Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98302) balage06


balage06
tag

Valaki meg tudja azt erősíteni, hogy az Arrist kérésre bridge módba tudják kapcsolni? Van már, akinél megtették?

(#98303) kezo0 válasza balage06 (#98302) üzenetére


kezo0
addikt

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98305) Hiplips


Hiplips
újonc

Sziasztok,

tudnátok segíteni hogyan kell portot nyitni a PC számára a TG3442DE típusú routeren?
Köszi előre is! :)

(#98306) RudiLicenc válasza ToniSlow (#98262) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ha rámész a “Looking for Vodafone TV with our fibre broadband?” gombra, akkor láthatod, hogy a Vodafoneos ügyfeleknek ugyanúgy a WiFi nélkülit kínálják.

Te egy olyan Vodafone TV-t linkjét nézted, amit más szolgáltatókkal is lehet használni, nálunk viszont ilyen nincs, csak a saját hálózaton működő.

Üdv!

(#98307) ToniSlow válasza RudiLicenc (#98306) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igazad van. Viszont az a furcsa, hogy kollégámnak amikor cserélték egy kis unszolással ugyan de rákötötte a szerelő a digis internet kapcsolatra.

(#98308) peter303 válasza anglergab (#98291) üzenetére


peter303
tag

"ennek Broadcom SoC-a van, valószínűleg Linux + Cobalt"

Igen ennel jobban nem tudunk belenezni a Vodafone boxba, de egy eros tippem lenne. Broadcom BCMxxxx STP SoC chip(ek). Amihez valoszinu valasztas az ehhez modositott Linux.

Broadcom stblinux set-top box Linux (BCM7xxx)

(#98309) zolya1973 válasza ToniSlow (#98297) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Megpróbáltam.
Nálam semmit nem csinál csak a külön adapterrel hajlandó működni úgy látom.

(#98310) ToniSlow válasza zolya1973 (#98309) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Köszi hogy kipróbáltad.

(#98311) anglergab válasza szirtesi (#98299) üzenetére


anglergab
addikt

Ellenőrizd, hogy a DHCP pool-ból vannak kiválasztva a címek. Ha igen, akkor ez bug lehet a modem szoftverében.

Alternatív megoldás (azaz workaround, ha bug) a statikus IP, akkor pedig éppen hogy a DHCP pool-on kívülről kell választani a címeket (tehát a subnetből, de nem a DHCP pool-ból, általában van erre a célra 10 db cím fenntartva) és a router helyett a klienseken manuálisan konfigurálni a megfelelő IP-ket.

(#98312) anglergab válasza ToniSlow (#98307) üzenetére


anglergab
addikt

Működik más internetkapcsolattal is, mivel pont ez az OTT lényege, viszont az ÁSZF nem engedélyezi a telekomos eset kivételével. Persze ez nem jelenti azt, hogy telekomos interneten szabad használni, hanem azt, ha a Vodafone a Telekom hálózaton szolgáltat, akkor lehet (és csak akkor). Illetve akkor csak így lehet TV-t nézni, mivel ott nincs ex-UPC DVB-C értelemszerűen.

(#98313) anglergab válasza peter303 (#98308) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ez valószínűleg speciális/módosított Linux kernel, rajta Cobalt user space, ami nagyrészt HTML5, CSS, Javascript. Egyszer látszódott a formázatlan HTML oldal (görgetősávval a kép szélén), amikor nem töltötte be jól a CSS-t. A felirat, EPG és valószínűleg a Nagra kulcsok is kizárólag IP-n jönnek ennél a mediaboxnál.

[ Szerkesztve ]

(#98314) ztsoft válasza ztsoft (#96958) üzenetére


ztsoft
őstag

A panasz megtette a hatását, bár, nem kaptam róla semmilyen visszajelzést, hogy fogadták a panaszom. :F

Egyrészt örülök, hogy sikerült rendesen lezárni a lemondást és a túlszámlázást (bár, még a számlát nem láttam).

Másrészt, már is sikerült megijeszteniük. Nem igazán értem a képen látható tartozásokat, ráadásul hónapokon keresztül (a "Korábbi 5 tétel"-t nem lehet lenyitni).

