Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97801) anglergab válasza dchard (#97800) üzenetére


anglergab
addikt

Az LTE450 hatása jól követhető a Post-RS error szám növekedésében az érintett ED3.0 csatornákon.

Kábeles frekvencia allokáció: [link]
Elég sok a TV frekvencia (50 db). Látható, hogy volt a TV sáv, majd DOCSIS sáv, majd megint TV, majd megint DOCSIS, majd OFDM DOCSIS.

[ Szerkesztve ]

(#97802) inf3rno válasza dchard (#97766) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A modem cserét úgy érti, hogy visszavált a CB-re, mert az előző 500-assal azzal rendesen működött nála.

Buliban hasznos! =]

(#97803) anglergab válasza dchard (#97800) üzenetére


anglergab
addikt

A 258 MHz-et így gondoltad? 60-66 MHz-ig ED3.0 + 192 MHz széles D3.1
Szerintem feltöltésre nem valószínű a 192 MHz-es OFDM / azaz a full duplex.

[ Szerkesztve ]

(#97804) dchard válasza anglergab (#97801) üzenetére


dchard
veterán

Ez érdekes, mivel az LTE450 adóhálózat meglehetősen ritkás, ráadásul az előfizetőnél a modem közelében sincsenek ilyen berendezések. LTE800-nál jobban hihető, hogy a forgalmazó telefon a modem közvetlen közelében van, és az eszköz vacak árnyékolása 830-860 között komolyan tönkre tudja vágni ezt a sávrészt. Előre irányban vacak minőségű légkábeles hálózatnál tudok elképzelni számottevő zavartatást. Nálunk csak Telekom koax van bent annak meg alépítméynben van a nagyja, ergó hiába nincs semmi 790 felett, egy mérésből nem derülne ki, hogy egy légkábeles hálózat mennyi zajt szed össze. Pár nap múlva ha lesz időm, majd megmérem azért.

"Szerintem feltöltésre nem valószínű a 192 MHz-es OFDM / azaz a full duplex."

Ezt nem is írta senki, meg nincs is ilyen lehetőség a sazbványban: a max uplink 5-205MHz között lehet 2x95MHz OFDMA.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97805) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy a wi free nem kapcsolható ki az oldalon keresztül. Nyilván szeretnék megnehezíteni a kikapcsolását amennyire lehetséges. Kicsit olyan ez, mint amikor az Alza elérhetetlen garanciális ügyekkel kapcsolatban az oldalon meg hiba miatt nem lehet ügyintézést indítani...

Aztán lehet, hogy én néztem be valamit ezzel kapcsolatban, és egész máshol kellene kikapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#97806) Livius válasza inf3rno (#97805) üzenetére


Livius
őstag

Én sok évvel ezelőtt írtam a UPC-nek egy e-mailt hogy kapcsolják ki a Wifi-Free-t a nálam lévő CB-én. Kb leírtam a dumát erről meg leírtam az ügyfélazonosítót meg nevet és címet, ennyi. Kb 2 hét után egyszer csak tényleg meg is csinálták és kikapcsolták.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97807) inf3rno válasza Livius (#97806) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én felhívom őket holnap, aztán majd meglátjuk. Simán lehet, hogy az ügyintéző is behazudja nekem, hogy ki van kapcsolva. :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#97808) balage25 válasza Livius (#97798) üzenetére


balage25
senior tag

Utoljára írom le, hogy ebben az anyagban is benne van az indulás dátuma. Van még pár link a témában, itt is egy az NMHH-tol

Ott voltál amúgy az előadáson, vagy legalább elolvastad a diákat? Le van írva hogyan mértek és miért. Egy elismert egyetemi tanár, aki az NMHH-nál is dolgozott azon kívül, hogy a Telekom Műszaki igazgatója volt, na Ő tartotta az előadást. A szakértelmét nem érdemes firtatni.

