelni? Vagy tegyem jövőre?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#26467) NSG


NSG
csendes tag

Most ez mi? :D
Azt írja elküldték, de utána meg már megint milyen szortírozó központba érkezett? :O

Vagy lehet, hogy ez a 2 esemény fordítva történt? Csak rosszul írja a tracking oldal?

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26468) radi8tor válasza W1 (#26464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Passz.
Ha trackinggel tűnik el, akkor ugyanannyit tudsz tenni, mintha anélkül tűnne el: semmit.
Annyival rosszabb a helyzeted, hogy az eladó igazoltan feladta a csomagot neked, ezért reklamációnak helye nincs. :(

⭐ Stella

(#26469) albinolynx válasza radi8tor (#26468) üzenetére


albinolynx
őstag

Ez így nem igaz!
Nekem az eltiltásom egy kivételével mindegyik trackinges, 100-150$ értékű csomag miatt nyitott case-k okán történt. Mindegyiknek refund lett a vége.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26470) radi8tor válasza albinolynx (#26469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem az első és egyetlen elveszett trackinges csomagom után más a véleményem.
PayPal az eladónak adott igazat, mert ő bizony feladta a csomagot és a postán elveszett csomagokért nem jár a refund.
Valaki gazdagabb lett 3 bakelit lemezzel.

⭐ Stella

(#26471) albinolynx válasza radi8tor (#26470) üzenetére


albinolynx
őstag

Nálam talán annyival volt kedvezőbb a helyzet, hogy a 44. napon még bőven kínában volt lokalizálva tracking alapján az összes problémás csomag. Leírásba beleírtam a követési számot, 45. napra egészen biztos, hogy nem érkezik meg, stb. Eladó is egyből reagált rá, sajnálta - refund érkezett.

Kinek kell állnia a refund-ot?
Eladó számlájára beterhelik egyből, vagy paypal valami "tőkéből" kifizeti és elkezdi behajtani az eladón?

Újra kellett rendelnem kínából, ebay-en ugye még tiltva vagyok.
Viszont simán rendelhetek máshonnan, paypal védelem él. Egyébként másik topikban írták, érdemes megismerkedni az aliexpress-szel. Boltok vannak a másik oldalon, nagyon könnyen kieshetnek a körből, ha nem megfelelő a szolgáltatásuk, stb. Komoly minősítési rendszerük van. Paypal ott áll a vevő mögött.
Következő vásárlásomnál lehet előnyben részesítem majd őket, ha kapni azt, amit szeretnék.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26472) matykooo válasza albinolynx (#26471) üzenetére


matykooo
aktív tag

tényleg valaki nyomul az aliexpress-en? Nézegettem már az oldalt be is vagyok regisztrálva, elvileg volt is egy rendelésem, de a végére nem annyi lett volna amennyit az emberke kiírt, és így nem értettem, és el is álltam az üzlettől... Ami zavar, hogy mindenkinek kevés az értékelése :/

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26473) szilchi


szilchi
őstag

Hi.A német Ebay-en vagyok regisztrálva kb. 4-5 éve.Rendelni nem sokat rendeltem,kb. 4-5 dolgot.Tegnap be akartam lépni mert szerettem volna rendelni valamit.De azt az üzenetet kaptam,hogy biztonsági okok miatt felfüggesztették az accomat.Utoljára tavaly szeptemberben rendeltem valamit,akkor minden rendben ment.Szal nem vágtam át senkit.Meg a spamben is volt egy mail,hogy nem átverés miatt függesztettek fel,hanem biztonsági kockázat miatt :F .Kapok egy linket,ahol meg tudnám változtatni a jelszavamat.De a linkelt oldal nem jött be tegnap és ma se.Így nem tudom megváltoztatni a jelszót és nem férek hozzá az accountomhoz.A link IDE mutat,de semmi nem jön be.Más megoldás van,hogy hozzáférhessek ismét az accountomhoz?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26474) radi8tor válasza szilchi (#26473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HTTPS nem megy valóban, de HTTP cím megy.

⭐ Stella

(#26475) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Szerintetek ha november 19-én adtak fel sima postával egy csomagot Berlinből, mikor érdemes reklamálnom, hogy nem jött meg a csomag? Case-t még nem indítottam, nem volt rá szükség, van valami leírás arra, hogyan kell használni? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26476) radi8tor válasza Real_Necro (#26475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

40 nap körül érdemes reklamálni. Más kérdés, hogy 14 nap alatt itt kéne lennie a cuccnak legkésőbb.

⭐ Stella

(#26477) Real_Necro válasza radi8tor (#26476) üzenetére


Real_Necro
veterán

Éppen ezért idegesít, mert egy ugyanilyen terméket már rendeltem tőle, az 6 munkanap alatt itt volt. Most meg kollégámnak teszek szívességet, aki már ki is fizette... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26478) radi8tor válasza Real_Necro (#26477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet megtetszett a postásnak. Úgy gondolta elég egy is belőle neked.
Először a kézbesítőt vonnám kérdőre. Máshol nem tud eltűnni (központban nincs idő csomagokat nézegetniük).

