Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98801) radi8tor válasza daneel_hu (#98799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, a többiek meg ihatnak, mert nem kell kímélni az immunrendszert. :D

⭐ Stella

(#98802) t72killer válasza daneel_hu (#98799) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen sokan nem kérték? 2.8M első dózisos (!) oltott volt 2hete, aminek többsége azért 60feletti. Az, hogy valakit tegnap szúrtak az első sinopharm-mal, nemigen teszi sebezhetetlenné...

#98789: igen, szerencsére még nincs lejátszva a dolog, még bulikázás mellett is lehet mázlink. Ami viszont némi pesszimizmusra ad okot, UK-ben elég komoly volt az átoltottság januárban, mégis elég komolyan megszaladt a b.1.1.7-es.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98803) S e t h válasza envagyok (#98796) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi doki!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#98804) Stanlee válasza balojazz (#98788) üzenetére


Stanlee
őstag

Egyetertek veled, kb. 25 eves korig ez ami most van az bezartsag. Az ide irok tobbsege ennel joval idosebb, aki fiatalabb es nem artott neki a bezartsag, az nem a tobbseget kepviseli.

Belegondoltam, hogy mekkora bulik voltak a golyataborban, meg utana egyetem 1-2 eveben. Na ezt sokan nem elhettek at. Ismeretsegi haloban akkoriban rengeteg minden kialakult.

Majd 20 evvel kesobb engem nem igazan erintett rosszul a virus, de a fiatalok helyzetet igy oregkent (lassan negyven) en aterzem es nem itelem el oket.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#98805) radi8tor válasza t72killer (#98802) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konteo: pont az átoltottság miatt szaladt meg a brit variáns. Nem véletlenül mondta vissza pl Afrika AZ vakcinát.

⭐ Stella

(#98806) balojazz válasza pw12345 (#98790) üzenetére


balojazz
tag

Ez nem demagógia. Ők tényleg nem úgy érzik magukat, ahogy szeretnék, és tényleg semmi közük a járványhoz. Ha mi (családosok egy része) belefostunk a játványba, mennyire magasról tették a fiatalok? És ők mennének leginkább. Ha én lennék 15-25 éves, nagyon tele lenne a f@szom. Még így is tele van, pedig nekik szarabb. És az nem vigasztalja őket, még csak nem is érdekli, hogy te komcsi világban éltél. Lesz@rják. (Én is.)

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#98807) Sped válasza pw12345 (#98798) üzenetére


Sped
aktív tag

Nem vagyok beoltva, párommal várjuk a Pfizerünket.
Szüleim már kaptak első shotot, jövő héten kapják a másodikat Modernából.
Úgyhogy nincs miért aggódni, nem is teszem. Dolgozni mondjuk nem kell bejárnom 1 éve, HO, ezért boltba és plázába mentünk eddig "szórakozni", most hogy ébredezik az idő, séta, kirándulás, bringázás van. De pl. egy városi biciklizés/séta közben jól esett volna eddig is leülni kv-zni vagy enni (kulturált körülmények között, mert eddig a pláza mellett játszótereken és köztéri padokon evett mindenki) és most már végre meg lehet tenni.

Egyébként ki kellene nyitni már éjszakára is szórakozóhelyeket, és akkor ezek az átkozott fiatalok nem napközben, az épp aktuális nagybevásárlását intéző, frusztrált és boldogtalan dolgozó nép szeme láttára nevetgélnének a teraszokon.. helyreállna a világ rendje, végre.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#98808) balojazz válasza laszlohu (#98800) üzenetére


balojazz
tag

Pfizerék folyamatosan nézik. Amit az EU rendelt 1.8 milliárd pfizert 2022-2023-ra, az már mutánsokra utánhangolt v2.0, v3.0 stb lesz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#98809) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok, kérdésem lenne, az "oltatlanok" mehetnek balatoni szabadstrandra?
Ott ugye nincs beléptető rendszer.

(#98810) zsolt_64 válasza _Atesz (#98809) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Szabadstrand = közterület tehát maszkhordás + távolságtartás
meg talán csoportosulási tilalom is ?

