Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Doze válasza andikaaa (#27497) üzenetére


Doze
aktív tag

IDE de csak a 2betű9Xszám2betű-s tracking szám

(#27502) matykooo válasza Doze (#27486) üzenetére


matykooo
aktív tag

szerda óta a vámon van a csomagom... és gyanítom, hogy a héten sem fog kiérni hozzám :)
Türelem :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27503) kisda


kisda
aktív tag

Véleményeket / tapasztalatokat szeretnék kérni. DHL, UPS, vagy HK post. Ez a 3 féle szállítási mód közül kellene választanom. Minél hamarabb nálam lenne a cumó,annál jobb lenne. DHL meg UPS kb egy árban van, 24 dodó környéke. Mekkora az esélye,hogy DHL vagy UPS futárral megvámolják a cuccot? 200 dolcsi lenne postával együtt. Kicsit sok lenne az a 12K ft Vám+áfa díj még pluszba a 45K ft mellé.

Szal mégegyszer, kérdés az, hogy érdemes-e a DHL-t vagy az UPS-t (3-8 nap) választani, és hogy van-e esélyem, hogy nem vámolják meg ( 6" tábla/telefon)

Válaszokat köszönöm!

(#27504) Dluinet válasza kisda (#27503) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindig úgy számolj, hogy vám+ÁFA fizeted. Ha így nem éri meg, akkor inkább ne rendeld meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27505) kaller1


kaller1
veterán

Eladóknál a havi darab limit mikor növekszik?

.::> <::.

(#27506) andikaaa válasza Doze (#27501) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Az alábbi azonosítóhoz nem található csomaginformáció... Mikor kellene látni már valamit? Hány nap után?

(#27507) Avicularia válasza andikaaa (#27497) üzenetére


Avicularia
veterán

[Ide] írd be a követési számot. Ha kicsit visszaolvasol 3-4 oldalt kitárgyaltuk ezt a svéd posta dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#27508) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

hol tartotok pozitív / negatívok terén? :R

(#27509) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Mi van olyan esetben amikor ez eladó nem szállít hozzánk viszont üzenetben azt írta hogy +19euroért mégis szállítana Magyarországra.
Azt a plusz pénzt hol tudom befizetni illetve hogyan tudom megrendelni magyar címre?

[link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27510) Winner_hun válasza -secret- (#27508) üzenetére


Winner_hun
félisten

1857/0

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27511) LÁZ válasza Daniel Alves (#27509) üzenetére


LÁZ
addikt

ha már megvetted, akkor a purchase history-ban a fizetésnél van olyan opció, hogy request a total, ergó kérsz egy fizetési felszólitást, küld egy olyat, amin a magyarba postaktsg szerepel, és kifizeted.

szerk. @secret : 76/0

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27512) Daniel Alves válasza LÁZ (#27511) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Még nem vettem csak ezután fogom! De gondolom akkor szintén így kell majd csinálnom :)
szerk: Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27513) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Lehet én nem értek valamit az ebay működésében, de ezt mégis hogy sikerült:
Nem voltam itthon ezért beállítottam a mybiddert, hogy a vége előtt 3 másodperccel tegyen rá egy ajánlatot, majd most nézem a bid historyban, hogy ugyanabban a másodpercben érkezett rá egy fél euróval nagyobb licit, és így elvesztettem.
:F :F

(#27514) Winner_hun válasza Blackhole13 (#27513) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más már nagyobb összeget tett rá, mi ezen olyan meglepő? Vagy ugyanakkorra állított be nagyobb összeget, mint te.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27515) Blackhole13 válasza Winner_hun (#27514) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Ja most nézem, hogy van olyan progi is, ami az aktuálisra rárakja a minimumot, nem csak olyan, mint amit én használtam, hogy konkrét értéket tesz.
Akkor semmi, csak bosszantó.

(#27516) Fecogame válasza LÁZ (#27511) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem fogja tudni megvenni. Ha az aukcióban mo. nem szerepel célországként, és a címe pedig szintén magyar.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27517) Fecogame


Fecogame
veterán

Őt még hogy-hogy nem bannolták eBay-ról?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27518) LÁZ válasza Fecogame (#27516) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem volt olyan, hogy simán licitáltam rá, pedig nem shippingelt Mo-ra, és az aktiv cimem a magyar volt, max akkor külön küld neki egy invoice-t, vagy direktbe a paypalra fizet...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27519) Fecogame válasza LÁZ (#27518) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem mindig kiírja, hogy "Hoppá, ezt nem küldjük el Mo.-ra, így ne is vedd meg"

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27520) Winner_hun válasza Fecogame (#27517) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért bannolták volna?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27521) kisda


kisda
aktív tag

"Ferdeszeműeknél" mettől-meddig lesz ünnep?