Ennyire nehéz a rendszert gatyába rázni?

A TV lemondása is érdekesen sikerül. Hamarabb felkerült a "No TV" szűrő (a kikapcsolás napján megcsinálták, gyorsak voltak), mint, hogy a profilomból eltűnt volna a TV szolgáltatás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#98315) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#90210) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Végre megjött az első olyan számla, ami nem törthavi, ami nem tartalmaz téves kötbért, és amiben már benne van ePack kedvezmény is együtt is 6699 Ft!

500/22Mbit: 2699 Ft
TV Comfort HD CAM modul: 2600 Ft
Telefon Nonstop L: 2000 Ft
ePack: -600 Ft

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#98316) djsunstealer válasza GoodSpeed (#98315) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Szuper!:)

(#98317) cof válasza ztsoft (#98314) üzenetére


cof
veterán

A TV lemondása is érdekesen sikerül. Hamarabb felkerült a "No TV" szűrő (a kikapcsolás napján megcsinálták, gyorsak voltak), mint, hogy a profilomból eltűnt volna a TV szolgáltatás.

Nagyon megharagudhattak rád, nálam még mindig megy a TV, épp ma néztem rá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98318) Livius válasza peter303 (#98308) üzenetére


Livius
őstag

A github link alapján a buildroot fordító-rendszerrel rakják össze és fordítják a Linuxot. Nah már most, ez így amúgy akkor egy open-source platform, és ebben az esetben akkor viszont én mint user az open-source buildjüket elvileg jogilag elkérhetném, hogy tegyék közre számomra. Nekünk a cégnél egy teljesen más célra egy ilyen féle Linux-ot kellett csinálnunk egy kis ARM SoC-és boardunkhoz, és jogilag végig kellett vinnünk az egész szoftveres terméket egy open-source ellenőrzésen és ezen ellenőrzés dokumentációját automatikusan a userhez el kell jutattnunk amikor megkapja kis dobozt, és még szolgáltatni is kellett ebben egy kontakt címet, ahol elkérheti tőlünk a buildelhető open-source forrást a boardhoz.

Kíváncsi lennék, hogy az ÜFSZ mit válaszolna egy ilyen igényre, hogy légyszi akkor az open-source oprendszer forrásállományát kérném szépen a VTV boxhoz mert érdekelne. :D :D Amúgy ha ezek a dolgok el vannak mismásolva, akkor perelhető az ilyen, nem kevés nagy pénzbüntetéssel végződő per volt már ilyen nagy cégeknél.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98319) peter303 válasza Livius (#98318) üzenetére


peter303
tag

A Broadcom Linux kernelt a GPL kotelezi hogy open source legyen. Amit efolott a Voda fejleszt az mar nem open szerintem. De nem vagyok szakerto ebben.

Az emlitett Vodafone TV Center box eseteben az UI reszen kivul minden komponenst megkellett nyitni GPL miatt.

https://www.wyplay.com/vodafonetv/sources/

[ Szerkesztve ]

(#98320) Livius válasza peter303 (#98319) üzenetére


Livius
őstag

Ha jól csinálták akkor egyetlen egy kicsi proginak a forráskódját nem kell publikálniuk, ami futtatja a user-space VTV felületet. De mivel az ilyenek tele vannak open-source grafikus libekkel, nagy a valószínűség hogy nem tudták ezt olyan jól megcsinálni hogy ne kelljen azt is GPL féle licenszel kiadni, és innentől kezdve már azt is nyílt forrásúvá kéne tenni. Amúgy attól hogy egy progi a boxban nem open-source licensz alatt van, még minden más, ami maga a Linux rendszerük módosításokkal együtt, kötelesek lennének nekem mint user kiadni, és akár úgy is, hogy újra is tudjam fordítani magamnál azt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98321) Livius válasza peter303 (#98319) üzenetére


Livius
őstag

Ez amit linkelsz pontosan milyen Voda boxhoz van? Van benne valami ősrégi 2010-ben készült CE tanúsítvány is a hardverhez. Jó elvavult 2010-es cucc lehet ez már.

