Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) kovadika


kovadika
őstag

üdv,
Rendeltem amazon.co.uk-ról egy blu-ray-t, aminek a szállítási táblázat([link] szerint a kiszállítási költsége 1.79£, viszont amikor befejeztem a megrendelést, akkor 4.28(áfával) a Postage & Packing. Tudja valaki, hogy ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#27552) M_o_g_y_i válasza kovadika (#27551) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A Per Item + Per Delivery költségek összeadandók. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27553) kovadika válasza M_o_g_y_i (#27552) üzenetére


kovadika
őstag

Oh, értem. Köszi a gyors választ!

(#27554) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Priority Mail International Medium Flat rate Box-os rendelésem trackingje még nem is él, vagy nem működik. Nincs acceptance sem, pedig már kedd délután a postán volt a csomag. jelentheti ez azt is, hogy pl már elindult, csak nem frissül a track? Van ilyen tapasztalat valakinek?

(#27555) Fecogame válasza wmarci (#27554) üzenetére


Fecogame
veterán

Első hsz elolvasása ajánlott. A tracking néhány napig még nem működik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27556) NSG


NSG
csendes tag

"Some of your information is not available at this time. Please try again later."

Ez meg mi a fene?!! Valakinek már dobta ezt az Ebay a purchase historynál?
Január 8-án vettem egy terméket, ki is fizettem, fel is adták már elvileg.
Erre most reggel belépek és eltűnt a purchase history-ból. :F Tegnap este még ott volt.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27557) sgergi


sgergi
veterán

December 22.-én feladott csomag Hongkongból most jött meg.
Cserébe az október végén megvett csomagomra már nem látok sok esélyt, hogy megérkezzen.

(#27558) maathe


maathe
senior tag

Rendeltem pár dolgot Ultra-Case-ről és MP4nation-ről. Ezek mind Kínában vannak és a héten lettek feladva a csomagot. Ezek elhagyják az országot a kínai újév előtt?

(#27559) kaller1


kaller1
veterán

A következő gondom van:

Vettem egy 2 usd-s tételt, viszont kifizetni nem tudtam, mert hozzánk nem szállít az eladó (digitális tétel, nem is kell postázni, az ilyeneket mailban küldik). Írtam neki,normálisan, hogy törölje a tranzakciót, mert sürgősen kellett a cucc, és megvettem mástól, de egyébként sem engedi a rendszer kifizetni a tételt. Válasz helyett kaptam tőle egy bejelentést nemfizetés miatt. Írtam neki ismét az ügyben, ennek lassan másfél napja, válaszra sem méltat. 13-áig kell fizetnem, most mit csináljak ezzel?

mod: a worldwide shippinget időközben módosította erre:
Shipping: May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for details. |

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#27560) bul07 válasza maathe (#27558) üzenetére


bul07
nagyúr

Febduár 10. a Kínai újév
Szerintem e hónap végén fognak belasúlni a dolgok és majd csak 18-án indúl meg újra az élett

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27561) Tangerine


Tangerine
senior tag

Szeptember 8-ai dátumú, régen elfelejtett, annó refundolt, sőt azóta újrarendelt (az már meg is jött) csomagom ma jött meg.
Rekorder-e vagyok? :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27562) NSG válasza NSG (#27556) üzenetére


NSG
csendes tag

No az a reggeli hiba megoldódott.
..de aztán jött egy újabb rossz helyette. :)

Rendeltem még december elején egy gyümölcsfacsaró készüléket.
Jött nemrég a postás, aztán odaadja a csomagot, először nem tudtam mi az, mivel elég kemény dolognak tűnt, ez már eleve fura volt, mivel ilyesmit nem igen rendeltem mást. Kibontom.. erre bakker, ott volt benne a készülék, de úgy, hogy az eredeti doboza szét volt szakítva és abba volt csak beletekerve..
Na most ezt hogy a fenébe gondolták, hogy egy 2-3 mm-es kartondobozba beletekerik a műanyag,elektronikai készüléket?!?! :)
Még egy szaros fülbevalót, gyűrűt is fél négyzetméternyi bubis fóliába szoktak küldeni, nem hogy ezt..
Írtam az eladónak, hogy rendkívül elégedetlen vagyok, mivel gondatlanul csomagolták be és ezért nem hinném, hogy én vagyok a felelős.
Gondolom majd visszaírja, hogy küldjem vissza és kicserélik. Pf. :)
Csak ez nekem hol éri meg?! Egy 2000 forintos terméket visszaküldeni, ~2000 forintért. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27563) kaliber válasza Tangerine (#27561) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nekem is van ilyen "beragadt" három csomagom is ezért utálom ezt, mert vagy várok a végtelenségig vagy ha mégegyszer megrendelem nagy valószinüséggel lesz belőle kettő, amiből csak egyre lenne szükségem.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#27564) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Singapore-ból rendelt már valaki? Mennyi idő a szállítás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27565) Tangerine válasza randras (#26193) üzenetére


