Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) cof válasza szabogabor10 (#97950) üzenetére


cof
veterán

Hát ja... De ketyeg is a kötbér.

Szar koax hálózat, akár egy szomszéd is lehet a ludas.

[Másfél év nyomozás után kiderült, milyen rejtélyes ok miatt tűnik el minden reggel 7-kor az internet egy brit faluban]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97952) tomp válasza cof (#97948) üzenetére


tomp
félisten

Figyu...
Modem feltöltési jelszintjéből meg tudom mondani, hogy a DVB-C éppen egy trágya vagy nem. Szóval lehet összefüggés. Valami zavar van olykor a kábelen ez fix. A zavar pedig kihatással van a modem adási értékeire is.
Persze 50-en is stabilnak kellene lennie. Mégsem az már 46-on se!
De csak az alsó frekin esik szét a DVB-C!
pl RTL Klub HD: nincs jel a zavar miatt miközben az HBO HD tökéletesen megy.

Amúgy nem 1 embernél megfigyelhető, hogy ha ide írja miszerint olykor szétesik/kockásodik pár HD csatorna és felrakja a modem feltöltési értékeit, mindig 45 fölött vannak.

szabogabor10
Persze, hogy képtelenek voltak hiszen sz@rnak rá. Igazi impotens cég... Érdekes anno a UPC idejében egy ritkán előforduló net akadásomnál egészen a Node-ig elmentek és ott helyben vizsgálták a szekrényben a hálózatot

(#97953) Livius válasza tomp (#97952) üzenetére


Livius
őstag

És most még mindig folyamatosan ketyeg a kötbér? Csak mert ha nem vagy nagy RTL klub fan, akkor engedd el, aztán csak tartsd a markod a lóvéért, amit majd küldenek folyton.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97954) tomp válasza Livius (#97953) üzenetére


tomp
félisten

Már nem ketyeg mivel a 7. technikussal gyakorlatilag megoldottnak tekintik a hibát mert nem jeleztem azóta. Ez igaz is mivel a TAP-al a legjobb eddig az egész.
Nem vagyok fan de sajnos van egy hülye viselkedésem, hogy hiába nem nézem de ha rossz akkor zavar. :DDD
Nem tökéletes a koaxon a jel. Hiába nem nézem de tudom!

(#97955) cof válasza tomp (#97952) üzenetére


cof
veterán

De akkor sem azért lesz jó, ha majd egyszer jó lesz mert a modem értékek 42-n vannak...

Nálam volt már nyáron 50 is és mégsem akadt a TV.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97956) kezo0


kezo0
addikt

Cisco boxon mindenkinél ilyen a Duna World / M4 Sport+ HD EPG-je? A csatornalogó körüli téglalapban átlátszik a háttérben futó műsor képe, és egy tök másik csatorna idegennyelvű műsorai jelennek meg a műsorlistában (fölötte az SD változat műsora jó). Így se visszanézesre, sem előzetes felvétel programozására nem használható a HD változat...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97957) szabogabor10 válasza kezo0 (#97956) üzenetére


szabogabor10
veterán

De szép az a csatilogó. :DDD
Szerintem már szarnak a régi boxokra. Jelentsd be.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97958) kezo0 válasza szabogabor10 (#97957) üzenetére


kezo0
addikt

Hogy egy klasszikust idézzek, senkiháziak kezében van az EPG. :)
Vodaboxos EPG-ben jól jelenik meg a csatorna műsora?

(Amúgy ha bejelentem, tuti azt fogják mondani, hogy indítsam újra a boxot, és félő, hogy akkor anyjába küldöm az ügyintézőt.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97959) szabogabor10 válasza kezo0 (#97958) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, azon rendben van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97960) kezo0 válasza szabogabor10 (#97959) üzenetére


kezo0
addikt

Megnyugtató. (Nem az. :DDD )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97961) cof válasza kezo0 (#97958) üzenetére


cof
veterán

Klasszikust szeretnél? Hát tessék...

...megkeresésére tájékoztatjuk, hogy az ön által jelzett hiba a rendszereinkben történt ellenőrzést követően távdiagnosztikai méréseink alapján már nem tapasztalható, így a hibabejelentést lezártnak tekintjük...

:))

Amúgy jó a csatorna EPG saját cuccon, ez firmware bug lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97965) kezo0 válasza cof (#97961) üzenetére


kezo0
addikt

Mediacardon is jó, de az ugye csak egy nap előre, és semennyi hátra. Ahogy gondolom, a saját cucc is. Egyébként a Cisco-n is jó most egy napra előre, de ha távolabbra lépdelnél, ott már hülyeségeket ír, és ha visszafelé lépdelnél az időben a műsorvisszanézéshez, akkor is csak a hülye angol nyelvű műsorcímek jelennek meg, amelyek talán valami külföldi hírcsatornához tartozhatnak...

ish4d0w: ha visszatekered az időt egy múltbéli időpontra, akkor is? és ha egy napnál távolabbra léptetsz előre (mondjuk jövő hétfőre-keddre) akkor is?

