Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97101) anglergab válasza gduck (#97078) üzenetére


anglergab
addikt

Nem úgy volt, hogy bizonyos csatornák, pl. Discovery stb. csak OTT esetén vannak HD-ban?!
DVB-C-s Vodafone box esetén az SD Discovery visszanézve HD lesz?

[ Szerkesztve ]

(#97102) MadGame válasza LyonnaisFan1 (#97077) üzenetére


MadGame
senior tag

Köszönöm a segítséget! :) :R

(#97103) szabogabor10 válasza anglergab (#97101) üzenetére


szabogabor10
veterán

De, ez így van most is. Legalábbis gondolom. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97104) sly54 válasza anglergab (#97037) üzenetére


sly54
tag

OTT-on vagyok

(#97105) anglergab válasza sly54 (#97104) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, az más. Azon csak HD lesz valószínűleg azokból, amikből az is van.

(#97106) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Szóval! Asszonyt nem cserélek (még)! Attól, hogy a TV-nek lenne pár hibája, még azt sem cserélném, akkor Őt meg pláne. :DD
A színe teljesen rendben van (persze lehetne még rajta mit bizgerélni), szerintem az már csak a kákán a csomó. (Mármint a TV színe, nem az asszonyé, bár az is rendben van.)
Várok még 1-2 napot, próbálok vele beszélni, hogy adjon neki egy esélyt, aztán meglátjuk.
Az a baj, hogy este olyan ideges voltam, hogy mérgemben fogtam és visszacsomagoltam az egészet.
Asszonypajtás kicsit nehezebben nyit a technikai újításokra minden tekintetben. Pl. szerinte a 10 éves 37-es Samsung még tökéletes (amúgy tényleg jól bírja), minek lecserélni.

(Most jut eszembe, hogy 24 éve vagyunk házasok, és ez lett volna a harmadik TV-nk. A Samsung előtt egy Sony Trinitron volt, ezek szerint 14 évig. Azt már csak akkor cseréltük le, amikor már a szerelő sem vállalta, ha javítja.)

De, hát nem vagyunk egyformák... :U
Na, meglátjuk.

Ilyenkor nekem kell amúgy postára vinni, vagy futárt hívni, vagy azt is intézi a Vodafone?

(#97107) dareee


dareee
tag

Tegnap óta a letöltésem katasztrófa, percenként ingadozik, átlagosan 0-6 Mbit, weboldalak lassan jönnek be és hát Netflix akadozik. A feltöltés akármikor mérem stabil 40-41 Mbit. 1000/40 Mbites a net, kb 1,5 hete kötötték be 500-ról váltottam.

speedtest: [link] [link] ezt 2 percel később mértem: [link]
router értékek: [link] [link] [link]

Több eszközön pc,laptop, tablet, tv-n rossz.

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97108) F-ECT$ válasza Bobby G. (#97106) üzenetére


F-ECT$
titán

A visszaküldés a vevő költsége.

Dive ever, work never.

(#97109) kabelmania27 válasza dareee (#97107) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, két feltöltési csatornánál 50-es az érték, viszont két osztó után ez elfogadható, és a feltöltéssel nincs gond, ping alacsony, csak a letöltési sebesség nem jó, lehet átmeneti központi probléma van.
1270-es számot hívd fel vagy a my vodafone oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.
Modem áramtalanítás utána sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#97110) dareee válasza kabelmania27 (#97109) üzenetére


dareee
tag

áramtalanítás még nem volt, csak restart. az IPv6 Network-nél a modem nem ír ip címet, akkor az ki van már kapcsolva nem? még annó volt stabilitási gondjaim online játékokban, akkor azt hiszem átrakattam IPv4-re

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97111) kabelmania27 válasza dareee (#97110) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg ipv4-ben van a modem.
Mértél 857Mbitet, tehát a letöltési sebességnek mennie kellene
Próbáld meg az áramtalanítást.
Vezetékes kapcsolattal tesztelj mert a szolgáltató nem garantálja a vezeték nélküli átvitelt.
Amennyiben csak wlan-al van gond állítsd a modemet másik csatornára, összefoglalóban linkelt programmal tudod megnézni, hogy a környéken mely csatornák vannak használatban.

