Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) #75501312 válasza zolee001 (#94900) üzenetére


#75501312
törölt tag

Próbáltam minden verzióban és nem megy. :(

(#94902) Norex1 válasza LouiS22 (#94897) üzenetére


Norex1
csendes tag

Csak zavaró, hogy a helye a csatorna sorrendben megmaradt az SD csatiknak, mégsem nézhető. Hd amúgy jó!

(#94903) ztsoft válasza zolee001 (#94885) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam így van beállítva a POP3 és működik. Még anno az oldalukon lévő adatok alapján csináltam a Thunderbird-ben a fiókot. Akkor szó sem volt IMAP-ról.

pop3.upcmail.hu 110
smtp.upcmail.hu 587

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#94904) anglergab válasza cof (#94899) üzenetére


anglergab
addikt

Egyik sem reprezentatív. Azok szólnak, akik ehhez eléggé ismerik a technológiát és felismerik a technológiai átállást.

(#94905) cof válasza anglergab (#94904) üzenetére


cof
veterán

Hát azt nem is írtam, hogy hivatalos adat. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94906) #75501312 válasza ztsoft (#94903) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem kellett az IMAP. :K
POP3 nálam is megy a 110/25 portokkal.

(#94907) zolee001 válasza #75501312 (#94901) üzenetére


zolee001
őstag

Milyen mail kliens?

(#94908) #75501312 válasza zolee001 (#94907) üzenetére


#75501312
törölt tag

Outlook 2016

(#94909) zolee001 válasza #75501312 (#94908) üzenetére


zolee001
őstag

Autodiscover-t kapcsold ki,advanced settings
Autodiscoverrel hol betalál hol nem

(#94910) #75501312 válasza zolee001 (#94909) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azt hol, mert nálam más a felület?

(#94911) zolee001 válasza #75501312 (#94910) üzenetére


zolee001
őstag

Ezt a Windows mailböl copyztam de a server adatok a lényeg,sima outlook 2016 nincs elöttem az o365 kliensben meg szinte csak autodiscover van (hogy nyomorodna meg amelyik cseszteti)

(#94912) tomp


tomp
félisten

Csodás, hogy az ügyfélszolgálatnak fogalma sincs miként működik a VodafoneTV box...
Hétfőn újra bejelentettem, hogy szétesik a TV adás:

2020.08.10-én érkezett megkeresésére tájékoztatjuk, hogy az ön által jelzett hiba a rendszereinkben történt ellenőrzést követően távdiagnosztikai méréseink alapján már nem tapasztalható, így a hibabejelentést lezártnak tekintjük.

Amennyiben a médiaboxával kapcsolatos hiba újból jelentkezik, kérjük, végezze el az alábbi beállításokat:

Indítsa újra a médiaboxot és az internet modemet az alábbi lépéseket követve:

- Kérjük, ellenőrizze, hogy az internet kábel megfelelően van-e csatlakoztatva a modemhez és a médiaboxhoz. A két eszköz között nem lehet saját router/switch.

Ha ennyire alkalmatlanok akkor minek dolgoznak ott? Hihetetlen...
Szerintük ha DVB-C-n szétesik a TV adás akkor indítsam újra a modemet. Zseniális egy cég komolyan... :W

(#94913) zolee001 válasza zolee001 (#94911) üzenetére


zolee001
őstag

O365 Outlook

(#94914) Mikkamakka73 válasza tomp (#94912) üzenetére


Mikkamakka73
csendes újonc

Felétek nincs más szolgáltató?

(#94915) zoli62 válasza cof (#94882) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. Szóval nem kell modem. Természetesen erről a telefonos ügsz nem tud. Mik a tapasztalatok, hogy mennyire gyors a felvételek elindítása? Azt olvastam ,hogy a volt UPC-s csatornákkal ellentétben sok csatornán nincs engedélyezve az élő adás megállítása ebből mi igaz?

(#94916) szabogabor10 válasza Norex1 (#94902) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam is ez van. Jó lenne kivenni már az összes SD verziót, miért tartják vajon benn? Ilyenkor bőven el lehetne térni az ÁSZF-ben vállalt csatikiosztástól, semmi hátránya nincs az ügyfeleknek ebből.

Mikkamakka73: asszem csak Telekom DSL. Így érthető, hogy megpróbál mindent.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94917) tomp válasza Mikkamakka73 (#94914) üzenetére


tomp
félisten

T féle adsl van csak.
Amúgy délután történt valami mert mikor elmentem itthonról még rossz volt, hazajöttem nemrég és most jó. A CB újraindult amúgy.

