Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98451) kezo0 válasza szabogabor10 (#98450) üzenetére


kezo0
addikt

Aha, és akkor ez mit bizonyít? :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98452) szabogabor10 válasza kezo0 (#98451) üzenetére


szabogabor10
veterán

Semmit, csak azt hittem, tényleg elkezdték deaktiválni a fiókokat. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98453) kezo0 válasza szabogabor10 (#98452) üzenetére


kezo0
addikt

Ahhoz először ki kéne találniuk, hogy adnak hozzáférést a VTV apphoz azoknak, akiknek nincs VTV boxuk...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98454) szabogabor10 válasza kezo0 (#98453) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja, nem ártana. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98455) pjen válasza szabogabor10 (#98452) üzenetére


pjen
félisten

Én is ma kaptam egy üzit,hogy a mostani Go hozzáférés megszűnik és értesítenek az ujról.

(#98456) jocipapi55 válasza balage06 (#98445) üzenetére


jocipapi55
újonc

képzeld sikerült :C

(#98457) peter303 válasza pjen (#98455) üzenetére


peter303
tag

A Voda app belepes feluleten van email/jelszo mezo paros. De eddig csak a QR gomb mukodik...

[ Szerkesztve ]

(#98458) petne válasza kabelmania27 (#98166) üzenetére


petne
őstag

A tanácsodra kihívtam a szerelőt, mérőeszközzel jött és közvetlenül a bejövő jelet vizsgálta, ami az oszlopról jön. Megállapította, hogy 466 Mhz és afelett túlerősség jön, így a modem ezt egy idő nem tudja kezelni és újraindul. Ezáltal egy másik csapat érkezik, akik az oszlopokra fognak mászni, hogy megfelelően állítsák az erősítőket.

Illetve tájékoztatott, hogy a házon belül a modem felé jövő kábel koax kábele elég régi, érdemes elgondolkozni a lecserelésére, mert legalább 4%-es árnyékolt kábel szükséges a nagysebességű internethez, ha esetleg jön majd a településre az 1000 mbit, arra már ez egyáltalán nem fog megfelelni. Ajánlotta a saját brigádot, ami profin megcsinálják és szintén a 1270-en kell megrendelni. Nem is tudtam, hogy van ilyen.

(#98459) kezo0 válasza szabogabor10 (#98454) üzenetére


kezo0
addikt

Amúgy alig várom, hogy végre én is megkapjam az új, sokkal színvonalasabb online szolgáltatást! :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98460) szabogabor10 válasza kezo0 (#98459) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos nem véletlen. Továbbra is rendszeresen megállnak a stream-ek olyan 1 perc után...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98461) tomp válasza kezo0 (#98459) üzenetére


tomp
félisten

VodaTV-t sokan letöltik akiknek nincs is VodaTV box így nem tudnak belépni. Máris adják az 1-es értékelést. Szóval ez nem valós értékelés...

(#98462) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Arra nincs valami módszer, hogy a vezetékes telefont vezeték nélkül megoszthassam? Mármint úgy értem, hogy ha mondjuk a modemből kijövő RJ45-ös jelet wifin át tudom dobni a másik szobába, de nem akarok egy 10 méteres RJ11-et keresztülhúzni a lakáson, akkor vissza lehet valahogy a wifit alakítani RJ11-re? Vagy a modemen belül van erre valami speciális szabvány, ami miatt nem lehet RJ45-ös jelet RJ11-re alakítani?

(#98463) kezo0 válasza tomp (#98461) üzenetére


kezo0
addikt

Összesen 36-an értékelték eddig, abból szerinted hányan vannak, akik úgy töltötték le, hogy nem jogosultak használni, és közülük hányan lehetnek, akik kifejezetten emiatt nyomtak is rá egy 1-est? Vagy honnan vannak az adataid? :D
(Érdekes, hogy pont te véded be őket... Ennyire jól fizet a kötbér? ;))

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98464) ArthurShelby válasza cocka (#98462) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Röviden: nem (rengeteg layer van, pl 802.11)
Egyszerűbb egy járkálós (vezeték nélküli) otthoni dect telefon.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#98465) cocka válasza ArthurShelby (#98464) üzenetére


cocka
veterán

Igen tudom. Az van, csak én magát a "bázisállomást" vagy hogy a francba hívják, szerettem volna a másik szobába átpakolni.

(#98466) tomp válasza kezo0 (#98463) üzenetére


tomp
félisten

Én védeni ezeket? Ott ütöm őket ahol érem. :DDD
De megnéztem 3 véleményt. 2 a boxról szól, nem az appról...

