Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Intruder2k5 válasza TheHardOne (#9300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagy többségében ezekkel is egyetértek amiket leírtál, én is így gondolkodom a felhasználásról, többek közt ezért is torrentezek időzítve limitálva, hogy a 600K-s feltöltési sebességemből napközben leginkább csak 100K, de ritkán, kivételes esetekben is maximum 2-300K van engedélyezve, és csak éjjel (0-6 óra közt) van engedélyezve a maximális sávszél! Ez nem csak a többi előfizető, hanem a szűk családom érdeke is, hogy a net napközben ne legyen lomha, és a böngészést ne lassítsa be érezhetően a torrent! Mindezek ellenére, és körülbelül havi 900GB forgalom mellett már én is be lettem fenyítve egy fair use email-el a UPC részéről!

Mondjuk ezt nem mindenki teheti meg, mert ugyebár nem mindenkinek van erre alkalmas routere / NAS-a, vagy éppen nem tudja megvalósítani, és PC-t járatni 7/24-ben meg igen költséges mulatság! Ugyanakkor valahol megértem azt a felhasználót is, aki csak délutánonként kapcsolja be a gépét, és akkor tölt le/fel mindent amit szeretne, mondván Ő is kifizette a netet, és had döntse már el, hogy mikor és mire használja!

(#9302) .:ROX:.


.:ROX:.
csendes tag

(#9303) mobal válasza .:ROX:. (#9302) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

50 mega is sok, mit kezdek majd a 100-zal? :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9304) aram01 válasza mobal (#9303) üzenetére


aram01
nagyúr

jaj szegény :P
most nekem a 25-ös 50 lesz? mert a modem csak 30ig tud

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9305) mobal válasza aram01 (#9304) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Elméletileg igen. Ha jól veszem ki akkor mindent dupláznak, de holnap kiderül. (Csomagba olcsóbb, és ha kell a digitális tv a min. az 50-es net :) )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9306) aram01 válasza mobal (#9305) üzenetére


aram01
nagyúr

nem tv-zünk :N
a modemes kérdésre van valami tipped?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9307) mlinus válasza aram01 (#9306) üzenetére


mlinus
őstag

mégis mit lehet erre mondani? ha lesz emelés akkor kicserélik :D de még nincs hivatalos info csak találgatás, az egyedüli dolog ami biztosnak tünik az a 240mbit.

(#9308) aram01 válasza mlinus (#9307) üzenetére


aram01
nagyúr

:P
állítólag 25-höz jár már a wifis, igaz ez?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9309) mlinus válasza aram01 (#9308) üzenetére


mlinus
őstag

Igen, régebben még docsis 2 modemeket adtak 25mbitre de mostanában elkezdték arra is a d3 modemeket adni.

(#9310) mobal válasza aram01 (#9306) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Régen itt, mikor váltás volt akkor adtak egy Cisco modemet, ami elméletileg 300-ig jó. De már vagy két éves.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9311) wmati válasza mobal (#9310) üzenetére


wmati
addikt

Milyet kaptál ?

(#9312) aram01 válasza mobal (#9310) üzenetére


aram01
nagyúr

na várok holnapig és meglátjuk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9313) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatlak itt csendben titeket és felmerült bennem pár kérdés. Nekem 50Mb/sec-os netem van (UPC) Cisco EPC 3208 modemem. Ha emelnék a sávszélt 50-ről 100-ra akkor kell modemet cserélnem? Amennyiben igen honnan érdemes megigényelni? Sétáljak be a upc-hez vagy telefonon keressem őket? Amennyiben kell a csere milyen ajánlott modemek vannak? (csak nethez kell, külön routert használok)

(#9314) .:ROX:. válasza Beladon (#9313) üzenetére


.:ROX:.
csendes tag

nem kell cserélni

(#9315) Beladon válasza .:ROX:. (#9314) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi a gyors választ.

(#9316) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

35 "kódolatlan" digitális csatorna Lengyelországban

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#9317) TeeJay válasza HofiZoli (#9316) üzenetére


TeeJay
félisten

pont azért hogy mindenki menjen már digitálisra mert ott 8x gazdaságosabban lehet szolgáltatni mint analógon. úgy tudom analógon 8MHz kell egy csatornára amiből kijön mpeg4-el 8 SDTV csatorna vagy 3 HDTV ha jól emlékszem. magyarul ha teljesen ki lehetne pucolni az analóg SDTV adást akkor a felszabaduló sok sok frekvenciasávon halom digitális TV-t lehetne indítani HD-ban főleg meg mellé még több DS és US stream internetre. szóval pár éven belül nem lepődnék meg ha kábelen is megtörténne a digitális átállás és akkor még gyorsabb netcsomagok jöhetnek még olcsóbb TV csomagokkal együtt immáron digitálisan sőt akár tucatnyi HD csatornával együtt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9318) TeeJay válasza .:ROX:. (#9302) üzenetére


TeeJay
félisten

tuti nem lesz duplázás automatikusan :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9319) HofiZoli válasza TeeJay (#9318) üzenetére


HofiZoli
senior tag

természetesen nem..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#9320) pjtr válasza kabelmania27 (#9288) üzenetére


pjtr
aktív tag

Ez simán lehet 100-as hálókártyával mért eredmény is. Annak viszont tökéletes..

