Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) woodworm válasza vargalex (#94847) üzenetére


woodworm
veterán

A le nálam rosszabb arányú, mert ott is csak 16 van.
Egyetlen mentségük, hogy valószínűleg itt befürödtek 3 éve az új hálózattal, mert későn indultak és a telekom beelőzte őket. Így elég kevés előfizetőjük lehet.

(#94852) mlinus válasza cof (#94848) üzenetére


mlinus
őstag

Az hogy 14-16 csatorna mellett adnak 500 mbitet természetesen nem azt jelenti hogy csak 14-16 csatorna van egy szegmensen - attól még ugyanúgy lehet 32-48-64 kiadható downstream csatorna, csak a terhelés függvényéban osztogatja a cmts a letöltési csoportokat a feljelentkező modemeknek (vagy ritka esetben átdobja őket menet közben, bár ilyet csak telekomnál láttam, upcnél/vodafonenál nem)

persze ideálisabb ha minden modem annyi csatornát szinkronizál ammennyit tud

feltöltési csatornáknál is ugyanez van, nálam sokáig csak 4 upstream csatorna volt de soskzor láttam hogy más frekvenciákat szinkronizált be a modem.

véleményem szerint direkt konzervatív a feltöltési sebesség, bírna a hálózat többet is de a feltöltési irányban a dugulás jóval keményebben rontja a kapcsolat minőségét, ezért inkább biztosra mennek

(#94853) cof


cof
veterán

Azt azért ne felejtsük el, hogy feltöltésnél 64QAM a moduláció. Akármit is jelentsen ez. De az én olvasatomban, ez 4x gyengébb teljesítményre képes mint a 256QAM letöltési csatornák.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94854) anglergab válasza mlinus (#94852) üzenetére


anglergab
addikt

Nem. Vannak 15 vagy 24 letöltési illetve 4 vagy 6 feltöltési csatornás szegmensek.

A teljes / maximális kiosztás az eddigi infók alapján:

- 26-60 MHz DOCSIS feltöltés, itt a felső határ 65 MHz lehet. Max. 6 db feltöltési csatorna. 4 db csatornás rendszernél az első 4 db.
- 100-354 MHz analóg és digitális TV, < 30 db csatorna
- 354-474 MHz DOCSIS 3.0 letöltés, első 15-16 db csatorna, ez van a 15 csatornás szegmensekben összesen letöltésre.
- 480-730 MHz digitális TV, < 30 db csatorna, 550, 600, 750 MHz-es szegmensen itt van a vége.
- 730-786 MHz extra DOCSIS 3.0 letöltés, extra 8 csatorna, azaz összesen 24 db letöltési lehet, ez van gigabites rendszereken mindenképpen
- 791-852 MHz DOCSIS 3.1 letöltés, 1 db csatorna (60 MHz jelenleg), 860 MHz-nél van a vége.

A felső határ tehát lehet 550, 600, 750, 860 MHz.
Ha kiszámolod ezeket (fent a frekvencia számok a 8 MHz-es PAL csatorna közép frekvenciái, de a feltöltési csatorna 6-7 MHz széles), jól látszik, hogy minden csatornának pontosan megvan a szerepe és nem lehet csak úgy 24-32-48-64 letöltési csatornát kiosztani, sőt nem is lehet változtatni.

Lefelé zaj van, adott az erősítők frekvenciatartománya, felfelé zaj van, azaz ez fizika.

[ Szerkesztve ]

(#94855) ztsoft válasza #75501312 (#94830) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Szerintem nincs IMAP hozzáférésük, csak POP3, legalább is a régi szerződésben csak ezt találtam. Az oldalukon meg már semmit ezzel kapcsolatban.

Más.

