Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) dchard válasza dareee (#97748) üzenetére


dchard
veterán

Az érdekes az, hogy az SC-QAM csatornák szintre és SNR-re is rendben vannak, de az OFDM egy rakás szar. És nem a szintje gyenge hanem csak az SNR. Szinte biztos az LTE800 zavartatás. Nem tudom ez mennyire jellemző (akinél van D3.1 rakhatna be képet), de az sem véletlen, hogy a UPC-n kívül nem használja senki a 791MHz fölötti részt pontosan az LTE800 miatt.

Az már csak hab a tortán, hogy a modem gyártója szerint az SNR és a MER ugyanaz, holott távolról sem ugyanaz, dehát nézzük ezt el nekik :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97752) Marky18 válasza MiZo1990 (#97750) üzenetére


Marky18
aktív tag

Persze, csak CLI-n keresztül tesztelek, Linux Live boot alatt is néztem.

(#97753) inf3rno válasza Fox Mulder (#97738) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt kéne nézni, hogy megvan e a garantált rendelkezésre állás. Ha túl sokszor túl hosszú ideig szakad, akkor szerződést szegnek, de erre kicsi az esély. Amúgy nálunk is szakadozott, főleg amikor melegebb volt. Most ritkább.

szerk:
Ezt a 3 hibajegyes dolgot még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#97754) balage25 válasza dchard (#97747) üzenetére


balage25
senior tag

Már elindult az LTE700 is sok helyen, igy a 791 MHz alatt levő OFDM sem lesz világbajnok, ha fedetlen a hálózat.
Mivel az OFDM sokkal hibatűrőbb, igy jogosan került a zavart sávba, természetesen 192 MHz-es sávszélességgel lenne az igazi. Az analóg lekapcsolásával sem a zavart csatornák kihagyása a célravezető, hanem a fedett hálózat kialakítása és egy jó csatornaterv.

(#97755) dareee válasza dchard (#97751) üzenetére


dareee
tag

van amúgy esély javítani ezt, vagy húzzak vissza az 500-as netre valahogy?

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97756) dchard válasza balage25 (#97754) üzenetére


dchard
veterán

Áruld már el nekem hogy hol indult el a 700, amiről még az operátorok maguk sem döntötték el, hogy LTE, 5G vagy DSS lesz? Arról nem beszélve, hogy a 700MHz birtokbavétele tudtommal 2021 január 1., az AH éppenhogy csak befejezte a saját refarmingját.

A másik dolog az OFDM hibatűrése: ez persze igaz, valóban hibatűrőbb, de ha a befektetés oldalát nézed a dolognak, az OFDM modulátorok rendkívül drágák, így a gazdaságos működés ott is a tiszta sávot és a maximális kapacitás realizálását teszi szükségessé. Egy 192MHz-re képes OFDM modulátort 60MHz-en használni 256QAM-on komoly ön-tökönszúrás. Nehezen tudom elképzelni, hogy a UPC-nél analóg nélkül van annyi DVB-C és DOCSIS csatorna, hogy ennél jobb helyre nem fért már be egy normális OFDM blokk.

dareee:

Idővel biztosan javulni fog a helyzet, ahogy szépen pakolják majd át az SC-QAM csatornákat nőni fog az OFDM méret, 2-3 év és csak OFDM lesz. De hogy ez nem oldódik meg máról holnapra, az biztos.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97757) dareee válasza dchard (#97756) üzenetére


dareee
tag

hát kértem péntekre még egy szerelőt, azt mondták a telefonba lehet a modem csere megoldja...de vicces mert miközben hívtam, offline a teljes modem, rá se tudott mérni, meg se tudta nézni mi van vele, pirosan villog az internet led...

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97758) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!
A technikusok meddig szoktak dolgozni? A mai nap lenne már a 3. időpont, hogy kijöjjenek végre bekötni. Csakhogy már mindjárt 5 óra és még senki nem volt itt. 12:00 - 16:00 között lett kérve a bekötés. Augusztus 21 óta várom.