Amúgy öreg, nem öreg, de van benne kedvenc csatornák funkció, és pl. fel lehet vele venni műsorokat az M4-ről, szóval pont nem izgat a csicsás menü. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97966) cof válasza #72445440 (#97963) üzenetére


cof
veterán

PaceHD menüje is ilyen.

Amúgy jó csúnya, egyszerű mint a faék.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97967) cof válasza kezo0 (#97965) üzenetére


cof
veterán

Igen csak 1 nap az EPG.

El van csúszva a visszanéző, nem frissítették a régi boxokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97968) kezo0 válasza cof (#97967) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt az elcsúszást nem értem. Mondom, hogy egy napra előre jó az EPG, de bármilyen (a mosthoz képest) régebbi időpontra visszatekerve ill. egy napnál tovább előretekerve egy teljesen idegen, külföldi csatorna műsorcímeit mutatja, amit nem tudni, honnan vesz. (Lásd a korábbi fotómat.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97969) cof válasza kezo0 (#97968) üzenetére


cof
veterán

Azért mert a firmware-t nem frissítették le, ezért az elcsúszás.

A VTV-nél minden infót a felhőböl vesz, ott azért jó.

Meg a 24 órás EPG is saját cuccon. Magyarul, nem az EPG-vel van a baj, hanem a szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97970) kezo0 válasza cof (#97969) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor még egyszer, mert szerintem nem érted. Az miért ELCSÚSZÁS, ha bizonyos idősávokban egy másik csatorna műsorát mutatja az EPG, mint amit kéne? Tehát az elcsúszás szót nem tudom értelmezni. Ha rossz időpontban, mondjuk x órával eltolva mutatná a csatorna műsorait, én azt hívnám elcsúszásnak.
Egyébként rákerestem a megjelenő angol nyelvű címekre, és ennek alapján a Russia Today nevű csatorna műsorai jelennek meg, amelyet már régebben kivettek a csatornaválasztékból! Vicces.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#97971) Livius válasza tomp (#97954) üzenetére


Livius
őstag

Akkor jelentsd be hibára megint, nyitasd újra! Ezt te nem fogod megoldani, amikor valahol a külső hálózatban rossz valami.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97972) Razor_alpha


Razor_alpha
tag

Két napja cserélték le nálunk a modemet az új Arris csodára, azóta folyamatosan újraindul (5-25 percenként tipikusan) és a wifi alapbeállításain kívül mindent elfelejt. Az oké hogy (még?) nincs bridge mód, normális eszköznapló (csak wifi és tűzfal) és nincs port filtering sem, még UPnP listázás sem, de:

-Hiába kapcsolom ki a LED-eket, hiába adok nevet az eszközöknek, hiába adok meg a DHCP-nek IP bindingeket, hiába kapcsolom be a WAN pinget, hiába a UPnP-t mindegyik visszaáll a random és a szándékos újraindításokkor is.
-Ráadásul az IP bindinget be sem tartja, beállítom, elmentetem, klienst újrakapcsoltatom és még mindig nem kerül a helyes IP-re.
-Készüléknévnek nem lehet megadni ékezetes neveket, néha szóköztől is eldobja a kanalat

Tapasztalt ilyet más is? Esetleg megoldást is talált?

El sem hiszem, hogy ilyen összetaknyolt állapotban adják ki és tukmálják rá az emberre a modemet.

(#97973) tomee987 válasza kezo0 (#97970) üzenetére


tomee987
tag

Igen. A probléma Libery Horizon szerverén lehet. A régi boxok még onnan kapják az EPG-t, műsorvisszanézőt.
Horizon GO-ban látszik is, hogy Russia Todaynak vitték fel a Duna World/M4 Sport+ HD-t, még a logó is RT, nem csak a műsorújság.

[ Szerkesztve ]

(#97974) vargalex válasza cof (#97961) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor viszont több boxot is érintő bug lesz, mert Pace HD-n is ilyen a logo és hibás EPG-t is mutat...

Alex

(#97975) kabelmania27 válasza Razor_alpha (#97972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Volt már szó arról, hogy nincs bridge mód és dmz, ha van saját router portforwardolni tudod úgy stabilabb, téma összefoglalóba le van írva a megoldás.
Amennyiben megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.
lm83: Üdv! Szolgáltatók nem garantálják a vezeték nélküli átvitelt. Érdemes lenne vezetékes kapcsolattal megnézni hogy mennyire stabil. Milyenek a modem jelszint értékek?

