Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8497) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha legközelebb felhívnak kérdezd meg hogy mi történik ha szeretnéd megtartani a jelenlegi boxot, modemet.

(#8502) Intruder2k5 válasza TeeJay (#8500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ha utólag kiderül, hogy nekem is ilyen lesz, akkor én tuti balhézni fogok ezért, ebből köszönöm nem kérek!

(#8503) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modemet tuti megtartom, nem kell 3925, a box-ot meg nyilván nem tarhatom meg, mivel ez nem felvevős, csak sima Pace HD box!

[ Szerkesztve ]

(#8504) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahhoz a modemhez én is ragaszkodnék -12-es és 22-es vételivel is van net.

[ Szerkesztve ]

(#8505) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Netgear N300 Wireless WNR2000-es routerünk van itthon. Most reggel valami hozzáférési pontot próbáltam itthon beállítani, alkalmazást nyomtam, és azóta azon a gépen amiről csináltam nincs internet, és a routerhez sem tudok belépni.
Aki tud segítsen pls, nagyon fontos lenne, köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#8506) Intruder2k5 válasza vj0c1 (#8505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Router reset, nem segít?

(#8507) Criton válasza Intruder2k5 (#8484) üzenetére


Criton
veterán

nekem is ez a Cisco van, teljesen megvagyok vele elégedve

(#8508) khorvat válasza Intruder2k5 (#8503) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha nem fontos a DVR neked - nekem pl. sose volt az - ,akkor a PACE HD-t én nem adnám oda!
Egy DVR-es készülék biztosan hangosabb lesz de ez szubjektív dolog, hogy mi a hangos, legjobb lenne lehet ha 2. készülékként kipróbálnád és ha rendbe van visszaadod a PACE HD-t, ha nem tetszik visszaadod a DVR-est és nálad maradt a PACE HD így!
Mert ha most a PACE-t elviszik tőled lehet később ha meggondolod magad nem lesz készlet hiány és kapsz egy lestrapált PACE SD-t!

(#8509) Criton válasza khorvat (#8508) üzenetére


Criton
veterán

Szinte semmi hangja nincs, vagy is én szerencsére nem hallom a készüléket.

(#8510) blakey válasza khorvat (#8508) üzenetére


blakey
félisten

Az SD DVR-es jelen pillanatban (mások szerint), de korábban is hangos volt, ellenben a HD DVR-es nem az. Mint írta, felajánlották neki a DVR-est szinte ugyanannyiért, nyilván nem merülne fel benne ha nem lenne "fontos", gondolom jöl jönne neki is. Ha SD DVR-es készüléket adnának (bármelyik Thomson), akkor valóban nem éri meg lecserélni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8511) Intruder2k5 válasza blakey (#8510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm az újabb válaszokat is, mindenkinek, minden infó jól jön! Elvileg holnap hívnak vissza ez ügyben, addig jöhetnek még a pro és kontra dolgok!

A valódi helyzet az, hogy letelik a hűségem, és emiatt valamennyivel emelkedne a havidíjam! Hogy mennyivel, ezt pontosan nem tudom, még eddig senki sem mondta, de lehetőség szerint a drágulást szeretném elkerülni! Nekem igazából még a digitális tv sem fontos, crt készüléken - és amennyit én tv-zek - vígan elvoltam az analóggal is, viszont a rubicom-tól örökölt brutális árakat csak úgy tudtam jóárasítani, ha felfelé módosítottam, így az akkor meglévő szolgáltatások mellé kértem a digitv-t 1 box-al, és így lett a közel 12000HUF-ból 9200HUF a havidíj! Na most hamarosan letelik az erre vállalt egy év hűség, és ugyebár a UPC-nél ugyanarra nem vállalhatok megint hűséget, és lefelé sem módosíthatok - mármint normális áron, mert ugye nem akarok listaárakat fizetni -, tehát vagy maradok hűség nélkül, ami gondolom valamennyi havidíj emeléssel jár, vagy megint valamit módosítok felfelé! Erre ajánlották a HD csomagot, amire mondtam, hogy abszolút nem hoz lázba a 72cm-es crt-vel, ezután pedig jött ez a felvevős box ötlet részükről! Bár amint látom a honlapon, ez most díjmentesen része a Trio XL csomagnak, tehát mindenki kapja! Szóval ebből kellene kisütni valami használhatót...