Az NMHH anyaga számomra hiteles, egy mérés az erkélyről, azt állítva ezzel, hogy egész Budapesten nem megy ez a sáv, pedig nem.

(#97809) tomp válasza balage25 (#97808) üzenetére


tomp
félisten

Az inkább az, hogy onnantól igénybe vehetik mivel attól a naptól az AH már nem szolgáltat azon a frekin.

(#97810) woodworm


woodworm
veterán

Többször felkerült szóba az analóg, mutasson már valaki bizonyítékot róla, hogy volt olyan hülye a szolgáltató és nem kapcsolta le a gigabit bevezetése előtt.
Nem erről szólt a felkészülés egy része? Itt nálunk 3-4 éve épült a hálózat és már be sem vezették.

(#97811) balage25 válasza tomp (#97809) üzenetére


balage25
senior tag

Egy friss mérés szintén Budapesten. Jobbra a 800-as, balra a 700-as sáv. Nem mondom, hogy szétfeszíti a térerő. Ha több adótornyon bekapcsolják, biztosan szebb lesz a jel alakja is.

(#97812) vargalex válasza balage25 (#97811) üzenetére


vargalex
félisten

Balra nem 770 MHz fölötti sáv (olyan 773 MHz-től látszik valami) látható ? Az miért 700-as?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#97813) balage25 válasza vargalex (#97812) üzenetére


balage25
senior tag

11. Oldalon van egy szép ábra, ott láthatod, hogy 788MHz-ig tart.

Azt gondolom, innentől nem eröltetem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#97814) dchard válasza balage25 (#97808) üzenetére


dchard
veterán

Eddig mutattál két dokumentumot, de mind a kettőben ugyanaz szerepel: szeptember 6. után használatba vehető, ez nem jelenti azt, hogy használatba is vették.

A mérésed viszont érdekes. Megtudhatom, hogy hol készült és milyen eszközzel? Az enyém a 2. keürletben készült SA44B analizátorral, körsugárzóval (az érintett sávban 5-6dBi nyereséggel), észak-budai és észak-pesti rálátással. Majd elfelejtettem: ez nyilvánvalóan nem egy hiteles reprezentatív mérés, mivel dél-budát nem látom, dél-pestnek sem egy jelentős részét.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97815) anglergab válasza balage25 (#97811) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek a Vodafone B28 10 MHz, Telenor B28 5 MHz, Vodafone B20 10 MHz downlink blokkok.
A Telekom, Telenor B28 5/10 MHz helyén nincs jel.
Azaz a Vodafone bekapcsolta, de a Telekom, Telenor nem a B28-at?!

(#97816) anglergab válasza woodworm (#97810) üzenetére


anglergab
addikt

A D3.1 blokk magas frekvenciára került 860 MHz-es szegmensekben, írtam a frekvencia allokációt. Azaz nem volt TV csatorna változtatás miatta. Továbbra is 50 db TV csatorna, 24 db ED3.0 és 8 db ED3.0-széles D3.1 csatorna van. Azaz összesen 50 db TV vs. 32 db DOCSIS csatorna gigabites szegmensben, máshol pedig 50 db TV vs. 15/24 db DOCSIS csatorna.

(#97817) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Nah engem is elért az új CB (Arris) nyavalya.
Folyamatos csomag vesztés van, amit nem csak mérésben veszek észre, hanem netes konferencia beszélgetésekben, akad, bármit is csinálok
https://packetlosstest.com/ szerint 15-20% veszteség van, ha 2 perces tesztet indítok.
Korábban láttam már valaki szenvedett ezzel, sikerült bármit is csinálni?
Ha megpróbálom bejelenteni, le akarnak fogadjunk rázni? Valami taktika?

(#97819) anglergab válasza unicumnext (#97817) üzenetére


anglergab
addikt

Új CB vagy Arris (ami kb. CB2)?

