Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bekapcsoltad a Technicolor-ban? Megvan? Egyáltalán be tudsz lépni az admin felületre? Miért ne tudnál feltölteni? Pont ezt próbáljuk megoldani! :)

(#9952) upsyka válasza Intruder2k5 (#9949) üzenetére


upsyka
aktív tag

akkor örülök,hogy segíthettem :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9953) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9951) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

nem kapcsoltam be, nem tudom mi az, hogy kell belépni az admin felületre.
Nyűgös lesz bocs, nem vágom a témát.

(#9954) Intruder2k5 válasza upsyka (#9952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélem sosem lesz rá szükségem! :)

(#9955) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9953) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg ezek valamelyikén...

http://192.168.0.1
http://192.168.1.1

Belépési név és jelszó páros: admin / admin

Ha sikerül belépni, akkor keress olyat, hogy UPnP és kapcsold be!

(#9956) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9955) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

megtaláltam és bekapcsoltam, gondolom egy újraindítás nem árt.

(#9957) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan! És ha működik, akkor egy screenshot-ot betehetnél ide, az utókornak, hogy hol is találtad meg, mert sokan szívnak ezzel!

(#9958) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9957) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_9_4_nkjr6c8jpd.bmp][img=http://www.kephost.com/thumb/2013/9/4/a1_2013_9_4_nkjr6c8jpd_tn.bmp][/url]

én ennyit csináltam, de egyenlőre nem lett aktív sem az utorrent, sem a deluge, valami portok beállítását is olvastam, csak nem tudom, hogy milyenekre, kell átállítani

(#9959) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az uTorrent kliensben be van kapcsolva az UPnP?

(#9960) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9959) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

igen de a windows tűzfal kivétel is ki van pipálva.
Amúgy azt írja a u torrent, hogy nem lehet kapcsolódni a tűzfal/router korlátoz, nyitnom kell egy portot, hogy kapcsolódni tudjanak

(#9961) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor adj meg fixen egy portot uTorrentben, és azt állítsd be a "Port továbbítás" menüben, a géped fix LAN IP címére!

(#9962) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9961) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

na igen ezt nem tudom hol keressem, talán a TCp/IP nél a következő IP cím használatánál, kell beírni.?

(#9963) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9962) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A számítógép beállítása című részben itt le van írva a fix ip beállítás!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

De neked itt most be kell állítanod ip címet, maszkot, átjárót és dns-t is! Milyen címen érted el a UPC-s routert az előbb? 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1?

(#9964) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9963) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

0.1.
es végü.

(#9965) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9964) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor legyen mondjuk...

IP: 192.168.0.100
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Aztán a TC7200-ban a Port továbbítás menüben a 192.168.0.100 címre nyisd a portot, amit a kliensben megadsz!

(#9966) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9965) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

beírtam ezeket, de utánna már nem akart beengedni a 7200ba, és már a net sem ment, ezért visszaraktam autómatikusra, mi lehet a gond?

(#9967) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez igen érdekes... Csoda egy HGW az a Technicolor! :)

És jelenleg milyen IP címet oszt ki, így automatikusra állítva?

(#9968) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9967) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

Helyi hálózat

Ezen az oldalon adhatja meg a helyi hálózat és a DHCP-kiszolgáló beállításait
Hálózat beállításai
IP-cím 192.168.0.1
Alhálózati maszk 255.255.255.0
MAC-cím

44:32:C8:77:EA:1F
DHCP-kiszolgáló engedélyezése
Kezdő helyi cím 192.168.0.10

(#9969) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na figyu, ezzel szerintem menjünk át a router gondok topikba, mert tényleg hosszú lesz, és itt már nagyon off! :)

(#9970) Handball94


Handball94
aktív tag

Wifis modemre visszatérve. Mik a tapasztalatok ezzel a Technicolor nevű csodával? Valamiért már a 2. router dobálja a netet napi 1-2x ami rettentő idegesítő szóval gondoltam kipróbálom a upc-set, viszont elég nagy ház.. van alsó és felső szint is, jó lenne ha lenne jel az egész házban, tehát mennyire elég így külső antenna nélkül ahogy elnéztem?

(#9971) BRIKLY válasza BRIKLY (#9937) üzenetére


BRIKLY
veterán

Erre senki,semmit? :F

(#9972) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint mi van az egyéni dolognál? Plusz szerelő költségre gondolsz? És mit értesz egyéni dolog alatt?

(#9973) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#9972) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez az egyéni ajánlat,amit kaptam a hűségemért...
Arra gondolok,hogy saját szerelésű lehetőség van-e.Szerelő költséget tudom,hogy nincs, csak a modem cseréra, amit már leírtam,hogy nem kéne..Csak hát örülnék a gyorsabb netnek 2 hét várás nélkül.

(#9974) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, szerintem saját beüzemelést bármihez lehet kérni, ez független attól, hogy egyéni ajánlat kapcsán kell-e cserélni!

(#9975) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

RTL-en másnak is késik a hang? Mind analóg, mind digitálison...

