Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) viktorhu válasza anglergab (#93095) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Arris ezt tolja a szolgáltatóknak, ment úgy egy-másfél éve a kampányuk, hogy milyen jó lesz szinte beruházás nélkül egyirányú ED3.1-gyel gigabitet adni.

(#93102) #75501312


#75501312
törölt tag

Hjaj, én gyorsan megállok és tapsikolok most, mert végre van valami mocorgás, és cserélődnek az eszközök és jön valami új.
Azért a 40mbit feltöltéstől nem estem hanyatt, de az mondjuk lehetne az 500-as net mellé. :D Máris boldogan twitchelnék meg legalább 2x gyorsabb lenne a felhőkbe a szinkron.
Meg akkor már csinálhatnék egy családi felhőt is és nem őszül meg mindenki, mire minden átmegy whatsappon.
Még, még, még Vodafone, gimme HBO HD channels after midnight. :DDD

(#93103) vargalex
Szinte ugyanez, sosem lett olcsóbb, csak hízott a csomag.
Illetve most tavasszal a panaszom után miután nem kértem felvevős boxot így csökkent egy ezrest, de egyébként 11 évig csak felfelé ment az ár.

[ Szerkesztve ]

(#93103) vargalex válasza #72445440 (#93085) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem soha nem adtak még olcsóbb árat, vagy több szolgáltatást lemondás nélkül. Pedig már kb. 13 éve ügyfelük vagyok...

Alex

(#93104) kabelmania27 válasza inf3rno (#93099) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemüzemmódban stabilabbak szoktak lenni a hgw-k.
viktorhu: ITT láthatod a kiosztást. Általában 130/140/150-300Mhz-ig, aztán 479,25-től (UHF22) megy felfelé. Vannak 850/800/750/700-asok és előfordul 650-es terület is. Sokat átépítettek 850-re. Kiosztásban van olyan település ahol 100Mhz alatt is adnak analóg adást.

[ Szerkesztve ]

(#93105) viktorhu válasza kabelmania27 (#93104) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor ezért van csak 24 letöltési csatorna? Meg akkor mellé még a sok digitális csatorna is (T-nél csak 266-338 van lefoglalva dvbc-nek). Viszont a feltöltésnek nem foglalják a helyét, szóval van lehetőség bővítésre ED3.1-gyel.

(#93106) inf3rno válasza #72445440 (#92930) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem tökmindegy, hogy 300 vagy 500, úgysem használom ki teljesen a sávszélességet szinte sosem, meg ookla-n amúgy sincs már meg a 400 sem évek óta. A játékélmény egy nulla, még ISDN-el is jobb volt annak idején. Ha a modem a hiba, akkor a Cisco is megoldja. Ha tényleg csak 200-at tud, akkor majd cserélem az Ubee-ra, addig meg jobban tetszik, hogy 1000 Ft-ot cseszek el rá, mint hogy 5000-et, amikor nem is biztos, hogy bármi pluszt ad.

Buliban hasznos! =]

(#93107) kabelmania27 válasza viktorhu (#93105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól számolom nyolcas közökkel ez kilenc mux. Vodafone-nál több freki van.
Ha kevesebb analóg csatorna lenne Vodafone-nál is egymás mellé lehetne pakolni a dvb-c csatornákat (vagy marad így ahogy most van) és több netletöltési frekit lehetne felkapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#93108) anglergab válasza viktorhu (#93105) üzenetére


anglergab
addikt

A 24 letöltési csatorna egyrészt CB modem, másrészt CMTS korlát lehet. De ha már cserélnek CMTS-t és adnak ED3.1 modemet valahol, akkor valószínűleg nem 32 csatornás ED3.0 lesz, hanem ED3.1 (az új modem 32 ED3.0 csatornát és ED3.1-et tud). Az ED3.1 kevesebb sávszélességen (is) tud 1 Gbps-et, mint az ED3.0.
A feltöltésnél a zaj és az erősítők lehetnek a korlátok.
ED3.0-nál ha megvan a 24 letöltési csatorna, nem kell analóg vagy digitális csatornaszámot csökkenteni. De ED3.1-nél már van értelme, valószínűleg az analóg kínálat csökkentés, lekapcsolás jöhet először az ED3.1-es területeken.
Vannak új területek, ahol nincs is analóg szolgáltatás. A DVB-C kódolatlan csatornák lehetnek az új "analóg", azaz nem kell hozzá semmi más, csak egy (digitális) TV és "korlátlanul" osztható - a kínálat csökkenés, esetleg HD csatornaváltozat hiánya az ára.