Sped: "várom a Pfizerünket" jjaaaa hát van így más is ezzel. ezért aztán ne kérd számon hogy ki van beoltva... nekem is ittvan a kínaira buzdító sms de azzal lője be magát aki akarja

[ Szerkesztve ]

(#98811) radi8tor válasza _Atesz (#98809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, tegnap mi meglátogattunk egy önkormányzati strandot, még mennek a felújítások, nincs is semmi ellenőrzés.
Talán május 5-től nyitnak a strandok hivatalosan.

Az oltatlan dologról annyit, hogy még nem jött le a törvénymódosítás, eddig csak PR munka ment.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#98812) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Teraszok :DD

⭐ Stella

(#98813) t72killer válasza radi8tor (#98805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk az AZ is elég jól véd a "brit" ellen - bár ha nagy a különbség r0-ban ÉS van egy akárcsak pár%-os előnye a mutánsnak a vakcinával szemben, akkor bizony az átoltottság tényleg segít abban, hogy kiszorítsa a v1.0-át.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98814) radi8tor válasza t72killer (#98813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De itt most az ok okozat lenne érdekes. Miért ott alakult ki, ahol szinte legjobbak voltak az oltási számok? Britek eléggé törvénytisztelőek, türelmesen állnak sorba, stb.

⭐ Stella

(#98815) Stanlee válasza radi8tor (#98814) üzenetére


Stanlee
őstag

A brit mutans az oltasok megkezdese elott alakult ki.

A szabalyok betartasa meg nem igazan volt jellemzo oktober-novemberben UK-ben. De ez mar olyan regen volt, hogy elfelejtettuk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#98816) BalanceR válasza radi8tor (#98812) üzenetére


BalanceR
addikt

Teraszok :W

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#98817) this is life


this is life
Ármester

Napi új fertőzöttek száma: 2328 (az előző naphoz képest: –468)
Napi új halálos áldozatok száma: 205 (az előző naphoz képest: –7)
Kórházi ellátást igénylők száma: 6284 (az előző naphoz képest: –453)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 790 (az előző naphoz képest: –23)
Az első dózissal oltottak száma: 3 596 129 fő (+19 424 a szombati közlés óta)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 621 420 fő (+68 735 a szombati közlés óta)
Mintavétel +23 223

A tegnapi nyitás miatt , szerintem az egészségügy dolgozók kovid osztályon dolgozók tagjai halkan felsírnak magukban .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98818) Karmko válasza balojazz (#98808) üzenetére


Karmko
tag

A forgatókönyv:
Míg az emberek ~90%-a be nem lesz oltva, addig jönnek az újabb és újabb mutánsok. Természetesen mindegyik mutánsról kiderül, hogy a mostani oltások kiválóan védenek, különben csak elbizonytalanítaná a népeket, hogy mi értelme van az egésznek. Aztán ha már csak 500 millió és 1 milliárd közötti ember nem oltatta magát köszönhetően a médiának és az oltás nyújtotta többletjogoknak, akkor jönni fog egy ultimate vírusmutáns, ami
1. valamilyen okból csak az oltottakat támadja...
2. amihez már szükség lesz egy újfajta oltásra, ami az előzőekkel együtt közelebb hoz mindenkit Istenhez...
Globális felmelegedés, légszennyezettség, élővilág pusztítás, környezetpusztítás, túlnépesedés stb stb. Pipa, pipa, pipa.
Én így csinálnám, ha ott lennék a felső 0,001%-ban. ;]

(#98819) this is life válasza Karmko (#98818) üzenetére


this is life
Ármester

A 90%-ra csak akkor van , lesz esély ha kötelezővé teszik az oltást . Különben állampolgári jogokra hivatkozva sokan el fogják utasítani.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98820) t72killer válasza radi8tor (#98814) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "brit" mutáns igen valószínű nem brit, hanem belga, és ahogy a kolléga írta, a kialakulása tavaly nyár végére tehető.

Maga a kialakulás természetes folyamat, uis nincs szuperprecíz "hash check" a vírusmásolatok készítésénél, azaz ha becsúszik egy "hiba", az instant öröklődik az utódokba és azok utódaiba. Amennyiben ez a "hiba" hátrányos, akkor kihal ez az ág, amennyiben előnyös, akkor nagyobb léptékben szaporodik, mint az előd.

