Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Az elso kisebb problemam megoldodott az USA-s szallitmannyal kapcsolatban. Kiderult, h 1) a USP nem jol frissitette a trackinget ill 2) a postas rosszul toltotte ki az ertesito cetlit.
Viszont amit rendeltem az felulmulja a varakozasaimat.

Mi a tapasztalat ugy nagy altalanossagban: USA-s cuccoknakl megoldhato a vam es iletekek fizetese ajandekkent valo kuldessel vagy ebbe a dolgoba mar nemigen mennek bele az eladok?

(#26252) Spirit


Spirit
őstag

A segítségeteket szeretném kérni. Mivel a bankkártyámat nem lehet hozzákötni a paypal-hoz(és nem is szeretném) ezért ráutalással szoktam használni a paypal számlámat. Mivel a számlámat és az eBay accountomat a párom is használja, így sikerült azt a hibát elkövetni, hogy az Ő bankszámlájáról utaltunk az én nevemen futó Paypal-ra. Még mindig nem érkezett meg a pénz, így elolvastam a szabályzatot és állítólag nem szabad más nevéről utalni, mert nem biztos, hogy be tudnak azonosítani(akkor a közlemény rovatba írandó azonosító mire van?). Ebben az esetben visszautalják a pénzt.

Kérdésem az, hogy járt-e már ilyen cipőben valaki és ha igen, mi a teendőm? Mennyi idő múlva várhatom az elkönyvelést vagy visszautalást?(egy hét telt el)

(#26253) bul07 válasza Spirit (#26252) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt hamarabb tudnak segíteni
http://mobilarena.hu/tema/paypal/friss.html
(telefonról így megy a linkelés)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26254) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

A múlt héten Kínából megrendeltem a karácsonyi ajándékokat.

Az eladó adott tracking numbert, és ezt írta:

China post International Mail Service. You may logon (http://intmail.183.com.cn/

Mi ez a weboldal? Megszűnt, vagy más lett a címe? Nekem be se jön.

(#26255) bul07 válasza HXY (#26254) üzenetére


bul07
nagyúr

Első hozzászólásban van jópár oldal link ahol megtudod mézni a nyomonkövetési számot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26256) Spirit válasza bul07 (#26253) üzenetére


Spirit
őstag

Elnézést és köszönöm.

(#26257) HXY válasza bul07 (#26255) üzenetére


HXY
addikt

http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do?lan=0 (CN post)

Egyik se jó, mert gyakorlatilag az összes többi a 183.com-ról szedi, vagy inkább szedné az infót, de az meg nem megy....

Rajtam kívül más nem vár csomagot Kínából tracking number-rel?

Így néz ki a számom: RA660956878CN (csak példa)

[ Szerkesztve ]

(#26258) kaliber válasza HXY (#26257) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ezt a fajta számot a posta.hu-n is megtudod nézni nekem az utolsó kettő trackingnál jól mutatott mindent.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26259) bul07 válasza HXY (#26257) üzenetére


bul07
nagyúr

posta.hu-n is nézted
Amúgy pár nap késés simán előfordulhat az adatok megjelenésébe

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26260) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Amennyiben egy angol vagy német eladó a hirdetésében nem küldi a terméket Magyarországra, viszont levelezés útján mégis sikerül meggyőzni, hogyan tudok licitet tenni az aukcióra? Át kell az eladónak állítani valamit? Azért kérdezem, mert megbeszéltem a dolgokat, csak éppen ebay nem enged licitálni, merthogy eladó nem szállít a hirdetése szerint... Jeleztem már eladó felé is a dolgot, de még nem jött válasz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26261) radi8tor válasza Real_Necro (#26260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, azt neki kellene átírnia a termék oldalán.

Alternatív megoldás, hogy te hozzáadsz egy szállítási címet, aminél az országot Németországra állítod. De félő, hogy a cuccot is oda akarná küldeni.

⭐ Stella

(#26262) Real_Necro válasza radi8tor (#26261) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm a gyors választ.
Akkor jól sejtettem, Vaterához hasonlóan megy. Megpróbálom a legközelebbi eladót meggyőzni.