[ Szerkesztve ]

(#93109) viktorhu válasza kabelmania27 (#93107) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosabban 338 az utolsó csatorna frekvenciája volt, amit találtam, és utána 346-tól már a letöltési csatornák kezdődnek. 602-nél van a 32-es, és berakták 789-re 33.-nak az ED3.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#93110) woodworm válasza anglergab (#93108) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az ED3.1-es területeken már fejlesztés során lekapcsolták az analógot (vagy nem is volt).

(#93111) kabelmania27 válasza viktorhu (#93109) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vodafone-nál 700Mhz felett alatt vannak az új letöltési csatornák, 600-700 között dvb-c van.

(#93112) sziszi-fuszi válasza woodworm (#93083) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Azért mondom, mert törvény tiltja a régi előfizetők vagy az új előfizetők hátrányos megkülönböztetését! S abban biztos vagyok, hogy ezt nem teszik.

Mi alá kell írás?

(#93113) viktorhu válasza sziszi-fuszi (#93112) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tiltja törvény, ha jól emlékszem, csak azt, hogy a lejárt hűségszerződés automatikusan áremelkedéssel járjon.

(#93114) woodworm válasza sziszi-fuszi (#93112) üzenetére


woodworm
veterán

Több topikban is emlegetik a törvényt, de konkrét szöveget senki sem mutat fel. Három éve októberben változott a szabályozás emlékeim szerint, ott konkrétan a hűségidőt vállalókat védi, de ebből nem következik, hogy a meglévő előfizetők is ugyanazokkal a feltételekkel vehetik igénybe.

(#93115) sziszi-fuszi válasza viktorhu (#93113) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

De tiltja a diszkriminációt. Ezért találták ki a szolgáltatók (kiskapuként), hogy új csomagokat kreálnak. Lásd 4 betűs. A csomagjai végén mindig ott van az évszám. :D Erre mondják felénk, nem pozitív értelemben, hogy "Ügyes! Naggggyon ügyes!" S mint a topiktárs egy másik hozzászólásából kiderült neki régen megszüntetett csomagja van, legalábbis tv-ből biztos, mert azt említette, hogy GOLD. Sőt a UPC is azért csinálta meg anno a "Premiumot" hogy a 3 semmire nem való új csatornáért pénzt tudjon kérni. Aztán sokkal később rakták bele a csomagba a HD-kat és a többit., De a bevezetéskor csak 3 adóval volt több.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#93116) viktorhu válasza sziszi-fuszi (#93115) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs ilyen szöveg a törvényben, már többször is idéztük.

Mindenféle mendemondák terjednek, de a törvény ilyet nem ír elő. A trükközés az, hogy pl. az első három hónapra teszik a kedvezményt, így a hűségidő végén az ár már nem változik.

Erről beszélünk:

127§(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.

Itt a törvény.

[ Szerkesztve ]

(#93117) F-ECT$


F-ECT$
titán

Megnéztem én is, 5 lakásos társasház, én évek óta UPC előfizető:
-1000 net + Premium TV: 7790 Ft / hó

Szomszéd lakás, ami Telekomos:
-1000 net + Premium TV: 6290 Ft / hó + az első 2 hó ingyen, tehát 1 évre vetítve igazából 5240 Ft / hó

(Bár lehet hogy van olyan okos az oldal, hogy nekem azért drágább, mert eleve beleszámolja a második boxot és a vezetékes telefont is.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#93118) sziszi-fuszi válasza viktorhu (#93116) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A "határozott időtartamú szerződés" = Hűség alatti szerződéssel. A határozatlan idejű szerződés = a lejárt hűségidejű valamit az új, hűségidő nélküli szerződések. Szóval hol nem ír róla? A meglévő előfizetőket védi! Az új csomagokkal pedig pont ezt tudják megkerülni, mert a meglévő hűség szerződés lejártakor nem adhatnak mást, csak ami benne van a szerződésben, de a törvény nem szabályozza, hogy egy adott csomagot mikor és milyen indokkal szüntethet meg a szolgáltató. Ergó kivezeti a meglévő csomagjait és bevezeti az újat. Azért, hogy ne legyen probléma, nem szüntetik meg azonnal a régi csomagokat. De megtehetnék! Jogot nem csak olvasni kell, hanem értelmezni is. Ezt tanítják az egyetemen 5 évig, meg még utána a szakosodás is 3 évig, s bónuszként még vizsgázhatsz is külön-külön. Hol kamarai, hol szakjogászi vizsgát téve.

