Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) sziszi-fuszi válasza anglergab (#93148) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez nem kérdéses. Csak azt nem találom, hogy pl. Budapest mely területein vezették be a szolgáltatást.

Mi alá kell írás?

(#93152) gduck válasza woodworm (#93150) üzenetére


gduck
addikt

Hálózat fejlesztés ideje alatt is működött az ED3.0, miért ne működhetne most is párhuzamosan az ED3.1-el ;)

(#93151) sziszi-fuszi: beírod a kérdéses címe(ke)t és kiírja az elérhető csomagokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#93153) cof válasza gduck (#93144) üzenetére


cof
veterán

Nekem is 500 Ft-ot ír egyébként, de csak ha cserélem a jelenlegit, szóval elsődleges eszközként, csak nehogy vigyék a Philips-ed.

Érdekes egyébként mert úgy tudtam, hogy elsődleges eszközként ingyenesnek kellene legyen.

[kép]

PHILIPS van, nem CISCO!

Jaja, bocsi, már Ciscokkal is álmodom. :D

Hát nekem 500 Ft-ot akar elkérni akkor is.

Amúgy láttátok a CI+ modult, kártyát? Az is lesz új Vodafone-os, szóval egy ideig biztos marad a DVB-C is szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93154) gduck válasza cof (#93153) üzenetére


gduck
addikt

PHILIPS van, nem CISCO! Nem fogjál elvinni, mert nem eszköz cserét kértem, hanem plusz eszközt ;)

Szerk: nálam nem az a kép volt, egyszerűen csak beraktam kosárba mint plusz eszközt! Mivel semmi e-mailt nem kaptam, tuti hívni fognak telefonon, ott majd eldől. Tuti 2990Ft lesz, de azért bepróbálkozok, hátha :D

[ Szerkesztve ]

(#93155) viktorhu válasza anglergab (#93145) üzenetére


viktorhu
veterán

A telekomnál működik párhuzamosan a kettő. Az ED3.1-es területeken ED3.1-es hgw-t osztanak a kisebb csomagokhoz is, de nem szedik be a már kint lévő eszközöket.

Korábbi hozzászólásomban leírtam a csatornák eloszlását, kabelmania pedig pontosította a upc-s verzióval.

(#93156) vargalex válasza anglergab (#93148) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor akiknél elérhető az 1000 Mbps (többek között nálam is), ott már új HGW-nek kellene lennie.
Egyébként az ED3.1 teszt úgy zajlott, hogy az ED3.0-s régi és az új ED3.1-es HGW-nek is mennie kellett párhuzamosan.

Alex

(#93157) sziszi-fuszi válasza gduck (#93152) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi, de nem hülye vagyok, hanem max. alacsony! Én komplett területre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy a címemen elérhető-e vagy sem. (Egyébként nálam nem.)

Mi alá kell írás?

(#93158) anglergab válasza woodworm (#93150) üzenetére


anglergab
addikt

Ez mit takar?
Ha ED3.0-s a modem, akkor ED3.0, ha ED3.1-es akkor ED3.1 ugyanaz a sávszélesség?
Gondolom egybefüggő frekvenciának kell lennie hogy bond-olni lehessen. Azaz pl. 200 MHz-es blokk.

[ Szerkesztve ]

(#93159) Intruder2k5 válasza sziszi-fuszi (#93157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen infókat nem szokás közzétenni, nincs lista, nincs térkép, csak címkereső van.

(#93160) gduck válasza sziszi-fuszi (#93157) üzenetére


gduck
addikt

Jah bocs, nem gondoltam hogy "felderítesz" :D

(#93159) Intruder2k5 : ÁSZF-ben benne van, benne kell lennie, csak éppen még sincs!

[ Szerkesztve ]

(#93161) sziszi-fuszi válasza Intruder2k5 (#93159) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ugye te sem gondolod komolyan amit leírsz? Mert az ÁSZF-ben ott van, le vagyon írva egy mellékletében a területi leosztás. Csak képtelen vagyok olvashatóan megnyitni. Ezért meg nem annyira mennék be egy irodába. Eddig is meg lehetett nézni, hogy hol milyen szolgáltatást voltak képesek nyújtani. Az utóbbi fél évben nagyon sok helyen már csupán 300-as netre lehetett előfizetni. ÁSZF-ben is benne volt.

Mi alá kell írás?

