Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93851) kabelmania27 válasza picsirti (#93848) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bzt splitter vagy tap way?
A pct osztó tap way, nézd meg a tap és az out kimenet melyik eszközre van kötve.

(#93852) tomp válasza kabelmania27 (#93846) üzenetére


tomp
félisten

Ez oké, de miért kell nekem mint fizető ügyfélnek kiharcolni azt, hogy a pénzemért megjavítsák a hálózatot? Én elején is ugyan ez volt. Amíg ki nem hívta a ház közös képviselője az ELMŰ-t, hogy azonnal nézzék meg addig a UPC hárított miszerint nem áll módjukban javítás. Miután közöltem velük, hogy az ELMŰ is már tud a dologról, gyorsan megjelent a naaagy fehér furgon, létrával és húzták is a 10-20méteres zöld/sárga kábelt...

(#93853) szabogabor10 válasza tomp (#93852) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annyira gáz ez a sztori a UPC-re nézve. :(
Vártuk a csodát, hogy a Voda majd jobb lesz, aztán hatalmas pofára esés lett a vége.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93855) vargalex válasza gduck (#93849) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt én is leírtam már kb. 2 hete, mikor észrevettem, hogy internet TV szolgáltatása van a Vodafone-nak és itt istenítik az OTT-ot. Ehhez a hálózathoz az túlságosan pazarló...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#93856) picsirti válasza kabelmania27 (#93851) üzenetére


picsirti
tag

A PCT ilyen. Az egyik ág megy a mediacard-ra a másik meg a BZT felé Splitter . A fekete megy a CB-ba.

[ Szerkesztve ]

(#93857) Toth_Jani válasza gduck (#93849) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na igen 5 éve meg hogy örültem amikor a helyi szolgáltató (őket vásárolta fel a UPC), elkezdett digitális adást sugározni SD minőségben, de az analóghoz képes egy csoda volt. :)

(#93858) picsirti


picsirti
tag

Újabb hibaajelenség VTV-n: most a hang szűnik meg, a kép jó visszanézővel. :DDD

(#93859) vargalex válasza tomp (#93841) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam 44-48 dBmV között van a feltöltési jelszint, de semmi gond a DVB-C-vel. Úgyhogy ez így globálisan nem igaz...

Alex

(#93860) LouiS22 válasza szabogabor10 (#93853) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, én speciel nem vártam csodát abból kiindulva, hogy miylen a mobilszolgáltatásuk és az ügyfélkezelésük ott. Eddig nem is csalódtam (pozitívan).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93861) #75501312 válasza szabogabor10 (#93853) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem értem miért nem érted meg, hogy még nem történt meg az átállás?

(#93862) kabelmania27 válasza picsirti (#93856) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az első osztónál ellenőrizd, hogy in-be legyen a bejövő és out-ba a bzt osztó.
Bzt-nél ellenőrizd, hogy in-be legyen a pct-től érkező kábel.
Ha jól gondolom a bzt osztó másik kimenete van kötve a box.

[ Szerkesztve ]

(#93863) picsirti válasza kabelmania27 (#93862) üzenetére


picsirti
tag

Minden stimmel és igen, ott van a VTV box.

(#93864) cof válasza picsirti (#93856) üzenetére


cof
veterán

Miért van rajta az a lemez az első képen a csatlakozón? Mágnessel?

Tudom mi az, koax dugó csatlakozó, csak nem értem itt a funkciót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93865) kabelmania27 válasza cof (#93864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet ilyen dugónak a fém része van az osztó mögött.

(#93866) cof válasza kabelmania27 (#93865) üzenetére


cof
veterán

Igen erre gondoltam, de a levegőben?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93867) picsirti válasza cof (#93864) üzenetére


picsirti
tag

Csak kihúztam fotózni és akkor hozzáért véletlenül. Sok funkciója nem lenne :N

(#93868) cof válasza picsirti (#93867) üzenetére


cof
veterán

Azt a csatlakozót használod a rendszerben? Analóghoz jó, de digitálishoz nálam nem játszik az ilyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93869) Gubu0101 válasza LouiS22 (#93860) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem a mobillal nincs problémám,van előfizetésem.Viszont erre a upcre jó rá b..nak lehet,én már érzem,hogy nem kellett volna ide átjönni :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#93870) kabelmania27 válasza picsirti (#93863) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy az osztóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Első osztó mögött húzd el a fémes tárgyat.
Gubu0101: Ha médiacardot használnál lehet kevesebb problémát tapasztalnál.