Mi a helyzet akkor, ha Europa és Németország van bent? Az esetben engedi a rendszer, vagy mindenképpen tudni kell Magyarországot kiválasztani?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26263) radi8tor válasza Real_Necro (#26262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a kivétel listán nincs Magyarország, akkor engednie kell. Szerintem.

⭐ Stella

(#26264) NSG


NSG
csendes tag

Nektek működik bármelyik tracking oldal?
2 napja még ezt írta:

"RA516256532CN 2012 departure from transit office of exchange HUNGARY NANJING 2012-11-23 "

Azóta akárhol nézem, sehol nem dob semmit, csak olyasmiket, mint pl. "Tracking error"

Posta.hu-n meg Küldemény felvéve, amit még 22-én írtak ki.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26265) matykooo válasza NSG (#26264) üzenetére


matykooo
aktív tag

gondolom fél óránként nézegeted... :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26266) albinolynx válasza NSG (#26264) üzenetére


albinolynx
őstag

Tényleg érdekes, mert csak annyi van, hogy "küldemény felvéve - 22-én".

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26267) NSG válasza albinolynx (#26266) üzenetére


NSG
csendes tag

Na most végre megint dobál infókat, de igazából semmi új.
intmail.183.com.cn-en:

item No. Year Status Destination Country Location Date
RA516256532CN 2012 departure from transit office of exchange HUNGARY NANJING 2012-11-23

17track.net-en meg:

RA516256532CN
(Official website) Hungary 2012.11.22 09:08 , Item information : Küldemény felvéve / Item accepted
Normal
Transportation

Jaj istenem, csak érjen ide karácsonyra. :D
Ezen kívül van még 11 csomagom, de azokat nem is nézem, azok nem sürgősek. :(((
Tuti majd azok fognak ideérni előbb. :U

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26268) ugyeletes válasza NSG (#26267) üzenetére


ugyeletes
tag

nem akarlak elkeseriteni, de friss tapasztalatok: 10.27-en FELADOTT csomag 11.21-re ert ide. :(
11.05-en feladott csomag most ert 25-en este a vamra... Ezek "kindlenyi" csomagok voltak.
Viszont egy kis akku, amit feladtak 11.10, az ideert 11.26 ! :) Egy ismeros mar 40 napja var egy kis sdkartyat.
Szoval szerencsenek is kell lenni, de mostansag mar zsufi lehet...
Es en meg el is kerultem a karacsonyi zsongast! Van valakinek frissebb tapasztalata?

(#26269) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Létezik olyan, hogy Berlinből több mint 1 hét kelljen ahhoz, hogy Budapestre érjen a posta?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26270) randras válasza Real_Necro (#26269) üzenetére


randras
veterán

Bőven belefér.

(#26271) TripleB válasza ugyeletes (#26268) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem a négy okt. 18-án rendelt csomagomból eddig egy érkezett meg csak, szerintem nyitok a többire egy-egy- case-t. Az eladó csak nyugalomra int üzenetben, de le fog telni a 45 nap mindjárt.
Jól vélekedek ez ügyben szerintetek?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26272) NSG


NSG
csendes tag

Hihetetlen!
Múlt pénteken(23-án) adtak fel egy csomagot Manchesterben és ma hozta a postás. :C :C :C
Nem semmi :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26273) mephi666 válasza NSG (#26272) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a rekord: london->kecskemét alig 2nap alatt... kedd délután 2 körül rendeltem fóliát+szilikontokot a telefonra és csütörtökön már meló után a postaládában várt :Y de volt németországból is levélméretű cucc, ami 2nap alatt itt volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26274) HXY


HXY
addikt

Én már kaptam Kínából sima levélként feladott, nem regisztrált küldeményt 6 nap alatt!

És kaptam 3 hónap alatt is. (ezt már el is felejtettem, hogy rendeltem ilyet, kész meglepetés volt)

(#26275) Zozzant válasza Real_Necro (#26269) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja, DE-ből tovább tart mint UK-ból... vicc.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26276) vbbb


vbbb
őstag

Vevőnek miért nem lehet adni mínuszt?

