Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) gregory91 válasza anglergab (#97393) üzenetére


gregory91
senior tag

Na ugye hogy hatással van a HDMI-re.Csak a felskálázással kapcsolatban az a bajom hogy így olyan kamu hatást ad az egészre az SD csatornák szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#97402) base-soft válasza @matthew@ (#97386) üzenetére


base-soft
lelkes újonc

Az infláció mértékével emelhetnek, nem többel. Te magad pedig miért kötnél ugyanarra drágábban? Én is azt tapasztaltam, hogy telefonon roszabb ajánlatot adtak, mint ami a honlapon megjelent. Ekkor visszamondtam a telefonos igényt, majd miután visszateszteltem hogy ezt felfogták, megrendeltem kedvezményesebben.

(#97403) kabelmania27 válasza @matthew@ (#97386) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ne fogadd el az ajánlatot.
Ha felhívod a 1270-es számot lemondás menüpontban kedvezőbb ajánlatot kaphatsz, nem kötelező elfogadni az ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#97404) Louro válasza anglergab (#97336) üzenetére


Louro
őstag

Az extra infók.

VPN kliens: Big-IP
ISP router: Connect Box (1 éve telepítették). Nincs más router. Modem mód nem preferált, mert van itt egy asszony is, aki szintén itthonról dolgozik.

IPv4 van.

A programban a Connect-re kattintva: Your session could not be established. .... The network from which this connection was established seems not secure....

A logban rengeteg bejegyzés látható egy-egy próbálkozás során. Van pár Warning és Error.
Képernyőfotót nem küldenék, ha nem gond. :)
Az első warning-ból: \BrowserContainer.cpp(itt egy szám), CBrowserContainer: CleanupHTMLDocument, Failed to get IHTMLDocument2 pointer, .....
Az első error-ból: \uwebbrowserparser.cpp(itt egy szám, nem ugyanaz), UWebBroserParser::Invoke, Authentication failed - redirect (0xszámok)
Többi error-ból: "CAppTunnelEx:: OnOpeningSessionComplete, Authentication failed"
""CStandaloneDoc:: setState, Session State changed to 'Itt egy szám' "

Az utolsó események warning-ok.
Mindegyik úgy kezdődik, hogy "\_registry.cpp(számok), GetRegistryAsDWORD(), error reading value = .... "

Állítólag minden rendben a szoftverrel. Meg másik internethálózattal működik, csak a Vodással nem :/

Remélem van használható infó ebben....Ha nincs, esetleg milyen kulcsszót keressek?

Mess with the best / Die like the rest

(#97405) anglergab válasza gregory91 (#97401) üzenetére


anglergab
addikt

De a TV (azaz ha a belső dekóder a forrás) is skálázza és posztprocesszálja. Szerintem az SD-ket biztosan szebben jeleníti meg és skálázza a Vodafone box, mint a TV-k belső tuner/dekódere.

(#97406) CloakedWayne


CloakedWayne
tag

IPv4-re hogyan tudok váltani?

(#97407) cof válasza CloakedWayne (#97406) üzenetére


cof
veterán

Fel kell hívni a 1270-et és kérni kell, hogy tegyenek át.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97408) anglergab válasza Louro (#97404) üzenetére


anglergab
addikt

Meg kellene pingelni a szervert.

(#97409) NoOne1976 válasza anglergab (#97397) üzenetére


NoOne1976
őstag

OTT-n megy nálam. (Miskolc)

(#97410) szabogabor10 válasza NoOne1976 (#97409) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na, ott is van D3.1.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97411) anglergab válasza szabogabor10 (#97410) üzenetére


anglergab
addikt

Van olyan terület, ahol van D3.1, de nincs OTT/DVB-C van.

(#97412) tomp válasza anglergab (#97411) üzenetére


tomp
félisten

Jelen!
ED3.1 elérhető de DVB-C van...

(#97413) anglergab válasza tomp (#97412) üzenetére


anglergab
addikt

Reméljük hogy ahol D3.1 van, ott lesz OTT is, mert elbírja a rendszer.

