Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) NSG


NSG
csendes tag

Ez már vicc. Tényleg be kell másznom a postára úgy néz ki...
Itthon vagyok, még a kocsi is kint áll a ház előtt, de gondoltam azért lemegyek megnézem a postaládát, hátha... és láss csodát, bent figyelt a ládában egy elég méretes csomag, kb. épp hogy belefért.
Ennyire nehezére esik tenni egy próbát, hogy valaki itthon van-e?!

Amúgy ezek a kínaiak úgy becsomagolják basszus a termékeket, hogy az valami eszméletlen. :D Konkrétan a légpárnás fólia 3x annyi volt a csomagban, mint a termék. :D Lassan annyi bubis fóliám lesz, hogy nem is kell vennem többet. :C

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27052) Bodz válasza NSG (#27051) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azt azert gondold vegig, hogy a postas se csengethet be mindenhova. Belefert a ladaba? Bele. Megkaptad? Meg. :) Most komolyan azert akarsz reklamalni, mert kezbesitettek a csomagod? :)

(#27053) NSG válasza Bodz (#27052) üzenetére


NSG
csendes tag

Sajnos nem akarok úgy járni, hogy bedobja a postás a ládába és mire én ki szeretném venni, nem lenne bent..
Úgy vélem ez egyik félnek sem jó, mivel ő mondaná, hogy bedobta.. én meg mondanám, hogy nem volt bent.. Na ilyenkor mi a helyzet? :)
Sok szemét reklámmal néha teleszórják és előfordult, hogy a postás belerakta a csomagot, de úgy, hogy kilógott a csomag 3/4-e.. ergó valaki jött volna az utcán, aztán kikaphatta volna simán.
Nem hiszem, hogy olyan sok embernek visznek nagyobb méretű csomagot, hogy be kelljen neki csengetni minden házhoz.
Amúgy meg a régi postás mindig becsengetett még a levelekkel is, aztán ha nem volt itthon senki, akkor bedobta a ládába. Talán ezért is vagyok érzékeny erre az új módira.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27054) szandro


szandro
aktív tag

Processed through USPS Sort Facility
Your item was processed through our JAMAICA, NY 11430 facility on December 17, 2012 at 10:23 am. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Szerintetek ez mikorra érhet az országba? :U

(#27055) faresz5 válasza NSG (#27053) üzenetére


faresz5
senior tag

Először a postással beszélj, kérd meg szépen, aztán ha nem megy, akkor a főnökével. Többet érsz a dologgal, ha tud valamihez kötni, emlékezni fog és fog szólni, néma borjúnak az anyja se érti a szavát, ha nem szólsz neki, akkor nem fogja tudni,hogy gondod van a postázási móddal. Egyébként az ő szemszögéből nézve a történeted: Miért nem veszel nagyobb, zárható postaládát?
(Hozzáteszem nekem ilyen van, odaadtam a pótkulcsot a postásnak és még örült is neki, hogy nem kell percekig szarakodnia vele, hanem csak kinyitja berakja és mehet a dolgára. Én meg örülök,mert nem kell a postára mászkálni a csomagokért.)

(#27056) bul07 válasza NSG (#27053) üzenetére


bul07
nagyúr

Még falun se divat csengetni vagy személyesen átadni , akkor majd pont városba lenne ideje hogy mindenkinek személyesen adja át a leveleket
Jobb lett volna ha csak egy cetlit hagy hogy menj be a postára mert nem fért be a postaládába és vedd át
Amúgy hidd el elég sok vastagabb csomag van, probó anyagok tömkelege miatt is
Amúgy honnan tudnád meg hogy valaki ellopta a küldeményedet , ha nincs nyomon követési szám

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27057) üszök


üszök
őstag

Mi lehet az utolsó határidő amit még a hold újév előtt postára adnak?A két ünnep között?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27058) Melack válasza üszök (#27057) üzenetére


Melack
veterán

Passz. Január 23 jövőre a dátum, szerintem előtte 1-2 nappal leáll az élet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27059) üszök válasza Melack (#27058) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.Hátha jézuska hoz egy kis lét,és elverhetem. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27060) Melack válasza üszök (#27059) üzenetére