Már másodszor fordult elő, hogy valaki megnyerte az aukciót, de nem fizetett és nem reagált a megkeresésre.
Hiába Cancel-tem a tranzakciót, a jattot azért leveszi az eBay üzlet nélkül is. :(((

Resolution Centre meg Open Case? Nem ér semmit....pozitív értékeléshez írni akármit szintén felesleges.

(#26277) ottesz válasza vbbb (#26276) üzenetére


ottesz
aktív tag

Nem tudtad a vevőnek mindig igaza van!!!! ;] ;]

(#26278) kaliber válasza vbbb (#26276) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én úgy tudtam ha visszavonod (cancel) a terméket eladóként (de a vevőnek jóvá kell hagyni a visszavonást) akkor nem von jutalékot az ebay!?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26279) vbbb válasza kaliber (#26278) üzenetére


vbbb
őstag

Én nem tudom, de ha a vevő nem fogadja el akkor a hajamra kenhetem.

(#26280) kaliber válasza vbbb (#26279) üzenetére


kaliber
aktív tag

Mert én is voltam még az elején (amíg nem tudtam, hogy vigyázni kell) ilyen vevő, hogy megakartam nézni több darabnál hogyan számolja a szállítást, rányomtam a "buy it now" gombra semmi megerősités (pedig a fizetés még vagy négy-öt lépés) az ebay már úgy vette mintha megvásároltam volna.
Utána jött a felszólitás "case" fizessek vagy töröljem a tranzakciót én töröltem eladó beleegyezett és ennyi volt.
Mondjuk ehhez olyan vevő is kell aki reagál ha küldenek neki mailt.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26281) vbbb válasza kaliber (#26280) üzenetére


vbbb
őstag

Csak az eladó tudja törölni a tranzakciót, a vevő nem. Legalábbis most szerintem így van.

1x én is rányomtam 'véletlenül' a vásárlásra, de írtam az eladónak és ugyancsak ő törölte az egész műveletet.

Mindenesetre ha ilyen antiszociális vevővel találkozunk aki nem reagál semmire, akkor vesztjük a pénzt az eBay nem csinál semmit....jól jártak így is, mi meg fizettünk a semmiért. Sok kicsi sokra megy, jó üzletpolitika. :(((

(#26282) kaliber válasza vbbb (#26281) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az eladó "open case" majd ha nincs reakció "claim"-re nem tudja vinni az ügyet? Ahol már az ebaynek döntenie kell(ene).

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26283) NSG


NSG
csendes tag

Valaki kapott már olyan tracking infót, hogy:

"Departure from transit office of exchange "

Ilyet találtam róla:

"Unfortunately, your order was returned back to China."

Ha ez igaz, akkor nem túl biztató a dolog. :( :( :(

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26284) Moric


Moric
aktív tag

Az utóbbi időben több kínai eladó is kérte a telefonszámom, arra hivatkozva, hogy szállításhoz elengedhetetlen. Éveken át nem kérte senki, most meg két héten belül hárman is kérték (csak kínai).
Elvileg a paypal-nak megadtam a telefonszámom. Én nem nagyon szeretnék az ebay levelezőjén kívül más csatornán kommunikálni az eladókkal.

Más is tapasztalta, hogy elkérik a telefonszámát?
Miért lett most a telefonszám ennyire fontos a kínai eladóknak?
Vissza tudnak élni a telefonszámommal?

(#26285) vbbb válasza kaliber (#26282) üzenetére


vbbb
őstag

Igen, ezt csináltam 2 nappal ezelőtt. Még semmi sincs...

(#26284) Moric

Fura...én biztosan nem adnám meg. Kínába csinálják a legtöbb vírust az okos telefonokra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26286) Tangerine válasza Moric (#26284) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én nem adnám meg, esetleg a munkahelyit, ha nagyon muszáj. Legfeljebb nem veszem fel, ha külföldi hívás.
A franc se akar kínaiul beszélgetni. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26287) tmanjunior


tmanjunior
csendes tag

Sziasztok!