(#27522) Dluinet válasza kisda (#27521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

idén 2013. február 10. és maximum 15 napig tart, de általában 1 hét

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27523) Fecogame válasza Winner_hun (#27520) üzenetére


Fecogame
veterán

66,7%-os visszajelzéssel nem tűnik valami túl megbízhatónak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27524) Winner_hun válasza Fecogame (#27523) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az az utolsó 1 évre vonatkozik, 3 visszajelzésből 1 negatív. De ez le is van írva a visszajelzéseknél, csak el kéne olvasni hogy mi van ott... nézd meg a visszajelzéseit, 134-ből van 1 negatívja és 1 semlegese, a többi mind pozitív. Túlnyomó többségben eladóként kapta a visszajelzéseket.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27525) Doze


Doze
aktív tag

Megjött a csomagom :D

A MP meg tudja hova megy el :((( Nem frissítik a trackingot..

01.02-feladva
01.03-elküldve
01-04-célországba megérkezett
01.09- itt van a kezemben :DD

(#27526) matykooo válasza Doze (#27525) üzenetére


matykooo
aktív tag

most őszintén, azzal előrébb lettél volna, ha látod, hogy éppen mit csinálnak vele? Szerintem nagyon nem, egyébként is pénteken ért Mo-ra, azzal 7.éig semmit csináltak...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27527) kisda válasza Doze (#27525) üzenetére


kisda
aktív tag

Mivel jött?

(#27528) Doze válasza kisda (#27527) üzenetére


Doze
aktív tag

Standard Int'l Shipping Taiwan,-Légiposta, mondjuk elég apró cucc...

matykooo: Nem lennék előrébb, először rendeltem ebay-en, szerintem első alkalommal mindenkiben van egy kis drukk hogy ideér-e, én meg amúgy is türelmetlen vagyok :U

Ez az első tapasztalat elég meggyőző volt ahhoz, hogy máskor is rendeljek :)

(#27529) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

hali, beszélgettem egy gyerekkel ebayen hogy refund mert nem kaptam meg a pénzt és kaptam egy ilyen levelet hogy:

"Message from merchant: hi dear friend
sorry for letting you get into troubles ,we have refund to you , pls check it and if possilble could you give us a positive feedback ?and when you received your item,pls repay for it,ok? we will appreciate your help ,thanks in advance

----------------------------------------------------------------
Original payment details:
----------------------------------------------------------------

Amount: $xxxxxxxxx USD

Thanks,

PayPal"

ilyenkor mikor kapom meg a pénzt? mert nincs még a paypalomon

(#27530) szilard28


szilard28
aktív tag

ha a teljes összeg a paypalon keresztül, de bankkártyáról ment, akkor a bankkártya/bankszámlakivonaton lesz rajta a jóváírás (lényegében stornózzák a tranzakciót). Ez pár nap is lehet, de elméletileg a paypalon is meg lehet ezt valahol nézni.
szerk: paypal history menüpont "Credit to Credit Card"

[ Szerkesztve ]

(#27531) -secret- válasza szilard28 (#27530) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

értem, köszönöm szépen! :R

(#27532) hun620


hun620
aktív tag

Na megjött két csomag is ma, az egyiket 12. 30-án, a másikat vagy 30-án vagy 24-én vettem (még nem vehettem ma át :( ). Nálam ez a kínai rekord egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27533) Ybron


Ybron
senior tag

Ez most mit akarna jelenteni?

2013.01.07
12:01
Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2013.01.07
13:04
Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

Csak azért mert már két napja így van. Gondoltam hozza majd a postás és kifizetem, két nap alatt csak ide kellett volna már érkeznie.

(#27534) faresz5 válasza Ybron (#27533) üzenetére


faresz5
senior tag

nem feltétlen, nekem 6nap után hozta a postás. Nagyon belessúltak a postázások.

(#27535) Ybron válasza faresz5 (#27534) üzenetére


Ybron
senior tag

Ráérnek még rajta ülni pár napot, végül is még csak 1 hónapja várok.

(#27536) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

A következő kérdéseim, problémáim lennének:

Rendeltem egy Sony Vaio laptophoz kijelzőt méghozzá 11,6"-at, ám ehelyett egy 15,6"-at küldtek. Egyből fel is vettem a kapcsolatot az eladóval akivel 3-4 beszélgetés után sikerült megértetni, hogy mi a bajom, és hogy a hiba az ő gépezetében van. Kaptam is egyből tőle a segítséget egy űrlap formájában, amit ki kell töltenem, és betenni a csomagban amikor eljuttatom hozzá, és így ezáltal cserélik 11,6"-ra. És itt kezdődik a baj, mert fogalmam sincs, hogy hogyan juttassam vissza a csomagot neki. Vagyis van viszont arra kérdésemre, hogy ha feladom valamilyen módon a csomagot, akkor azt a pénzt visszakapom, és erre ezt a választ kaptam:

Dear xy,
HI,
Please send the screen back for a replacement and we will refund £10 for postage
Regards,
yx

Ebből én azt szűröm le. hogy 10fontot kapok vissza, és ebből következik a másik problémám:

Hogyan, és milyen módon adjam fel. Mi van akkor ha a vissza posta nem 10font, akkor a többit ki fogja nekem kifizetni? Illetve a csomag futárszolgálattal érkezett(GLS), akkor most én is így adjam fel, vagy jó a postai csomag?

