Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) Tomate


Tomate
veterán

axioma:Raiffeisen

Eladtam 116$ értékben cumót és 15,75$ jutalékot kell utána fizetnem. Ez normális vagy csak én tartom ku*va soknak?

Ahogy nézem a postázási költség után is rónak fel adót. De miért? Kérdem én?

[ Szerkesztve ]

(#27602) Bodz válasza Tomate (#27601) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak a szokásos kb. 10%. Első eladás?

(#27603) Flashcash válasza Tomate (#27601) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen a szállítás után is von már jutalékot az ebay kb. 2011 óta. Elég sok visszaélés volt a szállítási költségbe bújtatott termék árakkal.

Az ebay-es eladás valóban drága, át kell gondolni mi az amit egyáltalán megéri eladni a nemzetközi piactéren.
-A termék eladási ára és a postaköltség után a termékkategóriától és az eladási ár nagyságától függően kb.5-10%-ot vonnak le. Részletes final value fee árlista.
-Vonnhatnak még termékfeltöltési díjat is bizonyos esetekben: [Insertion fee]
-A pénzfogadás díja a Paypal-en 3,4%+90Ft / tranzakció (700ezerFt/hó felett alacsonyabb)

Összességében kb. 12-13%-költséggel kell számolni egy átlagos termék eladása után.

(#27604) randras


randras
veterán

RB082380824CN, BuyInCoins:

2013.01.03: Felvéve, 2013.01.10: Postán átvehető. ;)

(#27605) Fecogame


Fecogame
veterán

Ti már kaptatok valaha is olyan eBay kupont, amit vásárlásnál be lehet váltani? Fizetés előtt van egy olyan opció, hogy be lehet írni kupon kódot.

Más: Most az ERSTE 228 Ft-ért váltotta a dollárt :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27606) Csoram


Csoram
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi van olyankor ha egy csomagban 2 különböző árú termék van?
Pl: egyik 19 dollár , másik 59 dollár
Van valakinek tapasztalata,hogy ilyenkor külön - külön kell vámot és adót fizetni? vagy a kettőt összeadják és egy vámot kell fizetni? mert pl a 19 dollárosra nem lenne vám. Tehát akkor csak az 59 dolcsis után fizetnék?
Előre is köszi a választ! :)

(#27607) matykooo válasza randras (#27604) üzenetére


matykooo
aktív tag

ez szép, nekem egy cuccok nov.24-r óta nem jön meg (27 dollár kb) és csak a mellébeszélés megy, hogy várjak még mindig, ugye a 45 napból már kicsúsztam, de eddig jó fejek voltak mindig... már beígértem egy nagy negatívot nekik, mivel sajna nem trackinggel adta fel ez a felhasználó... a többitől ha vásárolok ilyen terméket (sinndeya, sindy stb) mind trackinggel küldi, ez meg nem, nem értem miért :@@

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27608) W1


W1
senior tag

December 11-én licittel nyertem egy terméket ($30), 98-99%-os volt az eladó, még nem kaotam semmit, január 24-én lejár majd a védettségem, azóta az eladó 73%-os lett, eddig 1 éven és fél éven belül volt 1 negatívja, most pedig egy hónap alatt 55 lett neki. Szerintetek mit tegyek?

(#27609) dReFiX válasza W1 (#27608) üzenetére


dReFiX
senior tag

Reménykedj :D

(#27610) W1 válasza dReFiX (#27609) üzenetére


W1
senior tag

Miben?:DDD

Ha vitát nyitok és refundot kérek, csak észreveszik, hogy nem ez az első alkalma neki mostanában, nem?

(#27611) dReFiX válasza W1 (#27610) üzenetére


dReFiX
senior tag

Elég sok idő van még, simán megjöhet, azért refundolni mert sok negatívot kapott elég érdekes történet.

(#27612) TaaT válasza Csoram (#27606) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem a 2-t egybe számolják, ha nem akkor simán rendelhetek 100assával 20dolláros cuccokat :))

Give them hell Ukraine!

(#27613) Csoram válasza TaaT (#27612) üzenetére


Csoram
csendes tag

köszi a választ!
én is így gondoltam, de inkább rákérdeztem hátha valaki megúszta így a vámot :D :D
csak ha a 2 cuccot meg külön rendelem akkor meg dupla posta költség... átkel számolnom,hogy jövök ki jobban.
Köszi még egyszer!

(#27614) Oliverda


Oliverda
félisten

Tavaly augusztus 26.-án rendeltem Kínából egy digitális tolómérőt. Tegnap hozta meg a postás.

