Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98801) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Tegnapi nap véget ért a közel 2 hónapos átköltöztetés eseményei. Ötödik időpontra kijött Isaszeg -re a technikus bekötni a netet és a TV -t. Nagyon rendes volt és szépen igényesen bekötötte.

Előzmények:
Még Augusztus 21 .-én kértem a szolgáltatás átköltöztetését az új címemre.

Augusztus 29 .-én délután nem jöttek ki, mert nem ment át a munkalap.
Szeptember 9. -én nem jöttek ki, mert anyaghiány volt.
Szeptember 23 .-án nem jöttek ki valami egészségügyi gond miatt
Október 5. -én pedig munkaerő hiány miatt.

Ami rossz volt, hogy mind a 4 időpontra szabadságot vettem ki. És otthon vártam őket.

Kötbérigény az már Augusztus 29 .-én el lett indítva.

Végül volt egy rendes ügyintéző aki hétfőn felhívott, hogy keresett nekem időpontot, hogy ne November 4 .-én jöjjenek ki ami a következő időpont lett volna, hanem Október 14 .-e szerda délutánra kaptam időpontot.

Utólag köszönöm az ügyintézőnek is hogy, segítőkész volt. Illetve a technikusnak is, hogy igényes munkát csinált. A régi Vodafone Boxom is ki lett cserélve. Annyival másabb, hogy a távirányítón már dedikált Netflix, HBO, Amazon Prime gomb van rajta. A fehér Connect Box -om is ki lett cserélve az új fekete Vodafone Compal -ra. Mivel a Vodafone Box és a HGW is az ablak mellett van, így az oszlopról bejövő fekete kábelre lett rakva a kettes elosztó. Egyik a Vodafone TV -be a másik a Compal HGW -be megy. Végül rakott egy csillapítót is és minden rendben volt. 100% a jelminőség. :R

(#98802) kabelmania27 válasza Miska0330 (#98801) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szuper. Milyenek lettek a modem jelszint értékek?
Nézd meg hány dB-s csillapító van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#98803) degec


degec
senior tag

Tisztelet, még egy kérdés bocsi..
https://www.horizon.tv, ugye ez még most is van, de mindenkinek jár ingyen ? csak az ex upc-s ügyfélszámommal reggelek és kész is ? Újra szerződtem a Vodával otthoni cuccokra, és már a horizon tv-ért egy vasat sem kérnek el, nincs a szolgáltatások felsorolásánál a számlán..csak ezért kérdezem..köszönöm ! :R

(#98804) cof válasza degec (#98803) üzenetére


cof
veterán

CI+ kártya vagy Horizon BOX mellé jár még elvileg, de hamarosan megszűnik állítólag.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98805) aradebil2 válasza Miska0330 (#98801) üzenetére


aradebil2
senior tag

na bakker, akkor azt hiszem én is próbálom hivogatni majd a 1270-et, hátha kapok egy segitőkész ügyfélszolgálatost aki talál nekem egy üresedést :Y

(#98806) anstalt


anstalt
csendes tag

sziasztok,

végigolvastam a korábbi hozzászólásokat és nem találtam a kérdésemre választ, ezért kérdezek:

a budapesti 13. kerületben van egy újonnan bekötött gigabytes Vodafone előfizetésünk, a ház koaxos, voltam a pincében a szerelővel. kaptunk egy szép szürke Arris Touchstone TG3442DE boxot, amit egészen tegnapig nem tudtam modem (bridge) módba tenni, hiába akartam a saját routerünket (Asus RT-AC86U) használni. az AT box nem túl penge, ha a wifis hálózatról van szó... otthoni munka miatt 2 laptop, 4 telefon és akkor nem számolom a tévét, tabletet, mosógépet...

tegnap a 1270-nel sikerült eljutni oda, hogy távolról modem módba tették az AT boxot: először át kell raknia a készüléket IP4 módba, majd kapnia kell egy spéci konfig fájlt, hogy csak modemként működjön. ez két telefonból meg tudtuk oldani, negyed óra múlva mögé tudtam tenni a saját routert, minden szép. :)

viszont arról nem találok semmilyen adatot, hogy mit kell megadnom a router WAN oldalán. ha simán automatic módban hagyom, akkor egy idő után megszakad a net a wifis eszközökön, wifi kapcsolat van, de net nincs. egy gyors átállítás staticra és vissza automaticra megoldja, de nem véglegesen:

amit szeretnék elérni: AT box modemként --> Asus router --> stabil és használható wifis lefedettség.