Az elszaporodás már más tészta, arra nagyban hatással vannak a kétlábúak intézkedései és viselkedése.

#98819: r0 függő, de a mostani változatokkal szvsz 70% körüli tényleges immunizálás mellett már nem sok esély van járvány kialakulására. Ennyit meg sztem nagyjából érdekel egy jól működő vakcina, csak egyrészt nem akar selejtet belövetni, másrészt lusta, harmadrészt NEM OK NÉLKÜL(!) fél az oltóponti fertőzéstől.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98821) Karmko válasza this is life (#98819) üzenetére


Karmko
tag

Ezért lesz még sok riogatás az újabb és újabb mutánsokkal, hogy beszarjál, és rohanj az oltásért!
Ha ez nem elég, akkor a csökkentett jogok is segítenek majd a döntésben... ;]

(#98822) csƵ


csƵ
őstag

Az embereknek most már totál elment az eszük. Így oltatják magukat, hogy tisztában vannak vele, hogy nem ér semmit.

(#98823) ubyegon2 válasza pw12345 (#98790) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Másrészt NEKEM A FÉL FIATALSÁGOM ELMENT AZ ÁTKOSBAN, HIDEGHÁBORÚ, CSERNOBIL, SE INTERNET, SE MOBIL, BRÜHÜHŰ

Jajistenem, ezt nem kellett volna! :D

Én is emlékszem tinikoromra, hát ott aztán igazán ment az ereszdelahajam! Ilyen szempontból semmi különbség nincs a fiatal népek között. Be kell látni, ők hogyan élik meg a bezártságot és el kell fogadni, hogy ez van. Nem személyekre kell kivetíteni ezt az egészet, mindez ami történik, a fajfenntartási folyamat része. Nemrég beszéltem valakivel és az merült fel, mi az isten lesz így a párkapcsolatokkal? Tinikortól kezdődően minden, ami történik ezt is segíti elő. Ismerkednek, összejönnek, alakulgatnak a kapcsolatok, ennek meg kell lennie. Akik már révbe értek, azok meg úgy fújnak erre, mintha nem ugyanilyenek lettek volna. Konkrétan az én időmben tuti nem fogadtuk volna el a mai korlátozásokat tizedennyire sem. Ez van, ilyen társaslény az ember. :K Ezt kell harmonikusan kezelni tudni és ebben benne van bizony keményen a permanens megújulás is, mivel a természet része vagyunk mégiscsak. Mindenki védekezzen, ahogyan akar és tud, de egy korosztályt ne akarjunk pszichozombivá változtatni, mert kihalunk, mint a dinoszaurusz!

Csak a TAJgetOSystem működik ökosystematikusan.

(#98824) this is life válasza Karmko (#98821) üzenetére


this is life
Ármester

Van itthon Tena a szekrényben , felveszem és belex@rok az egészbe . :DDD ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98825) Narxis válasza Karmko (#98821) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi, nem kell itt kötelezővé tenni, elég az alapvető jogaidban korlátozni.

Thanos was right.

(#98827) BalanceR válasza Karmko (#98818) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD
Sőt a mutánsokat szándékosan készíti a felső 0,0001%!
Rendszeresen forkolják az új mutikat, és megy a git.push, a kínaiak meg tolják az új repókat, ahol a changelogban benne van hogy éppen melyik miként változik.
Ha pedig valamelyikre készül hatásos vakcina, már reportolják is , mint bug, és az issue-t patchelik a következő verzióban.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#98828) pw12345 válasza balojazz (#98806) üzenetére


pw12345
aktív tag

Lehet, hogy nem annak szántad, de maga a mantra az.
Mert mi, amúgy tök úgy érezzük magunkat, ahogy szeretnénk, álmom volt a maszk mindig... rémálmom. Orrot nem bírok fújni, király.
Telitalálat! Pont így xarja le más (pl. akinek egy éve csúszik műtétje, na mennyire ki lehet a faxa a járvánnyal, képzelheted, na mondd), hogy ő bulizni akar 200+-os halálozás közepette,
meg majd téged a gyerekeddel, ha nem juttok orvoshoz. Erre akartam kilyukadni. :K
Sokkal jobban sajnálom a kisebb kölyköket az OT miatt (így is mind funkcionális analfabéta), meg, hogy lehet most visszaterelték őket a halálba, mint, hogy a nagy lovaknak kimaradt pár behányós szelfi. :N
Őket másért sajnálom: xar élet, xar meló, xar főnök, xar kapcsolatok, kb. minden xar: ezért isznak. Rahedli hitel, 0 kilátás, amelyik nem csókos.