(#93162) viktorhu válasza anglergab (#93158) üzenetére


viktorhu
veterán

Egymás mellett vannak a sávok. A 3.1-es modem csatlakozik a 24 / telekomnál 32 3.0-s sávra is és a 3.1-esre is, a 3.0-sok pedig csak a 3.0 sávokat látják.

(#93163) Intruder2k5 válasza gduck (#93160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi van benne? Utca, vagy esetleg házszám szintű felbontásban, hogy hol érhető el az 1000Mbps csomag?

(#93164) MiZo1990 válasza sziszi-fuszi (#93146) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Mai ÁSZF:
A fenti módosításokkal összefüggésben módosul az ÁSZF 2. számú Szolgáltatási terület melléklet, amelyben
pontosan meghatározásra kerül, hogy az új internet csomagot mely településeken lehet igénybe venni: Budapest
(egyes területei), Budaörs, Diósd, Halásztelek, Szigetszentmiklós, Aszaló, Felsőzsolca, Alsóvadász, Gesztely, Miskolc,
Szikszó, Hernádkak, Onga, Pereces. Továbbá, a fenti módosításokkal egy időben kiegészül a 3/a számú díjmelléklet a
csomagok igénybevételi díjaival és a 4. számú Minőségi mutatókat tartalmazó melléklet a maximális és garantált le- és feltöltési sebesség értékekkel, valamint az ÁSZF 3/a melléklet 1.2. Kártérítési díjak pont az Arris Touchstone
TG3442DE típusú EuroDOCSIS 3.1 kompatibilis WiFi képes kábelmodem 108 500 Ft-os kártérítési díjával.

(#93165) Intruder2k5 válasza MiZo1990 (#93164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Budapest (egyes területei)"

Valahogy így gondoltam, köszi! :R

(#93166) sziszi-fuszi válasza MiZo1990 (#93164) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! De BUDAPESTEN HOL? :D (Bocsi, nem kiabálok! Még véletlenül sem! :D Csak kiemelek. Pont az nincs benne amire kíváncsi vagyok. A 2. sz. mellékletet nem tudom olvashatóra megnyitni.

Mi alá kell írás?

(#93167) sziszi-fuszi válasza Intruder2k5 (#93165) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mivel az idézet az "ÁSZF" módosulásokból van és nem magából az ÁSZF-ből. Csak a tényleges ÁSZF mellékletében érhető el. A '"modosulások" soha nem adnak választ ilyesmire. Az csak a lényeget tartalmazza.

Mi alá kell írás?

(#93168) Intruder2k5 válasza sziszi-fuszi (#93166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként nem mindegy hol, ha nálad nem?

(#93169) gduck válasza Intruder2k5 (#93163) üzenetére


gduck
addikt

(#93164) MiZo1990 Megtalálta, csak a "módosításos" PDF-be került be, a hivatalosba meg nem! :R

108 500 Ft ? :Y :Y ARANYOZOTT?! :DDD

UI: Egyébként PEZSGŐ BONTÁS! Végre elindult az ED3.1 :R

[ Szerkesztve ]

(#93170) sziszi-fuszi válasza gduck (#93169) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mint már írtam, ott van a hivatalosban is a mellékleteknél. Csak nem bírom olvashatóan megnyitni. :D :O :DD :N :F :R

Mi alá kell írás?

(#93171) tomp


tomp
félisten

Tippem szerint Budapesten ott indult el ahol eleve van gyors konkurencia. Nálam T-s adsl van. Gbit nincs.

(#93172) gduck válasza sziszi-fuszi (#93170) üzenetére


gduck
addikt

Melyik fájlra gondolsz? link?

(#93173) Intruder2k5 válasza tomp (#93171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a szolgáltatók elég gyakran vetemednek ilyenre. Sőt ennek mentén akkor lehet olyan eset is, hogy csak az utca egyik felén érhető el, mert csak ott van konkurencia. Erre is láttunk nem egy példát már.

(#93174) woodworm válasza sziszi-fuszi (#93166) üzenetére


woodworm
veterán

A mellékletből idézett, ott sem látsz többet.

[ Szerkesztve ]

(#93175) sziszi-fuszi válasza tomp (#93171) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A tipped, sajnos, nem jó. Ahol lakom, ott van T-s optika, mégsem érhető el csak az 500-as, a munkahelyemnél, nem érhető el sem a DIGI, sem a T optikája, csak és kizárólag a Vodkafon és mégis van 1000-es. Igaz, az utca másik oldalán meg elérhető mind a 3 szolgáltató.