[ Szerkesztve ]

(#97759) kabelmania27 válasza Miska0330 (#97758) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
20 óráig jöhet a technikus mert létezik 16-20 órás időpont.

[ Szerkesztve ]

(#97760) Miska0330 válasza kabelmania27 (#97759) üzenetére


Miska0330
tag

Köszönöm az információt! :)

(#97761) cof válasza Miska0330 (#97760) üzenetére


cof
veterán

Én azért telefonálnék mert itt olvastam olyat is, hogy a technikusnak kvázi ki sem lett adva a megbízás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97763) kabelmania27 válasza Marky18 (#97749) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben bemásolod a következő hsz-ba a jelszint értékeket megtudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

(#97764) Miska0330 válasza cof (#97761) üzenetére


Miska0330
tag

Igen nekem volt ez. Augusztus 29.-re jöttek volna. Akkor felhívtam őket és akkor mondták hogy nem ment át a munkalap. Szeptember 9-.re kaptam időpontot. 9.-én 14:00-kor felhívtak hogy nem tudnak jönni mert nincs anyag a raktárban. Most Szeptember 29. -re kaptam megint időpontot. Eddig még nem jöttek ki. Igaz 14:00-kor én is felhívtam ma őket és az ügyintéző mondta hogy rendben van a munkalap. Felvették a munkát és fognak jönni.

(#97765) Livius válasza dareee (#97743) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem hosszútávon nagyon lassan fog ez megoldódni, lásd az általános állapotok az örökölt exUPC hálózaton az, hogy az osztásoknál sehol semmi impedancia lezárás sincs az esetek 80-90%-ában, és nem hogy a user lakásában nincs, de még a UPC elosztó szekrényeiben sem, szóval ilyen trehány állapotok mellett az 1 Gbites csomag problémamentes használata lassan egyenlő lesz az ötös lottó főnyeremény találati esélyével.

Két választásod van. Első fizeted ezt a csomagot, szorgosan küldöd nekik a hibabejelentést, és mindig a régi hibajegyet nyitatod újra, aztán majd sok hét után ha még mindig szar, akkor kéred a kötbért, és ebben az esetben akár lehet hogy 1-2 hónapig ingyen neted lesz. Ha megunják, hogy sose tudják javítani a hibádat és sok pénzt kell visszafizetniük, akkor egyszer úgy is felajánlják maguktól, hogy váltsál vissza kisebb csomagba, úgy hogy nem fog számítani semmi hűségidő meg ilyesmi. A másik opció pedig persze az, hogy Te unod meg és kivered a balhét, hogy akkor kérsz kisebb csomagot, mert láthatóan nem tudnak ezzel mit kezdeni, de az első opcióban lévő ajándék kötbértől elesel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97766) dchard válasza dareee (#97757) üzenetére


dchard
veterán

Ha az egész modem eldobja magát, az viszont nem lehet kizárólag az OFDM csatorna zavartatása miatt. Most meg nem mondom neked pontosan, hogy D3+D3.1 bondingnál mi az elsődleges csatorna, de erős a gyanúm, hogy továbbra is valamelyik D3.0 az elsődleges csatorna, tehát nem kéne dobnia akkor, ha valóban csak az OFDM zavartatás a hiba forrása.

A modem csere jó ötlet, legalább azt sikerül így kizárni.

Livius: ezt a hibát a kisebb csomagra váltás nem fogja megoldani...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97768) Livius válasza Miska0330 (#97764) üzenetére


Livius
őstag

Nem úgy van, hogy a bekötésre ha nem tudják teljesíteni a valahány X napot, akkor arra is jár a kötbér? ÁSZF-ben valami erről van nem?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97769) Miska0330 válasza Livius (#97768) üzenetére


Miska0330
tag

Igen kötbér már megy Augusztus 21.-ei bejelentéstől. Igen ám de az hogy harmadjára sem jönnek ki az nincs benne. 90 napjuk van az átköltöztetésre. Most felhívom őket, hogy mi a helyzet. Ha csak csúszás akkor semmi gond. De ha nem jönnek ki megint akkor nem leszek boldog. Eddig 3 nap szabadságomba került. Meg a mobilnet ára.

