Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93201) vargalex válasza anglergab (#93191) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a DHCP szerver nem oszt a 100-as hálózatból címet, akkor a kliens hiába fog egy abban lévő címet kérni tőle, DHCPNAK-ot fog kapni.

Alex

(#93202) inf3rno válasza tomp (#93143) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom arra játszanak, hogy elfogadd a kompenzációt, ahelyett, hogy feljelented őket vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#93203) zolikaDB válasza #72445440 (#93128) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszi, délután kipróbálom!

(#93204) NoOne1976 válasza tomp (#93143) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ezt jól megadták. 1500 Ft kompenzáció. Nem a legjobb óradíj, amennyi idő elment a Vodafone felé való panaszokkal :W Sejtettem én ezt, csak azt hittem cserélnek Horizonra vagy ha nem fogadod el, felmondanak.

(#93205) LouiS22 válasza tomp (#93143) üzenetére


LouiS22
veterán

Bocs, de mutasd már meg kérlek a szerződésben azt a pontot, ahol le van írva minden egyes csatorna hangsáv paramétere.

Más: nem az volt, hogy néha meg-megjelent a DD hangsáv egyes csatornákon? Mert ha igen, akkor a "médiaeszköz" képes rá - vagyis nem mondanak igazat.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93206) balage06


balage06
tag

4. - 13. kerület környékén másnak nincs ilyen problémája, hogy tartósan 200-250 Mbps a sávszélesség a papíron 500-as nettel? Kiderült, hogy ismerettségi körben többen is vagyunk hasonló problémával. Nem tudom így mennyire éri meg a gigabites, ott is csak 200 a garantált.

(#93207) anglergab válasza balage06 (#93206) üzenetére


anglergab
addikt

Már többször volt róla szó, hogy az ED3.0 (!) szegmens mindig (!) <=1Gbps, amin osztozik valószínűleg 100-200+ végpont is. Azaz 2 db végpont képes lehet kihasználni a szegmens teljes kapacitását. Inkább az az érdekes, hogy korábban hogy lehetett kimérni az 500-at szinte mindig, illetve hogy lehet a garantált 75-100 Mbps egy végpontra ha átlagban a fentiek alapján <5-10 Mbps (vagy annyi sem) jut egy végpontra. Tudom, nagyon sokan nem használnak sávszélességet egy adott pillanatban, akkor sem ha interneteznek, és a normál forgalom burst jellegű, de ezek megmagyarázzák ezt?

[ Szerkesztve ]

(#93208) tomp válasza LouiS22 (#93205) üzenetére


tomp
félisten

Elég megnézned az HBO előfizetést! Szerepel benne a Dolby Digital is azaz azért is fizetsz.

(#93209) LouiS22 válasza tomp (#93208) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem az számít. Az számít, ami szerződésben, szövegesen szerepel. Tételesen meg van nevezve, hogy Dolby DIgital hangsáv (csak és kizárólag), vagy nincs? Mert ha nincs - és nincs - akkor szaladhálgatsz mindenkihez és itt is kiírhatod naponta, hogy nincs és micsoda szemétség - csak hát senkit nem fog érdekelni (mint ahogy a Vodafone-t sem érdekli).

Mostanáig hellyel-közzel szórakoztató és megmosolyogtató volt ez az egész, de kezd szánalmas vergődés lenni. Itt siránkozol, ontod mázsaszám a "panaszokat" (amire nyilvánvalóan lepattintás lesz a cég válasza), miközben itt senki nem fogja tudni megoldani ezt. És hát jól láthatóan a magyar sajtó ezzel foglalkozó részének ingerküszöbét sem éri el ez a valami.

