Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Ybron válasza LÁZ (#27447) üzenetére


Ybron
senior tag

Persze hogy random.

Nekem 1 nap eltéréssel érkezett meg két csomag Kínából, egyik 77$ másik 90$.
Az utóbbit múlt hét szombaton hozta a postás, az előbbit meg megvámolták.
Pedig a 77$ méretre igen kicsinek mondható(egy bicikli nyeregcső) a másik(90$ )egy kerékpár kormány.
Már csak abban bízom a nyeregcsőt is átengedik és nem kell érte ÁFÁ-t fizetnem.

(#27452) NY_A


NY_A
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Üdv
Attila

(#27453) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok!
Az egyik csomagom a 42-ik napjához ért, érdeklődtem az eladónál, a válasz:

Dear XXXXX
thanks for your email and so sorry for any trouble again,
we are honest seller,never thought this happened,pls kindly donot complain us,thanks.
We just checked for you
The tracking No is: RA658715183CN
http://intmail.183.com.cn/itemtrace_en.jsp
RA658715183CN 2012 Opening 10010200 HU 20121206 1425
RA658715183CN 2012 Arrival at inward office of exchange HUBUDA HU 20130106 1725
your battery has reached your custom and post office on JAN 6,we are sure it can reach you safely very soon,
we think you can track it from your country post office web,thanks .
we know you are so kind and honest buyer,hope to get help and support from you,thanks
Any questions,please feel free to let us know.we will reply within 12 hours.

A www.17track.net szerint hasonló a helyzet, a posta.hu/tracking még nem látja, de az néha napokkal később frissül.
Mivel (ha) még csak most ért be az országba, pont kicsúszok a védettségből.
Ezzel kapcsolatos a kérdésem: ilyenkor mit szoktatok tenni? Illetve jól emlékszem, hogy ha nyitok egy dispute-ot a PayPalnál, az a 45 napos határidőt kitolja pár (20?) nappal...?

[ Szerkesztve ]

(#27454) W1 válasza ShadeX (#27453) üzenetére


W1
senior tag

Nyitsz vitát, vársz, ha megjön, zárod.

(#27455) szeva000 válasza ShadeX (#27453) üzenetére


szeva000
addikt

sok értelme nem bizta,hogy lesz vitát nyitni.Itt trackingszámmal ellátott csomagról van szó.Ha most elveszik itt pesten,akkor sem fogod a pénzed látni,mert egyértelműen bizonyítható a feladás és az országba érkezés.
A vitával csak azt érjük el,hogy lassan senki nem fog ide szállítani.
Ezt a csomagot(ha nem lopják el itthon) megkapod napokon belül.Már a vámon van....

[ Szerkesztve ]

(#27456) Ybron válasza szeva000 (#27455) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez így nem igaz, mert még mindig fennáll annak a lehetősége hogy amit kap hibás.

(#27457) kenny123


kenny123
addikt

Azért vicces, hogy koreából előbb megérkezik magyarországra egy csomag, mint Pestről Zalába... :O

yo

(#27458) hun620 válasza ShadeX (#27453) üzenetére


hun620
aktív tag

Szerintem pár napon belül megjön az. De ha biztosra akarsz menni nyitsz egy case-t, és bezárod, ha megjön.

(Most látom, hogy már írták.)

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27459) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Olyan gondom lenne, hogy egy termék vásárlásakor az adott termék kétszer szerepel a "Purchase history" menüben. Az egyik ki van fizetve, de a másik nincs. Én csak egy darabot szeretnék, nem kettőt. Hogyan lehet azt eltüntetni?

Előre is köszi a segítséget!

