Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Zozzant válasza baluka26 (#27800) üzenetére


Zozzant
addikt

Azokat a GLS viszi ki egy ideje...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27802) dragonfx


dragonfx
veterán

na kinából rendeltem egy 12es ventit és egy usb3 frontkábelt.külön kivi vagyok mikor és meg e jön e. vagy örökre elveszi kedvem az ebaytől.
a kábelnek van kb 1.5 előnye.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27803) baluka26 válasza Zozzant (#27801) üzenetére


baluka26
veterán

Nem a postával kapcsolatban írtam. Az utánvét sem az ő hibájuk, hanem a faszjancsi pótpostásé.
Csak leírtam, hogy egy egészen jó szolgáltatás is szar lehet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27804) gg72


gg72
veterán

Mostanában jött 3 csomagom is Japánból, mindhárom közel azonos időpontban került a vám elé, kettő csomag egy napon belül átment, a harmadikon viszont már negyedik napja ülnek... Az első kettő EMS csomag volt, ez a késős pedig sima SAL. Országon belül is nézik a mi postánknál, hogy melyik milyen csomag és külön szortírozzák az EMS-t a simától?

(#27805) matykooo


matykooo
aktív tag

ő lenne az [link] a Buyincoins kötelékbe tartozik, eddig nem volt vele semmi bajom, de ez a mostani kurvára kiverte a biztosítékot, érdekes módon elküldtem a negatív értékelést, egyből írta a sablon szövegét, hogy megérti, de kevésszer vásárolok tőlük (már 3x pofáztam el neki, hogy összesen van 3 accom, és számtalanszor rendeltem már tőlük gond nélkül, ellenőrizze le).
Beszarás komolyan mondom, az előzőbe azt írja már az országban van a csomagom, mert ő le tudott checkelni egy unregistered mailt :D most meg már azt írja, hogy várjak még legyek szíves 5 napot és az értékelést változtassam meg, hát ez engem teljesen idiótnák és hülyének néz.... komolyan mondom ilyen szinten, csak a magyar vásárlóim és eladóim szoktak kiakasztani mint ez a seggfej.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27806) Ybron válasza matykooo (#27805) üzenetére


Ybron
senior tag

Egyébként milyen ez a 2.45$ mp3 lejátszó?
Én valahogy az ilyen olcsó Kínai kütyükben sosem bíztam.

(#27807) wlanbolha válasza axioma (#27796) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Idáig jutottam el,látod itt nincs választás.....

(#27808) wlanbolha válasza wlanbolha (#27807) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

(#27809) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Vettem egy cipőt még október végén, alig volt rajtam, de kiszakadt az oldala, meg a talpa is megtört szóval így használhatatlan. Írtam az eladónak de nem válaszolt, (igaz tegnap írtam neki) , de ha nem válaszol később sem, mit tudok tenni ?

(#27810) wlanbolha válasza matykooo (#27805) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Ezzel nekem is volt gondom....vettem tőle 8 dolgot,egyik sem jött meg,adtam 8 negatívot,erre 3 hét múlva kijött az árú újra,és küldte a negatív visszavonást.Én felírom ezeket a mókusokat....

(#27811) wlanbolha válasza Vicoo (#27809) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Sajnos semmit,de ehhez nem kell elmenni kínába,ez a mentalitás kis hazánkba is így van!

(#27812) Melack válasza Vicoo (#27809) üzenetére


Melack
veterán

Boltból vetted? Vagy magánszemélytől?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27813) Vicoo válasza Melack (#27812) üzenetére


Vicoo
senior tag

Bolt, és Nagy Britanniából.

(#27814) axioma válasza wlanbolha (#27808) üzenetére


axioma
veterán

Fura! Forint kartyad van, magyar cimmel paypal, es USD-ben terhel? Es ezt szeretned megvaltoztatni?
Egy tippem van me'g (nem vagyok szakerto paypal temaban, de hatha eltalalom): mely devizakat adtad hozza a paypal fiokodhoz? Nekem a HUF a primary, es USD meg CAD balance van nyilvantartva (elobbit en adtam hozza, az utobbit egy idon tuli refund celu utalasbol kaptam). Neked, ha nem vasarlasbol hanem siman belepsz, mit mutat? Nem lehet hogy USD a primary, es onnan nincs hova konvertalni as usd-t?

Mellesleg a bankod nagy valoszinuseggel jobban valt, mint a PP, szoval igy a jobb beallitas.

(#27815) radi8tor válasza axioma (#27814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PP-ban meg lehet adni, hogy ők váltsanak vagy a bankod váltson és akkor olyan devizában terhelik a kártyát/számlát amilyenben vásárolsz.
Semmi köze primary, stb-hez. Szerintem.