(#98467) kezo0 válasza tomp (#98466) üzenetére


kezo0
addikt

A Horizon Go értékelésénél ugyanúgy lehetnek olyanok, akik keverik a Horizon boxszal, és nem hiszem, hogy azok az értékelések felfelé húzzák az átlagot... ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98468) tomp válasza kezo0 (#98467) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a VodaTV app sokkal jobb mint a Horizon Go.
Horizonban soha nem tudtam felvételt beállítani. Kérte, hogy nézzem meg áram alatt van e a box. E mellett sokkal halkabbak a csatornák.

(#98470) petne válasza #72445440 (#98469) üzenetére


petne
őstag

Igen, a sok panasz ellenére, engem azonnal kapcsolnak, vagy rögtön kijönnek a megadott időpontban. Eddig még negatív élményem nem volt a hozzáállásukat nézve. Remélem ezt a problémát is megoldják hamarosan.
Lehet hogy a több előfizetés miatt, már arra is gondoltam, hogy bekerültem valami vipbe. Nem tudom. :K

(#98471) kokii válasza kokii (#97134) üzenetére


kokii
tag

Az elején említett hívás megtörtént, de nem hiszem el ami választ kaptam. :DD
Kértem ügyfélmegtartót ami kemény 200Ft-al lenne olcsóbb a jelenlegi árnál (4699Ft, TV comfort, 300Mbps net, kábelt sose látott telefonvonal csomag), emellé pedig szerettem volna kérni legalább egy ígéretet arra, hogy valamikor megjavul a szolgáltatás (háttérsztori: 2+ hónapja szinte minden nap elmegy 2-3 órára a feltöltési sebesség, használhatatlan, egy requestet nem képes elküldeni a böngésző, most újonnan ezt váltva egy idő után "megoszlik" és a letöltés is lecsökken 3-10Mbps-re, a feltöltés pár Mbps-re visszajön).

Utóbbira azt a választ kaptam kis várakozás után - mivel az ügyintéző hölgy lelkesen megkérdezte a technikus kollegáját, hogy mi a helyzet a problémámmal -, hogy nem tudják mikorra lesz elhárítva a probléma, alvállalkozóknak van kiadva a feladat, és arra nem látnak rá, hogy mikor lesz kész és ez miatt nem ajánlja nekem szívesen az újabb hűségidőt, mert a lelkiismerete nem engedi. :DDD (+"Van akinek még 9 hónapja van hátra a hűségidőből és azzal se tudnak mit kezdeni")
Kérdeztem, h a vodát nem érdekli, hogy a kiadott feladatot mikorra végzik el neki? Erre is kitérő válasz, nem tudja, nem látnak ennél lentebb.

Most ezzel mit lehet kezdeni? Továbbra is jelentgetem a kimaradásokat, mivel mást nem tudok tenni úgy látszik, de van bármire jogalapom? Azon kívül, hogy kb lemondom, amit az ügyintéző hölgy is javasolt a plusz hűség helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#98473) z67


z67
őstag

Kedves Kollégák!

Van nekem egy tavalyi csomagom, ami az alábbi:

TV Premium 2 800 Ft
Internet 500 2 699 Ft
Nonstop S díjcsomag 100 Ft
HBO Pak1 490 Ft
MyPrime csomag 0 Ft
HD + felvétel opció 500 Ft
HD plusz TV-n 500 Ft
DTV plusz TV-n 500 Ft
ePack kedvezmény - 600 Ft

Ez eddig 7989 Ft volt, és erre most állítólag a legolcsóbb ajánlat 8800 Ft. Tudott valaki ennél jobb ajánlatot szerezni, akár csak 1-1 összetevőre?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#98474) kabelmania27 válasza petne (#98458) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy cserélik a kábeleket ha gond van az internettel.

(#98475) sziszi-fuszi válasza kokii (#98471) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kötbért kell kérni. Sokkal gyorsabban kijavítják! Simán bejelented az igényt. Ha a munkalap nyitott, akkor visszamenőleg is megkapod!

Mi alá kell írás?

(#98477) F-ECT$ válasza tomp (#98461) üzenetére


F-ECT$
titán

Még így is az. Nekem mindkettő van, a vtv app szar sajnos.

Dive ever, work never.

(#98478) #75501312 válasza #72445440 (#98476) üzenetére


#75501312
törölt tag

tomp? :DDD

(#98479) tomp válasza sziszi-fuszi (#98475) üzenetére


tomp
félisten

Sokkal gyorsabban kijavítják

:DDD :DDD :DDD
Csak szeretnéd, hogy így legyen. De kötbérrel is kb lesz...ják az ügyfelet.
Amíg olcsóbb a kötbér mint a hibaelhárítás miatti munka összege addig nem fognak csinálni semmit. Max ha egy külső cég életveszélyt vagy hasonlót nem állapít meg. Mert akkor már másnap kijönnek naaagy fehér furgonnal és neki látnak a munkának.
pl nálam év elején mikor túlfesz volt. ELMŰ megállapításáig semmit sem csináltak. Csak kiküldték a technikusokat akiket sorra megcsapott a koax...