Elég érdekesen lehet visszajuttatni a Mediacard-ot nekik.
A pásztói Vodafone üzletben még nem tudják átvenni, mivel nincs raktáruk, holott többször is rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, és mindig azt az információt kaptam, hogy le lehet adni.
Szintén a pásztói Posta sem úgy van, ahogy azt az ügyfélszolgálaton (és az üzletben is) mondták. Olyan, hogy "UPC/Vodafone doboz" nem létezik, csak úgy lehet feladni, ha én előtte becsomagolom, leragasztom, mint bármilyen csomagot és beviszem. Csak a cím van megadva a Postán, a többi az előfizető dolga.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#94856) anglergab válasza cof (#94853) üzenetére


anglergab
addikt

25%-kal kisebb vagy megfordítva 33%-kal nagyobb a másik, de ezt már figyelembe vette vargalex kolléga. Illetve a feltöltési csatorna csak 6-7 MHz, ütközések vannak (többet kell várnia a scheduler-nek) mivel egyszerre sokan adhatnak, sokkal nagyobb a zaj, és a betáp is arányosan kisebb/aszimmetrikus. Illetve csak 40 MHz lehet rendelve a feltöltéshez.
Ez, a TDMA / SC-QAM feltöltési móddal együtt megmagyarázza, hogy technológiai okok miatt sokkal kisebb a sebesség és bedugulhat / torlódhat ha magas az overbooking aránya. Viszont szerencsére a feltöltést sokkal kevesebben is használják.
Nézzétek meg, mobilon azonos mennyiségű frekvencia van le- és feltöltésre, mégis sokkal lassabb a feltöltés.
Itt pedig sokkal kevesebb is van a feltöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#94857) balage25 válasza cof (#94853) üzenetére


balage25
senior tag

4QAM , 2 bit/baud hatékonyságú.
16QAM, 4 bit/baud hatékonyságú.
64QAM, 6 bit/baud hatékonyságú.
256QAM, 8 bit/baud hatékonyságú.
1024QAM, 10 bit/baud hatékonyságú.

6:8-hoz, nem a 64:256-hoz

(#94833) anglergab

24db ED3 ~1200Mbps
64MHz D3.1 ~600Mbps
A kettő együtt ~1800Mbps

Tobb profil fut egyszerre D3.1 eseten, az alap profil 256QAM, de van mellette 4096QAM is.
A profilok minig a halozati parameterek fuggvenyeben allnak ossze, tehat lesz olyan modem ugyanabban a korzetben, ahol 256QAM fut es lesz olyan is ami 4096QAM-en kommunikal. Sot lesz olyan modem, ahol nem all ossze a D3.1 csak az SC-QAM-eken megy az adatforgalom.
A gigabit mindegyik esetben tarthato.

Nem kell feltetlenul 860MHz-es halozat hozza, csak ures frekvenciasav ahova be lehet tenni az internet csatornakat. Termeszetesen ehhez le kell kapcsolni par analogot, vagy mas megoldast talalni ra.

(#94858) anglergab válasza balage25 (#94857) üzenetére


anglergab
addikt

"Nem kell feltetlenul 860MHz-es halozat hozza, csak ures frekvenciasav ahova be lehet tenni az internet csatornakat. Termeszetesen ehhez le kell kapcsolni par analogot, vagy mas megoldast talalni ra."

Így van, de abból indultam ki, hogy nem változtatják a kiosztást. Egyszerűbb lehet 860 MHz-es szegmensen indulni ezzel.

"24db ED3 ~1200Mbps"

Úgy tudom, min. 20 db - max. 32 db ED3.0 csatorna esetén is max. 1 Gbps/szegmens. Csak ugye jobb a hatékonyság, ha több a csatorna az 1 Gbps/szegmens-hez.

"64MHz D3.1 ~600Mbps"

Szerinted képes 4096QAM-en működni, van ahhoz elég SNR és MER?
Az eddigi képernyőfotókon 256QAM volt D3.1 esetén is. Azzal pedig azonos az ED3.0 és a D3.1 spektrális hatékonysága.

