Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Melack válasza mephi666 (#26750) üzenetére


Melack
veterán

Ez a magyar vám szépsége :D Sose tudhatod, mit fognak meg vagy nem :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26752) Tangerine válasza dReFiX (#26741) üzenetére


Tangerine
senior tag

Akkor lehet, abban volt az én cuccom is. :DDD
Szept 4-én vásároltam, 10-én fizettem érte, az eladó aznap fel is adta "marked as shipped" , bár a pecséten szept 27 van.
Okt 27-én refund. Ma meg megjött a csomag. :DDD

Lehet, hogy még az augusztusiak is ideérnek. :U

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26753) default.


default.
őstag

sziasztok!
az miért van, hogy általában ebay.com-ra beírok valamit a keresőbe, és nem találja, vagy ha igen akkor is minimális találta van. pedig nem annyira ritka dolgokról van szó..
valamit rosszul csinálok ? be kell menni a kategóriákba, és úgy többet talál ? ... :(

köszi !
:R

(#26754) #79335424 válasza Boolash (#50) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sziasztok! Aliexpressen rendeltem, de a kérdés szempontjából ez sztem mellékes. Fizetés kártyával, szállítás futárcéggel. A kínai "véletlenül" alacsonyabb értéket írt a számlára. Kaptam egy mélt a futárcégtől, hogy nyilatkozzak a vámoláshoz. Eddig rendben is van a dolog. Viszont azt írják, hogy a vámhivatal minden esetben kéri az áru értékének igazolására, a devizaátutalási megbízást. Nekem ilyenem nincs és sztem biztos van olyan eset, hogy egy magánszemély másképp oldja meg a fizetést. Pl. megkérem a Kínában élő haveromat, hogy ugorjon már be kifizetni a cuccot. Mit kell írnom a vámhivatalnak, hogy a számlát tekintsék értékalapnak és ne piszkáljanak ilyen devizamarhaságokkal?

(#26755) hun620 válasza #79335424 (#26754) üzenetére


hun620
aktív tag

Jó nekik a számla is.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26756) Tangerine válasza default. (#26753) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem talál többet.
Nem minden ebayen van minden fent.
Van olyan amit csak a .de-n, vagy a .com-on, vagy a.co-uk-on találsz meg.
Érdemes több helyen is próbálni. Persze a legtöbb cucc mindegyiken fent van.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26757) #79335424 válasza hun620 (#26755) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ebben reménykedek én is.

(#26758) hun620 válasza #79335424 (#26757) üzenetére


hun620
aktív tag

Én is csak számlát küldtem, és semmi gond nem volt vele.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26759) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem is ma jött meg egy 11. 26.-ai rendelésű, de 11. 30.-án feladott csomagom. Nincsenek veszve a karácsonyi ajándékok :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26761) #79335424 válasza Enszuke (#26760) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát abból sztem lenne kérdés, mivel a számlán szereplő összeg és a linkben írt összeg "enyhe" eltérést mutat. Persze nem feltétlenül kellett a kikiáltási áron hozzájutnom, sőt, azt is mondhatnám, hogy a Kínait kimentettem a jeges Dunából, ezért hálából occobban adta. De szerintem erre mondják, hogy nem életszerű. Szóval ez nem jó megoldás. Sztem közlöm az igazat. Nincs devizaátutalási megbízásom. Sztem nincs olyan szabály, ami kikötné, hogy egy magánszemély hogyan fizethet.

(#26763) #79335424 válasza Enszuke (#26762) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, pont attól tartok, hogy ezt fogják mondani. Nekem az lenne a tuti, ha megnéznék a kínai számláját, az alapján kiszámolnák az áfát (a vámtétel 0) és ennyi. Ne akarjanak igazolást, hogy én mennyit fizettem érte, vagy hogy mennyi ennek az ára a honlap szerint.

[ Szerkesztve ]

(#26764) W1


W1
senior tag

Tudom, hogy picit off, de az Android 4.0 Mini PC
Model No: AK-212MiniPC
CPU: Cortex-A8 1.5G Hz (CPU 1.0G Hz+GPU 500Hz)
GPU: 2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1(AMD Z160)@27M Tri/sec
Operating System: Android 4.0
DDR RAM: 1GB/DDR3
Nand Flash: 4GB
Network device: Wireless 802.11b/g, WAPI(Ralink8188)(Option RJ45)

Mennyit érhet itt MO-n?