(#94918) anglergab válasza zoli62 (#94881) üzenetére


anglergab
addikt

Nem kell hozzá internet előfizetés, de technikai internet, és így modem kell hozzá. Akár a csak telefon előfizetés esetében.
Azaz a Vodafone mediaboxon a koaxot és az UTP-t is be kell kötni, ha van, ha nincs internet előfizetés.
De ez nem újdonság, így volt már a Horizon mediabox-nál, azóta tudnak a modemek technikai csak TV-s IP kapcsolatot is.
Az az eltérés, hogy míg a Horizon működött UTP/modem nélkül, addig a Vodafone mediabox nem. Ez egy más platform, DVB-C esetén is kommunikál a Vodafone szerverekkel IP-n, ez nem opcionális. A kulcsok is ott töltődnek le, nem DVB-C adatcsatornán.
A lényeg, hogy Vodafone TV mediaboxhoz internet előfizetés nem kell, de technikai internet, azaz modem kell hozzá. Technikailag ez egy tetszőleges internetkapcsolat (akár mobilnet), de a szerződés szerint Vodafone modem (Compal, Arris, Sagemcom kábel / optikai modem) kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#94919) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Most nézem, a legtöbb SD-HD SD verzión már nincs adás (lelőtték a stream-eket). Helyes. Csak vegyék is ki majd őket a listából.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94920) kezo0 válasza tomp (#94912) üzenetére


kezo0
addikt

Ez most már egy bohózatra hasonlít...

Amúgy meg mi az, hogy a modem és a box között nem lehet saját router/switch? Elmennek ezek a bús p.ba. Ha nálam lenne ilyen box, máshogy nem tudnám, de nem is akarnám odavinni hozzá a netet, csak a saját routeremen ÉS egy további switchen keresztül. És ennek nem lenne szabad gondot okoznia!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#94921) szabogabor10 válasza kezo0 (#94920) üzenetére


szabogabor10
veterán

Valszeg így akarják magukat kizárni a gyenge router/switch-ekből eredő esetleges problémákból.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94922) anglergab válasza szabogabor10 (#94921) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, sőt akkor a priorizálás sem biztos.
Korábban szóba került, meg kellene nézni, hogy saját router esetén a netből veszi el a sávszélességet a VTV vagy a saját TV-s 30 Mbps-ét (Horizon box óta van) használja, ami a net felett van a kábelmodemben.

[ Szerkesztve ]

(#94923) kezo0 válasza szabogabor10 (#94921) üzenetére


kezo0
addikt

Nyilván erről van szó, már csak az a kérdés, hogy ez vajon ÁSZF-be foglalt kikötés-e, vagy csak az ügyfélszolgálat akarja így megkönnyíteni a saját dolgát.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#94924) szabogabor10 válasza kezo0 (#94923) üzenetére


szabogabor10
veterán

Konkrétan maga a Voda box egyelőre szürke zóna exUPC területen, mivel az ÁSZF nem rendelkezik róla. Csak a Voda saját ÁSZF-ében van jelen, ami viszont elvileg csak Telekom területre vonatkozik. Gyakorlatilag meg nem.

Szerk.: az akciókról rendelkező új ÁSZF-ben már jelen van, de csak ott.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94925) zoli62 válasza anglergab (#94918) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm. Ez már előrehaladás. hogy csak technikai internet kell a VTV-hez. A következő az lesz, ha tetszőleges internet elég lesz a visszanézéshez élő adás megállításához, felvételhez. Ez reálisan várható? Nálam egy használaton kívüli Technicolor van, gondolom VTV-hez az is elég.

(#94926) szabogabor10 válasza zoli62 (#94925) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tetszőleges internet elég most is, de ha csak tv-t kérsz, elvileg mindenképp visznek egy CB-t vagy Arris-t is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94927) zoli62 válasza szabogabor10 (#94926) üzenetére


zoli62
addikt

Arra céloztam, hogy ha tetszőleges internet elég lesz az interaktív funkciókhoz ( élő adás visszanézése, felvétel szerverre stb.), az lesz az újabb előrelépés. Bár az szomorú, hogy saját routerrel nem használható, hiába van jó internet kapcsolatod más szolgáltatónál, akkor ez ellene mond annak, hogy az idegen internet VTV-hez ténylegesen elég lesz.

