Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Csabex válasza tomp (#94447) üzenetére


Csabex
őstag

Hozzád már lassan hazajárnak a szerelők :DDD

Az üzleti és nem üzleti CB-k mac cime eltérő, tudja valaki? Illetve az ip is más tartomány, vagy ott nincs eltérés?

Bakker, ez a felület szerintem visszalépés a korábbi CB-hez képest...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#94452) anglergab válasza Csabex (#94451) üzenetére


anglergab
addikt

Mindegyik MAC címe eltérő, ezért MAC cím.
IP üzleti esetben fix, lakossági esetben nem fix.
A felület/készülékház a gyári Compal, ezt lehet brandelni, kicsit módosítani, ahogy a szolgáltató szeretné.

[ Szerkesztve ]

(#94453) tomp válasza Csabex (#94451) üzenetére


tomp
félisten

A felülettel aztán sokra megyünk!
Felhasználó amúgy se azt nézegesse. :DDD

Amúgy ja... Kijött, meglátta mikor jön elő a hiba és egyből hívta a korábbi technikusokat. :D
Eddig jó de még 1nap se telt el. Majd meglátjuk jó lett e hosszabb távon...

(#94454) MadMancs válasza Csabex (#94451) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem meg ez a normális felület egy router/HGW nek. UPC-s GUI egy kalap csicsázott 💩 .
Ez már a jelszóbekérő form-on is látszik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#94455) cof válasza tomp (#94453) üzenetére


cof
veterán

Ha legközelebb megy a technikus, mert minden csoda 3 napig tart szóval menni fog, csináltass vele valamit a 8-as osztóval is, az brutális... totál felesleges, és ha jól nézem 12dB a csillapítása, OMG. Ilyesmi? [kép]

Cseréltesd ki kisebbre, nem tudom, hogy vannak kötve a szomszédok ott, de mindenképpen zárasd le az üres kimeneteket, ha a csere nem lehetséges.

Nálam is ugyanolyan rossz a teljesítmény egyébként mint nálad, átlag 0 körül. Másnál meg nézem, hogy 3-4-es értékek vannak.

Ha én kiveszek egy osztót a rendszerből, megtáltosodik az USB Tuner is, 0 a bithiba arány, jelszint is felugrik 3-4-es átlagra. Azért most akad egy pár hiba egy felvétel alatt, de inkább nappal jellemző.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94456) Ledi válasza Csabex (#94451) üzenetére


Ledi
aktív tag

+1

Remélem idővel ezt is pirosítja a a Voda. Ha az Arris-nál sikerült.

(#94457) Csabex válasza anglergab (#94452) üzenetére


Csabex
őstag

Elnézést, tévesen fogalmaztam :) MAC tartományra gondoltam, vagyis egy MAC cím alapján meg lehet-e állapítani, hogy üzleti, vagy lakossági?

(#94453) tomp : Nem sokra, csak úgy hirtelen szemet szúrt :)
Szerintem jó lesz ez hosszútávon is, mert amennyi hibabejelentést tettél a hónapok során, már tuti tartanak tőled :D Persze jogosan...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#94458) tomp válasza cof (#94455) üzenetére


tomp
félisten

Ehhez hasonló!
Nem ez a fajta hanem ilyen kialakítású.
Bemegy a dobozba a nagy fekete fő koax az egyik ilyen osztóba majd a 2 osztó van összekötve.
Nem értem amúgy, hogy miért van ennyi.
Annyit mondott az előző aki a szekrényben dolgozott, hogy ez régen aktív doboz volt azaz itt is volt erősítő. Lehet ahhoz van méretezve az osztó?

csabex2007
Tegnap mondta a technikus, hogy ha ez után is eljön a hiba a szokásos pár nap után akkor jelezzem újra és reméli a háttérosztály végre csinál vele valamit.