[ Szerkesztve ]

(#97112) inf3rno válasza CloakedWayne (#97097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teleportálás nálam is megy, nem jöttem még rá az okára. Nem sokára kipróbálok CB helyett egy régi modemet, hátha. Mértem most délben is, most is 0% packet loss lett.

Buliban hasznos! =]

(#97113) CloakedWayne válasza inf3rno (#97112) üzenetére


CloakedWayne
tag

De csak ezzel az ezressel van baj vagy a modemmel. Nem hiszem, hogy az eddigi hálózat pont most romlott volna el...

Augusztusban végig jó volt a 300-as ugyanebben a lakásban. Fel sem merült bennem, hogy méregessek bármit is.

Ugyanezt elmondtam a vodában, de ki kell nekik vizsgálni, hogy valóban megoldaná-e, ha visszamegyek kisebbre. Persze hívás nem érkezett a megbeszélt időpontban.

Bánom az egészet. Inkább maradt volna TV-vel drágábban a 300... ;]

[ Szerkesztve ]

(#97114) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem felel meg az új csomag és 14napon belül vagy elállási jogra hivatkozva visszakérheted az előző szolgáltatásokat.

(#97115) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97114) üzenetére


CloakedWayne
tag

Főbérlő nevén volt. Ez meg már az enyémen. Ezt akartam intézni bent náluk személyesen, viszont azt mondták, hogy előbb meg kell bizonyosodniuk róla, hogy ez-e a megoldás. Szóval érvek nélkül nem tudok leváltani csak lemondani.

Most írtak mailt... holnap jön ki a technikus.

[ Szerkesztve ]

(#97116) inf3rno válasza CloakedWayne (#97113) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem 500-as van a CB-vel. Nem tudom, hogy a vodás modemek milyenek.

Buliban hasznos! =]

(#97117) CloakedWayne válasza inf3rno (#97116) üzenetére


CloakedWayne
tag

Nekem is az volt 3 helyen. Packet loss nem volt.

Engem inkább az érdekelne, hogy különbözik-e a jel a kisebb csomagokétól. Mert ehhez mindenképp kellett volna másik modem, a főbérlő is azt mondta.

(#97118) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97117) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyi különbség van, hogy az Arris modem használ egy 25-ödik csatornát ami d3.1-es, 24 pedig docsis3.0-ás, a CB modem 24 3.0-ás csatornát használ.

[ Szerkesztve ]

(#97119) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97118) üzenetére


CloakedWayne
tag

Ez nem tűnik nagy különbségnek. De ez mégis hogyan tud bekavarni ennyire feltöltés oldalon?

(#97120) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97119) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltés oldalon ez nem számít. Vedd ki a kábelről a hármas csillapítót hátha úgy stabilabb lesz a netkapcsolat, letöltési érték csillapító nélkül is az elfogadható tartományban lesz.
Ha nagyon rá van szorítva technikust kérd meg kulccsal próbálja meg szétszedni.

[ Szerkesztve ]

(#97121) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97120) üzenetére


CloakedWayne
tag

Leszedtem, semmit nem javult, de ezt írtam. A letöltés viszont 900-ról lement 100-ra. :O

[ Szerkesztve ]

(#97122) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97121) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg 3dB plusztól nem volna szabad változnia a sebességnek, csillapítót tedd vissza a modem F csatlakozójára.
Ha 100Mbit (94Mbit) körüli az eredmény akkor lehet ha nincs meg a gigabites lan kapcsolat.
Csúcsidőben esik vissza a letöltés az nem jelszint problémára utal hanem a letöltési csatornák túlterheltségére vagy más hálózati problémára.

[ Szerkesztve ]

(#97123) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97122) üzenetére


CloakedWayne
tag

A kettes elosztó még az, ami ugye már felesleges, de anélkül is ugye csak rossz irányba mennek el a jelszintek. 120-körül volt csillapító nélkül, de elosztóval. Elosztó nélkül de csillapítóval 2-300. A feltöltés nem javult, a packet loss-os időszakban 2Mbitet tud kb. Azon kívül megvan a 40.

Ha csak a csúcsidőben csinálja, akkor az is visszavezethető jelszintre?