(#9976) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#9975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam rendben van digitálison az RTL Klub HD.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9977) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#9976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

HD csomagom nincs, de az SD adás és analógon is vagy fél percet késik a hang!

Na mindegy, remélem BK-ig rendbe jön! :)

[ Szerkesztve ]

(#9978) horush válasza Handball94 (#9970) üzenetére


horush
addikt

Szerintem nagyobb hazba mar keves igy kulso antenna nelkul. Nalunk egyebkent a laptopon 2 fallal es kb. 8m-rel arreb meg viszonylag jo a jelerosseg, stabilan van net.

[ Szerkesztve ]

(#9979) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#9974) üzenetére


BRIKLY
veterán

Értem. És a hsz-om másik felére valami?

"Ha felhívom őket tudnak módosítani? Úgyis tudatom kellene velük hogy nekem jó ez a modem,biztosan a Scientific EPC2203 van nekik a gépben, amit az utolsó csomag módosításánál küldtek,mikor csak mediabox kellett volna. Mondjuk lehet hibás voltam, hogy nem cseréltem le és adtam vissza a cisco-t, de nem szóltak"

(#9980) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet én vagyok ma fáradt kissé, de nekem a hsz-ed másik fele sem tiszta teljesen! Módosítani gondolom tudnak, szerelősről futárra, de mi van azzal a Scientific modemmel? Le kell volna cserélned? Kaptál már másikat?

(#9981) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#9980) üzenetére


BRIKLY
veterán

A kezdetekkor, még Rubicom idejében csak internet volt,utólag kértem egy csomagot (nem tudom már mi volt akkor a neve), amiben van digitális kábel TV. megvolt itthon mindenem,csak egy box-ot kellett volna küldeniük,de egy teljes TV,net,telefon bekötéshez való csomagot kaptam.Abban volt az a Scientific-es modem.

Hogy mit kellett volna azzal csinálnom,nem tudom,használtam tovább a Cisco EPC3208-at.

(#9982) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, a 3208 jobb is mint az Atlanta!

(#9983) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#9976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Digitálison már jó a hang, de analógon továbbra is fél perc késés... Na mindegy, így legalább már tudom nézni!

(#9984) Zirowe válasza Zirowe (#9751) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Végre megszereztem az ügyfél számomat és megnéztem online felületen, és csak a trió xl-t választhatom, ami nekem nem jó.

Sehogy se tudok trió m-re váltani?

A mostani csomag nevét nem tudom, tavasszal kötve a hűség 2 évre, 25mbit, analóg bronze és telefon 6500ft/hó, feltételezem, hogy ez a legkisebb csomag.
De akkor miért nem engedi a trió m-et, ha az elvileg nagyobb csomag?
Nekem felesleges és drága a trió l és xl.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9985) kabelmania27 válasza Zirowe (#9984) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et.

[ Szerkesztve ]

(#9986) Zirowe válasza kabelmania27 (#9985) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De nem járt le, hűséget hosszabbítanék és nagyobb csomagra váltanék, amire elvileg van lehetőség, de az online felület szerint csak xl-re, nekem meg az m kéne.

1221-én tudnak jobb ajánlatot adni/onlineról nem elérhető csomagra váltani? :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9987) kabelmania27 válasza Zirowe (#9986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezért írom hogy 1221-et hívd fel vagy személyesen ügyfélszolgálati irodába próbáld meg elintézni.

[ Szerkesztve ]

(#9988) Handball94 válasza Zirowe (#9984) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ha elolvasod általános feltételeket, van benne egy ilyen kitétel:
"Azon meglévő előfizetőink, akik két különböző alapszolgáltatással rendelkeznek, a Trio L és Trio XL akciós csomagokat vehetik igénybe, három különböző alapszolgáltatással rendelkező előfizetőink kizárólag a Trio XL csomagot is magában foglaló akciós csomagot választhatják." valószínűleg ezért engedi csak a TRIO XL-t neked, viszont ha nem lenne hűség akkor is csak azt lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#9989) Zirowe válasza kabelmania27 (#9987) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9990) Gabor970 válasza Handball94 (#9988) üzenetére


Gabor970
addikt

ez sajna nagy szarság! Nekem is itt a bibi, már le is járt a hűségem, mégsem választahtom a nekem tetsző csomagot, mert jelenleg három szolgáltatásból álló csomagom van. Viszont semmi szükségem a rögzitős boxra, mediacardot használok teljes elégedettséggel, szeretném, ha az maradna. Moscos vagyok, megeshet, hogy tolok egy blöfföt, és vagy bejön, vagy nem. Mármint bemegyek személyesen, és megmondom, hogy felmondom az egészet, ha nem lehetséges a Trio L + HD-ra előfizetni. Ha felmondatják, legfeljebb előfizet apósom. Tudom, nem lehet hozzátartozó, nade az ő neve nem dobja, hogy hozzátartozó, majd azt mondja most vette tőlem a házat. De bizom a jobbik eszükbe. Mikor nemrég egy haverom átment a digihez, mikor bement felmondani a UPC-t, mindenféle seholsem publikus akciós ajánlatokkal próbálták marasztalni.