[ Szerkesztve ]

(#97976) Csöves


Csöves
senior tag

Inssider progival szoktam ránézni a Wifi-re és azt látom, hogy van egy Digi eszköz aminek a jele állandóan változik.
Valahol a szomszédban lehet, de nem értem hogy csinálja azt, hogy egyszer -92, pár másodperccel később meg -25 a jelerőssége.
Tehát ciklikusan változik.
Ezzel az a baj, hogy az én wifi jelemet cseszi el mikor felugrik.
Hiába megyek más csatornára akkor is legyengíti a laptopom internetét.
Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#97979) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok,

2 napja kaptam meg az új gigabites csodaroutert. Sajnos nincs benne se DMZ, se modem mód, holott az üfsz-en direkt rákérdeztem, hogy ezek a feature-k mennek-e. Panaszt fogok tenni ezügyben, hogy tájékozatlanok. Továbbá a DDNS feature se megy :( .
Olvastam pár hsz-ben hogy valaki static forwardokat beállítva használja, működik így rendesen a dolog?
Sebesség elég jó viszont.

(#97980) kabelmania27 válasza nolika (#97979) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Működik, téma összefoglalóban leírtak alapján betudod állítani.

(#97981) Marky18


Marky18
aktív tag

Az én vesszőfutásom a gigabites modemmel kapcsolatban úgy oldódott meg, hogy visszakértem az 500-as csomagot a régebbi modemmel.
A legutóbbi technikus szerint 2-3 hónap még biztos kell, mire kijavítják a szoftver crasht és a hálózatot meg tudják annyira foltozni, hogy ne pengeélen táncoljon a D3.1.
500Mbit bőven elég egyelőre, inkább a feltöltési sebesség emelése lenne fontos.

(#97982) anglergab válasza Marky18 (#97981) üzenetére


anglergab
addikt

Szegmenstől függ: hány végpont van benne, milyen a koax, erősítők, elosztók stb. állapota, mikor lett kiépítve/felújítva az infrastruktúra, milyen az izoláció az LTE B20-tól, milyen a terhelés, milyenek ott az előfizetői szokások, mennyi a felhordó hálózat szabad kapacitása, stb.
Nem lehet általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#97983) Marky18 válasza anglergab (#97982) üzenetére


Marky18
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, viszont a modem a LAN interfészek fel-lekapcsolása után random crashelt. Ez pedig hálozatfüggetlen hiba, a modem firmware fejlesztőinek a hanyagsága, mivel nem volt rendesen belső használatban tesztelve. Gyakorlatilag egy beta verziót kidobtak CUT-ra, de teljes szolgáltatásként hirdetik.
Mondták is, hogy ezt jelentik, mivel így talán a random újraindulások oka is meglesz.

(#97984) gduck válasza cof (#97955) üzenetére


gduck
addikt

Tök mindegy milyen a jelszint, ha valami szar hálózati eszköz (vagy ki tudja micsoda) belerondít a hálózatba! :(

(#97985) Razor_alpha válasza kabelmania27 (#97975) üzenetére


Razor_alpha
tag

Igen, előbbi problémákról én is tudtam, azért szedtem két blokkba.

Az újraindulás egyébként valószínűleg tényleg a jelszint miatt van (bár a lenti értékek nekem nem tűnnek vészesnek), mert kiszedték a csillapítót a splitter elől és előtte szinte azonos problémám volt a korábbi modemek (talán Ubee vagy Technicolor) némelyikével is, ezt valószínűleg amint kiér a technikus megoldják.

Nagyobb baj, hogy minden ilyen újraindításkor elveszít szinte minden beállítást, saját routerem jelenleg sajnos nincs ami érdemben labdába tudna rúgni, ráadásul nem igen szeretnének visszatenni ipv4-re, a technikus azt mondta, hogy már kérni sem kéri mert neki sosem adják meg, de ezt még valószínűleg meg tudom oldani, ha megemlítem, hogy élhetek a 14 napos elállással, ha ez így marad.

Most már órák óta nem indult újra, így valószínűleg most a jelszintek sem olyan vészesek éppen, jó lenne ha ebben is lenne docsis napló, mert folyamatosan figyelni, hogy tudjam mi volt az érték pont az újraindulás előtt nehezen kivitelezhető:
US Channels:
7-12: 47.5dBmV/107.5dBµV
DS Channels:
1-24: 6.1-9.5 dBmV
SNR: 38.6-40.9

(#97986) cof válasza gduck (#97984) üzenetére


cof
veterán

Pontosan ezt írtam én is. Most sem azért rossz mert 46 az érték, az érték csak a hiba mellékterméke.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97987) kabelmania27 válasza Razor_alpha (#97985) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, azért vették ki a csillapítót mert a feltöltési érték elérte vagy meghaladta az 50-et ami már problémát okozhat. Nézd meg milyen splitterrel van elosztva a koax, hogy ki tudjuk számolni milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#97988) anglergab válasza Marky18 (#97983) üzenetére


anglergab
addikt

Nem tudom, hogy ez mennyire széleskörű probléma. Akik nem írták, azok nem használtak volna UTP-t, csak wifit?! Vagy van több szoftver/hardver verzió?!

