Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) #75501312 válasza LouiS22 (#94193) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, nem feltétlen vetítés, csak ugye pozitívan fogalmazunk. Még abba sem tudok belekötni, hogy a szolgáltatásokat tudják választani az emberek. Ha ez még így is lesz, nekem inkább a tévécsatornák választhatósága kellene. :D
Arról meg nem tehetnek, hogy a legújabb technológiák nem működnek. :DDD *széttárjakezét* :DDD
Ja várj...

(#94202) cof válasza Jenne (#94198) üzenetére


cof
veterán

Kár volt akkor 500-ra szerződni ha a 150 sem volt meg. Rossz a hálózat...

Ha nálad minden oké, Gbit LAN, kábeles mérés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94203) Intruder2k5 válasza Jenne (#94198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérj ezek közül valamelyikkel, a böngészőt hanyagold addig!

(#94204) gduck válasza Jenne (#94192) üzenetére


gduck
addikt

Pedig még a CI+ modulon is rajta van a kártya behelyezései mód :W Örülök, hogy megoldódott ;)

[ Szerkesztve ]

(#94205) anglergab válasza GoodSpeed (#94197) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban volt róla szó, hogy valószínűleg amíg lesz ED3.0, addig lesz DVB-C is. Illetve máshol már lekapcsolták a DVB-C-t is koaxon, itt pedig még analóg is van (1.25 Gbps-nyi frekvenciát foglal, az OTT-hez elég lenne magában valószínűleg) ...
De a sok analóg, mediabox, SCART nélküli CRT TV csak azt tudja megjeleníteni. Hasonlítsuk össze az analóg csatorna és az OTT HD csatorna képét...

[ Szerkesztve ]

(#94206) zolee001


zolee001
őstag

Azért vannak akiknek mások az igényeik és nem érdekli öket az ilyen olyan hd (logos) 4,8,10 akárhány K népbutitó baromságok vagy egyszerüen nem engedhetik meg maguknak egy "modern" készülék vásárlását hiszen a régi az üzemel (rengeteg ilyen ember van sajnos)
Magam részéröl (mint outsider) olyan szolgáltatóval nem állok le akik tv-hez külön dobozt adnak kötelezöen,megelégszem a dvb-c vel vagy akár az analoggal és ezeknek köszönhetöen azt rögzitek amit akarok,oda tekerek oda-vissza ahova akarok valamint a szerzöi jogok sem érintenek
Egyszóval,a szolgáltatónak törekednie kellene,hogy minden igényt kielégitsen attól lesznek elégedettek az ügyfelek

(#94207) anglergab válasza zolee001 (#94206) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, de a kompatibilitásnak ára van (frekvenciában, valamitől elveszi azt).
Ha lesz TV app/Chromecast támogatás, akkor nem kell külön mediabox OTT esetén sem. De akkor is kell megfelelő, modernebb eszköz.
Az is jó lenne, ha működne az androidos app megfelelő TV-n vagy saját mediaboxon.
De persze app-ból sem lehet rögzíteni helyben, csak a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#94208) zolee001 válasza anglergab (#94207) üzenetére


zolee001
őstag

X milliós tv-n futó ilyen olyan app közli ,hogy sorry de uj verzió van ellenben frissitési opció ismét egy uj x milliós tv-t beszerezni
Fogyasztói társadalom lévén a gyártók pontosan ezt szeretnék,lehetöleg naponta vásároljanak egyet.
Chorecastnak sok köze nincs a szolgáltatóhoz,abból is érkezik az uj majd egy frappáns frissitéssel megszünik müködni a korábbi
A tv az tv,aki azon akar faszbukozni meg ilyen appokat futtatni hát tegye,nem vagyunk egyformák

(#94209) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom mivan mai nap mar egyszer volt h baromi lassu lett a netem 500as sebesseget jo messzirol sem karcolja jelenleg 100 alatt van.. modem uzemmodban van es egy asus router van mogotte de eddig minden oke volt..mindent ujra inditottam de semmi a
modemen futattam egy halozti diagnosztikat es pirosba ment az internet kapcsolat..hiba az otthoni halozatba..ilyenkor kilehet vhogy deriteni mi a kinja vagy hivjam fel a csodalatos ugyfelszolgalatot?

Koszi!