[ Szerkesztve ]

(#97124) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97123) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs tévé vedd ki az osztót, mert az üres kimenet problémát okozhat.
Elosztó nélkül hármas csillapítóval használd, elvileg 10 alatt maradnak a letöltési értékek.
Technikus hatos csillapítóval megtudja nézni de akkor a feltöltési érték eléri az 50-et ami megint nem jó.

(#97125) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97124) üzenetére


CloakedWayne
tag

Hát kíváncsi leszek. És amint kiveszem az elosztót újra kéne indítani? Vagy egyből azt kell tapasztalni amit kell? A jelszintek változását láttam újraindítás nélkül is.

Valami nagyon nem okés, vagy a hardverrel vagy az ezres csomaggal. 5 év alatt előtte 3 másik helyen semmi hasonló nem volt. Holnap remélem kiderül.

(#97126) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Először áramtalanítsd a modemet utána vedd ki az osztót, miután visszakötötted a koaxot kapcsold vissza a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#97127) dareee válasza kabelmania27 (#97111) üzenetére


dareee
tag

köszönöm a választ és tippeket. hát felhívtam a vodafone-t de semmit nem látnak, küldött a modemre frissítést és ennyi. sajnos nem változott semmi 10 ből 7 mérésnél alig van letöltés, többinél meg 300-900 Mbit körül mozog. de elvileg minden jó, de egy arukereso-n alig jönnek be a képek...

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97128) kabelmania27 válasza dareee (#97127) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Korábban volt hasonló jelenség másoknál is, hogy egy-két napig lassú volt a letöltés aztán helyrejött.

(#97129) CloakedWayne válasza dareee (#97127) üzenetére


CloakedWayne
tag

Nekem is nagyon fura úgy általánosságban az egész. Néha 10mp mire a Hue bridge reagál telóról...

@kabelmania27 A packet loss jelszint hibára utal?

(#97130) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97129) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Inkább hibás erősítő, beázott csatlakozásra vagy zajbetörés esetén szokott lenni packet loss.

[ Szerkesztve ]

(#97131) dareee válasza kabelmania27 (#97128) üzenetére


dareee
tag

hát remélem, 2012 óta vagyok ügyfél és évente 1 gondom volt eddig kb, szóval lehet pont most jött elő...azért majd holnap is hívom őket :D

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97132) gduck


gduck
addikt

Egy másik fórumról, fórumtárs kérdésére a válasz:

(#97133) szabogabor10 válasza gduck (#97132) üzenetére


szabogabor10
veterán

És ezzel ki is vágták magukat az NMHH eljárás alól. Ennyi kell ehhez.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97134) kokii


kokii
tag

Sziasztok!

November elején lejár (ismét) a hűségidőm, érdemes/lehet még próbálkozni a lemondás menüponttal ügyfélmegtartóért? (Egyébként explicite "lehet" ügyfélmegtartóként kérni?)

Melléksztori, hogy egyébként alapom lenne a lemondásra, csak nincs alternatíva, szinte minden nap elmegy a feltöltésem. :W Minden nap jelentem hibajeggyel mostantól, de megjött az első "bocsi véletlen hiba volt, és már javítottuk" levelem, előtte egy "random" router újraindulással. :DDD

(#97135) petne válasza gduck (#97132) üzenetére


petne
őstag

Az a gond, hogy rosszul értelmezik a törvényt :D

-----------------------

74. § (1) * A közszolgálati médiaszolgáltató összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani. A műsorterjesztő e médiaszolgáltatásokhoz való hozzáférésért a hozzáférés biztosításához kapcsolódó, a hozzáférés költségeit meghaladó mértékű többletdíjat az előfizetőtől nem kérhet. A közszolgálati médiaszolgáltató nem követelhet e médiaszolgáltatásai terjesztéséért a műsorterjesztőtől ellenszolgáltatást.
(1a) * A 73. § (2) bekezdésében meghatározott, digitális átviteli rendszert üzemeltető műsorterjesztő az (1) bekezdésben meghatározott lineáris audiovizuális médiaszolgáltatásokon túl köteles a közszolgálati médiaszolgáltató további három lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását is továbbítani, az (1) bekezdésben meghatározott feltételek szerint.
(1b) * A 73. § (2) bekezdésében meghatározott azon műsorterjesztő, amely egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