(#9321) wmati


wmati
addikt

Ezt a reklámot látta már valaki ? Különösen a végét

[ Szerkesztve ]

(#9322) kabelmania27 válasza wmati (#9321) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, több adón is megy.

(#9323) wmati válasza kabelmania27 (#9322) üzenetére


wmati
addikt

Ilyen formában még nem láttam tv-ben

[ Szerkesztve ]

(#9324) aram01 válasza wmati (#9323) üzenetére


aram01
nagyúr

így még én sem, szóval akkor "csak" ennyi a gyorsulás?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9325) wmati válasza aram01 (#9324) üzenetére


wmati
addikt

Nem tudom, ez csak a legnagyobb csomagot reklámozza garantált sávszél stb

(#9326) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Érdekes... Nézegettem a UPC FB oldalát, és ahogy látom ti is írjátok a 240 Mbit megjelenését. Én úgy emlékszem (bár lehet rosszul), hogy amikor 15 mbit-es (létezik az? én mintha régebbról olyan csomagra emlékeznék...) netem volt akkor átpakoltak a 30-asba (FP30) a 30-asokat a 60-ba, s azthiszem a 60-at is felemelték 120-ba.

Na amikor megszúnt a 60 akkor át lettek az emberek pakolva 50 mbitre.

Innen nekem az lenne a logikus, hogy ezt a léptetést most is megcsinálják.
(Teszem hozzá előtte így lépkedtem végig szinte, kezdve 512-ről... előtte meg 32-es modemről, de az Matáv volt)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9327) mobal válasza Neil Watts (#9326) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Volt ilyen, igen kb. két éve. Ha jól emlékszem akkor 60, 25 és 5-ös csomag volt. Bementél, visszavitted a modemet, kaptál egy újat amit beüzemeltél és hasít.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9328) TeeJay


TeeJay
félisten

mondom én ébredjen fel mindenki az álomból, nem lesz itt semmiféle emelés csak az új gyors csomag ami a kutyának se kell majd :D
nem is baj maradjon mindenkinek az amiért most is fizet legalább bírja majd a hálózat és nem lesz P2P korlátozás meg hasonlók, inkább menjen annyival mint most de ne kelljen sz*pni :R
240-re meg majd előfizet akinek nem elég 120megabit...
majd 2év múlva meg jön az emelés amikor kivezetik a kis csomagot és immáron teljes ED3 hálózaton 50-100-240megabites kínálat maradhat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9329) Neil Watts válasza TeeJay (#9328) üzenetére


Neil Watts
veterán

Intruder2k5, TeeJay

"Vagy emelik a többit is, vagy lezárják a 120-as csomagot, aki most benne van az marad ott, és újakat már csak 240-re (de drágábban), és a két kisebb csomagra vesznek fel!"

Abban mi lenne a ráció?
Nézd mg a Szlovák példát: Ott van 50-100-150 Mbit-s majd 200/240 vagy ott van a Cseh: 30-60-120-majd 240 ahogy lent is írja.
Nálunk jelenleg 10-25-50-120-s majd 240

A legésszerűbbnek a 10 Mbit beszüntetése, illetve a 240 hozzáadása tűnne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9330) TeeJay válasza Neil Watts (#9329) üzenetére


TeeJay
félisten

ha emelnének bármit is már benne lenne a reklámban hogy a UPC olyan kedves az előfizetőihez hogy ingyé megemeli a sebességet így a 240megabit új fényben tűnik fel...
ehelyett csak annyi van hogy új 240megás csomag lesz és kész
mondom kár álmodozni ennyi lesz az újdonság összesen és pá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9331) mobal válasza TeeJay (#9330) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

De volt már ilyen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9332) HofiZoli válasza TeeJay (#9330) üzenetére


HofiZoli
senior tag

ehelyett csak annyi van hogy új 240megás csomag lesz és kész

Komolyan azt hitted majd ingyen dupláznak? :Y

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#9333) Neil Watts válasza mobal (#9331) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem is egyszer....