Valakinél ED3.0-ás területen van OTT?

[ Szerkesztve ]

(#97414) szabogabor10 válasza tomp (#97412) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bár szerintem sose tudjuk meg a logikájukat, de nálad asszem nem az első körben lett D3.1.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97415) szabogabor10 válasza cof (#97292) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem Voda az Eutelsat-ról veszi, ahol eleve alacsonyabb a bitráta. Egyik viharnál vodánál minden királyi csati meghalt, Diginél pedig nem volt gond, ők BIX-ből kapják a jelet. Többi királyi csatin is ilyesmi a bitráta?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97416) pogi1


pogi1
tag

OTT-n megy nálam. (Újpest)

(#97417) Louro válasza anglergab (#97408) üzenetére


Louro
őstag

Ping 8.8.8.8 működik VPN nélkül. Amire "csatlakozna" a VPN, azt nem ismerem. Beállításokban nem látszik.

Mess with the best / Die like the rest

(#97418) cof válasza szabogabor10 (#97415) üzenetére


cof
veterán

Igen gyengébb az UPC. Most az M4 Sporton élő meccs van, ott nagyjából egyforma, gondolom az élő miatt. Próba 1 perces felvételekkel.

M4 HD

UPC: 10.5 Mbit/s
Digi: 10.9 Mbit/s

M2 HD (valami rajzfilm megy)

UPC: 7459 kbit/s
Digi: 9469 kbit/s

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97419) szabogabor10 válasza cof (#97418) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Úgy tűnik, az M4-nek műholdon is magasabb a bitrátája a csati sport jellege miatt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97420) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

(#97421) anglergab válasza szabogabor10 (#97419) üzenetére


anglergab
addikt

Műholdon jut egy csatornának 10-15 Mbps? Hány Mbps a műholdas MUX? DVB-T-n kb. 22 Mbps egy MUX, T2-n meg 30 Mbps körül.

[ Szerkesztve ]

(#97422) szabogabor10 válasza anglergab (#97421) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jut. Astra-n elég sok ilyen csati van (720p-ben).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97423) Mulholland válasza pogi1 (#97379) üzenetére


Mulholland
tag

Köszönöm neked is, meg mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre. és szerintetek kitől lehetne érdemben megkérdezni, hogy OTT vagy DVB-C csatlakoztatnák e az új boxot. Mert a mostani ügyfélszolgálat enyhén szólva sem áll a helyzet magaslatán. Én nem is értem, hogy milyen képzést kapnak ezek. Mert igazából az általánosságokon kívül semmiben nem tudnak érdemben segíteni mostanság (a UPC-nél nekem felkészültebbeknek tűntek az ügyintézők). A szerelők meg alvállalkozók, azért ők még annyira sem kompetensek az ügyekben.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#97424) peter303 válasza Mulholland (#97423) üzenetére


peter303
tag

Ahogy a forumot olvasom (es nalam is) exUPC teruleten az elo adas DVB-C a musor visszajatszas es felvetelek OTT. Nincs semmi amivel ezen valtoztatni lehetne (nem opcio).

Nehany esetben fokent mar a teszt idoszakban resztvevoknel maradt az elo is OTT.

[ Szerkesztve ]

(#97425) Mulholland válasza peter303 (#97424) üzenetére


Mulholland
tag

Hát pedig itt meg éppen írják többen is, hogy náluk OTT van...

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#97426) szabogabor10 válasza Mulholland (#97425) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mi még a DVB támogatás előtt kértünk boxot, és néhányunknál máig OTT-n maradt. Arról még nem nagyon van tapasztalatunk, hogy újaknak hogy megy. Jó eséllyel DVB-n.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97427) Mulholland válasza szabogabor10 (#97426) üzenetére


Mulholland
tag

Ok, erre szerintem az ügyfélszolgálatnak kéne egzakt választ adni. Csak nincs olyan ember náluk, aki valóban képben lenne a technikai feltételekben. Ami elég fura. Valaki náluk hadakozik a koax mellett, mondván, hogy az egy biztosabb szolgáltatási mód, mint az UTP. Mivel ha ingadozik az internet, akkor kockásodhat a kép...