üdv.:vgergo

(#27460) LÁZ válasza vgergo (#27459) üzenetére


LÁZ
addikt

irsz az eladónak, hogy törölje az egyik vásárlást, mert véletlenül duplán kattintottál, aztán küld egy felszólitást, te meg elfogadod, optimális esetben.

szerk. a termék opciói között van olyan, hogy resolve a problem - I want to cancel a purchase. ;)

@kovácspityu: küldd el nekik az eladó által küldött szlát ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27461) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

A spemalltól vettem egy tabletet meg hdmi kábelt 202USD-ért paypalon fizetve.
Az eladó 29USD-t írt a csomagra és DHL-lel jött. Vámosok persze vizsgálat alá vonták. :(
Az eladó elküldte az ő pecsétes számláját 29USD-ről, ést azt kérte, hogy paypal papírt nehogy odaadjam ha kérik.
Viszont anélkül nem fogják továbbengedni szerintem.
(Nem akarok a 3.naptól tárolási költséget!! DHL-es azt modnta, hogyha megakad a dolog, akkor írnak az eladónak, hogy visszaküldjék-e az ő költségére a csomagot, vagy megsemmisítsék??)
Tapasztalat, ötlet????

"Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy a vámhatóság a küldeményét áruvizsgálatra jelölte ki.
Az áruvizsgálat eredményeként a küldemény tekintetében további okmányvizsgálat került elrendelésre.

Az okmányvizsgálat és az azt követő vámeljárás lefolytatásához kérjük küldje meg részünkre az alábbi dokumentumok valamelyikét:
§ Áruért fizetett vételárat igazoló átutalási igazolás
§ Rendelés visszaigazolás
§ Amennyiben a csatolt számla nem az áruért fizetett összeget tartalmazza, valós értékű számla

Kérjük, hogy a szükséges dokumentumokat részünkre mihamarabb megküldeni szíveskedjenek, mert a vámkezelés megkezdéséhez szükséges információk hiányában az érkezést követő 3. naptári naptól raktárdíjat számolunk fel, melynek mértéke:
4 200 Ft + 30 Ft/naptári nap/kg"

(#27462) Dluinet válasza kovacspityu2 (#27461) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én bevallanám a 202USD-t és kifizetném a vámot és ÁFÁ-t
de lehet másnak jobb ötlete van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27463) vgergo válasza LÁZ (#27460) üzenetére


vgergo
aktív tag

Köszi, de sajnos nem engedi, mert mind a kettőnek ugyanaz a tranzakciós kódja.
Írok az eladónak, hátha jó fej.

(#27464) kovacspityu2 válasza Dluinet (#27462) üzenetére


kovacspityu2
tag

Most a spemall honlapján 179.99 a tablet free shipping és a hdmi kábel 8.99 free shipping.
Ha nem vallom be akkor ők nézik meg az árát? Honnan állapítják meg?? Guggli??
És ha én sugallom nekik, hogy spemall-tól rendeltem, nézzék meg ott mennyi.
189USD lenne 202 helyett. :W

(#27465) Dluinet válasza kovacspityu2 (#27464) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Áruért fizetett vételárat igazoló átutalási igazolás kell nekik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27466) Doze


Doze
aktív tag

Üdv'

Nem tudjátok mennyi ideig várakozik a csomagom: 4-én ért ide??
25 dolláros cuccról van szó..

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#27467) LÁZ válasza Doze (#27466) üzenetére


LÁZ
addikt

lehet 1nap, de lehet 2 hét is :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27468) randras válasza kovacspityu2 (#27461) üzenetére


randras
veterán

Küldd el a számlát, kérj elnézést, és fizess. Gondolom tisztában voltál vele, hogy előállhat ez a helyzet, tehát nincs miről beszélni. Magad szivatod, ha nem teszed meg ezt a lehető leggyorsabban (raktározási költség, pl.).

(#27469) Avicularia


Avicularia
veterán

Rendeltem egy pár ilyen rendszámtábla világítás ledes izzót. Direkt olyat választottam amihez oda volt írva hogy CANBUS OBC Error Free ,tehát a komputer nem dob hibaüzenetet,hogy nem ég az izzó. 38 napra meg is érkezezett a cumó, természetesen mikor beraktam világítanak, de világít a hibajelzés a műszerfalon. Tehát hiába működik,semmire sem megyek vele. Szerintetek kérjem vissza a pénzt vagy mi legyen?

