Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) hodostamas


hodostamas
addikt

Mivel a helyi szolgáltatót felvásárolta a voda bekerültem ismét a volt upc világba.

CB beüzemelve, nincs bridge mode. azt mondta a szerelő hogy ügyfélszolgáltatót kell hivni és távolról be tudják kapcsolni a menüt. próbálta már valaki? most 20 perc után se vették fel.

Horizon Go jó másnak? vagy arra még várnom kell? azt irja a bejelentkezés jelenleg nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#94152) MadMancs válasza hodostamas (#94151) üzenetére


MadMancs
veterán

CB esetén ne a bridge módot kapcsoltasd be, azt nem tudják távolról, hanem IPv6 ot kapcsoltasd ki, utána már lesz modem üzemmód menüpont.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#94153) hodostamas válasza MadMancs (#94152) üzenetére


hodostamas
addikt

WoW, köszi az infót :R

(#94154) anglergab válasza MadMancs (#94152) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, érdekes ez az IPv6/NAT csak távolról kapcsolható, a bridge mód pedig csak a modemen/lokálisan.
Az új modemen pedig jelenleg sehogy sem.

(#94155) Kicsirics77 válasza hodostamas (#94151) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Horizon Go jó másnak? vagy arra még várnom kell? azt irja a bejelentkezés jelenleg nem lehetséges.
azzal várj egy kicsit mert nem fog menni egyből,mint ahogyan a max letöltési sebességd sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#94156) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Kapott valaki már új vodafone-os CB modemet?
A wifi hálózatának neve: Vodafone-...

[ Szerkesztve ]

(#94157) cof válasza anglergab (#94154) üzenetére


cof
veterán

UPC oldalán régen ki lehetett kapcsolni az IPv6-ot legalább egy alkalommal a MYUPC felületen.

Még mindig van említés róla a felülelen, de a link már nem arra mutat amire kellene. [link]

Végül is igen, mondhatjuk rá, hogy távoli. De jobb volt mint ezért telefonálni, és várni fél órát a kapcsolásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94158) anglergab válasza cof (#94157) üzenetére


anglergab
addikt

Az is távoli kapcsolásnak számít.
Régebben lehetett ott portokat is kapcsolni és volt adatforgalom lekérdezésre is lehetőség.
Talán utoljára 300 GB/hó limit volt. De mivel most mobilneten hallani 1000 GB/hó-kat, ezért valószínűleg már több lehet, csak nem frissült.

[ Szerkesztve ]

(#94159) GoodSpeed válasza anglergab (#94158) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az adatforgalom a szolgáltató oldaláról mint funkció nekem is hiányzik, de az ASUS RT-AC65P routerem méri :)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94160) szabeska válasza #72445440 (#93854) üzenetére


szabeska
addikt

Hogyan tudom majd ezeket ellenőrizni? Illetve: 1 hónap múlva jár le a hűségem, 10e+-os csomagom van most, ugyanez gyorsabb nettel most olcsóbb. Válthatok hűség megléte esetén feljebb, hogy olcsóbban jöjjek ki a sztoriból? :R Akár még egy év hűség fejében?

F1

(#94161) Alex889 válasza F-ECT$ (#94148) üzenetére


Alex889
csendes tag

Nekem max. 5 percet megy aztán MV1830 üzenettel megáll. A legjobban az tetszik, hogy írogathat bárki, itt is meg a play áruházban is bármit, ez senkit sem érdekel, ott sem válaszolnak, még véletlenül sem lehet megtudni semmit a jövőről, van e bármilyen céljuk a boxszal vagy az appal.

(#94162) GoodSpeed válasza szabeska (#94160) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Már előtte is, akár most is hívhatod őket. Konkurencia van a környéken?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94163) LouiS22 válasza GoodSpeed (#94159) üzenetére


LouiS22
veterán

De fura, az AX58-U-ból ez a feature hiányzik (vagy nem kapcsoltam be :D). Mondjuk én Merlint használok, nem a stock FW-t.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94164) levimaster1


levimaster1
újonc

Sziasztok!

Múlthét vasárnap rendeltem meg a Vodafone (UPC) 1000 Mbit/s-os internetét, és pénteken jönnek beállítani. A kérdésem, hogy ez modem cserével is fog járni, vagy pedig csak egy szimpla beállítást fog elvégezni a szerelő?

Ha lesz modem csere azt esetleg tudja valaki h milyenre lesz lecserélve?

Köszönöm.