⭐ Stella

(#26479) Tomate válasza W1 (#26400) üzenetére


Tomate
veterán

A normál eltűnési veszélyhez képest 2% nagyobb az esélyed, ha figyelembe veszed a postás bruttó fizetését, ebből gyököt vonsz, megkapod a nettóját, majd egy egyszerű számítással kiderül jóska vagy Xiang Jang nem biztos, hogy tud ajándékot hazavinni ezért valamit megpattint az előtte elhaladó 3000levél közül. Az, hogy pont a tiéd lesz-e az azt befolyásolja, melyik műszakban dolgozik Jóska, vagy Xiang Jang. Emellett figyelembe kell venni a páratartalmat, a havon a biciklivel elcsúszó postást és a hold állását.

Ergo az eltűnés ha nagyobb (és ezt így kijelenthetjük?) Az csak azért van mert megtriplázódik a forgalom, tehát az elkavarodó csomagok száma is megtriplázódik. Emellett teljesen random, hogy elveszik-e a csomagod vagy nem. Feladja-e a kínai a nagy hajtásban, vagy kiesik a ládájából a postára menet? Te meg vársz rá?

Felesleges ilyenen agyalni. Ha 1-2 dolláros cuccról van szó, nincs tragédia ha elveszik. Visszakéred a pénzt vagy sem, újraküldik vagy nem, rajtad múlik. Ha meg drágább cucc kérd ajánlva és kész.

Szerintem sima postával rendelt cucc, 88,5%-hogy nem ér ide karácsonyig.

[ Szerkesztve ]

(#26480) albinolynx válasza matykooo (#26472) üzenetére


albinolynx
őstag

Egy 160$-os telefont onnan rendeltem volna, ha a kinézett üzletekben (öt gyémánt) lett volna színben raktárom. A kevés értékelés alatt mit értesz? 10.000 - 30.000 pozitív értékelés 95-95%-es arányokkal kevés?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26481) Real_Necro válasza radi8tor (#26478) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ilyesmire gyanakszom én is, mivel már 1 alkalommal "hazavitte magával a kézbesítő a csomagot", másik alkalommal meg elfelejtett értesítőt bedobni... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26482) Tomate válasza Real_Necro (#26481) üzenetére


Tomate
veterán

Hazavitte? Ezt honnan tudtad meg? :U Ha pedig nem dob be értesítőt az ajánlott cucc, hogy nyúl le egy ajánlott levelet?

(#26483) matykooo válasza albinolynx (#26480) üzenetére


matykooo
aktív tag

amiket én nézegettem pl órák, mp3-asok azoknak alig alig volt értékelésük... 20-50 között :/
Hm beugrott, mikor volt az a vásárlásom, azért kellett moneybookert csinálnom, mert csak azt fogadta el... leütöttem, írtam neki hogy kb 3 nap múlva fizetek, mondta hogy ok, és mikor ki akartam fizetni már nem annyi volt amennyiér tleütöttem... :S

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26484) Real_Necro válasza Tomate (#26482) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kaptam értesítőt, hogy másnap átvehetem a csomagot a postán. Bementem másnap munka után, erre mondja az ablaknál ülő hölgyemény, hogy " valószínüleg a kézbesítő hazavitte"... :((( Persze kivertem a balhét és másnapra meglett.
Másik csomagomnál értesítőt nem dobtak be, aztán rálestem csomagkövetésre, miszerint már 1 hete beérkezett... ezért preferálom inkább futár cégeket.
DHL-es ember pénteken reggel felhívott telefonon, hogy hozna egy csomagot, mikor tudom átvenni. Aznap nem volt jó, másnap párom átvette a csomagot.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26485) Tomate válasza Real_Necro (#26484) üzenetére


Tomate
veterán

Hát igen. Ez is szerencse kérdése, hogy milyen emberek dolgoznak a postánál azon a körényéken ahol lakik, vagy amilyen úton hozzá eljut a küldemény. Közel 500 rendelésemből amit mind a magyar posta hozott, egyet nem tudnék említeni, hogy problémám lett volna. Sem a postással, sem a postával.

(#26486) Real_Necro válasza Tomate (#26485) üzenetére


Real_Necro
veterán

Felénk is csak az új kézbesítővel vannak gondok. Előtte nem volt. Anno anyáméknál jó postás csőládába belezsugorította a CD lemezt is... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26487) szilchi válasza radi8tor (#26474) üzenetére


szilchi
őstag

Köszönöm,így már rendben ment :K .Viszont az accountom továbbra is fel van függesztve :( .A számlám 0.00€-t mutat,vagyis nincs hátralékom.Használni sem használtam.Be kell szólnom az ügyfélszolgálatra,hogy ne szórakozzanak már.

Hello szilchi (szilchi@freemail.hu),

We're sorry to tell you that your eBay account was suspended because recent account activity has raised serious security concerns. We've taken this precaution to protect our members while we make sure that the activity doesn't cause harm -- however unintentionally -- to the eBay Community.