(#94210) viktorhu válasza zolee001 (#94208) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezért adnak set top boxot, hogy ne kelljen egyfolytában a tévét cserélgetni, ahogy a technológia változik. Szűkös a kapacitás, nem fér el egymás mellett több párhuzamos rendszer koaxon. Látod, mindenki az internet lassulására panaszkodik tavasz óta, valamit kénytelenek lesznek kezdeni a problémával.

(#94211) anglergab válasza viktorhu (#94210) üzenetére


anglergab
addikt

+1

Lehetne az egész koax csak D3.1 (analóg TV és DVB-C nélkül), kezdetben 3 Gbps, majd 5 Gbps letöltéssel és pár 100 Mbps feltöltéssel (az Arris modemmel). Mindkettőn valószínűleg jól működne az OTT TV, 4K-n is. A max. csomag pedig lehetne 2 Gbps.
Ehhez pedig előfizető oldalon új modem és új settopbox (esetleg HDMI TV) kellene csak, nem kellene új kábelezés.

[ Szerkesztve ]

(#94212) viktorhu válasza anglergab (#94211) üzenetére


viktorhu
veterán

A másik út meg a perui megoldás lenne, amit pár napja mutattam nektek, hogy 30/3-as internetet adni (a sávszélesség-igényt meg a nagyobb sávszélességű csomagok nagyon magas árával korlátozni), és mellette kényelmesen elférne az is, hogy a csatornák közül 60 HD lenne (ott komolyabb a tévéadások oldaláról is a kínálat, mert összehasonlíthatatlanul nagyobb a spanyol nyelvű tévépiac a magyarnál).

Sajnos az elavult technikához való ragaszkodás a teljes szolgáltatási spektrumot teszi elavulttá.

[ Szerkesztve ]

(#94213) anglergab válasza viktorhu (#94212) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban szó volt róla, hogy cserélik a mediaboxokat és modemeket, akkor ez előfizetői oldalról megoldható lehetne.
De sokaknak kell az analóg, DVB-C TV különböző okokból és sokan nem akarnak mediaboxot sem, illetve UTP-kábel is kellene a mediaboxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#94214) viktorhu válasza anglergab (#94213) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nincsenek többen, mint azok, akiknek nem is kell a lineáris tévé. Azért az elég speciális réteg, aki

- nincs meg a szülejmán nélkül
- azt is pont akkor akarja megnézni, reklámokkal együtt, amikor a tévécsatorna adja, máskor nem jó.

Ennek is szűk részhalmaza, akit érdekel egyáltalán, hogy milyen technológiával kapja a tévét. A legtöbb felhasználónál most is ott van az stb.

Ha megmarad egy ingyenes alapcsomag dvb-c -vel, hogy a második tévére ne feltétlenül kelljen külön előfizetni, akkor teljesen marginális lesz a tiltakozás - igen, hárman is le fogják itt írni, hogy akkor felmondják a szerződést, de ennél sokkal nagyobb visszhangja nem lesz a dolognak.

(#94215) anglergab válasza viktorhu (#94214) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, 3 Gbps (256QAM) vagy 5 Gbps (4096QAM) van a koaxban kb. 800 MHz-ig, azaz ekkora a kapacitása jelenleg. Csak most ezekből összesen 2-4 Gbps-en analóg (1-2 Gbps) és DVB-C (1-2 Gbps) TV broadcast van.
Az ED3.0 pedig max. 1 Gbps.

[ Szerkesztve ]

(#94216) vargalex válasza viktorhu (#94210) üzenetére


vargalex
félisten

Kezdtek is: internet lassulás van? Vezessük be a gigabites csomagot...

Egyébként lineáris TV tipikusan a sportesemények közvetítéséhez biztosan kell. Engem pont nem érint, de az előfizetők nagy hányadát igen...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#94217) anglergab válasza vargalex (#94216) üzenetére


anglergab
addikt

De ott van extra D3.1 sáv is hozzá, ami plusz 400 Mbps körül lehet. 850 MHz-et kell tudnia hozzá a koaxnak, mert van mellette analóg és DVB-C TV is.

(#94218) vargalex válasza anglergab (#94217) üzenetére


vargalex
félisten

Amivel együtt sincs megy egészen a gigabit...