(#97989) Razor_alpha válasza kabelmania27 (#97987) üzenetére


Razor_alpha
tag

Igen, most mindenképp rendben van, és azóta sem indult újra, én attól tartok, hogy ez nincs mindig így, mert két napon keresztül viszont folyamatosan újraindult, mire azonban visszacsatlakoztam már nem volt látható jelprobléma.

Amiért gyanakszom, az az, hogy eredetileg volt csillapító, majd egy modemcserénél kivették, nagyjából egy hónap múlva vissza kellett tegyék és látszólag megoldotta (vagy szoftverfrissítés történhetett közben), most megint kivették.

A splitter egy Antronix 2-way 5-1006MHz CMC2002HR mindkét kimeneten -3.5dB, mellékeltem a képet.

(#97990) Marky18 válasza anglergab (#97988) üzenetére


Marky18
aktív tag

Nem vagyok hardverfejlesztő, de a szoftveres oldalhoz értek valamit.
Nem lehet tudni, milyen folyamatok futnak a modemben, a jelszint ingadozása következtében elindul -e valamilyen biztonsági process. Nagyon sokszor "be tudnak ragadni" az objektumok, főleg az ilyen nem várt események időzítése közben.
Nekem gyanús, hogy az interfész fel-le kapcsolgatás triggerel valamilyen load folyamatot, ami vagy beragad, vagy megszakad, vagy csak szimplán nem létező memóriacímre fut és olyankor jobb híján csak egy restart segíti újraindítani a rendszert. A tesztjeim alapján ez teljesen sporadikus, de mégis valamilyen szinten kapcsolódnia kell ehhez, mivel egy ifconfig script kiakasztotta.

(#97991) anglergab válasza Marky18 (#97990) üzenetére


anglergab
addikt

A Puma chipsetben voltak korábban hasonló problémák. Túl sok mindent bíztak a gyengébb Atom-szerű CPU-ra dedikált chip helyett.

(#97992) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!
Hogy lehet egy Compal CH7465LG típusú routerben hol találom a beállításokban, ahol ketté lehet szedni a 2,4GH-et meg az 5GH-et? Régen már megcsináltam, de most az istenért sem találom… :(((

(#97993) MadMancs válasza MadGame (#97992) üzenetére


MadMancs
veterán

Haladó - vezeték nélküli - biztonság. Itt csak nevezd át őket (vagy csak az egyiket), pl így.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97994) kabelmania27 válasza Razor_alpha (#97989) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Néha érdemes újraindítani a modemet, ez egy jófajta splitter.
Bejövő jelerősség is rendben van.

(#97995) MadGame válasza MadMancs (#97993) üzenetére


MadGame
senior tag

Akkor jól emlékeztem, hogy jó helyen keresgélek, viszont most nincs ott átnevezési lehetőség. Miért?! :Y

(#97996) MadMancs válasza MadGame (#97995) üzenetére


MadMancs
veterán

Írtam hol keresd. A Te képed a vezeték nélküli jel menüpont. Egyel lejjebb van a biztonság menüpont. Ott tudod átnevezni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97997) MadGame válasza MadMancs (#97996) üzenetére


MadGame
senior tag

Bocs, átfutott a szemem a Biztonság részen :D Sikerült, köszönöm! :C

(#97998) Razor_alpha válasza kabelmania27 (#97994) üzenetére


Razor_alpha
tag

Ezt nem értem, eddig állandóan újraindult - pont ez a problémám, de ha kézzel indítottam újra szoftveresen akkor is mindent elfelejtett, nem hiszem hogy ennél gyakrabban újra kéne indítani, 2.5 nap alatt újraindult alsó hangon 50-szer

(#97999) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

A CB-n mikor érdemes kikapcsolni a tűzfalat?
Úgy értem, a webgui-n ki lehet kapcsolni, de mi annak az értelme?!
Illetve az UPnP-re is ugyanez, azaz érdemes-e kikapcsolni, és ha igen, mikor/miért, mivel jár?

[ Szerkesztve ]

(#98000) vargalex válasza anglergab (#97999) üzenetére


vargalex
félisten

Az UPnP-t én soha sehol nem engedélyezem (OpenWrt alá fel sem teszem), ugyanis az ugye arra való, hogy a LAN-on futó alkalmazások kérnek maguknak port továbbítást. Nekem ne nyisson semmilyen alkalmazás magától tűzfalat...

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.