Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Csabee. válasza upsyka (#9900) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is családi házas övezetben. Decemberben jár le a T-s hűségem és áthoznék mindent upc-re, mert internettel elégedett vagyok.

Üdv: Csabee.

(#9902) kabelmania27 válasza Csabee. (#9901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyugodtan átviheted, ha a net jó a tévével sem lesz gond. Milyen csomagot szeretnél rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#9903) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Megérezték a múltkori dühömet,hogy én nem kapok 25/1,5-nél nagyobb netet.
Ma csak úgy felhívtak,hogy készítettek nekem egy egyéni ajánlatot,amiért régóta hűséges vagyok. :DDD

60/6-os net, 3 vagy 6 hónapig 72 digit csatorna, HBO csomag, médiabox csere felvevősre,2000Ft videótár izé meg a jó ég tudja még miket mondott,20 percen keresztül mesélt.. Mindez havi +1000Ft-ért,meg persze hűség hosszabbításért.
Mondtam neki hogy hívjon 1 óra múlva,megbeszélem a családdal.
Nem hívott,így akkor már megkérdezem itt is, hogy megéri?

Jelenleg Trio M csomagom van, 6500Ft, erre jönne +1000,(7500) amire viszont azt mondta hogy 2 évig fix lesz.

(#9904) khorvat válasza BRIKLY (#9903) üzenetére


khorvat
senior tag

Az alapján, hogy miről mire tudsz váltani havi + 1000Ftért szerintem teljesen megéri!
Nekem ebben a felállásban csak magában a 60/6-os net megérné már ezt a felárat a többi csak hab a tortán!

[ Szerkesztve ]

(#9905) BRIKLY válasza khorvat (#9904) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sorolt még valamit, de nem nagyon figyeltem már 5 perc után,mert már csak azt vártam mikor mondja a feltételeket..
Igen,a net miatt szerintem is megérné,mert múltkor még azt mondták,hogy semmi lehetőségem nincs nagyobb netre, csak a Trio XL csomagra váltás.

Azt viszont nem igazán tudom,hogy most hogy érem el, ha nem hív újra? Vagy hívjam a 1221-et?

Még valami. Ehhez a Cisco EPC3208-as modemem marad?
TP-LINK TL-WR340GD routerem mehet a levesbe?

[ Szerkesztve ]

(#9906) khorvat válasza BRIKLY (#9905) üzenetére


khorvat
senior tag

Hívd a 1221-et és hivatkozz arra, hogy ők már tettek számodra ajánlatot és most szeretnéd elfogadni, mert elfelejtettek visszahívni.
Én is a UPC (csak) modem + minőségi saját router kombó párti vagyok.
Szal ha marad a Cisco modemed az bírni fogja 60/6-os netet de ha három hónapig 120/10-et is megkapod akkor lehet érdemes elgondolkoznod egy modemcserén is főleg ha ingyen adják és kérheted az ingyenes wifi opciót is ezzel kiváltod a mostani TP-Linket amit amúgy is időszerű lenne cserélni és így van időd nézelődni a minőségibb, fejlettebb akár gigabytes WAN portú routerek felé, személy szerint az Asus és a TP-Link márkákat követem ott találsz jó vételeket.

(#9907) BRIKLY válasza khorvat (#9906) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi. :)

A UPC wifis modem wifi része jobb,mint a mostani routerem?Egyébként évek óta ezt a routert használom,semmi bajom vele, csak gondolom a 60 megás nethez már gyenge lesz.

(#9908) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#9907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a router gyenge a 60-as nethez, gigabites portokkal szerelt típust lenne érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9909) japy válasza BRIKLY (#9907) üzenetére


japy
őstag

UPC-s wi-fi-t ne pláne ha a Technicolor kapod mert akkor lesz egy pár ősz hajszálad! Maradjon a jól bevált Cisco modem + külön Router! Nem tudom de egy beépített antennás Routernek sosem lesz akkora hatósugara és ereje mint egy antennásnak! De javítsanak ki a nálam okosabbak ha nem így van.

(#9910) F_Zolee válasza BRIKLY (#9903) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha megvagy elégedve a jelenlegi csomagoddal akkor még ráérnél váltani. Ha most a "top"-ra váltasz akkor mire lejár a hűséged lehet csak rosszabb csomagba tudsz átlépni. Ár szempontjából. Ha nem váltasz, később még van esélyed egy esetleges jobb akció keretében hosszabbítani... Az a baj, hogy mostanság a hűség semmit se ér mert a következő csomag amit ajánlanak az csak drágább, mint az előző.

