Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) kaller1


kaller1
veterán

Eladóként kell valamit csinálnom vásárlás után? Fizetési opciónak paypal meg volt adva, a címemmel.

.::> <::.

(#27302) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!
Az 1. hozzászólást elolvastam viszont ma jött egy értesítőm mivel ezt vártam.
Ilyenkor mi a teendőm?
SDR lenne a befizetendő pénz? (76,04$)

Plusz nem értem ezen a papíron ,hogy miért csak 63$ van feltüntetve postaköltségnek holott én ebay rendeléskor 115$-t fizettem. Ez hogyan lehetséges?

Akkor most be kell küldenem a számlát meg gondolom a paypalos számlát?Ezt én is intézhetem vagy annak kell akihez a termék érkezett?

Előre is köszönöm a válaszokat!

számla

szerk: paypalos képmentés elég?

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27303) radi8tor válasza kaller1 (#27301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várni, míg emailt kapsz, hogy kifizették a cuccot. Utána kell neked lépned.

⭐ Stella

(#27304) kaller1 válasza radi8tor (#27303) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi! :) Szóval nem kell alkalmazni a Send Invoice opciót?

.::> <::.

(#27305) Winner_hun válasza kaller1 (#27304) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem fizet pár napon belül akkor küldd neki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27306) Flashcash válasza Winner_hun (#27260) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs konkrétan meghatározott vásárlási limit.
Ha nincs hozzárendelve egy bankszámla az accountodhoz, akkor bizonyos esetekben, főleg a bankkártya lejárata közeli időszakban előfordulhat, hogy kapsz költési limitet és megkérnek, hogy adj meg bankszámla adatokat.

-Van még tranzakciónkénti limit is, ha jól emlékszem kb. 10000$ amit egy tranzakcióban max. küldhetsz.

(#27307) Winner_hun válasza Flashcash (#27306) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, a 10 000 dollárosról én is tudok. Nekem nem volt semmilyen korlátozás az utolsó napig, épp hogy nem felejtettem el kártyát váltani (csak Pató Pálosan:D). Azért kérdezem mert nem hiszem hogy lenne korlátozás és valószínűleg másról van szó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27308) Flashcash válasza Winner_hun (#27307) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Biztonsági szűrők futnak náluk, ami szerintem rengeteg paramétert vizsgál, és az alapján dönt, hogy ki-milyen kockázatot jelent. Emiatt a felhasználói tapasztalatok sem ugyanazok, van olyan ismerősöm, akinek ID-t egyéb dolgokat bekértek néhány vásárlás után, nekem 7 évnyi regisztráció, ezer feletti tranzakció szám mellett soha semmit.

(#27309) rocket válasza djadji (#27266) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt igy allitani azert eros tulzas, honnan tudod biztosra, hogy Magyarorszagon tunik el?

Nem vedem a postasokat, csak ugyanakkora az esely arra, hogy
1, Fel se adta, hiaba fenykepezte le a csomagot ez nem bizonyitek a feladasra.
2, Eleg hosszu utat tesznek meg, eltunhetnek sok helyen utkozben.

Ha osszeeskuves elmeletet akarsz akkor itt van egy:
Iszonyat nagy kieses az allamnak AFA-ban, hogy nem itthon vasarolnak az emberek, hanem rendelgetnek kulfoldrol, nagyon minimalis a vamon megfogott csomagok szama amiben joval dragabb termek van mint ami ravan irva, es igy kifizetettik az AFA-t utana, tehat az allamnak ez a fajta urban legenda ami a Magyar postasok kapcsan kialakult csak jol jon.

Regisztralt postaval kell kuldetni, ha meg igy mar nem eri meg megkell venni itthon, vagy ha eltunik akkor lenyelni a bekat, es nem masra mutogatni bizonyitek nelkul.

Legnagyobb problema egyebkent, hogy ezek a filleres vackok se postalada kompatibilisek, igy sokszor jobb hijjan lerakja a egy tarsashazban a labtorlore ahonnan valaki ellophatja, oda adja valakinek a hazbol aki megtarthatja maganak, belepreseli a postaladaba de ugy sikerul, hogy siman barkinek kiveheto belole stb.
Azt tudni kell a posta nem szeretszolgalat, igy az ott dolgozok se, sima levelkent erkezo kuldemenyt nem kotelesek kezbe adni , ha nem fer a postaladaba az a tulajdonos hibaja, vegyen nagyobbat.
Visszavinni nem tudja max. ugy ha masnap ujra kiviszi ami nem alap kotelessege nincs benne a feladasi dijban, plusz penzert csinalnak ilyet, raadasul sima levelnel nem mukodik, ertesitot nem tud hagyni, mert semmilyen sorszama nincs.