(#94928) szabogabor10 válasza zoli62 (#94927) üzenetére


szabogabor10
veterán

Erre gondoltam. Én se Voda neten használom most a boxot. Meg lehet tenni (gyakorlatilag legalábbis), hogy kihozzák ugyan a HGW-t, de nem azt használod.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#94929) cof


cof
veterán

Valaki le tudná írni, hogy PaceHD-n, hogyan nézem meg a jelszinteket? Nem találom, pedig régen is itt olvastam. Valami kettő gombot kell egyszerre nyomva tartani a szervíz menühöz talán. Este megnézném a szinteket. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94930) anglergab válasza zoli62 (#94927) üzenetére


anglergab
addikt

Saját router a Vodafone-nál is lehet. Ha bármilyen hiba felmerül, vissza kell tenni közvetlenül a modemre, de ez teljesen érthető és logikus - ameddig OTT módban működik a mediabox, azaz kell neki adott sebesség, késleltetés, jitter, prioritás.
Ezeket egy saját router mögött lehet hogy nem kapja meg minden esetben.
Meg nyilván mobilneten sem feltétlenül.
Majd amikor minden hálózatnak alap lesz ez a sebesség, késleltetés, jitter, akkor valószínűleg ott is mehet majd (mivel a priorizálás csak saját koax hálózaton belül megy). Lásd a VoWiFi-t telefonnál.

[ Szerkesztve ]

(#94931) anglergab válasza szabogabor10 (#94926) üzenetére


anglergab
addikt

Már Horizon mediabox-hoz is vittek hasonló esetben.
Pedig ott a technikai internet opcionális volt a mediabox működéséhez.

(#94933) cof válasza anglergab (#94931) üzenetére


cof
veterán

De most fukarkodnak a modemekkel, és nem akarnak kiadni ahol nincs internet szolgáltatás. Szóval lesz olyan frissítés majd, hogy ne kelljen hozzá abszolút. Legalábbis a tomp technikusa ezt mondta, ha jól emlékszem, tőle olvastam.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94934) narayb


narayb
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbáltam a hivatalos utat járni, de a vodánál hülyének néznek, remélem ti tudtok valamit segíteni.

Pár napja megírtam a vodának hibabejelentés formájában a következő gondot: rendszeres időközönként a kábeles internet (upc internet 500, connectbox, utp kábelről) a sztenderd 20 Mbps uploadról ledobja magát olyan 0 és 1 közé, órák hosszára.

Válaszuk szerint ez nem is történik és én vagyok a hülye, esetleg próbáljam átállítani a wifimet 2,4GHz-ről, majd az segít a kábeles kapcsolatomon. :))

Nyilván ezek az időszakok pont akkor vannak, amikor dolgozni próbálnék, és egyes website-ok teljesen működésképtelenné válnak ilyen alacsony és instabil feltöltés mellett. Észrevettem továbbá, hogy vagy semmi baja nincsen a kapcsolatnak (220Mbps le, 20 Mbps fel) vagy ebben a 0 feltöltés módban fut.

Tudtok javasolni valami módszert arra, hogy ezt megoldjam? Egyáltalán javítható ez az én szintemen? Lassan nem tudok rendesen dolgozni mellette, főleg így korona-távmunka idején..

Előre is köszi

narayb

(#94935) anglergab válasza cof (#94933) üzenetére


anglergab
addikt

Ok. Azt is írta, hogy tervben van OTT - DVB-C választási lehetőség a szoftverben. Azaz vagy DVB-C csak koax-szal vagy OTT csak UTP-vel.
De a Műsorvisszanézőhöz ekkor is kellene technikai internet, mivel az csak OTT lehet.
Tehát minden esetben indokolt a modem.
Régen ez be volt építve mindegyik mediabox-ba, azaz ahol internet is volt a TV-n kívül, ott 2 db modem volt.

[ Szerkesztve ]

(#94936) cof válasza anglergab (#94935) üzenetére


cof
veterán

Nem indokolt, mert pl. engem sem érdekel a visszanéző. PaceHD-n sem megy már jó régóta nálam, pedig oda még LAN kábel sem kell elvileg, mert van benne modem. Gondolom egy frissítés megoldaná.

