Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) pjen válasza cof (#98542) üzenetére


pjen
félisten

Ez a nejem üzlete.

(#98552) ArthurShelby válasza anglergab (#98548) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van egy config file a hgw-n (sebességlimitekkel), és a upc/vodafone-os benti "nagy routeren". Az utóbbi telik valószínűleg több időbe, mire átáll.

CoF: köszi az infókat :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#98553) Toth_Jani válasza ArthurShelby (#98543) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha van telefonod és újra szerződsz, akkor a telefont nem veszik le, hanem plusz x forintért (nálam 100) ugyanúgy megmarad.

(#98554) unicumnext válasza cof (#98546) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Megjött a sebesség is :D

(#98556) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Nálatok is eltűnt egy csomó visszanézési opció a Horizon box műsorujságából?
Pl tv2, rtl klub műsorai

(#98557) pjen válasza bbsofficial (#98556) üzenetére


pjen
félisten

Felhívtam őket,javítják.

(#98558) eight


eight
senior tag

Jó estét.

Szeretném a szakértő urak tájékoztatását kérni, hogy
- a gigabites csomaghoz milyen kütyüt adnak vagy milyet kell kérni ha váltani szeretnék?
- érdemes lenne a Cisco 3212-est lecserélni, vagy jobban járok ha megtartom amíg csak lehet?
- az új modemet lehet kérni bridge módban is (mert csak internet szolgáltatás kellene)?

Igazából a net minősége lenne a legfontosabb, különös tekintettel au US-re, mivel cimborákkal szoktunk játszani és nálam szokott lenni a szerver, tehát a sebesség az nem lenne annyira fontos, csupán azért kérdezem, mert a 240 mbps-ért is többet fizetek már mint amennyiért a gigabitet árusítják, tehát elgondolkodtam (de csak egy kicsit, mert az ár a legkevésbé fontos tényező amikor az internetről van szó).

Előre is nagyon szépen köszönöm.

(#98559) bbsofficial válasza pjen (#98557) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszi az infót :)

(#98561) eight válasza #72445440 (#98560) üzenetére


eight
senior tag

Rendben, köszönöm szépen az infót, akkor egyenlőre maradok a jelenlegi konstrukciónál, és majd meglátjuk hogyan csiszolódik az új vas.

(#98562) jety91


jety91
őstag

Ma esti mérés... [kép]
Hétfőn délelőtt jön a szerelő, de napközben rendben vannak az értékek természetesen. Mennyire tekinthető ez elfogadható bizonyítéknak hogy este botrányos az internet sebessége?

Ha kifizettetik a kiszállási díjat, mondván nincsen hiba, akkor eggyel kevesebb ügyfelük lesz jövőhéttől

(#98564) kezo0 válasza boneyard (#98505) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, volt valami műsorrögzítési gebasz náluk, az ő szerverükön, ez nyilvánvaló. És ahogy nézem, még most sem oldódott meg 100%-osan. A Giro keddi szakaszát most is vissza tudom nézni a Eurosport 2-ről, a szerdait nem lehet. A Giro után közvetített belga kerékpárverseny visszanézhető, azóta egyetlen műsor sem. Mindeközben a szerdai Giro-szakasz éjjeli ismétlése (vagyis inkább összefoglalója) simán visszanézhető a Eurosport 1-ről... Kicsit kaotikus ez még. Eddig az volt a koncepció, hogy az élő közvetítések visszanézhetők voltak, az ismétlések nem. Most az van, hogy nem tudni előre, mi lesz visszanézhető és mi nem, hurrá.