(#27470) kovacspityu2 válasza Avicularia (#27469) üzenetére


kovacspityu2
tag

Ha paypal-lal rendelted, akkor indíthatsz 45 napon belül Dispute-t (beszéljük meg szerű) és ott a "nem azt kaptam amit rendeltem" (valami ilyesmi) válaszd ki és írd le a gondodat. Az eladó 1-2 napon belül ide kell válaszoljon. Ha nem tudsz vele dűlőre jutni, akkor ugyanitt továbbviheted Claim (panasz) állapotba a Dispute-t.
Ezt már a paypal vizsgálja és dönt.

(#27471) radi8tor válasza Avicularia (#27469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenképpen reklamálj nála. :K
Először privátban írj neki, de ne hagyd hogy kifuss a 45 napból, mert csak azon belül lehet hivatalos úton reklamálnod.

⭐ Stella

(#27472) Avicularia válasza radi8tor (#27471) üzenetére


Avicularia
veterán

köszi mindkettőtöknek a választ
nem egy nagy összeg, csak bosszant hogy direkt olyat rendelek ami elvileg jó, mert tudom hogy gondok lehetnek erre csakazértis olyat küld ami nem tudja ami rá van írva
akkor írok neki privit, aztán meglátjuk
persze vissza nem küldöm :)

(#27473) kovadika


kovadika
őstag

Amazonos rendeléssel kapcsolatban tudna valaki válaszolni pár kérdésre?

(#27475) kovadika válasza bul07 (#27474) üzenetére


kovadika
őstag

dvd-t :)

(#27476) radi8tor válasza kovadika (#27473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a kérdés? OFF-ban plz.

⭐ Stella

(#27477) kovadika válasza radi8tor (#27476) üzenetére


kovadika
őstag

A rendelést le tudom adni. Igazából már rendeltem is, de akkor kinti ismerősök hozták haza a cuccot, így nem kellette filóznom azon, hogy mikor kapom itthon kézhez stb. Most az uk-ről szeretnék rendelni magyarországi szállítással és érdekelne, hogy a rendelés leadását követően mikor érkezne meg kb? Menne rá valami vám, vagy áfa ilyesmi? Mivel eu-s, így gondolom nem. Továbbá, hogy ezt rendesen házhoz kapnám, vagy megállna a vámon és oda kéne bemenni érte? Ilyesmik érdekelnének. Amúgy egy 30 fontos dvdboxról lenne szó.

(#27478) radi8tor válasza kovadika (#27477) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Checkoutnál választható a szállítás módja. Ott megadják a kb várható szállítási időt. Van egy lassabb és egy express.
Vám, ÁFA nem fogja terhelni pluszban.

⭐ Stella

(#27479) kovadika válasza radi8tor (#27478) üzenetére


kovadika
őstag

Értem, köszönöm. :R

(#27480) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Kínából rendelt 5 dollár értékű ingyenes szállítású áru esetében felmerül egyéb költségem?

(#27481) bul07 válasza NY_A (#27480) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27482) NY_A válasza bul07 (#27481) üzenetére


NY_A
őstag

Köszönöm.

(#27483) randras


randras
veterán

Befutott tegnap egy október negyedikei rendelés, október 6-os pecséttel. :)

(#27484) bahni1990 válasza randras (#27483) üzenetére


bahni1990
csendes tag

szóval a remény hal meg utoljára :)

(#27485) randras válasza bahni1990 (#27484) üzenetére


randras
veterán

A címzett december elején temette.

(#27486) Doze válasza LÁZ (#27467) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem való nekem ez az ebay-es rendelgetés.. :O

Túl türelmetlen vagyok, a várva várt csomagom még a MP követője szerint még mindég a vámon csücsül péntek óta.. Pedig ez még nem is olyan régen érkezett be :DDD

Tiszta türelemjáték... majd ha 60 leszek Ebayezek ;]

(#27487) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Van valamilyen mód arra a gift-en kívül, h én a kiírt dolláért megkapjam ezt?

Köszi!

mod.