[ Szerkesztve ]

(#97770) balage25 válasza dchard (#97756) üzenetére


balage25
senior tag

Úgy gondolom nem érdemeltem ki a hangnemet amit használsz.

Nem mennék bele, hogy hol kapcsolta fel és melyik operátor.
2020.09.06-án indult az LTE700. Egy kis olvasnivaló.

A költségek egy részét teszi ki a modulátor, a másik részét pedig a licencdíj. A modulátorokat már időszerű volt minden cégnél cserélni és ezt pár éve meg is tették az egyre növekvő sávszélességigény miatt. A licencdíjat pedig csak arra kell fizetni amit használsz.

Nem is mennék tovább a parttalan vitába, sok dologban nem értünk egyet, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#97771) dareee válasza Livius (#97765) üzenetére


dareee
tag

köszönöm az infót, annyira anyagias nem vagyok, van így is 2 korlátlan mobil netem meg 10 gb-os vodafone stick, csak ne kelljen szerződés módosításért fizetni, nekem még a havidíj is maradhat...pénteken indítom a hadjáratot, egy utolsó szerelői konzultáció után :D

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#97772) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!
Na a helyzet a következő. Jó hogy hívtam őket. Úgy néz ki harmadjára sem jönnek ki bekötni. Október 14 .-re kaptam volna időpontot. Most 3 hét múlva. Ez úgy néz ki folyamatosan növekszik. Elkérte az ügyintéző a számomat. Holnap fog hívni. Mondtam, hogy oké addig nem küldöm el az NMHH -nak. De ő sem akarta elhinni, hogy harmadjára sem jönnek ki. Tegnap direkt felhívtam őket hogy ma biztos, hogy kijönnek? Ügyintéző hölgy még kérdezte is, hogy miért kérdezem mert ki szoktak menni. Elmondtam neki szépen hogy eddig kétszer nem jöttek ki. Ma kettő órakor is hívtam őket, hogy kijönnek e. Ügyintéző mondta, hogy a munakalpon az van hogy minden rendben érkezni fognak.

Most fél 6 -kor hívtam megint az ügyfélszolgálatot. 42 perc várakozás után kapcsoltak és akkor mondta, hogy mi a helyzet. Látta hogy az van a munkalapra írva, hogy 15 perce írták bele, hogy valami egészségügyi okok miatt nem tudnak kijönni. Ügyintéző sem értette, hogy ez mit jelent.

Várom egy felsőbb vezető hívását aki el fogja mondani nekem, hogy mi ez az egész viccbe illő rendszer amit eddig háromszor megcsináltak velem.

(#97773) Toth_Jani válasza Miska0330 (#97772) üzenetére


Toth_Jani
őstag

"oké addig nem küldöm el az NMHH -nak"
Mert nem hiányzik nekik egy problémás ügyfél. :)

(#97774) anglergab válasza dchard (#97747) üzenetére


anglergab
addikt

Azért ott van az OFDM ahol és azért 60 MHz, mivel ott volt és ennyi hely volt a 850 MHz-es infrán valószínűleg. Van 23+ analóg csatorna és az SD MPEG-2...

(#97775) dchard válasza balage25 (#97770) üzenetére


dchard
veterán

Az, hogy legkorábban szeptember 6-án használatba vehető nem jelenti azt, hogy bárki indított is ebben a sávban szolgáltatást.

Azt állítod elindult az LTE700 sok helyen. Akkor mutass rá, hogy hol indult el, és melyik operátor indította el. Ez nyilván nem titok. Csak a poén kedvéért végeztem ellenőrző mérést, merő véletlenségből pont olyan helyen lakom, ahonnan Budapest nagyrészére rálátni, mutatom hogy a műszer mit lát:

Röviden: semmit. A jobb szélen referenciaként ott a voda 800-as LTE-je. Persze ez nem zárja ki, hogy valamelyik szolgáltató csendben bekapcsolt két megyét vidéken, de kevéssé valószínű.

