Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) anglergab válasza cof (#98250) üzenetére


anglergab
addikt

Így van. Mivel nagyon nehéz a koax felső frekvenciáját kitolni, így valószínűleg csökken majd az analóg/DVB-C csatornák (különösen MPEG-2) száma illetve utóbbiak minősége, kevesebb HD lehet, ezzel pedig nőhet a D3.1 csatornák sávszélessége. Amin ugye egyre több mediabox mehet OTT-n.
Nem jó, hogy az LTE 800 MHz teljesen átfed a D3.1/OFDM-mel. A jövőben pedig a 4G/5G 700 MHz is.

[ Szerkesztve ]

(#98252) tomp válasza cof (#98250) üzenetére


tomp
félisten

Én is akkor kértem. Mégud átraktam DVB-C-re és fizettek 36ezret.

Amúgy felkerült a friss VodaTV leírás. Saját hálózaton koaxról megy.
Szóval az ÁSZF szerinti leírással szembe megy ez a leírás...

(#98253) peter303


peter303
tag

A Google TV legnagyobb uj erossegei persze kapcsolodnak a kereseshez. Szinte az osszes streaming szolgaltatotol "lehuzza" a musorokat es egybe veszi. Igy egy helyen lehet keresni. Ezekbol mufajok es egyebb szempontok szerint kategorizal. A Voda TV (sokat reklamozott) ajanlo rendszerehez hasonlo (tanulo kepes) a For you menu. Az HBOGo IMDB ertekeles helyet itt a RottenTomatot hasznaljak. A szolgaltatok kozt persze elo TV is lehet pld. Hulu Live. A taviranyito olyan hang paracsokat is tud hogy "mutasd az oscar dijas filmeket"

A nagy hir hogy a Google TV mobil app formaban is megjelenik.

Szoval ez a modern stream vilag mint TV fejlodese...

REVIEW: REINVENTED — AND NOW WITH A REMOTE

[ Szerkesztve ]

(#98254) kezo0


kezo0
addikt

Na.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#98255) inf3rno válasza LML (#98233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy ilyenkor tudsz e kérni még kártyát, de ha a jelszint megvan, akkor erősítő nélkül is be lehet tenni még tévét. Én plusz egy tévével elvoltam egy darabig, de nem kértem hozzá extra kártyát, csak a kódolatlant néztem néha rajta. Jelszintek rendben voltak, de mondta a szaki, hogy garantálni nem tudják ennyi készülékre erősítő nélkül a minőséget. Azt hiszem az erősítőnek meg komoly ára van, de meg se néztem, mert nekem nem kellett, meg lehet olyan gond is belőle, hogy zavarja a rendszerüket, ha rosszul rakod be. Gondolom külön kell szedni a modemet meg esetleg a dobozt ha van, és a többire teszel erősítőt és visszirány szűrőt teszel eléje. De ez csak tipp, egyébként fogalmam sincs róla, meg arról sem, hogy ez az egész változott e az elmúlt 5-10 évben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#98256) vargalex válasza kezo0 (#98254) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor mégis igaza volt a technikusnak, aki nálam járt...

Alex

(#98257) Adam115 válasza anglergab (#98230) üzenetére


Adam115
csendes tag

Ha kérted akkor bridge üzemmódban ott volt az 1-3 porton a 3db publikus IP. Az más kérdés hogy a legtöbben "1-et se" kértek.

(#98258) Adam115 válasza kezo0 (#98254) üzenetére


Adam115
csendes tag

Remélem is, hogy lesz bridge mód Arris modemen, mert használnám a 3 publikus ip-t :DD

(#98260) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok,

A Vodafone TV box -ról elérhető valahol műszaki spec? Arra lennék kíváncsi hogy van-e benne wifi, vagy csak etherneten csatlakoztatható?

(#98261) MiZo1990 válasza ToniSlow (#98260) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nincs benne wifi.
Sagemcom márkájú maga a box és Chromium alapú rendszer megy rajta, a hardver akár tudhat is wifit, de a szoftverben nincs benne.