(#94459) cof válasza tomp (#94458) üzenetére


cof
veterán

Nálam is túlzásba estek, mert van 3 db 4-es meg kb. 6 db 2-es ahogy számoltam... Én szólni fogok majd mindenképpen, a kockásodó TV miatt, aztán majd a technikussal beszélem meg ezt a szekrény dolgot.

Mondjuk a csillapítást annyira nem vágom én sem, mert a 3-as osztónál -7.5dB egy kettesnél meg -3.5 vagy -4 dB-vel találkoztam. Csak azt nem tudom, hogy akkor is ennyit csillapít-e ha nincs rákötve több felhasználó, vagy egyébként is 1 kimeneten már alapból ennyit csillapít.

Az tuti, hogy ha én kiveszek egy osztót a rendszerből, sokkal jobbak lesznek a jelszintek. Viszont majd lehet, hogy nem kell a szekrényben piszkálni, mert Digi nettel egy osztót mindenhogyan ki tudok iktatni a rendszerből, mivel a modemnek már nem kell akkor.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94460) zolee001 válasza Csabex (#94451) üzenetére


zolee001
őstag

http://www.coffer.com/mac_find/

(#94461) anglergab válasza cof (#94455) üzenetére


anglergab
addikt

A 0 nem rossz, éppen a tartomány közepe.
A jelerősségben éppen ez az ideális, azaz ugyanannyit mehet fel és le is az erősség.
Sokkal fontosabb az SNR, azaz a 0-ból vond ki a zajt (ami remélhetőleg negatív érték :) és így pozitív lesz az SNR). 30-as SNR körül már biztosan jó a jel. Azaz 1024-szer emelkedik ki ilyenkor a jel a zajból. Az már nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#94462) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Át szeretném helyezni az egyik szobából a másikba a Connect Box routert.
Próbáltam a Upc/vodafone-t, de 2 hét alatt nem sikerült őket elérni, mindig nagyon túlterhelt a rendszer, ezért magam oldanám meg. Padláson van egy elosztó: [kép]
3,5 db-s kábel megy le a abba a szobába amiben a connect box van.
A kérdésem az, hogy ha átviszem a másik szobába, lesz e gond abból, hogy oda a 7,5 db koax megy le. Kell e valami csinálnom? Amúgy az az elosztó a padláson még szerintem az előző szolgáltatótól van, ami Invitel volt. Van valami egyszerű fogó amivel le/fel tudom venni a koax végén lévő csatlakozókat?

(#94463) Csabex válasza zolee001 (#94460) üzenetére


Csabex
őstag

Ok, de a vendor az ugyanaz, nem?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#94464) anglergab válasza Csabex (#94457) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltató tudja, hogy mit hova osztott :)
Amúgy ha azonos a modell, akkor a firmware-ben és konfigurációs fájlban tér el a lakossági/üzleti esetén, MAC nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#94465) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon hiányolok a Voda boxról egy csatorna preview ficsőrt. Csatilistában rámegyek egy csatira, és lehetne látni egy preview képet, így nem kéne odakapcsolnom, hogy lássam, reklám megy-e.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94466) anglergab válasza dudi6 (#94462) üzenetére


anglergab
addikt

Meg kell nézi a jelerősséget és az SNR-t, hogy van-e ehhez elég tartalék a rendszerben, vagy már most is "ki van centizve".

(#94467) zolee001 válasza Csabex (#94463) üzenetére


zolee001
őstag

Üzletihez nem cb-t adnak

(#94468) dudi6 válasza anglergab (#94466) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Ezeket hol tudom megnézni?
Haladó beállítások -> Eszközök -> Hálózat állapota :
Jelszint : -9 és - 12 között vannak az értékek
SNR : 34 és 36 között

(#94469) anglergab válasza dudi6 (#94468) üzenetére


anglergab
addikt

Sajnos a jelszinted már túl kevés, nem csökkenthető 3-mal. Meg lehet próbálni, mert mindegyik tuner kicsit más, de probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

(#94470) anglergab válasza Ledi (#94456) üzenetére


anglergab
addikt

Az Arris eleve piros volt, a Vodafone Németországban használja saját hálózatán. A típus végén szerepel a "DE" rövidítés.
Az új Compal (ami nincs Vodafone-ra brandelve) pedig a UPC CB-je miatt lett valószínűleg kiválasztva az ex-UPC hálózatra. Ugyanaz a típus.