#98807 Sped
Aki megtehette, hogy HO-zon, én meg pont kerültem a plázákat, tereket, amennyire lehetett, csak, ugye minden xart oda költöztettek a nagy pláza őrületben.
Pfizert, ja, azt mi is, de nem azt kínálják...
Te, aztán bízol az oltásban, én, akkor sem tenném rá az életem, ha már a karomban lenne a Pfizer, pláne a Moderna, amit halandó nem kapott még a környezetemben. :(
Mák, vagy szüleid versenysportolók, esetleg futballisták? Akire átesés után ráoltottak ismeretségben (főleg szputnyik/SP), hát, fogalmazzunk úgy nem lett jobban.
Olvass már vissza: nincs nálunk terasz (neked valami terasz érdekeltséged van, vagy teraszt építesz?), nincs bulikázó fiatal, aki frusztráljon: buliból jövő/menő, bedrogozott, semmit nem vásárló, de fertőző fiatal (már, amelyik fiatal) van, abból, viszont egy rahedli.
Szemét emberként, járványon kívül sem bírom a részegeket, pláne a drogosokat. Aki kedveli, az akassza a nyakába...
...de, eddig nem zavart a terasz (nincs is), ám most, hogy így leírtad megjelent egy kép az ittas viháncolással már kezdem megutálni. :DDD
Akkor lepihenhetsz: legkésőbb jövő szerdán kinyit a kondi terem és lehet menni gyúrni, meg lassan ezer Ft-os KV-t venni (de van a tetején firkálmány a habban), ha már otthon nem sikerült
megfőzni. :U
Próbálj meg felénk kinyitni éjszakára: az összes kocsma megszűnt (némelyik nem volt rossz) már a járvány előtt (az alkeszek nem, a téren nyomják, a "korlátozások" alatt is ott nyomták), helyette cukrászda, KV-zó, kínai, arab, meg bezárt üzlet van, de, ezek is zárnak legkésőbb 9-kor, a legtöbb meg 6-kor. :U 6-7 óra után lófaxt se tudok venni, hiába lehet kint fertőzni 11-ig. :W

(#98829) janeszgol válasza csƵ (#98822) üzenetére


janeszgol
félisten

Az tévedés, hogy nem ér semmit. A szervezeted találkozik a vírussal, vagy annak egy génállományával. Szóval ad védettséget.
Én azt gondolom, hogy azért gyűjti és tárolja a kormány a Pfizert, mert nyáron (azaz őszig) szeretné beoltani a 18 év alattiakat. Ha ez igaz, akkor az azt is jelenti, hogy felnőtt Pfizerre ne várjon mostanában.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98830) Rolly válasza mpo (#98764) üzenetére


Rolly
veterán

sinopharm esetén második oltás után 2 héttel alakul ki védelem. A Pfizer esetén az első után 2 héttel már jelentős (60-70%-os) védelem van... Ezért a szerb tanulmány nem teljesen pontos (mert a Sinopharmnak több idő kell). Információk szerint a Sinopharm is jó arányban csökkenti a covid halálozás esélyét a második oltás után...

(#98831) ubyegon2 válasza #20749568 (#98826) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy látom sikerült jóval rövidebben megfogalmaznod a lényeget, talán így érthetőbb is, mint az én hosszabb hsz-em. Azon lepődnek meg sokan, hogy a csikók így viselkednek, miután elmebeteg ideig karámban tartották őket? Az élet, mint rendszer nem áll meg, egyedi életek megállnak és születnek újak. Ebbe túl hosszan beavatkozni úgysem lehet!