Üdv. core2

(#9334) TeeJay válasza HofiZoli (#9332) üzenetére


TeeJay
félisten

én nem hittem ezt, végig azt mondtam nem lesz semmiféle emelés
a többiek álmodoztak ilyenről :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9335) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Egyezzünk meg abban szerintem, hogy holnap 2:50 perckor legkésőbb feltehetőleg mindenki okosabb lesz már. ha az én feltevésem jön be akkör örülünk, ha mégsem emelnek akkor meg így jártam. 50 így is jó, csak azért nem rossz 100 fölött sem, na. :P

Üdv. core2

(#9336) aram01


aram01
nagyúr

most gyorsabb már? :U
mert nekem nem

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9337) Criton


Criton
veterán

Összesen ennyi az a nagy bejelentés? Amit eddig is tudtunk...UPC weboldalán valamint FB oldalán még semmi infó. Szerintem minden csomag marad ami eddig is, a 240es net meg egy plusz csomag lesz....

(#9338) mlinus


mlinus
őstag

Ezért kár előre tervezgetni hogy majd jól előfizetek az olcsósított 50/100megás csomagra, mert az sehol se volt mondva hogy a jelenlegi csomagok változni fognak...

bár szerintem még az se biztos, meg kell várni amíg bővebb tájékoztatást adnak, de mindenesetre nem hiszem hogy megérte 2:40ig fent lenni ezrt :))

(#9339) Criton válasza mlinus (#9338) üzenetére


Criton
veterán

FB-on egy UPC-s emberke azt írta, hogy minden infó kint lesz a honlapon augusztus 26.-tól. Amennyire ki lehetett venni még a szavait, a jelenlegi csomagok maradnak, senkinek nem emelnek. A 240es net egy új csomag lesz... :W

(#9340) Pharaoh válasza Criton (#9337) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

A nagy bejelentés az volt, hogy belinkelték ezt a videót, amit már fél napja látott mindenki.

(#9341) Soma01


Soma01
veterán

A feltöltési sebesség mennyi lesz?

(#9342) Intruder2k5 válasza Pharaoh (#9340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel ez az egész nem más, mint egy agy médiakampány, ami mögött valójában semmi sincs, csak bevezetnek egy új csomagot, amire igazából alig-alig lesz érdeklődés szerintem, és csak arra lesz jó, hogy elmondhassák övék a leggyorsabb netcsomag, szóval amolyan UPC e-pénisz, így nem is tudom milyen nagy bejelentésnek kellett volna lennie...

(#9343) pjen


pjen
félisten

Ne adjatok tippeket a UPC nek,hátha mégis megemel minden csomagot és Ti lebeszélitek ;] :P

(#9344) TheHardOne


TheHardOne
tag

Várhatóan mégiscsak lesznek további változások, hiszen 4 csomag fog maradni ha minden igaz, amire olyan okot is hallottam hogy 4 csomag fér csak ki a weboldalra, meg itthon 4 a mágikus szám ebben a tekintetben a hazai piac sajátosságai miatt (3 "gyors" a külföldi mintákhoz igazodva + egy kisebb csomag). Továbbra sincs szó általános emelésről (vagy ezt most tényleg jól titkolják), de legalább egy csomag ki lesz futtatva, azaz marad rajta mindenki csak előfizetni nem lehet majd rá.

Ha találgatni kellene azt mondanám, megszűnik a 10-es és a 25-ös, azaz nem lesz előfizethető, viszont lesz 20-as mint legkisebb csomag.

[ Szerkesztve ]

(#9345) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#9342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem nyert, van még nagyobb lakossági csomag a piacon, ITT (ZOPTIC
DELTA).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9346) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#9345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na szegény UPC, ez sem jött be nekik...

(#9347) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#9345) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De ez csak Nagykanizsán pár társasban érhető el.

(#9348) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is állította senki sem az ellenkezőjét! De ezek szerint akkor sem a UPC-é a leggyorsabb lakossági internet csomag! Ezen kívül mint az már 1000x elhangzott, ezeknél a nagy csomagoknál rengeteg előfizető - a sok torrent huszár - inkább a feltöltést nézi, ott pedig a DIGI is előnyben van még!

(#9349) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahol a UPC mellett van Digi ott előnyben van az utóbbi azoknál akiknek fontos a feltöltési sebesség.

(#9350) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9348) üzenetére


TeeJay
félisten

jaj hagyjuk már a DIGI-t :D 9. kerületben 158 házszámon van LAN-os net LOL
jó ha 1000 embert lefednek így vele de legyen 1500 akkor is kutyafüle kerület szinten
annyira jól ment nekik hogy 9. kerületben meg is szűnt az irodájuk a Tompa utcán... LOL
ez azért jelent valamit szerintem pedig itt 9-ben azért van fizetőképes lakosság a vagon új építésű társasházak miatt a rehab részen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.