Soul Gem
ohh kedves vagy, hogy rögtön rám gondolsz de nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#98480) cof válasza z67 (#98473) üzenetére


cof
veterán

Ebből még lehetne faragni.

Nonstop S díjcsomag 100 Ft
HD + felvétel opció 500 Ft
HD plusz TV-n 500 Ft

Rég nincs ilyen, hogy külön kell fizetni a HD-ért, telefon sem kötelező már egy ideje. Szóval -1100 Ft-al lehetne kevesebb a havidíj.

De ha nem hosszabbítasz az sem gond, 8800 Ft /hó még hűség nélkül sem lesz, max 2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98481) kokii válasza sziszi-fuszi (#98475) üzenetére


kokii
tag

És hol kellene igényelnem a kötbért? Kapcsolat menünél valami alatt?

(#98482) kezo0 válasza tomp (#98468) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor adj neki öt csillagot, az fel fogja húzni az átlagot! ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98483) z67 válasza cof (#98480) üzenetére


z67
őstag

Elnézésedet kérem, lehet rosszul fogalmaztam, vagy a szerződésről lestem le így a szöveget. Ez maga az eszköz. Az első azért fizetős mert HDD, amúgy csak a 2-es, 3-as box lenne díjjas.

A nagyobb baj, hogy azt állítja a tavalyi árat sem tudja adni, 800-zal többet akar. Ennél még az inflációs emelés is kisebb lenne.

Megmakacsolom magam, Digi ezresem is van, 3100-ért, a végén minden kuka, marad a net és az alternatív források.

(#98484) sziszi-fuszi válasza #72445440 (#98476) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez csak egy okból kifolyólag kétlem, mert a szolgáltatónak is jogában áll felmondani a szerződést, akár ellehetetlenülés miatt. Ergo, a végtelenségig nem lehet gyűjteni a kötbért.

Mi alá kell írás?

(#98485) sziszi-fuszi válasza tomp (#98479) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Olvasva a többszöri postjaidat a te esetedben sem azt látom, hogy jó az úgy, hagyjuk, majd történik valami, hanem igyekeznek megoldani. A te esetedben senki nem tudja mi a hiba forrása. Extrém esetben akár az is lehet, hogy nálad van hiba, csak nem találja senki! Találkoztam már olyannal külföldi szaklapot olvasva, hogy egy rossz, hibás tévékészülék egy egész kisvárosban megbénította az internetet és a tévét is. Több évbe került mire megtalálták a hiba forrását. Az eredeti cikket vagy ebben a topikban, vagy valamelyik másik szolgáltatói topikban meg is osztottam. S meg kell valljam, csodálkozom is a szolgáltatón, hogy nem mondta fel egyoldalúan a szerződést. Mert elvileg és gyakorlatilag is megtehetik. Nincs szolgáltatási kötelezettségük.

Mi alá kell írás?

(#98486) sziszi-fuszi válasza kokii (#98481) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem. Simán és legegyszerűbben a telefonos ügyfélszolgálaton! (Türelem, türelem, türelem és megint csak türelem, majd SIKER! Lassú, de legalább nem gyors!)

Mi alá kell írás?

(#98490) tomp válasza sziszi-fuszi (#98485) üzenetére


tomp
félisten

Jó oké járkáltak a szakik akik lassan már itt lakóknak számítottak.
Nem nálam van/volt a hiba. Év elején konkrétan ráfogták, hogy nálam van a hiba aztán nahááát mégse. Milyen érdekes...
Ha egy hálózati hibát képtelenek megoldani akkor felmondják. Nagyon jó hibaelhárítás.
Tény amióta beraktam a TAP osztót, jobb lett mivel nagyon ritkán jelentkezik a hiba és gyorsan meg is szűnik mivel nem marad meg a zavar mint egy splitternél.

ish4d0w
A lakásba bejövőt mérve tökéletes jelet mértek év elején is mégis mikor megfogták a koaxot akkorát csapott rajtuk, hogy ku...va anyáztak. A műszer mégis azt mutatta, hogy tökéletes minden. Na erről ennyit. Maga a jel persze jó. Csak volt mellett masszív túlfesz...

[ Szerkesztve ]

(#98492) tomp válasza #72445440 (#98491) üzenetére


tomp
félisten

Túlfesz év elején volt. Azt megoldották. Pótolták a hiányzó földeléseket a UPC-s elosztó dobozokban. Ott voltak, csak el voltak vágva...
Most mikor hirtelen megjelenik a zavar a TAP-nak hála hamar el is múlik. Most a zavar alatt sincs túlfesz. De nem állandó a zavar keltés. Sima splitter megkapta a zavart akkor az meg is tartotta. Szét kellett szednem az osztót, hogy megszűnjön. Ilyenkor ha osztó mögött mértek műszerrel az mutatta is, hogy káosz van a kábelen. Osztó le, vissza és jó lett újra. Na ez TAP óta nincs! Megjön a zavar, tart rövid ideig és meg is szűnik magától.
Spliterrel még megvolt az előző zavar és jött a következő. Az osztó már 2x-es zavart szolgáltatott. Az eredmény 50-es feltöltési érték, emiatt a DVB-C totál szétesett.

