Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Neil Watts válasza kabelmania27 (#9447) üzenetére


Neil Watts
veterán

Remélem a TP-Link TL-WR1043ND+OpenWRT összeállításom bírni fogja.
Gigabites, így illene. :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9452) kabelmania27 válasza g.gergo (#9450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd a 1221-et, felfelé bármikor lehet módosítani.
core2: Annak simán kell vinni:)

[ Szerkesztve ]

(#9453) Intruder2k5 válasza g.gergo (#9450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem csak nagyobb csomagba válthatsz hűség alatt, azaz gyorsabb netet, vagy több TV csatornát kell rendelned, és nem ugyanazt a csomagot az új, jobb feltételekkel!

(#9454) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#9451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg bírja, de gyakorlatilag nem tudom, hogy ez az újabb kerneles jelenlegi fw-kkel hogyan alakul! Az, hogy Gbit-es, egy dolog, itt a procija a gyenge láncszem! Volt ilyen mérés is, itt nem ment át 240Mbps!

[ Szerkesztve ]

(#9455) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9454) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezért írtam korábban, hogy akinél a routert cserélni kellene és kell a wifi (nem gond ha nem megy max sebességen), legolcsóbb megoldás, router elé belehet tenni gigabites swichet így két gigabites lannal rendelkező gépnek lehet max sávszélességet adni.

[ Szerkesztve ]

(#9456) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#9454) üzenetére


Neil Watts
veterán

Amennyiben nem bírja akkor díjtalanul adnak Ciscot igaz? ami router+modem egyben :)
Legalábbis mintha én ezt láttam volna a lapjukon.

kabelmania27: Mindenképp lesz Speedtest kép., gondolhatod :)

Üdv. core2

(#9457) kabelmania27 válasza Neil Watts (#9456) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ha van mód rá kerüld a hgw-t nehezen viseli a gyenge/erős jelszintet, legolcsóbb megoldás 5portos gigabites swich, két gép megkapja a max sebességet (amelyiken maxon használod a netet), többi pedig kicsit kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#9458) Neil Watts válasza kabelmania27 (#9457) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R

Üdv. core2

(#9459) savoo válasza g.gergo (#9450) üzenetére


savoo
addikt

És nem módosították neked 30-asra a netet? Csak mert nekem már rég megtörtént a felfele módosítás. (25-ösről 30-ra).

(#9460) proradeon válasza Intruder2k5 (#9454) üzenetére


proradeon
őstag

Ha jól vettem ki, ő "csak" 120 Mbit-et akar. 120 Mbit-es UPC csomaggal pedig sokan használnak TL-WR1043ND-t, gond nélkül. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9461) Neil Watts válasza proradeon (#9460) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na jó, de három hónapig 240 fog jönni. Mindegy, majd kiderül :D

Üdv. core2

(#9462) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#9456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem javaslom a HGW-t, de elvileg igen, adnak! Persze az is kérdés, hogy utólag majd adnak-e, ha szerződés kötéskor nem kérsz, és majd 1 hétre rá előállsz, hogy mégiscsak kellene!

(#9463) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#9461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a 240 csak új előfizetőknek jár, csomagváltóknak nem!

(#9464) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#9463) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na jó de ha nincs hűségem akkor tkp. tök mindegy, nem? Olyan akkor mintha nem is léteznék, nemde?

U.i.: ha csak 120 lesz akkor sem megyek a falnak sőt, most az 50/5 után :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9465) savoo válasza Intruder2k5 (#9463) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem is, most én is nézegettem, és nem írta, hogy lenne 3 hónapig a 240.

(#9466) Intruder2k5 válasza savoo (#9465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen valaki írta is fentebb - de lehet a másik upc topikban - hogy az imént rendelte az új csomagot, és nem adják a 240-et, mert az csak új ügyfeleknek van!

(#9467) g.gergo válasza savoo (#9459) üzenetére


g.gergo
senior tag

(Még) nem.

(#9468) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9466) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a kérdés, hogy ha minden 120-ast átraknának 240-re bírná-e a hálózat.
TeeJay: Ügyfélszolgálatot hívd fel, lehet most kicsit túlterhelt.

[ Szerkesztve ]

(#9469) TeeJay


TeeJay
félisten

ha én most 3490-et fizetek a 25/1,5 megás netre
és a mai naptól ezért az árért 30/3-as csomag jár, vajon módosíthatom erre vagy ez megint csak új belépőknek jár a többiek meg szopjanak keményen?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9470) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

UPC-nek mennyi a sávszélessége a BIX-re? Azt is emelték, vagy az lesz a szűk átjáró?