Tangerine
senior tag

Jah,egyébként aug. 30-án vettem, csak a matricán van szept 10, gondolom akkor került a postára.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27566) kungzi


kungzi
veterán

hali

megrendeltem tegnap egy galaxy s2-höz gyári akksit, ma meg kapok egy ilyen e-mailt

Mit akar ez most tőlem?

előre is köszi a segítséget

(#27567) bul07 válasza enginev3.0 (#27564) üzenetére


bul07
nagyúr

Singapore post gyorsab mint a Kínai
Nekem sokkal hamarab megjönnek Singapore-ból a dolgok mint Kínából

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27568) enginev3.0 válasza bul07 (#27567) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az jól hangzik

Csak aztán megláttam hogy nincs túl sok értékelése...
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27569) kaller1 válasza kungzi (#27566) üzenetére


kaller1
veterán

Az eladó törli a tranzakciót, mivel nem kéred a terméket? :U

.::> <::.

(#27570) Tangerine válasza kaliber (#27563) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem probléma. A refund megvolt, ez már ingyen van. Újra megrendeltem kb. 1 hónapja, és az már meg is jött 2-3 napja. Én írtam az eladónak annó, hogy refund után 1 hónapig várok, és ha addig megjön, akkor kifizetem. Erre kitiltott szinte az összes alteregóján (toymodel55=hkiron-usa..au,etc.), nem tudtam tőle rendelni, az ebaytól meg kaptam egy figyelmeztetést, hogy túl sok refundot kaptam, és ki fognak tiltani, meg törlik az értékeléseimet, stb.., tudjátok miről van szó, ahogy látom itt is sokan így jártak, vagy még ígyebb, és rögtön ki is tiltódtak. 11 db aug. 30-án megrendelt cuccból csak egy 1 dolláros jött meg, az is refund után, azt ki is fizettem akkor. Nem nagy tételek, a 11 cucc együtt volt kb. 28 USD, erre kitilt.
Na szóval a lényeg az, hogy mégsem sikerült minden alteregón letiltania, így kb 1 hónapja mindent újra megrendeltem tőle :DDD , amik azóta szépen csorognak is befele, én meg nyomom a pozitívokat neki, ahogy kell.
Ha nem rendeltem meg volna újra, nem basztatnak az ebaytől, és tilt ki sértődötten, akkor még most is kifizetném, de így nem fogom.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27571) kungzi válasza kaller1 (#27569) üzenetére


kungzi
veterán

írtam neki, hogy ne törölje. Nem tudom honnan vette, mikor már el is utaltam a pénzt neki :F

(#27572) W1 válasza Tangerine (#27570) üzenetére


W1
senior tag

Engem chinaphoneaccessories tiltott le, mert egy nem megfelelő kijelzőt küldött, kértem refundot, mondtam neki, hogy vissza küldöm ha kell, mert akartam tőle egy érintőt is rendelni, és mondtam, hogyha elküldi a helyes kijelzőt akkor kifizetem újra azt is, aztán letiltott, írtam neki, hogy az érintő kéne, majd miután itthon megvettem (bár csak 2kval drágábban, és mivel 10k feletti tétel annyira nem zavart, de legalább 2 nap alatt itt volt), és amikor megjött, akkor írt, hogy oké, üzleteljünk..:DDD

(#27573) W1 válasza kungzi (#27571) üzenetére


W1
senior tag

Amúgy kapsz róla emailt, stb, az ebaytól, nem vagy köteles beleegyezni a kilépésbe.

(#27574) randras válasza kungzi (#27571) üzenetére


randras
veterán

Pedig lehet jobban járnál, szörnyű egy eladó.

kaller1: Szándékosan szivatnak, ez az új divat. Már olyat is láttam, hogy Worldwide shipping, leütöm, tiltólistára rakja az országot. Töröltetem, és egy hét múlva megint Worldwide. :W

(#27575) tjb007


tjb007
nagyúr

EasyCap néven futó USB -s digitalizálót rendelt már valaki ? Ha igen akkor leírná a tapasztalatait ?
Nincsenek nagy elvárásaim 7 dollárért cserébe, a régi videokazettákról szeretném lementeni a felvételeket.

(#27576) kungzi válasza randras (#27574) üzenetére


kungzi
veterán

miért?

most kaptam e-mailt:

Dear -----,

Dear Customer,

Thank you for your inquiry.

Your
order will be sent out today.