(#9911) sixpak válasza japy (#9909) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi a gond vele? Az enyémet mindjárt hozza az MPL.
Ha tényleg annyira hulladék ez a technicolor, akkor vajon besétálva egy upc-be le lehet mondani, hogy inkább adjanak egy sima modemet?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9912) kabelmania27 válasza sixpak (#9911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem le, valaki írta hogy kicserélték neki nemwifisre, ha bekötötted nézd meg a jelszint értékeket.

(#9913) Gubek-Einste válasza sixpak (#9911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármikor le lehet mondani a HGW-t és lehet helyette modemet kérni, csak a 2xxx forintos adminisztrációs díjat kell kifizetni.
Nekem személy szerint semmi bajom sincsen a Cisco HGW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9914) BRIKLY válasza F_Zolee (#9910) üzenetére


BRIKLY
veterán

netet szeretnék jobbat a 25/1,5-től.Erre nem hiszem hogy adnak jobb ajánlatot mint 60/6 + 1000Ft-ért.

A routerem mennyire fogná vissza?

(#9915) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#9914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router kb 30 mega körül tudhat, gigabitest lenne érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9916) Criton


Criton
veterán

Engem most hívott a UPC ,hogy le fog járni a hűségidőm, ezért tudnak egy jobb csomagot ajánlani mint a mostani.
Ráakarnak beszélni tv (76csatorna) , 240es internet, telefon 3hópnapig 9ezer valamennyi majd a 4. hónaptól olyan 13ezer lenne... most fizetek olyan 12ezer körül és elvileg több csatornát kapnék...10percen keresztül próbáltam magyarázni, hogy igazából nekem se tv se telefon nem kell, de akkor meg nem tudnak olcsóbban szolgáltatást adni....ez 1évre lenne egyébként...

(#9917) club1 válasza Criton (#9916) üzenetére


club1
veterán

A cél az, hogy úgy fizess egyre többet, hogy közben hűséget írsz alá velük. Két legyet ütnek egy csapásra. Én ebbe már egy ideje nem megyek bele, inkább fizetek évről-évre néhány száz Ft-al többet (aztán ha már a T optikai háló árait elérően drága lesz, lelécelek tőlük a másik szolgáltatóhoz).

(#9918) Intruder2k5 válasza Criton (#9916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A telefonos ügyfélszolgálat sok mindent nem ad, amit aztán meg neten simán megrendelsz!

[ Szerkesztve ]

(#9919) BRIKLY


BRIKLY
veterán

hívtak,elfogadtam. 2héten belül jönnek, modemet és box-ot cserélni.. :U

(#9920) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Cisco EPC3208-as tényleg nem jó a 60-as nethez? ha jó akkor lehet el vannak tévedve mivel küldtek anno egy másfajtát..

(#9921) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már hogyne lenne jó... Gbit-es eszköz, a 120-as nethez is jó, és bár pontosan nem tudom milyen chipsetre épül, sosem néztem utána, de szerintem a 240-est is viszi! Mivel ED3 szabványú eszköz 8+4 csatival, így elméletileg 400/100Mbps körül van a maximális tempó, ami átmegy rajta!

[ Szerkesztve ]

(#9922) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#9921) üzenetére


BRIKLY
veterán

Akkor majd valahogy megmagyarázom annak aki kijön. Mert 2500Ft lenne a csere. Ráadásul wifi opciót nem ajánlgatott...

(#9923) Criton


Criton
veterán

most viszont egy olyan ajánlattal hívtak fel, hogy :

Digital Gold
Fiber Power 240
Telefon (ezt nem tudom melyik, nem érdekel, úgy sem fogom használni)

Egy éves hűség, és ez lenne 10999forint/hónap.

Amit nem nagyon értek, hogy annyit mondtak még, hogy a szerelőnek mindenképpen ki kell jönnie.
Azt sajnos ő sem tudta megmondani, hogy miért. Szerintetek miért kell kijönnie?
Net most is 120/10es, szóval amiatt gondolom nem.

SZERK: akinek 3925 van, azoknak a szolgáltatásaim menüpont alatt mindenkinek ez van?
Fiber INT modem 3.0 FIX IP

[ Szerkesztve ]

(#9924) upsyka válasza Criton (#9923) üzenetére


upsyka
aktív tag

a szerelő ingyenes,örülj neki,hogy kiküldik,mert ő kimegy és amíg nincs rendes jelszint mindenhol,addig ott kell,hogy maradjon!direkt rákérdeztem,mert hozzám is holnap jönnek modemet cserélni és boxot telepíteni és azért kérdeztem én is rá,mert 7-8 éve lett bekábelezve ex-fibernetes kollégák álltal és én nem szeretnék szenvedni vele,ha szar a jelszint...
egyébként is tiszta lehúzás,hogy rendelsz egy nagyobb internetszolgáltatást és kifizettetik veled a modemcserélt...ez mennyire jogos,hogy kérsz egy szolgáltatást és ahoz,hogy tudjad használni még te biztosítsd a feltételeket :W

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9925) Criton válasza upsyka (#9924) üzenetére


Criton
veterán

nekem modemet elvileg nem kéne cserélni (Cisco 3925)... tv-hez meg még ezt adták: CISCO 8685DVB

(#9926) Criton válasza Criton (#9925) üzenetére


Criton
veterán

megjött a szerződés is, itt az szerepel, hogy FiberPower 120 + 120Mbit felár... ez most akkor mi????