Mi alá kell írás?

(#93120) F-ECT$ válasza #72445440 (#93119) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs gondom az árral, de majd hívom őket, hogy a telefont lemondva kaphatok-e helyette 1000-es netet.

Bár még arra is kíváncsi vagyok, hogy új modemért érdemes-e sírni, jobb-e mint a mostani fehér szörny :)

Dive ever, work never.

(#93121) viktorhu válasza F-ECT$ (#93117) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha köthető a telekom nálatok is, akkor kaphatsz hasonló árú csomagot te is, ha a lemondást választod.

(#93122) F-ECT$ válasza viktorhu (#93121) üzenetére


F-ECT$
titán

A Telekomos lakással ha beteszem a második boxot és Nonstop S telefont (ami nekem is van), akkor oda is 7790 Ft-ot számol már a 3-ik hónaptól. (Ami nem tudom hogy jön ki, mert a 6290 Ft-hoz 2 db 500 Ft-os tételt rakok hozzá, de láttunk már egyéb furcsaságokat is :D )

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#93124) cof válasza inf3rno (#93100) üzenetére


cof
veterán

Ha van címke az alján akkor UPC egyértelműen. Másról nem is lehet megkülönböztetni a kettő szolgáltatót így képeken keresztül.

Pl. ez egy tavalyi hirdetés volt: [link]

De egyébként én is kerestem már elég sok helyen, és mindegyik Telekomos sajnos. Az Ubee is teljesen jó amúgy, de nekem a TC7200-al sincs semmi gondom, nagyon sok éve van nálam. Sokat nem érdemes rászánni, a legolcsóbbat vadászd le, nálam is 2000 Ft körül van a plafon. Nekem esztétikai szempontok miatt tetszik ez a Cisco, mert állítva kevesebb helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93125) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
UPC Wi-Free beallitasoknal miket kell beallitani a nev/jelszon kivul? (Android 10, Galaxy S10e)
Jelszo, nev jo, de ervenytelennek mondja.
Galaxy S7-esen Android 8-al minden oke.

[ Szerkesztve ]

(#93126) inf3rno válasza cof (#93124) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Rákérdek egyre, mert nincs kép az aljáról, de gondolom az is telekomos. Ja hát én sem akarok sokat költeni rá, és az álló változat nekem is jobb lenne.

Buliban hasznos! =]

(#93127) kabelmania27 válasza inf3rno (#93100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-s feliratost vegyél mert amelyik modem korábban UPC hálózatban működött elvileg tudod egisztrálni. Tied lett a 93100-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#93129) viktorhu válasza kabelmania27 (#93127) üzenetére


viktorhu
veterán

Már ha nem fogják letiltani az összeset, ha most tényleg mindent lecserélnek.

(#93130) hkari


hkari
őstag

Voltak ma kint nálam a szerelők. Cserélték a boxot, de most is előjön a hiba. Egyes eszközök 192.168.0.XXX egyesek meg 192.168.100.XXX címet kapnak. Ami 100-ast kap ott nincs net sem... Router üzemmódban van a box.

Van esetleg ötletetek erre?

(#93131) cof válasza hkari (#93130) üzenetére


cof
veterán

Pontosan milyen eszközök? Biztos, hogy DHPC-n kapják a címet és nincs beállítva manuális IP tartomány az eszközön 192.168.100.xxx-re?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93132) viktorhu válasza hkari (#93130) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos nem válaszként írtad, így nem látom az előzményeket, de van valami szabályosság abban, hogy milyen eszközök kapják a 100-as címet? (csatlakozás módja, helye, eszköztípus, korábban voltak valamire csatlakoztatva akár fix ip-vel stb.)

(#93133) Csabex


Csabex
őstag

Nálatok működik a myupc profil oldala ? Nálam halott... Lehet az új opciók miatt lerohantá(tok)k az oldalt? :D Vagy csak valami lokális probléma nálam?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#93134) cof válasza Csabex (#93133) üzenetére


cof
veterán

Működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93135) gduck válasza #78121280 (#93080) üzenetére


gduck
addikt

Köszi az infót, nálam most 500Ft-ot ír, gyorsan meg is rendeltem ;)

(#93136) cof válasza gduck (#93135) üzenetére


cof
veterán

Én is néztem délután, de elhamarkodtad. Elsődleges eszköznek eddig is 0 Ft volt. Ő a második eszközként értette az 1000 Ft-ot, 2 db VTV BOX pl.