[ Szerkesztve ]

(#93871) anglergab válasza gduck (#93849) üzenetére


anglergab
addikt

Jogos, de a kódolatlan DVB-C már azért át tudná venni az analóg helyét és akkor lenne hely több ED3.1-es frekvenciának.

(#93872) picsirti válasza cof (#93868) üzenetére


picsirti
tag

Az csak hulladék, véletlenül került oda. Már kukáztam.
kabelmania27: meg vannak húzva.

(#93873) anglergab válasza vargalex (#93855) üzenetére


anglergab
addikt

Jogos. De az OTT technológia jó, viszont kell hozzá még netkapacitás valószínűleg. Ami ugye ütközik az analóg, digitális TV-vel és a jelenlegi infrastruktúra felső frekvencia korlátaival.
Ha az analóg és/vagy digitális TV csatornák helyén lenne 1-1 db modulációtól függően 1.26-1.89 Gbps-es ED3.1 csatorna, akkor be lehetne valószínűleg vezetni a jelenlegi 850 MHz-es infrastruktúrán is az OTT-t.
De elég sok analóg, digitális eszköz lehet:
CRT-k, Pace, Cisco, Philips, Horizon mediaboxok, mediacard-os és anélkül digitális TV-k mediabox nélkül, és a VTV mediaboxban is van DVB-C tuner.

[ Szerkesztve ]

(#93874) szabogabor10 válasza #75501312 (#93861) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem csak ez, hanem az ügyfélkezelésük. Az sajnos a mobilnál se annyira oké (mindig).
Az analógot meg le kell már vágni a faszba. Itt most senkire nem kell tekintettel lenni, fejlődést gátló tényező. Ezt is a frekventált ED 3.1 területeken lehetne elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93875) anglergab válasza szabogabor10 (#93874) üzenetére


anglergab
addikt

Állítólag vannak analóg nélküli (újabb?) szegmensek.
Kérdés, ott van-e ED3.1.
Ja és a 3.1-től az EuroDOCSIS és a DOCSIS között nincs különbség, azaz a D3.1 egyértelmű elnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#93876) szabogabor10 válasza anglergab (#93875) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én DOCSIS 3.1-nek mondom, de megszokásból ED 3.1-nek rövidítem. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93877) vargalex válasza anglergab (#93873) üzenetére


vargalex
félisten

A gond az, hogy előfizetői végpontonként X Mbps-t elvinne a sávszélességből, amit ugye a szegmensnek akkor is ki kell tudnia szolgálni, ha minden végpont megy, illetve a központnak is minden szegmenst. Szerintem ezt semmilyen átviteli közeg esetén nem tudja vállalni egyik szolgáltató sem. Ez nem net, hogy van egy kínált és egy garantált sávszélesség. Ennek mindenképpen mennie kell...

Alex

(#93878) szabogabor10 válasza vargalex (#93877) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mégis rátették Telekom hálóra. Ők hogy vállalhatták akkor? X előfizetőig? Gondolom nem csak úgy mentek ebbe bele.
Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy az új Telekom TV platform milyen megoldást fog használni. Szerintem multicast+OTT hibrid lesz. Lesz ahhoz tv-s app is, ami ugye tuti OTT lesz, de boxokon szerintem multicast lesz az.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93879) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#93878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal Telekomnál csak optikás területen van VTV, annak meg nagyobb a kapacitása mint a DOCSIS-nak.