A linkelt dokumentumban több érdekesség is van, de azért kettőt kénytelen vagyok kimeleni:

1. "A mobil oldali zavartatás nem függött a HFC hálózat modulációjától"

Még szép, mert a PSD-jétől függ, és nem a modulációjától. Ehhez mérni sem kell.

2. "Az LTE700 sávban alkalmazott modulációk, hibajavítási eljárások és automatikus moduláció váltások alkalmazásával a mobil hálózat magas zavartűrésű "

Ez a HARQ és az AMC bevezetése óta alapvetés, ezér találták ki őket.

És ez lenne a két "következtetése" a KTV-LTE zavartatás vizsgálatnak. Egyiket sem a mért adatokból állapították meg, ezek egyszerű tények.

Az már csak hab a tortán, hogy nincs olyan hogy "LTE 700 sáv". B28 és N28-as sáv van, vagy magyarosan mondhatod hogy "a 700MHz-es sáv".

Illetve a 16-os diát magyarázd el nekem kérlek, mert komoly kreativitással sem jövök rá arra, hogy 192MHz-en, 4096QAM-mal hogyan jön ki a 88Megabit sávszélre 36dB-s MER mellett.

A Jóskáról annyit, hogy a Telekom vezetékes üzletágának volt műszaki igazgatójáról van szó. Egy elképesztő nagyatudású pali (talán az utolsó valóban kompetens műszaki ember vezető pozícióban), de a mobil nem az ő területe, ez sajnos kiderült. Viszont SDH-t ne húzzál nála tételként, mert 20 év után is fejből el tudja mondani a keretszervezését. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97776) Livius válasza balage25 (#97770) üzenetére


Livius
őstag

És ezzel a linkel most mégis, mit magyaráztál meg? Ez egy hatásvizsgálatról szól, meg elméleti dolgokról, semmi infó nincs benne arról, hogy a T vagy a Voda vagy a Telenor már elindította ezt is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97777) anglergab válasza dchard (#97766) üzenetére


anglergab
addikt

Az egyik ED3.0-s az elsődleges csatorna.
Elvileg OFDM nélkül is mehet az 1 Gbps. Persze a gyakorlatban kell hozzá az OFDM.
Tény, hogy rossz helyen van az OFDM... Túl magas frekvencián és ott az LTE800 is.

(#97778) Livius válasza dareee (#97771) üzenetére


Livius
őstag

Ebben a témában nem az anyagiasság miatt kell nyomni ezerrel a kötbér igényt, hanem azért hogy a szolgáltatók végre észre vegyék, hogy amiért fizetnek a userek nekik, azért szolgáltatni is kéne normálisan, nem pedig elmismásolni a dolgokat és csak a kamu marketing számokat röptetni a Gigiás netekről a reklámokban. Egy multi csak akkor változtat az ilyen "leszarjuk a hibás dolgokat" problémákon, ha már azt a pénztárcája is bánja.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97779) anglergab válasza dchard (#97766) üzenetére


anglergab
addikt

Volt olyan, akinél nem volt OFDM felkapcsolva, jellemzően 620 Mbps körül mért (azaz ED3.0, 1 Gbps limittel). Ezzel meg is volt a gigabites kapcsolat garantált minimuma és a korábbi 500-as csomagjánál többet mért jellemzően :)
De természetesen ezek nem jelentik azt, hogy minden rendben a gigabites kapcsolattal. Kell tudnia a rendszernek a kínált sebességet is (azaz 950 Mbps körül - gigabites Ethernet a szűk keresztmetszet -, ha elég jó az otthoni hálózat és PC) és nem csak hajnalban pár óráig...

[ Szerkesztve ]

(#97780) Livius válasza anglergab (#97779) üzenetére


Livius
őstag

Jah, ezzel a fórumtárs esetével végül mi lett? Végül is kiderült, hogy a hálózata nem is alkalmas a kínál 1 Gigabit/s-re, de gond nélkül kiadták rá neki a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97781) dchard válasza anglergab (#97777) üzenetére


dchard
veterán

Sejtettem. Persze hogy a modem vendor hogyan kezeli, ha egy ilyen szituációban eltűnik vagy nagy arányban romlik a komplett OFDM blokk, azért az megint más kérdés. Érdekes lenne tudni, hogy a UPC-nek hol a PLC-je ebben a 60MHz-ben.