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#97428) anglergab válasza Mulholland (#97425) üzenetére


anglergab
addikt

Az új bekötés DVB-C.
Akkor van esély az OTT-re, ha valaki nagyon korán rendelte (akkor mindenkinek OTT volt), vagy Budapesten van, vagy D3.1-es területen van, vagy Telekomos területen van.
Egyéb esetben (azaz a leggyakrabban) DVB-C.

(#97429) cof válasza Mulholland (#97423) üzenetére


cof
veterán

Hivatalosan csak Telekom területen van OTT mivel ott nincs koax kábel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97430) Mulholland válasza anglergab (#97428) üzenetére


Mulholland
tag

Hát momentán nálunk minden nagyobb szolgáltató elérhető. Így T-COM is.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#97431) falcon1


falcon1
csendes tag

Sziasztok!
Ez valami büntetés vagy terelés a régi DVB-C box használóknak, hogy 9 HD csatorna csak vario csomagban vagyis Vodafone TV-vel érhető el?

Ha félreteszem a kicsinyes problémáimat, hogy plusz kábel a boxhoz, a felvételek csak 90 napig maradnak meg, nincs folyamatos kép tekerés közben, akkor is van egy tucat csatorna, ami csak élőben nézhető, köztük M4, M5, Spíler2, CNN, BBC. Nem látom a pluszt, ami ezeket kompenzálná és afelé hajtana, hogy váltsak. De lehet, hogy ezek csak kis réteget (ad abszurdum csak engem :)) foglalkoztató dolgok...

(#97432) peter303 válasza Mulholland (#97427) üzenetére


peter303
tag

Telekom teruleteken van meg csak full OTT uj belepoknek. Nehany korai VTV felhasznalonal ugy hagytak (ez tobbszor tema volt de semmi logika nem latszott benne) A technikai dolgok sose voltak az ugyfelszolgalat erossegei...

[ Szerkesztve ]

(#97433) tomp válasza anglergab (#97428) üzenetére


tomp
félisten

A kerületben én voltam az első VodaTV boxos. Mégis átraktak...

(#97434) Mulholland válasza peter303 (#97432) üzenetére


Mulholland
tag

Hát nekem a lényeges dolog az, hogy jobb legyen a képe mint a Cisco-nak, igazából így mindegy hogy hogyan jönnek technikailag az adások. Ahogy olvasom ezt nagyjából teljesíti az új box. Így teszek majd vele egy próbát.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#97435) anglergab válasza cof (#97429) üzenetére


anglergab
addikt

De van ott is HFC terület (Telekom koax kábel).

(#97436) anglergab válasza Mulholland (#97430) üzenetére


anglergab
addikt

Olyan telekomos területen van Vodafone OTT, ahol a Vodafone szolgáltat (azaz a telekomos koaxon vagy optikán jön a Vodafone szolgáltatása).

(#97437) cof válasza falcon1 (#97431) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Épp erről beszélgetünk most, hogy csak OTT-n lesz több csatorna, az meg hivatalosan csak Telekom területen érhető el. UPC területen nincs Vario csomag csak Comfort meg Premium.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97438) anglergab válasza Mulholland (#97434) üzenetére


anglergab
addikt

DVB-C-n is jobb a képe, de OTT-n még jobb (az a legjobb).

(#97439) anglergab válasza cof (#97437) üzenetére


anglergab
addikt

Van olyan, aki UPC területen van és OTT-n van (pl. D3.1 esetén).
De sajnos abból, hogy elérhető a D3.1 nem következik az OTT. Mint ahogy valószínűleg az OTT-ből sem a D3.1.

[ Szerkesztve ]

(#97440) cof válasza anglergab (#97435) üzenetére


cof
veterán

De van ott is HFC terület (Telekom koax kábel).