Az alap tehát, hogy nekem semmi sem kell, csak nem szeretnék többet fizetni mint eddig (tudom, 100Ft-al ez is több lesz, de ez nem tétel) de ha valamit muszály rendelni, ezt a rögzítős dolgot valamikor nyilván tudom majd hasznosítani, még ha nagy szükségem erre sincs!

[ Szerkesztve ]

(#8512) vj0c1 válasza Intruder2k5 (#8506) üzenetére


vj0c1
aktív tag

3szor resetáltam a többi gépen van net de a router beállítások onnan sem elérhetők ahogy a wifi sem telefonról. Any ideas?

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#8513) Intruder2k5 válasza vj0c1 (#8512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet meghalt a router, és switch módban funkcionál, ennek a gépnek meg már nem jutott upc-s ip cím! Azt megnéznéd, hogy amelyik gépen van net, annak milyen ip címe van? Belső 192.168.x.x, vagy pedig külső hálózati upc-s cím? Ha belső címük van, akkor nézd meg az alapértelmezett átjáró címét is, és próbáld azon elérni a routert!

[ Szerkesztve ]

(#8514) vj0c1 válasza Intruder2k5 (#8513) üzenetére


vj0c1
aktív tag

80.90... nem emlékszem pontosan öcsém mondta, csak ő van otthon most. Gondolom az a lényeg hogy nem 192vel kezdődik.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#8515) Intruder2k5 válasza vj0c1 (#8514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh, ezt a címet nem a routertől kapta, vagyis az halott! Legalábbis pillanatnyilag nem megy! Milyen routerről van szó?

(#8516) vj0c1 válasza Intruder2k5 (#8515) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Pár kommenttel lejjebb írtam valami wireless netgear most nem tudom fejből.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#8517) TeeJay válasza blakey (#8510) üzenetére


TeeJay
félisten

igen nekünk SD-DVR Thomson van na az hangos...
elég ciki mit ne mondjak az meg pláne hogy nem alap a HDMI csati a STB-on...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8518) Criton


Criton
veterán

3925-re hányan kaptak frissítést? a házban nálunk mindenki kapott, de nálam még a mai napig a 2011-es van fent.

(#8519) forrest85 válasza Criton (#8518) üzenetére


forrest85
senior tag

REset gombot nyomd meg rajta.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#8520) blakey válasza Criton (#8518) üzenetére


blakey
félisten

Nem kaptam, nekem is 2011-es van, de amig nincs gondom addig nem nagyon érdekel. Van valami új változás, jobb lesz tőle?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8521) Criton válasza blakey (#8520) üzenetére


Criton
veterán

szomszédok szerint jobb, de hogy pontosan miben arról nem beszéltek.Elvileg reset nélkül is meg kéne kapni, nem?

(#8522) blakey válasza Criton (#8521) üzenetére


blakey
félisten

Nyomtam egy Reset-et, valóban frissül, változtattak a Wireless és a Security füleknél, meg még egy-két dolgon. Megjelent az ipv6 védelem, Van B/G only, N only és B/G/N mixed mode-ok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8523) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most nézem, hogy a Trio XL csomag tartalmaz 4 HD csatornát, ezen kívül három hónapig díjmentes 15 HD csatorna, vagyis nem adhatnak SD BOX-ot, mivel ezzel lehetetlen lenne ezeket igénybe venni!

(#8524) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8523) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem úgy van, hogy külön kell kérni a hd boxot? Régen úgy volt hogy +1000Ft a dvr +1000Ft a hdmi-s box

[ Szerkesztve ]

(#8525) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Trio XL csomagnak az alapdíjba foglalva része 4HD csatorna, de 3 hónapig díjmentesen tartalmaz további 15HD csatornát! Ha nem adnának HD BOX-ot, akkor lehetetlen lenne kihasználni ezeket a szolgáltatásokat! Egyébként már túl vagyunk a dolgon, mintegy 15 perce hívtak, és ők is megerősítették, hogy mindenkinek HD DVR BOX-ot küldenek, akik DVR-es csomagot rendelnek! A DVR-t pedig szintén az alapdíjba foglalva tartalmazza a Trio XL csomag, ergo nem tehetik meg, hogy SD BOX-ot adnak, mert azzal nem lehet kihasználni a csomag meghirdetett tartalmát!

http://www.upc.hu/csomagok/trio/

Meg beígérték a 3 hónapig 120Mbps netet is! Pontosabban kiharcoltam, mert állítólag nem része a promóciónak, de mondtam, hogy ha már úgy kezdődött az egész, hogy "nekem mint hűséges előfizetőnek...", akkor nehogy már kevesebbet kapjak, mint egy új előfizető!

