Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) gduck válasza Okosandroid (#98057) üzenetére


gduck
addikt

Mivel ma is használhatatlan volt a visszanéző (tegnapi Bezár a bazár) , bekapcsoltam a PHILIPS HD-t! Minden csatornáról lehet vele felvenni, visszanéző tökéletes! Még mindig ez a top készülék :K

UI: Voda már csinálhatna valamit ezzel :( Szomorú jövő elé nézünk így ...

[ Szerkesztve ]

(#98102) Beniii06 válasza gduck (#98101) üzenetére


Beniii06
őstag

"UI: Voda már csinálhatna valamit ezzel :( Szomorú jövő elé nézünk így ..."

"A jövő izgalmas. Ready?"

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#98103) cof válasza gduck (#98101) üzenetére


cof
veterán

Vannak akik szeretnek szívni. Mármint akik szerint ez a jövő. :P

Én tök jól elvagyok saját cuccal, nem kell nekem visszanéző mert fel tudom venni amit akarok, és még internet sem kell hozzá, hogy megnézzem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98104) Okosandroid válasza gduck (#98101) üzenetére


Okosandroid
tag

Sajnos igen, én is próbálkoztam, pont egy Bezár a bazár résszel. Mivel ma nem dolgoztam, szabad volt az egész napom szerencsére, tv műsorok visszanézésével kapcsolódtam ki napközben. Nagyjából délután 4-ig semmi gond nem volt a műsorok visszanézésével, viszont onnantl kezdve akadozott össze-vissza :( Nézhetetlen volt.

(#98105) jety91 válasza kabelmania27 (#98091) üzenetére


jety91
őstag

Esetleg tudnál ezekre az értékekre mondani valamit?
Modem este újraindult azóta 5mbit/20mbit a le/feltöltés.... :(
[feltöltés]
[letöltés]

Az a vicc, hogy egy modem restart megoldotta a gondot :F Dögledezne a TC modemem?

[ Szerkesztve ]

(#98106) cof válasza jety91 (#98105) üzenetére


cof
veterán

Nagyon rossz az egész. Jelentsd be hibára.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98107) kabelmania27 válasza jety91 (#98105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben lennének az értékek, viszont az egyik letöltési csatornánál nem történt meg a szinkronizálást. Most milyen osztóval van elosztva a koax? Azért kérdezem mert régen csináltál képet az osztóról.

[ Szerkesztve ]

(#98108) jety91 válasza kabelmania27 (#98107) üzenetére


jety91
őstag

Semmi nem változott azóta ha jól rémlik.
Igazából úgy vagyok, hogy a szomszédnak nem bírja el az 500-as netet a házban, úgy hogy nála is többszőr voltak már a szerelők, így semmi értelmét nem látom, hogy bármi hibát jelentsek nekik... Az ajtó előtt ott van a digi optikai kábele, hűségem nincsen, úgyhogy a részemről ennyi volt a UPC/Vodafone sztori egyelőre. :(

(#98109) cof válasza jety91 (#98108) üzenetére


cof
veterán

Ó, hát ha ott az optika akkor ne habozz.

Én sem bántam meg a váltást, egyedül a HorizonGO hiányzik egy kicsit de felüdülés a sebesség az UPC-hez képest.

Ez is szintezés probléma lesz szerintem, szóval mire megoldják... az lehet pár hét hónap is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98111) kabelmania27 válasza #72445440 (#98110) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Javultak a feltöltési értékek, ha lesz időd nézd meg, hogy a padláson milyen osztóval van elosztva a koax, hátha lehetne még javítani az értékeken.
A modem melletti osztóról már csináltál fényképet, annak a bekötése ha jól emlékszem rendben volt mert out-on van a modem.
jety91: Üres kimenet okozhat problémát, lehet kettes osztóval jobb lenne a helyzet, szerintem érdemes lenne bejelenteni, lehet modemcsere segíteni fog, vagy ha központi probléma van akkor rátudnak nézni bentről. Attól, hogy nincs meg az 500Mbit kisebb csomag működhet stabilan. Az esetek többségében stabil szokott lenn a szolgáltatás, vezeték nélküli átvitelt nem garantálják.