Kicsit lassan jött meg, de legalább ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27615) Tomate válasza Flashcash (#27603) üzenetére


Tomate
veterán

Ez a 13. eladásom. Jó nagy lehúzás. Vettek egyszer egy motoridomot 48$-ért a posta 59$ és vettek egyszer egy másik idomot 68$-ért, a posta ugyan csak 59$

Fizethetek jutalékot a k*rva sok posta után is. Így amit én az egészből nyerek az 116$ és ebből még lehúznak 20$-t. Így a 26.600Ft-omból még jattolhatok 4.500Ft-ot... Ez majdnem 20% jutalék. :O
Mondjuk itthon nem adnám el ennyiért sem.

(#27616) Oliverda válasza Tomate (#27615) üzenetére


Oliverda
félisten

"Mondjuk itthon nem adnám el ennyiért sem."

...és akkor így máris alaptalanná válik az összes siránkozás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27617) kaller1 válasza Enszuke (#27584) üzenetére


kaller1
veterán

Most rápróbáltam megint, már engedte kifizetni a tételt, gondolom átállította az eladó, mert a nagy okosságával rájött, hogy hiába nyomott fel nemfizetés miatt, ha nem tudom kifizetni. :U
Ja, egyébként ismét elfelejtett válaszolni, ha ezek után negatívat adok, akkor én leszek a szemét? :U

.::> <::.

(#27619) Oliverda válasza Enszuke (#27618) üzenetére


Oliverda
félisten

Micsodát?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27620) buherton


buherton
őstag

Ha az eladó azt írta a leírásában, hogy több termék esetén a további termékekre a posta költségnek csak az 50%-ka érvényes, de ezt a checkout előtt nem látom, hogy levonná, akkor mit kell tenni? 3 comzokniról lenne szó.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27621) Tomate válasza buherton (#27620) üzenetére


Tomate
veterán

Írni neki, hogy állítsa be a postaköltséget.

(#27622) randras válasza Oliverda (#27619) üzenetére


randras
veterán

Azt feltételezi, hogy nem fogod visszafizetni a refund árát. :U

(#27623) radi8tor válasza Oliverda (#27614) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem az október 26-án feladott 0$ postás cuccot tegnap hozták meg. Jó lett volna karácsony előtt.

randras: szerintem úgy értette, hogy ingyen volt a posta. De majd lehet, hogy kijavít. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27624) buherton válasza Tomate (#27621) üzenetére


buherton
őstag

Checkout előtt vagy után?

Köszi a gyors választ!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27626) W1 válasza dReFiX (#27611) üzenetére


W1
senior tag

Nem ezt mondtam, hogy refundolni akarom, mert sok a negatív, de félek, hogy nem viccből kapott negatívokat, és nem viccből nem válaszolt az üzenetemre. Elhiheted, hogy örülnék, ha megjönne, mivel ár alatt jutottam hozzá a termékhez.

(#27627) Dluinet válasza W1 (#27626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagy eséllyel átverés, ha indokolatlanul alacsony az ár

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27628) Oliverda válasza randras (#27622) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban nem fogom. 0.99 GBP volt a cucc ára, és 4.79 GBP volt a postaköltség. Erre feladta a legolcsóbb dzsunka levélben, így végül laza majd 5 hónap után kaptam meg.

Ezt megelőzően, nagyjából másfél hónap után kénytelen voltam egy másik eladótól ismét megrendelni az eszközt, akitől furcsa mód, már kb. 4 hét múlva meg is érkezett.

Nem zsákbamacskáért fizettem ki a pénzt, hanem belátható időn belül szükségem volt a cuccra. Az eladó finoman fogalmazva sem teljesítette az saját maga által szabott vásárlási feltételeket, ergo nem érdemli meg, hogy utólag kifizessem a cucc árát.

Aki esetleg nem tudná (Enszuke és kevésbé hozzáértő társai): Kizárólag az eladó felelőssége, hogy hozzád a meghirdetett állapotban és feltételekkel megérkezzen a megvásárolt árú. Neked mint eladónak kell a sikeres kézbesítésről gondoskodni. Az az eBay-t és a vásárlót sem érdekli, hogy te az olcsó postázással akarsz spórolni/nyerészkedni, vagy éppen azzal akarod vonzóbbá tenni a portékádat.