Alex

(#94219) anglergab válasza vargalex (#94218) üzenetére


anglergab
addikt

Miért? A 24 db ED3.0 csatorna összesen max. 1 Gbps/szegmens, ebből tegyük fel hogy 537.6 Mbps-et kap egy gigabites kábelmodem, mint eddig (ez nem biztos).
Ehhez jön 256QAM-en kb. 60 MHz D3.1, ami 400 Mbps. Tegyük fel, hogy ehhez mindegyik gigabites modem teljesen hozzáfér.
Azaz összesen 537.6+400=937.6 Mbps.
A gigabites UTP pedig valójában 940 Mbps-et tud.
Majdnem pontosan annyit, mint a gigabites koax.
Ok, ha pontosabban figyelembe vesszük a D3.1 overheadet, akkor lehet csak 912.6 Mbps a valódi sebesség. De mértek ennél többet már itt.

[ Szerkesztve ]

(#94220) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#94069) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

No, most gyorsak voltak :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94221) vargalex válasza anglergab (#94219) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ezért mondtam, hogy nincs meg egészen. ED3.0 es D3.1 esetén nincs még valami overhead az ethernethez képest?

Alex

(#94222) matthewKER


matthewKER
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg egy olyan működő elérhetősége, ahol a már nem értékesített csomagok aktuális ÁSZF-jét el tudnám olvasni?
Már a második hibabejelentős ügyfélszolgálatos erősítette meg, hogy a Digital Bronze csomagból nagymamám kedvenc csatornáját (CBS Reality - Judy bírónő :K ) kivezették, de ebben az aktuális ÁSZF-ekben, az időszakosan közölt ÁSZF változásokban és az egyébként a Vodafone oldalán jelenleg is aktuálisnak hazudott csatornakiosztásban nyoma sincs.
Valószínűleg a számlával együtt kiküldhették neki a tájékoztatást - hiszen akkor nem csak etikátlan, de törvénytelen is lett volna a kivezetés - de ugye azt azzal a lendülettel dobja a kukába, ahogy kifizette a benne lévő csekket.
Arra is gondoltam, hogy jó, akkor újítsuk meg a csomagját, de úgy látom, hogy a Vodafone már nem értékesít vezetékes telefonszolgáltatást, márpedig a nagyinak csak TV-je van meg telefonja. A Google segítségével ugyan találtam egy kapcsolódó weblapot, de azon már csak a Nonstop S és L csomagok szerepelnek (természetesen neki Nonstop M van jelenleg, mi más lenne :((( ), a rendes menüből pedig képtelen vagyok ugyanerre az oldalra "tévedni" és az ÁSZF (és azok mellékletei) szintén semmilyen információt nem tartalmaz(nak) ezzel kapcsolatosan.
Egyébként ha jól tudom az ÁSZF nyilvánosság elöli rejtegetése nem éppen szabályos eljárás (már nem értékesített díjcsomagok esetében is), és az sem túl szép, hogy aktuálisnak hazudnak egy 2019. februári csatornakiosztást a csomagok tájékoztatásánál. Gondolkodom is egy ezzel kapcsolatos NMHH-nál tett panaszon...

Válaszaitokat és észrevételeiteket előre is köszönöm!

(#94223) anglergab válasza vargalex (#94221) üzenetére


anglergab
addikt

Kiegészítettem ezzel fent a számítást.
Úgy számoltam, hogy a D3.1 és az ED3.0 overheadje azonos. Aki tudja pontosan, javítsa ki.

Amúgy sok rendszernél megszokott, hogy nem a tényleges sebességet tüntetik fel, hanem az adatsebességet. Hogy abból mennyi elérhető ténylegesen, több tényezőtől függ.

[ Szerkesztve ]

(#94224) balage06 válasza anglergab (#94174) üzenetére


balage06
tag

Kösz, így a "másik oldalról" sikerült konfigurálni, bár azért azt hozzáteszem, hogy már 15 éve a kis SMC routerem tudta azt, hogy újraindításkor érvényre juttatta a megváltozott konfigot. Szerencsére egyébként a saját routert beiktatva a VS mögé megszűntek a problémáim, ma újra stabil volt a kapcsolat végig a számomra releváns szoftverekben. Úgyhogy türelmesen várom a bridge módot.