[ Szerkesztve ]

(#94471) dudi6 válasza anglergab (#94469) üzenetére


dudi6
senior tag

Akkor mit tudok tenni?
Ha fent a padláson megcserélem a 2 koax kábelt? Új szobába menne 3,5 db-s kábel.
Akkor minden ugyanúgy marad ahogy van, nem?
Csatlakozókat is kell szereznem, meg egy fogót, mert ahova kerülne a router ott egy tv van és más a csatlakozója mint ami a routerbe megy be.

(#94472) blakey válasza cof (#94455) üzenetére


blakey
titán

Másnál meg nézem, hogy 3-4-es értékek vannak. - 24 (LE) csatorna, 1-7 között, SNR 37-40 dB, 6 (FEL) csatorna, 43-44 dBmV.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94473) anglergab válasza dudi6 (#94471) üzenetére


anglergab
addikt

A CB maradjon a 3,5 dB-s kimeneten.
De figyelj a kábelezésre, csatlakozókra is, mert ha nem jó, akkor azokon is elveszhet pár dB és túl gyenge lesz a jel a CB-nek.

(#94474) cof válasza anglergab (#94461) üzenetére


cof
veterán

Az oké, hogy a 0 nem számít rossznak. Csak ez az USB Tuner eléggé érzékeny. Most 2 db kettes osztó után van kötve, és néha azért pillanatokra megreccsen a kép. Szóval örülnék a 3-4-es jelszintnek.

Most pl. 4 perce indítottam az RTL SD-t, és máris 3 átviteli hiba van, igaz ezeket kijavította mert nem észleltem szemmel.

szerk.: Már 5 hiba.

A zajt nem vágom így hirtelen hol keressem.

[kép]

Modem értékek: [le] [fel]

Internettel nincs bajom egyébként, az stabil. Csak a TV, de inkább a USB Tuner az érintett, gyenge a Tunere szerencsétlennek, így két osztó után már sok neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94475) anglergab válasza cof (#94474) üzenetére


anglergab
addikt

Várj, ez DVB-C, nem DOCSIS.
Hiába mérsz a CB-vel, lehet teljesen más jelet lát a TV tuner. Meg annak az érzékenysége is más.
Sőt, pontosan ugyanazon a kábelen nem lehet a kettő (TV, modem), hanem külön kábeleik vannak.
Illetve a CB -10 - 10 dBmV, a TV meg 94 dBm. Nem azonos a mértékegység, ekkora eltérés nem lehet. Az m lehet mV és mW is.

[ Szerkesztve ]

(#94476) ztsoft


ztsoft
őstag

Ha így folytatódik, akkor hamarosan hozzám is jöhet a Technikus. Már van időnként kockásodó csatorna.

Fel: 4 csatorna, 46.3 - 48.5. Le: 8 csatorna, SNR 36.1 - 37, -5.3 - -5.9.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#94477) cof válasza ztsoft (#94476) üzenetére


cof
veterán

Akkor jó a TVTunere mert -5-nél nálam már semmi nem lenne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94478) anglergab válasza ztsoft (#94476) üzenetére


anglergab
addikt

Felfelé irányban nincs elég tartalék, ha melegedik az idő.

(#94479) anglergab válasza cof (#94477) üzenetére


anglergab
addikt

Meg kell nézni a tuner specifikációt, rá kell tenni a CB-t, kiírja dBmV-ban. De lehet, a tuner specifikációjában dBmW-ben szerepel a jel tartománya.