Egyébként kösz a felvilágosítást, nem tudtam, hogy van még ennyi analóg csatorna, meg mpeg2 SD. Így valóban nehézkes lehet elhelyezni egy teljes szélességű OFDM blokkot.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97782) anglergab válasza anglergab (#97713) üzenetére


anglergab
addikt

A Wi-Free-n már 2 napja nem volt azonosítási hiba (korábban naponta sok tucatszor előfordult).

(#97783) Livius válasza dchard (#97781) üzenetére


Livius
őstag

Analóg csatornában és MPEG2 SD-ben szerintem közel 10 éve nincs semmi változás. Szerintem minden, ami nem HD csatorna az a Voda-nál MPEG2 SD (ez rengeteg csati) és van 20-30 analóg csati is sajna.

pontos számok: 117 db MPEG2 SD, 44 db H264 HD [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97784) anglergab válasza Livius (#97780) üzenetére


anglergab
addikt

Felkapcsolták a szegmensében az OFDM-et.

(#97785) anglergab válasza Livius (#97783) üzenetére


anglergab
addikt

Jelenleg az analóg + DVB-C TV = 2.5 Gbps-nyi ED3.0/D3.1 256QAM letöltési kapacitással.

Ezen felül az ED3.0 750 Mbps (15 csatorna, 256QAM) vagy 1200 Mbps (24 csatorna, 256QAM), a D3.1 pedig plusz 400 Mbps (60 MHz, 256QAM) vagy 600 Mbps (60 MHz, 4096QAM).
D3.1 esetén mindig 24 db ED3.0 csatorna van (azaz min. 1600 Mbps , max. 1800 Mbps).

[ Szerkesztve ]

(#97786) balage25 válasza anglergab (#97777) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem a tény az, hogy a legjobban az OFDM bírja a strapát. Mit tennél a helyére?

(#97787) anglergab válasza balage25 (#97786) üzenetére


anglergab
addikt

Max. OFDM-et tennék: 2 x 192 MHz (4 Gbps).

[ Szerkesztve ]

(#97788) balage25 válasza Livius (#97776) üzenetére


balage25
senior tag

Segítek. 3. dia 2. mondat.

#97787) anglergab

megértem, de a jelen helyzetre gondoltam. Nincs nagyon hely, ezért ez a legkézenfekvőbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#97789) anglergab válasza balage25 (#97788) üzenetére


anglergab
addikt

Csökkenteni kellene az analóg és MPEG-2 (az összes SD!) csatornák számát. De valószínűleg sok a régi SD mediabox és CRT TV...

OTT TV lenne a legkézenfekvőbb, de ahhoz Vodafone mediabox, HDMI-s TV, UTP kábelezés, technikai internet, külön DOCSIS modem CSAK a TV miatt (ha nincs internet/telefon előfizetés), licenszek, cache szerverek stb. kell.

Max. 850 MHz-es rendszeren nem igazán lehet egyszerre sok csatorna analóg, MPEG-2 SD, MPEG-4 HD TV-n, 24 db ED3.0, D3.1 (OFDM).

[ Szerkesztve ]

(#97790) gduck válasza szabogabor10 (#97735) üzenetére


gduck
addikt

Nálam megint akad össze-vissza a tegnapi Bezár a bazár :(

(#97791) balage25 válasza anglergab (#97789) üzenetére


balage25
senior tag

Úgy gondolom, logikusan azok következnek majd amiket írsz. A régi boxok kivezetésre kerülnek, remélem, a horizon box is. Jöhet az analóg lekapcsolás es MPEG-4 átallás is. Ezeket követheti a dipex csere a feltöltés emeléséhez. Ha eléggé jó ütemben történik, akkor végig is mehet a folyamat, ha nem , akkor reméljük az optikára való átallást.