(#26765) Melack válasza W1 (#26764) üzenetére


Melack
veterán

Különböző fórumokon/hirdetési oldalakon 15 e FT és 25 e FT között vannak az áraik. Nem tudom, érnek e annyit, de én is gondolkoztam már rajtuk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26766) matykooo válasza W1 (#26764) üzenetére


matykooo
aktív tag

ez az usb-s akármi amit vaterán úgy hirdetnek, hogy smart tv-t csinál a tv-dből? :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26767) Melack válasza matykooo (#26766) üzenetére


Melack
veterán

Az

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26768) matykooo válasza matykooo (#26766) üzenetére


matykooo
aktív tag

hát ha a legolcsóbbat nézem az 28 dollár az cikra 6500ft, nem tom milyen ennek "piaca" :D baráti áron kérnék érte egy 10-12t azt cső, és máris a vaterások alatt vagyok árban:)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26769) Melack válasza matykooo (#26768) üzenetére


Melack
veterán

Szerinted a vaterán vásárlók mekkora hányada ismeri az eBay/Alibaba/DealExtreme/Pandawill/stb oldalakat? Mondjuk én is gondolkodtam már ilyenben, csak nekem TVm nincs hozzá :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26770) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Október közepén 1 USD-ért vásárolt kínai cucc nem érkezett meg 45 napon belül.
Jeleztem az eladónak és kértem küldjön egy másikat trackinggel. Mondta ez 3 USD lesz. Ok, kifizettem.
December elején feladta trackinggel, ma megérkezett. A tracking nélküli azóta sem. Ennyit a Magyar Postáról. :W

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26771) matykooo válasza Melack (#26769) üzenetére


matykooo
aktív tag

hát ha felnézek a vaterára, ott is szoktam egyébként vásárolni, nem ebay-es dolgokat :) hanem épp olyat ami kell, vagy jó aukció vagy ilyesmi... de meg sem merem tippelni hányan foglalkoznak ezzel, hogy raktáron sincs nekik semmi, megrendelik a címedre, ha elfogják a vámon akkor intézd te magad, ha szar akkor is megszoptad... ha csak az elektronikát nézem, a termékek kb 30%-a ez, pedig nem kevés cucc van ott :D ruhákból is sztem egy 20%-nyi ilyenek (az új márkás dolgok amiket még a bolti árhoz képest is jó áron hirdetnek, az is kb a 1/3adába kerül nekik) stb stb. Sokan kavarnak benne, közöttük vagyok mondjuk én is, én igazából 1-2 terméket árulok csak, bár mostanság már vaterán nem igazán indítok aukciót, ill. csak akkor hirdetek valamit ha nálam is van, egyből tudom adni, nem 3 heteket kell várni... Utálom amúgy ezt a nem tartok raktáron, de árulok szemléletet :/

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26772) Melack válasza matykooo (#26771) üzenetére


Melack
veterán

Én pont emiatt nem kezdek vele ilyenbe, mert nem tudok akkora készletet rendelni, hogy jó legyen. De jó pár eladót kérdeztem már meg erről - ne tudd meg, milyen válaszok érkeztek :S

Vaterán ritkán találok jó dolgokat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26773) Tangerine válasza matykooo (#26771) üzenetére


Tangerine
senior tag

Előbb utóbb rá fognak b@szni. Az apeh mostanság eléggé figyeli a vaterát és hasonló oldalakat.
Volt már bukta párszor, itt-ott olvasni sztorikat.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26774) matykooo válasza Melack (#26772) üzenetére


matykooo
aktív tag

óhhh hát aki ezzel foglalkozik (mmint nincs raktáron de árul) eladó, és felteszel neki egy kérdést, ami kicsit is ronthat az üzleten, akkor kb a kérdésed egyből eltünteti, aztán ír, hogy ez hogy a f@szba gondoltad, letilt és a többi :D Pedig annyi szart árulnak te jó isten, és árulni is merik ez a szörnyű, a buta emberek meg utánaolvasás vagy tájékozódás nélkül megveszik mert van egy jó marketing szöveg :D
Egyszer volt egy csávó, aki árult egy fake E71-et, de valami irdatlan áron (akkor még drága volt) aztán beszélgettünk és mondta, h tölt usb-ről, na mondom akkor ez hamis... fuhh a pali privibe olyanokat írt :DDD le is tiltott utána, h ne is tudjak válaszolni :)) bár ez nem ritka eset azt hiszem, szóval inkább nem is figyelem már ezeket a termékeket, inkább megveszek valamit használtna jó állapotban, drágábban! mint hogy szar legyen, tisztelet a kivételnek, és kivételes áruknak, amik olcsóságukhoz képest (mmint az ebay-en) jó minőség, itt most az elektronika dolgokra (kamera, fényképező ilyen szarokra gondoltam)

Tangerine: igen én is hallottam dolgokat, az a baj ezzel, hogy akkor én ráb@szok, meg a topicban lévők kb 90%-a is :) mivel a termékeidet valahol hirdetni kell, nem feltétlen vaterán, de van még 101 aprós oldal...