Melack
veterán

Jézuskát? Hát te tudod, de akkor jövőre nem lesz ajándék, az fix ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27061) bul07 válasza Melack (#27058) üzenetére


bul07
nagyúr

Helyesbítenélek , következő kínai újév
2013. február 10. (Kígyó éve)

És szerintem január utolsó hetében rendelt dolgok már nem biztos hogy ünnep kezdete előtt elhagyják Kínát

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27062) TaaT válasza bul07 (#27056) üzenetére


TaaT
veterán

Hál' istennek vidéken megyeszékhelyen, vagy legalábbis mifelénk nagy divat...
A számlákat tényleg csak bedobja, azoknak mindegy, de ha a megszokottól eltérő méretű a boríték akkor csönget, és ez így van rendjén :)

Give them hell Ukraine!

(#27063) kaliber válasza bul07 (#27056) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nálunk is személyesen adja át a postás, ha nem vagyunk otthon akkor cetlit hagy, a mostani kézbesítővel elégedett vagyok jól végzi a dolgát.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27064) bul07


bul07
nagyúr

Hát én falun vagyok és ha személyesen nem találkozik valakivel a postás akkor csak bedugja a kapu egy résébe a küldeményeket , volt hogy egyszerre 10borítékot találtam a kapuba(nem volt nagy értékűek de ő ezt nem tudhatta)
Mondjuk én agyfrászt is kapnék ha csengetne , reggel hétkor jövök haza 24 órás melóból ha 10-11 körül addig csengetne míg fel nem kelek biztos elküldeném melegebb éghajlatra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27065) üszök válasza Melack (#27060) üzenetére


üszök
őstag

:W

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#27066) TaaT


TaaT
veterán

Tegnap megtettem az értékelést a hibás kamera ügyében, mivel minden költségemet megtérítette az eladó így positive feedback-t hagytam + "Good seller stb" szöveg

Erre ma ezt az üzenetet kaptam tőle:

Thanks for your understanding!
And also,could you help us to cancel this transaction after you got this refund,so we can get this transaction fee back to us,thanks for your help in advance!
Look forward to getting your early reply!

Most akkor mi van? :F

Give them hell Ukraine!

(#27067) faresz5 válasza TaaT (#27066) üzenetére


faresz5
senior tag

Semmi, csak nem akar még többet veszíteni az üzleten és kéri, hogy töröld a tranzakciót(küld linket), így neki nem kell jutalékot is fizetnie pluszban.

(#27068) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#27013) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Na meg is rendeltem.
Hülye kérdés de a vám+áfát a csomag értékére és a postadíjra értendő?
Mert összesen 52741ft-ot fizettem az eladónak. Akkor ennek még kb a 30%-át kell fizetnem majd? Vagy csak a terméknek az árának a 30%-át?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27069) bul07 válasza Daniel Alves (#27068) üzenetére


bul07
nagyúr

Posta díját is beleszámolják
De ha nagy szerencséd van át is csúszhat, kisebb ere az esély ha futárszolgálat szállítja

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27070) Daniel Alves válasza bul07 (#27069) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Shipping: $115.00 Standard Int'l Shipping :( ja és trackingnumber

Köszi a választ! Akkor várom a vámosok jelentkezését :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27071) llaszlo


llaszlo
veterán

Ha a kapott tracking kódot beírom egy keresőbe, akkor azt írja ki, hogy nincs hozzá országkód. Mit kell hozzáadni, Hong Kong esetén?

(#27072) TaaT válasza llaszlo (#27071) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem HK volt a hongkongi csomagoknak.

Give them hell Ukraine!

(#27073) W1


W1
senior tag

Beszarás..
Szeptember 29-én rendeltem egy tokot, $2-ért, ma, December 21-én jött meg.. Majdnem 3hónap..

(#27074) llaszlo válasza TaaT (#27072) üzenetére


llaszlo
veterán

Erre már gondoltam én is, de sehogy sem tudom úgy beírni, hogy jó legyen.

Van három betű és nyolc szám benne: AAA11111111
Hová kellene írni a HK-t?

(#27075) TaaT válasza llaszlo (#27074) üzenetére


TaaT
veterán

így néz ki egy rendes tracking: RC213451145HK

Give them hell Ukraine!