(#98262) ToniSlow válasza MiZo1990 (#98261) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Furcsa mert külföldi cikkekben azt írják hogy van benne. Lehet hogy csak szoftveresen van letiltva?

[Itt] ezt írják:
Connectivity - Ethernet 100Mbps & Wi-Fi 802.11ac and requires 5GHZ capable modem

[ Szerkesztve ]

(#98263) MiZo1990 válasza ToniSlow (#98262) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A magyar verzióban nincs benne.

(#98264) ToniSlow válasza MiZo1990 (#98263) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A magyar verzió gondolom ugyanaz a hw. Miért hagytak volna ki belőle egy filléres wifi modult?
Ha mégis így van akkor nem kell a Vodafone szarja. Nem fogok minden szobába kábelt húzni ahová box-ot kellene raknom lecserélve ezzel a régi UPC-s boxokat.

[ Szerkesztve ]

(#98266) anglergab válasza ToniSlow (#98264) üzenetére


anglergab
addikt

A magyar változat nem androidos és valószínűleg szoftveresen nincs engedélyezve benne a wifi+Bluetooth modul.
Az OTT-s IPTV érzékeny az IP rétegre, ezért kell UTP (stabil ping, jitter legyen minden esetben). Wifi access point segítségével wifiről is használható ez a mediabox, pl. TP-Link TL-WA850RE, ha megfelelően stabil a DOCSIS és különösen a wifi RF kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#98267) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Köszönöm a válaszokat, tudom hogy mi lenne a megoldás ebben az esetben, azonban nem hinném hogy nekem kellene beruháznom azért, mert a szolgáltató 2020-ban egy olyan eszközt képes adni amin az egyetlen hálózati interfész egy RJ45.
Azért abban szerintem kiegyezhetünk hogy ez szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#98268) anglergab válasza ToniSlow (#98267) üzenetére


anglergab
addikt

A modemet is odateheted a TV-hez, illetve akár a TV-t a modemhez.
Van, akinél pedig csak UTP kábelezés van, koax nincs (lásd fentebb). A koaxon oda tud menni az Ethernet többféle módon, viszont fordítva, a koax jel az Etherneten nem.
Sok okos TV-n is csak RJ45 van.
Fix streamhez (TV) az UTP jó megoldás. Ha mindenki elkezdene TV-t wifin átvinni, sokkal nagyobb lenne az interferencia és lelassulna mindenhol. Arról nem is beszélve, ha egyszerre több TV menne wifin a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#98269) peter303 válasza #72445440 (#98265) üzenetére


peter303
tag

"tehát itt azért több különbség is van"

Plusz a mienkrol lemaradt a kikapcsolo gomb is. Pedig mar tobbszor ugy elszallt hogy csak a durva kihuzas segitett...

(#98270) anglergab válasza peter303 (#98269) üzenetére


anglergab
addikt

Azonos a modell szám, de eltérő a hardver.
Ez a kisebb, de kevesebb csatlakozós, nem androidos újabb modell. Egyszerűbb, de modernebb.
Egy analóg kimenet jó lett volna, ha van rajta, ugyanis akkor CRT-hez is lehetne csatlakoztatni, egységes lehetne a box és a kodekek, nem kellene MPEG-2.
De nincs benne DAC, HDMI-s TV kell hozzá.
Viszont már az EPG-hez is kell internetkapcsolat/UTP kábel.

[ Szerkesztve ]

(#98271) ToniSlow válasza anglergab (#98268) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Nyilván nem tudom odavinni a TV-t a modemhez. Amúgy pedig vicces lenne ha 2-3 TV egymás mellett sorakozna a modem körül.
Amúgy ha ez IPTV akkor minek a koax? Ha meg nem akkor minek kell neki bármi féle kapcsolat?
Egyébiránt: amennyiben lenne benne egy ac-s wifi chip, akkor azt egy olyan router-re fellógatva ami tudja ezt a szabványt, minden fájdalom nélkül tudja azt az átviteli sebességet amire szükség van.
(Feltételezhetően azokat a router-eket, amelyek csak a bosszúságot okozzák az emberek nagy része a korononavírus első hulláma során már megreptette a kuka felé, és vett másikat hogy tudjon otthonról egész nap dolgozni és a gyereknek meg menjen a Teams normálisan).

