Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) kabelmania27 válasza Beladon (#8800) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, szóval most rendesen van bekötve a hármas . De ha minden úgy van ahogy csak a két feketét cserélted fel akkor a modemet az outba vagy tapba kötötted? Mert az outba kellene. Mennyi most az adási?

[ Szerkesztve ]

(#8802) Beladon válasza kabelmania27 (#8801) üzenetére


Beladon
aktív tag

Teljesen ugyanaz minden érték mint a legelső pontnál amikor idemásoltam. Egyébként lehet én hibáztam mert még 2 osztó van a házban de azok teljesen más helyen vannak. (bár nem hiszem, hogy azok zavarhatnak mivel nem azokra van kötve a modem.) Jelenleg így a modem éa bement van egy Tap-on a többi külön.

[ Szerkesztve ]

(#8803) kabelmania27 válasza Beladon (#8802) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a modem és a bemenet is tapon van akkor nem jó. A lényeg, a szobába bejövő kábelt kell kötni az in-be és a modemet az out-ra, a maradék kettő koax egy fehér és egy fekete a két 8dB tapra.

[ Szerkesztve ]

(#8804) Beladon válasza kabelmania27 (#8803) üzenetére


Beladon
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. :B Most minden ugy van mint a fenti képen csak megcseréltem a 2 fekete kábelt. Az értékek pedig:

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -4.8 dBmV 41.4 dB
Channel 2: -4.0 dBmV 41.5 dB
Channel 3: -3.5 dBmV 41.8 dB
Channel 4: -3.4 dBmV 41.9 dB
Channel 5: -4.0 dBmV 41.1 dB
Channel 6: -3.8 dBmV 41.6 dB
Channel 7: -4.0 dBmV 41.5 dB
Channel 8: -4.5 dBmV 41.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 51.0 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 51.0 dBmV

(#8805) kabelmania27 válasza Beladon (#8804) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké. A modem az osztó out kimenetében van most? Ha nem akkor tedd át és másold be az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#8806) Beladon válasza kabelmania27 (#8805) üzenetére


Beladon
aktív tag

A linkelt képen ahol kijön a modem felé a kábel és a modem között nincs semmi. (csak 1 átfúrt fal ;] ) A 3as rész felől lejövő fehér kábelen van osztó amiről megint jön le kábel majd megint osztó...

(#8807) kabelmania27 válasza Beladon (#8806) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs nem értem, lehet az időjárás hatása. Három felé kell elágazni a koax nak a kép alapján, az a fekete kábel amelyik bejön a szobába, az belemegy a hármas in bemenetére, és a két tapra és az outra mennek a kábelek. 1 kérdés A hármas out kábele megy a modem felé? 2.A hármas és a modem között ha van még osztó le kéne fényképezni vagy leírni hogy milyen típusú.

[ Szerkesztve ]

(#8808) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ez így nem az igazi!

(#8809) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8808) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem az in-be volt kötve a bejövő azért volt ilyen az érték, de sajnos most sem jó a bekötés.
Beladon: A -6dB tapot iktasd ki, és a bejövő feketét kösd be a hármas in bemenetébe, a modemet kösd a hármas out kimenetébe maradék kettő kábelt (egy fehér és egy fekete) a két tapba utána nézd meg az értékeket, annak a teletronik osztónak jónak kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#8810) Beladon válasza kabelmania27 (#8809) üzenetére


Beladon
aktív tag

Értékek:

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.2 dBmV 41.8 dB
Channel 2: -0.4 dBmV 41.9 dB
Channel 3: 0.0 dBmV 42.2 dB
Channel 4: 0.1 dBmV 42.2 dB
Channel 5: -0.3 dBmV 41.4 dB
Channel 6: -0.3 dBmV 41.9 dB
Channel 7: -0.4 dBmV 41.9 dB
Channel 8: -0.8 dBmV 41.6 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 49.8 dBmV
Channel 2: 49.5 dBmV
Channel 3: 49.8 dBmV
Channel 4: 50.8 dBmV

(#8811) kabelmania27 válasza Beladon (#8810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Yeah, rendben vannak az értékek, maradhat így :)

[ Szerkesztve ]

(#8812) Beladon válasza kabelmania27 (#8811) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nehéz szülés volt (részemről), de csak összejött :) Köszönet érte neked és a többieknek is :R

(#8813) blakey válasza Beladon (#8810) üzenetére


blakey
titán

Előzőleg mit csináltál rosszul, hogy nem voltak jók az értékek?