(#27076) randras válasza llaszlo (#27074) üzenetére


randras
veterán

Ez kamu... Még csak nem is postai azonosító, mert kétlem, hogy ilyen sorszáma lenne akar egy csomagnak is. :U

(#27077) TripleB válasza szeva000 (#27046) üzenetére


TripleB
senior tag

Én próbáltam az első hsz-ben láttottak szerint fizetni anno banki váltással, de nem volt ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#27078) matykooo


matykooo
aktív tag

hm dec 12.én feladott csomagom jött ma meg... tehát cirka 9nap... viszont a novemberiek, és ezelőtti decemberi rendelések még sehol :D vicces :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27079) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#27070) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Tegnap ezt a TN-t kaptam elvileg fel is adta viszont nem nagyon találok róla infót
EC983811193US

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27080) creative24 válasza Daniel Alves (#27079) üzenetére


creative24
csendes tag

Próbáld meg itt: [link]

(#27081) HXY


HXY
addikt

Szoktatok a Vaterán MPL-el küldeni?
Tudnátok segíteni, hogy ezen az oldalon [link] hogyan tudnám nyomon követni a csomagomat? (Én adtam fel)

(#27082) LÁZ válasza HXY (#27081) üzenetére


LÁZ
addikt

beirod a lap alján a csomagszámot, és keresés..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27083) HXY válasza LÁZ (#27082) üzenetére


HXY
addikt

És melyik a csomagszám?

"HOL TALÁLOM A KÜLDEMÉNYAZONOSÍTÓT?
A kísérő okiraton a vonalkódhoz kötötten, jellemzően alatta található, aláhúzással megjelölve.(A betűjelzést közvetlenül követő négy számjegy nem kell a lekérdezéshez, ezért amennyiben aláhúzásra került , azt nem kell beírni.)
"

Nekem a vonalkód alatt nincs aláhúzva a szám.

(#27084) matykooo válasza HXY (#27083) üzenetére


matykooo
aktív tag

[link] a pirossal aláhúzott kellene....

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27085) LÁZ válasza HXY (#27083) üzenetére


LÁZ
addikt

ha ajánlott a küldemény, akkor a küldeményazonositó részen van, ilyen formátumot kell keresned:

RR123456789HU pl , a lényeg, hogy betűbetű-9szám-betűbetű. ha nem ajánlott, akkor nem tudod követni, csomagnál pedig szintén küld.az., vagy ráragasztják, vagy nyomtatva van a feladópapiron..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27086) HXY


HXY
addikt

Mint írtam, a Vatera MPL-el küldtem.
Nincs aláhúzva semmilyen szám.

(#27087) Chaser


Chaser
titán

Küldtem Kínába egy csomagot, ami a címzett szerint nem érkezett meg. 1ébként hiszek neki, sok bizniszünk volt gond nélkül. Magyar posta nyomkövetőjén csak annyi látszik hogy x napon célországba megérkezett, y lapon átvették. Ajánlott levélként volt küldve elsőbbségivel. Nos a posta mossa kezeit, mert sztük megérkezett. A címzett azt mondja, ő nem kapott semmit. A posta viszont nem tud semmit mondani a csomagról, azon kívül, hogy elvileg megérkezett Kínába - ezt semmilyen tracking oldal nem erősíti meg, csak célországot említ - és hogy átvették. De hogy ki és melyik országban/városban arról nem tudnak nyilatkozni. Most bennem az merült fel, gyakorlatilag mért is fizettem a postának? :F Nem lenne kutya kötelességük legalább azt tudni melyik országba és városba került a csomagom? Érdekes, ha én Kínából kapok trackinges cuccot, Mo mindenféleképp rajta van, de ált-ban végállomásnak a helyi posta neve is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27088) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

most lett a számlámon mobil aláírás, és most nem működik a paypal egyből. hogy lehet megcsinálni? :/

(#27089) Ftomi198


Ftomi198
csendes tag

Sziasztok!

Abban tudna valaki segíteni, hogy az angoloknál kell-e, illetve ha igen milyen érték után kell áfát vagy vámot fizetni?
Egy USÁból Angliába küldött csomag után.