(#93880) #75501312 válasza szabogabor10 (#93874) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, sajnos pont ez nem fog megtörténni, bármennyire is akarjuk. :(

Még azzal is szenvednek, hogy a régi struktúrán szolgáltassanak hibamentesen, a néhány új szolgáltatásról nem is beszélve.
És az meg nagyon nagy kérdés, hogy fognak-e bármit is fejleszteni mostanában.

De egyelőre még nem történt semmi érdemleges, még mindig a régi struktúrán vannak.

(#93881) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#93879) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez tény, és nem is kevéssel.
Amúgy asszem koaxon is van, de a Telekomos koaxnak is nagyobb kapacitása van. Köszönhetően ugye az IPTV-nek is, és pontosan ezért tolnám a Vodát is a DVB lassú kinyírása felé.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93882) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#93881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ugyan nem láttam, de szidják is sokan a minőségét, hogy agyon van tömörítve. Így persze lehet spórolni a sávszélességgel, mert a Telekom ugyanazt tolja xDSL-en is, és hát ott is el kell férnie.

(#93883) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#93882) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan ez az oka sajnos. :(
2006 óta a DSL-hez van szabva a platform. Sokat várok a Telekom TV-től (vagy Magenta TV), mert ennél csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93884) viktorhu válasza Intruder2k5 (#93882) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak egy korszerűbb kódolás kell hozzá, és sokkal többet ki lehet hozni belőle. Kíváncsi vagyok, hogy az ottani új iptv ott vagy multicast lesz majd.

(#93885) szabogabor10 válasza viktorhu (#93884) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha full OTT lesz, akkor viszont el is dőlt a kérdés, hogy bírja-e a hálójuk. Mert az tuti, hogy ők nem mennének bele, ha nem bírná. Persze ott a sajnos elég nagy DSL területük, ott meg hagynám inkább a régi IPTV platformot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93886) viktorhu válasza szabogabor10 (#93885) üzenetére


viktorhu
veterán

(#93887) vargalex válasza szabogabor10 (#93878) üzenetére


vargalex
félisten

Az sem biztos, hogy Telekom hálón hosszútávon az marad...

Alex

(#93888) anglergab válasza viktorhu (#93884) üzenetére


anglergab
addikt

A régi generációs IP TV-k VLAN+multicast alapúak (lásd: IPTV), az új generációsak pedig OTT alapúak, multicast, VLAN nélkül (lásd: Youtube, VTV).
Egy publikus felhővel csak így lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#93889) szabogabor10 válasza viktorhu (#93886) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy tuti, jelenlegi infók szerint lesz tv-s app is, ami ugye OTT. Kérdés, kiváltható lesz-e ezzel a box. És ha tényleg egy teljesen átjárható platformot akarnak, akkor meg kell egyeznie a multicast és az OTT csatilistának, minőségnek, ficsőröknek.

De ez már tényleg off, csak a Voda TV miatt elmélkedtem róla.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93890) viktorhu válasza anglergab (#93888) üzenetére


viktorhu
veterán

Ehhez képest látod, hogy az Ericsson nem ezt mondja.

in a wired environment, where you have the ability to do things on the network, multicast will play an increasing role for specific cases that demand high concurrency.

Unicast will remain prevalent for handheld devices and in situations where the management of the network isn’t an option.

Szóval multicast a tévére, és unicast a mobilappra.

(#93891) szabogabor10 válasza viktorhu (#93890) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a fura, hogy nem számolnak pl. az Apple TV-vel, amire nagyon stabilan futó appokat lehet csinálni, viszont kizárt a multicast.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93892) woodworm válasza anglergab (#93875) üzenetére


woodworm
veterán

Nem állítólag, vannak. Nincs még mindenhol 3.1-es fejlesztés, ahol lehetőség lenne rá.

(#93893) Livius válasza vargalex (#93877) üzenetére


Livius
őstag

A T nagyon egyszerűen megoldja az X Mbps-es problémát/kérdést az xDSL területen. Egyszerűen, ha kérsz IPTV-t, közlik, hogy max 15 Mbps-es netet kaphatsz, ha nem, akkor talán lesz 50 Mbps. A garantált minimum meg 1 Mbps ott xDSL-en, szóval nem nagy a rizikó náluk. Koaxon meg optikán meg bőven van kapacitásuk az elavult 4-5 Mbps-es SD és max 8 Mbps-es HD streamjeik forgalmazására, ott nincsenek ilyen limitálások. Persze a minőség még mindig legalja egy jóféle exUPC DVB-C adáshoz képest cserébe.