[ Szerkesztve ]

(#98272) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok,
ma esti bekötés, bocsánat a képek minőségéért, de már nagy volt a rohanás. Az alábbi értékek jónak számítanak?
https://ibb.co/1M6DmzG
https://ibb.co/RDG1kXK
https://ibb.co/G502s6Y
https://ibb.co/cLhqGxs
https://ibb.co/qdnDssM
https://ibb.co/vLdpY3t

A legfőbb bajom, az 500-as net 75-135 Mbit/s-el döcög, ami elég elszomorító. Lehet ezzel bármit kezdeni? A modem egy compal connect box.

(#98273) zolya1973 válasza ToniSlow (#98264) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Nem kell kábelezni.Nekem ez van: [link]

(#98274) ToniSlow válasza zolya1973 (#98273) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Köszi a tippet. Alapvetően az háborít fel, hogy bármit is vennie kell ahhoz az embernek hogy működjön ez a vacak.

(#98275) #41635072 válasza #41635072 (#98272) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az első fotó helyesen: [link]

(#98276) jocipapi55


jocipapi55
újonc

EMTA 3.1 1GB NO FixIP WIFI modemet kaptam a múlt héten és most szeretném átállítani modem üzemmódba, de nem találom, hogy hol kell...
ha Valaki segít örök hála....

(#98277) cof válasza jocipapi55 (#98276) üzenetére


cof
veterán

Felhívod a 1270-et és kéred, hogy tegye bridge módba. Állítólag már meg tudják oldani, eddig nem volt rá lehetőség.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98279) zolya1973 válasza ToniSlow (#98274) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Én inkább vettem nehogy neki álljanak fúrni faragni. Mondjuk a szerelő srácot se nagyon érdekelte a dolog mert a kezembe nyomott vagy 15 méter kábelt. Ő megcsinálta címszó alatt.

(#98280) jocipapi55 válasza cof (#98277) üzenetére


jocipapi55
újonc

kösz....

(#98281) Plehboj


Plehboj
tag

UPC kábeltévés előfizetésem van médiacardal, amit tehát a TV-be kell dugni és működik.
Ha nem dugom be a kártyát akkor is bejön kb 33 digitális csatorna a TV-n, kártyával meg kb 100. Na most én számítógépen dvb-c TV tuner kártyával szeretném nézni ezt a 33 kódolatlan csatornát. Gondoltam ugyanúgy be kellene jöjjön a számítógépen is, ha a TV-ben kártya nélkül is bejön. És mégsem....kizárólag az M1,M2,M4,Duna jön be semmi több. Ez miért lehet ??? Vagy rossz frekvenciákon keresem a többi csatornát ?

[ Szerkesztve ]

(#98282) cof válasza Plehboj (#98281) üzenetére


cof
veterán

Vagy rossz frekvenciákon keresem a többi csatornát ?

Hát ezt csak te tudhatod, de valószínű.

Kevés az infó, milyen tuner, milyen program, manuális vagy automata keresés? És ha manuális akkor miért az?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98283) peter303 válasza MiZo1990 (#98261) üzenetére


peter303
tag

"Chromium alapú rendszer megy rajta"

Szerintem egy alapvetoen hardware eszkoz operacios rendszerehez nem kell se Chromium se Android. A Voda boxot meg senki nem "vizsgalta" belulrol (az ASZF egyebkent kulon tiltja) De regebben egy szinten Sagemcom gyartmanyu Vodafone TV Center boxot feltortek.

Abban STMicroelectrics STi7105 SoC volt es az ehhez modositott Linux.

http://www.stlinux.com/

Szerintem most is valamelyik embedded Linuxot hasznaltak.