Tényleg barátilag, és ne értsd félre: kezdj el élni. :R

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93210) Livius válasza tomp (#93143) üzenetére


Livius
őstag

Az lehet hogy ha az ÁSZF-ben fullban nincs benne hogy a DD ezen csatornán alap, akkor a komoly kötbért ki tudják magyarázni valahogy, hogy nem jár, de nem véletlen adják az egyszeri bónusz kárpótlást. :C Szeretnék ha ezt nem feszegetnéd tovább, mert még ha a kötbért talán megússzák, az NMHH giga bírságot nem, mivel a reklám anyagaikban a weboldalukon meg mindenhol szerepel a Dolby Digital hang a boxhoz, tehát kurva nagy megtévesztést csinálnak ha a sajátos hiba miatt mégsem elérhető, és ilyenre nagy NMHH bírság szokott lenni, persze igazán csak 1-2 év mire megkapják a bejelentés/feltárástól számítva.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93211) LouiS22 válasza Livius (#93210) üzenetére


LouiS22
veterán

Április óta itt megy a fetrengés, már rég felnyomhatta volna őket...

És már leradírozták a DD-t 1,5 hónapja. Ami nyilván jelent valamit, de bizonyítanod is tudni kell(ene).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93212) Livius válasza LouiS22 (#93209) üzenetére


Livius
őstag

Az ÁSZF mellékletében, ami a csatornakiosztásról szól, ott van a Dolby Digital, hogy melyik csomagokhoz jár, szóval, lehet mégis csak része az ÁSZF-nek, és nem véletlen ajánlják a hallgatási 1500 Ft-os egyszeri "lefizetési" pénzt. :D
[link]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93213) NoOne1976 válasza Livius (#93210) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én azt nem tudom eldönteni, ennyire pofátlanok, hogy 1500 Ft-tal akarják kiszúrni a szemét megnézve, hogy mit lép erre vagy szerintük semmi nem járna, de a sok panasz miatt dobnak valami kis csontot, hátha megnyugszik az ügyfél. Kötbért fizetni láthatóan nem akarnak.

(#93214) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Technikai akadálya van az új modem használatának azokon a helyeken, ahol 500-as a legnagyobb csomag?
Mert engem hónapok óta hitegetnek telefonon, hogy nemsokára új modemeket fognak osztani, ha nem akarom látni a lakásban az ipari hulladék cb-t.
Erre várok türelmesen egy ideje.
Mert ha nem, akkor felhívom/írok nekik, hogy hova dugják a fost, amire annyira büszkék és előkerestetem velük a beszélgetéseket, ahol 20 alkalommal közöltem, hogy azt a szemetet nem fogják behozni a házba, ha lesz másik, akkor beszélhetünk.
Telekom azt hiszem van itt, utánanézek, ha minden kötél szakad.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93215) anglergab válasza sixpak (#93214) üzenetére


anglergab
addikt

Nincs. De van 2 új modem is, a Compal (ED3.0) és az Arris (ED3.0, ED3.1), mindkettő Intel Puma ARM alapú. A Compal és a CB hardveresen azonos lehet, szoftverük pedig hasonló. A CB változat a Liberty Global/UPC-nek brandelt, a Compal pedig nem brandelt.

[ Szerkesztve ]

(#93216) blakey válasza LouiS22 (#93211) üzenetére


blakey
titán

Április óta itt megy a fetrengés, már rég felnyomhatta volna őket... - nem most kezdődött hanem évekkel ezelőtt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93217) Livius válasza NoOne1976 (#93213) üzenetére


Livius
őstag

Ebben az egészben igazán megérdemelnék azt, hogy az NMHH-hoz a fórumtárs két bejelentést is intézzen. Egyet azért mert láthatóan nem akarnak kötbért fizetni, egyet pedig azért mert 4 hónapon keresztül a Vodafone Mediabox Dolby Digital 5.1 képesként volt hirdetve, és most kiderült hogy mégsem az. És ezzel hogy így hirdették totál hazudva, a konkurenciák közti szabad versenyt megsértették (van erre valami szép szabály nevük, erre röpködnek a bírságok évente mindenkinek), és az ilyenekre szokott jönni a default bírság az NMHH-tól, hogy a reklámokban ez meg az valótlan állítás volt, vagy épp nem tájékoztatták az ügyfeleket kellően pontosan.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93218) #75501312 válasza LouiS22 (#93211) üzenetére


#75501312
törölt tag

Úgy emlékszem már többször jelentette őket.

