Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) GoodSpeed válasza anglergab (#94399) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondom nem én nézem :) Amit én nézek: Horizon GO iPad-en, HBO GO, TV GO (ha nem elérhető véletlen a Horizon GO), és Youtube, ezeket mind iPad-en. Nekem azért kell a DVB-C mert nincs vele gondom, nem kell a nappaliban még egy doboznak helyt találni, meg nem kell még egy eszközt UPS-re kötni.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94402) LouiS22 válasza cof (#94394) üzenetére


LouiS22
veterán

Az. Ezért is kell kivezetni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94403) blakey válasza anglergab (#94399) üzenetére


blakey
titán

A DVB-C képminősége nagyban függ a készülék tunerjétől is. Olvasom ezt az IPTV vs. DVB-C társalgást és azért elég sok vidám percet okoztok. :) Ha jó a tuner akkor bizony a DVB-C képminősége is rendben van. Jó TV-t kell venni és a hálózatot is rendbe kell tenni, nem lesz gond a minőséggel. Láttam voda IPTV-t, nem vágyom rá és utolsó percig fogom használni a TV-k beépített tunerjeit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94404) anglergab válasza GoodSpeed (#94401) üzenetére


anglergab
addikt

Ok. Amúgy ha Vodafone TV box van, akár DVB-C-vel is, akkor van hozzá VTV app is, aminek jobb a képminősége mint a Horizon Go-nak.

(#94405) rellif válasza anglergab (#94383) üzenetére


rellif
senior tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Wi-Free és bridge módot nem látok benne.

(#94406) anglergab válasza blakey (#94403) üzenetére


anglergab
addikt

A kodek típusa, kodek profil, bitráta szerintem fontosabb, mint a tuner (ha van olyan jó a tuner és a DVB és IP jel, hogy ne essen szét a kép, ne álljon meg). Végső soron mind az IPTV, mind a DVB egy digitális jelsorozatot szállít. Azaz a fenti paraméterek döntik el, hogy melyik jobb. Az IP és a DVB is csak hordozó. Az IP azért jobb, mert ott nincs felső sávszélesség határ egy csatorna esetén (DVB-nél ez 50 Mbps, de ne feledjük hogy ezen több csatorna osztozik). IP-n elméletileg lehet 60 Mbps egy csatorna, DVB-n nem.

(#94407) balage06


balage06
tag

Egyébként ha a VTV-t eleve DVB-C-vel kötötték be, van lehetőség szolgáltatói beavatkozás nélkül IP-re váltani? Most már kíváncsi lennék.

(#94408) kabelmania27 válasza balage06 (#94407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha visszatekersz 20másodpercet elvileg átvált netes vételre.

(#94409) #75501312 válasza rellif (#94405) üzenetére


#75501312
törölt tag

IPv6: chello.hu :DDD

(#94410) LouiS22 válasza rellif (#94405) üzenetére


LouiS22
veterán

öncenzúra

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94411) woodworm válasza rellif (#94405) üzenetére


woodworm
veterán

Wifree eddig sem volt, ahogy bridge sem ipv6 módban.

(#94412) anglergab válasza rellif (#94405) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm szépen!
Azért nincs bridge módod, mert IPv6-on vagy.
Ha kell, a telefonos ügyfélszolgálat ki tudja kapcsolni az IPv6-ot, és akkor lesz bridge mód opció.
A letöltési csatornákat és az Általános konfigurációt tartalmazó oldalak maradék/lenti részét is el tudod küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#94413) kabelmania27 válasza rellif (#94405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak. Osztót cserélték vagy maradt?
1270-es számon internethiba menüpontban ha kikapcsoltatod az ipv6-ot elvileg lesz modem üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#94414) LouiS22 válasza anglergab (#94412) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem arról volt szó,hogy ezekben nincs bridge mód?!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94415) #75501312 válasza LouiS22 (#94410) üzenetére


