Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) bul07 válasza Zozzant (#26491) üzenetére


bul07
nagyúr

Két három hét biztos kell hogy utolérjék magukat

Csak nehogy megint előjöjön ami idén február vége fele, hogy ritkultak a légijárarltok(turistajáratok ritkulása) és nem lesz elég raktér a gépeken és torlódnak a küldemények

Azért kiváncsi lennék egy csomag utvonalra, egy GPS vevőt bekapcsolca egy jó nagy aksival ami 30napot is kibír postára kéne adni Kínában és megnézni hol járt(jó tudom konténerben biztos nem lenne GPS jel)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26502) matykooo


matykooo
aktív tag

hm megint csak azt tudom mondani, amit már sokszor leírtam, a nagyobb csomagok viszonylag hamar itt vannak... beálltak nekem a fix 2-3 hétre és megérkeznek... mondjuk az más kérdés, hogy nov.11-én rendeltem, elvileg feladták 13.-án, de valójában csak 18.-án (tracking nélküli csomag) és ma kaptam meg... szóval 3 hét, de a posta csak 2 hét volt...

Viszont a kis pöcs leveleim, pár dollár értékben nagyon nem akarnak megérkezni... teljesen megfordult a folyamat mondjuk tavalyhoz képest, amikor a kicsik itt voltak 2 hét alatt, a nagyobbak meg 30-35 napot teljesen kiakasztották... :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26503) W1


W1
senior tag

Olyan létezik, hogy leütöm a terméket, és az eladó másik számlát ír nekem, általunk megbeszélt összeggel?

(#26504) Fecogame válasza W1 (#26503) üzenetére


Fecogame
veterán

Kérdezd meg az eladót, hogy benne van-e a buliban.

Amúgy vám kijátszásra megy? :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26505) W1 válasza Fecogame (#26504) üzenetére


W1
senior tag

Nem, egy $40-es kijelzőt rendeltem, de nem azt küldte, amit kértem, azt mondta ne küldjem vissza, küld helyette másikat, de nekem gyanús, hogy nem lesz belőle semmi, 14-éig nyithato case-t, de ennyi idő alatt nem érne ide, így bedobom neki, hogy megveszem újra pl $1-ért, és akkor van rá biztosítékom ebay felől.

(#26506) LÁZ válasza W1 (#26505) üzenetére


LÁZ
addikt

a purchase history-ban az adott terméknél van olyan opció a fizetésnél, hogy request a total, meg a note-nál tudsz irni neki pluszban.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#26507) Kerio


Kerio
őstag

(#26466) Kerio? :F

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#26508) Fecogame válasza Kerio (#26507) üzenetére


Fecogame
veterán

Rendelhetsz, maximum nem jön meg idén :)

A világvége előtt ;]

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26509) Kerio válasza Fecogame (#26508) üzenetére


Kerio
őstag

A fene... Pedig egy űrrepülőgépet akartam rendelni, hogy itt hagyjam a FÖLD nevű bolygót. :Y

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#26510) tmanjunior


tmanjunior
csendes tag

Sziasztok!

Ezt megéri megkockáztatni? expresszposta van írva, csak a vámnál félek, hogy sokat fog tökölni, szerintetek? Karácsony előtt jó lenne ha megérkezne.

[ Szerkesztve ]

(#26511) Bodz válasza tmanjunior (#26510) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Ha DHL, akkor bőven megkapod még karácsony előtt.

(#26512) tmanjunior válasza Bodz (#26511) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

Hát azt nem írja hogy mivel szállítja majd rákérdezek. És a vám, adó meg a többi vele járó az tuti rajta lesz?

(#26513) sellerbuyer válasza tmanjunior (#26510) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#26514) tmanjunior válasza sellerbuyer (#26513) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

És adó az rajta lesz?

[ Szerkesztve ]

(#26515) W1 válasza W1 (#26505) üzenetére


W1
senior tag

Hát rohadt tanácstalan vagyok.. Lehet refund lesz..

(#26516) tmanjunior válasza sellerbuyer (#26513) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

Á ez drága lesz ott írja lent, hogy az ár nem tartalmazza a szállítást. Az meg tuti drága.

(#26517) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Na , nekem meg most jött meg egy USB3 panel Kínából, Shanghai-ból.
A megrendelés Nov 5-én történt, és email szerint Nov 7-én adta föl.
Ma, december 3-án jött meg, ami talán nem vészes.

Nincs is az egésszel semmi gond, csak egy furcsaság. Rá van pecsételve hogy "Missent to Vancouver, BC Canada".