----------------------------

Mivel digitális rendszert üzemeltet, ezért az alap négy tv csatorna mellett további három csatornát köteles sugározni és HD-ban. Nincs ott, hogy amennyiben a műszaki feltételek adottak. :C

[ Szerkesztve ]

(#97136) szabogabor10 válasza petne (#97135) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ejha, elég keményen fogalmaz a törvény. Ezt nem tudtam. :D
Persze ha bemagyarázzák az állítólagos technikai akadályt (meg főleg azt, hogy Voda TV-n IP alapon márpedig HD-ben van benn), lehet tényleg kivágják magukat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97137) petne válasza szabogabor10 (#97136) üzenetére


petne
őstag

Nem lehet magyarázni, jelen esetben ki kell venni egy nem közszolgálati HD csatornát és a helyére kell rakni a Duna World/M4 Sport Pluszt. Ezt mondja a törvény.

(#97138) szabogabor10 válasza petne (#97137) üzenetére


szabogabor10
veterán

El lehet kezdeni tippelni, melyik csati lesz az áldozat. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97139) petne válasza szabogabor10 (#97138) üzenetére


petne
őstag

A logika azt diktálná, hogy amelyik nem magyar nyelvű, abból meg egy van, az MTV HD. Persze ilyenkor a műsorszolgáltatókkal történő megállapodásban szereplő feltételek lesznek a döntők.

(#97140) szabogabor10 válasza petne (#97139) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha az MTV Live HD repül, szerintem az MTV Rocks is vele együtt. És ezt nem szeretném.
De az lenne a legjobb, ha találnának az egyik frekin még helyet neki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97141) petne válasza szabogabor10 (#97140) üzenetére


petne
őstag

Persze ha csomagba adják oda a műsorszolgáltatóknak, akkor megeshet. De az MTV Rocks október 5-vel eleve megszűnik, MTV '90-s lesz belőle.

(#97142) szabogabor10 válasza petne (#97141) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja, hallottam sajnos.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97143) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Vodafone box: bizonyos régebbi Samsung TV-k nem érzékelik a box HDMI jelét, ha először a box van bekapcsolva (és utána a TV).
Ezért nem működik ilyen esetekben a box+TV kombinált távirányítás, mivel az először a boxnak küld jelet, majd utána a TV-nek (fordítva működne).

(#97144) peter303 válasza anglergab (#97143) üzenetére


peter303
tag

Az anyu Cisco box es uj LG Smart tevevel ugyan ez van. Ketszer volt szerelo nala (hdmi kabel csere, allitgatas) de semmit se tudtak csinalni. Azota megkellett tanulniuk a sorrendben bekapcsolast...

[ Szerkesztve ]

(#97145) F-ECT$ válasza anglergab (#97143) üzenetére


F-ECT$
titán

Ugyanez van Voda box + Sony Tv-vel is (3 éves androidos).

Dive ever, work never.

(#97146) viktorhu válasza szabogabor10 (#97140) üzenetére


viktorhu
veterán

Újabb ok az iptv-s átállás mellett. Gyakorlatilag lassan mindennek a helyét az állami csatornák foglalják el. Más kérdés, hogy ez speciális helyzet, mert a sporttévé-rajongók a legerőszakosabb tévénézők, így azért ez hangosabb lobbicsoport, mint aki mondjuk az MTV-t vagy mondjuk az NG csatornákat szeretné HD-ben nézni.

(#97147) hakuho36


hakuho36
újonc

Megjelent a DUNA WORLD/M4 SPORT+ HD DVB-C N
Salgótarján 618Mhz

[ Szerkesztve ]

(#97148) anglergab válasza F-ECT$ (#97145) üzenetére


anglergab
addikt

+peter303

Köszönöm a válaszokat.
PC-vel meg tudjátok nézni hogy ugyanez van-e?

(#97149) szabogabor10 válasza hakuho36 (#97147) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ennyit erről. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97150) petakpa1


petakpa1
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy Wi-Free andorid telefonra történő beállításakor az azonosságnál a upc-s felhasznélónevemnek csak a @ előtti részét vagy az az utánit is be kell írni?

Tehát:
A) felhasznalonev
vagy
B) felhasznalonev@upcmail.hu-t

kell az azonossághoz beírni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.