⭐ Stella

(#27816) axioma válasza radi8tor (#27815) üzenetére


axioma
veterán

Ha semmi koze nincs, akkor hogy lehet hogy nem jelenik meg a conv. option? Igazabol erre keressuk a valaszt, hogy miert nincs meg ugyanaz, ami nalam megvan.

(#27817) zocsa001 válasza axioma (#27816) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Szerintem a maestro miatt. Én most cseréltem le 2 kártyámat (visa+mastercard),
helyettük regisztráltam be egy maestro és egy mastercard kártyát. Az előző 2-nél volt conv.options.
Az újaknál, a mastercardnál van, a maestronál nincs.

(#27818) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy vettem egy terméket. A termék lapon az volt írva hogy + kiegészítőkért fizetni kell. Fizetési megjegyzésbe beírtam hogy szeretném hozzá a + kiegészítőket. A termék árát kifizettem de + kiegészítőt még nem. Írtam az eladónak hogy a maradék összeget hol tudom fizetni. Erre kaptam egy Paypal címet ahová küldenem kell. Érdeklődnék hogy ez így biztonságos? Vagy ebay-en keresztül kell kérnem egy másik fizetési felszólitást? Purchase history-ban a terméknél nem találtam ilyet.

Köszönöm a válaszokat!:)

(#27819) axioma válasza zocsa001 (#27817) üzenetére


axioma
veterán

Na, ezt nem gondoltam volna, de akkor egyertelmu! Koszi a kerdezo neveben is.

(#27820) NSG válasza matykooo (#27805) üzenetére


NSG
csendes tag

hittime_hk-tól nekem is jött 2 cuccom, az egyik 55. napra ért ide.. A másik meg 40. körül.. Kiderült, hogy több, mint 2 héttel vásárlás után adták fel a később megérkezőt.. :)
Többet nem is veszek tőlük semmit! :(((

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27821) matykooo válasza Ybron (#27806) üzenetére


matykooo
aktív tag

Ez a műanyagházas annyira nem okés, mmint kinézetre a másik fémházas jobb, működésre egyébként tökéletesek. 3-4 órát bír az akksijuk, kell bele egy micro sd aztán kalap, viheted futni vagy edzeni, utazni stb. arra tökéletes... ennyi pénzért meg pláne :) van hozzá kábel meg füles bár a füles az kb csak úgy van mert az kuka szintű :D

wlanbolha: az a baj nekem vele nem az első üzletem, csak mivel az ebay nagylelkűen elmeszelte a legelső acc-om, pontosabban megvonta a védelmem arra hivatkozva, hogy sok volt a refundom... (na vajon miért volt sok, ha nem jön meg az árú, az eladó meg kb ilyen módon viselkedik mint ez), így kénytelen voltam újat regisztrálni, amin kb 15 értékelésem futott be, bár ebből már vagy 4 a Buyincoinstól... na mind1... a másik meg, hogy az említett 2 acc tőlük, ha rendelek ugyanezt 10-es tételben akkor adja a trackinget, látom hol jár... ez meg kajak kamuzik itt nekem össze vissza, na mind1 költse koporsó szegre én azt mondom, aztán legyen boldog a 25 dollárommal, mert ezt már bebuktam sajnos.... nem nyitottam vitát, mert mindig rendesek voltak velem, volt, hogy elveszett trackes csomagom, vagyis látták ők is, hogy egyszerűen nem jött meg, vissza refundoltak... bár konkrétan nem ez az account... Szóval tőle ez volt az utolsó rendelésem, mert gusztustalan módon viselkedik...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27822) Ybron válasza matykooo (#27821) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor lehet veszek egyet, most az a 2,5$ nem pénz érte még ha 2 nap után kinyiffan.
A beépített memoriának jobban örülnék, de ennyi pénzért már luxos lenne, pláne egy jobb füles :D

(#27823) wmarci


wmarci
senior tag

Na a trackinggel mar rendben vagyunk:)

Viszont néhány napja egyáltalán nem akar frissül se a posta se a usps honlapja. Posta ezt adja:

2013.01.09
14:50

Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.01.11
11:22 USORDA(UNITED STATES

Item information :
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
2013.01.11
11:22 USORDA(UNITED STATES

Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.01.14
13:00 USORDA(UNITED STATES

Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

Kicsit furcsa nekem, hogy még nem érkezett meg az országba. Visszaolvasva a posztokat általában usa-m.o max 2 nap szokott lenni. Nem tudom mi lehet vele. Priority csomagrol van szó.