(#94165) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok! Segítsetek nekem.
Tegnap, két hét várakozás után kint volt a Voda, lecserélte a modemet a legújabbra, és lecserélte a Horizon médiaboxot is. Ez utóbbi egy felvevős (külső HDD-vel rendelkező) box volt. Több gondom is van vele azonnal. Felvenni nem mindent lehet, az előzővel bármelyik csatornáról felvehettem. Asszony néz olyanokat, amiket felvenne este, de ezzel nem lehet mert a felhőben tárol és nem mindegyik előtt van ott az 'R' betű. Másik gondom ezzel a felvételes lehetőséggel, hogy ha nézek egy műsort és mondjuk már csak fél óra van vissza filmből, elindítom a felvételt de visszanézéskor az egészet az elejéről indítja, nem csak azt veszi fel amikortól elindítottam a felvételt. Nagyon úgy néz ki, hogy ma vissza is viszem leadom és kérek egy Horizont újra.
Harmadik: Mediacard is lett kérve a másik TV-hez. Régebben volt benne egy akkor még UPC-s kártya, aztán az le lett adva és oda is egy (nem felvevős) Horizon box lett kérve második eszköznek. Most ebben a TV-ben a voda által hozott kártya nem működik.
Bocsi a sok kérdésért.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94166) pjen válasza levimaster1 (#94164) üzenetére


pjen
félisten

lesz csere.

(#94167) anglergab válasza levimaster1 (#94164) üzenetére


anglergab
addikt

Arris modemre kell ilyenkor cserélniük.

(#94168) anglergab válasza Jenne (#94165) üzenetére


anglergab
addikt

A felhős felvétel ilyen. Mindegyik box-nak vannak előnyei és hátrányai is.
A kártyához pedig társítva van a modulja, együtt kell cserélni őket.

[ Szerkesztve ]

(#94169) Jenne válasza levimaster1 (#94164) üzenetére


Jenne
senior tag

Modem csere, nálam is ez volt.
De elég balfék szerelő jött, valami külsős maszekoknak adta ki a voda, közel egy órát tökölt-telefonált- fejet vakart mire jó lett.
Ráadásul nem fogadja el a régi jelszavamat au upc mail-es fiók. :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94170) Jenne válasza anglergab (#94168) üzenetére


Jenne
senior tag

Oké megértettem a felhős felvétel lényegét.
Kérdés: -Törölni is tudom az adott felvételt, ha már megnéztem?
Ezzel az új, vodás médiabox-al csak az a bajom, hogy csak arról a csatornáról enged felvételt, amelyiknél ott a műsorújságban az R betű. Van olyan ami előtt nincs R betű, arról nem is enged felvenni. (asszony néz ilyeneket...)
A kártya az rendben lenne, modulban van benne, bontatlan dobozban hozta a szerelő, pontosan bele is illik/bele kattan a TV-nél a kártyafoglalatba de semmi. Nem ismeri fel a CI+ kártyát, forduljon a szolgáltatójához. Viszem is vissza.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94171) pjen válasza Jenne (#94170) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell törölnöd,90 nap után törlődik magától.

(#94172) anglergab válasza Jenne (#94170) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, törölni is lehet, ha kell "hely".
A jogi alapú felvétel kontroll is megoldható felhő esetén (a jobb képminőség mellett).
Lehet, hogy nem volt aktiválva a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#94173) balage06


balage06
tag

Az Arrison a static DHCP sem szeretne működni. Statikus IP-t szerettem volna adni mögötte a routernek, de többszöri újraindítás/áramtalanítás kör után se hajlandó a megadott IP-t osztani neki.

(#94174) anglergab válasza balage06 (#94173) üzenetére


anglergab
addikt

Konfigurálj a routereden statikusan az Arris DHCP range-én kívüli / előtti címet a szubnetből. Pontosan ezért van fenntartva ott pár IP cím.
Pl. 192.168.0.2/255.255.255.0

Amúgy azért nem tudtál neki újat adni, mert az előző DHCP bérleti ideje még nem járt le. Addig csak megújítja azt a kliens router 1800 másodpercenként.
És még tudja, hiszen az Arris cache-elte, másnak nem ossza ki (valószínűleg sohasem, ha van elég cím).

[ Szerkesztve ]

(#94175) gduck válasza Jenne (#94170) üzenetére


gduck
addikt

A CI+ modult látja a TV? Ha csak a kártyát nem ismeri fel, simán lehet hogy fordítva van a modulban a kártya ;) Ha felismeri a kártyát, akkor lehet csak aktiváltatni kell. stb. Ne add fel ilyen hamar, az elektronikai eszközök beüzemelése a legizgalmasabb ;)

TV típusa?