(#94225) zolee001 válasza viktorhu (#94210) üzenetére


zolee001
őstag

A gigabites csomagok nagyon kellettek,mivel ez az uj fajta doboz is (a user által kifizetett) neten közlekedik minek emeltek annyit a sávszélen? (költöi kérdés ugye)
Addig nyujtózkodj amig a takaród ér elv
Akik sipánkodnak itt (amennyire követem) azok akik remegö kézzel rendelték be az uj kütyüket ,hogy nekik legyen legelöbb,most meg sirják vissza a régi technologiát mert az legalább müködött

A dvb és vele együtt az analóg (nemtom mikor) nem azért fog megszünni mert sávszélt foglal hanem mert ip alapon fog minden menni és ez a szolgáltatónak hatalmas anyagi spórolás
Akinél meg lassulás van be kell jelenteni,oldják meg,a kutyát nem érdekli a technikai hátterük problémájuk,nem is a userra tartozik.

Másik megoldás a szolg váltás (aki megteheti ugye) tavaly mint informatikus meguntam az állandó cégek általi csesztetésem a fos CB meg a másik szarkupac modemjük miatt,lázadást szerveztem és egyszerre lett kirugva az upc harminc valamennyi helyröl,1,5 oráig soroltam az ügyfélszámokat stb az üfsz nek
Volt ahol komoly anyagi beruházás kellett (földmunkák stb) hogy egy másik szolgáltató kiépitse a kábelt
Problem solved

(#94226) kezo0 válasza zolee001 (#94225) üzenetére


kezo0
addikt

sipákolni + sopánkodni = sipánkodni.
Ez jó, ezt felírom. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#94227) anglergab válasza zolee001 (#94225) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban leírtuk a frekvencia-kiosztást.
Az új modem 24-32 db ED3.0 és 48 db (2x192 MHz=48x8 MHz) D3.1 csatornát tud. Számoljunk csak 24+48=72 db-bal. Van 86 db elérhető csatorna a 800 MHz-es rendszeren (108-800 MHz), valójában kevesebb. Ebből most 23 db analóg, 27 db DVB-C (összesen 50 db csatorna).
Ha igaz, amit írsz, akkor ez az 50 db + 72 db < 86 db.
Nem annyira.
Azaz az analóg és DVB-C TV sok sávszélességet foglal (az összes 60%-át!) és azt az internet elől veszi, ahogy látható.
Ezzel szemben az OTT TV átlag kevesebb sávszélességet venne el, mint az analóg + DVB-C TV most, sokkal jobb képminőség és tetszőlegesen sok csatorna mellett.
Végig lehet követni a számítást. Ha valahol nem jó, majd kijavítják.

[ Szerkesztve ]

(#94228) tomee987 válasza anglergab (#94227) üzenetére


tomee987
tag

Biztos vagy benne?
DVB-C-n egy streamen max. 48-50 Mbit/s adat továbbítható QAM256 modulációval. Ez mondjuk 4 HD csatorna, vagy 2 4k-s csatorna vagy 8 (MPEG2) SD csatorna (ha belevesszük már a különböző adatokat is (barker EPG, VoD stb.).
Ha van 27 DVB-C streamed tele, akkor az kb. 1,3 Gbps. Ezt az 1,3 Gbps streamcsomagot kell eljuttatni a regionális fejállomásokra. De! Ez az 1,3 Gbps akkor is 1,3 Gbps lesz ha egyszerre nézi 1.000.000 előfizető a TV-t és akkor is ha egyszerre nézi 10 előfizető a TV-t.
OTT esetén, ha mondjuk 10 user néz 10 Mbit/s-al egy csatornát az 100 Mbps-ot vesz el a hálózatból. De ha már 1.000.000 user néz egyszerre 10 Mbit/s-al egy csatornát, akkor az ~10000 Gbps-ot vesz el a hálózatból.
Minőség? Miért lenne rosszabb DVB-C-n? Ugyanúgy DVB-C-n is továbbíthatsz H.265 HEVC-ben vagy MPEG4-ben. Az, hogy a Liberty és jelenleg a Vodafone is tömöríti, lerontja a TV adások forrását, meg csomó mindent MPEG2-ben ad, az már az ő hibájuk, nem pedig a technológiáé. Ha már mindenkinél VTV box lesz, akkor viszont simán átállhatnak DVB-C-n is MPEG4-re vagy H.265-re és ugyanolyan, ha nem jobb lesz a minőség, mint OTT-n.
Ami viszont feleslegesen foglalja a helyet, az az analóg csatorna. Az mi hamarabb le kellene redukálni 10 alá és akkor nem lenne probléma. Az alapcsomagot, meg DVB-C-n kiadni titkosítás nélkül (sok szolgáltató így csinálja pl. T DVB-C, Tarr Kft, Pr-telecom stb., nálunk jócskán 10 alatt van az analóg csatorna szám).