Mindegy, 1 év alatt ki is fizeted nekik az árát bőven. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93137) Csabex válasza cof (#93134) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi, akkor nálam lesz valami... Nem volt egyszerű a két vagy 3 napi majdnem 400 hszt végig mazsolázni és gondoltam megkoronázom avval, hogy lecsekkolom az új 1000-es net elérhetőségét nálam.
Most viszont csekkoltam telóról és ott sem tölti be... Neked nem cacheből töltötte be?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#93138) blakey válasza Csabex (#93133) üzenetére


blakey
titán

Működik. Múlt héten volt olyan nap amikor a UPC/Voda oldalai Google DNS-el nem működtek lehet, hogy most is az a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93140) cof válasza #72445440 (#93139) üzenetére


cof
veterán

Szerintem is lesz ez még 3 eszköz esetén is összesen 1000 Ft. Nekem sem sürgős.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93141) Csabex válasza blakey (#93138) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi :) Nálam a 213.46.... dns van használatban, de mindegy is, elengedem, mert úgyis fekszem nemsoká, aztán megnézem majd holnap.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#93142) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Talált már valaki olyat, ahol leírják, hogy mely területeken vezették be az 1000-es csomagot?

Mi alá kell írás?

(#93143) tomp


tomp
félisten

2020.06.22-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy megvizsgáltuk panaszát a Vodafone mediaboxon igénybe vett szolgáltatás kényelmi funkciójával kapcsolatban.
A Dolby Digital hangsáv hiánya a mediaeszköz tulajdonsága, nem hiba, ezért hibás teljesítés esete e tekintetben nem áll fenn......Tekintettel azonban a kellemetlenségekre egyedi mérlegelés eredményeként egyszeri bruttó 1500 Ft jóváírásról intézkedünk egyenlegén, amely a kapcsolódó adminisztrációt követő számlán szerepel majd.

Dolby hiánya nem volt hibás teljesítés? WTF? Elvégre szerződés szerinti szolgáltatás az is...

(#93144) gduck válasza cof (#93136) üzenetére


gduck
addikt

Akkor hamarkodtam el, amikor még 2990Ft-ot fizettem érte! Elsődleges eszközömet (PHILIPS HD) semmi pénzért nem cserélném le erre. :P
Ez nekem a 3. eszköz lesz, 500Ft-ért :D

[ Szerkesztve ]

(#93145) anglergab válasza sziszi-fuszi (#93142) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg ahol az ED3.1-es letöltést. Bizonyos új és fejlesztett területek lehetnek.
Nem gondolnám, hogy ED3.0-n lesz valaha 1 Gbps.
1 Gbps-hoz valószínűleg legalább 2 Gbps/szegmens kell, ahhoz pedig ED3.1.
Vajon az ED3.1-es területeken ED3.0 is van egyszerre a koaxban? Vagy működik az ED3.1 ED3.0-s modemekkel is ED3.0 módban?

[ Szerkesztve ]

(#93146) sziszi-fuszi válasza anglergab (#93145) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezt tudom. Inkább konkrétumokra gondolok, mert az ÁSZF szerinti PDF olvashatatlan. (Talán nem véletlenül!)

Mi alá kell írás?

(#93147) #75501312 válasza tomp (#93143) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez BS, még csak nem is értelmes.

(#93148) anglergab válasza sziszi-fuszi (#93146) üzenetére


anglergab
addikt

Ok. Úgy gondolom, hogy ezeken a területeken csak ED3.1-nek kell lennie, azaz új modem kell mindenképpen (azaz ED3.1 területen az ED3.0 modem nem működik, nincs visszafelé kompatibilitás - eddig volt, sem konkurens ED3.0+ED3.1 működés). Erről mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#93149) gduck válasza gduck (#93144) üzenetére


gduck
addikt

Ja, még az kimaradt, hogy ÁSZF szerint továbbra is 2990Ft. Kíváncsi leszek mit fognak számlázni...

(#93142) sziszi-fuszi ÁSZF szerint a 2-es számú melléklet tartalmazza a szolgáltatási területet. Ott nincs semmi kivétel, azaz ÁSZF szerint mindenhol :N

Viszont a valóság az, hogy ha egy random Pesti címet kiválasztok, akkor választható az 1000-es csomag, ha saját címem adom meg, akkor csak az 500-as a max.

[ Szerkesztve ]

(#93150) woodworm válasza anglergab (#93148) üzenetére


woodworm
veterán

És előre kicserélték az összes előfizető modemét? Erről biztosan szivárgott volna ki információ. A korábbi előadások alapján hibrid módban működik a rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.