[ Szerkesztve ]

(#94860) #75501312 válasza ztsoft (#94855) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, én is csak régebbi külsős oldalakon találtam infót, ott még volt imap.
Lehet még üfsz-t megkérdezem.
Köszi.

(#94861) #75501312 válasza #75501312 (#94860) üzenetére


#75501312
törölt tag

Üfsz-en új rockzene van.
Székesfehérvár környékén meg hibaelhárítás
Nincs IMAP a webmailben, csak a POP3 verzió használható.

(#94862) peter303


peter303
tag

Nem tudom mi tortent a 10999 havi szamlam helyet most neztem az ujat 9099 lett. A telefon is benne van nem ertem, reszletes szamlat nem mutat.

(#94863) unicumnext válasza Intruder2k5 (#94850) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ez így van, nálam a Telekom 1000/25 adna, szóval az 1000/40 amit a upc add nekem, az tökéletes.

(#94864) sziszi-fuszi válasza cof (#94853) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Itt egy tömör, de mégis érthető leírás a QAM modulációról

Mi alá kell írás?

(#94865) LouiS22 válasza peter303 (#94862) üzenetére


LouiS22
veterán

Már az is baj, ha majdnem 2 ezer forinttal kevesebbet kell fizetni? :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94866) peter303 válasza LouiS22 (#94865) üzenetére


peter303
tag

Nem irtam hogy baj... Csak nem ertem, masnal is tortent ilyen csokkenes vagy szamlazasi program hiba? Vagy tenyleg komoly es jobb kedvezmeny?

[ Szerkesztve ]

(#94867) LouiS22 válasza peter303 (#94866) üzenetére


LouiS22
veterán

A díjnetes számlák el lettek úrva, ma jött tőlük a második levél, hogy már javították. Webes felületen jó összeg volt egyébként.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94868) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

1gbites nethez a voda milyen modemet ad? Elvileg valami wifis szerelvényt kéne majd kapjak. Illetve egy nagyon noob kérdés, gépet és modemet utp kábel köti majd össze de még elhelyezestol függően egy 10-20m-es kábel kellene. Ezen a távon érdemes odafigyelnem milyet veszek? Illetve full laikus vagyok és nem tudom 1gbites nethez mindegy hogy cat5 meg ilyenek? (ezeket rohadtul nem vágom csak rá keresve dobott ki olyat hogy utp c5, c5e, c6, c6a stb) :F :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#94869) peter303 válasza LouiS22 (#94867) üzenetére


peter303
tag

Webes feluleten neztem. Es most is annyi. Levelet nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#94870) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy időnként, heti néhány alkalommal fogja magát a net és elmegy néhány percre és visszajön magától.
A connect box bride módban van utána saját router de annak a hibáját kizártam mert mikor nincs net akkor a connect boxból a vezetéket közvetlenül a pc-be csatlakoztatom.
Ilyenkor telefon, ügyfélszolgálat de mire kapcsolnak náluk minden rendben a jelszintek jók azt mondják.
Ilyenkor vezetékes telefonvonal sincs.
A kérdésem az lenne, hogy ha ilyen van akkor a connect box beállításainál mit kell néznem amiből rájöhetnék a hibára?
Köszönöm!

(#94871) kabelmania27 válasza Fox Mulder (#94870) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán van-e modem üzemmód, ha nincs 1270-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Modem oldalán a haladó beállításoknál a letöltési és feltöltési füleket kellene a következő hsz-ba másolni. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve a kábelen Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#94872) LouiS22 válasza Fox Mulder (#94870) üzenetére


LouiS22
veterán

Helló!

Milyen routered van mögötte? (márka)

Pontosan mi a jelenség? Böngészel, aztán egyszer csak elkezd gondolkodni a böngésző, nem tölt be, majd esetleg azt is látod, hogy a router megszakította a kapcsolat? És ez az egész kb 2 percig tart?