[ Szerkesztve ]

(#98112) Livius válasza jety91 (#98108) üzenetére


Livius
őstag

Ha ott a Digi FTTH akkor ezen szerintem nincs mit gondolkodni, kezd el intézni a lemondást. Eléggé trehány állapotban lehet arra a koax hálózat, és az eddigi tapasztalatok szerint, ami az, hogy se szakértelmük se igényességük nincs a Vodánál, hogy ezek a kényes koax hálózatok patika állapotba legyenek az 1 Gigabites esetleg már 500 Mbites csomagokhoz, így azt mondom, hogy hónapokig tartó hibabejelentgetések után tudnál talán valami érdemi javulást elérni, hogy legalább a kisebb csomagod atomstabillá váljon sebességben.

Szóval én a váltást ajánlom Digi FTTH-ra, szó nélkül egyből.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98113) Thoty


Thoty
senior tag

Mára eltűnt az Investigation Discovery (ID) a csodálatos MediaBox-ról. Tud valaki erről valamit?

(#98114) szabogabor10 válasza Thoty (#98113) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha voda box, és el vannak rejtve a nem előfizetett csatik, akkor állítsd át, hogy megjelenítse őket. Utána megint elrejtheted.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98115) Thoty válasza szabogabor10 (#98114) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszönöm, ez volt a megoldás :R

(#98116) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A voda boxon van olyan lehetőség, hogy a távirányítón megnyomva egy gombot megjelenjen a csatornalista? Vagy a kezdő képernyőről a műsorújságba kell bemenni?

(#98117) Thoty válasza NoOne1976 (#98116) üzenetére


Thoty
senior tag

Zöld gombbal elő tudod hozni.
Valamint a Le gomb is előhoz egyfajta csatornalistát, amiben lehet fel-le lépkedni.

[ Szerkesztve ]

(#98118) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Most üzemelte be a szerelő a Vodafone boxot. A távirányító szokatlan a régi után, szokatlanul nehéz is, de majd megszokjuk.

Amiért írok: beszélgettem a technikussal és azt mondta, hogy tegnap üzemelt be az egyik helyen egy új Arris modemet (igaz üzleti előfizető) gigabites nettel és betelefonált, a központból átállították bridge módba. Szóval, akinek az van, érdemes telefonálni.

Alex

(#98119) jety91 válasza cof (#98109) üzenetére


jety91
őstag

Jaja, én is erre tippelek.

kabelmania27: Köszi, bejelentem majd, de inkább a tv adás kockásodása miatt, mert a TV maradni fog UPC-nél. Van otthon kettes osztóm, 5-1000MHz-es, megnézem majd azzal mi a helyzet, de reggel egyelőre stabilnak tűnt az estiekhez képest. Igazából a topikot olvasva, sok esélyt nem látok, hogy stabil 500+mbit-es netet kapok értelmes feltöltéssel a Vodafone-tól az elkövetkező 1-2 éven belül, főleg nem annyi pénzért amennyiért a digi adja.

[ Szerkesztve ]

(#98120) kabelmania27 válasza jety91 (#98119) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg kettes splitterrel mert úgy pár dB-vel többet kap a tévé amivel lehet javulni fognak az adások és nem lesz üres kimenet.
Szerintem stabil internetkapcsolatra van esély, mert sok helyen nincs gond a szolgáltatással, feltöltésnél azért nem tudnak többet adni mert jelenleg 25-65Mhz között hat feltöltési csatorna fér el, de ez még nem zárja ki, hogy a későbbiekben legyen fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#98121) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most hozták meg a Voda boxot be is üzemelték. Párosítottam a TV-vel a távirányítót. Tudtok arra valami megoldást, hogy a csatornák egyforma hangerőn legyenek? M4Sport-nál vettem észre, hogy sokkal halkabb mint a többi. Úgy gondolom, hogy amíg nem párosítottam a távot addig közel egyforma volt a hangerő, de ezt nem tudom kipróbálni, mert nem tudom hogyan törlöm a párosítást.

(#98122) bounty123


bounty123
őstag

Beüzemeltem UPC mediaboxon a felvételt külső usb-re, megy szépen. 7 napos visszanézés is jó. Viszont a Horizon GO nem látja a boxot a hálózaton, így távolról nem tudok felvételt indítani. Gyanús, hogy tök más smartcard számot mutat, mint amit a box ír. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, erre akárhogy magyaráztam, alacsony jelszint miatt küldenek egy szerelőt. Lehet, hogy alacsony a szint, de amúgy semmi gond az adásokkal, a net 450Mbps+, semmi szakadás. Remélhetőleg a szerelő képben lesz és megoldja.