Amúgy letöltöttem a forrást, nekünk dettó ugyan így néz ki, ilyen tömörített formában kellett minden packaget összegyűjteni. Csak hogy ebben amit linkelsz hiányzik a komplett Linux kernel forrás, és a board specifikus részek is meg a u-boot is. Ez így instant egy sok milliós bünti lenne nekik, ha most egy open-source szabadságharcos erre az igen nagy hiányosságra rászállna. :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98322) peter303 válasza Livius (#98320) üzenetére


peter303
tag

"tele vannak open-source grafikus libekkel"

Nem akarok vitatkozni, de programozokent is tapasztalom hogy majdnem mindenre lehet Apache, MIT vagy egyebb szabad licenc alapu libet talalni. Meg persze lehet eleve zartat penzert venni.

[ Szerkesztve ]

(#98323) peter303 válasza Livius (#98321) üzenetére


peter303
tag

Irtam hogy az regi box es irtam a kernelenek az elerhetoseget is. Ott a wyplay miatt kelhetett a tobbi reszt is kiadni. Talan ezt mar nem akartak most igy csinalni.

http://archive.stlinux.com/

(#98324) Livius válasza peter303 (#98323) üzenetére


Livius
őstag

A kernel részt is ebben a packban kell közzétenni, nem pedig az érintetlen eredeti github vagy akármilyen BSP "SoC gyártói" forrást kell elküldeni a usernek ilyenkor. Tehát ez ebben full hiányzik, akár patechelhették is azt a kernelt sok helyen saját maguknak, így azok a módosítások teljesen zártak maradtak, amit nem lehetne megtenniük.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98325) peter303 válasza Livius (#98324) üzenetére


peter303
tag

Okay, kuld rajuk az EFF -t... Csak viccelek, siman lehet hogy megsertik valahol a GPL-t volt mar ilyen.

(#98326) vargalex válasza Livius (#98324) üzenetére


vargalex
félisten

Maga a kernel forrás nem kell, hogy a része legyen, has a csomag tartalmazza a patch-eket...

Illetve a saját felületükhöz: ha valóban html/css alapú, akkor milyen grafikus libektől függne? Azoktól a megjelenítését végző alkalmazás/böngésző függ, de annak saját részei sem kell, hogy GPL licenszűek legyenek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#98327) vargalex válasza anglergab (#98311) üzenetére


vargalex
félisten

A DHCP szerverek nem követelik meg, hogy a statikus lease-ok a DHCP tartományon belül legyenek, csak azonos subnetbe kell lenniük. Az üzemeltetők egy része az egyik, más része a másik iskolát vallja.
A tartományon kívül helyezésnek pl. az lehet egy értelme, hogy az adott IP címről rögtön tudod, hogy statikus lease-e, vagy nem. Persze ez sok kliens esetén lehet érdekes.

Alex

(#98328) kabelmania27 válasza Jégtörő (#98298) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a letöltési és feltöltési értékeket a modem oldalán haladó beállítások/hálózat állapota menüponton belül.
Hiplips: Üdv! ITT és ITT leírtak alapján elvégezhető a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#98329) Bird


Bird
addikt

UPC Vodafone net és kábel tv van nálatok? Pécs, Tiborc u. és környéke.... Tegnap este 9 óta süket minden, a telefont nem veszik fel. :U

Az utóbbi időkben el*urv*ltak.... :O

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#98331) MadMancs válasza Bird (#98329) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálunk működik (Várpalota).

Ish4dow: Ez ironikus akart lenni? Múlthéten Time Out. 2:00:01 nél voda (mobil) bontja a hívást (minden irányba). :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#98332) ztsoft válasza cof (#98317) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, az utóbbi időben nagyon lehúztam Őket a kérdőívekben (amit meg is érdemeltek).

Számítottam rá, hogy gyorsan megcsinálják (már a UPC-s időkben sem voltam a kedvencük :D ).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#98333) Livius válasza vargalex (#98326) üzenetére


Livius
őstag

Ez a csomag nem tartalmaz semmilyen külön patchet ehhez, tehát kompletten hiányzik az SoC két legfontosabb összetevője, a GPL-es linux kernel és a u-boot source. És ami GPL licenszes és használtad, azt mind tartalmazni kell a forrás csomagnak, tökmindegy hogy csináltál benne módosítást vagy sem, pl a csomag része az ffmpeg meg még egy csomó minden alkalmazás, ezeket 100%-hogy nem patchelték, de benne vannak, mert a licensz miatt kötelező.

