Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) tomp válasza LouiS22 (#93949) üzenetére


tomp
félisten

Amire tervezték arra jó.
Netflixen megy a Dolby Vision, Telenor MyTV app hibátlan, youtube HDR, HLG is megy hibátlanul. Saját lejátszója is viszi a SL Dolby Vision-t. Atmos, DTS-HD is megy. Vagy mi kell még a tv-re? Androidos játék? :DDD

(#93952) szabogabor10 válasza tomee987 (#93950) üzenetére


szabogabor10
veterán

Építhetnek beléjük bárhány ficsőrt, szerintem soha nem fogják tudni kiváltani a boxokat (vagy az appokat). Többek közt a műsorvisszanézőt, a tartalomajánlót és az appból kényelmesen beállítható csatisorrendet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93953) LouiS22 válasza tomp (#93951) üzenetére


LouiS22
veterán

Telenor MyTV... Jézusom :D :D :D

Atmoshoz megvan a legalább 5.1.2 hangfal is?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93954) tomp válasza LouiS22 (#93953) üzenetére


tomp
félisten

Csak azért használom néha mert:
-boxon a TV szolgáltatás használhatatlan
-ingyen kapom a fullos csomagot mert részt vettem a fejlesztésében :D

(#93955) anglergab válasza tomee987 (#93950) üzenetére


anglergab
addikt

A TV gyártók abban érdekeltek, hogy a TV tudjon minél többet (több vélt/valós hozzáadott érték, nagyobb lehet a profit, neked pedig nem kell külön mediabox), a mediabox gyártók/szolgáltatók pedig abban, hogy a mediabox (nem kell lecserélni a TV-t).

[ Szerkesztve ]

(#93956) LouiS22 válasza tomp (#93954) üzenetére


LouiS22
veterán

:) Nem leszóltam, félre ne értsd. Meg sejtettem, hogy ő a backup OTT szolgáltatásod :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93957) viktorhu válasza tomee987 (#93950) üzenetére


viktorhu
veterán

A tuner nem extra, tuner nélkül sem lenne olcsóbb az a monitor. Az csak úgy benne van a biztonság kedvéért, filléres elavult technika. Pár évig még elmegy nyilván, de olyan lesz hamar, mint most az analóg.

Szóval ahogy a technika fejlődik, vagy visszatartják majd a műsorszolgáltatók a fejlődést, hogy a "nem monitort vettem hanem tévét" felhasználók örüljenek, vagy mindenki négyévente tévét vesz, vagy - ami a reális opció - kiszervezik a változó részt egy külön eszközbe.

(#93958) tomee987 válasza szabogabor10 (#93952) üzenetére


tomee987
tag

Ez oké, de akkor megint ott tartunk, hogy nem tudok venni 109+ cm-es monitorokat, hanem ki kell fizetnem a TV árát, amiben ez a rengeteg extra is benne van.
Nekem így akkor nem kell plusz porfogó, plusz áramfogyasztó, meg plusz távirányító, meg plusz kényelmetlenség. Ha TV-t vettem akkor TV-ként szeretném használni, nem pedig egy mezei monitorként. Arról nem beszélve, ha egy háztartásban több vételi hely is van akkor bizony még a pénztárca is bánja, mert a VTV box második, harmadik vételi helyre már +1000-1000 Ft, míg mondjuk 2 CI+ modul együtt a kettő 1000 Ft.

(#93959) tomp válasza LouiS22 (#93956) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy azt mondtam, hogy kezeli az Atmost. Nem azt, hogy használom is. :DDD
Voda box is tudja. Netflixnél ott virít a kijelzőn hogy a TV Atmos jelet kap.