CoF: „Miért nem rögzítitek amit meg akartok nézni?”
Én rögzítem is, de az a felvétel csak a boxon/tévén nézhető meg, a tabletemen nem. És mielőtt még leheverednék a tévé elé, van egy olyan másfél-két óra, amíg jövök-megyek, teszek-veszek a lakásban, ezalatt szoktam magammal hurcolni mindenhova az iPadet, és közben fél szememet a versenyen tartom. Ehhez kell a visszanéző. Egy ilyen háromhetes körversenyről minden szakaszt legalább 4 órában közvetítenek, ennek az első felét általában letudom visszanézővel az iPaden, az otthoni teendőim végzése közben, aztán a szakaszok második felére már le tudok ülni a tévé elé, és akkor jöhet a boxra rögzített felvétel. Na most, ha nincs visszanézhetőség, az azért nagy kiszúrás, mert akkor az egész szakaszt csak akkor kezdhetem el nézni, amikor a tévé elé kerülök, és így bazi késő lesz már, mire végzek vele. Márpedig én egyetlen percet sem szeretnék elmulasztani, mivel egyik kattanásom az országúti kerékpár. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98565) kabelmania27 válasza jety91 (#98562) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a mérés eredményét elküldöd az ügyfélszolgálatnak elvileg el kell fogadniuk.
http://sebesseg.upc.hu/ oldalon is mérj.
Korábban párszor volt itt a topikba hasonló jelenség csak annál folyamatosan alacsony volt a letöltés aztán helyrejött.

(#98566) drk88


drk88
senior tag

Hali,

Szekesfehervar vasutkornyeke, megszunt letezni minden szolgaltatas sosem volt ilyen meg..megneztem a karbantartasi oldalt ott sem volt semmi irva fehervarra.. esetleg vki fehervarrol?

(#98567) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

A sztori röviden: Elhalálozott a mediabox. Gondoltam beviszem, hogy cseréljék ki. Viszont ez nem így megy, hanem technikust küldenek ki, aki hoz egy újat a régit pedig elviszi. Ezzel eddig nincs is semmi gond.

A gondot én abban találom, hogy az új boxért nekem havi 500ft-ot pluszban fizetnem kell. Erre valaki magyarázatot tud adni? Gondolom élhetek a 14napos elállással?

(#98568) jety91 válasza kabelmania27 (#98565) üzenetére


jety91
őstag

Képként tudom csak elküldeni, ha a direct link-et küldöm, az újra elkezdi a mérést. Még erre sem képesek, hogy ezt megcsinálják :(

(#98569) cof válasza moddingR (#98567) üzenetére


cof
veterán

Csak egy eszközöd van? Ez a PaceHD? Mert a második eszköztől szokott lenni az 500 Ft /hó. Elcseszték az adatbázisban eléggé ha csak egy eszközöd van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98570) moddingR válasza cof (#98569) üzenetére


moddingR
aktív tag

Van még 2db mediacard. Ezek rajta is vannak a számlán minden hónapban. De a mediabox eddig nem volt, mostmár ezért is fizetnem kell, vagy csak szimplán hozzáaadta, hogy fizessem még azt is.. Úgy tudom eddig 1 eszközért nem kellett pluszba fizetni :F

[ Szerkesztve ]

(#98572) drk88 válasza drk88 (#98566) üzenetére


drk88
senior tag

Felhivtam oket hibaelharitas folyamatban fehervaron..varhato befejezes 15:00.....

(#98573) cof válasza moddingR (#98570) üzenetére


cof
veterán

Akkor viszont az egyiknél le kellett, hogy kerüljön az 500 Ft. Háromszor 500 Ft /hó nem lehet, az első eszköz ingyenes, de az vátozhat, hogy melyik eszköz lesz az elsődleges, akár lehet, hogy most az egyik kártya lett 0 Ft-os.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98575) moddingR válasza cof (#98573) üzenetére


moddingR
aktív tag

ish4d0w
köszi Neked is.

Felhívtam, hogy tisztázzunk, nem növekszik a havidíjam.

(#98576) drk88 válasza #72445440 (#98574) üzenetére


drk88
senior tag

Már nem vagyok Vodas telon. :) De azert automatikusan kuldhetnenk SMS-t ilyenkor nem ugy h felkell ra iratkozni az ugyfelszolgalaton keresztul..