#75501312
törölt tag

Moderáld már magad! :DDD

(#94416) anglergab válasza LouiS22 (#94414) üzenetére


anglergab
addikt

Az Arris-on nincs.
Ez vodafone-os CB, csak kicsit újabb a hardvere és a szoftvere mint a liberty-s CB-é.
Reméljük, hogy a Puma 6 bug nincs benne vagy nem lehet észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#94417) rellif válasza kabelmania27 (#94413) üzenetére


rellif
senior tag

Mindenképp kikapcsoltatom,bár a technikus váltig állította,hogy ipv4 lesz gyárilag.
Osztó maradt,de nem voltak túl jók az értékek és kapott egy passzív erősítőt (ha jól emlékszek a nevére)
#Soul Gem chello.hu ezen meglepődtem én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#94418) balage06 válasza kabelmania27 (#94408) üzenetére


balage06
tag

Persze, az ok, de úgy univerzálisan egyszerűsödne az infrastruktúra, jelenleg egy picit redundánsnak hat. :)

(#94419) rellif válasza anglergab (#94412) üzenetére


rellif
senior tag

[kép] A konfig oldalon nincs több adat.

(#94420) anglergab válasza rellif (#94419) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi! Erre az oldalra gondolok, itt kell lennie több adatnak.

(#94421) GoodSpeed válasza rellif (#94405) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bevezetésre kerül a COMPAL CH7465VF típusú EuroDOCSIS 3.0 kompatibilis WiFi képes kábelmodem kártérítési díja,
amely 44 000 Ft.

Köszi a képeket.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94422) tomp válasza anglergab (#94399) üzenetére


tomp
félisten

Sokaknak sajnos a VodaTV IP minősége egyenlő a Telekom IPTV minőségével még úgyis, hogy a Voda IP minőségét nem látták. Tudod ez olyan mint a "tudom mert öcsém barátnőjének a haverjának a pasija látta" :DDD

(#94423) blakey válasza anglergab (#94406) üzenetére


blakey
titán

Ha majd olyan sokat teszteltél ilyen ügyekben akkor látni fogod a valódi különbséget, nálad és nálam eltérő minőségre van példa. Nem kell ennyire tutibiztosra állítani mindent. 20 éve foglalkozom médialejátszással, tisztában vagyok, hogy a kodek mire képes, a tuner nagyon fontos a minőség szempontjából. Az IP szerinted jobb, maradjunk ennyiben, az elméleteket is hagyjuk, a tények érdekelnek az adott végponton. Nálam mondhatni tökéletes a DVB-C, ennél jobb a saját tartalom. Nagyon jó tunerrel rendelkező TV-im vannak és volt tapasztalatom a sz@rabb tunerrel is így tudom, hogy milyen a jó. A voda boxon nézed az IPTV-t amiről azt sem tudod, hogy használ-e képjavítót és ha igen milyet vagy sem. Többféle boxon kéne kipróbálni ahhoz, hogy biztosra menj a képminőséget illetően, szóval én óvatosabban bánnék a szavakkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94424) GoodSpeed válasza rellif (#94405) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy:

- csak azoknál cserélik a CB-t az újra, akiknél megnyekkent?!
- egyedi kérésre is cserélik e?!
- vagy kollektíve mindenkinél, mert pl esetleg kiküszöböli a PUMA6 előző verzióinak a gondját?!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94425) szabogabor10 válasza blakey (#94403) üzenetére


szabogabor10
veterán

“Jó tv-t kell venni”

Vajon mi számít jó tv-nek? Nekem Sony van, és komolyan látszik a különbség. Vagy csak az 1 milliós OLED TV-k tunerjeiben szabad bízni? :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94426) blakey válasza szabogabor10 (#94425) üzenetére