A kódolással persze nagyon sokat lehetne javítani, de az elmúlt 15 évben kitermelt gyenge szolgáltatói dobozok miatt ez is kb esélytelen. Rengeteg az olyan box kint a usereknél, ami képtelen a jobb kódolásra hardveresen, hosszú évekbe telne azok cseréje, és szerintem az egész olyan elengedjük kategória lesz ott is mint az technológia hátráltató Analog adások lekapcsolása a Vodánál.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93894) szabogabor10 válasza Livius (#93893) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mondjuk ha már logisztika, azért elég szépen megoldották a DVB-C kinyírását is, az érintettek tájékoztatás után kaptak IPTV boxot, azt annyi. Csak akarni kéne a Vodának is, ráadásul az analóg off valószínűleg sokkal simább lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93895) viktorhu válasza szabogabor10 (#93891) üzenetére


viktorhu
veterán

Számolnak vele, elvileg támogatni fogja. Az már alkalmazás kérdése, hogy az a multicastot támogatni fogja-e.

(#93896) Livius válasza szabogabor10 (#93894) üzenetére


Livius
őstag

Annyira simán nem ment. Amúgy annyi az egész, hogy közlik, hogy többé nem lehet szerződni a DVB-C-s csomagra, és aki hosszabbít az már az IPTV-s technológiát kapta kötelezően. Jelenleg is vannak még DVB-C adások a T-nél is, a kódolatlan 10-20 alap csatorna, és még ki tudja meddig kellett ott is a kitartó ügyfelek miatt a teljes DVB-C-t fenntartani, amíg a legkitartóbbak is át kényszerültek IPTV-re egy új hűségidővel és új csomaggal. Kb 6-7 évvel ezelőtt kezdődött el ez, és talán mostanra értek a végére.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93897) vargalex válasza Livius (#93893) üzenetére


vargalex
félisten

De ne felejtsd el, hogy az IPTV multicast, nem unicast, azaz a nézők számától független a szükséges sávszélesség.

Alex

(#93898) Livius válasza vargalex (#93897) üzenetére


Livius
őstag

Amikor a usernek összesen a technológia csak 30-50 Mbps-re képes akkor aztán tök mindegy ez hogy milyen. A user csak szívhat, hiába a szolgáltatónak pont ideális.

Amúgy szerintem ez a Voda OTT-t baromira be kéne optimalizálni sávszélesség és latency ügyileg (jó szokás szerint ezzel nem törődnek a programozók), hogy jó legyen, azt is el tudnám képzelni hogy multicastbe lehetne ezt is rakni és egyes részeit kellene csak normál IP forgalomban csinálni, és már is egy csomó gond megoldódna.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93899) anglergab


anglergab
addikt

Miért lehet az, hogy korábban ex-UPC területen szinte bármikor, csúcsidőben is ki lehetett mérni Speedtesten UTP-n 500+ Mbps-et, most pedig csúcsidőn kívül is min. 100-200 Mbps-kel kevesebb annál a max. sebesség sokszor?
Olyan időszakról van szó, amikor valószínűleg nem nőtt meg a terhelés számottevően (éjjel, hajnalban). Azt sem gondolom, hogy ennyire/szisztematikusan megváltoztak volna a felhasználói szokások (pl. többen torrenteznének).

(#93900) viktorhu válasza Livius (#93893) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem teljesen irreleváns ezen a fórumon a telekom iptv minősége egyébként. Nyilván a Vodafone nem egy 10 éves technológiát vezet ma be, a beszélgetés éppen arról szól, hogy létezik modern multicast iptv, és a hálózat terhelése szempontjából ez jobb megoldás lenne koax hálózaton, mint akár a dvb-c, akár a unicast megoldások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.