December közepén rendeltem egy 50 dolláros gyári noti akkut Szingapúrból. A szállítás ingyenes volt, és ahogy illik, ajánlott levélként jött. Kedden már itt is volt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27630) W1 válasza Dluinet (#27627) üzenetére


W1
senior tag

Licites volt, bár egy időben rengeteg licites dolga volt, W7-es tablet, amire szintén licitáltam, de sajnos (utólag hála istennek) nem álltam akkor úgy anyagilag, hogy plusz $100-at kidobjak egy tabletre, még ha meg is érte volna.

(#27631) randras válasza radi8tor (#27623) üzenetére


randras
veterán

Mondjuk lehet, de a tapasztalataim nem ezt mutatják. :(

Oliverda: A posta árában volt a termék árának nagyobbik része, ez bevett listázási szokás. De gondolom, akkor visszaküldöd neki?

[ Szerkesztve ]

(#27632) bul07 válasza randras (#27631) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát most nem azért, de én se fogom kifizetni azt az 1$ cuccot ami röpke négy és fél hónapra jött meg a héten abba se vagyok biztos hogy kitől rendeltem
Nálam refund után (45nap után) hét három hétig játszik a megjön elutalom az árát dolog, az időveszteséget is figyelembe kell venni meg ha tényleg kell a dolog addigra már biztos úton van belőle egy másik mert, kell
A plusz példány meg veszteség főleg ha olyan dolog amiből kettő felesleges

Én amióta egy magyar számítástechnika boltban buktam 55e Ft-ot , nem bízok a kereskedőkben
Garanciában voltak a termékek elméletileg , de közben csődbe ment az üzlet így ment az egész a levesbe, több millió kintlévősége tartozása volt utána esélytelen volt behajtani

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27633) randras válasza bul07 (#27632) üzenetére


randras
veterán

Jó, nem egyértelmű a kérdés. Én legalább rákérdeznék, mit akarna az eladó.

Amit már utólag szerkesztettél, irreleváns. :(

(#27634) Tomate válasza buherton (#27624) üzenetére


Tomate
veterán

Előtt!

(#27635) pumi1980 válasza Fecogame (#27605) üzenetére


pumi1980
tag

Más: Most az ERSTE 228 Ft-ért váltotta a dollárt

Elvileg középárfolyamon (221Ft) kellene váltani az ERSTE-nek, nem?
Legalábbis bankkártyás fizetésnél, vagy már nem így van?

(#27636) Oliverda válasza randras (#27631) üzenetére


Oliverda
félisten

"A posta árában volt a termék árának nagyobbik része, ez bevett listázási szokás."

Bevett listázási szokás a trükköző, simlis eladóknál. Én mint vásárló ebből annyit látok, hogy kb. 1700 forintot fizettem ki postaköltség gyanánt, amiért végül egy maximum 200-300 forint értékű szolgáltatás kaptam.

Baromira nincs rendben, hogy egy megrendelt, előre kifizetett cuccot az eladó hibájából majd 5 hónap után kapsz kézhez. Mint feljebb írtam, kizárólag az eladó felelőssége, hogy Te 45 napon belül, a leírásban szereplő állapotban megkapd a terméket. Gyakorlatilag ez a metodika az eBay főpillére.

Már lassan 100 eladásnál járok, de ha ebből 2-3 cuccnál többet küldtem el sima levélként, akkor talán sokat mondok. Ezek is csak ilyen $1-os kütyük voltak, amiket leginkább a feedback miatt raktam fel, és úgy voltam vele, hogy még akár az is belefér, ha elkallódik útközben. A maradék ~97 ajánlott küldemény és futárszolgálatos csomag volt, ami minden esetben bármilyen gond nélkül, max. 20-25 nap alatt célba is ért.

"De gondolom, akkor visszaküldöd neki?"

Persze. Ha küld érte egy futárt, akkor nagyon szívesen, de hogy ezek után még én fizessek az ő mutyizása miatt, az részemről nem opció.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27637) kaliber


kaliber
aktív tag

Oliverda

Értem én a magyarázkodásod (igaz nem nekem szól, de ha már nyílvános) , igazad is van, de azért én kiszoktam fizetni, ha megérkezik és az eladó normálisan áll hozzá, mármint a refundhoz és nem nekem kell küzdeni a visszatéritésért, és tényleg ne hirdessük már itt, hogy a megkapott terméket ha késik nem kell kifizetni, egyébként is van egy "hajlam" a magyarokban a sumákolásra :K ezért ugye egy-két eladó tilt is minket. Ne járjunk már úgy mint (kultúráltnak gondolt) olaszok akiket rengetegen tiltanak.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27638) Oliverda válasza kaliber (#27637) üzenetére


Oliverda
félisten

A "késés" és az 5 hónap utáni kézbesítés között nálam elég nagy különbség van.