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26775) Tangerine válasza matykooo (#26771) üzenetére


Tangerine
senior tag

A vaterán csak olyasmit veszek, ami nincs az ebayen vagy az amazonon (magyar mesekönyvek), vagy nagyobb cuccok (pl. babakocsi, használt gázkazán).
Ha van, akkor ugyanaz a cucc kb. 1,5x - 2x annyi, és még erre jön a horror királyi postadíj.

Kétszer mondjuk én is belefutottam ilyen ebay-viszonteladóba véletlenül. Szidtam is magamat, hogy sikerült átverniük. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26776) #79335424 válasza W1 (#26764) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem semmit. Abban egy Allwinner A10 -es proci van. Már múzeum. Ráadásul még csak nem is Mali GPU -val. Népszerűbb megfelelője az MK802. Ennek van itt is topikja ( nagyjából kihalt ). A most futó ilyen cuccokról a diskurzust, az MK808 -as topikban találod. Ezekben 1,6GHz -es, duál procis, RK3066 -os chipset van. Ugyanaz, mint a MyAudio 1016, és a Concorde Novum tabokban.

(#26777) matykooo válasza Tangerine (#26775) üzenetére


matykooo
aktív tag

régebben volt mikor én is belefutottam sajnos, de akkor még fiatal voltam és tapasztalatlan :DDD

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26778) W1 válasza #79335424 (#26776) üzenetére


W1
senior tag

6800-ért vettem meg eBay-on kiváncsiságból, megnézni, mégis mi is ez.
Akkor kb mennyibe tudom majd eladni?

(#26779) #79335424 válasza W1 (#26778) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, nem vagyok kereskedő. Én csupán technikai oldalról nézem a dolgot. Sajnos, ezeknél a cuccoknál is kihasználják, hogy a vásárlók nem értenek hozzá, csak azt látják, hogy olcsó és Androidos TV stick. Ezért készítenek ilyet pl. sokkal olcsóbb/gyengébb grafikus processzorral ( Mali vs. AMD ). De milyen ár kompenzálja azt a "felhasználói élményt", hogy semmi sem működik rendesen, mert gyenge a vas. Ebből a laikus vásárló persze rögtön általánosít, hogy szarok ezek a kütyük. Pedig jó hardverrel sztem nagyon tuti dolog (nekem 3 van). Összefoglalva, engedd meg, hogy visszakérdezzek! Mennyit ér neked, hogy kiszúrj vkivel?

(#26780) W1 válasza #79335424 (#26779) üzenetére


W1
senior tag

Ennyire rossz lenne?

(#26781) NSG


NSG
csendes tag

Bár ez nem teljesen Ebay téma, inkább postázás, de talán valaki használt már ilyesmit. :)
Tehát arról lenne szó, hogy rendeltem poly csomagoló táskát:
http://www.ebay.com/itm/330709946940
Itthon a postán ilyet feladhatok levélpostai küldeményként? Tehát, hogy nem borítékba, dobozba teszem a terméket, hanem ilyenbe és akkor ráragasztom a címkéket(feladó,címzett).
Mivel én okos tegnap este hirtelen felindulásból megvettem néhány ilyet, ugyebár az Ebay-ről rendelt termékek sokszor így érkeznek, de abba nem gondoltam bele, hogy itthon feladhatom-e egyáltalán..
Mivel eddig mindig borítékban,dobozban adtam fel dolgokat.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26782) TaaT válasza NSG (#26781) üzenetére


TaaT
veterán

levélként simán mehet, standart csomagnak viszont sztem nem lesz jó, csak nem standardnak :)

Give them hell Ukraine!

(#26783) Winner_hun válasza radi8tor (#26770) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért épp a Magyar Postáról?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26784) #79335424 válasza W1 (#26780) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolj bele, hogy nagy felbontású kijelzőre kéne kiadnia a képet. Ehhez képest a fullHD alapból felejtő. Jó esetben HDready. Nagy nehezen betölt egy oldalt. 3 nyitott lapnál összeomlik. Flashes oldalnál összeomlik. Megpróbálsz egy filmet lejátszani, de szaggat. Talán olcsó üzemelésű letöltőgépnek jó lenne, de ha nincs elírva a specifikáció, akkor csak b,g -s a wifi, nem N -es. Azt meg borítékolom, hogy LAN csatlakozási opció nincs benne. Te nem káromkodnál?
Update: option RJ45. Akkor a LAN működik.