Előre is köszi: mraco

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27537) wmarci


wmarci
senior tag

Az gáz, hogy a Priority Mailes Ny-i rendelésem trackingje, amit kedden adtak fel reggel még nem él? Mikor szoktak ezek beindulni?

(#27538) LÁZ válasza Snowy_owl (#27536) üzenetére


LÁZ
addikt

attól függ hova kell visszaküldeni, ha jól látom anglia, én egy kb 700 grammos dobozra fizettem 2500 ft-ot, ajánlott elsőbbségiként. Bemégy a postára, vagy leméred otthon, és a posta oldalán megnézed a dijszabást.

Annyiból jobb, ha bemégy, mert akkor a konkrét összeget megtudod, igy irhatsz az eladónak, hogy ennyi lenne a posta, sztem azon a 10 fonton belül leszel, vagy úgy is feladhatod, hogy a cimzett fizesse, sztem, igy mind1 is a refund, mert ő fizeti ki, és küldi a jót vissza neked.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27539) Graf-X


Graf-X
csendes tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne felétek. Többször rendeltem már e-bayről, a kisebb értékű dolgokért sosem kellett áfát, vámot fizetnem, a nagyobb értékű, nehéz csomagokért mindig. Ezúttal is érkezett egy 5 kilós csomagom, be is kérték a vámkezeléshez a dokumentumokat. Viszont az eladó, bár nem kértem rá, nem tett számlát a csomagba és a feladóvevényen is kisebb árúértéket jelölt meg, de abszolút hihetőt (100$), mint amennyit fizettem. Ilyenkor mi történik? Az után az érték után kell fizetnem, amit az eladó feltüntetett, vagy az e-bayes és/vagy paypalos kivonat alapján. Azért sem mindegy, mert az alapján, amit az eladó feltüntetett, nem esne vámköteles kategóriába az árú. Köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#27540) Dluinet válasza Graf-X (#27539) üzenetére


Dluinet
nagyúr

paypalos kivonat alapján

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27541) axioma válasza Graf-X (#27539) üzenetére


axioma
veterán

Nem a vam a gond (nagy osszeg), hanem az afa, az meg van 100 usd eseten is. Pontosabban vasarlaskor 22 eur folott (gift-kent 45eurotol).

(#27542) medium84 válasza axioma (#27541) üzenetére


medium84
aktív tag

A vicc az, hogy pont belefér a 45€-ba. :D
Ezt rossz helyre írtam.

[ Szerkesztve ]

(#27543) Graf-X válasza Dluinet (#27540) üzenetére


Graf-X
csendes tag

köszönöm! És igaz az, hogy ezentúl a posta felszámol valami 10000ft körüli összeget az eljárás lebonyolításáért?

(#27544) medium84


medium84
aktív tag

Amúgy mi a conversion options-ben a másik lehetőség. Nem mertem rányomni. Tuti h jobban vált mint a paypal, mert amikor úgy akartam megvenni valamit nem írta ki forintban az összeget?

[ Szerkesztve ]

(#27545) Winner_hun válasza medium84 (#27544) üzenetére


Winner_hun
félisten

A bankod vált akkor.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27546) bul07 válasza medium84 (#27544) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet választani fizetésnél hogy a PayPal váltson vagy a bankod
Ha PayPal vált akkor forintot kér le a számládról , ha a bankod akkor valutát kér le és a bankod váltja
Bankos váltásnál refund esetén lehet különbség a fizettet és a visszakapott összeg között a árfolyam változás miatt

(#27545) Winner_hun
megelőztél

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27547) szilard28 válasza medium84 (#27544) üzenetére


szilard28
aktív tag

úgy tudom, hogy a bank vált jobb árfolyamon, nála 0,5% a marzs, paypalnal tudtommal több.

Hungarian Forint (HUF): 3.5%

vagyis 3%-kal olcsóbb, ha a bankod vált

[ Szerkesztve ]

(#27548) Dluinet válasza Graf-X (#27543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, csak ha nem vallottad be és utólag derül ki

Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27549) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Ma megjött életem első eBayről rendelt cucca... Január 5-én rendeltem, Németországból jött... Hogy kell értékelni egy eladót? Kell? Köszi, közben megtaláltam!

[ Szerkesztve ]

(#27550) LÁZ válasza andikaaa (#27549) üzenetére


LÁZ
addikt

purchase history, az adott terméknél leave feedback

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.