(#8814) kabelmania27
"Eredetileg" igen, de utána mi történt, mert ott is valami nem volt jó., eredetileg is ezt írtam/ írtuk ami most van.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8814) kabelmania27 válasza Beladon (#8812) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit, örülök hogy tudtam segíteni.
blakey: Nem az in-be volt kötve a bejövő , könnyű felcserélni mivel két fekete koax van. Tapba volt kötve a bejövő és a modem is.

[ Szerkesztve ]

(#8815) kabelmania27 válasza Beladon (#8812) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A korábban említett két osztó a hármas előtt vagy után van? Mert ha előtte van nem ártana megnézni, hogy jól vannak e bekötve.

(#8816) Beladon válasza kabelmania27 (#8814) üzenetére


Beladon
aktív tag

Igen azt nézhettem be... :W

(#8817) kabelmania27 válasza Beladon (#8816) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, túl volt bonyolítva, de rendbe tettük:) Az érdekelne, hogy a házba bejövő koax és a hármas között (padláson) van-e osztó. Ha van majd le kellene fényképezni és megnézni hogy van bekötve. Ex Rubicom területről írsz?

[ Szerkesztve ]

(#8818) Beladon válasza kabelmania27 (#8817) üzenetére


Beladon
aktív tag

Természetesen nincsen semmi. Közvetlenül abba csatlakozik. Hát ha jól emlékszek Nyíregyháza Ex-Rubicom terület volt. (lehet rosszul tudom rég volt már ki emlékszik rá:) )

(#8819) kabelmania27 válasza Beladon (#8818) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, akkor rendben. Lehet hogy Nyíregyháza Kábelcom vagy Kábeltel terület volt korábban.

[ Szerkesztve ]

(#8820) Intruder2k5 válasza Beladon (#8818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#8821) Beladon válasza Intruder2k5 (#8820) üzenetére


Beladon
aktív tag

Na akkor pont elég rég volt, hogy el is felejtsem :)

(#8822) HaPZi


HaPZi
csendes tag

Egy évig minden tökéletes volt, most azonban kb. 3 hónapja küzdök net szakadásokkal és ha megy a net akkor is gyakran blokkosodnak egyes csatornák. Jellemzően az upstream ranging száll el, a modem 51dBmV-vel ordít. már 5 technikus volt kint, házon belül minden rendben ~2.5dB-t esik a jel az utcától a modem-ig. A vonali brigád cserélte a bekötést az első oszlopnál, majd ma délután egy erősítőt a node felé lévő szakaszon amitől a US level lement napközben 49-re de este megint 51 alá be-befigyel. Talán a modem most stabilabban megy de biztosra csak pár nap után merem kijelenteni mert a napközben szokott problémás lenni.

Viszont a TV továbbra is blokkosodik, nem minden adó, csak egyes csatornák pl. 112Mhz-n az RTLKlubHD. Az is csak akkor ha a modemen éppen forgalom van. Ha nincs kommunikáció akkor nincs blokkosodás sem. Sőt ez sem mindig, úgy tűnik főleg akkor amikor még megy de már szakadás közeli állapot van. Talán azért mert a magas US jelszintet nem bírja a modem vagy valami vonali erősítő esetleg a node és torzít, vagy felharmonikusokat generál ami ráül DS frekire ahol a problémás TV adó jön?

Amúgy nem tudja valaki, hogy kell a Cisco EPC3208 diagnosztikai menüjét előhívni?
Firebug-al látom a Javascript kódban, hogy egy rakás .asp kéne elérhető legyen különféle tabokon, de sajnos csak a Docsis_system.asp jön be és csak a "Status>DOCSIS WAN" tab látszódik. Bármelyik másik .asp redirektál ide. Ha üres/üres jelszóval belépek akkor is. Ami ott van az meg nem sok, pl. nem látom melyik frekvenciákra ültek rá a csatornák és a log-ot sem lehet elérni.