(#93219) Livius válasza LouiS22 (#93211) üzenetére


Livius
őstag

Amúgy azért megy április óra, mert egy-egy válasz ilyen esetben a Vodafone-tól 30 napba telik, szóval ezen nincs mit csodálni, hogy ennyi ideig tart, jó ha 3 válasz e-amilt már kapott tőlük.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93220) sixpak válasza anglergab (#93215) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, nekem az kell, amelyikkel lehet jatszani normálisan...ha egyik sem ilyen, akkor marad a Cisco...vagy a Telekom. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93221) NoOne1976 válasza Livius (#93217) üzenetére


NoOne1976
őstag

Így van. A fagyasztó egyértelmű megtévesztése volt, biztos lenne érte bírság. Főleg ha már azóta meg is változtatták, akkor ők is tudják, hogy valótlant állítanak. A megoldás a javítás helyett inkább az lett, hogy nem mondják azt, tudja a box. Ezért is csodálkozom a kárpótlás mértékén.

(#93222) anglergab válasza sixpak (#93220) üzenetére


anglergab
addikt

Először a Compal-ra kellene cserélni, ha az nem segít, akkor az Arris a megoldás.

(#93223) Livius válasza NoOne1976 (#93221) üzenetére


Livius
őstag

A szomorúság ebben inkább az hogy az a maroknyi user, aki most gyorsan veri az asztalt egy NMHH bejelentéssel együtt az majd lehet megkapja egyszer a kötbért. De aki nem foglakozott ezzel az semmit se kap, és helyettük az NMHH szokott bírságot kiszabni, és a userek helyett ő teszi el a pénzt majd a saját zsebébe. :C Ez is kivan találva ám rendesen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93224) balage06 válasza anglergab (#93207) üzenetére


balage06
tag

Na de pont emiatt ilyen esetben nem kéne tudnom kifogni olyan napszakot (éjjel, hajnal), amikor elvétve mégis ki tudom mérni a maximumot?

(#93225) sixpak válasza anglergab (#93222) üzenetére


sixpak
nagyúr

De az ugyanaz a rakás szar, mint a cb, csak új dobozban... ezért kellene az Arris.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93226) Orgi válasza sixpak (#93220) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem CB van, multizok és még semmi hátrányát nem vettem észre... olvastam régebben, hogy van vmi hibája ennek a modemnek, de én nem tapasztaltam fennakadást vele.

(#93227) Livius válasza sixpak (#93225) üzenetére


Livius
őstag

Ha meglenne a 24 letöltési csatorna, és a full 6 feltöltési csatorna is a környékeden, és még a jelszintek is jók nálad, akkor garantált, hogy a CB is teljesen tökéletes multizni. Nekem a CB-vel kisebb a pingem mint 3-4 éve volt a Telekom VDSL-vel, teljesen jól elvagyok ezzel is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93228) sixpak válasza Orgi (#93226) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, ez tényleg remek hír, de sajnos ezzel egyedül vagy az univerzumban... CSAK ROSSZAT hallottam róla eddig olyanoktól, akik szintén online lövöldöznek.
Megkérdezhetem, hogy mely játékokkal tolod és hogy milyen platformon, mert ha konzolon, ott szerintem a cb a legkisebb gond. :D

Köszi Livius....akkor már ketten vagytok. ;]

Blakey: megcsípted a 3. helyet.