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#9471) TeeJay válasza szelidorzo (#9470) üzenetére


TeeJay
félisten

2x40gigabit van nekik de ez lényegtelen, most is félig sincs kihasználva sőt az egy port szinte csak csordogál... a nagy szolgáltatóknak amúgy is van a többi nagy szolgáltatóval közvetlen csatlakozása hogy ne csak a BIX-en keresztül legyen mivel akkor egy BIX gebasszal leszakad az egész magyar belföldi hálózatról...
nem kell fosni amúgy, annyival nem fog nőni a terhelés

a két alsóbb csomagban lévők viszont örülhetnek
eddigi 10/1 helyett most 15/1 jön azonos áron, a 25/1,5megások meg 30/3-at kapnak szóval végül is a feltöltés itt duplázódott
Pesti lakásban meg majd próbálok olyan csomagot intézni hogy a mostani digital bronz+hdr és 50/5 helyett legyen 60/6 és jobb áron :R

u.i.: eddig is volt webshopon ilyen?
"A upc internet-szolgáltatás igénybevételekor, amennyiben csomagmódosítás vagy upc wifi opció választása esetén az Előfizetőnél kihelyezett eszköz cseréje szükséges, egyszeri díj kerül felszámításra az ÁSZF 3. számú melléklete alapján. Ilyen esetben az internet eszközcsere adminisztrációs díja 2540 Ft, a kiszállási díj kedvezményes összege 1500 Ft; ez utóbbi saját telepítés választása esetén nem kerül felszámításra."

magyarul ha váltok 30-ra és 3hónapig 60-at adnak és ehhez ugye ED3 modem kell akkor ki kell fizetnem a modemcserét?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9472) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most jól értem, hogy akkor mégis csak nagyobb sebességet szeretnél változatlan áron? Gondolom főleg a feltöltés miatt... Eddig azt hangoztattad, hogy inkább maradjon minden így ahogy van, nehogy aztán megint korlátozások jöjjenek!

"magyarul ha váltok 30-ra és 3hónapig 60-at adnak és ehhez ugye ED3 modem kell akkor ki kell fizetnem a modemcserét?"
Fentebb már megírta valaki, hogy csomagváltóknak nem, csak új ügyfeleknek adnak 3 hónapig nagyobb sebességet! Ahogy mondani szokás, nincs a nevükben a nonprofit szó!

[ Szerkesztve ]

(#9473) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9472) üzenetére


TeeJay
félisten

azonos áron hülye lennék kihagyni?
bár most nem vágom mert ügyfélszolgálaton belépve csak a 60-as csomagot ajánlotta fel
30-as sehol... lefogadom azért mert azonos áron van a mostani csomagommal és ők csak drágább csomagra engednek módosítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9474) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, csak felfelé engednek módosítani! Újra ugyanazt a csomagot nem kérheted csak azért, mert most jobbak a feltételek! Nem nonprofit a cég, tehát így jártál... Mint általában a legtöbben!

[ Szerkesztve ]

(#9475) g.gergo válasza TeeJay (#9473) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nekem meg csak a 30-ast ajánlotta fel. Azaz, az azonos árút.

(#9476) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Kérdés:
Van egy 50/5-ös netem és digital gold tv előfizetésem (nem csomagban) 9500Ft.-ért.
Szeretnék váltani Trio L-re 2 év hűséggel a nagyobb net miatt. Igaz így 8490 Ft. lenne.
Szerintetek engedik?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9477) TeeJay válasza g.gergo (#9475) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem annyi a mázlim hogy nincs hűségem, magyarul elviekben kérhetnék más csomagot 1év újabb hűséggel... na felhívom ezeket mert kiigazodni lehetetlen...
25/1,5 helyett azonos áron jól jönne a 30/3 és ha régi előfizetőként nem kapok 3hónapig 60/6-ot akkor modemcsere is meg van úszva, végül is logikus mert 3hónapért modemcsere ingyen az kissé sok lóvé...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9478) khorvat válasza Kami11 (#9476) üzenetére


khorvat
senior tag

Hasonló cipőben járok és ezt találtam a feltételek között:

"Azon meglévő előfizetőink, akik két különböző alapszolgáltatással rendelkeznek, a Trio L és Trio XL akciós csomagokat vehetik igénybe, három különböző alapszolgáltatással rendelkező előfizetőink kizárólag a Trio XL csomagot is magában foglaló akciós csomagot választhatják."