köszönöm szépen a segítséget előre is,
Szabolcs

(#98807) Miska0330 válasza aradebil2 (#98805) üzenetére


Miska0330
tag

Igen azt nem írtam, hogy az ügyfélszolgálatossal akkor beszéltem mikor harmadjára nem jöttek ki vagyis Szeptember 23. -án. Csak most tudott szabad helyet találni hétfőn. De így is rendes volt hogy keresett nekem. Közbe mondta is, hogy látja a profilomba hogy sok galiba volt.

(#98808) bigdady válasza bigdady (#96774) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy hónap telt el és elkezdte az új cserélt connect box is szaggatni a netet. Lehet fektetve nem bírja?

[ Szerkesztve ]

(#98812) F-ECT$ válasza #72445440 (#98810) üzenetére


F-ECT$
titán

Tilos? Mert mi van benne? :)

Dive ever, work never.

(#98813) aradebil2 válasza #72445440 (#98809) üzenetére


aradebil2
senior tag

Én adnék azonnal 20 ezret a Vodának, csak kössék be az internetet asap, mert bármikor hazavághatnak home officera, és akkor nekem vége a dalnak. És egyszerűen nem értem, hogy kétszeri hibás munkafelvétel után miért nem tudnak az egyik alvállalkozójuknak adni +1 címet vis maiorra hivatkozva, ennek a plusz költségét meg ha nagyon g*cik akkor levonják a két ügyfélszolgálatos gyerek fizujából, de mint írtam az sem érdekelne, ha rám terhelnék.
Egyébként az előző lakó (illetve akivel dolgoztatott) felújítás közben az ajtó kivételekor vágta el a kábelt kint a folyosón, most az ajtómtól kb. 10 centire ér véget a kábel (de a leágazásom megvan). Most ha én abból a 30 centis kábelből leblankolok még 2 centit már nem mindegy nekik? És nyilván visszabontom mire jönnek megcsinálni :D De nyilván fúrkálás előtt kint fogom letesztelni, hogy egyáltalán "meleg"-e az ér.

(#98816) cof válasza #72445440 (#98811) üzenetére


cof
veterán

Hoppá. Csak abból indultam ki, hogy van akinek elvették utólag, és van akinek VTV BOX mellett is van, mert Horizon BOX vagy CI kártyája is van a VTV mellett. Nem vagyok naprakész, mivel nem a Vodafone-nál dolgozom, szóval bármikor változhatnak a szabályok.

De a jelen állás szerint még jár: [link]

"A Szolgáltatás leírása
A Horizon Go egy online adatfolyam alapú, úgynevezett HTTP Live online-streaming (HLS) szolgáltatás, amely
segítségével a Szolgáltató digitális kábeltelevízió alapszolgáltatásainak Előfizetői/felhasználói, az arra alkalmas
internetes megjelenítő eszközökön az adott hálózati és technológiai feltételek teljesülése mellett használhatják
a Szolgáltató digitális kábeltelevíziós csatornakínálatában elérhető dedikált tartalmakat.
A Szolgáltatás meglévő digitális kábeltelevízió alapszolgáltatási csomag/előfizetés mellett érhető el"

Nincs sehol sem kitételként leírva, hogy ha van VTV-d is kártya vagy Horizon BOX mellett akkor nem jár. Szóval az nálad egyedi hiba, járj utána.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98817) pjen válasza #72445440 (#98814) üzenetére


pjen
félisten

A talpán vannak furatok,én két kampós szöggel rögzitettem egy szekrény belső oldalára, fekve.

(#98818) NoOne1976 válasza aradebil2 (#98813) üzenetére


NoOne1976
őstag

És az nem megoldás, hogy a 20ezerből (már ha úgyis rászánnád), addig mobilnetet veszel, és arról home office-ozol?

(#98820) degec válasza cof (#98804) üzenetére


degec
senior tag

wow ez komoly megszűnik egy ilyen menő szolg, hogy webről nézem a tv-t ? :F ez olyan mint a hbo cucca pedig..hol írják ezt. ? :R

(#98821) pjen válasza degec (#98820) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még van GO, de win alatt már nem megy.Droidon semmi baja.