[ Szerkesztve ]

(#27824) baluka26 válasza wmarci (#27823) üzenetére


baluka26
veterán

Legközelebb majd posta.hu-n lesz info :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27825) hun620 válasza wlanbolha (#27811) üzenetére


hun620
aktív tag

Itthon ha magabiztos az ember, akkor sokszor olyat is kicserélnek, amit igazából nem is kellene nekik. - persze boltban

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27826) wlanbolha válasza axioma (#27819) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Természetesen köszönöm a segítségeteket...........értem már a dolgokat.

(#27827) wlanbolha válasza matykooo (#27821) üzenetére


wlanbolha
csendes tag

Némelyek olyan gusztustalanok,hogy az már arcpirító,bár ez alól a vatera se különb....sajnos.

(#27828) matykooo válasza wlanbolha (#27827) üzenetére


matykooo
aktív tag

hát ezért írtam nemrég, hogy most kb úgy viselkedik, mint a magyar vevőim, vagy az eladók többsége :) mivel eddig szinte csak tőlük tapasztaltam ilyen jellegű lehúzó viselkedést... külföldi rendeléseim során, mindig korrekt szavatartó üzletfelekkel találkoztam, ez az első negatívabb élményem, a hosszú postázást nem sorolom ide, mert azok legalább ha lassan is de megjöttek, de ez kb biztos vagyok benne, hogy már nem fog megjönni lassan 2 hónap után...

Ybron: garantálom neked, hogy nem 2 napig fogja bírni :) volt ilyenem nekem is, majdnem 2 évig használtam, amikor az akksi beadta a kulcsot... szóval legelőször az akkumulátor fog tönkremenni ez biztos (2-3 órát kell max tölteni, mert ha tovább töltöd kisütöd az akksit, nem old le teljes feltöltés után, és teljesen fordított vége lesz a dolognak :D ) Szóval ezekkel hála az égnek csak jó tapasztalataim vannak, és nem 2-3 darabot rendeltem már belőle, hanem több mint 200at :)

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27829) sutykuru válasza matykooo (#27768) üzenetére


sutykuru
tag

Köszi, akkor viszem tovább az ügyet. A kis ravasz arra játszik, hogy kifussak az időből.

(#27830) motorhead válasza wmarci (#27823) üzenetére


motorhead
aktív tag

:) Hát ez érdekes. Nekem ugyanezeket az információkat hozza a csomagomra.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#27831) LÁZ válasza wmarci (#27823) üzenetére


LÁZ
addikt

nálam usa-mo min.5nap, de inkáb 6-7 volt eddig.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27832) baluka26


baluka26
veterán

Na csak megjött a Royal Mail-es csomagom. Kellett neki 13 nap.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27833) gg72


gg72
veterán

Van egy csomagom, ami vámkezelésre vár. Lehet úgy gyorsítani a dolgon, hogy nem várom meg a levelüket, miszerint küldjem be a számlát, bankkáryta-kivonatot, hanem azt már most beküldöm előre emailen? Vagy azért jobb inkább megvárni az értesítést?

Milyen emailcímre kell küldeni amúgy a dokumentumokat?

(#27834) baluka26 válasza gg72 (#27833) üzenetére


baluka26
veterán

Első hsz-ben ott van. NAgyon sokat nem gyorsítasz rajta. Ha bemegy vámba, akkor másnap jön az email. Ráadásul ott van az iktatószám, amire érdemes hivatkozni emailben: várd meg a levelet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27835) motorhead


motorhead
aktív tag

Próbálta valaki hívni mostanában a csomag kicserélőt?? Egy hete foglalt minden számuk. Legalább is amiken én szoktam hívni őket.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#27836) baluka26 válasza motorhead (#27835) üzenetére


baluka26
veterán

Ez így van sajnos. Próbáld meg úgy, hogy hívod a rendes posta üf. számot, és onnan nyomógombokkal elmész a vámig. Ott várakozós zene van (aszem).

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27837) LÁZ válasza motorhead (#27835) üzenetére


LÁZ
addikt

email-re nekem hamarabb válaszoltak...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#27838) gg72 válasza baluka26 (#27834) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, akkor várok. Címet megtaláltam. ;)

(#27839) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Rendeltem 44 napja egy pulóvert, ami a minap meg is érkezett, de hibás.
Erre refundot követeltem, ő képeket.
Megkapta a képeit, elfogadta hogy hibás a cucc. Erre azt ajánlotta fel, hogy küldjem vissza és refundolja az egészet, vagy tartsam meg, de úgy csak a felét refundolja.

Ilyenkor mit lehet tenni? :W

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#27840) szilard28 válasza Telegdy (#27839) üzenetére


szilard28
aktív tag

semmit, legközelebb azt írd, hogy nem érkezett meg.