Amúgy én is agyfrászt kapok a sok idióta tinicsapatoktól, de attól még itt van a fejemben, mi milyenek voltunk és elfogadom, hogy most is csak ugyanaz van, max pepitában. Rózsaszínben esetenként.(de nincs buzulás, ahogy Laca elvti mondaná)

[ Szerkesztve ]

(#98833) _Atesz válasza radi8tor (#98811) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi.
Akkor mehetek Balcsira. :DD

(#98834) Rolly válasza lacafaca (#98784) üzenetére


Rolly
veterán

viszont Indiában kevesebb az átlag életkor, az emberek aktívabb (mozgás, munka) életet élnek, többet vannak napon. Kevesebb túlfinomított feldolgozott élelmiszert esznek.

Valahogy a koronavírus főként az idősek betegek valamint az irodisták között tarol főként (kevés nap, mozgásszegény életmód) ... Tehát így összehasonlítva sokat nem mond az, hogy indiában mi van.

Riogatni nem kell az indiai mutánsokkal mert egyelőre kevesebb beteg van náluk mint nálunk (bár ki tudja, hogy ott mennyire tudnak tesztelni - mondjuk vidéken a városoktól távol)

(#98835) Coyot válasza Rolly (#98834) üzenetére


Coyot
őstag

"Valahogy a koronavírus főként az idősek betegek valamint az irodisták között tarol főként (kevés nap, mozgásszegény életmód)"

Van erre forrásod is? Csak mert az én kis buborékomban, pont nem az irodista rokonság fekszik a kórházban 3 lépés utána eldőlve mert nincs levegő, hanem pont a könnyű fizikai melós aki van napon is és olya lacásan élte az életét. Aztán beköszöntött a valóság.

Szerintem maradjunk annyiban, hogy fogényokak rá azokat letarolja. Volt itt is nem egy példa a hosszútávfutóra meg a focistára.

Má' nem

(#98836) Rolly válasza zsolt_64 (#98810) üzenetére


Rolly
veterán

én konzultáltam orvos ismerőssel (többel is), a Kínai hátránya a lassú immunválasz kialakulása. Más hátránya elvileg nincs. Sőt statisztikák szerint igen jól működik az is ha halálozási adatokat nézünk... Szóval hétfőn én felveszem...

Nem tudom melyik a jobb oltás és igazából senki se tudja...
- Sinopharmról, Szputnyikról sok mindent nem tudnk
- Astra esetén ott a vérrögképződési gond (ismerős kórházban van emiatt... pedig férfi és 70 feletti)
- Pfizer mRNS új technológia modern de azért elég perverz amikor a heréid is T sejteket gyártanak :D

(#98837) Rolly válasza Coyot (#98835) üzenetére


Rolly
veterán

városban irodákban sokkal több a kontaktus ezért is terjed jobban... Ettől terjedhet máshol is, de összességében egy városlakó irodában élőnek az immunrendszere kedvezőtlenebbül működő lehet mint egy könnyű vagy nehéz fizikai munkát végző (persze egészségesen élő) vagy akár mezőgazdasági munkát végző egyénnek. Az immunrendszer számára szükség van napra (D vitamin) és megfelelő táplálkozásra.

Így annyiben javítanám a fentieket, hogy a mesterséges fényben dolgozókra veszélyesebbek a vírusok. (ugye a reggeltől estig dolgozó munkások is ide tartoznak)

(#98838) ubyegon2 válasza #20749568 (#98832) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nem értem, hogy itt most mi a francot várnak egyesek. Hogy majd otthon ül mindenki? Eddig is mindenki szart bele az egészbe.

Ja és be kell látni, hogy a fiatalok(de nem csak ők) egyszerűen megérzik a tavaszt, akkor átkapcsolnak turbóba! Magamon is érzem, hogy kedvem van szabadban egerészni, míg a rohadt hideg időkben ez nem volt meg.

És igen, mi fiatalon milyenek is voltunk? Otthon ültünk? Nem csináltunk semmit? 1 évre megálltunk létezni? Lópikulát.

Bebaszna, ha ilyen szintetikus valamik lettünk volna. Én is emlékszem anno, hogyan reagáltam a korlátozó rendszabályokra! Talán még kontraproduktívak is voltak sok esetben.