You can appeal this suspension. If, after reviewing your appeal, we're confident that this activity poses no risk to the Community, we'll be happy to reinstate your account. For information about how to appeal this suspension, please go to:

http://pages.ebay.com/help/account/suspended-accounts.html

Unfortunately, during the suspension you won't be able to use eBay in any way. This includes using another existing account or registering a new account.

Any outstanding selling fees are due immediately, and any amounts that you haven't previously disputed will be charged to the billing method currently on file.

We apologize for the inconvenience and thank you for your understanding.

Sincerely,

eBay Trust & Safety team

Ebből valaki látja,hogy miért lett felfüggesztve az accountom?

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26488) radi8tor válasza szilchi (#26487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Súlyos biztonsági hiányosságok miatt lettél felfüggesztve.
Lehet jelszónak 1234-et adtál meg vagy valami hasonló.

Ha nem írták meg a felfüggesztés okát, akkor itt kell őket felkeresni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26489) szilchi válasza radi8tor (#26488) üzenetére


szilchi
őstag

Nem,a jelszó egy 8 betűs szó volt.De azt most lecseréltem egy 17 karakteresre.Így tudtam csak egyáltalán belépni.Semmi információt nem adtak,hogy mi a felfüggesztés oka.Két lehetőséget írtak:díjhátralék vagy a szabályok súlyos megsértése.Díjhátralékom nincs és 1 éve be sem léptem,így szvsz nem tudtam szabályt sérteni.Hacsak nem az 1 éves inaktivitás nem sért szabályt :U .Írtam neki e-mailt,elvileg 3 napon belül jön a válasz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26490) bul07 válasza Melack (#26393) üzenetére


bul07
nagyúr

Kis pontosítás Kínai újév 2013-ban Február 10-lesz
Ami kb azt jelenti hogy feb.1-je után megál az élet náluk és majd csak feb.18-20 után indul meg újra

Legtöbb kínai árus majd ki is írja hogy medig nem dolgoznak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26491) Zozzant válasza bul07 (#26490) üzenetére


Zozzant
addikt

Utána meg hónapokig erre hivatkoznak:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26492) W1


W1
senior tag

Mit tudok csinálni, ha rendeltem egy kijelzőt, a panel azonos (Blackberry 8900) de a rajta lévő üveg széltében és hosszában is nagyobb, mint kéne, és ezálltal nem fér bele a telefon előlapjába?

(#26493) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ha egy ebay eladó csak paypal címre postáz akkor a paypal accomba belépve Profile/Add or Edit Street Address-nél a bankkártyához megadott címe elegendő?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#26494) albinolynx válasza W1 (#26492) üzenetére


albinolynx
őstag

Termékleírásban mi szerepelt?

Ha attól eltér, akkor "nem azt kaptam". Ha azzal egyezik, legközelebb kérdezni fogsz mielőtt ilyesmit veszel.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26495) W1 válasza albinolynx (#26494) üzenetére


W1
senior tag

002/111-es kijelzőt vettem, mivel az enyém hátulján is ez van, de valószínüleg 004/111-est kaptam, az eladó azt mondta, elküldi a megfelelőt.
Hogy tudom magam bebiztosítani?
Olyan van, hogy újra megveszem, és egy pl $0.01-es számlát küld róla, mintha ennyiért venném, és akkor új aukcióként?

(#26496) albinolynx válasza W1 (#26495) üzenetére


albinolynx
őstag

Igazából refund + vissza kellene küldened és úgy megrendelni a 002-est...
Refund összegébe kérd, hogy vegye bele a vissza pk. költségét is. Csak ugye így meg eggyel több a refund. Más biztosítékot én nem tudok neked, mint vevőnek.

A küld egy jót verziót ahogy kiveszem az írásodból, te sem hiszed el.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26497) W1 válasza albinolynx (#26496) üzenetére


W1
senior tag

És ha nyitok egy case-t a mostanira?

szerk: És megvárom, amíg küldi a másikat, aztán ha nem jön meg 45 nap alatt, akkor refund?
Vagy hogy trackinggel adja fel?

[ Szerkesztve ]

(#26498) albinolynx válasza W1 (#26497) üzenetére


albinolynx
őstag

Úgy értettem, hogy a mostanira nyitsz egy ügyet.
Ha van még idő a 45 napból, próbálkozz azzal igen, hogy küldjön újat. Bár a közelgő hazai és az ottani ünnepekre való tekintettel kétlem, hogy beleférnél a fennmaradó időbe. Próba...
Én már nem hiszek a tracking-ben, volt elég sok hamis. Ez meg pont egy ilyen eset lehetne.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26499) W1 válasza albinolynx (#26498) üzenetére


W1
senior tag

Cég elméletileg az illető, de ha a mostanira nyitok case-t, a case az nincs időhöz kötve, nem?

(#26500) albinolynx válasza W1 (#26499) üzenetére


albinolynx
őstag

20 nap múlva záródik, akár történt valami, akár nem.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.