[ Szerkesztve ]

(#94176) szabeska válasza GoodSpeed (#94162) üzenetére


szabeska
addikt

Nincsen. Viszont bejelentkezés után is olcsóbb a csomag, rám nem érvényes ez a "van konkurens, akkor olcsóbb" dolog ezek szerint :D Akkor ma bemegyek (egy CI+ kártyáért is), és rákérdezek.

F1

(#94177) merqree


merqree
őstag

Dokumentációs jelleggel:
Helyszín: Budapest, Csepel, Királyerdő
Hiba: kockásodó adók
Hiba bejelentve: 2020 május 24, július óta 2-3 naponta bejelentve
Hiba: A házba bejövő jel gyenge, a hálózatban és/vagy oszlopon kellene "mókolni".
Visszaigazolt kötbér indítái nap: 2020 május 24
Hiba elhárítása: folyamatban!!!

:W :W :W

(#94178) szabogabor10 válasza merqree (#94177) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meggazdagszol a kötbérből asszem. :D :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94179) Jenne


Jenne
senior tag

Urak lenne még egy kérésem, segíteni.
UPC mail-lel kapcsolatos. xxx.xxx.upcmail.hu van megadva a Thundrbird levelezőmben. Eddig nem volt gond, de a modem csere után Thunderbird megnyitásakor ablak feldobódik, Hibaüzenettel: pop3.upcmail.hu jelszó küldése sikertelen.
Voda műszaki segítséget felhívtam telefonon, adtak egy új jelszót, 8 karakter, betűk/számok, ezzel most jó de meg kell változtatnom, új jelszót kell adnom, azt mondták, mert 3 napig érvényes csak amit Ők adtak.
Kicsit offos amit most kérdezek, de hol tudok jelszót változtatni, hogy a Thunderbird-el be tudjak lépni az upc.mailbe?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94180) levimaster1


levimaster1
újonc

Köszi szépen a válaszokat.

Nálunk is volt 1-1x kint a szerelő, és itt is volt ám rohangálás meg telefonálgatás a társasházban, hogy mit hogyan...

Az új Arris modem funkciói megfognak egyezni nagyjából a mostani Compal CH7465LG-LC-vel ?

(#94181) Jenne válasza gduck (#94175) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

A Smart kártya felismerése sikertelen, kérem helyezze be újra. Ez van a TV képernyőjén a feldobott ablakban.
A kártya így volt benne a modulban. Kivettem a kép kedvéért:[kép]
Próbáltam már azt is, hogy fordítva tettem bele a modulba a kártyát, hátha tényleg rosszul volt benne, de a helyzet változatlan.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94182) anglergab válasza Jenne (#94181) üzenetére


anglergab
addikt

Rossz a smart kártya vagy nincs aktiválva.
Illetve az is lehet, hogy az olvasó modul rossz vagy kontakt hiba van.
Ezek sokszor eléggé melegedtek.

[ Szerkesztve ]

(#94183) cof válasza Jenne (#94179) üzenetére


cof
veterán

Az e-mail-hez tartozó jelszót a MyUPC-ben tudod megváltoztatni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94184) vargalex válasza anglergab (#94174) üzenetére


vargalex
félisten

Írta a kolléga, hogy többszöri újraindítási, áramtalanítási körön van túl. Azaz biztos, hogy nem a saját routere renew-olta a címet...

Alex

(#94185) kabelmania27 válasza Jenne (#94179) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem jó a jelszó belehet állítani újat, de ha nem jó.
Thinderbirdnél beállítások/biztonság/jelszavak résznél kitudod törölni a jelszót.
Postafiók beállításoknál az emailcímhez tartozó felhasználónévhez az emailcímet kell beírni.

(#94186) Jenne válasza cof (#94183) üzenetére


Jenne
senior tag

Gondoltam hogy ott kell, de ha igen akkor nem tudom hogyan vagy én vagyok a béna. A MyUPC-be belépéshez a jelszóm 9 karakteres egyébként, azt használom is sokszor, de amit a Vodás hölgy adott az csak 8 karakteres és azt szeretném megváltoztatni, azzal lépek be pop3.upc levelezőbe. A MyUPC és a levelezőm pop3.upc jelszava nem azonos!