Mi alá kell írás?

(#93176) sziszi-fuszi válasza gduck (#93172) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi! Igazad van! Benéztem, az 2. számú melléklet a tévé volt. Figyelmetlenül olvastam! :R

Mi alá kell írás?

(#93177) sziszi-fuszi válasza woodworm (#93174) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Végre sikerült kinyitni normálisan. Szóval érdekesek. Mert az 150-es, 300-as, 500-as csomagok kerületre lebontva megtalálhatóak, az 1000-es meg nem. Nevetséges!

Mi alá kell írás?

(#93178) gduck válasza sziszi-fuszi (#93177) üzenetére


gduck
addikt

Belinkeled a kérdéses fájlt? Köszi :R

Szerintem még folyik a fejlesztés, azért nincs kirészletezve ;)

[ Szerkesztve ]

(#93180) woodworm válasza gduck (#93178) üzenetére


woodworm
veterán

(#93182) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Budapest XI., Kelenföld, itt van gigabit. Digi FTTH és Telekom FTTH is van.
Vajon ha kérek, adnak Arris-t 500-as nethez is?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93183) vargalex válasza sziszi-fuszi (#93175) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam is csak T ADSL érthető el, mégis van 1000 Mbps a Vodától.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#93184) gduck válasza sziszi-fuszi (#93181) üzenetére


gduck
addikt

Jah, hogy a sima ÁSZF végén van a melléklet. Én is a 2. sz. KábelTV-set néztem :U

(#93182) szabogabor10 100.000Ft-os eszközt?! Szerintem felejtsed el :( Ha ez valóban ilyen méregdrága, akkor nem fogják "ingyen" osztogatni!

[ Szerkesztve ]

(#93185) anglergab válasza Intruder2k5 (#93163) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm! Akkor ezek szerint olyan területen vezetik be, ahol a 24 csatorna felett van hely.
A 24 csatorna 192 MHz. Hány MHz-et ad hozzá az ED3.1?

(#93186) gduck válasza #72445440 (#93179) üzenetére


gduck
addikt

Én 3. eszköznek rendeltem (rendesen be voltam jelentkezve), de tuti csak weboldal hiba lesz!

[ Szerkesztve ]

(#93187) sziszi-fuszi válasza gduck (#93184) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Akkor ugyanúgy benézted mint én. Most megnéztem, még a szeptembertől érvényes ászf-ben sem lesz benne az 1000-es net területi bontásban. Illetve úgy igen, hogy "Budapest egyes részei".

Mi alá kell írás?

(#93188) Intruder2k5 válasza anglergab (#93185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én sajnos passzolom, illetve átadom a lehetőséget egy hozzáértőnek. :)

(#93189) anglergab válasza szabogabor10 (#93182) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve korábban írták, a 13. kerületben is van.

(#93190) hkari válasza viktorhu (#93132) üzenetére


hkari
őstag

Annyi az előzmény, hogy vettem egy TP-Link Deco szettet, és a box után kötöttem AP módba. Aztán úgy 1 nap után egyszerűen nem volt rajta net, és akkor vettem észre, hogy 100-as tartományt kapnak és azért nincs. Utána bíbelődtem vele egy darabig, és sajnos ez a hiba mindig előjött. Kikötöttem az egészet csináltam UPC resetet, és utána azt vettem észre, hogy más eszközökkel is ez a helyzet néha, szóval ezzel kizártam azt, hogy a TP-link a hibás.

Utána mondtam nekik, hogy cseréljék ki az egész modemet, de sajnos így is előjön a hiba telefonoknál, laptopoknál is. Pár wifi ki-bekapcs után legtöbbszőr már 0-ás tartományt kap, de azért ez így elég kellemetlen, főleg a TP-link miatt amit így nem lehet használni. Amelyik eszköznél ez előjön azt hiába fixálom MAC alapján úgy sem jó.

Amelyik 100-as tarományt kap annál 100.1 re bejön a UPC box is.

CoF:

Minden eszköz DHCP-n van, sajnos semmilyen szabályosságot nem tudtam felfedezni benne. A Tp-linkek kábelen voltak rádugva, minden más Wifin. Egy Syno nas-t Pl most vettem, és amíg magába a NAS-ba nem fixáltam, addig azt is dobálgatta.