Egy német multinál csináltuk ezt, és a német kollégák vesézték ki a jogi utat, hogy mit hogy kell, óriási para üzemmódban nagyon németesen precízen (ettől egyébként már itthon kikészültünk), mert állítólag nagyon divatos, hogy pár open-source szabadságharcos nekimegy perrel egy akár BMW-nek, IBM-nek vagy a Google-nek is, és simán nyernek, aztán mennek a sok ezer meg milliós büntik euróban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98334) vargalex válasza Livius (#98333) üzenetére


vargalex
félisten

Az azért fura lenne, hogy tartalmaznia kellene. Pl. az OpenWrt forrása sem tartalmazza, csak a build-elés folyamán letölti (ahogy az összes többi csomagot is), majd ráhúzza a saját patch-eit. Őket már régen szédszedték volna Linus-ék, ha ez nem felelne meg a GPL követelményeinek... És igen, elég sok német fejlesztő van a projektben. A mainline Linux kernel megfelelő verziója úgyis elérhető. Így a GPL-t nem szeged meg, hiszen a forrás elérhető.

Én itthoni hatóságnak készítettem embedded Linux rendszert, ők is utánajártak a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#98335) peter303 válasza vargalex (#98326) üzenetére


peter303
tag

"html/css megjelenítését végző alkalmazás/böngésző"

Tobbszor irtuk hogy a Cobalt platformot HTML5 hasznaljak az UI megjeleniteshez.

[ Szerkesztve ]

(#98336) vargalex válasza peter303 (#98335) üzenetére


vargalex
félisten

Ez nem egy alkalmazás? Annak van lib függősége. Ezt nem a Voda fejlesztette, tehát nekik nincs lib függőségük.

Alex

(#98337) vargalex válasza Livius (#98333) üzenetére


vargalex
félisten

Még valami: szétszedted, megnézted soros porton, hogy biztosan u-boot van rajta? Mi van, ha RedBoot, vagy egyéb rendszerbetöltő???

Alex

(#98338) peter303 válasza vargalex (#98336) üzenetére


peter303
tag

Inkabb egy alkalmazas kontener/kornyezett fejlesztoknek.

Cobalt is a lightweight HTML5/CSS/JS application container that is designed to provide a rich application development environment with minimal resource consumption (deployment size, RAM, CPU, GPU).

(#98339) vargalex válasza peter303 (#98338) üzenetére


vargalex
félisten

De mit változtat azon, hogy nem a Voda írta a megjelenítésért felelős réteget, azaz ők nem függnek semmi lib-től?

Alex

(#98340) peter303 válasza peter303 (#98338) üzenetére


peter303
tag

Es igen nem GPL a licence. Nem en tamadtam ne nekem ird...

cobalt/master/src/LICENCE

[ Szerkesztve ]

(#98341) Livius válasza vargalex (#98337) üzenetére


Livius
őstag

A csomagolt források package nevein látom hogy ez 99%-ban egy Yocto projecttel buildelt Linux. A Yocto kizárólag u-boot-ot használ, és amivel én eddig találkoztam ARM-es SoC-k ahhoz mind olyan BSP volt az SoC gyártótól, ami u-boot-ot használt a rendszer induláshoz. De még ha RedBoot is lenne, annak is ott kellene lenni a csomagban mert az is GPL licenszes. [link]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98342) vargalex válasza Livius (#98341) üzenetére


vargalex
félisten

Mondom, ha a build környezet úgy van kialakítva, hogy a build folyamán leszedi a forrást (lásd pl. OpenWrt), majd patch-eli, akkor nem kell az eredeti forrást is mellékelned. Persze, ehhez az kell, hogy ne magát a kernel forrását módosítsd, hanem patch-eket készíts, amiket a build rendszered ráhúz a leszedett forrásra.
Ezt csak általánosan írom, nem tudom, hogy ebben az esetben hogy van megvalósítva. Mindössze arra reagálva, hogy te azt írtad, hogy kötelező az eredeti forrást is belerakni...