(#98577) cof válasza moddingR (#98575) üzenetére


cof
veterán

Azt elfelejtettem, hogy ennél az új Horizon BOX-nál kell majd LAN kábelt is csatlakoztatni, ha szoktad használni a visszanézőt. A régi PaceHD-hoz még nem kellett, csak, hogy ne érjen meglepetésként majd.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98579) cof válasza #72445440 (#98578) üzenetére


cof
veterán

Horizonnál is kell már az EPG-hez is a LAN? Akkor minek is továbbítja DVB-C-n is... :F

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98581) cof válasza #72445440 (#98580) üzenetére


cof
veterán

Azt gondoltam, hogy csak egy napot, na de akkor akkor tisztázzuk már, hogy kell hozzá kötelezően a LAN nélküle életképtelen, vagy működik csak hiányosan? Mert nem mindegy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98583) anglergab válasza cof (#98581) üzenetére


anglergab
addikt

UTP nélkül is működik a Horizon box (hivatalosan kell hozzá). Viszont akkor nincs 7 napos / IP-s műsorújság (csak egy napos, azaz DVB-C-s), Műsorvisszanéző, stb., illetve a további IP-re épülő funkciók hiányozni fognak.
Amúgy a Vodafone mediabox is működik UTP nélkül, viszont az nem világos, hogy hosszabb távon is (lehet a kulcsokat csak IP-n tudja letölteni). Ám a műsorújsága semmit nem fog mutatni, azaz kizárólag IP-s EPG-je van (a DVB-C-set nem dekódolja).

[ Szerkesztve ]

(#98584) cof válasza anglergab (#98583) üzenetére


cof
veterán

Akkor a kulcsokat is DVB-C-n kapja a VTV, mivel minden csatornaváltásnál ellenőrzi a hozzáférést. Mondjuk én ezen az elven is voltam végig, csak ugye én tesztelni nem tudom az ilyeneket. A QR kódos trükkre is már rég rájöttem volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98585) anglergab válasza cof (#98584) üzenetére


anglergab
addikt

Mi az a QR kódos trükk?

(#98586) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok! Masnak esetleg nem ment el a nete? 1 oraja nincs netem es home office-bol dolgoznek... Zuglo kulso reszen lakom, es gigas kabeles netem van.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#98587) tomp válasza cof (#98584) üzenetére


tomp
félisten

3napra kihúztam az UTP-t kikapcsolt állapotban. Bekapcsoltam a boxot de nem indultak el a csatornák. Közölte, hogy nincs előfizetés. Szóval IP-ről tölti le a Nagra kulcsot. Kiírja a box az aktuális kulcs érvényességét. Ha előtte kihúzod az UTP-t akkor lejár és leállnak a csatornák.

(#98588) cof válasza tomp (#98587) üzenetére


cof
veterán

Ez még nem bizonyíték. Néha a kártya is ugyanezt írja ki. Ha csináltál egy csatorna újrakeresést is, és akkor sem mentek a csatornák akkor elhiszem, hogy IP-n jönnek a kulcsok is.

@anglergab A QR kódos trükk az, hogy nem kell egy hálózaton lenni a VTV-vel amikor a telefonon az app-on beolvasod, mert sokan azt mondták itt, hogy csak úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98589) anglergab válasza tomp (#98587) üzenetére


anglergab
addikt

Akkor rendszeresen kell neki IP kapcsolat.

(#98593) cof válasza #72445440 (#98590) üzenetére


cof
veterán

Ezt azért gondold át mégegyszer. Ha nem lenne adatcsatorna támogatás, akkor a MUX-okat sem találná meg, és jelzi is, hogy ha nincs bedugva a koax akkor dugjad csak be.

Nem hinném, hogy időalapú token lenne a kulcsosztás. Kártyánál is ha kiveszed, és átkapcsolsz már írja is, hogy kódolt csatorna.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98594) anglergab válasza cof (#98593) üzenetére


anglergab
addikt

A MUX listát akár IP-n is le tudja tölteni.
Vagy se DVB-C se IP adat kapcsolat nem kell, ha végigmegy az összes VHF/UHF TV frekvencián (sokáig tart).

[ Szerkesztve ]

(#98595) cof válasza anglergab (#98594) üzenetére


cof
veterán

Miért tartana sokáig? Az én Samsung TV-m 10 másodperc alatt végigszaladt a frekvenciákon. Már maga az TV adás is adat, szóval ne mondjuk már, hogy minden IP-ről jön. Akkor a koax csak dísznek kellene.

De mindegy elengedtem a témát, én kipróbálnám az ilyen érdekes dolgokat, de nem tudom, ti meg csak találgattok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98596) tomp válasza cof (#98588) üzenetére


tomp
félisten

Miért ne lennne bizonyíték?
Visszadugtam ilyenkor az UTP-t és pár mp elteltével elindultak a csatornák.
IP nélkül csak a kódolatlan csatornák mennek.