Ha ingyen van nekem akkor miért ne :D

(#93960) inf3rno válasza inf3rno (#93282) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No nekem van annyi fejlemény, hogy kipróbáltam FreeBSD-vel full másik gépen az ET-t, és úgy tűnik ugyanúgy lagzik, mint Win7-el az asztali gépemmel. Azért még tesztelem, de ezek alapján nem az OS vagy a gép a gond és szerintem a játék kódjával sem lehet probléma. Nagyjából erre számítottam, mert van, hogy teljesen jó fél órára, aztán újra elromlik. Amit még nem próbáltam és amire ráhatásom van az a modem, úgyhogy még kicserélem azt is mielőtt teljesen lemondanék erről a játékról. Valószínű amúgy, hogy a szerverrel sincs gond, mert van, akinek teljesen jól megy és ez látszik a statjukon is, másoknak meg ugyanolyan, mint nekem, hogy szétcsúszik az egész. Na majd meglátjuk, hogy a modemnek van e ráhatása.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#93961) anglergab válasza tomee987 (#93958) üzenetére


anglergab
addikt

A mediabox/Chromecast vs. okos TV/mediacard esetben sok előnyt és hátrányt fel lehet sorolni mindkettő mellett/ellen. A személyes preferencia számít, kinek mi a fontosabb. Illetve lehet használni egyszerre a kettőt, nem feltétlenül zárják ki egymást.

Szerintem nem lesz kötelező a mediabox, mivel addigra valószínűleg lesz okos TV-s app vagy Chromecast támogatás a szolgáltatáshoz (mire csak OTT lesz, ha lesz egyáltalán ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#93962) tomp válasza anglergab (#93961) üzenetére


tomp
félisten

Chromecast/Google Cast kevesebb problémát okozna!
pl HBO Go app nálam Android TV-n. Appban a hang csúszik HDMI-vel. Android TV-s Google Cast: tökéletes, hibamentes.
Az egyiket a csatorna/szolgáltató fejleszti azaz millió hardver komponensen mennie kell bug nélkül, a másikat pedig maga a Google fejleszti a rendszerhez+TV gyártója optimalizálja az adott hardverre. Azaz ha a TV rendszer jó akkor a Cast is jó lesz az adott TV-n.

(#93963) anglergab válasza tomp (#93962) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, pont egy ilyen middleware/legkisebb közös többszörös kell a kompatibilitáshoz és a minőséghez egyszerre (amik amúgy kizárnák egymást).

Reméljük majd minden frekvencia DOCSIS lehet valamikor (3.5 - 4.8 Gbps/szegmens) akár 800 MHz-es szegmensen is, és OTT lesz rajta - mediabox, TV app, mobil app, Chromecast-tal, amik mind ugyanazt a streamet mutatják.

[ Szerkesztve ]

(#93964) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Az ID csatorna eddig nem HD volt?
Mi történt?
És a többi HD csatorna is mintha rosszabb minőségű lenne mint korábban...Zugló, XIV. ker..
Tudtok valamit?

Köszi!

(#93965) szabogabor10 válasza szrobert (#93964) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Gondolom Voda boxod van, téged is áttehettek DVB-C-re. Olvass vissza, nagyon sokat beszéltünk róla.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93966) szrobert válasza szabogabor10 (#93965) üzenetére


szrobert
tag

Igen, Voda box, de miért tettek át?
Lehet kérni, hogy tegyenek vissza?
Eddig gyönyörű volt a kép, most mosott szar az egész...

(#93967) szabogabor10 válasza szrobert (#93966) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így akarják levenni a terhelést a hálózatról. Sajnos eddig még senkinek nem sikerült elérnie, hogy visszarakják. :(
Tipp, ha visszatekersz egy csatin 20 mp-et, átvált OTT-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93968) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Korábban kérdeztem, hogy a VTV fizetős-e, akkor én is úgy láttam, hogy nem illetve valaki megerősítette ezt. Most szerettem volna megrendelni, és 500 Ft/hó-ba lenne elvileg. Változott valami a hetekben vagy én lennék a hülye?

Szerk: elsődleges eszközről lenne szó, Horizon boxot cserélne.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#93969) tomp válasza szrobert (#93964) üzenetére


tomp
félisten

A TV szolgáltatásod fejlesztésének köszönhetően már te is nézhetsz több HD csatornát SD minőségben. :DDD

(#93970) unicumnext válasza RudiLicenc (#93968) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem is 500-ért akarták adni, mondtam, akkor maradok a kártyánál.