Alex

(#98343) Livius válasza vargalex (#98342) üzenetére


Livius
őstag

De kell kötelezően mellékelned!

Ha holnap pl piacra dobsz egy ablak redőny vezérlő IoT kütyüt, neked mint gyártónak, penddrive-on, CD-én, vagy saját fájlszerveren a felhasznált GPL licenszes szoftverkódokat mind közzé kell tenned. Az hogy linkeled az eredeti fejlesztőkörnyezet által automatikusan letöltött gtihub forrásokat az nem elég (ez akár holnaptól lehet egy broken link egy törölt github repora). Ezért is találod meg az összes szar linux packaget mint pl az ffmpeg, alsa, busybox, glibc, dosfstool ... abban a forrás csomagban amit már linkeltek, csak ebből épp a Linux és a u-boot maradt ki.

Amúgy meg így nézne ki elvileg egy Open-source közzététel precízen és hivatalosan, még OSS Licenses dokumentáció is kellene.
Bosch Suzuki - Open Source Software

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98344) Zsooooo26 válasza #72445440 (#98330) üzenetére


Zsooooo26
friss újonc

Nálunk sincs este óta semmi (Tiborc u.), reggel óta nem veszik fel a telefont...

(#98345) anglergab válasza vargalex (#98327) üzenetére


anglergab
addikt

Oké! Illetve ha DHCP pool-on kívülről van a statikus lease, akkor foglalja a helyet a manuális (nem DHCP) statikus "pool"-ból, illetve ütközés is lehet (ha valaki nem tud róla, és a kliensen azt beállítja).
Vagy nem is foglalja, hiszen manuális statikus cím is lehet a DHCP pool-ban?! Elvileg lehet, viszont ha azt kiossza a DHCP szerver ugye másik kliensnek, az baj.
Szóval szerintem érdemes különválasztani ezek miatt a két kategóriájú IP címeket.

[ Szerkesztve ]

(#98346) vargalex válasza Livius (#98343) üzenetére


vargalex
félisten

Linkelj légyszi egy követelményt erről, mert addig csak meddő vita az egész. Ahogy látod, én is tudok ellenpéldát mutatni.

Egyébként jobban belegondolva legfeljebb a SagemCom-nak van GPL kötelezettsége a box eredeti, SagemCom-os firmware-jára, hiszen a GPL megengedi, hogy saját részre készített módosított forrást ne publikálj, márpedig a Voda nem bocsátotta kereskedelmi forgalomba a boxot, ellenben a SagemCom igen.

Alex

(#98347) vargalex válasza anglergab (#98345) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyen alapon választhatnánk háromfelé is...
Én csak erre reagáltam: "Ellenőrizd, hogy a DHCP pool-ból vannak kiválasztva a címek. Ha igen, akkor ez bug lehet a modem szoftverében.".

Ahogy írtam, a DHCP szerverek ezt nem követelik meg (nézd meg nyugodtan bármelyik DHCP szerver manual-ját), tehát ez akkor is BUG, ha nem a pool-ból vannak kiosztva a címek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#98348) Intruder2k5 válasza vargalex (#98346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk a Voda meg bérbe adja, igaz, az egy másik jogi kategória.

(#98349) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok, a vodafone legújabb, gigabit nethez adott fekete modem-routerében a dhcp-t ki lehet kapcsolni valahogy? Expert mode-ban végig túrtam a menüt, a led-eket ki lehet kapcsolni :), de a dhcp-t egyelőre nem. Vagy csak én nem találom?

(#98350) vargalex válasza Intruder2k5 (#98348) üzenetére


vargalex
félisten

Megvan itt az kiskapu szerintem. Mindenesetre nem kerül az előfizető tulajdonába, márpedig a tulajdonos kell, hogy tudjon fordítani rá forrásból. És nem is feltétlenül két érte pénzt.
De gondolom az UPC esetében az összes eddigi modem/hgw/stb esetén is rendelkezésre állt a teljes forrás.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.