(#98822) cof válasza degec (#98820) üzenetére


cof
veterán

Már nyár végére ígérték, de megcsúsztak. Nincs konkrét hivatalos időpont. [link] [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98823) blakey válasza degec (#98820) üzenetére


blakey
titán

Nem szűnik meg csak átalakul. :D Mindenkinél Vodafone TV lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98824) ArthurShelby válasza aradebil2 (#98813) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a helyedben begyűjteném a technikusok telefonszámát, itt a fórumon biztos van pár embernek (voltak náluk dolgozni), és kis ösztönző pénzért cserébe hátha hamar beiktatnak soron kívül.
Sajnos a magyar társadalom (és az egész világ) így működik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#98825) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ha felmondom a szerződést ( lassan egy éve lejárt a hűség ) miket kell leadnom? Illetve elég ha beviszem ezeket az eszközöket a legközelebbi Vodafone ügyfélszolgálatra? Még annak idején UPC-vel szerződtem.

(#98826) cof válasza smiti (#98825) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Ott ügyfélszolgálaton le lehet mondani igen. Azokat kell visszaadni amit adtak. Modem és adaptere, TV BOX és távirányítója, vagy CI+ modul és kártya ha volt. A LAN kábel a modemhez, meg amit beépítettek nálad koax-ot az marad minden.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98827) DiXoN008


DiXoN008
tag

Sziasztok,

11. kerületben megint nincs net. TV viszont most igen. Másnál nincs most kiesés?

(#98828) DiXoN008 válasza DiXoN008 (#98827) üzenetére


DiXoN008
tag

Közben már betelefonáltam és központi hiba gyanúval felvették :(

(#98829) inf3rno válasza cocka (#98790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem megoldható, elvileg egy tévé egyszerre csak egy csatornát tud kikódolni ugyanazzal a kártyával, és úgy van tervezve a hardveres része, hogy ne nagyon tudjál belenyúlni. Ugyanazt a csatornát több tévére kiküldeni meg értelmetlen, hacsak nem kocsmáról van szó, ahol több tévén megy a focimeccs.

Buliban hasznos! =]

(#98830) inf3rno válasza aradebil2 (#98805) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kötbér igényt ugye jelezted te is?

Buliban hasznos! =]

(#98831) aradebil2 válasza inf3rno (#98830) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nem, őszintén szólva nem olvastam el a szerződésemet az affér után, hanem egyből mentem az ügyfélszolgálatra panaszt tenni, és jelezni hogy nem vagyok hajlandó sem a költöztetést, sem a kábelezés, sem a kieső időszakért fizetni. De akkor amint elérem a 1270-et (ma még egyszer se sikerült a menüig eljutnom) jelzem ezt is, köszi! (és utánanézek a kötbér feltételeinek a szerődésemben). Köszi!

(#98832) inf3rno válasza aradebil2 (#98831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kötbér elvileg több, mint a havidíj. Végső esetben azt tudod csinálni, hogy veszel mobilnetet, ha tényleg home office-ra kerülne a sor.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#98833) aradebil2


aradebil2
senior tag

Hát ez egészen elképesztő, végre kapcsolt a 1270, egy nagyon kedves modorú fiatalemer közölte, hogy a tegnap rögzített október 29-e egy hibás időpont, és most november 6-ra tud időpontot adni :C :C :C Szerinte kötbérről pedig ne beszéljünk (bár rögzítette a kérésemet), ugyanis van szolgáltatás a kábelemben :DDD Szóval nincs más hátra, előre, megyek F-csatiért a legközelebbi műszaki boltba. Azt mondta hívjam még őket hátha lesz közelebbi időpont, ma is ez lett volna a cél, 8 napot buktam :D Bár gondolom ismét nem derült volna ki, hogy az október 29-e bukta, ugyanis NULLA visszajelzést küldenek bármiről ezek a mocskok (se myvodafone, se email, telefon, sms stb)

(#98834) aradebil2


aradebil2
senior tag

Ha bárkinek van elérhetősége UPC-s technikushoz Budapesten kérem ne tartsa magában!