(#93971) szrobert válasza szabogabor10 (#93967) üzenetére


szrobert
tag

Ezt nem értem, ha valami tök jó, miért kell el.....ni?
Nem vagyok nagy spíler, azt hol tudom megnézni, hogy most valóban
min vagyok, OTT vagy DVB-C, amit írtál?

(#93972) szabogabor10 válasza RudiLicenc (#93968) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem még másfél hónapja ingyen adták. Lehet csak promóció volt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93973) szabogabor10 válasza szrobert (#93971) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kapcsolj Discovery-re (207), ha katasztrófálisan értékelhetetlen a minősége, akkor DVB-C.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93974) szrobert válasza tomp (#93969) üzenetére


szrobert
tag

Igen, tök igazad van, gyakorlatilag nem látok különbséget ugyanazon HD és SD csatorna között..

(#93975) szabogabor10 válasza szrobert (#93974) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont ezért vitázunk ezen itt hetek óta már. Gyakorlatilag hálózatkímélési célból visszadobnak a mocsárba...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93976) szrobert válasza szabogabor10 (#93973) üzenetére


szrobert
tag

Megnéztem, hát elég vacak minőség, az tény de mondjuk nem értékelhetetlen..gyenge SD...

(#93977) szabogabor10 válasza szrobert (#93976) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gondolom az ID-n is eltűnt a HD jel a logóból. :(
Egyre értékesebb lesz nálam az OTT, úgy nézem. :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93978) szrobert válasza szabogabor10 (#93977) üzenetére


szrobert
tag

Igen, és az összes csatornának rosszabb lett a minősége...

(#93979) RudiLicenc válasza szabogabor10 (#93972) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Az árat felemelik, közben meg fokozatos downgrade funkciókban. Szép teljesítmény tőlük.

Üdv!

(#93980) anglergab válasza szrobert (#93964) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban volt róla szó, eredetileg is ez lehetett a terv (DVB-C). Amíg van ED3.0, addig valószínűleg lesz DVB-C is, azaz addig nem lesz OTT, mert sokszorosan redundáns lenne.

(#93981) szabogabor10 válasza RudiLicenc (#93979) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja és még kivettek 2 HD csatit DVB-ről, amit nem úgy nézek, hogy nagyon igyekeznének pótolni...
Ez szerződésbontási jogalap.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93982) anglergab válasza RudiLicenc (#93968) üzenetére


anglergab
addikt

Ez egy érdekes észrevétel! Nekem is ezt mondták, hogy elsődleges eszköznek a VTV mediabox 500 Ft/hó. Korábban az elsődleges eszköz 0 Ft/hó volt és a második, harmadik eszköz volt külön-külön 500 Ft/hó.
Most ez tényleg megváltozott?!
Azaz eddig ingyenes volt a csere VTV mediabox-ra, de most 500 Ft/hó lesz, akkor is ha egy eszköz van?!
Illetve korábban OTT volt, most pedig sokan jelezték hogy DVB-C lett.
Azaz korábban megrendelve a Vodafone mediabox ingyenes és OTT volt, most pedig 500 Ft/hó és DVB-C rosszabb képminőséggel?!

[ Szerkesztve ]

(#93983) szabogabor10 válasza szrobert (#93978) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg tudod nézni a weboldalon, hogy nálad elérhető-e az ezres csomag?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93984) vargalex válasza RudiLicenc (#93979) üzenetére


vargalex
félisten

Téves...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#93985) szabogabor10 válasza vargalex (#93984) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ellenben viszont senki nem tiltja meg nekik, hogy új szerződést lehessen kötni OTT-re. Csak hogy ne ragaszkodjunk már ennyire a jelenlegi szerződéshez.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93986) vargalex válasza anglergab (#93982) üzenetére


vargalex
félisten

Most is 0 Ft az elsődleges eszköz, ha az nem az extraként kérhető VTV mediabox... Ez pont olyan, mint régen volt, hogy a modemet ingyen adták, de kérhettél wifi-s HGW-t helyette havi felárért.

Alex

(#93987) anglergab válasza vargalex (#93986) üzenetére


anglergab
addikt

De korábban ingyenes volt az is, mint az első Horizon mediabox/mediacard.
Annak lenne értelme, hogy felárért OTT jobb minőségben és több HD csatornával, felár nélkül DVB-C (rosszabb minőség, kevesebb HD csatorna).