(#8823) Intruder2k5 válasza HaPZi (#8822) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3208 bővebb menüjét csak akkor éred el, ha nincs kapcsolat... Húzd ki a koaxot! Ez egy baromság szerintem, de így van...

(#8824) TeeJay válasza Intruder2k5 (#8823) üzenetére


TeeJay
félisten

3212-nél is megy ez?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8825) Intruder2k5 válasza TeeJay (#8824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, azt sosem próbáltam! De itt az alkalom, próbáld ki...

(#8826) Csontikka válasza Csontikka (#8750) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Bocsi, hogy belinkelem ide is, de értetlenül állok előtte.

Valaki tud erre értelmes magyarázatot adni?

probléma
probléma / diagnosztika
megoldás

Köszönettel,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#8827) kabelmania27 válasza HaPZi (#8822) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyik ismerősnél albérletbe (négy emeletes panel) az analóg adás képe szemcsésedett ha volt internet forgalmazás, kiment a technikus azt mondta nem tud mit csinálni mert gyenge a jel. Függetlenül attól hogy rendben van a kábelezés a házban, légy szíves írd le milyen osztóval van elosztva a koax. Milyenek a modem vételi jelszint értékek? A dtv mux-ok és a modem ds frekik jelszintje az analóg tv adások jelszintjénél 5dB-vel kevesebb.
Csontikka: Lehet kezdi magát megadni a router.

[ Szerkesztve ]

(#8828) Csontikka válasza kabelmania27 (#8827) üzenetére


Csontikka
aktív tag

és ezért egy bizonyos IP címen keresztül lassabban forgalmaz, ne már :) végigolvastad rendesen az utolsó hozzászólásomat is?

[ Szerkesztve ]

(#8829) club1 válasza Csontikka (#8826) üzenetére


club1
veterán

Ha a két (gépnek és routernek) adott ip azonos hálózatban van, akkor a két külön útvonal miatti lassulás kizárható. Ha nem, akkor nem zárható ki. (Csinálsz a két ip-vel egy traceroute-t mondjuk a www.ubuntu.com-ra. Ha két külön útvonalon megy, akkor külön hálózatról van szó.)
Egyébként a UPC-nél a korlátozás a modemen keresztül történik, így elméletileg minden a modemtől kapott ip címre érvényesnek kellene lennie. Azért nem árthat ha elolvasod az internetes szerződéseddel kapott upcmail.hu email címedre érkező esetleges figyelmeztetéseket (már hogy korlátoztak-e kvótatúllépés miatt).

(#8830) Csontikka válasza club1 (#8829) üzenetére


Csontikka
aktív tag

"upcmail.hu email címedre érkező esetleges figyelmeztetéseket"

megnéztem, köszi a tippet, nem jött semmi korlátozásról szóló levél, (be is állítottam a levéltovábbítást, szerintem ezt még sosem nyitottam meg :) )

"korlátoztak-e kvótatúllépés miatt)" Amúgy ilyen tényleg létezik? 50-es, 120-as netnél is van kvóta és alkalmazzák is?

A trace route-ot még lehet kipróbálom, már csak a kíváncsiság kedvéért, ha igen, leírom majd az eredményét.

(#8831) HofiZoli válasza Csontikka (#8830) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem alkalmazzák-ezt többször is megerősítették itt a fórumon is a upc illetékesei- csak néha jól esik valakiknek újra és újra bedobni ezt a témát.. :N

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#8832) club1 válasza HofiZoli (#8831) üzenetére


club1
veterán

Kis hazánkban az eht hatálya eső szolgáltatóknak az általuk kidolgozott, és a jogszabályoknak megfelelő ÁSZF szerint kell működniük. És nem én írtam bele a következő mondatokat:

"... a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az egyéni Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja (extrém használat). Amennyiben az egyéni Előfizető az extrém használatnak minősülő adatmennyiség 80%-át eléri, a Szolgáltató
erről értesíti az egyéni Előfizetőt, a jogkövetkezményekre történő figyelmeztetéssel, és egyúttal felhívja a szerződésszegő magatartástól való tartózkodásra. Ha az egyéni Előfizető forgalma meghaladja az extrém használatnak minősülő átvitt adatmennyisége t, akkor a Szolgáltató az egyéni Előfizető szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni.
"

Ha kiveszik az ÁSZF-ből az idézett szöveget, akkor egészen biztosan nem fog eszembe jutni a korlátozás lehetősége.