Most akinek van már Telefon+TV+Internet igaz nem csomagban az nem választhat Trió L csomagot csak és kizárólag Trió XL-t?? Ez mekkora baromság ha így van kezdve azzal, hogy 2db mediacardot akarok HD adókkal használni és nincs szükségem mediaboxra mintahogy felvétel opcióra sem, szal nekem a Trió L lenne az ideális!!??? Hol lenne ezt érdemes megkérdezni, f@szbukon? Mert telefonos ügyintézőbe én már nem bízom , az mind hüle és értetlen!

(#9479) Intruder2k5 válasza Kami11 (#9476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem igen, mert plusz szolgáltatást rendelsz, a telefon tekintetében!

(#9480) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek ha sikerül, mennyi idő alatt állítanak át! Fentebb írta valaki, aki némi huzavona után visszább lépett kisebb csomagba, hogy tíz perc múlva már a lassabb netet kapta!

(#9481) TeeJay


TeeJay
félisten

na felhívtam ügyfélszolgálatot, akinek nincs hűsége válthat bármelyik új csomagra, annyi hogy célszerű online rendelni mert telefonon rendelve magasabb árak vannak... (parasztok)
szal a 30/3-as csomag 3490-es ára online rendelés esetén értendő

Intruder : ügyfélszolga 24órán belüli módosítást írt
magyarul felfelé gondolom 24óra, lefelé amint csak tudják át is nyomják :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9482) Intruder2k5 válasza khorvat (#9478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már csak így van! Sajnos a csomag ajánlatok adottak, ha pedig valakinek ez nem felel meg, akkor lehet tételesen összeválogatni a szolgáltatásokat egyedi igény alapján, de az már nem csomag lesz! Szerintem... Aztán persze, meg kell kérdezni!

(#9483) Kami11 válasza khorvat (#9478) üzenetére


Kami11
őstag

Akkor majd felhívom őket, ha lecseng a mostani roham és az ügyintézők is képben lesznek.
Azt nem írtam, hogy még van 6 hónap hűségem, de gondolom ez nem befolyásoló tényező.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#9484) Neil Watts válasza TeeJay (#9481) üzenetére


Neil Watts
veterán

"na felhívtam ügyfélszolgálatot, akinek nincs hűsége válthat bármelyik új csomagra, annyi hogy célszerű online rendelni mert telefonon rendelve magasabb árak vannak... (parasztok)"

Köszönöm :K

Nagyon jó, meg is teszem pár órán belül. :) Persze azért előtte felhívom őket ;)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9485) TeeJay


TeeJay
félisten

na webes felületen csak drágább csomagot enged rendelni ez a mocsok...
kiszúrtam vele, upc.hu oldalon webshop-ba mentem ott már volt 30-as csomag 3490-ért és rá is böktem
most derül majd ki hogy engedi-e ez a banda a módosítást vagy sem :D
árban maradna ugyanaz, ellenben 30/3 már finomabb szóval végső soron nem szúrnak ki velem, nincs hűségem naná hogy kérem az új csomagot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9486) Intruder2k5 válasza Kami11 (#9483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felfelé váltás esetén nem!

(#9487) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy majd lesz két előfizetésed, és jön két számla! :)

(#9488) savoo válasza TeeJay (#9485) üzenetére


savoo
addikt

Fel fognak hívni, és közlik hogy nem lehet.

(#9489) khorvat válasza Intruder2k5 (#9482) üzenetére


khorvat
senior tag

Közben kitaláltam, hogy ezt marhaságot, hogy cselezzem ki!:)
Hűségem vagy félév telefonon és interneten van, szal a TV-t 1 napra lemondom addig lesz Mindig TV (illetve az analóg adók is jönnek majd elvileg:), lehet így is kéne hagyni csak a HD hiányozna) majd másnap a 2 alapszolgáltatással megindulva már engedni-e kell a Trió L csomagra kötést!
Kérdés persze, hogy ezek után a Trió L csomaghoz enged-e hozzáfűzni plusz HD mediacardot, illetve ha enged mert ugye ez több pénz a cégnek akkor ne legyen adminisztrációs díja hanem amik előzőleg letiltódtam mediacardot csak legyenek újra aktiválva és ugye visszase vinném az UPC-hez!

(#9490) TeeJay válasza savoo (#9488) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor egyenek makkot...

intruder az vicces lenne...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9491) Intruder2k5 válasza khorvat (#9489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit az előfizető kitalál, az ellen ők is mindig kitalálnak valamit, csak, hogy ne legyen jó! De drukkolok, csináld meg! Majd meglátjuk...