[ Szerkesztve ]

(#97820) unicumnext válasza anglergab (#97819) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Arris, csak már nem tudom átírni, az új 1 GB-os csomagban vagyok.
Közben csináltam bix.hu felé pinget az is elkeserítő
Packets: Sent = 100, Received = 91, Lost = 9 (9% loss),

(#97822) cof válasza unicumnext (#97820) üzenetére


cof
veterán

Eddig a CB-vel rendben volt a sebesség?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97823) unicumnext válasza cof (#97822) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Elsők között váltottam, szóval több mint 1 hónapig rendben volt a dolog, előtte CB-n 500-as neten (modem üzemmódban) rendben volt. Speedtest és szelesav.net mérés is renben van most is és akkor is.

Bejelentettem, bentről nem látnak semmi hibát, ha ő pingeli a routert neki jó, ha én pingelek bármit amit kért 10-15 csomag vesztés volt. holnap jön az első szerelő.

(#97824) anglergab válasza inf3rno (#97805) üzenetére


anglergab
addikt

Kikapcsolva is sugározhatja még a Wi-Free hálózatot, sőt kikapcsolt wifi mellett vagy modem módban is (de más nem tud rá csatlakozni és te sem tudsz más modemre Wi-Free-n csatlakozni).
A teljes lekapcsoláshoz TFTP-n szoftvert kell leküldeni a modemedre (nocommwifi cfg profil), de az nem megy azonnal (valószínűleg egy karbantartási időablakban éjjel fog letöltődni és újra fog indulni a modem, a log-jában látható lesz ez és a megváltozott cfg fájl is).
Úgyhogy ez ilyen, valószínűleg le fog kapcsolni modem oldalon a hálózat broadcast-ja - később. Addig is, ott van az "éterben", de nem zavar semmit.
Ez nem egy másik wifi ami pontosan átfed a saját wifiddel, hanem csak egy wifi van, amiből kettőt látnak az eszközök. A wifid pár bittel többet broadcast-ol, ennyi az egész...

[ Szerkesztve ]

(#97825) cof válasza unicumnext (#97823) üzenetére


cof
veterán

Az úgy szívás. Hát sok sikert a megoldáshoz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97826) woodworm válasza anglergab (#97816) üzenetére


woodworm
veterán

Nem most volt a rendezés, már évek óta megy a felkészülés. A linkelt hsz a saját gyűjtésed, azt kérdeztem honnan van az információ, hogy maradt az analóg a docsis 3.1 mellett. Korábbi információk szerint ott kezdték a fejlesztést, ahol már le tudták kapcsolni vagy nem is volt analóg.

(#97827) anglergab válasza woodworm (#97826) üzenetére


anglergab
addikt

Ha lett volna átrendezés, akkor nem pont az LTE B20 sávban lenne "legfelül" (860 MHz-es rendszeren) a D3.1 valószínűleg.

(#97828) vargalex válasza woodworm (#97826) üzenetére


vargalex
félisten

Ugyan egész biztosat nem tudok, de nálam rendelhető a gigabit és van 24 analóg csatorna is (most kerestettem meg a TV-vel).

Alex

(#97829) blakey válasza vargalex (#97828) üzenetére


blakey
titán

Nálam is ez a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97830) anglergab válasza vargalex (#97828) üzenetére


anglergab
addikt

Ez az egy magyarázat van, hogy miért van pontosan az LTE B20-ban a D3.1/OFDM csatorna. A downlink és uplink is benne van (szinte 100%-os egyezéssel). Azaz a B20 cellák ÉS B20 mobilok adása is zavarja egyszerre.

Akinek LTE B20-on megy a mobilja, az ne tegye az Arris közelébe és ha lehet az Arris-t se tegye az ablak közelébe...

[ Szerkesztve ]

(#97831) vargalex válasza anglergab (#97830) üzenetére


vargalex
félisten

Ez azért elég nagy szivatás... A legtöbb mobil szerintem már B20-on megy alapból. Mondjuk nagyvárosban nem biztos, hogy azon megy, mert (szerintem) túl nagy lenne egy-egy torony terheltsége a nagy hatótáv miatt. Nálam is B3-on megy itt Zuglóban.