Azért kérdeztem ennyire specifikusan, mert Asus routernél Merlin firmware-rel (de szinte biztosan érintett a gyári is) van egy bug, ami a fentieket produkálja. És tudom, h írtad, hogy nem a routerre gyanakszol, én sem gondoltam volna, hogy mégis. :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94873) Fox Mulder válasza kabelmania27 (#94871) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

(#94874) Fox Mulder válasza LouiS22 (#94872) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Tp Link Archer C8 gyári firmware-rel. Egyszerűen elmegy a net, csak ennyit tudok a router elérhető akkor is csak net nincs. Magától visszajön minden egy idő múlva, connect box led nem változik csak zölden világít.

(#94875) kabelmania27 válasza Fox Mulder (#94873) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat, osztó és a modemértékek rendben vannak. Magasabb letöltési csatornáknál gyengébb a jel, de ez nyáron normális.
Modem és router újraindítás után is megszakad az internet?

[ Szerkesztve ]

(#94876) Fox Mulder válasza kabelmania27 (#94875) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Igen, miközben nincs net újra szoktam indítani az eszközöket de utána sincs változás, aztán egyszer csak visszajön és megy zavartalanul. De valamikor egy óra alatt vagy háromszor is megcsinálja aztán 1 hónapig semmi baj.
Valószínű akkor ez rajtam és eszközeimen kívül eső probléma, de akkor az ügyfél szolgálatos ezt soha sem látja ez bosszantó.

(#94877) kabelmania27 válasza Fox Mulder (#94876) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bentről elvileg látják a szakadást. Topikba többeknél is hasonló routerrel megy a cb modem.
Érdemes lenne megnézni router nélkül is megszakad-e a kapcsolat.
Próbáld meg routeren azt a dhcp beállítást amit LouiS22 hátha neked is segít.
Nézd meg az osztónál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Kép alapján jól van bekötve az osztó mert a bejövő kábel az in-be csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#94878) LouiS22 válasza Fox Mulder (#94874) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Asusnál egy DHCP lekérdezési frekvenciát kellett átllítanom (Normál/aggresszív/folyamatos a három lehetőség) folyamtosra és most jónak tűnik. Esetleg érdemes megnézned, hogy van-e hasonló opció a TP link firmware-ben.

A jelenség egyébként szinte ugyanez nálam is, és teljesen random jön elő, modem ugyanúgy zölden világít, router is elérhető, csak épp nincs net. Aztán visszajön és megy tovább.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94879) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#94868) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arris Touchstone TG3442DE tipusú modemet fogsz kapni ha gigabitre fizetsz elő, kisebb csomag esetén COMPAL CH7465VF tipust, közismertebb néven CB (Connect box).
Modemet általában abba a szobába teszik ahol a gép van.
Lakásba koax kábelt vezetnek be, aminek a végén lesz egy F csatlakozó amit lehet a modemhez csatlakoztatni. Új építésű lakásban a fali aljzatot távolítják el és úgy kötik össze a modemmel, régi építésű lakásban általában falon kívül vannak a kábelek és a bejárati ajtónál jön be a kábel a lépcsőházból.

[ Szerkesztve ]

(#94880) AsakuraDave válasza kabelmania27 (#94879) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Koax kábel van bekötve az albiba, nem tudom azt kellhet e cserélni illetve a nő voda irodaba azt mondta ebbe a lakásba úgy látja régebben volt ügyfelük.
Bár mi egy telekomos meg egy noname távirányítót találtunk ott hagyva :DDD Nem lenne jó ha bármit bontani kéne mert foberlo engedelye kene.
Gondolom elosztoval fog a koax a modembe meg a tvbe is menni? Koaxot gondolom nem jó megtorni mert 99% hogy végig kell majd az ajtófélfán vezetni valahogy de akkor jó hosszú utp kell majd.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#94881) zoli62


zoli62
addikt

Hátha valakinek új. [link] Augusztustól az is kérhet cserét VTV boxra, akinek nincs internet szolgáltatása, persze ezt a meglevő volt UPC-s előfizetőknek nem kommunikálták. Ezzel kapcsolatos kérdésem, hogy akkor az stb-n van használható koax bemenet, vagy továbbra is csak dísznek van?