(#27091) Chaser válasza Enszuke (#27090) üzenetére


Chaser
titán

Azon túl vagyok. elvileg jövő 7en jön. De annyi lesz rajta hogy: x napon célország - feltüntetve nincs h melyik a cél ország - y napon meg átvették. Ez gyönyörű annak tudatában hogy 3k-t fizettem. De aludtam rá egyet és nem fogom annyiban hagyni. ennyi erővel feladhattam volna sima levélként is, ha még azt se takarja az ajánlott, hogy legalább a város és posta nevét közölni tudják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27092) hun620 válasza Ftomi198 (#27089) üzenetére


hun620
aktív tag

Ennyit találtam, hátha segít.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27093) Chaser


Chaser
titán

Kérdezem másképp. Aki küldött ajánlott levelet más országba, szerepelt-e a célország neve és a kézbesítési város/postahivatal?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27094) rontgenes


rontgenes
csendes tag

Sziasztok,
Lett volna egy vásárlásom, amit kifizettem, de egy idő múlva azt jelezte az eladó, hogy nem tudja teljesíteni az ügyletet. A pénzt visszautalta magától. Mit kell még nekem ez ügyben tennem. Ezt írta még:

and i open a cancel trans action case to get my ebay selling fee back.please accept it and help me to resolve this problem.

Valamit nyugtáznom kell, hogy teljesítette a Refundot?

köszi előre is

(#27095) zocsa001 válasza Chaser (#27093) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Nem szerepelt, csak célországba megérkezett, ezután pedig sikeres kézbesítés.
A cél Németország volt.

(#27096) Real_Necro válasza Real_Necro (#26944) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tartozom még egy helyzetjelentéssel.
A csomag hétfőn postára került, kedden délelőtt már meg is kaptam. Végül Parcelforce helyett UPS-el küldte a csaj, mert az volt számára biztonságosabb. A különbözet 25Ł-ot bevállalta ő.
Szóval szuperül összejött az adás-vétel. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27097) TaaT válasza Chaser (#27091) üzenetére


TaaT
veterán

Én úgy küldtem vissza egy csomagot Kínába (garanciába) hogy ajánlott, elsőbbségi, és tértivevény (+350ft)

MELYEK A TÉRTIVEVÉNY ELŐNYEI?

Dokumentált feladás és átvétel

Küldeményének átvételét a tértivevényen a jogosult átvevővel elismertetjük, majd ezt követően az erről szóló - jogi eljárásban bizonyító erejű - okiratot visszaküldjük Önnek.

Give them hell Ukraine!

(#27098) Chaser válasza TaaT (#27097) üzenetére


Chaser
titán

Az ajánlott akkor mire szolgál, ha nem dokumentálásra? :F Mert eddigiek alapján kb semmi előnyét nem vettem észre.
Melyik országba érkezett meg?
- Nem tudjuk.
-Melyik városba, hivatalba?
-Nem tudjuk.
Ki vette át?
-Nem tudjuk.

Na most ennyi erővel kár volt címzettet ráírnom a dobozra....

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27099) TaaT válasza Chaser (#27098) üzenetére


TaaT
veterán

Az ajánlott arra jó ha eladó vagy igazolhatod hogy feladtad és nyomon is követheted a cuccot...

A tértivevény szolgál arra hogy megtudd átvették-e...

Korábban felvettem a kapcsolatot az ebay magyar ügyfélszolgálatával, ők segítettek mit hogyan csináljak, és minden flottul ment... igaz, ehhez kellett a korrekt másik fél is :)

Give them hell Ukraine!

(#27100) Chaser válasza TaaT (#27099) üzenetére


Chaser
titán

Nyomon követés ennyi:
Célországba elküldve
Átvették
Ki, mikor, melyik országban, melyik városban? - Nem tudjuk. Na most ezért kár volt 3k-t kipengetnem, dobhattam volna egyenest a kukába is, az ingyen van. Azt se mondják meg 3k-ért melyik ország/város/postahivatal?:) Az egy dolog, hogy sokszor itthon nem él a trackingjük belföldön, de kifizetek 3000-et és cserébe annyit kapok csak: nem tudjuk, az már egy egészen más dolog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.