Amúgy ez mind szép, de ez csak akkor derülne ki, ha kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93229) blakey válasza sixpak (#93225) üzenetére


blakey
titán

Nálam a CB modem módban hibátlanul üzemel, nem kell újraindítani, stb, 24 letöltési csatorna és 6 feltöltési csatorna van, kiváló jelszintekkel.
Gyakorlatilag az összes szolgáltatói eszközökkel lehet valami gond hiszen ott nem arra törekednek, hogy minél jobb legyen hanem hogy minél olcsóbb legyen, ebből kifolyólag az új HGW-k sem lesznek kiválóak, ott is lesz valami ami nem tetszik a felhasználóknak. Egyébként én lecserélném a fehér CB-met egy feketére. :)
Amúgy a gyerekek rengeteget játsanak, nem panaszkodnak, hogy sz@r lenne a kapcsolat, normális pingekkel mennek a játékok és nem Simset játszanak. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93230) balage06 válasza sixpak (#93228) üzenetére


balage06
tag

Én évek óta versenyszimulátorozom vele, igaz, hogy modem módban, annyira azért nem tragikus, de az elég tipikus probléma, hogy ha sok ellenfél van körülöttem, akkor néhány elkezd előre-hátra hintázni menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#93231) sixpak válasza balage06 (#93230) üzenetére


sixpak
nagyúr

Na, ezt biztos nem tolerálnám, 1 percig sem, nem azért öl az ember súlyos összegeket a hobbijába, hogy a szar, paraszt, igénytelen, amatőr fos szolgáltató a végén hazavágja az egészet.

És ezzel abszolút egyedül van a piacon, egyik szolgáltatóról sem hallani ilyen panaszokat, online játékok fórumain, csak ezeknél.

Na mindegy, köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat, felhívom őket.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93232) anglergab


anglergab
addikt

Akinek van új modeme, azaz Compal vagy Arris, az írjon. A hardver és szoftver verziót jó lenne egyeztetni.

(#93233) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Meg is rendeltem az új 1000 Mbit-es netet, az ügyintéző mondja, hát így le kell cserélni azt a csúnya fehér modemet :DD ezen jót röhögtem.
Jah igen Budapesten, méghozzá a 8. kerületben, konkurencia maximum Telekom elvileg van ott is 1000 Mbit de itt elég borsosan adja a T.

Holnap jönnek bekötni :)

[ Szerkesztve ]

(#93234) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Valaki aki nem díjneten keresztül fizeti észrevette már, hogy a vodefone webes felületén a kártyás befizetésnél látszik a cv2 kód aminek nem kéne? Köszi

(#93235) sziszi-fuszi válasza unicumnext (#93233) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az a 4200-4600 HUF olyan borsos 1000/1000-es netért? Ugye vicc volt? :D

Mi alá kell írás?

(#93236) #75501312 válasza unicumnext (#93233) üzenetére


#75501312
törölt tag

A T-nél nem látok nagyon drága netet, gondolom ezek listaáron vannak, szóval ha van másik szolgáltatás is mellé, akkor még olcsóbb. Ha elérhető lenne, már rég váltottam volna a feltöltés miatt. Még a legkisebb csomagjuk is jó lenne. Sőt, lehet már minden csomagom ott lenne a múltkori tévés ajánlatuk után.
Jelenleg ha ugyanannyit fizetnék, mint Vodánál, abban benne lenne a mobilom is, hűségidő nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#93237) hkari válasza anglergab (#93191) üzenetére


hkari
őstag

Én is ilyesmire tippeltem, de aztán azzal játszottam, hogy lehúztam mindenhonnan mindent, szóval a boxba semmi nem volt bedugva, de úgy is előjött a hiba.

Kifogytam az ötletekből sajnos. :(

(#93238) Orgi válasza sixpak (#93228) üzenetére


Orgi
őstag

Overwatchozok megjelenés óta, szinte minden nap, pc-n.

(#93239) sixpak válasza Orgi (#93238) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93240) viktorhu válasza balage06 (#93206) üzenetére


viktorhu
veterán

Attól függ, mi okozza a problémát.

Ha mérési hiba (belső hálózat, wifi, vírusirtó, számítógép, router túlterhelése torrenttel stb.), akkor nem fog érdemben változni semmi csak a csomagváltással.

Ha viszont kapacitáshiány okozza a problémát, akkor az ED3.1 nagy változást fog hozni.