Hogy a túróba került ez Kanadába? LOL

[ Szerkesztve ]

(#26518) sellerbuyer válasza tmanjunior (#26516) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocs, de te miről beszélsz? Ingyenes a szállítás!

Ráadásul korrektül odva van írva, hogy mivel adja fel, sőt még a várható szállítási idő is!

A) EMS Express (it takes 5-10 working days)

B) DHL Express (it takes 4-7 working days)

C) UPS Express (it takes 4-7 working days)

D) Other Express (it takes 5-10 working days)

[ Szerkesztve ]

(#26519) szilchi válasza Kerio (#26509) üzenetére


szilchi
őstag

Képes lennél beleülni egy Kínai gyártású űrrepülőbe? Sok szerencsét.... :U :D

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26520) sellerbuyer válasza tmanjunior (#26514) üzenetére


sellerbuyer
őstag

tmanjunior, szerintem te ne rendelj semmit ebay-ről, ezt nem neked találták ki. :) Vásárolj itthon inkább! :U

[link]

(#26521) kaliber válasza szilchi (#26519) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szerintem meglepődnél, hogy egy ámerikai űrrepülőben mennyi kínai alkatrész van ;]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26522) Kerio válasza kaliber (#26521) üzenetére


Kerio
őstag

Ott a pont :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#26523) kerekfej válasza Zozzant (#26491) üzenetére


kerekfej
addikt

Vagy még nyár végén is. :)

(#26524) ugyeletes válasza batagy (#26517) üzenetére


ugyeletes
tag

Kinabol Magyarorszagra Kanadan at vezet az ut?
koszi a postot, nagyon tetszett a kep!

(#26525) sellerbuyer válasza batagy (#26517) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Meg van a megfejtés! Kisbetűvel írták a Hungary-t! Biztosan azt hitte valamelyik posta, hogy csak elírták az "éhes"-t. Így nem tudták beazonosítani az országot, csak találgattak és vmiért azt hitték, hogy Budapest Kanadában van. :D

[ Szerkesztve ]

(#26526) batagy válasza sellerbuyer (#26525) üzenetére


batagy
őstag

Na ez simán lehet. :DDD

(#26527) randras válasza batagy (#26526) üzenetére


randras
veterán

Nem hinném, a zip előtt is ott a H. :N

(#26528) llaszlo


llaszlo
veterán

Nem kaptam meg az egyik árut két hónap után sem. Az eladó vissza küldte a pénzem, viszont nem refund-al hanem úgy, mintha befizetett volna a számlámra "Payment from". Így a PayPal jutalékot vonna le. Még nem fogadtam el.
Van valami időkorlátja a refund-nak és azért nem tudja úgy visszaküldeni a pénzem vagy csak elnézte?
Korábban 47-48 nap volt a leghosszabb idő amikor refundot kaptam ez most már 62.

(#26529) radi8tor válasza llaszlo (#26528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, 45 napon belül kell reklamálni és akkor kell refundot kérni. Gondolom a postaköltség egy részét bukod (amit az eladó is bukott nálad, amikor feladta).

⭐ Stella

(#26530) llaszlo válasza radi8tor (#26529) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez biztos nem így van. Mert korábban is volt, hogy nem 45 napon belül reklamáltam, nem nyitottam ügyet mivel már nem is tudtam és simán refundolta.
Most pedig nem refund szerepel a tétel mellett ahogy korábban mindig hanem a payment from felirat.

Csak azt nem tudom, hogy miért nem refund-dal küldte vissza. Amikor korábban reklamáció nélkül 45 napon túl is kaptam már vissza a pénzemet refund-dal.

[ Szerkesztve ]

(#26531) kaliber


kaliber
aktív tag

Okt. 04-i csomag érkezett meg, amit már refundoltattam, egy darab bélyeg van rajta, a pecsétet alapján Nov.12-én adták fel :Y . Visszaküldöm neki a zsét had örüljön.

60 nap után az archiváltak közül is törlődik a tranzakció, mert nem találom sehol? Így nem tudok neki pozitívot adni?

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26532) llaszlo válasza kaliber (#26531) üzenetére


llaszlo
veterán

Nálam ott van az archive-ban minden.

(#26533) tmanjunior válasza sellerbuyer (#26518) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

De az adó majd 4000Ft nem éri meg ha rajta van.

(#26534) radi8tor válasza llaszlo (#26530) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor most azért variált, mert a refundot számolják és nem akarja, hogy lássa eBay/PayPal.