[ Szerkesztve ]

(#26785) W1 válasza #79335424 (#26784) üzenetére


W1
senior tag

Én most káromkodok, hogy ki%!+% 7k-t az ablakon..:DDD

(#26786) NSG válasza TaaT (#26782) üzenetére


NSG
csendes tag

Akkor jó. :)
Már csak a tablet tokom jönne végre... Már december 3. óta célországba elküldve. :(
21 csomagot várok még. :D
Totál Ebay függő lettem. :U Alig 3 hete regisztráltam, aztán már ennyi rendelés. :D

Azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy rendeltem egyik emberkétől különböző dolgokat és egy rendelésben adtam le őket. Ez esetben vajon egy csomagban küldi őket? Bár vannak közötte viszonylag nagyobb termékek is, tehát ha egybe küldi akkor elég nagy csomag lenne. :D
Amúgy azért kérdezem, mert éppen a 22 euró határán vagyok, aztán nehogy vámolásra kerüljön.
Írtam az eladónak, de mivel Kínában éppen este van, így ma már valószínűleg tőle nem jön válasz. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26787) #79335424 válasza W1 (#26785) üzenetére


#79335424
törölt tag

Komolyan sajnálom. Egyáltalán nem szeretek csalódást okozni. Most próbaképp bepötyögtem, hogy Android tv stick fórum. Szűrtem a magyarra és második találatnak dobta a fórumot. Szívesen segítünk bárkinek.

(#26788) üszök válasza NSG (#26786) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem külön fogod megkapni mindet. Legalábbis nekem úgy Szokott jönni. Ha nagy eladótól vásároltál,nem fog összecsomagolni mindent egybe. Bár ha válaszol a leveledre talán.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#26789) radi8tor válasza Winner_hun (#26783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert belföldről, külföldről is tűnnek el csomagjaim.
Ha most a kézbesítő postásra gondolsz, nálam az is MP.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26790) üszök válasza matykooo (#26774) üzenetére


üszök
őstag

Sajnos a vatera másfél két éve nagyon el van kú@va. Pénzt senki nem akar bele tenni, de a lóvé kéne. K.b. ott tart Mint vagy 10-12 éve mikor a fekák el kezdtek telefont árulni,és ott baszn@k át ahol tudnak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#26791) üszök válasza #79335424 (#26776) üzenetére


üszök
őstag

A jobbikról tudnál egy linket?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#26792) matykooo válasza üszök (#26790) üzenetére


matykooo
aktív tag

engem ez zavar amit leírtam, meg kb 1 éve veszem észre, hogy a szar bóvli cuccokat is lehet hirdetni, régen nem lehetett (pl órák), tele van velük az egész oldal...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26793) Zewa válasza Zewa (#26432) üzenetére


Zewa
senior tag

Jelentem az október 16.-án feladott csomag megérkezett. :DDD
illetve egy December 4.-én feladott szintén. Asszem ez ma a szélsőségek napja. :))

#26786 NSG Ezzel én is így voltam. Első 2 hónapban ca 30 termék. ;)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#26794) TaaT válasza üszök (#26790) üzenetére


TaaT
veterán

A feltöltési díj sokat rontott a vatera kínálatán, 1.8m db aukcióról leesett a szám 0.7m-ra...

A grando-val való összevonást meg sem említem :W

Give them hell Ukraine!

(#26795) matykooo válasza Zewa (#26793) üzenetére


matykooo
aktív tag

én kezdek elkeseredni, nem hiszem, hogy a kinn lévőim megérkeznének :/

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26796) NSG


NSG
csendes tag

Nem csengetett a postás, de az értesítő meg ott figyelt a postaládában..
Lusta volt és szimplán nem csengetett vagy létezik olyan, hogy nagy volt a küldemény és nem hozta magával?
Értesítőn a feladóhoz ez van írva: "nagy alakú" :D

[ Módosította: radi8tor ]

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26797) radi8tor válasza NSG (#26796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez gyakran bevett eljárás. Vagy az volt, hogy tegnap a csomagos postás nem jutott be hozzád vagy meg se próbálták kihozni és másnap a kézbesítő vitte ki neked az értesítést.

⭐ Stella

(#26798) NSG válasza radi8tor (#26797) üzenetére


NSG
csendes tag

Hm, tegnap jött a postás, de akkor nem hozott semmit. Szóval akkor valószínűleg csak nem hozta magával.
Fú, kíváncsi vagyok már, hogy mi jött... :)) Az lenne a legnagyobb meglepetés, ha a tablet tok jött, csak a nyomkövetési szám nem frissült. :K

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26799) randras


randras
veterán

25 ezer forint értékű farmernadrág, most kaptam meg! :DDD

(#26800) Melack válasza randras (#26799) üzenetére


Melack
veterán

Vízbe rakod, és farmer lesz belőle? :Y :C

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.