[ Szerkesztve ]

(#8526) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8525) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnek külön számlázták a digitál gold csomagot és a dvr-t.
Végül is hogy döntöttél?

[ Szerkesztve ]

(#8527) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megrendeltem ezt! 9300HUF, és ebben benne van minden! Tőlem számlázhatják külön is, ha ebbe az összegbe belefér, de erősen kétlem, hogy így tennének! Gondolom az ismerősöd még régebben, plusz opcióként rendelte, amikor ez nem volt még a csomag része!

(#8528) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8527) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, analóg sylver csomagjuk volt, felhívták őket, hogy kilehet próbálni a digital bronze dvr-t, beüzemelték a boxot, utána módósítottak digital goldra, hűségnyilatkozat hosszabbítás előtt külön írták.

(#8529) balage25 válasza TeeJay (#8495) üzenetére


balage25
senior tag

Úgy látom csak nálad nem működik rendesen, ha tényleg felzúg mély készenlétben, akkor jelentsd be, mert elromlott.

(#8530) Intruder2k5 válasza balage25 (#8529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én minden esetre azért előre kikötöttem, hogy nem kérek SD BOX-ot, még mielőtt mondták volna, hogy mindenki HD-t kap! :)

(#8531) Gubek-Einste válasza blakey (#8520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami a 2013-as firmware-ben van még azaz, hogy a MAC cím alapján kiosztott IP nem müködik, be lehet állítani de a következő kliens csatlakozáskor (és rövid idő után is) visszaáll DHCP-s osztásra. Írtam nekik FB-on, válaszban közölték, hogy utána néznek.

#8530 Intruder2k5 Ebben az esetben Cisco box-ot fogsz kapni, 320 GB-s WD Blue vinyó van benne (látszik a rácsos borításán keresztül). Nálam több mint 2 éve üzemel egy ilyen és semmilyen bajom sincsen vele. Elég lapos és az alap területe akkora mint egy kisebb aktatáska.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8532) Criton válasza Gubek-Einste (#8531) üzenetére


Criton
veterán

Frissítettem én is, azóta nem érem el se a routerem se a nasom internet felől... :(

(#8533) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#8531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélem én is, hogy ez lesz! Egyébként kértem, hogy ha mód van rá, akkor CISCO legyen, de ezt nem tudta megígérni az ügyfeles, azt mondta, hogy neki ebbe nem sok beleszólása van! Felírta, de ígérni ezzel kapcsolatban semmit sem ígért...

(#8534) blakey válasza Gubek-Einste (#8531) üzenetére


blakey
félisten

Meg hiába van 12-13-as csatorna, nem lehet kiválasztani, 11-ig működik, legalábbis nálam.

(#8532) Criton
Kábellel vagy wifin? Milyen böngészővel? Eléréssel nincs semmi gond, gondolom az "új" névvel próbálkozol (UPCXXXXXX) mrg jrlszóval. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8535) Criton válasza blakey (#8534) üzenetére


Criton
veterán

lokál elérem, csak internet felől nem, szóval távolról most nem megy.
Ha megint otthon vagyok, akkor meglesem, szerintem visszament router mode-ba és az lehet a gond.

(#8536) blakey válasza Criton (#8535) üzenetére


blakey
félisten

Az biztos, hogy visszament "router mode"-ba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8537) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8533) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha meghozták az új boxot légy szíves nézd meg a jelszint értékeket, érdekelne hogy a két box által által kiírt értékek mennyiben különböznek egymástól.

(#8538) Tommy1982


Tommy1982
tag

Megérdemelték... :C

[link]

Ennek ellenére, ezt a levelet kaptam, hogy +2 TV-re kértem Mediacard-ot :W

"Tájékoztatjuk, hogy a 2013.06.25.-n igényelt Szolgáltatást bekapcsoltuk Önnél.