(#9927) BRIKLY válasza Criton (#9923) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hozzám is jön, 2 hét múlva állítólag.Azt mondta valami műszaki ellenőrzés..

(#9928) Intruder2k5 válasza Criton (#9923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Telefon (ezt nem tudom melyik, nem érdekel, úgy sem fogom használni)"

Nana... Ne legyél abban olyan biztos! Lehet egész nap ingyenesen hívhatod róla a 06-90-xxxx-xxx leszbi lányokat! :)

(#9929) Intruder2k5 válasza upsyka (#9924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem csomagváltáskor azt mondták még júliusban, amikor kértem HD DVR BOX-ot, hogy a szerelőnek van egy egyszeri díja (már nem tudom mennyi), mivel azonban a csere pofon egyszerű, így saját beüzemeléssel kértem, ami ingyenes! Ekkor az új cuccot futár hozza, a hátulütője annyi, hogy a régit neked kell bevinni egy UPC ügyfélszolgálatra!

[ Szerkesztve ]

(#9930) Handball94


Handball94
aktív tag

Most tervezem újrakötni , mert bár XL-es csomagom van ebben még 50mega net van csak.
Az lenne a kérdésem, hogy ha WIFI opcióval kérem akkor elviszik a mostani modemet, vagy marad? (Cisco)
Saját beüzemelésnél mennyi idő alatt küldik ki az új beltérit és modemet? Egyáltalán tanácsos saját beüzemelést kérni, vagy ugyanannyiba kerül ha szerelőt hívatok ? Mennyire jók ezek a WIFI modemek, van valami bevált típus amit érdemes kérni, vagy randomra dobnak valamilyet?

(#9931) Intruder2k5 válasza Handball94 (#9930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a jelenlegi nem WiFi-s (3208 vagy 3212), akkor ezt vissza veszik, és kapsz újat, Technicolor TC7200-at! A saját beüzemelés díjtalan, 1-3 nap még meghozza a cuccot a futár, ellenben a régi levett dolgokat be kell vinned egy UPC ügyfélszolgálatra, bárhova! A szerelőnek van egy x díja, ezt pontosan nem tudom mennyi, talán 2-3000HUF, ez esetben ő viszi el a lecserélt dolgokat, és az időpontot egyeztetni kell! Viszont sokszor előfordul, hogy lemondják, másik időpontot adnak, sürgősebb dolguk van, tehát ha neked ez sürgős, és meg tudod oldani a cserét, akkor mindenképpen a saját beüzemelés javasolt! Ha ezek gondot okoznak, vagy vannak egyéb műszaki problémák is a koax ki/be tekerésén kívül amik kifognak rajtad, akkor marad a szerelő...

[ Szerkesztve ]

(#9932) upsyka válasza Intruder2k5 (#9931) üzenetére


upsyka
aktív tag

Nincs szerelői díj!a modemcserének van 1szeri díja..

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9933) Handball94 válasza Intruder2k5 (#9931) üzenetére


Handball94
aktív tag

Még egy jogi kérdés, nem tudom van-e tapasztalatotok ezzel kapcsolatban.
Van 1 év hűségem, DE:
Ha én most megkötök egy határozatlan idejű szerződést XL csomagra 11990Ft-ért, akkor akár következő hónapra köthetek L-es csomagot hűséggel, vagy van valamilyen kitétel az ÁFSZ-ben, hogy ez így nem megoldható? Mert az én értelmezésem szerint azzal hogy kötök egy határozatlan idejű szerződést, úgy hogy felfelé módosítok eltűnik a hűség.

(#9934) BRIKLY válasza upsyka (#9932) üzenetére


BRIKLY
veterán

Így van.
Kár, hogy nekem nem ajánlottak saját szerelést,így várhatok 2hetet. :(

(#9935) Intruder2k5 válasza Handball94 (#9933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt erősen kétlem, akkor mindenki így lépne ki a hűségből! Szerintem a hűségszerződés csak úgy bontható fel, ha kifizeted az alapján eddig igénybe vett kedvezményeket!