[ Szerkesztve ]

(#94882) cof válasza zoli62 (#94881) üzenetére


cof
veterán

Már egy ideje koaxról megy a VTV is. Még 1% van akinek IP-ről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94883) kabelmania27 válasza AsakuraDave (#94880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínű nem kell cserélni mert már régóta 3x árnyékolású koaxot használnak.
Ha tévé előfizetést is kérsz egy kettes osztóval fogják elosztani tévére és modemre.
Amennyiben a tévében van dvb-c mpeg4 tuner és CI+ modulfogadó box helyett kérhetsz médiacardot.

(#94884) Norex1


Norex1
csendes tag

Sziasztok! Vodafone media boxon nektek sem jön be M1,M2, Duna, M4 stb csatorna sd minőségben? Valami kapcsolódási problémát ír ki a box . Hd -ben bejönnek! Nekem még csak UTP kábelről megy a box.

(#94885) zolee001 válasza ztsoft (#94855) üzenetére


zolee001
őstag

mail,upcmail,hu 993
mail.upcmail.hu 465

(#94886) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ha nincs TC7200-on UPC logo, akkor az biztosan nem jó a UPC rendszeréhez ugye?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#94887) cof válasza inf3rno (#94886) üzenetére


cof
veterán

Igen. Vagy lekopott az elejéről. De futott a Telekomnál is szóval az lesz valószínű.

Ilyet akarsz?

Vaterán van egy ezresért TC7200U annyit megér.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94888) inf3rno válasza cof (#94887) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem teljesen mindegy, hogy melyik a 4 közül, nem látok különbséget köztük. Egyelőre most nem találtam más hirdetést.

Buliban hasznos! =]

(#94889) inf3rno válasza cof (#94887) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ohh azt benéztem. Azt hittem, hogy nem UPC-s, mert az elején kerestem a logót. Le is csapok rá, köszi! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#94890) cof válasza inf3rno (#94888) üzenetére


cof
veterán

Ok. Akkor megtaláltad.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94891) inf3rno válasza cof (#94890) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Megtaláltam, mert pont előtte néztem. Licitáltam is rá.

Buliban hasznos! =]

(#94892) cof válasza inf3rno (#94891) üzenetére


cof
veterán

Szerencse, hogy nem kell licitháborút vívnunk, mert én voltam a kérdező. ;]

De a Digi miatt már nem aktuális.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94894) inf3rno válasza cof (#94892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát most irigykedek akkor. :D Jó lenne ide is digi. Remélem azért az új modem is javít majd valamit a helyzeten.

Buliban hasznos! =]

(#94895) cof válasza inf3rno (#94894) üzenetére


cof
veterán

Nekem is ilyen van. Hibátlanul teszi a dolgát. És amit árul az újabb mint ami nálam van, mert ez már v2.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94896) anglergab válasza cof (#94882) üzenetére


anglergab
addikt

Miből gondolod, hogy 1%?

(#94897) LouiS22 válasza Norex1 (#94884) üzenetére


LouiS22
veterán

Félve kérdem meg: miért akarod SDben nézni, ha ott a HD stream? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#94898) #75501312 válasza zolee001 (#94885) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sajnos így nem megy. :(
Ha a kimenő smtp, akkor sem.

(#94899) cof válasza anglergab (#94896) üzenetére


cof
veterán

Nem számoltam ki pontosan csak az itteniek alapján tipp. Kb. 3-4 ember van akinek még IP-ről megy. FB csoportban is mindenki arról számol be, hogy áttették koaxra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94900) zolee001 válasza #75501312 (#94898) üzenetére


zolee001
őstag

SSL-t be kell kapcsolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.