[ Szerkesztve ]

(#94480) balage25 válasza cof (#94474) üzenetére


balage25
senior tag

A sony tunernel van valami problema, lehet a csatlakozo, lehet az osztasok, de lehet a tuner hibas. 30,5 dB az SNR, az mar nemlyik tunernel hatar eset. Az latszik, hogy a lakasba bejovo jel az tokeletes, mert a modem 43-as SNR-t mutat a 300MHZ-es csatornakon.

Irtad mar, hogy milyen a lakas topologiaja, hol es milyen osztok vannak?

(#94481) kabelmania27 válasza rellif (#94417) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes, mert ha jól emlékszem a régi modemnél teljesen jók voltak az értékek.
Letöltés kb hasonló volt, feltöltés volt alacsony, ha jól emlékszem 38 ami teljesen jó.
Erősítőt nem nagyon szoktak kitenni, inkább csillapítót kötnek be ha nincs tv előfizetés.
Csillapító kb úgy néz ki mint egy toldó csak egy szám dB felirat van rajta.
Ha csinálsz az eszközről képet meg tudjuk írni, hogy mit kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#94482) anglergab válasza kabelmania27 (#94481) üzenetére


anglergab
addikt

Passzív erősítő nincs, ugye? :)

(#94483) kabelmania27 válasza dudi6 (#94471) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csavaros F csatlakozót is használhatsz, csak jól szoruljon meg a kábelen a csatlakozó, különben nem fog jól érintkezni az árnyékolás és gond lesz a netkapcsolattal. Egy szerelésre elég drága a fogó, csatlakozó és a blankoló eszköz.
Ennél az osztónál a modemet az alacsony csillapítású tehát a 3,5dB-s kimenetre kell kötni, különben akadni fog a net.
Azt is csinálhatod, hogy 1270-en kérsz áthelyezést aminek kb három ezer Ft-os díja van.

[ Szerkesztve ]

(#94484) rellif válasza kabelmania27 (#94481) üzenetére


rellif
senior tag

Este tudok majd felrakni képet.
Nagyon sokáig küzdöttek amúgy a telepítéssel, mert a konfigot megkapta, de nem indult újra a modem. Kézzel újraindítva pedig ismeretlen eszköznek látta.

(#94485) kabelmania27 válasza rellif (#94484) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, remélhetőleg stabil lesz az új modem.

(#94486) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Vodafone 1000-hez új Arris ED 3.1 Puma 7:

alt="" title="" alt="" title="" alt="" title="" alt="" title=""

Vodafone 500-hoz ED 3.0- CB Puma 6:

alt="" title="" alt="" title="" alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94487) anglergab válasza GoodSpeed (#94486) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönjük!
A gigabites modem nem CB/Compal, hanem Arris.
Az adatlapjuk még érdekes lehet a készülékházon, ahol az áramfogyasztás is fel van tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#94488) GoodSpeed válasza anglergab (#94487) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Bocsi, tényleg, Javítottam ;).

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94489) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az ED 3.1-es visszafelé kompatibilis. Akkor miért kell PUMA6-ból is berendelni? Nálunk Hajdúszoboszlón ED 3.0 van, cserélik Vodafone CB-re, aztán pár hónapon belül ha fejlesztik a fejállomást mint a hazai turizmus egyik fellegvárában az elvárható, akkor megint cserélni kell, de már a Puma 7-esre... Mondjuk nekem ez így pont megfelelne. Csak azt nem vágom teljesen miért jó a Vodának. A tippem az lenne, hogy jelentős PUMA 6 maradt raktáron, vagy öröklődött át a UPC-től és azért lépték meg ezt így, mert vannak olyan települések, ahol nincs kemény optikás konkurencia, de ott is cserélni kell a UPC logós CB-ket.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94490) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Most nézem, kikerültek végre a Voda TV appból az SD-HD csatik SD variánsai. Boxon még benn vannak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94491) anglergab válasza GoodSpeed (#94489) üzenetére


anglergab
addikt

Az ED3.1 nem kompatibilis visszafelé, teljesen új, és minden régióban azonos rendszer.
Ez az első DOCSIS, ami nem az.
Ezért kell az átmeneti időszakban a hibrid mód (ED3.0+ED3.1), hogy egy hálózatban lehessen ED3.1 és azelőtti modem is egyszerre.