(#98123) cof válasza bozsozso (#98121) üzenetére


cof
veterán

Távirányító reset [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98124) anglergab válasza bozsozso (#98121) üzenetére


anglergab
addikt

TV távirányítás betanítása esetén átkapcsol a Vodafone box maximális hangerőre, majd a távirányító kizárólag a TV hangerejét változtatja.
Bekapcsolásnál pedig először a mediaboxnak küld jelet a távirányító, majd a TV-nek. Emiatt (bekapcsolási sorrend) bizonyos TV-k nem találják meg az amúgy kábelben jelen lévő HDMI jelet.

[ Szerkesztve ]

(#98125) tomp válasza anglergab (#98124) üzenetére


tomp
félisten

Nem kapcsol a box semmilyen hangerőre. Marad úgy ahogy hagyta az ember. De ha menüből használja a hangerő alaphelyzetbe opciót akkor felugrik max hangerőre.

(#98126) bozsozso válasza anglergab (#98124) üzenetére


bozsozso
őstag

Azzal nincs gond ki-bekapcsolásnál mind a kettő ki illetve bekapcsol. Illetve jel is van.

[ Szerkesztve ]

(#98127) anglergab válasza tomp (#98125) üzenetére


anglergab
addikt

Nem állítottam a hangerőt, és nem is állítottam alaphelyzetbe, mégis maximális lett a mediaboxon. A távirányító reset-elése után visszaállt a korábbi értékre a mediabox hangereje.

(#98129) peter303 válasza viktorhu (#98050) üzenetére


peter303
tag

"ráengedjék a youtube-ozókat"

Tudom ot eves meg eszak amerikai adatok de tanulsagos igy is. Vonalas es mobil net statisztika.

Szoval igazad van a mobil netet a YT terheli a legtobbet ;)

[ Szerkesztve ]

(#98130) anglergab válasza #72445440 (#98128) üzenetére


anglergab
addikt

Reméljük, hogy lesz majd Vodafone TV weboldal és Chromecast támogatás, mint más országokban.

(#98131) MiZo1990 válasza bounty123 (#98122) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ezt sose tudta.
Ígérték, de nem lett belőle semmi.

A Horizon platform meg lassan ki lesz vezetve és amarad a Vodafone TV és hozzá az app, illetve a Mediacard.

(#98132) pjen válasza MiZo1990 (#98131) üzenetére


pjen
félisten

Én kettős előfizető vagyok,van ahorizon Go,de vodafon Tv App nincs.?

[ Szerkesztve ]

(#98133) MiZo1990 válasza pjen (#98132) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Horizon boxhoz és elvileg Mediacardhoz jár a Horizon Go.
Vodafone TV-hez csak a Vodafone TV app használható tableten vagy telefonon, ezt jelenleg csak a beltéri egységen megjelenő QR kód leolvasásával lehet használni és nincs böngészős felülete.

(#98134) cof válasza MiZo1990 (#98133) üzenetére


cof
veterán

Ezen állandóan szakadok. :D

Mi az istenért nézné valaki otthon telefonon vagy tableten az appot?

Hogy lehetett ezt így megtervezni? És miért nincs már rég webes oldal, mikor más országban már van? Csak át kéne venni és magyarosítani, szerintem nem is tervezik...

Ugyanaz mint a németeknél az Arrison a bridge mód, myvodafone-ban át tudja állítani az ember saját magának...

Nincs ember, vagy csak tojnak az egész magyar vezetékes piacra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98135) peter303 válasza cof (#98134) üzenetére


peter303
tag

"Mi az istenért nézné valaki otthon telefonon vagy tableten az appot?"

Csak a telepites utan egyszer kell otthon belepni a box QR koddal azonos WIFI halozaton. Utana mar barmikor barhol hasznalhatod nem kell tobbet belepni.

Gondolom a lopos (eleg nevet meg jelszot kuldeni) nepek miatt van igy nehezitve...

[ Szerkesztve ]

(#98136) petne


petne
őstag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy ezek az értékek milyenek? Szerintem jók, de megerősítést szeretnék.
[kép] [kép]

Korábban már kaptam tanácsot és kicseréltem az elosztókat, azóta úgy gondolom, hogy javultak az értékek is. Viszont van amikor napokig rendben van (látom a logban), de van amikor sűrűn újraindul a CB. Érthetetlen, mert az értékek szerintem jók. Vagy az eszköz rossz?