Az a baj, hogy amit elvarnak sokan a postasoktol mint kulon szolgaltatasok reszei, kulon dijazassal.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27310) szilard28 válasza rocket (#27309) üzenetére


szilard28
aktív tag

Aki nincs otthon napközben, annak valóban javasolt egy XXL méretű postaláda beszerzése, ha levélként rendel dolgokat.

djadji:
"Egyébként találkoztam olyna oldallal is, ahol le is írták, hogy Magyarországra konkrétan nem küldenek, mert a csomagok eltűnnek a postán. Az se semmi...."
átlagban nincs ilyen több oldalon, mint más országgal. ahogy észrevettem, olaszok a "nyerők", ahova a legtöbben nem postáznak.

a csomag meg kismillió ember kezén megy keresztül külföldön is és kínában is.

[ Szerkesztve ]

(#27311) axioma válasza rocket (#27309) üzenetére


axioma
veterán

Allam kontra afa tekintetben nincs igazad.
Egyreszt, olyanra is szed be afa-t, amire itthon 0% lenne -> itt nyer rajta (hasznalt).
Masreszt olyanra is, ami kulfoldi szolgaltatasi dij, semmi koze hozza -> igazsagtalan (postazasi koltseg)
Bar az elso is igazsagtalan, mert azt mar szinten adoztak valahogy.

(#27312) Ybron


Ybron
senior tag

USPS-nél konkrétan az "LK" mit takar(tracking number-nél).
First class vagy ez attól még lehet priority, csak a csomag mérete miatt LK?
Mert az eladó priority-t tüntette fel postázásnál és 50$ fizettem.
Úgy emlékszem CP vagy CJ-vel jelölnék ha elsőbbségi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27313) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Amennyiben rendelek egy ilyet elég hozzá egy sima pár száz forintos műanyag átalakító hogy tudjam használni itthon?

(#27314) radi8tor válasza Misi 007 (#27313) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Ez USA-ba készül, ahol 120V 60Hz hálózat van. (nálunk 230V 50Hz)
Nem elég egy sima utazó adapter hozzá.

⭐ Stella

(#27316) szeva000 válasza Misi 007 (#27313) üzenetére


szeva000
addikt

jah,símán menni fog,ugyanis így nézve a tápja kapcsolóüzemű...Az meg elszalad 100V fölött bármilyen 50 és 60Hz-es hálózatról...

(#27317) radi8tor válasza szeva000 (#27316) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És, ha nem olyan, akkor mit csinálsz? :)
Bár simán lehet helyette egy tápot itthon is venni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#27318) szeva000 válasza radi8tor (#27317) üzenetére


szeva000
addikt

tuti olyan.már nem gyártanak síma mezei trafóval,mert az drága....Igaz az örök élet és 100napig bírta,a túlfeszt is jól viselte:)...ez sem tett jót a gyártóknak:)

(#27319) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Még esetleg arra gondoltam hogy egy USB to Mini USB kábellel aminek az USB végét bedugnám a mobilom töltőjébe ami 110 to 240v 50/60 Hz és úgy a konnektorba össze lehetne-e hozni.
Vagy ez esetben pukk van? :DDD

(#27320) szeva000 válasza Misi 007 (#27319) üzenetére


szeva000
addikt

jajj:D
az az usb-s lom 5V és max 500mA-t ad le...sztem itt több az áramfelvétel azért:)..a többit meg nem értem mit is mivel? :D
De nyugodtan megveheted,kapcsolóüzemű táp lesz az:)

[ Szerkesztve ]

(#27321) czigi52


czigi52
csendes tag

Szépnapot!

Elso vamolasos csomagom elott vagyok. Kaptam ma dhl-tol egy emailt amiben annyit irtak hogy Termeket eredetiseg vizsgalaton esik at. Szeretnem kerdezni hogy valakinek volt ilyen gondja mar?
Azt mondtak hogy ennek idotartama minimum 30nap. Semmilyen vam fizetesrol nem volt meg szo.