Asszem találtam jobb megoldást :)

Mivel nincs hűség, felmondom a jelenlegi csomagom, telefont soha nem használtam belőle. Előfizetek egy digital bronze-ra + fiberpower 30 netre. És egy két hónap múlva tuti engedik felfelé módositani a Trio L csomagra.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9991) horush válasza Gabor970 (#9990) üzenetére


horush
addikt

Telefonos ügyfélszolgálaton is próbálkoztál, ott sem engedik? Nekem elég volt megemlítenem anno, hogy akkor köszönöm, felmondanám a szerződést van más is, rögtön tudtam "akciósan" csomagra váltani. 8300 pénzért lett ~3 hónapja régi xl csomagom. Még tart a 3 hónapig 120mbps, de ha képesek visszavinni 50-re, akkor majd kénytelen leszek telefonálni megint..

[ Szerkesztve ]

(#9992) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Kérlek segítsetek...

UPC Fiber Power 25
Cisco epc3208 modem
Asus RT-N16 router

Eszközök: HP EliteBook, Samsung Note 2, Apple Ipad gen. 1

A következö lenne a probléma: szinte sehol sincs meg a sávszélességem.

Elitebook: 95ping max. 7Mbit
Note 2: 90ping 1.5Mbit
Ipad: 135ping 1.5 Mbit

Ezek átlagok természetesen, mérések a router közelében.

Router beállítások: wpa2, channel kiválasztva, ahol a legkevesebb a zaj (wi-fi analyzer).

Mit tudok még tenni? Mit nézzek még meg?

Ui: modemböl kàbellal: 5ping 25Mbit fixen!

Vàlaszt elöre is köszönöm!
Cold5

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#9993) khorvat válasza Cold5 (#9992) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha a modem után megvan a 25megabit akkor az Asus RT-N16 topikjába tedd fel a kérdéseid, mert kvázi ehhez az UPC-nek semmi köze!

(#9994) Cold5 válasza khorvat (#9993) üzenetére


Cold5
senior tag

Köszönöm, megyek!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#9995) khorvat válasza Gabor970 (#9990) üzenetére


khorvat
senior tag

Fogsz tudni váltani a 1221-en ha értelmesebb embert fogsz ki akkor könnyen, ha idiótábbat akkor nehezebben, de lényeg az általad kért dolgok szerintem simán adhatóan ennyi mozgásterük biztosan van az ÜSZ munkatársainak, vagy jön a beszélek a főnökkel kör és utána kb. sínen is leszel, mint József Attila!

(#9996) Gabor970


Gabor970
addikt

Köszönöm a tippeket. Közben megsasoltam most pontosan mi is van nekem, hááát, igazából annyi a kérdés, hogy a jelenlegi 25-ös net helyett akarjak-e 120-ast + 1275Ft áron. Most a 76 csatorna van, + a HD csomag mediacarddal, +1 tv mediacard ami nem HD, 25-ös net, meg a telefon. Ez 9105Ft/hó, és nincs hűség.
Bevállalok két évet, meg + 1275Ft/hó ktg-et és sokat gyorsul a net. A jelenlegi 1,5-2 óra helyett, 20 perc alatt lejönne egy film (jellemzően 12-16 giga körüli 1080-as MKV) hááááááát, a fene tudja megéri-e. Még a hűség inkább zavar, mint a pénz. Na nem mintha bárhova vinni tudnám, mert ahol lakom, ott ez az egyetlen értelmes lehetőség tévére és netre.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9997) upsyka válasza Gabor970 (#9996) üzenetére


upsyka
aktív tag

én inkább 1 évesre bbuzdítok mindenkit,lehet 1 év múlva megint ilyen-olyan jó ajánlatokkal jönnek ki,ha meg még van hűséged,nem biztos,hogy engednek váltani...az 1 és 2 év hűség között meg havi 500 HUF külömbség van...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9998) Gabor970


Gabor970
addikt

Ma este ha végzek a szilvalekvárfőzéssel :) lehet megzargatom őket, Torrent esetén kb 3 perc normál tempo után belassul a net, ird és mondd: 10kbps a torrent össz lefelé tempója. Ez kb 4 napja van igy, csak nem volt még humorom hivni őket. Más megy normálisan. Jahh, ez Nagykanizsa.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#9999) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

NEm régóta van UPC kábel tv előfizetésem.

Pár napja volt valami galibájuk. Azóta elég xar a képminőség. Én ezt jeleztem is az ügyfélszolgálat felé.
Ki is jött még aznap egy szervizes munkatárs. Nejem volt otthon, és mondta, hogy tényleg nincs valami rendben.

Aláíratott a tableten valamit, hogy továbbítja a munkát megfelelő helyre. Majd valaki más fogja megcsinálni.

Aztán én ma hívtam a 1221-et és annyit mondtak, hogy központi hiba lesz majd megjavul.

Kérdem, hogy nem kötelesek a hibát 72 órán belül elhárítani?
Annyit közöltek még, hogy nem kapok semmi értesítést a hiba kijavításáról. Majd úgyis észre fogom venni, ha jobb a minőség.... :Y

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10000) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.