Alex

(#97832) dchard válasza vargalex (#97831) üzenetére


dchard
veterán

Beltérben el kell hogy keserítselek, meglehetősen nagy része megy 800-on (és majd 700-on ha elindul). És téged a modem szempontjából ez érdekel, mert itt van közel egymáshoz a két eszköz.

Amiben lehet reménykedni, az az analóg kivezetés és az SD refarming miatt felszabaduló alacsonyabb freki, illetve hogy úgy tűnik még az olyan notóriusan tróger vállalatok is mint a MT jól láthatóan felismerte a hálózat tömörségének fontosságát, és úgy tűnik elkezdett tenni is ellene. Ha valamire jó lesz az, hogy elindul a 700mega, az az, hogy akik eddig elkerülték a probléma megoldását azzal, hogy nem használták az LTE800-as sávot, sem fogják tudni megtenni, hogy a 700MHz fölötti komplett sávrészről lemondanak --> kénytelenek lesznek fogllakozni a tömörség kérdésével. Bízzunk benne, hogy a Voda is felismeri ezt.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#97833) anglergab válasza dchard (#97832) üzenetére


anglergab
addikt

Így van (nem neked írom): akiknél elérhető a gigabites csomag, különösen ha arra elő is vannak fizetve, mindenképpen érdemes terminálni/eltüntetni a szabad koax kimeneteket.
Akár úgy is, hogy valami régi modemet/TV-t rátesz kikapcsolva, ha nincs elegánsabb megoldás. Illetve 3-szorosan árnyékolt koaxot kell használni, megfelelően illesztett (elég szoros) megfelelő csatlakozókkal. Meg a mobilt nem a modem/settopbox, lezáratlan fali koax csatlakozó mellé tenni, illetve ezeket (modem/settopbox) sem az ablak közelébe. Érdemes kihúzni a felesleges koax kábeleket is.
Valóban, mind Budapesten, mind vidéken használnak B20-at. Más okból, de fontos szerepe van mindkét esetben. Szinte biztos, hogy ahol van gigabit/D3.1, ott B20 is van.

[ Szerkesztve ]

(#97834) vargalex válasza dchard (#97832) üzenetére


vargalex
félisten

Beltéreben néztem. :) De engem nem igazán érint, mert most hosszabbítottam hűséget, maradt az 500 Mbps. Addig nem engedek be szolgáltatói eszközt, amíg nem kapcsolható bridbe módba.

Alex

(#97835) anglergab válasza vargalex (#97834) üzenetére


anglergab
addikt

Mindhárom szolgáltatót nézted?
Mivel Telekom + Telenor + Vodafone B20 downlink (OFDM) + uplink (SC-FDMA) == D3.1 downlink (OFDM) csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#97836) vargalex válasza anglergab (#97835) üzenetére


vargalex
félisten

Nem, én csak a Telekomról tudok nyilatkozni. Esetükben mondjuk nyilván kevésbé használt a B20 szerintem Budapesten, hiszen 4G lefedettség (beltérben is) az egész városban volt már nekik a B20 bevezetése előtt. Így náluk inkább vidéken jellemző, mert így nem kellett új tornyokba befektetniük. Telenor, Vodafone biztos B20-al tudta le a 4G-t itt is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#97838) anglergab válasza vargalex (#97836) üzenetére


anglergab
addikt

Mindhárom fenti szolgáltató használ B3+B20-at Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#97839) viktorhu válasza #72445440 (#97818) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Arris is csinált CB-ket.

(#97840) anglergab válasza viktorhu (#97839) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, a CB utódját (CB2). De ezek nagyon hasonlóak, azonos a chipset/modem.