1 x Original Samsung Akku Li-Ion für
Galaxy S2 (GT-I9100) - schwarz (EB-K1A2EBEGSTD) - 2000 mAh

= 24,40

Sincerely,

Larissa Schmidt
cellePhone service
team

ezek szerint minden ok :D

[ Szerkesztve ]

(#27577) Ybron


Ybron
senior tag

Leírom Aliexpress-es tapasztalatomat, hátha segít majd valakinek.

Tehát, rendeltem 3 terméket.
1. Amount: $ 69.61 Order Time: 2012-12-06 06:51 (megkaptam: 2013.01.09) nem vámolták
2. Amount: $ 90.03 Order Time: 2012-12-06 06:32 (megkaptam: 2013.01.05) nem vámolták
3. Amount: $ 77.31 Order Time: 2012-12-04 09:21 (megkaptam: 2013.01.11) vámolták

Mind a 3 termék EMS-el jött.

Az 1-es terméknél indítottam egy dispute-ot mivel kicsúszott a kézbesítési határidőből.
Aliexpress kb 3-4 nap után, döntött is az ügyben és visszaküldték a pénzt, amit ha jól emlékszem 4 nap után meg is kaptam(tehát ez a refund rendszer elég jól működik).
Viszont, ez a csomag mint látszik is feljebb, megkaptam. Feedback módosítás és pénz visszafizetés az eladónak.

A 2-es termékkel csak annyi volt a gond hogy az eladó 2012.12.19-n adta postára.

3-as termék érkezett meg a legkésőbb mivel vámolták. 5768ft.
Itt is nyitnom kellett vitát, amit 1 nappal rá törölnöm is kellett mivel láttam hogy az országba érkezett.

Összességében nézve a dolgokat elégedett vagyok, kicsit lassacskán jöttek a cuccok de ez betudható az ünnepeknek.
A termékek minőségéről nem tudok nyilatkozni, mivel még nem tudtam kipróbálni.
Kerékpáros alkatrészekről van szó, nyeregcső, stucni és kormány, mind karbon, de csak replikák mivel ezen termékek együttes összege itthon, meghaladja a a 210.000ft.
Nem tűnik gagyinak, megnyomorgattam őket amennyire tudtam, de ez csak éles helyzetben derül majd ki hogy teljesít.
Értékeléseket elnézve, nem panaszkodtak még.
Az értékelésről meg annyit hogy kell várni 4-5 napot mire megjelenik az eladónál.

A vámról meg: biztos hogy random volt, mivel ezen termékek súlya szinte totál megegyezik, nincs több 300g-nál egyik sem. Az is jól mutatja hogy ebay-ről rendelt futócipőmet(USA-ból) ,minek össz érték 130$ volt és az eladó 80$ írt a csomagra simán átjött.

(#27578) kaller1 válasza randras (#27574) üzenetére


kaller1
veterán

Ok, de akkor most mit tudok csinálni? Nem válaszol az üzeneteimre, hiába kértem a törlést. A listán meg ott virít, hogy fizessek, de hiába nyomok a fizetésre, azt nem engedi a szállítás tiltása miatt.

.::> <::.

(#27579) Ybron válasza tjb007 (#27575) üzenetére


Ybron
senior tag

Én vateráról vettem gyorsba még az ünnepek előtt, mert már rég terveztem hogy digitalizálom a vhs-eket.
A célnak megfelel, de csodát ne várjunk. Nekem elején volt a programban folyamatos sípolás, aztán felraktam egy sound driver-t és jobb lett, azt nem mondom hogy tökéletes, de nézhető lett a video.
Különben vannak fórumok, ott tudnak segíteni ha valami nem akar menni.
Bár nem tudom melyik verziót nézegetted, mert én utólag utánanéztem és amit vettem ez inkább xp kompatibilis volt és már kiadtak egy újabbat ami már win7 jobban működik.

(#27580) Tomate


Tomate
veterán

Ez lenne a tranzakciós adó?? :W

(#27581) kaller1 válasza Tomate (#27580) üzenetére


kaller1
veterán

Igen az, szinte nem is maradt olyan bank, amelyik a kártyás fizetés után nem szed sarcot.

.::> <::.

(#27582) tjb007 válasza Ybron (#27579) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi.
Nem tudom melyik verzió volt az mert nem volt feltüntetve de akkor majd utánakérdezek.

(#27583) Dluinet válasza Tomate (#27580) üzenetére


Dluinet
nagyúr

többe kerül a banknak adminisztráció, mint amennyit beszednek

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27585) bul07


bul07
nagyúr

Nekem is ma jött meg egy szeptember 7-én rendelt 1$-ros cuccom, nagyon ütötkopott borítékban(délelőtt hozta a postás de most kaptam kézhez beazonosításra)
Lehet egy halyónyi konténer elkalódott szeprember végén és most szedték elő őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27586) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

paypalomon lent látom hogy "refund" de a pénz még mindig nincs se a paypalon se a számlámon :/

(#27587) szilard28 válasza kaller1 (#27581) üzenetére


szilard28
aktív tag

ez nem igaz, mert a többségnél a vásárlás díjmentes maradt.