(#9492) hesszan


hesszan
aktív tag

sziasztok!

Nekem 25/1,5 van, hűség nélkül. A személyre szabott ajánlat ezeket ajánlja:
kép
itt nincs 30-as csomag.

De ha bal alul kattintok hogy más éredekel, akkor bejön a teljes kinálat. (csomagok, digitv, analóg tv, net, telefon, kieg szolg, mobilnet)
Ott ki tudok választani bármit (a saját nevem, címem alá szóval teljesen rendben van) Ezt ajánlom azoknak is akinek a csomagokat nem akarja engedni váltani csak nagyobbra.
- 30/3-at. 12hónap határozott idejű szerzivel 3490-ért
- 240/20-at 12hónap határozott idejű szerzivel 8190-ért
(+ ha kell eszköz csere +2540ft és ha kérem kiszállás +1500ft)
És meglévő ügyfeleknek nincs 3hó dupla sebesség.

Hűség nélküli árakat csak telefonon lehet. [bár a listaárak nagyon nem kedvezőek.] Én továbbra sem akarok hűséget határozott idejű szerzit, illetve nem akarok átkerülni a ráutaló magatartásos szerződésformára sem. így döntöttem. +5/1,5mbit nem ér nekem ennyit.
arra leszek kivácsi meddig fogják engedni nekem a nem értékesíthető csomagot hűség nélkül kedvezményes (3443ft) áron

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#9493) tomp


tomp
félisten

Most van egy Digital Bronze tv-m 1év hátralévő hűséggel+Fiber Power 50 lejárt hűséggel.
Ha előfizetnék a 120-as netre akkor összesen 9740Ft-ot fizetnék. (3550+6190)
Megnézve a csomag árakat 1év hűséggel digital gold+120Mbit+telefon 9490Ft.
Ha csomagra fizetek elő akkor nem probléma a bronze maradék 1éve? Elvégre feljebb váltanék.

(#9494) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Lenne még egy kérdésem:

Mivel mától a jelenlegi csomagom megszűnt (FP50+digital gold+HD+PVR+bronze telefon) illetve hűségem sincs így mire számíthatok? Elkezdik ennek a konstrukciónak az árát jelentősen emelni a jövőben? :)

Üdv. core2

(#9495) kabelmania27 válasza Neil Watts (#9494) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az utolsó számlán írják hogy határozatlanba milyen áron fogod kapni, ha nem írják marad a havidíj.

(#9496) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

A mostani csomag módosításon felbuzdulva felhívtam a UPC-t, érdeklődni milyen lehetőségeim vannak ár / érték arányban jobb csomagot találni meg egyáltalán megérdeklődni, hogy hogy áll a hűségidőm

a hűségidőm már lejárt, eddig ezért a csomagért fizettem több mint 11.000 Ft-ot:
- Digital Gold TV 76 csatornával (HD nélkül)
- Fiber Power 25 internet
- Bronze telefon

amire váltottam (lényegében csak a net változott):
- Digital Gold TV 76 csatornával (HD nélkül)
- Fiber Power 120 internet
- Bronze telefon

ezt 8.490 Ft-ért 2 évre
ezt úgy adta elő az ügyfélszolgálatos, hogy mennyire nagy kedvezményben részesültem én mint régi, hűséges előfizető...
Az új modemet 5 napon belül hozzák

[ Szerkesztve ]

(#9497) aram01


aram01
nagyúr

nekem már nem 25 (most mértem) hanem 20.8 :Y ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9498) F_Zolee válasza aram01 (#9497) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet a stabilitásra mentek rá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9499) TeeJay


TeeJay
félisten

egyébként beszopták mert megnéztem a számlán Fiber Power 25 van, így magasabb csomagba váltásnak számít az ha Fiber 30-ra módosítom... a F10-es előfizetők meg 15-re válthatnak, az F50 pedig 60-ra mivel nagyobb csomagok azok is hiába hogy azonos az ár...
a 120-as előfizetők megszopták 240-es meg alig lesz mivel egyik csomagban sem kapható, azért ki kell csengetni a 8200-at keményen érte és akkor még csak net van semmi egyéb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9500) kabelmania27 válasza TeeJay (#9499) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arra tippeltem 10ezerFt lesz a 240-es, nem tévedtem sokat, végül is prémium kategóriás csomag, több hálózati erőforrást vesz igénybe mint egy 15-ös csomag, ezért drágább. Vannak akik csak netre fizetnek elő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.