blakey
titán

Sajnos a Sony TV-k tunerjei eltérően viselkednek és többnyire sz@rok, tapasztalat. Pedig jó TV-k lennének de "elqrvultak"'. A tuner minősége nem a felbontás méretével arányos. Sokminden azon múlik, hogy mennyire jól van behangolva illetve a körülötte lévő elektronika mennyire javít vagy sem a megjelenítés minőségén.Hasonló a mozgásmegjelenítéshez, nincs két egyforma márka ahol a mozgás azonos lenne, mindegy, hogy kikapcsolt vagy bekapcsolt képjavítókkal ellenőrizzük. 8K OLED TV-m nincs és ha rajtam múlik akkor valószínűleg nem is lesz, elég a 4K, ha 8K akkor már legalább 230 cm-es képátló ami inkább projektor mint egy méregdrága OLED.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94427) szabogabor10 válasza blakey (#94426) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát ez az. Jóval egyszerűbb egy jó IPTV-t használnom, még kényelmet is ad. :D
Nem akarok a tuner minősége szerint tv-t választani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94428) anglergab válasza blakey (#94423) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, itt sok mindent félre lehet érteni.
VTV appon láttam a Vodafone box streamjét. Maga a stream érdekel, nem a képjavítás. Tekintsünk is el a TV-től, mediaboxoktól.

DVB-C stream: SD MPEG-2, HD H.264
Voda IP stream: SD, HD egyaránt H.264, jobb profillal és magasabb bitrátával mint a DVB-C esetén a HD.
Mindkettőt egy PC-n, jó monitorral nézve. Vagy OLED-es telefonon. Tudom, ez nem lehetséges, de tegyük fel, hogy igen. A lényeg, hogy mindkettő stream azonos poszt processzáláson menjen át, azaz azonos feltételekkel versenyezzenek.

Tehát melyik streamnek kell jobbnak lennie (mint bemeneti/nyers adat)?

A konkrét megjelenítés, poszt processzálás már más kérdés, csak ezután jön. Nyilván a rosszat is fel lehet javítani (attól még szerintem rossz marad) és a jót is sajnos le lehet rontani (amit el kellene kerülni a jó "javításának" kikapcsolásával).

[ Szerkesztve ]

(#94429) rellif válasza anglergab (#94420) üzenetére


rellif
senior tag

Nincs több adat itt sem.
Közben be is lett állítva az IPv4.
Van modem üzemmód.
És így megjelent a port forwarding is.

GoodSpeed 500-as csomaghoz ezt hozták.TC után ez "szép nagy darab", melegszik rendesen,zavaróan erős az állapotjelző led is...de remélem nem lesz azért gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#94430) anglergab válasza rellif (#94429) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm szépen! Akkor az adatok mennyisége változott.

[ Szerkesztve ]

(#94431) tomp válasza anglergab (#94428) üzenetére


tomp
félisten

Családtag hazajött. Nézte a TV-t majd mikor kiment a szobából egy pillanatra, átkapcsoltam VodaTV IP-ről az élő DVB-C-re. Leül erre mondja, hogy mi történt? Az előbb jobb volt a kép.
De tudjuk na. IP-n kizárólag rossz lehet a kép. DVB-C-n pedig csak jó! Hát ez van. :DDD

(#94432) mlinus válasza GoodSpeed (#94424) üzenetére


mlinus
őstag

mivel ez is puma6-os, nem hiszem hogy lesz különbség. Mondjuk az lehet hogy esetleg frissebb FW van rajta ami tartalmaz extra javításokat, de mivel hardveres a probléma eredete, tökéletes sose lesz.

Az arris érdekesebb, mivel az már puma7-es, és ott nagyjából már rendben vannak a dolgok.

(#94433) anglergab válasza mlinus (#94432) üzenetére


anglergab
addikt

Újabb a hardver revíziója és a firmware is.
Itt is rendben lehet, de nem tudjuk.

(#94436) GoodSpeed válasza rellif (#94429) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az 500-as csomag nálam is pipa, de majd rákérdezek erre a dologra hétfőn. Nekem a legjobb az lenne, ha bemegyek a Vodafone boltba, és kicserélik :D De amúgy videó miatt kellene, szeretem a szolgáltatói eszközöket megörökíteni. Mindenkinek kell egy hobbi, nekem van egy csomó :D

A modem üzemmód klassz, mert jelenleg a CB is abban van nálam, van saját ASUS RT-AC65P routerem :)

(#94435) ish4d0w : No ez egy remek fejlemény :K

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94437) RudiLicenc válasza anglergab (#94433) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Postázzanak nekem egyet és kivesézem :C

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#94438) woodworm válasza anglergab (#94433) üzenetére


woodworm
veterán

Amíg szét nem szedi valaki, addig fogalmunk se lehet a hardververzióról. Az eddig listázott testvéreknél sincs érdemi eltérés az alaplapon. Mondjuk ott sem lehet ellenőrizni, hogy a valóságot tüntetik fel vagy csak átmásolták az adatlapot a másik compal termékről.