Az UI feluletett valoszinuleg Cobalt alapu.

[ Szerkesztve ]

(#98284) tomp válasza peter303 (#98283) üzenetére


tomp
félisten

A Sagemcom oldalán fent van ennek a boxnak a Wifis verziója. Ott eleve úgy szerepel, hogy Linux és Android. Azaz mind2 elérhető rá support szinten.
AndroidTV oldalán pedig ugyan ez a box ami nekünk van fent van mint német box. Csak az szögletes és AndroidTV van rajta. De a típus szám azonos. Csatlakozók is.
Szóval ha felraknák a magyar boxra az AndroidTV-t, rögtön működne is mivel eleve elérhető. Az egy dolog, hogy nem véletlenül nem terjedt el a vodánál mint box op rendszer...

(#98285) peter303 válasza tomp (#98284) üzenetére


peter303
tag

Igen annyit nyilatkoztak is a bejelentesuknel, hogy nem akartak semmi mar meglevot atvenni hanem tok uj sajat rendszert fejlesztenek. Ehhez pedig eleg a Linux mag.

[ Szerkesztve ]

(#98286) Plehboj válasza cof (#98282) üzenetére


Plehboj
tag

Leginkább az érdekelne, hogy bárkinek dvb-c tuner kártyával mediacard nélkül számítógépen bejön a 4 db közszolgálati csatornán kívül bármilyen más csatorna ?
Én speciel raspberry pi 4 + raspberry os + tvheadend + mygica T230 dvb-c modul konfigurációval próbálkoztam. Automata frekvencia keresést nem ismerek a tvheadend-ben így manuálisan vittem fel a upc honlapján található budapesti körzetre vonatkozó frekvencia táblázatból. Az a gond, hogy TV-ém nem írja ki az aktuális csatorna frekvenciáját így nem tudok közvetlenül rákeresni a raspbin.

[ Szerkesztve ]

(#98287) kabelmania27 válasza #41635072 (#98272) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elfogadhatók az értékek, viszont az osztó üres kimenete problémát fog okozni ezért érdemes lenne cserélni hármas osztóra (out modem, tap kimenet tévék) vagy két kettesre, ez esetben bejövőre mehet az egyik kettes, ebbe mehet a modem másik kimenetre egy F toldó aztán a másik kettes és a tévék. Osztócsere után javulni fognak az értékek, pozitív lesz a letöltés és a feltöltés alacsonyabb lesz ami tavasszal/nyáron jól fog jönni.
Vezetékes kapcsolattal kellene megnézni ha úgy sem jobb akkor másik géppel, ennyire nem szokott lassú lenni az 500-as csomag, ha még sincs meg a kínált letöltési sebesség jelentsd be a problémát kérj technikust és cseréltesd ki vele az osztót, bekötéstől számított 14napon belül elállási jogra hivatkozva kérhetsz kisebb csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#98288) vargalex válasza Plehboj (#98286) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, notebookon linux alatt és AmLogic boxon CoreElec alatt is egy olcsó DVB-C tunerrel. Miért lenne különbség egy TV beépített tunerjéhez képest? Mondjuk az érzékenysége lehet rosszabb, így ha gyenge a jel, akkor előfordulhat, hogy nem fog mindent.

Alex

(#98289) anglergab válasza ToniSlow (#98271) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy hibrid megoldás kompatibilitási és gazdaságossági okok miatt (MOST így optimális): a lineáris adás DVB-C, a nemlineáris adás, kulcsok, EPG, stb. (azaz minden ami nem lineáris adás) pedig IP alapú. Várhatóan az egész IP alapú lesz majd. Ez egy átmeneti időszak, azért kell sajnos egyszerre a régi és az új kábel is. Mind a csak koax, mind a csak UTP, mind a koax+UTP problémákkal jár.