(#27588) Tangerine válasza kaller1 (#27581) üzenetére


Tangerine
senior tag

Pl. a K&H zérómban ingyenes maradt. Ingyen számla (havi 150e beérkező esetén) ingyen kártya, ingyen vásárlás, ingyen netes utalás, havi 4 ingyen kp. felvét saját ATM-ből. Sajnos ebayezni nem lehet ezzel a kártyával, de arra van a hitelkátya. Ez ugyan évi 5e, de a 2%-os visszatérítéssel keresek vele havi 3 ezret. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27589) axioma válasza Tomate (#27580) üzenetére


axioma
veterán

Ez melyik bank, BB? Ok mar "kileptek" belolem...
Amugy hitelkartyakrol eleg jellemzoen ingyen maradt, allitolag csak az ujonnan igenyelt citilife-rol nem.

Tangerine: annyiszor 3e a maximum, ahany kartya van hozza rendelve, es egy tarskartya evi 4e Ft - mi is hasznaljuk a csaladban mas nevere csak ezert kikert kartyat...

Melack: ujonnan igenyelt citilife kartya. Ujonnan = mar 2013-ban, olyanod me'g nem lehet. De nem neztem meg, csak mondtak, hogy kulon kondilista van...

[ Szerkesztve ]

(#27590) Melack válasza axioma (#27589) üzenetére


Melack
veterán

Citi speciel nem vet ki különadót a kártyás vásárlásokra. Én is náluk vagyok, vásárolok is belföldön és külföldről is, de ezekre még nem kaptam külön "összeget".

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27591) Tangerine válasza axioma (#27589) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja, tudom, köszi, épp most akarok a zasszonynak is, bár 300-at nehéz lesz havonta kártyával elkölteni. Legfeljebb veszek a webkincstárban PMÁK-ot TBSZ-re, ha nem megy. Eddig DKJ-t vettem, ha kellett forgalom, amit pár nap/hét múlva eladtam, és a pénzt visszautaltam. :D
Sajnos ez már nem gazdaságos, mert az államkincstárban is van már tranzakciós adó. :W

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27592) bul07


bul07
nagyúr

Ezt olvasátok el, címe
Hogyan kerüljük ki a csekkadót? (origo)
http://m.origo.hu/dwap/origo/gazdasag/20130110-ingyenes-kartyahasznalattal-jol-kivalasztott-szamlacsomaggal-csokkentheto-a-tranzakcios-ado.html
(telefonról így megy a linkelés)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27593) kisda


kisda
aktív tag

Aliexpress-en menyi idő szokott lenni, mire megkapják a pénzt? ( OTP bank, mastercard)

2 napja fizettem, de még mindíg ez az állapot: Status: The supplier is processing your order
24 órát írtak pedig a tranzakcióra. Mi ez a csúszás?

(#27594) Ybron válasza kisda (#27593) üzenetére


Ybron
senior tag

Azt nem tudom mennyi idő múlva kapják meg, de ez az üzenet addig így marad amíg az eladó fel nem adja a csomagot és meg nem adja a tracking number-t. Legalább is nekem így volt.

Ahogy írtam is lejjebb, rendeléstől számítva ~10 nap múlva adta fel a csomagot nekem az egyik rendelésemnél(be kellett szereznie a cuccot, nem mindig van nekik raktáron).

(#27595) dReFiX válasza Ybron (#27594) üzenetére


dReFiX
senior tag

És azt hol látom napra pontosan hogy mikor adták fel, mert itt csak visszaszámlálás megy ?

(#27596) Ybron válasza dReFiX (#27595) üzenetére


Ybron
senior tag

Azt majd ő jelöli be és megadja a tracking number-t.
Most ezt látod: [link]
Majd mikor postázza ezt: [link]

(#27597) dReFiX válasza Ybron (#27596) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nekem ez látszik, sőt, a megadott azonosító se mutat semmit, pedig dec27 fizettem ki. Gondolom kifogtam valami frankó eladót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27598) Ybron válasza dReFiX (#27597) üzenetére


Ybron
senior tag

Gondolom majd egyszer csak megkapod.
Ezt írja egyébként a tracking-edre
2013.01.07
18:28
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

(#27599) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma jött meg egy 12. 12.-ei és egy 12. 28.-ai csomagom. Kezd begyorsulni/normalizálódni a postázási/vámolási sebesség, legalábbis én így vettem észre.

Csak sajnos mindjárt jön a kínai újév... :U :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27600) randras válasza Fecogame (#27599) üzenetére


randras
veterán

Igen! 2 december 26-án, és 1 december 30-án rendelt csomagot kaptam tegnap.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.