Múlthét hétfőn rendeltem Németországból, ami szerdán megjött, rendeltem szerdán is és az még mindig nem jött meg, ez miért van? Egyszer gyors egyszer lassú, és az eladó Magyarországi szállításra 3-5 munkanapot vállalt és ez mivel letelt, ráírtam és csak annyit mondott hogy várjak. :\

Még van rendelésem Malaysiából amit 2 hét 3 napja várok, de ugyan ettől az eladótól rendeltem 1 hónapja, de azt tracking numberral az pontosan 2 hét alatt itt volt. Kezdjek aggódni, hogy a postán valaki zsebre rakta vagy megéri várni?

Jah és csak, hogy mondjak egy nagyot, van egy csomag amit Szeptember 04. óta nem kaptam még meg. :D

(#26288) W1


W1
senior tag

Royal Mail Airmail (Small Packets) -el van valami tapasztalatotok? Leicesterből (UK) küldenék, mennyi idő lesz kb?

(#26289) maathe


maathe
senior tag

Ha a vámkezelés bekéri a számlákat, akkor kb. mennyi idő míg megkapom a csomagot?

(#26290) hun620 válasza maathe (#26289) üzenetére


hun620
aktív tag

Teljesen változó. Nekem 2 hétig ültek rajta utána.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26291) LÁZ válasza maathe (#26289) üzenetére


LÁZ
addikt

nálam változó volt, volt, hogy másnap már hozta a postás, és volt, hogy a napi 1 email-es érdeklődés ellenére is 5nap múlva hozták csak.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#26292) maathe válasza LÁZ (#26291) üzenetére


maathe
senior tag

Ez a 3. eset, hogy bekérik, eddig simán kihozták mindig, persze ekkor is kellett fizetnem pluszba. Mindig küldenek egy levelet, hogy kérik a számlákat, ilyenkor elküldöm nekik a PayPal-osat illetve az oldalról (nem eBay) az Order details-t. Eddig kb 2-3 nap alatt megjött, most meg már 2 hete ott van. :S

[ Szerkesztve ]

(#26293) vbbb válasza vbbb (#26285) üzenetére


vbbb
őstag

Még egyszer ráírtam a kedves 'vásárlóra'. Most olyanja volt neki, hogy elfogadta a Cancel-t...amit levont az eBay a tranzakció miatt, nem adták vissza. Szép.

(#26288) W1

Én küldtem már haza innen (UK) csomagokat sőt még Franciába is. Megbízható állami cég! 1 hét alatt otthon szokott lenni az árú!

[ Szerkesztve ]

(#26294) W1 válasza vbbb (#26293) üzenetére


W1
senior tag

Ennek örülök, köszi!:R

Karácsonykor nagyobb a kockázat csomag eltűnésre? Mostanában rendelnék telefon alkatrészeket, de kicsit parázok.

Szerintetek egy 7"-os érintőplexit, ami 50dodo, megvámolnak?

(#26295) albinolynx válasza W1 (#26288) üzenetére


albinolynx
őstag

Nekem még a tiltásom előtt volt 2 csomag. Pénteki rendelések mindegyik, kedden nálam voltak.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26296) W1 válasza albinolynx (#26295) üzenetére


W1
senior tag

Kimarad, hogy Keletról rendelném az alkatrészeket.

(#26297) HXY válasza albinolynx (#26295) üzenetére


HXY
addikt

Hogy-hogy kitiltottak? :Y

(#26298) albinolynx válasza HXY (#26297) üzenetére


albinolynx
őstag

3 hónapig nem tudok rendelni a túl sok case miatt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26299) W1 válasza albinolynx (#26298) üzenetére


W1
senior tag

Védelmedet megvonták?

(#26300) HXY válasza albinolynx (#26298) üzenetére


HXY
addikt

Mi számít túl soknak? Mennyi volt?
És ezt %-osan nézik, vagy darabszámra?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.