(#98493) kezo0 válasza kezo0 (#98441) üzenetére


kezo0
addikt

Horizon Go – legfrissebb híreim.
Mind iPadOS-en, mind Androidon megy az app, nézhetők a műsorok, ámde egyetlen csatorna egyetlen műsorát sem mutatja visszanézhetőnek – gondolhatod ezt, mivel egyik műsoron sincs a kis megszokott piktó, ami a visszanézhetőséget jelölni szokta. ÁMDE, ha teszel egy próbát, és pl. rámész a délutáni Giro-közvetítésre a Eurosport2-n (amit szintén nem jelölnek visszanézhetőnek), simán elindítható a műsor, és visszanézhető az egész közvetítés. :)
Haladunk...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98494) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én közben átraktam a modemet egy másik szobába, most már csak 1x 3.5dB csillapítás van előtte 2x 3.5 helyett. A helyzet változatlan, ugyanúgy laggol, szóval a dupla elosztónak nem volt köze hozzá. Ami még érdekes, hogy az F csati lejött a kábelről, amin rajta volt, de úgy látszik, hogy az sem számított, mert másik kábellel is ugyanolyan. Az Ubee valamelyest javított rajta, ami inkább arra utal, hogy a netem rossz, és nem a játékkal, vagy az operációs rendszerrel van a baj. Azért még megnézem FreeBSD-vel, meg kipróbálom a Quake3-at is biztos, ami tuti. Na most a nettel ennél többet nem nagyon tudok kezdeni, ha azzal van a baj, ami szerintem olyan 80%, akkor az nem házon belül lesz, hanem a Voda rendszerében valahol. Amint kiépíti a T az optikát váltani fogok.

Buliban hasznos! =]

(#98495) cocka válasza z67 (#98473) üzenetére


cocka
veterán

Te kapsz egy csomó mindent, ami jó.

Nálunk meg ennyi van:

TV Komfort
Internet 150
Nonstop L
(epack)
a vége 8780 Ft

Ami talán probléma, hogy bár nincs hűség, de ha bármelyik komponenst lemondjuk, valószínűleg új eszközt akarnak majd ránk tukmálni és valahogy nincs kedvem a Cisco modemet lecseréltetni, főleg ha az internetszolgáltatás nem változik. Tehát a kérdés, hogy lehet-e hűséget aláírni újra ugyanezekre a szolgáltatásokra eszközcsere nélkül vagy menne a rádumálás, ha akarom, ha nem?

Ja meg hát természetesen a végösszeg is legalább 2k-val csökkenhetne, mert ez már így is sok. Ellenkező esetben nem is nagyon lenne értelme semmiféle változtatásnak.

[ Szerkesztve ]

(#98496) cocka


cocka
veterán

Amúgy ki az, akinek jól jön a parasztvakítós felvételi opció?

Egyik verzió csak megflaggel egy adást, aztán netről tölti le és csak korlátozott ideig érhető el, a másik meg egy méretkorlátos (asszem max. 500 gigás) dedikált vinyó börtönében marad, amit sehogy sem tudsz kimenteni és ha tönkremegy a box vagy maga a hdd, a felvétel lehetőségét is bukod.

Tehát igazából ha esetleg még a jövőben tegyük fel 1-2 év múlva eszedbe jutna valamit visszanézni. Hát már semmit nem tudsz.

(#98497) z67 válasza cocka (#98495) üzenetére


z67
őstag

Magam is elégedett vagyok a csomaggal, ezért is hosszabbítottam volna. Más kérdés, hogy egyáltalán szükségem van-e a TV előfizetésre. Lehet dafke lemondom, ugyanis gyakorlatilag csak az M(usic)TV csatornákat nézem és az RTL híradót. A HDD is erre szolgál. Minden más Kodiról és streamszolgáltatóktól megy.

(#98498) petne válasza cocka (#98496) üzenetére


petne
őstag

A kérdés inkább ki az aki egyáltalán talál olyat amit érdemes felvenni és akár 1-2 év múlva visszanézni. :))

(#98499) cocka válasza petne (#98498) üzenetére


cocka
veterán

Az most mindegy, néha lehet azért találni értelmeset és akkor azt mondjuk esetleg szívesen felvenné az ember, de így nincs értelme.

(#98500) gduck válasza cocka (#98496) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos ez van, nekem se tetszik. Aki ilyet akár az megoldja saját boxal ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.