(#94439) anglergab válasza woodworm (#94438) üzenetére


anglergab
addikt

Webguin szerepel a hardver revízió, lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#94440) anglergab válasza rellif (#94429) üzenetére


anglergab
addikt

Feltűnt, hogy eltérő adatok jelentek meg ezen a lapon. Hasonlítsd össze a két képernyőmentést ugyanarról a lapról. Azaz változik a tartalma a frissítéssel. Jó lenne látni az összes lehetséges értéket, azaz lap frissítés után képernyőmentést csinálni és ezt ismételni, amíg meg nem lesz az összes lehetséges érték.

[ Szerkesztve ]

(#94441) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#94436) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bepróbálkoztam itt, de fel sem veszik:

1270 meg automata rendszer közli, hogy majd próbálkozzak nyitvatartási időben :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94442) cof


cof
veterán

Hétfőn intézem a Digi internetet és belenéztem a villanyóra szekrénybe a lépcsőházban az optika miatt. Semmi nyoma, hogy itt lenne, nulla doboz az UPC dobozon kívül, ami érdekes, hogy nincs lezárva, tele van 4-es 2-es koax osztókkal, bár nem értem minek egy 6 lakásos társasházba ennyi, szomorúan tapasztaltam, hogy amire én vagyok kötve az egy négyes osztó, és a többi kimenet üres. Ezt megtanultam itt, hogy ne legyen üres kimenet.

Ja... viszont a Digi oldalán rendelhető 1000 Net, szóval érdekes kör lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94443) tomp válasza cof (#94442) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a dobozban van 2db 8-as osztó. 2emeletet kell ellátnia ami össz 8lakás. Na ebből van 3lakásban Voda :D
Szóval képzeld el mennyi üres kimenet van...

(#94444) #75501312 válasza cof (#94442) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez a kimenetes dolog ez mi ez? Nem értem?
Miért nem jó ha egy elosztót csak te használsz?

(#94445) cof válasza #75501312 (#94444) üzenetére


cof
veterán

Már csak a csillapítás miatt sem jó, mert magasabb a csillapítása egy 4-es mint egy 2-es osztónak. De majd át fogom köttetni egy kettesbe, mivel a főkábel ami jön fel az emeletre (fekete) az megy bele a 4-es osztóba. Üres kimeneteken meg összeszed mindenféle zajt ilyenkor, ledugózva sincs. Nagyon ritka, de szétesik a kép az USB Tuneremen (a PaceHD-n meg még ritkábban). Kettes osztóval lehetne jobb a jelszint, mert eleve a felére csökken a csillapítás. És itt csak nekem van már úgy is UPC.

Meg vannak PF 588 feliratú cuccok is pár üres osztóban, úgy néz ki mint egy galvanikus leválasztó.

@tomp Földelésnek nyomát sem látom. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94446) anglergab válasza #75501312 (#94444) üzenetére


anglergab
addikt

Az üres portokon bemegy a zaj és kimegy a hasznos jel, illetve ha nincs lezárva, reflexiók keletkeznek, amik lerontják a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#94447) tomp válasza cof (#94445) üzenetére


tomp
félisten

Az BAJ! :DDD
Nálam olyan szép új kék-sárga kábel van bekötve, hogy hűűűha. :)

(#94448) woodworm válasza anglergab (#94439) üzenetére


woodworm
veterán

Változott a készülékház. :DDD

(#94449) mlinus válasza anglergab (#94433) üzenetére


mlinus
őstag

attól hogy a chipset körüli hardver újabb, nem igazán jelent semmit ilyen szempontból, maga a puma 6 chipsetből nem készült javított változat.

(#94450) anglergab válasza mlinus (#94449) üzenetére


anglergab
addikt

Több revízió sem készült belőle?
Azaz évekig pontosan ugyanazt a lapkát gyártották?
A mikrokódja is változhatott akár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.