(#94229) anglergab válasza tomee987 (#94228) üzenetére


anglergab
addikt

A számítás egy szegmensre vonatkozik, úgy hogy ott a modem által támogatott max. frekvencia tartomány használatban van (3-5 Gbps, modulációtól függően). Természetesen ehhez betáp, aggregációs hálózat, service router, számtalan link, CMTS stb. fejlesztés kellene hálózat oldalon (minimum megduplázni a kapacitásokat, de az Arris modem maximális kapacitásával számoltam).
Még emellett is maradna azonban 14 db csatorna DVB-C-re, ami a jelenlegi fele.
DVB-C-n pedig ha növelve van a felbontás, akkor csökken az átvihető csatornák száma. OTT-n nincs ilyen összefüggés.

[ Szerkesztve ]

(#94230) erahurka


erahurka
félisten

Budaörsről van valakinek infója mi a helyzet? Egyik szolgáltatás sem működik, az ügyfélszolgálat meg foglalt. :R

(#94231) tomee987 válasza anglergab (#94229) üzenetére


tomee987
tag

De azt is számold bele, hogy ha mindenkinek VTV boxa lesz, akkor a mostani MPEG2 SD-t el lehet felejteni, úgy ahogy van.
Tehát nem kell duplikálni egy csomó csatornát, ahogy a VTV IP hálózatán is van. Amiből csak HD van, abból csak HD-t osztasz el. H.265 HEVC kódolás esetén egy DVB-C QAM256 streamen olyan minőségben, mint most OTT-n, elfér simán 6 HD csatorna.
Ha van a kínálatban 50 HD csatorna, akkor az alig 9 DVB-C stream. A maradék kb. 70 SD csatornát H.265 HEVC kódolással meg 4-5 DVB-C streamre simán felrakod ugyanolyan minőségben, mint OTT-n.
Ez azt jelenti, hogy van összesen 14-15 DVB-C streamed, a gerincből elhasználsz mindenhol kb. 1 Gbps-ot és meg van oldva a TV-d az egész országban akár 2.000.000 ügyfélnek is egyszerre és mellette bőven van hely a netes streameknek is és kb. 6-7 analóg csatornának is.
De ha DVB-C-n marad SD-re és HD-ra is az MPEG4, akkor is max. 18-19 DVB-C streamed van, max. 1.5 Gbps gerincvonali kapacitással.

(#94232) woodworm válasza anglergab (#94229) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg 17 muxról tudok, van több is?

(#94233) anglergab válasza woodworm (#94232) üzenetére


anglergab
addikt

De nálad analóg sincs, nem? Melyik terület?

(#94234) anglergab válasza tomee987 (#94231) üzenetére


anglergab
addikt

Ok. Akkor amíg az Arris modem van, maradhat a DVB-C, és bizonyos csatornákat lehet OTT-n adni, akár kizárólagosan. Viszont mediabox/TV (mediacard, HEVC esetén) csere valószínűleg kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#94236) woodworm válasza anglergab (#94233) üzenetére


woodworm
veterán

Mezőberény, piliscsabai táblázat. A csatornaösszetétel egyezik mindenhol elméletileg, ugyanannyi muxot foglalnak.

(#94237) anglergab válasza woodworm (#94236) üzenetére


anglergab
addikt

CoF kolléga megnézte múltkor, 27 db DVB-C MUX van.

(#94238) zolee001 válasza anglergab (#94227) üzenetére


zolee001
őstag

Félreértés ne essék,természetesen haladni kell a korral a modernebb,jobb minöség felé de talán én maradi vagyok .

"Ezzel szemben az OTT TV átlag kevesebb sávszélességet venne el, mint az analóg + DVB-C TV most, sokkal jobb képminőség és tetszőlegesen sok csatorna mellett"

Ahogy olvasom itt a jobb minöség valóban létezik már amennyiben müködik és nincs szétesö kép stb stb
Ez a sok csatorna dolog megint relativ mert az emberek inkább azért fizetnének,hogy tüntessék el a felét,én magam is olyan 90% körüli csatornát "kihangolok" nehogy elém kerüljön.
Lineáris tvzés számomra lehetetlen a 10 percenkét felcsendülö 20 perces reklámblokkok miatt.
Ugyanakkor másoknak mások az igényei és a szolgáltatónak törekednie kell(ene) minden igényt kielégiteni