(#9936) Intruder2k5 válasza BRIKLY (#9934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem sem ajánlották, de kértem, amikor mondták, hogy a szerelőnek van egy egyszeri kiszállási díja! Illetőleg így nem kellett időpontot egyeztetnem, napokat várni, stb... A posta 2 nap alatt hozta az új BOX-ot, a koaxot én is át tudom csavarni, és munkámból kifolyólag úgyis jövök-megyek mindig, így nem okozott gondot, sem plusz költséget, hogy elvigyem a régi BOX-ot az ügyfélszolgálatra!

[ Szerkesztve ]

(#9937) BRIKLY válasza Intruder2k5 (#9936) üzenetére


BRIKLY
veterán

És vajon ennél az egyéni dolognál lehet ilyen? Ha felhívom őket tudnak módosítani? Úgyis tudatom kellene velük hogy nekem jó ez a modem,biztosan a Scientific EPC2203 van nekik a gépben, amit az utolsó csomag módosításánál küldtek,mikor csak mediabox kellett volna. Mondjuk lehet hibás voltam, hogy nem cseréltem le és adtam vissza a cisco-t, de nem szóltak. :D

[ Szerkesztve ]

(#9938) Criton válasza Intruder2k5 (#9928) üzenetére


Criton
veterán

Ingyenes hívásról :) Az ügyfélszolgálatot arról végre ingyen hívhatom. Egyébként meg készüléket sem kértem. A céges mobilom ingyenes belföldön bármelyik hálózatba, nemzetközileg meg a cég fizet, szval ezért nem érdekel :)

(#9939) kabelmania27 válasza upsyka (#9924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Videótár miatt cserélni a tratec osztót ( fibernetnél általában ilyen osztóval van elosztva a koax modemre és tévékre) beépített visszirányszűrőt tartalmaz ezért a tv-s ágon nincs visszirány) kettes splitterre.

[ Szerkesztve ]

(#9940) Criton


Criton
veterán

Na rekord, tegnap este óta nincs internet az első kerületben. Modem szerint viszont minden rendben.
UPC láthatóan nem nagyon lépett eddig ....

(#9941) ujtelefon


ujtelefon
csendes tag

upc netem van, és kellene nekem egy részletes beállítási útmutató, mert nem tölt vissza, ha valaki segítene szóról szóra megoldani jó lenne. van deluge-m, meg utorrent is melyikkel menne jobban? xp van.
Routeren keresztül jön a net, ők adták hozzá, modell: TC7200 U

Tehát milyen portot kell beírnom, hány helyre, stb

(#9942) Intruder2k5 válasza Criton (#9938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát tulajdonképpen én is azért tartom meg, mert a UPC-t ingyen lehet hívni róla, meg édesanyámnak is UPC-s a vezetékes, így az is ingyenes! Ezen kívül anno még RubiCom-nál mikor szerződtem, így volt olcsóbb az előfizetés, ha mindhármat kértem! Céges mobilom nekem is van, de most már marad a vezetékes is... :)

(#9943) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha bekapcsolod az UPnP-t a kliensben, nem nyit portot magának abban a csodában?

(#9944) upsyka válasza Intruder2k5 (#9942) üzenetére


upsyka
aktív tag

a weboldalon kérhetsz visszahívást,az is ingyenes és sokkal gyorsabban kapcsolják az ügyintézőt :)
és be sem szereltetem a telefont,jó mélyre elteszem a szekrénybe :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9945) Intruder2k5 válasza upsyka (#9944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh... Azt ismerem! Tavaly amikor szarakodott a szolgáltatás, én is azt csináltam, 2-3 nap múlva hívtak is vissza!

(#9946) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9943) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

nem igazán.

(#9947) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#9946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze ehhez a TC7200-ban is be kellene kapcsolni ezt a szolgáltatást! Lehet alapban tiltva van! Sőt...

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=84933524

You need to log into the modem and turn on the UPnP as it is off by default.

(#9948) upsyka válasza Intruder2k5 (#9945) üzenetére


upsyka
aktív tag

nekem egyből elkezd csörögni a telefonom és kb. 1 perc múlva már az ügyintézővel beszélek :)

"Ügyfélszolgálatunk leterheltségétől függ, hogy miután visszahívjuk mennyi idő múlva tudjuk kezelőhöz kapcsolni. (Átlagos várakozási idő kevesebb, mint egy perc)."

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9949) Intruder2k5 válasza upsyka (#9948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet tavaly óta tökéletesítették a rendszert! Azóta én nem próbáltam ezt a lehetőséget...

(#9950) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#9947) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

akkor ennyi, nem tudok feltölteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.