Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) wl-500gp válasza karban.tarto (#8350) üzenetére


wl-500gp
csendes tag

Ember, Te honnan jöttél? Olvasom a válaszaidat amiket löksz itt néhány napja, hát ritka nagy baromságokat írsz, az egyszer biztos! Most ez is, komolyan be akarod magyarázni csórónak, mikor egy hónapja szopatja a júpíszí, hogy majd az ebéj konkurense dosolta meg a kapcsolatot, és ezért nem tudott belépni? Szánalmas vagy hallod-e! Meg ez az "ön menedzselő" rendszer is! Hát apám elmondom, nálunk is a településen a kezdetektől mindenkinek egy feltöltési csati ment, és nemrégiben birizgáltak valamit a szerelők a nodenál, és onnantól mindenkinél megy mind a négy csati! Hát akkor most biztos mindenki hirtelen elkezdett sokat feltölteni, és emiatt volt ugye? Na nemá!

(#8352) szallasi007 válasza wl-500gp (#8351) üzenetére


szallasi007
őstag

:D:D:D Én konkrétan nem is értem amiket ír magyarázatként a kérdéseimre. Most megvárom, hogy az ÁSZF-ből idemásolja a válaszokat, esküszöm már alig várom :D ;]

Az meg hogy hány csomóponton keresztül jut el a csomag a gépemtől az ebay-ig pláne nem értem mennyi köze van ahhoz, hogy milyen a netem :DDD

remélem most nem az jön hogy a kompjutert adjam el mert a upc csak és kizárólag mekk kompatiblis ;]

(#8353) wl-500gp válasza szallasi007 (#8352) üzenetére


wl-500gp
csendes tag

"Az meg hogy hány csomóponton keresztül jut el a csomag a gépemtől az ebay-ig pláne nem értem mennyi köze van ahhoz, hogy milyen a netem :DDD"

Ezzel arra akart rámutatni, hogy nem feltétlen a júpíszí a hibás abban, hogy nem tudsz belépni az ebéjre, mert a két végpont közt van még X darab szolgáltató, melyek közül bármelyik lehet a felelős ezért! Persze mindenki tudja, hogy ez elméletileg lehetséges, gyakorlatilag meg egy baromság!

(#8354) szallasi007 válasza wl-500gp (#8353) üzenetére


szallasi007
őstag

Értettem én persze, csak nem a 80-as években vagyunk (bár nagy az ország lemaradása a nyugathoz képest :DDD )

(#8355) aram01


aram01
nagyúr

egy kérdés: miért nincs itt olyan lehetőség mint mondjuk a t-nél hogy részletre vehetsz pl:tv-t vagy táblát? régi ügyfeleknek és új belépőknek egyaránt? nekem vonzó lenne a dolog, vagy nincs rá igény?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8356) Intruder2k5 válasza aram01 (#8355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt vehetsz máshol is részletre, nem kell ehhez a netszolgáltató! Spec a T ajánlatát nem ismerem, de mondjuk az Invitel amúgy is rohadt drágán adta az ilyen "akciós" dolgait!

(#8357) aram01 válasza Intruder2k5 (#8356) üzenetére


aram01
nagyúr

tudom hogy vehetek máshol is, de engem konkrétan a feltett kérdésemre való válasz izgat, a megfelelő "embertől"

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8358) Intruder2k5 válasza aram01 (#8357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A megfelelő embert itt nem fogod megtalálni szerintem, mert erre esetleg a UPC valamelyik nagyfejű marketingese tudna válaszolni, hogy miért nem csinálnak ilyen akciót, azok meg nem itt fórumoznak! Vagy, ha netán mégis, akkor sem fog neked itt - és vsz máshol sem - válaszolni rá!

[ Szerkesztve ]

(#8359) aram01 válasza Intruder2k5 (#8358) üzenetére


aram01
nagyúr

értem, köszi a kimerítő és teljesen felesleges választ

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8360) Intruder2k5 válasza aram01 (#8359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te sem gondolod komolyan, hogy ezt a kérdést megválaszolják... Még privátban sem fogják megmagyarázni neked - és másnak sem - a marketing stratégiájukat, nem, hogy egy nyilvános fórumon!

De persze tőlem aztán várhatsz itt az idők végezetéig is a válaszra!