(#98836) cof válasza aradebil2 (#98833) üzenetére


cof
veterán

Kabaré...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98838) aradebil2 válasza aradebil2 (#98834) üzenetére


aradebil2
senior tag

jogos! szerk: Ha bárkinek van elérhetősége UPC-s technikushoz Dél-Pesten (Csepelen) kérem ne tartsa magában!

(#98839) F-ECT$ válasza blakey (#98823) üzenetére


F-ECT$
titán

Ami egyébként nálam azért sokat javult az elmúlt időben, bár még messze nem tökéletes. Ma néztem Giro-t rajta, 3 óra alatt kb 2x állt csak meg.

Dive ever, work never.

(#98840) cocka válasza cof (#98826) üzenetére


cocka
veterán

Ha kell, akkor miért van annyi médiaboxos meg modemes hirdetés a jófogáson meg a vaterán pl.?

és adaptere

Hú mekkora érték. Egyébként is kidobtam mert tönkrement. Azóta sajátot használok, az meg túl drága volt ahhoz, hogy csak úgy odaadogassam.

És mi szükségük van régi eszközökre? Úgy se értékesítik már, mondván elavult.

(#98841) cof válasza cocka (#98840) üzenetére


cof
veterán

Azokért valakin bevasalták az árát, vagy próbálják. De olyan is van amikor eszközt cserélsz, a szerelő nem viszi el a régit, vagy saját beüzemelésnél te nem juttatod vissza a régit.

Nekem egyedül a PaceHD Scart kábelt adták vissza, hogy nem kell. Én vittem mindent a dobozában vissza, de a dobozokat is rámsózták.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98842) cof


cof
veterán

VTV-n az RTL és TV2 csoport műsorait nem lehet előretekerni és megállítani. Ezt meg tudja valaki erősíteni vagy cáfolni?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98843) cocka válasza cof (#98841) üzenetére


cocka
veterán

Ha úgy is elektronikai hulladékba megy, akkor nem mindegy, hogy visszaviszed-e vagy sem? Amennyit hónapról hónapra beszednek az ügyfelektől, abban simán benne lehetne az eszközök ára is. Feltételezem egyik sem több százezres tétel, már csak az adapter minőségéből kiindulva.

(#98845) tomp válasza cof (#98842) üzenetére


tomp
félisten

Igen!
Tegnap néztem vissza a honvédségi pilótahölgyekről (ejjha!) szóló Fókusz részt és "A tekerés nem engedélyezett" üzenetet kaptam mikor oda akartam ugrani.
Lehet mostanra tudták normálisan bekonfigurálni a vodás visszanézőt.

(#98846) Miska0330 válasza kabelmania27 (#98802) üzenetére


Miska0330
tag

Üdv!
Mellékelném a jelszinteket:

A csillapító amit berakott az 6 dB.

(#98847) kabelmania27 válasza Miska0330 (#98846) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
3dB-s is elég lett volna, azért került be a csillapító, hogy 10 alatt maradjanak a letöltési értékek.
Modemhez vagy az osztó bemenetére került a csillapító?

[ Szerkesztve ]

(#98848) Miska0330 válasza kabelmania27 (#98847) üzenetére


Miska0330
tag

Köszönöm az információkat!

Az osztó bemenetére került a csillapító.
Többet is próbált, de végül a 6dB -s maradt.

(#98849) kabelmania27 válasza Miska0330 (#98848) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, akkor a hatos a jó.
Tavasszal/nyáron érdemes figyelni az értékeket mert előfordul, hogy magasabb lesz a feltöltés és alacsonyabb a letöltési érték, amennyiben a feltöltési érték eléri az 50-et érdemes kivenni a csillapítót.

[ Szerkesztve ]

(#98850) Miska0330 válasza kabelmania27 (#98849) üzenetére


Miska0330
tag

Köszönöm erre figyelni fogok.

Annak örülök, hogy közvetlenül az oszlopról bejövő kábelre került a csillapító és utána már az osztó, vagyis nincs közte semmilyen csatlakozás. Bízom benne, hogy így mindig is jó lesz a jelszint. Előtte a 8. kerületben a körúton voltam UPC előfizető. Ott is rendben volt minden. Nem voltak toldások. Így mindig jött az 500-510 Mbit stabilan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.