Viszont ilyen formában CI kártyává degradálódik a BOX.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94937) anglergab válasza cof (#94936) üzenetére


anglergab
addikt

Technikailag rendelkezésre kell állnia, hogy használod-e, az már más kérdés.
Olyan, mintha valaki analóg TV-hez választana telefont. Akkor is kell modem, ha csatlakoztat telefon készüléket a modemhez, ha nem. Ha van telefon, ha van TV és benne Műsorvisszanéző, a megfelelő interfésznek, azaz telefon/TV technikai internetnek ott kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#94938) gduck válasza kezo0 (#94920) üzenetére


gduck
addikt

Olyan szerelőnek kell kimennie, aki műszerrel megnézi a jelszinteket és utána jelzi a hibát. Amíg ez nem történik meg, addig nincs esély a hiba megoldására... A múltban nekem ilyen esetben 3-4 kiszállás kellett, mire a végén újraszintezték az erősítőket!

(#94939) balage06


balage06
tag

Kérdeztem már, de akkor ex-UPC területen, ahol eleve DVB-C-vel kötötték be a VTV-t, arra nincs lehetőség, hogy az "élő" TV adás is IPTV jelleggel működjön?

(#94940) cof válasza anglergab (#94937) üzenetére


cof
veterán

Ez csak egy plusz szolgáltatás a visszanéző, külön nem fizetsz érte. A vezetékes telefon meg nagyon rossz példa, mert az technikailag kivitelezhetetlen modem nélkül.

Szóval itt nincs olyan, hogy 100%-os rendelkezésre állást kell adnia, ha törlődik a felhőből a műsorod, hát így jártál, ha nem tudsz egy műsort rögzíteni, hát ismét csak így jártál.

Majd lehet, hogy becsomagolják később extrának, ha már lesz HBOGO app is a Netflix mellett, ki tudja. A Horizon BOX-okat úgy látom vezetik ki folyamatosan.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94941) cof válasza balage06 (#94939) üzenetére


cof
veterán

Már válaszoltak úgy emlékszem. Csak trükkel, visszatekersz a műsorba amelyiken lehet, és átvált IP-re. Kérni nem lehet, hogy tegyenek át. A tomp-nak is inkább fizetik a kötbért, mint át tegyék.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94942) gduck válasza cof (#94940) üzenetére


gduck
addikt

"A Horizon BOX-okat úgy látom vezetik ki folyamatosan."

Miből gondolod? Weboldalon még ott van. Szerintem ha kivezetés alatt lenne, akkor már nem lehetne rendelni...

(#94943) cof válasza gduck (#94942) üzenetére


cof
veterán

Raktárkisöprés. De cserélik is a használtakat VTV-re, kérésre.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94944) tomp


tomp
félisten

Nézem a DunaHD-n a Balatoni nyár élő műsort. DVB-C-n látni, hogy az erős napfény és a környezet miatt nem elég a sávszél. Blokkosodik. Átváltok IP-re ott viszont szép!
DVB-C-n műholdról megy a csatorna, IP-n viszont bix kapcsolatról?

(#94945) anglergab válasza cof (#94943) üzenetére


anglergab
addikt

Aki most kér Vodafone box-ot, annak DVB-C-vel vagy OTT-tal kötik be?

(#94946) cof válasza anglergab (#94945) üzenetére


cof
veterán

DVB-C, ahogy olvasom a kommenteket friss bekötésekről. Mert sokan panaszkodnak arra, hogy szétesik a kép.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94947) balage06 válasza cof (#94941) üzenetére


balage06
tag

Remélem ez csak ideiglenes megoldás, elég életképtelen dolog ez, hogy a koaxot is osztani kell, de az UTP kábelt is be kell húzni.

(#94948) vargalex válasza cof (#94929) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem láttam, hogy kaptál-e választ rá. Ott van az összefoglalóban kabelmania27 hibaelhárítási tanácsainál:

Box jelszintet a következő módon tudod megnézni: Menü 1789 sokszor le gomb, értékek listázása utána még egyszer le, kilépés back gomb vagy sokszor fel és upc/menü/back gomb.

Alex

(#94949) cof válasza balage06 (#94947) üzenetére


cof
veterán

Ez a hibrid megoldás a Telekom miatt van csak gyanítom, mert ott nincs DVB-C. Szóval ha nem szolgáltatnának T területen akkor nem lenne IP alapú stream. Mert ha csak IP alapú lett volna a terv, akkor olyan BOX-ot vásárolnak amin nincs koax.

@vargalex Á, köszi. Akkor ott olvastam régebben. Most nem néztem át. :)) Ez kell nekem. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94950) tomp válasza cof (#94941) üzenetére


tomp
félisten

Még azt sem!
Tegnapi levél szerint a széteső DVB-C hibát megoldja ha újraindítom a modemet...
Most reggel újra szétesik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.