(#94239) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Használja valaki úgy a telóját hogy két SIM, két külön szolgáltatótól?
A hanghívásokhoz telekomos, a netezéshez vodafonos SIM-et használnék (OP3 telóval).
Mondjuk azt nem tudom, hogy a vodafonos csak mobilnetes SIM használható telóban?
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#94240) merqree válasza viktorhu (#94214) üzenetére


merqree
őstag

"...Azért az elég speciális réteg, aki
- nincs meg a szülejmán nélkül
- azt is pont akkor akarja megnézni, reklámokkal együtt, amikor a tévécsatorna adja, máskor nem jó..."

Ez az elég speciális és "szűk" réteg szavazati joggal rendelkezik, és nekik köszönhető nagyon sok minden, ami most történik.

Szóval ne becsülj le senkit, sajnos sokan vannak.

(#94241) MadMancs válasza TomMusic (#94239) üzenetére


MadMancs
veterán

Én igen, de a kérdésed nem teljesen értem, plussz nem ide való.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#94242) #75501312 válasza TomMusic (#94239) üzenetére


#75501312
törölt tag

(#94243) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szeretnék lemondani egy vezetékes net előfizetést, mert két hete elköltöztünk az albiból, ahová be van kötve.
Írtam két hete a netes menüből a Vodának, semmi reakció azóta se, csak a visszaigazolás, hogy megkapták.

Az ügyfélszolgálat egyik napszakban sem veszi fel a telefont, most épp 40 perce hallgatom a homokos zenéjüket.
Mit lehet tenni?

(#94244) vg válasza FoxiestFox (#94243) üzenetére


vg
addikt

Bemész valamelyik üzletbe?

(#94245) FoxiestFox válasza vg (#94244) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bementem, a Westendben lévőben. Modemestől. Közölték, hogy ők csak partnerüzlet, és vigyem máshová.
Más nem esik útba.
Felvették közben, sikerült elintézni. 65 perc volt.
Már tompultak az emlékeim, hogy miért hagytam ott a -ecibe minden Vodás szolgáltatásom, néhány évvel ezelőtt, úgyhogy most sikerült feleleveníteni :DDD Nagyon huszadik századi az egész továbbra is.

Nagyon nem örültem, mikor a UPC-tól jött a mail, hogy ők mostantól Voda, valahogy éreztem, hogy itt még marha gáz ügyfélélmények várnak rám, persze jobban örültem volna, ha tévedek.
UPC valahogy mindig válaszolt a megkeresésekre pár napon belül, és olyanra sem emlékszem, hogy 5 percnél többet vártam volna a telóban.

Most még majd be kell fáradnom egy postára, ahol valami Vodás dobozt kell kérnem, és abban visszapostázni a modemet. Merthogy ingyen futárt csak a kötési címre küldenek.
Mert nyilván az ember akkor mond le netet, ha még a kötési címen él. Ultra mega giga mecha gáz.
De most pilleköünnyű a lelkem, nincs többé Vodám. :))

(#94246) TomMusic válasza #75501312 (#94242) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#94247) LouiS22 válasza FoxiestFox (#94245) üzenetére


LouiS22
veterán

Két üzlet van a Westendben: az egyik valóban partner, de van ott egy márkaképviselet is, ügyfélszolgálattal, mindennel. Szóval szerintem jobban jársz, ha visszacsattogsz a Nyugatihoz :)

Emelet 326

Mondjuk a partner is igazi geci, hiszen ők is pontosan tudják, hogy van hivatalos márkaképviselet is, ügyfélszolgálattal...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94248) #75501312 válasza FoxiestFox (#94245) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azért jó tudni, hogy küldenek futárt, mert nekem az jól jön majd.

(#94249) FoxiestFox válasza LouiS22 (#94247) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs meg. De nem is mondták, hogy menjek ugyanide, csak máshová. :(
Kösz az infót.
Utánanézek, mert arrafelé megfordulok, és hátha megúszhatom a postázást.

(#94250) #75501312


#75501312
törölt tag

A gigás nettől tényleg nagyobb farka lesz az embereknek. Most olvastam, hogy egy új tévé a gigás nettel nagyon állat. Még jó, hogy a tévékben 100-as LAN port van, de azért meg kellett említeni. :DDD Hogy milyen emberek vannak. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.