(#27841) lupus_l válasza szilard28 (#27840) üzenetére


lupus_l
aktív tag

És pont az ilyen hozzáállás miatt kerül tiltólistára Magyarország :(

Ha tracking-es a csomag (nem mindig közli az eladó, nekem sem szokásom), akkor még a refundot is bukhatod, ha ilyet bevállalsz... (+ Buyer protection-tól is megválhatsz).

[ Szerkesztve ]

(#27842) Telegdy válasza lupus_l (#27841) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Hát igen, csak így meg most pénzt buktam valamin amit nem is magamnak rendeltem... :W

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#27843) lupus_l válasza Telegdy (#27842) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én Lightning adapterrel jártam így. Amikor megrendeltem, akkor még nem írták, hogy az audio-t nem viszi át, mire megérkezett, addigra már sajnos felkerült.

Mivel visszaküldés szép hazánkból drágább, mint a termék értéke, ezt lenyeltem és vettem egy eredetit.

Pár hónapja írták, hogy visszaküldésnél a legegyszerűbb az eredeti csomagon a címzettet áthúzni, aláhúzni a feladót és odaírni, hogy "Return to sender". Így fizetned se kell a visszaküldésért.

Update: meg is van a hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#27844) Telegdy válasza lupus_l (#27843) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Azóta valaki próbálta ezt?
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a filléres kínai tömegposta két útra is érvényes... :U
De amúgy is, ha visszaküldöm és ezzel kifutok a 45 napból, már semmit nem tehetek úgysem ha nincs kedve visszaadni a pénzem, nem?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#27845) lupus_l válasza Telegdy (#27844) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ha jól emlékszem a hozzászólónak sikeres volt így a feladás. Egy próbát mindenképpen megér.
Elvileg minden postaköltségben benne van a visszaút a feladó felé...

(#27846) szilard28 válasza lupus_l (#27845) üzenetére


szilard28
aktív tag

ez szvsz akkor érvényes, ha a posta küldi vissza, mert nem találja a címzettet. Hiszen ha már átvetted, akkor a csomagba mást is visszatehetsz, így egy árért oda-vissza postázhatnál. De nem vagyok jogász.

ha a pofátlan eladók hibás terméknél is tisztességesen visszatérítenék a pénzt, akkor nem lenne szükség azt kamuzni, hogy nem jött meg. Ha meg valaki szar termékeket küld ki, az jobb is ha tiltólistára teszi Mo-ot, úgy kevesebb embert tud itthon megkárosítani.

a trackinges csomag meg látszik a csomagoláson is (rajta van a szabványos vonalkód)

[ Szerkesztve ]

(#27847) Zozzant válasza lupus_l (#27845) üzenetére


Zozzant
addikt

Ilyenről még nem hallottam:) A magyar posta nem kér a küldésért pénzt?:) Urban legend

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27848) lupus_l válasza szilard28 (#27846) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nálam már volt "Return to sender" belföldi levél esetén (hibás számla, de rájött az eladó). Bontatlanul küldtem vissza, a másik pedig megkapta INGYEN. Oda-vissza postázás pedig nem működik, mert a postán lepecsételik ilyen esetben. (Hibás címzés esetén is megjelölik a postán a küldeményt.)

A fentebb belinkelt esetre (hogy ingyen visszaküldés működik) itt a válasz. Neki sikerült ingyen feladni ezzel a módszerrel.

Nem mindenki van tisztában a trackinges csomaggal kapcsolatban. Sajnos engem eBay-es eladás során Magyarországon szerettek volna átverni (többször is), hogy nem kapták meg a csomagot, refund-al kérve. Én nem mondtam, hogy van rajta tracking, csak akkor, amikor közölték, hogy nincs csomag, kérik vissza a pénzt...

(#27849) Zozzant válasza lupus_l (#27848) üzenetére


Zozzant
addikt

Mert ha van rajta tracking akkor nem lehet olyan hogy nem kapták meg?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27850) lupus_l válasza Zozzant (#27849) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Lehet, de az kideríthető. Ilyen esetben a státusz:
"Küldemény információ: Sikertelen kézbesítés" és 10 napot a postán van a csomag; a címzett pedig megy majd érte. Ha nem, akkor a csomag visszajön hozzám.

Ha továbbra is probléma adódik, ilyen esetben be kell menni a postára és reklamálni, hogy a címzett azt mondja, hogy nem kapta meg a csomagot; ők megnézik a rendszerben (még az átvevő aláírását is őrzik a rendszerek - pl. CanadaPost-nál még elektronikusan is megnézhető).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.