Nem fogalmaztam pontosan... Szóval, koax az van valóban de csak internet, nincs DVB-C szolgáltatás, TV is IPTV.

Van olyan, aki UPC területen van és OTT-n van (pl. D3.1 esetén).

Nincs összefüggés a kettő között, tomp is 3.1-es területen van és mégsem OTT. Itt a topikban sajnos nem nagyon jönnek új előfizetők, de gyanítom, hogy a régebben VTV-re váltottakat felejtették OTT-n, amikor még nem működött a DVB-C része a boxnak. De semmi logika benne, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97441) anglergab válasza cof (#97440) üzenetére


anglergab
addikt

Ez amúgy biztos? Ha van koax kábel, akkor DVB-C is van benne. Hiszen ez (volt) a koax elsődleges szolgáltatása.

(#97442) kabelmania27 válasza anglergab (#97441) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Biztos.
Telekom koax területen van kb 16 kódolatlan dvb-c csatorna, de csak iptv szolgáltatásra lehet előfizetni. Analóg és a dvb-c szolgáltatást évek óta megszüntették.

[ Szerkesztve ]

(#97443) anglergab válasza falcon1 (#97431) üzenetére


anglergab
addikt

A DVB-C-n korlátos a sávszélesség/hely / IP-n nem.
Amúgy Vodafone TV box-on DVB-C módban sincsenek elő adásban. Csak visszanézve lesz HD, pl. Discovery.

(#97444) szabogabor10 válasza Mulholland (#97427) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az ügyfélszolgálat mindenképp DVB-t fog mondani. Egyetlen mód van a próbára, ha nem dugja be a koaxot a szerelő, és úgy próbálsz csatit keresni. Nekem se dugta be, és már kikötöttem a kettes osztót, mert felesleges. Remélem nem lesz rá többet szükség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97445) szabogabor10 válasza falcon1 (#97431) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem a Voda az IP-ben látja a jövőt. Jól mutatja ezt, hogy (legalábbis abból ítélve, amit kifelé kommunikáltak) mennyire nem akarták berakni DVB-re a Duna World HD-t először.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97446) cof válasza szabogabor10 (#97445) üzenetére


cof
veterán

Nincs nagyon más lehetőségük mint az OTT, több csatornát már nem tudnak betenni DVB-re szerintem mert nincs hely. A DOCSIS-t gondolom meg nem kukázzák, és váltanak optikára mert ott aztán elférne minden is. De az rengeteg lóvé lenne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97447) anglergab válasza szabogabor10 (#97445) üzenetére


anglergab
addikt

IP-re egyszerűbb betenni valószínűleg.
Az új/HD csatornákat először OTT-re teszik, majd onnan DVB-C-re is.
Persze más a kodekprofil, az OTT változat közelebb van mindig a forráshoz.
Reméljük előbb-utóbb OTT-n mehet a kapott anyag, azaz csak forwardolni kell (azaz nem kell lebutítani a DVB/hálózat/mediaboxok/TV-k miatt).

[ Szerkesztve ]

(#97448) anglergab válasza szabogabor10 (#97445) üzenetére


anglergab
addikt

Az IP a "jövő", de vannak más szempontok is, pl. kint lévő eszközök tudása, hozzáférési hálózatok kapacitása, szervereik kapacitása (unicast stream), licenszek, kompatibilitás, OTT-hez kell technikai internetkapcsolat, de mivel nincs modem az új box-okban, ezért külön modem is - csak emiatt, ha nincs internet előfizetés, UTP kábelezés stb.

[ Szerkesztve ]

(#97449) szabogabor10 válasza anglergab (#97447) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem ha nem lett volna kötelességük, nem rakták volna be a Duna World HD-t se, ahogy a másik 9, OTT only HD csatit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97450) anglergab válasza cof (#97446) üzenetére


anglergab
addikt

Optikán rengeteg analóg, DVB-C csatorna elfér (RFoG).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.