(#98137) cof válasza peter303 (#98135) üzenetére


cof
veterán

Én olvastam olyat is, hogy néha random kidob az app, mondjuk ha épp a vonaton vagy akkor cseszheted is...

Milyen lopósokra gondolsz? Az miért lenne lopás ha megosztod valakivel a hozzáférésedet, ezt ugyanúgy meg lehet csinálni minden stream szolgáltatónál.

Sőt, ha IP-n megy a VTV boxod akkor akárhova viheted csak internet kell alá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98138) cof válasza petne (#98136) üzenetére


cof
veterán

Én kérnék technikust. A 15-ös csatorna 30 dB alatt van, úgy tudom az a határeset, és rengeteg a hiba is láthatod azon a csatornán. Valami bezavar a 466 MHz-en, még szerencse, hogy nincsenek magasabb csatornák bekapcsolva mert akkor még ennyire sem menne szerintem mint most.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98139) peter303 válasza cof (#98137) üzenetére


peter303
tag

Az siman van hogy elszall az app de belepni nem kell ujra csak az appot ujra inditani (igy van az HBOGo appal is). Irtam, az olyan ismerosokre gondoltam akinek nincs elofizetesuk de el lehet kuldeni a szoveges login adatokat. Itt annyit nehezitettek hogy max 4 eszkozt lehet regisztralni es csak a boxal egy helyen lehet belepni.

ASZF szerint csak egy haztartasban elovel oszthatod meg. Sot homalyosan ir arrol is hogy elvehetik (gondolom ezert kotelezo hozza a helyadat bekapcsolas)

[ Szerkesztve ]

(#98140) cof válasza peter303 (#98139) üzenetére


cof
veterán

A HorizonGO sem volt korlátlan, 3 eszközön mehetett egyszerre. Ha nem léptet már ki az jó, akkor sikerült javítani nagyjából.

Kis nehezítés, mert akinek odaadod addig elmegy hozzád aztán csókolom. Max. idegeneknek nem lehet most már, de azoknak eddig sem adták oda szerintem.

Tessék? Kötelező hozzá a GPS? Hülyék ezek teljesen...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98141) peter303 válasza cof (#98140) üzenetére


peter303
tag

Igen ez csak nehezites (tokeletes vedelem nincs). Amugy a negy regisztralt eszkozbol is csak ketto hasznalhatja egyszerre (pont mint az HBOGo eseteben is)

Sok ugyfelnek azert valoszinu hogy van olyan barati ismerose akinek jol jonne...

Egyebkent ezek miatt gondolom hogy nalunk hiaba varunk bongeszos Voda TV oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#98142) cof válasza peter303 (#98141) üzenetére


cof
veterán

És ez biztos, hogy egy hálózaton kell lennie a telefonnak és a VTV-nek amikor beolvasod a QR kódot? Mi van ha lefényképezem és elküldöm?

Mert ha úgy vesszük ez hátrányos megkülönböztetés. IP alapon működő boxot meg bárhova elvihetsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98143) Vesa


Vesa
veterán

Szentendrén katasztrófa a net ma. Egy kis szél, és már össze is omlott az egész...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#98144) peter303 válasza cof (#98142) üzenetére


peter303
tag

Csak tippelem de szerintem a QR kod tartalmazza a WIFI pont nevet is. Es ha nem stimmel akkor szia...

De a TV kuldes miatt lehet siman lebeszeli a boxal.

[ Szerkesztve ]

(#98145) peter303 válasza peter303 (#98144) üzenetére


peter303
tag

"IP alapon működő boxot meg bárhova elvihetsz"

Mindegy melyiket viszed a nehezites lenyege hogy menni kell valahova erte.

[ Szerkesztve ]

(#98148) viktorhu válasza cof (#98137) üzenetére


viktorhu
veterán

Az lopás, ha tévéelőfizetés helyett akarnák használni tévére kivetítve. A telefonos alkalmazás meg tökéletes arra, hogy az ember út közben is lássa az előfizetéséhez tartozó csatornákat.

(#98150) cof válasza #72445440 (#98149) üzenetére


cof
veterán

És ilyenkor újra párosítani kell az eszközöket?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.