Illetve nem magyarázkodok, csak leírom a tényállást. Vásároltam valamit, amit végül nem úgy kaptam meg, ahogy a leírásban szerepelt. A refund nem az eladón múlt, hanem az eBay-en. A sumákolás pedig ott kezdődött, amikor 1700 forintnak megfelelő összeget kért el a legolcsóbb postázási módért. Az ilyen eladó részemről nem érdemel semmit, csak megvetést, és ha az ilyenek miatt végül kihullanak a defektes eladók, akkor az csak jó lesz a vásárlóknak, mert nem kell majd hetekig várniuk a nagy semmire.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27639) axioma válasza kaliber (#27637) üzenetére


axioma
veterán

Nem igazan ertek ekkora kesesnel egyet.
Egyreszt, a kinai eladok sajat maguk altal vallalt policy-je, hogy ha nem erkezett meg, akkor refund - ezt o maga vallalta, sot, mondhatnank, irta bele a vasarlasi szerzodesbe. Arrol nincs szo, hogy ha kesve megerkezik, akkor kene fizetni (es plane hogy mennyit). Ha lenne, ekkora kesesnel siman 0% lenne az is szerintem! [Persze, ha megjon hatarido utan nem sokkal, es meg hasznos, akkor szep dolog visszafizetni, de ennyi ido utan...]
Legfeljebb ha itthon eladja (egyszeruen es gyorsan, szoval nyomott aron), es amit kap erte azt odaadja, akkor mondhatod, hogy nullszaldon van. Bar jelzem, ezt a ritka esetet kifizette az egyeb termekek megvasarlasaval, a kinaiak ugy adnak arat, hogy beleszamoljak eleve a 2% varhato veszteseget. Ha volt 100 vasarlasa es 2 ilyen ingyen cucca (vagy legyen 1 cucc meg egy tenyleg vegleg eltunt), akkor pont nincs megkarositva a "kinai eladok kozossege".

Fecogame: nekem tegnap 294-ert az eurot (eloterhelesben, nincs tapasztalatom, hogy erste eseten ez korrigalodik-e me'g).

[ Szerkesztve ]

(#27640) randras válasza Oliverda (#27638) üzenetére


randras
veterán

"kihullanak a defektes eladók"

Nem ők hullanak ki, hanem mi nem tudunk vásárolni. Németeknél alig találni eladót, aki küld Magyarországra bármit is. Legutóbb egy postával (!) 1 eurós matricát ütöttem le, majd miután megtörtént, az eladó letiltotta Magyarországot, majd eBay-es üzenetben tájékoztatott, hogy az utóbbi 1 évben csomagjainak 80% "nem érkezett meg" hozzánk, ezért semmi szín alatt nem fogja nekem elküldeni.

Több kínai eladó, akik 6-7 acc-al és store-al is futnak, szintén tiltják az országot kb. karácsony óta, pedig bizonyos termékeket CSAK NÁLUK kapni eBay-en. Én jelentősen érzem a hatását ezeknek a dolgoknak, két hét kuncsorgás után egy 100$-os pakkot 20$-os postai felárral tudtam csak megvenni, mert csak futárral voltak hajlandók küldeni.

(#27641) üszök válasza Tangerine (#27588) üzenetére


üszök
őstag

Lehet vele. Az ügyfélszolgálatra betelefonálsz, és adnak hozzá cvc kódot amit a Paypal elfogad. Én is így használom. Bár máshol nem jó,a Play áruház nem fogadja el.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27642) lacko6


lacko6
senior tag

Heló.

Valaki nem tudja hol lehet új topikot nyitni?

Érdemes lenne a VIAddress és társainak egy új oldalt nyitni .(Csomagtovábbítás).Eu-n belül és kívül.
Tapasztalatok,kezelési költségek,Vám,ado stb...

(#27643) TaaT válasza randras (#27640) üzenetére


TaaT
veterán

Pár éve amikor még csak nézegettem a német ebay-t már alig volt aki postázott volna hozzánk, szal ez ott nem új keletű dolog, az mondjuk nem lenne jó ha az olaszok "sorsára" jutnánk :(

Give them hell Ukraine!