(#97792) anglergab válasza balage25 (#97788) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek tesztek lehettek (azaz nem kereskedelmi üzem valószínűleg).
A leírásban egyszer LTE, máskor 5G szerepel a 700 MHz-nél.

(#97793) anglergab válasza balage25 (#97791) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, már a DVB-T is MPEG-4-gyel indult (pedig volt sok MPEG-2-es eszköz).
Illetve ott lett először HEVC.
Igaz, ott a legkevesebb a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#97794) picsirti válasza gduck (#97790) üzenetére


picsirti
tag

Nálam is volt ma probléma a visszanézővel, de nem annyi, mint régen.

(#97795) cof válasza anglergab (#97789) üzenetére


cof
veterán

Szép fokozatosan el lehetne kezdeni egyébként. Mondjuk még az idén csökkenteni csak a közszolgálati csatornákra, jövőre meg teljesen kivezetni az analógot. De hát nagyon ragaszkodnak hozzá. Teljesen rendben lezajlott a DVB-T átállás is, pedig ott szerintem sokkal hátrányosabb helyzetben voltak az emberek mint egy városi TV ügyileg. Meg jó régen is volt, ma már a TV árak is sokat zuhantak.

Nekem az 50 cm Samsung LCD TV került akkor 60 ezerbe, csak analóg tuner van benne, HDMI 0, 1 db DVI-D portja van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97796) anglergab válasza cof (#97795) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, van olyan szolgáltató, ahol már se analógra, se DVB-C-re nem lehet előfizetni. Ez logikus, gondolom vezetékes telefonnál is így lehet (analóg, digitális/ISDN esetén).

A TV "ISDN-je" a DVB-C, a mobilé pedig a GSM.

Az IPTV-hez viszont mediabox kell. Ahogyan a VoIP-hoz is kell HGW (SIP). Illetve mindkettőnek kell technikai internet/modem.

[ Szerkesztve ]

(#97797) balage25 válasza anglergab (#97792) üzenetére


balage25
senior tag

A prezentáció, amit linkeltem, előre vizsgálta a 2020.09.06-os bevezetés után feltételezhető kockázatokat. A végén táblázatba foglalta a szimuláció során mért eredményeket.

NMHH, Telekom.... nevében kiadott anyagot a kábelszövettség oldalán érdemes hitelesnek tartani.

[ Szerkesztve ]

(#97798) Livius válasza balage25 (#97788) üzenetére


Livius
őstag

Most komolyan, a T által csinált elméleti számításra gondolod, hogy már van működő LTE700 hálózat? Amit linkeltél, szerintem abban nincs is mérési eredmény semmiről csak számolások. Fogadd el, hogy ez még nincs, nemrég linkeltek is egy budapesti spektrum mérést, és felesleges azt spekulálni még valakinél, hogy ez zavarja a koax hálózatát a környéken.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97799) szabogabor10 válasza gduck (#97790) üzenetére


szabogabor10
veterán

Most ugyan nem teszteltem este a visszanézőt, de az élő adás teljesen rendben volt, a csativáltások is nagyon gyorsak maradtak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97800) dchard válasza anglergab (#97796) üzenetére


dchard
veterán

Nem a DVB-C-vel van a probléma, hanem az analóggal meg az MPEG2-vel. Érdemes azt is számításba venni, hogy ha bővül D3.1-re a visszirány, akkor még kevesebb spektrum lesz előre irányban: 258MHz-től 860-ig, amiből a valóban jól használható rész véget fog érni 700MHz-nél. Persze bővíthetnek felfelé 1200MHz-ig kapacitást, de az LTE800 felett is ott a 900-as sáv, tehát összességében mondhatjuk hogy a 700-960MHz-es sáv kevésbé kívánatos. Nincsenek illúzióim, tele fogják tolni OFDM-mel ezeket a részeket is hely híjján. Érdekes lesz látni, hogy a többségnél tud-e ez jól működni, illetve mekkora kapacitást buknak el ezekben a sávrészekben a szolgáltatók. Nyilván egy rossz eredményből nem lehet következtetést levonni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.