Koszonom a valaszokat elore is! (50 db sandisc micro sd ről van szó!)

[ Szerkesztve ]

(#27322) hun620 válasza Misi 007 (#27319) üzenetére


hun620
aktív tag

Vagy ha biztosra akarsz menni veszel hozzá egy EU villás adaptert :) Vagy csak simán írsz az eladónak, a tápon rajta lesz minden fontos adat ;)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27323) dReFiX


dReFiX
senior tag

Kaptam egy ilyen követési számot pár napja RB188386068CN de semmit nem találok róla, milyen oldalakon nézzem ? Köszi

(#27324) creative24 válasza dReFiX (#27323) üzenetére


creative24
csendes tag

Kell egy pár nap mire frissül. :) [link]

(#27325) Ybron válasza Ybron (#27312) üzenetére


Ybron
senior tag

Közben már látom USPS details-ban hogy first class-al lett feladva, ami dühítő mivel shipping-nél priority volt megadva és 50$ fizettem érte.
Láttam más eladót aki 50$ express-el küldi

[ Szerkesztve ]

(#27326) kisda


kisda
aktív tag

No. Vannak itt érdekességek...

Dec 19.-én rendelt 7 dolcsis cuccom AE-ről ma befutott. Érdekes,mert kaptam nyomkövetési kódot,ami a mai napig sem talál csomagot. De lényeg hogy megérkezett,és ugyancsak hamar ha azt nézzük, hogy közbe volt ünnep is.

(#27327) rocket


rocket
nagyúr

Vettem 1 ausztral dollarert egy termeket, Paypal fizettem bankkartyaval, de a szamlamon a bank rendszere 1 forintot zarolt a tranzakcio kapcsan:D

Paypal weboldalon a szamlan 1.00 Ausztral dollar szerepel, es hogy sikeres volt a tranzakcio.
Remelem nem lesz gubanc :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27328) Fecogame válasza rocket (#27327) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehet, hogy a pp számládon volt valamennyi összeg és ezért a bankodtól csak 1Ft-ot vett le.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27329) Ybron


Ybron
senior tag

SZiasztok!

Rendeltem aliexpress-ről és most megfogta a vám, de ugye én nem paypal-on keresztül fizettem, akkor így milyen számlát küldök neki a netbankon kiválasztom a megfelelő tranzakciót és elküldöm nekik azt a semmit mondó számlát, amin még a termék rendelési azonosítója sincs rajta, vagy hogy működi ez ilyen esetbe?

(#27330) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Rendeltem egy terméket, de 2 perc múlva rájöttem, hogy mégsem jó nekem. :B
Erről lenne szó.

Tudna nekem valaki angolul írni egy levelet, hogy nem venném meg a terméket, és tekintse tárgytalannak a vásárlást?
:R :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27331) NSG


NSG
csendes tag

Ez a hét eszméletlen jó volt.. :DD
Szerdán érkezett 2 csomag a postástól, 1 pedig postakocsival, mert akkora zsákban küldték a cumókat. :D
Ma meg megint jött 5 csomag. ;)

Viszont van 3 kisebb dolog, ami már lassan 45 napos.. Azokkal nem tudom mi lesz, bár szerencsére csak 0,99 - 1,5 dolláros vackok.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27332) Fecogame


Fecogame
veterán

Tegnap jött meg egy 12.01.-ei, és egy 12.16.-ai feladású csomagom... 12.01.-én többet is rendeltem, abból még csak egy ért ide... Remélem azért a többi is megjön :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27333) hun620 válasza Dluinet (#27330) üzenetére


hun620
aktív tag

A Purchase historyban klikk a rendelt termékre, ott Contact seller, Request to change an order és ezt írd meg neki: Hello, please cancel my order, because it doesn't suit my needs.

Aztán bízz a jóindulatában.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27334) Dluinet válasza hun620 (#27333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi, így megtaláltam :R :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27335) szafe2


szafe2
csendes tag

Üdv, sziasztok.

már 2 éve ebay-ezek, de most sikerült 2 problémába belefutnom.