(#8833) Csontikka válasza HofiZoli (#8831) üzenetére


Csontikka
aktív tag

hidd el nem jólesésből sza***odok vele fél napja :)

Hát érdekes, más IP, más irány és egészen más sebességek, akkor ez mit jelent?

a két kép között annyi történt, hogy vissza raktam a MAC változtatás előtti router konfigot és így más ip-t kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#8834) club1 válasza Csontikka (#8833) üzenetére


club1
veterán

Ha megnézed, két külön www.ubuntu.com-ot trészeltél. Próbáld meg az egyik ip címére a nyomkövetést...
De egyébként két külön subnetből indulsz, tehát lehet ez lesz a gond (valamelyik átjáró).

[ Szerkesztve ]

(#8835) HofiZoli válasza Csontikka (#8833) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ez engem miért érdekel? Nálam jó minden, bár nem is pakolom tele az otthoni hálómat mindenféle "agyonturbózott" barkácsolt routerrel. :W
Mindössze arra válaszoltam neked, hogy a korlátozás fasság, elvileg alkalmazhatják, de többször megerősítették hogy nem teszik.
erre most majd megint ír egy digis.. tudom :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#8836) Csontikka válasza club1 (#8834) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ahogy nézem úgy is más irányba megy:

(#8837) japy


japy
őstag

Ez az elosztó megfelelő?

(#8838) club1 válasza HofiZoli (#8835) üzenetére


club1
veterán

Digivel csak a céges telephelyemen rendelkezem. Ahol lakom, ott UPC előfizető vagyok. És a munkahelyemen meg még Inviteles, Telekomos, Pr-telekomos és UPC-s vezetékes előfizetések felett rendelkezem...

(#8839) Csontikka válasza HofiZoli (#8835) üzenetére


Csontikka
aktív tag

club1-el kell hogy egyet értsek, majd akkor hiszem ha nem lesz sehova leírva!

ha egy wrt54gl az egyik legstabilabb tomato fw-el factory default után az összes eszköz lehúzva és wifi kikapcsolva után neked agyonturbózott, akkor szerintem nincs miről beszélni...

(#8840) club1 válasza Csontikka (#8836) üzenetére


club1
veterán

Ja, két külön subnet. Ping www.bix.hu mind a kettőre 20 ms alatt marad? Azért ez így egy kicsit érdekes...

(#8841) kabelmania27 válasza japy (#8837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez jófajta osztó. Ha gond lenne a nettel (50feletti adási szint) ki lehet cserélni olyan fajta hármasra amelynek egyik kimenete -3,5 UPC technikusok ilyet használnak, ilyet tudsz venni boltba.

[ Szerkesztve ]

(#8842) Csontikka válasza club1 (#8840) üzenetére


Csontikka
aktív tag

(#8843) HofiZoli válasza Csontikka (#8839) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Próbáltad közvetlenül a modemből a gépbe? Ha nem, akkor próbáld úgy és nincs miről beszélnünk.. Ha igen akkor meg miért nem jelented be hibára..?
Vannak akiknek a legegyszerűbb dolgok a legnehezebbek.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#8844) Csontikka válasza HofiZoli (#8843) üzenetére


Csontikka
aktív tag

köszönöm a segítő szándékod, de olvasd már el kérlek a többi hsz-t is. :)

Az volt az első dolog amit kipróbáltam hogy direktre kötöttem a modemet, onnan tűnt fel, hogy attól függ a szolgáltatásom minősége, hogy melyik subnet-ből kapok IP címet.