⭐ Stella

(#26535) Fecogame


Fecogame
veterán

Dear buyer, It has been nice talking to you.Pls don't worry. Let me help you .
Your package has been shipped on Oct.26th from Hong Kong by air. Owing to strict security checks at customs busy season recently, your package may delay.Would you mind waiting for 4-6 days? As you know, international mail usually takes long time to arrive. If your package does not arrive in 10th of December. we promise prompt reply in 24 hours in working days and give you a satisfactory solution. Thanks for your understanding.
Best Regards
Krystal X

Dec. 07.-én jár le a 45 nap.

Várjam ki az a Dec. 10.-ét, vagy kérjek refund-ot? 7$-ról van szó mindössze.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26536) HXY


HXY
addikt

Október elején rendelt csomagomat ma kaptam meg. Pont két hónap alatt ért ide...

Így a november 20-án rendelt játékok nem valószínű, hogy megjönnek karácsonyig. :(

(#26537) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Szerintetek mennyire biztonságos ebay-en átutalással fizetni? Nincs paypal-os lehetőség... az összeg 700-1000€ közötti, EU-n belüli.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26538) szilchi válasza szilchi (#26489) üzenetére


szilchi
őstag

Na,a titokra fény derült.Ma jött a válasz,hogy úgy tűnt valaki meg próbált hozzáférni az accountomhoz és ezért zárolták egyből.Küldjek egy másolatot a személyimről és egy telefonszámot,ahol el tudnak érni és visszakapom a hozzáférést.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26539) sellerbuyer válasza Real_Necro (#26537) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Semennyire.

(#26540) faresz5 válasza Real_Necro (#26537) üzenetére


faresz5
senior tag

Baromi költséges, átutalod átmegy, de nincsen paypal védelem.

(#26541) Real_Necro válasza faresz5 (#26540) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom fenn áll a rizikója, hogy ha a 100%-os eladó mégsem küldi el a cuccot, akkor buktam a pénzt?

Kockáztatott meg már valaki ilyet? Még annak utána kellene néznem milyen transzfer költségei vannak a valuta átutalásnak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26542) kaliber válasza Fecogame (#26535) üzenetére


kaliber
aktív tag

A helyedben nyitnék egy case-t, dec. 7-én, ha addig nem jön meg a cucc, később már nem lesz rá lehetőséged, ezt le is írhatod neki mármint a "buyer protection" miatt nyitsz case-t, persze ha idáig sokat nyitottál akkor van benne kockázat.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26543) Melack


Melack
veterán

Most vásároltam épp, és a valutaváltás kapcsán a bankom nyert. 20 ausztrál dollár mellett cca 250 Ft-tal lett olcsóbb a termék, amit vettem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26544) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Össze állt a kép. Azért tiltják ki a magyarokat eBay-ről dispute/claim miatt, mert a vámosok nem végzik elvárható teljesítménnyel a dolgukat. És a vevők azt hiszik elveszett a csomag vagy fel sem adták.
Kiadtak egy cikket, hogy növeljék a népszerűségét a vámosoknak. Persze a címben szereplő "gyorsan"-ról nem írnak.
Másik topicban most mondták, hogy 24 napig állt a vámon egy cucc.
Nem csoda, hogy már nem érnek ide 1 hónap alatt a megrendelt áruk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26545) W1


W1
senior tag

3 refundom volt, kockázatos 40dollárról refundot kérnem?
Nektek mennyi refund volt?

(#26546) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok.Rendeltem egy dolgot egy weboldalról és nem működik.Paypal-lal fizettem.Mit tehetek ilyenkor?

(#26547) matykooo válasza HXY (#26536) üzenetére


matykooo
aktív tag

Én azért bízom benne, hogy megérkeznek :) Nálam is ugyanez a szitu, játékok és ajándékok lennének...
Bár a pici csomagokból kiindulva kb az lesz amit írsz :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26548) radi8tor válasza ottesz (#26546) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-en a Purchase History-ban válszd ki a következő menüpontot annál a terméknél:

Ez után kövesd az utasításokat.

⭐ Stella

(#26549) bahni1990


bahni1990
csendes tag

sziasztok vettem egy kabátot kifizettem, eladó nem adta fel és nem válaszolt az emailekre, caset indítottam ellene utána adott trackinget hogy 3 napon belül elindítja, ezért bezártam a caset, utána pár nappal ismét nem válaszolt a levelekre már egy hete itt tartunk, félek hogy meglép a pénzel és nem tudok újabb caset indítani mi lehet ilyenkor a teendő?? :W
Nagyon köszönöm a segítséget!

(#26550) randras válasza bahni1990 (#26549) üzenetére


randras
veterán

"utána adott trackinget hogy 3 napon belül elindítja, ezért bezártam a caset"

Itt cseszted el, már nem kell félned, mert simán átvert. :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.