(#27644) bul07 válasza randras (#27640) üzenetére


bul07
nagyúr

És ugye a vásárló hibája ha 45napon belül nem jön meg(plusz 7-10nap), nem a postáé(szállításé)
A postát kellene bombázni rengeteg email-el meg levéllel hogy csináljanak valamit mert kezdünk a harmadik világ színvonalára csökkenni a postai szolgáltatás minőségében

Megértem az eladókat is ha tiltanak minket , mert szép számban lehetnek nyerészkedők is, és szerintem nem azokkal van a baj akik egy két ilyen refund után megérkező cucc árát nem utalják vissza, hanem aki direkt így rendelik, és még lehet árulja is mondjuk a vateran

Bár mintha látnék valami kis fejlődést posta terén olyan tekintetben hogy egyre több magyar webshop szállít postával is, és hogy miért fontos ez nekem mert nagyon sok mindent a magas szállítási költség miatt nem vettem meg eddig
Igen 990Ft-os futár sok olyankor ha terméknél aminek ára nem éri el a 1000Ft-se
Most is rendeltem egy ventilátort 990Ft volt és a posta rá 499Ft ez már elfogatható szállítási ár , főleg hogy majd itt volt a legolcsóbb a ventilátor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27645) kaliber válasza randras (#27640) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ugyanez a félelmem nekem is, és mivel ugye mi "árérzékeny" vevők vagyunk, 90%-ban kínai eladóktól vásárolunk.

axioma

"akkor pont nincs megkarositva a kinai eladok kozossege"
én nem ez miatt aggódom, hanem az miatt, hogy majd csak "nézelődhetünk" az ebayen, de vásárolni nem tudunk, vagy megvehetjük ugyanazt itthon ötszörös áron.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27646) radi8tor válasza lacko6 (#27642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#27647) axioma válasza randras (#27640) üzenetére


axioma
veterán

Nemeteknel MINDIG kell Ask a question irni, hogy kuldene-e ide is. Eddig nekem egy irta kategorikusan, hogy nem, egy nem valaszolt, a tobbi (bid-esek is meg azonnaliak is) irt egy postakoltseget, de teny, hogy a tobbseg irrealisan magasat - jo, hat draga cuccokat nem szoktam venni, es lehet hogy ide nem mernek bizt. nelkul kuldeni, vagy csak az en felelossegemre. Jo, ezek utan kell egy proba, mert egyszer-ketszer jartam ugy, hogy szerinte megvehettem volna, de az ebay valamelyik beallitasa miatt nem lehetett, es az elado nem talalta meg, hogy melyik.
[Jelzem, en ilyenkor nemetul szoktam nekik irni, mondanam hogy jobban elfogadnak talan emiatt, de csak angolos ismerosom is szamolt be hasonlo tapasztalatokrol. Nyilvan ne'mi 100%-os mult nem art hozza.]
De jott mar meg termekem 7 euro postazasi dijert Berlinbol, biztositva, nagy szabvany karacsonyi mintas dobozban egy kis hasznalt ebook-olvaso.

kaliber:
Nem ertek egyet. Az igaz, hogy ha tul sok az eltunt csomag, akkor tilthatnak (vagy az ertelmesebbje csak tracking-es postaval listazott termeket kuld hozzank meg mas gyanus helyekre, megfelelo artobblettel), de ennek semmi koze egy sok honap kesessel beesett csomag vissza nem fizetesehez. Plane hogy errol kiskinai semmit nem tud, es plane hogy ez nem egy rendszeres dolog, tekintve hogy szerencsere azert a posta bugyraiban se szokott rendszeresen eltunni igy egy csomag.

[ Szerkesztve ]

(#27648) lacko6


lacko6
senior tag

VIAddress,Tenso és társai,csomagtovábbítás...[link]

Megnyitottam ha valakinek van tapasztalta az írja meg.

(#27649) Ybron


Ybron
senior tag

Jó, azért a Kínaiakat se kell sajnálni..., lásd Alibaba.
De tény hogy nem jó hogy mások így játszadoznak, hogy refundol mikor megkapta.

különben meg itt a pont:
"(vagy az ertelmesebbje csak tracking-es postaval listazott termeket kuld hozzank meg mas gyanus helyekre, megfelelo artobblettel)"

Nekem meg se fordulna a fejemben hogy ne így küldjem a csomagokat és az sem fordult meg hogy átverjek egy eladót azzal hogy nem jött meg a csomag. Én személy szerint mindig örülök ha megérkezik egy csomag olyankor rögtön értékelem is az eladót( vagy ha olyan dologról van szó, amit ki kell próbálni hogy megfelelően működik akkor 4-5 nap után).
Bár mondjuk azon kicsit berágtam mikor USA-ból eladó 50$ kért el USPS priority-ért, közben meg feladta first class-al, de mikor megkaptam és nem kellett vámot fizetnem értékelésnél már ki is "nyaltam a seggét".

Oliverda-al meg egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.