(#93242) anglergab válasza #72445440 (#93241) üzenetére


anglergab
addikt

Ha rajta hagyod közvetlenül a CB-n, az a biztos - ha egyáltalán van priorizálás.
De Te is megnézheted, ha modem módban nézel Speedtest-et, majd utána csatlakoztatod a VTV boxot routeren keresztül, és OTT adás közben is nézel egy Speedtest-et a modemen. Ha nem csökken, akkor külön sávszélességet használ, ha csökken, akkor a nettel osztozik.

(#93243) LouiS22 válasza Livius (#93212) üzenetére


LouiS22
veterán

Bocs, de rákeresve a dolby szóra két találat van. És nincs nevesített csatorna.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93244) LouiS22 válasza Livius (#93223) üzenetére


LouiS22
veterán

Az NMHH költségvetési szervként nem tud "pénzt eltenni". Minden bevétel megy az államkasszába. Úgy is mondhatnám, hogy az egyik zsebből átkerül a másikba. De ők ebből nem fognak irodát venni, meg nem lesz A8 a titkárnőnek :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93245) 4Grider válasza LouiS22 (#93243) üzenetére


4Grider
nagyúr

A két találat rövidítve:

csatornaszám és médiaeszköz funkciók - Dolby 5.1 hang
közszolgálati - Igen
TV Start - Igen
TV Comfort - Igen
TV Premium - Igen

Nekem ebből az jön le, hogy ha előfizetek, akkor minden programcsomagban és minden médiaeszközön elméletileg elérhető a Dolby 5.1.
Ha az erre beküldött panaszra nekem azt írja vissza egy ügyfélszolgálatos, hogy a médiaeszköz nem támogatja a Dolby 5.1-et, akkor joggal teszem fel a kérdést, hogy mi van...

(#93246) balage06 válasza #72445440 (#93241) üzenetére


balage06
tag

Én egy napja tesztelgetem router mögül, de még mindig nem tudom eldönteni, mivel a stream sem folyamatosan terheli a hálózatot (néhány másodpercenként tölt le egy nagyobb adatcsomagot), ezért a mérések végeredményét nem igazán befolyásolja. Ott van a tradeoff, hogy ha a CB-n hagyod, akkor a mobil eszközeidet nem tudod távirányítóként használni, mert nem látják a boxot a hálózaton.

(#93248) Toth_Jani válasza 4Grider (#93245) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És mennyit is fizetsz havonta csak a TV szolgáltatásért, talán 3500 forintot, ha mind visszakapod akkor sem ér annyit az egész, ugye ha becsületes vagy és kiszámolod hogy a 120 csatornának talán 10%-án ha van néha Dolby, akkor jár havi szinten 350 forint.
Mondjuk részemről le@rom a Dolbyt, lehet mono is csak a kép HD legyen.

(#93249) LouiS22 válasza 4Grider (#93245) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyelőre még ez sem biztos, ez Gizike válasza.

Igencsak nagy fail lenne, ha MOST derülne ki, hogy a box alkalmatlan a Dolbyra. Ekkorát nem hibázhat egyetlen cég sem, ezzel házalnak egy éve szolgáltatóknál is, techdemók, prezik, stb. Ha valóban nem tudná, az valahol menet közben már kiderült volna, a grafikus sem magától pakolja rá a Dolby logót, jogászos sasolják a kreatívokat és nagyítóval keresik azt, amibe bele lehet kötni. Ha ez valóban 1,5 hónapja derült volna ki... Nos, ott akkor alapjaiban probléma van és annak vezéráldozata lesz egyszer.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#93250) vargalex válasza anglergab (#93242) üzenetére


vargalex
félisten

Korábban már írtam, hogy a speedtest nem alkalmas ennek a mérésére. Ugyanis az algoritmusa a túl lassú, illetve túl gyors mérési szeleteket eldobja és utána átlagol. Márpedig az OTT nem folyamatos azonos sebességű letöltést produkál, hanem tüskék és kb. 0-k váltakoznak.
Inkább egy iperf3-al érdemes közben nézni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.