Ezután kipróbáltam, hogy klónoztam a PC macjét a routerbe, hogy azzal az IP-vel is sz*r e a net a routeren keresztül, amivel a modemen közvetlenül jó volt, és láss csodát jó lett a routeren keresztül is.

Innentől azt mondom, hogy részemről a probléma megoldódott, csak érdekesnek találom a témát és ezért írtam utána is még amit írtam, hátha aki jobban belelát az érti és így esetleg én is megértem, hogy mi okozhat ilyet esetlegesen tanulsággal szolgálva a jövőre nézve. :R

(#8845) kabelmania27 válasza Csontikka (#8844) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régebben 1Megabites externet ADSL-nél előfordult hogy nem lehetett elérni a proxy szervert, betelefonáltam és mondták hogy vettek új ipcímtartományt és még nem állították be, ezért ha újat kapok nem fog menni a proxy, pár nap múlva már jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#8846) Intruder2k5 válasza HofiZoli (#8835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vitatindításként szánom, hozzátéve, hogy velem még sosem fordult elő, de nézzük a tényeket, az ÁSZF adja a lehetőséget rá, és én tudok több olyan embert is, akit az elmúlt egy éven belül korlátoztak!

A 3rd party fw-s router meg nem feltétlenül barkácsolás, ez egy ugyanolyan Linux oprendszer, mint a desktop ditro-k! Vagy a szemedben az is barkácsol, aki a dektop gépére Linux-ot rak, a mondjuk hozzá kapott Windows helyett?

[ Szerkesztve ]

(#8847) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#8846) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Egyáltalán nem gondolom vitának. :N Saját fülemmel hallottam azt, hogy nem alkalmazzák. Olyan emberek voltak ott akik felelős pozíciót töltenek be a cégnél. És hát az adatforgalmamat tekintve, lehet benne valami :D
Egyedül csak azért szoktam felszólalni ezügyben, - mert bár valóban benne van az ászf-ben, és kolléga elég hamar elő is vette, :DDD - nem használják. Pont.

Az hogy a router machinálásokról mit gondolok.. Van egy switchem, és egy wi-fi router a mobileszközökhöz. Semmi gány, babrálás, bár vásárláskor kicsit a jobbat vettem mindegyikből, szuperül müxik minden. Ezért is írtam lejjebb, ha nem jó, hibabejelentés. Innen ritkán javulnak meg dolgok :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#8848) Intruder2k5 válasza HofiZoli (#8847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy dolog, hogy mit kommunikálnak, és másik, hogy mit csinálnak! Mint írtam, ismerek olyat, akinél alkalmazták az elmúlt egy évben! Azt én is elhiszem, és látom is, hogy messze nem olyan mértékben alkalmazzák mint régen, és a figyelmeztetések is összevissza, hol jönnek hol nem, de tény, hogy teljesen nem lett eltörölve, van amikor hozzányúlnak ehhez az eszközhöz is! És igazából az érintetteknél sem volt nagyobb adatforgalom, mint mondjuk nálam, vagy éppen egy-két embernél, akik belinkelték a statisztikájukat!

Nekem sem éppen a legolcsóbb routerem van hidd el! ASUS RT-N66U! De nem is azért került rá Linux alapú Tomato fw, mert szarból akarnék várat építeni, hanem egyszerűen mert ez jobb!

[ Szerkesztve ]

(#8849) Csontikka válasza HofiZoli (#8847) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Akkor már csak hogy kerek legyen a történet, minden egyéb következtetés és feltételezés nélkül: a megelőző hónapban ennyit sikerült forgalmazni: (ilyen sok még sosem volt)

ezután tapasztaltam cirka e hónap elejétől a korábban leírtakat :))

[ Szerkesztve ]

(#8850) Intruder2k5 válasza Csontikka (#8849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a lassulás valóban nem köthető limitáláshoz, mert az IP címet MAC alapján kapod, és a limitet sem IP-hez, hanem a modemedhez kötik! Ennek valami más oka van... Ráadásul ennyit én is forgalmazok, és még sokan mások is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.