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94187) cof válasza Jenne (#94186) üzenetére


cof
veterán

Profil - Szolgáltatás jelszavak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94188) Jenne válasza cof (#94187) üzenetére


Jenne
senior tag

Erre gondoltál? [kép]--[kép]
Mert ez a MyVodafone ahol például a számláimat nézem meg vagy ügyintézem.
Én a pop3.upcmail.hu-ra történő belépéshez való jelszót szeretném megváltoztatni, mert a Vodás ügyfélszolgálatos csak ideigleneset adott, az meg nem ez.
Viszont azt már nem mondta, hogy hogyan tudom megváltoztatni a levelező kiszolgáló jelszavamat. Én meg elfelejtettem megkérdezni.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94189) imref válasza Jenne (#94188) üzenetére


imref
csendes tag

https://adatmodositas.upc.hu/ -jelszó módosítása

(#94190) cof válasza Jenne (#94188) üzenetére


cof
veterán

Én azt hittem, hogy az e-mail címhez tartozó jelszót, bocs.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94191) Jenne válasza imref (#94189) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R :R :R
Megnézem, de most éppen itt vannak unokák... :)
#94190 CoF
Semmi gond, :R én voltam szerintem a nem teljesen egyértelmű.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94192) Jenne


Jenne
senior tag

Viszont megoldódott a MediaCard kártya gondom, bár nem volt egy egyszerű "megszülni"
Emberke, aki a Vodától jött (maszek autó és valami alvállalkozó embere) a Kártyát fordítva tette bele a modulba. Első hiba. Aztán valamit nem regisztráltatott be a szolgáltatónál (hatszor telefonált, de a kérdéseit hallgatva ... hát nem igazán éreztem hozzáértőnek...)
Na mindegy is. Felhívtam a voda ügyfélszolgálatot, technikai tanácsadás menü....
Kedves női hang, kérte a Smart kártya számát, adatlapomon látta, hogy azt van kiadva, beaktiválva meg nem volt vagy valami hasonlót mondott. Szerelő elfelejtette amikor itt volt nálunk...? :(( Mindegy is. Görcsölhettem volna holnapig akkor sem lett volna így eredmény. Végig futtattuk az automatikus hangolás keresést, kártya nem volt a TV-ben! Addig nem szabad beletenni! (szerelő meg a Tv-be betett kártyával csinálta ezt végig.)
Automatikus hangolás végén MediaCard be a TV-be, semmi. Rákérdezett a hölgy, hogy milyen helyzetben van a modulban a kártya? Melyik oldala merre van a modulban? Persze hogy fordítva volt benne, én láttam amikor a szerelő ezt beletette, mondtam is a hölgynek, gondoltam Ő a szakember, Ő tudja és én is így próbálgattam.
Na de lényeg, hogy végre okés minden. Egy bajom van már csak, hogy teljesen más sorrendben listázta ki a csatornákat a MediaCard mint amit én már addig megszoktam.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94193) LouiS22


LouiS22
veterán

Nagyüzemben megy a vetítés: [link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94194) szabogabor10 válasza LouiS22 (#94193) üzenetére


szabogabor10
veterán

És milyen undorító.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94195) MiZo1990 válasza LouiS22 (#94193) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Csodálkoztam is, hogy egy hete van gigabites csomag és még semmilyen győzelmi jelentés nem került kiadásra. :))

(#94196) Jenne válasza imref (#94189) üzenetére


Jenne
senior tag

Nagyon szépen köszönöm... :R :R :R :K :K
Sikerült a jelszó módosítás.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94197) GoodSpeed válasza LouiS22 (#94193) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most olvasom...

"Az új csomag emellett a feltöltési sebességben is előre lép, ezáltal hatékonyabb lehet – a napjainkban még fontosabbá vált – online kapcsolattartás, a munka és akár a játék is."

Ja hát 22 helyett 40 előrelépés. Viszont az előnye annak, hogy ED 3.1-en maradunk az az, hogy nem kell a már bevezetett koaxhoz hozzányúlni. Remélem a Mediacard megmaradhat. Na olvasom tovább.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94198) Jenne


Jenne
senior tag

Nem kevesek egy kicsit ezek az értékek egy Vodafone Home 500 csomaghoz képest? [kép]
Az előző (tegnap még) 150-es internetnél is magasabb érték volt a Letöltési érték nálam. Általában 95-100 körüli.
Most ez az alig több mint 60 ez meg mi akar lenni :(( ...?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#94199) kabelmania27 válasza Jenne (#94198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha vezetékes kapcsolatot használsz lehet 100Megabiten csatlakozik.
Modem oldalán haladó beállítások, hálózat állapota menüponton belülről másold ki következő hsz-ba a letöltési és feltöltési értékeket.

(#94200) GoodSpeed válasza Jenne (#94198) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

De, nálam pl ennyi szokott lenni:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.