(#98597) anglergab válasza cof (#98595) üzenetére


anglergab
addikt

Honnan tudod, hogy nem próbáltuk ki ezeket?
Koaxon VTV boxon úgy tűnik, csak a lineáris TV kép, hang, felirat adata jön.
A DVB-C tehát tehermentesíti a hozzáférési, elosztó hálózatokat és a szervereket.
De emellett kevés IP adat: műsorújság, csatornalista, kulcsok, telemetria stb. IP-n megy a VTV mediaboxon. Mivel nincs DVB-C adat és DOCSIS támogatás benne, ezért kell az UTP ezekhez.

Ez a következő generáció: alap az IP kapcsolat (azaz a kétirányú adatkapcsolat), ami lényegében tetszőleges, nem kell DOCSIS-nak lennie (kisebb lehet a mediabox és más hálózaton/mobilnetről is működhet elvileg). Mellette pedig szükség esetén DVB-C-n jön a lineáris adás.

[ Szerkesztve ]

(#98598) pjen


pjen
félisten

Egy hónap múlva lejár a hűségem.Amit vezetékesen adni tud minden van csak a teló alap.Fizetek X forintot.A voda ajánlatában csak az alap Tv re és a netre maradna hűségem,HBO és társaira megszűnne.Ha alá írok egy évet csak 600Ft al emelkedne az előfizum.Ha nem írok alá semmit marad minden ahogy volt,hűség nélkül.Ti értitek mért próbálkozik ilyenekkel a voda?

(#98599) cof válasza anglergab (#98597) üzenetére


cof
veterán

Onnan tudom, hogy nem próbáltátok, hogy csak körvonalakban írtok róla, pl. most is csak feltételes módban írsz erről "úgy tűnik...".

Egy rendes teszt ott kezdődik, hogy csak koax van bedugva a VTV-be, LAN nincs, gyári visszaálítás neki és ha nyavajog a LAN kábelért behangolás után akkor úgy van ahogy írjátok IP-n kapja a kulcsot. Ez ennyire egyszerű, de ti körbeírjátok mindenféle kiegészítéssel, hogy talán, meg lehetséges, esetleg így meg úgy van. Ebből szűröm azt le, hogy nem próbáltátok, ami tomp-nál is történt, hogy nem volt áram alatt 3 napig, és már bólogattatok is, hogy igen úgy van IP-ről megy a kulcs... mikor köztudott, hogy CI kártyát is lelövik egy idő után ha nincs használatban.

Mert találgatni én is tudok meg feltételezni, és akkor 2 oldalon keresztül tárgyaljuk a nagy semmit, mivel én letesztelni nem tudom, te meg csak mondod a magadét, hogy biztosan úgy van, mindenféle bizonyíték nélkül. Szóval nem bonyolódom többet ilyen dolgokba inkább.

Ez a következő generáció: alap az IP kapcsolat (azaz a kétirányú adatkapcsolat), ami lényegében tetszőleges, nem kell DOCSIS-nak lennie (kisebb lehet a mediabox és más hálózaton/mobilnetről is működhet elvileg). Mellette pedig szükség esetén DVB-C-n jön a lineáris adás.

Erről beszélek, az ilyen töltelék információkról aminek semmi köze az ég világon a kulcs kérdéshez.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98600) anglergab válasza anglergab (#98597) üzenetére


anglergab
addikt

A más hálózatnak az az előnye a szolgáltatónak, hogy ott is szolgáltathat, ahol nincs saját infrastruktúrája, illetve tehermentesítve van egyben a sajátja. Hátránya pedig, hogy nem tud garanciát vállalni annak a megbízhatóságára (pl. optika oké, de mobilnet nem), illetve elveszti vele a helyhez kötött jellegét a szolgáltatás technikailag.
Ha minden hálózat képes lesz a stabil 10-15 Mbps/végpontra folyamatosan, akkor ez teljesen jól működhet. De addig is (sőt, sok helyen ahol van koax, nincs is semmilyen net), marad a DVB-C.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.