[ Szerkesztve ]

(#93988) Gubu0101 válasza szabogabor10 (#93973) üzenetére


Gubu0101
veterán

Itt is ugyan ez a helyzet,RTL Klub HD is elég kaki lett.Viszont az 1000-es csomag nem elérhető itt (Szolnok),megnéztem :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#93989) vargalex válasza anglergab (#93987) üzenetére


vargalex
félisten

Mikor korábban? Amikor OTT-on ment? Ha igen, akkor gondolom azért, mert nem végeleges funkcionalitású volt, vagy csak promózták. Ilyet is szoktak és nem csak a Voda/UPC, nem csak szolgáltatásban.

Alex

(#93990) RudiLicenc válasza vargalex (#93984) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Az én véleményem szerint ha kapsz egy terméket 500 Ft/hó áron, van az eszköz üzembehelyezéskor egy adott minőségű OTT szolgáltatás, majd a megszokott minőség egyik napról a másikra rosszabb lesz, akkor azt egy downgradenek élem meg. Hasonló problémás eset a Dolby volt, amit aztán levettek a weboldalról utólag.

A te példád esetében feltételezem egyértelművé volt téve, hogy a csatornák egy részét elveszik majd. Ezt nem nevezném downgradenek emiatt, hiszen ez egy elég nagy különbség.

Szerk: azért válaszoltam :C

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#93991) szabogabor10 válasza anglergab (#93987) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annak lenne értelme, hogy felárért OTT jobb minőségben, felár nélkül DVB-C.”

Igen, ezt mondtam én is korábban. Bevállalnám akár a komolyabb felárat is érte, mert tudom, hogy a Dolby kivételével mindenképpen előrelépés a DVB-C-hez képest. De nem hagyják. :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93992) anglergab válasza vargalex (#93989) üzenetére


anglergab
addikt

Korábban = kb. július 27-ig

(#93993) RudiLicenc válasza anglergab (#93987) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ez egy korrekt dolog lenne. +1

Üdv!

(#93994) anglergab válasza RudiLicenc (#93993) üzenetére


anglergab
addikt

Attól tartok, hogy az ED3.0 nem tudja az OTT TV-t (hosszabb távon), főleg mivel ott van a DVB-C is mellette.
De hátha olvassák :)

[ Szerkesztve ]

(#93995) cof


cof
veterán

Rendet kellene már tenniük DVB-C fronton ha már elkezdték a csatorna kiszórásokat. Összes SD-t lelőni amiből van HD, ezzel egyidőben kukázni a régi BOX-ot ami csak MPEG2-t tud, szerintem már nincs sok ilyen ügyfeleknél. PaceHD is tudja SCART csatlakozón megjeleníteni a HD adást. Aztán nézegettem hétvégén, rengeteg töltelék csatorna van, meseajánló, filmajánló, horizonhoz is külön csatorna... ez mind 3-4000 kbps-el fut, nagy pazarlás. Lenne itt szabad sávszél bőven, ha gerincrevágnák.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93996) szabogabor10 válasza anglergab (#93994) üzenetére


szabogabor10
veterán

Akkor tessék, váltok ezres csomagra, vágjanak hozzám egy Arris-t, és hagyjanak békén a továbbiakban. Velem lehet alkudozni.
Tudom, beszéltük már korábban a csatornákat, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93997) tomp válasza cof (#93995) üzenetére


tomp
félisten

Amíg van "nekem jóó az analóg is a budiba" addig DVB-C-ről nem fogják kivenni az MPEG2-es csatornákat. Viszont képminőséget csak OTT-n tudnak javítani.

(#93998) anglergab válasza szabogabor10 (#93996) üzenetére


anglergab
addikt

Azt állította valaki, hogy az ED3.0 + D3.1 jelenleg tudja az OTT TV-t? :)
Főleg mivel a jelenlegi D3.1-hez kell ED3.0, ahhoz pedig tartozik DVB-C is.

(#93999) szabogabor10 válasza anglergab (#93998) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én csak elmélkedem, semmi több. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.