1 van egy német eladó, aki ugyan a leírás szerint szállít európába, de a magyarországra nem ad meg konkrét szállítási árat. Irtam neki 1hete válasz semmi. közben egy másik ugyanolyan méretű súllyú árú termékénél meg megtaláltam a magyarországi szállítási árat hogy 14,5Euro (egy akkus behajtóról van szó) na gondoltam akkor ennél is hasonló, meg is rendelem, erre 10perc mulva látom hogy a szállításra kitöltött 35Eurot (egy 14Euros termékről van szó...) írok neki, hogy ez meg hát meg hogy, erre 2 napja semmi válasz, de előtte 10 perc alatt ki tudta tölteni az árat. Most mit csináljak?

Másik egy termékem jön dec 3 óta, természetesen kínából. a posta keresőjében meg ezt adja a trackingre:

Eredmények
RR966151986CN
Dátum Hely Információk
2012.12.09
13:12 Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2012.12.26
18:37 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.12.26
21:36 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.12.27
21:33 Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

a kínai posta szerint "dec 09. kiment az office-ból" kb. a szokásos értelmes üzenet fogad. a kínai eladó szerint dec 03. án feladta. hívtam a postát de ő is csak a web-es keresőbe tudja beütni most mi legyen? volt már valakinek ilyen? (várok)

(#27336) faresz5 válasza szafe2 (#27335) üzenetére


faresz5
senior tag

Bármelyik nap megjöhet, nekem a hasonló időben feladott csomagok most kezdenek szállingózni.

(#27337) matykooo


matykooo
aktív tag

november közepei cuccaim jönnek a héten, igaz minden napra 1, de legalább jön :D
Decemberiek még nem igazán :D 1-2 kivételtől eltekintve, amik még ünnep előtt megérkeztek 9-10 napra....
1 trackes novemberi a vámon van már, a másik még meg sem érkezett az országba, a 3. meg végleg passz

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27338) kaliber válasza szafe2 (#27335) üzenetére


kaliber
aktív tag

na gondoltam akkor ennél is hasonló, meg is rendelem, erre 10perc mulva látom hogy a szállításra kitöltött 35Eurot (egy 14Euros termékről van szó...) írok neki, hogy ez meg hát meg hogy, erre 2 napja semmi válasz

Egyértelműen leakar húzni a szállítási költséggel, nyugodtan vond felelősségre ha nem válaszol vond vissza a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27339) szafe2 válasza kaliber (#27338) üzenetére


szafe2
csendes tag

üdv

visszavonni a vásárlást, azt hogy kell?

(#27340) szafe2 válasza faresz5 (#27336) üzenetére


szafe2
csendes tag

nem is az a bajom, hogy sokára jön, azt már megszoktam, hanem hogy a tracking szerint 3 napon is el lett küldve.

(#27341) szilard28 válasza szafe2 (#27340) üzenetére


szilard28
aktív tag

Nekem a legutóbbi trackinges terméket 6x küldték el a célországba (1 héten belül). én azt tippelem, hogy kínán belül kering ilyenkor, és szimplán tévesen viszik fel az infót a rendszerbe. majd kb 4 nap alatt megjött, 3 nap volt a vám és 3 nap mire a vám után kihozták.

(43 napig nyugodtan várj, de szvsz most karácsony után begyorsul a rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#27342) Dluinet válasza szafe2 (#27339) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27343) Ybron


Ybron
senior tag

Nekem is ez bajom most, make offer-eztem közben meg találtam jóval olcsóbban. Pechemre elfogadta az eladó. Írtam is neki hogy törölje, erre írta csak akkor ha positív feedback-et küldök neki, Meg is tettem, azóta se törölte(6napja). Kicsit naív voltam...

(#27344) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok! Most kaptam egy USPS Intern. Express Mail trackinget az ürgétől és EI-vel kezdődik. Nem EC-vel kellne?

[ Szerkesztve ]

(#27345) Flashcash válasza szafe2 (#27335) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Alap dolog ebay-es vásárlásnál, hogy a postaköltséget és minden egyéb bizonytalanságot a vásárlás előtt kell megkérdezni és egyeztetni az eladóval. Ha nem válaszol illetve nem egyértelmű a postaköltség mértéke, akkor hanyagolni kell és mástól vásárolni.