Persze jöhet priviben is. Minden megoldás érdekel. Tudom rendelni osztrák címre is, de gondolom az lenne a legkézenfekvőbb, ha valaki elhozná magával.

mod2. Nah, pl ez sem rossz ötlet itt az alattam lévő hsz.-ból kiindulva. Mondjuk kérem RAM-ok vagy HDD nélkül, és akkor már rá lehet fogni, h "rossz", alkatrésznek vettem. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27488) LÁZ válasza Doze (#27486) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem a legnagyobb baj, hogy nincs vmiféle időlimitben maximalizálva az ügyintézés, igy akkora a random, hogy csak na,

pl a legutóbbi csomagom péntek hajnalban volt pesten, hétfőn már hozta a postás, értékes volt, viszont könnyű, és nagy csomagban, simán átjött, viszont egy hibás 6950-et meg 2 hétig nézegettek, nem birták elhinni, hogy rossz, és 0ft-ot ér - az nem lehet, mégis mennyit ér - , irtam is nekik, hogy nyugodtan bontsák ki, és rakják gépbe :D

@Runner: postát mindenképp fizetned kell, esetleg ha alkatrészként küldi el, és csak a postadijat irja értéknek, átcsúszhat, vagy vkinek a valakijét megkéred, hogy hozzá küldhesd ámerikába, esetleg valahova eu-n belülre, és onnan nincs áfa-vám.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27489) Doze válasza runner 125 (#27487) üzenetére


Doze
aktív tag

Én most per pill egy androidos autós fejegységen gondolkodtam, fater kinn van.. szal én és tudnám kintre rendelni..

Osztrák apeh honlapot néztem... Taric(vám)+Áfa(20%) Szal ott is 7% tudsz csak megtakarítani... Értékhatárok is ugyanaz.. + ők is beleveszik a vámba+áfába a postázás költségét... Ha meg a kijátszás a cél akkor meg inkább a magyar VÁM... :))

(#27488) LÁZ: hát nem tom meddig fognak ülni rajta... egy 20 dolláros autódignosztikai adapterről van szó, amit magyarban pofátlan magas árért vesztegetnek(10+EHuf) :((( és az is kínai...

[ Szerkesztve ]

(#27490) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Priority Mail-es csomagom trackszáma CW-vel kezdődik. Ezek szerint ez teljesen nyomonkövethető?

(#27491) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Még tavaly licitáltam $30-ért valamire, azóta az eladónak 82%-ig leesett a feedback-je, és az elmúlt hónapban 28 negatívja és 19 pozitívja volt. Ha átverés, és vitát nyitok, belenézi az eBay, hogy másnak is volt gondja az illetővel?

(#27492) kisda


kisda
aktív tag

Mostanában aki rendelt HDL-el Aliról vagy bárhonnan, volt vámolás + áfa? Tervezek venni egy telefont Aliról, de 15-30$ a DHL, Amivel karcolja a 200 $-t a cuccos, és arra a vám már azért "egész sok" lenne. Nem rendeltem még semmit DHL-el. Érdemes azzal megrendelni, vagy inkább a filléres HK vagy Singposttal ?

(#27493) szilard28 válasza kisda (#27492) üzenetére


szilard28
aktív tag

szvsz ez nem a futárcégtől, hanem a vámosok éberségén múlik. És kevés telefon van a vámhatár alatt, így könnyű kiszúrni.

(#27494) kisda válasza szilard28 (#27493) üzenetére


kisda
aktív tag

Vámhatár alatt? Könnyű kiszúrni? Akkor érdemesebb HK vagy Sing posttal? UPS-el mi a helyzet? Miféle futárcég az?

(#27497) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Kínai oldalról rendelt mobilcuccomat jan. 2-án küldték el. Mikor lesz itt kb? 4-én kaptam levelet, hogy itt keressem a szám alapján: Svéd posta. Itt nem találom még, hova kell beírni a számát? Miért van a svéd postán? Köszi a válaszokat előre is!

(#27499) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma jött meg:

egy 12. 01.
egy 12. 12.
kettő 12.16.-ai feladású csomagom.

Trackingos csomagom ( ami ma jött meg ) még mindig azt írja, hogy "célországba elküldve" :))

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.