(#98290) anglergab válasza #72445440 (#98278) üzenetére


anglergab
addikt

Telekomos koax/HFC területen is OTT van a Vodafone-nál. Azaz "hálózaton kívül" OTT van. Ami persze már sejteti, hogy tetszőleges hálózatról működhet, de nincs engedélyezve az ÁSZF-ben a telekomos eset kivételével.

(#98291) anglergab válasza peter303 (#98283) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így van, ennek Broadcom SoC-a van, valószínűleg Linux + Cobalt-tal. Nincs semmi Chromium, Chromecast benne.

(#98292) #41635072 válasza kabelmania27 (#98287) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszönöm a választ!
Lehet inkább megoldanám magam gyorsan, ez jó lehet? [link]
Kábellel probaltam laptoprol, ugy jottek ezek a gyatra letoltesi sebessegek.

(#98293) kabelmania27 válasza #41635072 (#98292) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért linkeltem azt a hármast mert annál a modem kimenete kisebbet csillapít, de az általad linkelt is jobb mint a négyes.

(#98294) cof válasza Plehboj (#98286) üzenetére


cof
veterán

Persze bejön az összes kódolatan. Az a gond, hogy voltak frekvenica átszervezések és amik a neten vannak listák cseppet sem naprakészek.

Nálam is TVHeadend van. Régebben én is egyesével szórakoztam, hogy felvegyem a MUX-okat aztán rájöttem, hogy időpocsékolás...

Töröld ki az egész hálózatot és kezd elölről szerintem, már csak az EPG miatt is, mert azt ISO-6937-re kell állítani különben hibás lesz az EPG. Aztán...

Nálam ezt az egyetlen egy MUX-ot kell felvinni manuálisan és megtalálja a többit is. Ez a 338 MHz tartalmaz adatokat is a többi MUX-ot illetően és automatikusan lekéri.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98295) ToniSlow válasza zolya1973 (#98273) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A tápot a box usb portjáról adod neki?

(#98296) zolya1973 válasza ToniSlow (#98295) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Onnan még nem is próbáltam.Állítólag onnan is megy.Én egy sima 5v 2A telótöltöbe dugtam bele.
Bár én valahol úgy olvastam,hogy a box tápját dugják ebbe és az usb megy a boxba.

[ Szerkesztve ]

(#98297) ToniSlow válasza zolya1973 (#98296) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Esetleg megpróbálnád a box usb portjáról megtápolni hogy működik-e?

(#98298) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Sziasztok, UPC (Vodefone) internetem van 500mbit/s. Utóbbi időben lassúnak érzem, mikor sebességet mérek mindig csökkenő értéket mutat, az változó honnan indul a mérés általában mindig 300 felett indul és 150-250-et csökken a mérés végére. UTP kábelen használom, a konfigurációm nem változott, Számítógép és a connect box közt nincs egyéb hálózati eszköz. Régebben stabilan hozta az 500-at. Képen látjátok mire gondolok.

(#98299) szirtesi


szirtesi
csendes tag

Sziasztok, 2 napja megy gond nélkül az új Arris fekete modem, stabil 950/40 Mbit. Egyetlen furcsaság, hogy nem tudok DHCP reservation-t rögzíteni. Csak akkor, ha 6-nál kevesebb eszköz van vezetékesen felcsatlakozva. Viszont a rögzített IP címeket nem osztja ki, és újraindítás után a DHCP reservation elfelejtődik, eltűnnek a beírt adatok. (Az előző fehér modemnél ez rendben működött.) Ügyfélszolgálat nem értette a kérdésem, csak azt szajkózta a kislány, hogy üzleti ügyfeleknek adnak fix IP-t.
Valaki találkozott ezzel a problémával? Hátha van megoldás, bár gyanakszom, FW probléma lesz.

(#98300) Gondics válasza Jégtörő (#98298) üzenetére


Gondics
csendes tag

Elsőre azt mondanám, hogy túlterheltség okozza. Ezt produkálja éjszaka, hajnalban is? Ha akkor jó, akkor az fenti állításom igaz (lehet)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.