A postaköltség nem feltétlenül csak a feladási költségeket tartalmazza:
-van aki beszámolja a csomagolási, közlekedési, üzemanyag költségeket
-az időráfordítást
-van aki csak collection request-el hajlandó feladni, azaz házhoz hívja az általa kedvelt csomagküldőt
-németeknél meg máshol is vannak gyakorlatlan eladók, akik nem ismerik a nemzetközi postaköltségeket ezért jelentős ráhagyással számolnak

Tracking:
-az item accepted azt jelenti, hogy a helyi postán felvették a küldeményt
-az item sent abroad üzenet azt jelenti, hogy átlépett egy nemzetközi vámhatárt a termék, ez többször is lehúzhatják pl. egy reptér postáján és a rakodás különböző fázisaiban, amikor az utolsó ilyen üzenetet írja ki, azután hagyta el Kínát a csomag.

(#27346) Flashcash válasza Ybron (#27343) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A make offer az ebay-en nem a szórakozzunk az eladóval funkció, amit bármikor vissza lehet vonni.

Ha az eladó lehetővé teszi "make offerrel", hogy ajánlatot tegyél a termékére a fix ár alatt, akkor azt úgy kell tekintened, hogy amikor megteszed az ajánlatod onnantól kezdve 48 órája van reagálni az eladónak az ajánlatodra és ha elfogadja, akkor kötelező kifizetned a terméket a saját magad által ajánlott áron.

Át kell gondolni, mielőtt ajánlatot teszel egy termékre, mert amikor megteszed két napig bármikor kiderülhet, hogy te nyertél, és akkor fizetni kell.

A te esetedben az eladón múlik mit tesz majd, próbálj még írni neki párszor...

(#27347) szafe2 válasza Flashcash (#27345) üzenetére


szafe2
csendes tag

üdv

ne haragudj, nem a kekeckedés, de nem értek veled egyet. 1részt előtte 1 héttel írtam neki, leütöttem mert nem volt kedvem egy komplett csomagot venni (2akku+tolto+behajtó) amikor nekem csak egy elromlott behajtót kell pótolni. máskor is ütöttem már úgy le, hogy nem tudtam a konkrét szállítást ide, csak azt tudtam hogy szállít európába, de eddig mindíg a korrekt szállítási díjat adták meg 11-20Euro. Nehogy már azért felszámoljon díjat mert belevágja egy legtöbbször használt kartondobozba és feladja a postán, na ne már...

lehet hogy egy hülye K-európai mentalitás, de a vaterán még azért is nyavajognak az emberek, ha 20Ft-al többet mersz írni, mint ami a tényleges.. de azért ne vágjunk már meg valakit 17 helyett a duplájára, amúgy nem lennék meglepődve, ha a csomagon ott virítana a dhl 17 eurója. Van még két gondom, hogy a kapcsolattartó neve elég lengyeles és lehet nem érti amit németül irogatok neki, másik, hogy nekem ha a .com-ra jelentkezek be, akkor gyakran nem látom a korábban a watch list-be mentett aukciókat, illetve nem tudok átlépni, lehet hogy ha nem a német e-bay felületről küldöm az üzenetet akkor meg sem kapja a német ebay-en regisztrált eladó? Mind1, most írtam neki harmadszor, ha jövő héten sem ír, írok neki negyedszer, hogy kösz akkor nem kérem a terméket. ha akkor sem csinál semmit, akkor mivan, ott fog viritani a Übersicht Ihrer Käufe-ban? elvileg csak ő törölheti, kifizetni nem vagyok köteles, vagy resolve center?

(#27348) szafe2 válasza szafe2 (#27347) üzenetére


szafe2
csendes tag

ja meg mint írtam ugyanez az eladó, másik aukciójában ugyanez az akkus behajtó, csak nem bosch, hanem einhell (amit mellesleg drágábban árul) 14,5Euro szállítás magyarországra. na ezért gondoltam leütni.

(#27349) fPApi


fPApi
őstag

Ha egy claim-nél, amit én indítok, mint vevő nem nekem ítél a paypal, akkor van valami külön bünti számomra?

(#27350) Ybron válasza Flashcash (#27346) üzenetére


Ybron
senior tag

Persze, ezzel tisztában vagyok, csak úgy emlékeztem hogy ha elfogadja, az nem azt jelenti hogy egyben kötelezően ki is kell fizetnem.
Az már másik dolog hogy utánanéztem a terméknek és olyat nem is gyárt a gyártó, kvázi egy hamisítvány, sehol nem is találtam róla információt hogy létezik.
Írtam neki, már a seggét is kinyaltam.
Hány ilyen után tilt le ebay, ha valamit megvettem, de nem fizetem ki?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.