Ami még furcsa, hogy hiába rakom a boxot modem módba, a TP-link egyszerűen nem akar csatlakozni hozzá. Persze ez a lehetőség csak teszt miatt volt, mert a nyomorult Deco csak AP módba köthető be kábelesen, szóval ezt kilőttem.

(#93191) anglergab válasza hkari (#93190) üzenetére


anglergab
addikt

Az a tippem, hogy két DHCP szerver működött valahogy a hálózaton, innen a két IP tartomány.
Aztán sok eszköz helyben megjegyzi az utoljára kapott címet és DHCP-n próbálja a bérletét folytatni (DHCP REQ, DHCP ACK), nem Discover-el. Aztán egyszer kaptak 100-ast, utána is kérik azt.
Tehát töröld a wifi hálózatot az eszközökről.

(#93192) cof válasza #72445440 (#93179) üzenetére


cof
veterán

Igen tudom, hogy havonta 500 Ft, az 1 évben már 6000 Ft, 1 teljes havidíj jobb helyeken. Én nem akarok rendelni semmit csak megnéztem, mert úgy tudtam, hogy elsődleges eszközként 0 Ft / hó.

Második eszköznek valóban 1000 Ft / hó, szóval sanszos, hogy 500 Ft-ért előlép elsődleges eszköznek, és viszik a Philips-et.

Amúgy gduck rendelte meg, nem én, a Philips is az övé.

Nálam PaceHD van még.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93193) anglergab válasza cof (#93153) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg sokáig lesz még DVB-C, a sok eszköz miatt és hogy ne legyen kötelező a mediabox. OTT csak mediabox-szal elérhető egyelőre.
Az analóg lesz "útban", de azt ki tudja váltani a kódolatlan DVB-C kínálat. Itt annyi a gond, hogy DVB-C-képes TV/dekóder kell majd azoknak, ahol csak analóg/CRT TV van.

[ Szerkesztve ]

(#93194) viktorhu válasza szabogabor10 (#93182) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha cserélik, akkor valószínűleg arra fogják.

Szerk: és az volt a sajtóközleményben, hogy cserélik mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#93195) anglergab válasza viktorhu (#93194) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg csak akkor adják az Arris-t, ha 1 Gbps/ED3.1 kell.
Ha nem, de kell/indokolt új modem, akkor ott a vodafone-os CB (Compal Broadband, nem Connect Box :)).

(#93196) cof válasza viktorhu (#93194) üzenetére


cof
veterán

500-as nethez nem hiszem, hogy adnának 3.1-es HGW-t. Max arra a fekete Compal-ra cserélik a CB-t. De az meg úgy tűnik, hogy hardveresen ugyanaz, szóval nincs előnye.

@anglergab
Az analóg lesz "útban", de azt ki tudja váltani a kódolatlan DVB-C kínálat. Itt annyi a gond, hogy DVB-C-képes TV/dekóder kell majd azoknak, ahol csak analóg/CRT TV van.

Nem tudom, hogy majd mit villantanak, mert a Horizon BOX-on kívül nincs más amin van SCART csatlakozó. Régi eszközöket meg már nem adnak. Maximum beszerez az ember magának egy DVB-C BOX-ot, bár ha csak CRT TV-je van, akkor nem hinném, hogy ilyesmire lenne pénze.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93197) viktorhu válasza cof (#93196) üzenetére


viktorhu
veterán

A Telekom ED3.1 - es modemet oszt az érintett területen csomagtól függetlenül.

(#93198) cof válasza viktorhu (#93197) üzenetére


cof
veterán

Oké, de akkor nem hozták volna be ezt a Compal-t szerintem. Drágább cucc az, egyelőre tuti, hogy csak a Giga neteseknek adnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93199) anglergab válasza cof (#93196) üzenetére


anglergab
addikt

De a szoftvere nem liberty-s, hanem állítólag compal-os, nem brandelt (mint a modem külseje).

(#93200) viktorhu válasza cof (#93198) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyelőre csak a területek kis része 3.1-es, nyilván csak ott adnak majd 3.1-es modemet.

Sőt, ha 85-ösek az erősítők, és minden modem 3.1-es lesz, akkor össze tudnák fogni az alacsony frekvenciákat egy 3.1-es feltöltési sávba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.