Korábbi tájékoztatásunknak megfelelően a Szolgáltatás igénybevételével az Előfizetői Szerződés ráutaló magatartással létrejött Ön és a UPC között. Díjfizetési kötelezettsége, valamint a 8 napos elállási idő a Szolgáltatás beüzemelésének időpontjával, 2013.06.27. kezdődik."

(#8539) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#8538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem kértél?

Egyébként igen, megérdemelték! A baj csupán annyi, hogy ezt is nekünk kell megfizetni, rajtunk fogják bevasalni! Mindig az előfizetők szívják meg a végén!

(#8540) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#8539) üzenetére


Tommy1982
tag

Nem kértem, anno régen valamikor írtam nekik, mikor kezdődött ez az egész, és persze nem válaszoltak rá, lényegében semmibe vették.

(#8541) emsy83


emsy83
csendes tag

Többen írtátok itt is, valamint a kapcsolódó témák hozzászólásai között is, hogy kerestek benneteket a UPC munkatársai szerződéshosszabbítási ügyben! Nos bennünket ezídáig (még) nem!
Május közepén jutottunk túl az egy éven, a havidíj egyébként szinte alig módosult: a telefon díja 29, az analóg bronz tv pedig 100 forintttal emelkedett, az internet ára nem változott!
Mivel a maximálisan elégedett ügyfelek közé tartozunk gondolkodás nélkül aláírok 2 év hűséget, ha keresnek!

(#8542) Gubek-Einste válasza emsy83 (#8541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Engem sem kerestek már ez ügyben évek óta.

#8531 Ma felhívattak, hogy igazolták a hiba valódiságát és dolgoznak a kijavításán. Hogy mikor lesz javítva azt nem mondták.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8543) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megérkezett a BOX, CISCO, amit kértem is...

(#8544) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8543) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, egy freki kivételével tökéletesek a jelszint értékek. :) Mennyi most a modem vételi?

(#8545) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudom, látom én is, bár nekem ez elég konstansnak tűnik, mert amíg a másikban volt egy kis "összevisszaság", addig ez végig 100 és 71, és ez így nekem nem tűnik olyan hitelesnek! Furcsa, hogy minden csati ilyen egyforma...

A modem pont olyan, mint eddig is volt...

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.4 dBmV 39.1 dB
Channel 2: -2.3 dBmV 39.0 dB
Channel 3: -1.3 dBmV 39.1 dB
Channel 4: -0.7 dBmV 39.3 dB
Channel 5: -0.2 dBmV 39.4 dB
Channel 6: -0.4 dBmV 39.1 dB
Channel 7: -0.7 dBmV 39.1 dB
Channel 8: -1.4 dBmV 39.3 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 48.0 dBmV
Channel 2: 47.5 dBmV
Channel 3: 47.8 dBmV
Channel 4: 49.0 dBmV

(#8546) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Hűségidő lejárta előtt keresni fog a UPC, hogy hosszabbítsak, vagy nekem kell őket zaklatni?

(#8547) Gubek-Einste válasza hucsikoi (#8546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kereshetnek is meg nem is. Van akit keresnek, pl Intruder2k5 fórumtársat keresték és kapott jó ajánlatot ami alacsonyabb mint a publikus, engem már évek óta nem zargattak ezzel, sajnos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8548) hucsikoi válasza Gubek-Einste (#8547) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R
Remélem engem is keresnek egy jó ajánlattal. Hamarosan lejár a hűségidőm.

(#8549) Tommy1982


Tommy1982
tag

Nekem ist most jár le, eddig még nem hívtak, de helyette raktak a legutolsó számla aljára bekeretezve egy nagyon szép ajánlatot, ez igen... :W

digital gold - szerződés lejár: 2013.07.29, listaára: 7 101,84 Ft, új ára: 4 712,55 Ft
Fiber Power 50 - szerződés lejár: 2013.07.29, listaára: 13 208 Ft, új ára: 4 500,75 Ft
telefon bronze díjcs - szerződés lejár: 2013.07.29, listaára: 2 646,68 Ft, új ára: 529,5 Ft

Vagyis ma hívtak, csak kinyomtam, mert valami gépi hang elkezdte közölni velem, hogy kaptam ingyenes HD csatornákat valamennyi időre :DDD

(#8550) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#8549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked akkor most csomag előfizetésed van, vagy pedig egyenként vannak ezek a szolgáltatások megrendelve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.