(#97841) vargalex válasza anglergab (#97838) üzenetére


vargalex
félisten

Nem azt mondtam, hogy nem használ. De az biztos, hogy Telekom hálózat esetén ahol néztem: Zuglóban, a XII. Mom Park környékén, Infoparknál, Váci úton az Árpád híd Pesti hídfőjénél B3-on volt a telefonom. Vidéken B20.
Telekomnak dolgozunk, ők mondták a fenti állítást (a nagy népsűrűség miatt túl nagy leterheltség). Ha nem mondtak igazat, akkor én sem.

Alex

(#97842) viktorhu válasza vargalex (#97841) üzenetére


viktorhu
veterán

A telenor se B20-ra építette a budapesti lefedettséget, de aztán a beltéri lefedettség javítására (meg a CA miatt) kiépítették a B20-at is a városban.

(#97843) tomp válasza vargalex (#97841) üzenetére


tomp
félisten

Attól mert nem az elsődleges frekinek használja a B20-at a telefon, CA-n ott lesz az 2. vagy 3. frekinek.
Nálam a lakásban a Telekom: B3+B7+B20 azaz ott van az.
Telenor pedig váltogatja. Hol B3+B20 hol B20+B3.

(#97844) vargalex válasza tomp (#97843) üzenetére


vargalex
félisten

Egyébként nálam (és többeknél a telefonom topic-jában) éppen a beltéri térerő csökkent erősen az utóbbi időben. Lehet, hogy korábban B20-on ment.

Alex

(#97845) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Biztos más sokan kérdezték pont ezt, de az alábbi diagramon ábrázolt bekötéshez milyen típusú splittert / splittereket kell vásárolnom?
Jelenleg egy darab ilyen van bekötve, de ez az új kiosztásban nem elégséges.

A két TV-hez - egyelőre - analóg jel is elég.

Továbbá érdekelne, hogy milyen coax kábelt érdemes vásárolnom a splitter és a modem közé, mert csak kb 50cm hosszúságú is elegendő.

Köszönöm a segítséget!
v.tom

[ Szerkesztve ]

(#97846) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok, nálatok működik otp netbank (webes)? Otp azt mondja náluk minden ok. Gépen (exupc) vagy voda mobilnet megosztva QR generálás/számlaszámmal történő belépés esetén azt mondja szerver nem valaszol. Mobilon (voda) azt hogy dns nem található. Telekom mobilnet gépnek megosztva: tökéletesen működik. Voda üfsz azt mindja náluk minden ok.
A lényeg hogy se vezetékes se mobil vodával nem ok, telekommal ok. :F

Update. Smartbank is meghal kábelnettel. Eddig az működött. :DDD Mobilnettel megy.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97847) kabelmania27 válasza v.tom (#97845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a jelszint értékek?
Az osztó tévés kimenetére tegyél egy ilyet és még egy kettes osztót, ha egy osztót szeretnél ezt is használhatod, modemet tedd az out kimenetre két tévé mehet a tapra, technikusok hasonlót használnak ami két egybeépített kettes splitter.

(#97848) blakey válasza MadMancs (#97846) üzenetére


blakey
titán

Nem megy, Telwnorral működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97849) MadMancs válasza blakey (#97848) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszi. Akkor csak vodával van valami gebasz, mint mobil mint vezetékes fronton.

Update: Közben otp direkttel szemben chates ügyfélszolgálat ezt az infót adta:
"2020-09-24 18:04:03 +0200 Tanácsadó:
Üdvözlöm! Központi hibáról van tudomásunk, jelzést még nem kaptunk arra vonatkozóan,
hogy megoldódott-e és hogy mikor lesz zavartalan minden ügyfelünk részére a
szolgáltatás. Kérem, próbálkozzon meg később az ismételt belépéssel."

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#97850) v.tom válasza kabelmania27 (#97847) üzenetére


v.tom
őstag

A modem most a jelenlegi, fentebb linkelt osztóra van kötve egy kb 10 méteres fali kábel végén. A jelszintet a kövi kommentembe másolom, elég a downstream (nem értek hozzá)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.