Azaz ha nincs ED3.0, akkor az összes ED3.0, ED2.0, ED1.X-es modem többé nem használható, csak és kizárólag az ED3.1-esek használhatók.

Elvileg az ED3.0 is tudhat 1 Gbps-et.
Puma 6 = ED3.0
Puma 7 = ED3.0 + ED3.1

Értelemszerűen a Puma 6-os eszköz jóval olcsóbb és egyszerűbb.
Az ED3.1 nagy plusz komplexitás, és természetesen mivel újabb, több új hibalehetőség is lehet.
Nincs azokkal annyi tapasztalat még, mint az ED3.0-s rendszerekkel. Ezt tovább bonyolítja a visszafelé kompatibilitás hiánya és a hibrid mód, azaz 2 nem kompatibilis rendszer egyszerre való üzemeltetése.
Nem kompatibilis rendszerek közötti átállás sokszor nem egyszerű. Ha párhuzamosan mennek, az a baj, ha váltás van, az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#94492) GoodSpeed válasza anglergab (#94491) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi, így már más a helyzet ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94493) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Most,hogy átvariálták itt a dolgokat stabilabb lett a v.box megszűnt az akadozás műsor közben,tetszik,hogy bekapcsolom a tvt és már is van adás.Már csak a képminőségre kellene kicsit rágyúrni,mert sd az xarabb lett mint volt de a HD se az igazi,néha elégé szétesik.Olyan mintha a felbontás magától vissza váltana (nem tudom szebben megfogalmazni :D ).
Kár,hogy itt nincs 1000-es net,fogalmam sincs mikor lesz itt (Szolnok).Letesztelném,hűségidő végéig,hogy mennyire stabilabb az egész szolgáltatás az új Arraisal.Ha lesz előrelépés április-májusig,javulás marad ez a stabilitás, akkor nem mondom vissza.
Plusz pont,hogy a vodás előfizuból van 2000 kedvezmény is :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#94494) anglergab válasza Gubu0101 (#94493) üzenetére


anglergab
addikt

A Vodafone box DVB-C-n vagy OTT-n megy?

(#94495) anglergab


anglergab
addikt

Aki most kér Vodafone mediaboxot net mellé, annak DVB-C vagy OTT módban fog működni?

(#94496) szabogabor10 válasza anglergab (#94494) üzenetére


szabogabor10
veterán

Neki már DVB-n.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94497) anglergab válasza szabogabor10 (#94496) üzenetére


anglergab
addikt

DVB-n lecsökken a felbontás? :)
OTT-n adaptív a bitráta és a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#94498) szabogabor10 válasza anglergab (#94497) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem, csak úgy látja a kolléga, mintha. :D
OTT-n se csökken amúgy szerintem a minőség, legalábbis nálam soha nem csökkent eddig.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94499) bmakszim válasza anglergab (#94497) üzenetére


bmakszim
senior tag

Bocs, nem válasz akart lenni.

Más is járt már úgy, hogy a vodafone box-on csak a közszolgálati csatornákat és rádiók választhatóak? Felül a filtert már próbáltam, de az összes csatorna van kiválasztva. A "király" keze már ide is elért, vagy mi van?!
Botrány ez a beltéri, állandóan van valami baja, amellett, hogy még baromi lassú is. Iszonyat megbántam, hogy ezt választottam. Egyszerűen nem ér ennyit a csatornarögzítés/visszanézés.

[ Szerkesztve ]

(#94500) gduck válasza #72445440 (#94392) üzenetére


gduck
addikt

Másik (Vodafonos) szoftvert kell rakni a Kaon-ra és egyből nem kell Horizon-nak csúfolni :) Onnantól már semmi köze se lesz a Liberty-hez ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.