(#98839) Rolly válasza BalanceR (#98670) üzenetére


Rolly
veterán

jelenleg nem nagyon van pfizer szabadon. egyik pesti kórházban ismerettség útján vártam 1 hetet leeső megmaradt készletre de a kórházi dolgozóknak kellett... pedig 5 napig telefonhívásra vártam, hogy bármikor indulni kell... Így hétfőn kapom a Sinopharmot... Mivel háziorvos is olthatja túl nagy para nem lehet belőle... amit tudunk, hogy lassabb a védettség kialakulása.

Amúgy várhatóan 2-3 hét és lehet válogatni az oltásokból mert kb végére fognak érni a regisztráltaknak és egyre több oltóanyagot tudnak a gyártók szállítani

(#98841) lacafaca válasza Rolly (#98834) üzenetére


lacafaca
őstag

hja...mondjuk pont ezt ugatom már itt 8 hónapja, de mindegy...azt kihagytad, hogy az általad fölsoroltak a leghisztisebb picsogók ;]
+ a galambpirulás fórumtársat már ne is említsem ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98842) El Kebir válasza Rolly (#98839) üzenetére


El Kebir
őstag

"jelenleg nem nagyon van pfizer szabadon"

05.06.-án oltottak volna munkahelyen, csak lemondtam, mert nemrég voltam beteg. (német cégnek leesett 3000 adag pfizer...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#98843) ubyegon2 válasza #20749568 (#98840) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jelen helyzetben és témában szerintem minden értelmes ember így gondolkodik, én legalábbis mindenképpen. Néha az az érzésem, hogy egy atomtámadás után is már bőven előbujkálnának a népek, ha ennyi idő eltelt volna, mint a covidvész miatt. Nincs tovább ez.

Mikor régi filmekben látom, hogy bevonulnak alkonyatkor a parasztházba és lefekszenek, mert nincs áram, max petrólámpa, mindig belegondolok, hogy mennyire tudna a mai kor embere így élni!? Kb hasonló ez is, amikor gyerekeket, tiniket bezárva tartunk, azt se tudjuk meddig. Ez az addigi életével szembeállítva maga a kinyírásuk.

Persze, erről szól a fiatal kor. Aki tiltással nevel, hazudni tanít.

Hú mennyit kellett nekem is anno kamuznom, zsandárok, osztályfőnök, etc....

(#98845) laszlohu válasza _Atesz (#98833) üzenetére


laszlohu
addikt

Ahol nincs kiírva, hogy tilos , ott szabad fürödni,
nem kizárt, hogy meg kell várni a hivatalos szabadstrand nyitási időpontokat,
be kell tartani a 1.5 m védőtávolságot,

ha fizetős strandon, akkor szabadstrandon is gondolom
kötelező a papucs viselése a szárazföldön.

Pl. Örvényesen minden év Július 1-től,
Van, ahol június 1-től nyitnak,

ha valaki nem várja meg a nyitási időpontokat, akkor elméletben elképzelhető szankció.

[ Szerkesztve ]

(#98846) Sped válasza zsolt_64 (#98810) üzenetére


Sped
aktív tag

Miért ne kérhetném számon? Aki itt habzó szájjal osztja a teraszon sörözőket és oltásra vár mert válogatni támad kedve, az magára vessen. Én azért válogatok mert nem érdekel, hogy elkapom-e a vírust vagy sem, az oltás nekem utazáshoz kell.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#98847) Coyot válasza El Kebir (#98842) üzenetére


Coyot
őstag

Most kaptam én is meg, családban kapják még a jövő héten is. És dől az országba befele, miért ne lenne elérhető?

Má' nem

(#98848) ubyegon2 válasza #20749568 (#98844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sajnos tényleg az lenne, hogy longcovid meg halálozások ide vagy oda, az elzárásos életet nem lehet húzni végtelenségig. Ha tetszik a bunkereseknek, ha nem. Egyébként meg ha sokáig bunkereset játszanánk, akkor főleg nem múlna el a járvány, sőt! Több mutáns alakulna ki, ahogy olvasom, miként jönnek életre a mutánsok.

A szabadon engedés meg egyszerűen nem megy másként, kitörés a karámból effekt van most. :K

(egyébként már én is jó ideje gyanúsan néztem az emberekre, szóval pszichésen ott volt a fejemben rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#98850) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Majd a következő hetekben figyeljétek az angliai adatokat is, tegnap hatalmas felvonulás volt.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.