(#8361) club1 válasza aram01 (#8359) üzenetére


club1
veterán

Szerintem kimerítő és pontos válasz volt. Részletre pedig a T-nél kedvezőbb kondíciókkal bárhol tudsz venni egy-egy tv-t, rengeteg helyen nyomulnak ui. 0%-os akciókkal.

(#8362) aram01 válasza Intruder2k5 (#8360) üzenetére


aram01
nagyúr

én azt nem gondoltam, hogy olyan válaszolja meg aki nem tudja.
Ja és ez a topic címe: UPC Magyarország Kft.
köszi részemről (veled) téma lezárva, kérlek ne válaszolj, vagy csak akkor ha nbagyon kell a hsz a következő ranghoz :R

(#8361) club1: Valószinű ha a T-nél szeretnék venni akármit is, akkor nem itt teszem fel a kérdést

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8363) Intruder2k5 válasza club1 (#8361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem miért gondolják azt egyesek, ha van egy (vagy akár több) adott szolgáltatóhoz kapcsolódó topik a fórumon, akkor ott mindent, még akár üzleti titkot képező információkat is megtudhatnak!

[ Szerkesztve ]

(#8364) aram01


aram01
nagyúr

mondjuk lehet hogy azért tettem fel ide a kérdésem hogy ő válaszoljon rá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8365) club1 válasza aram01 (#8364) üzenetére


club1
veterán

Akkor miért nem írsz neki privátot?

(#8366) aram01 válasza club1 (#8365) üzenetére


aram01
nagyúr

mert gondoltam hogy a topic is jó, vagy tévedek?

az aláírásodban is hasonló van, és pont te kérdezed meg?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8367) Intruder2k5 válasza aram01 (#8364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ezt gondoltam, vagy mondhatjuk, hogy tudtam is! De...

1. Szerintem Ő nem marketinges beosztású, főleg nem vezető, döntési jogkörű pozícióban, aki erről hiteles infóval rendelkezhet, hanem valamiféle ügyfeles, vagy egyéb kommunikációs munkaköre van!

2. Még ha van is a birtokában efféle infó, szerintem az, mint fentebb írtam, üzleti titoknak minősül, így nem fogja megosztani itt! És privátban sem, mivel lehetsz akár a főnöke is, aki éppen teszteli Őt!

Egyébként a válaszaimat mindenféle irónia nélkül adtam, nem tudom mire kellett ez a heves reakció részedről, esetleg lehet csak a melegnek tudható be! Minden esetre sok sikert a továbbiakhoz, többet én ehhez nem tudok - és nem is akarok - hozzáfűzni!

[ Szerkesztve ]

(#8368) club1 válasza aram01 (#8366) üzenetére


club1
veterán

Az mitől szakmai kérdés, hogy te 10-30%-al drágábban akarsz szolgáltatótól hitelre venni tv-t, mint egyébként?

(#8369) aram01 válasza club1 (#8368) üzenetére


aram01
nagyúr

(#8367) Intruder2k5:
na figyeljetek elmondom utoljára mielőtt szénné offolnánk a topicot:
feltettem a kérdést hátha válaszol rá valaki akinek köze van a dologhoz, a másik hogy miért akarnék én venni is valamit az meg szerintem csak rám tartozik, lehet hogy heves volt a reakcióm de jeleztem fentebb is hogy kinek szántam a kérdést, erre csak nem bírjátok ki és ketten is rám repültök hogy leoltsatok, pedig ez nem igazán tartozik rátok (szerintem). Kezdjetek el beszélgetni vagy nem tudom mit szoktatok itt csinálni, az én hozzászólásaimat meg görgőzzetek tovább mintha itt sem lennék, további szép napot nektek és kérlek bennetek ne reagáljatok erre a hozzászólásra
hali

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8370) szelidorzo válasza Intruder2k5 (#8367) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

UPC-online nem egy személyt takar, hanem egy csoportot, elég jól körülhatárolt feladat és jogosultsági körrel.

Feladatuk egy része a fórumokon való jelenlét, a felmerülő problémákban a segítségnyújtás, amennyiben más nem vezetett eredményre.

A technikai fórumokon kevésbé vannak jelen, mert itt előfordul pár technika vénájú személy, akik segítenek megoldani dolgokat. (pl a mediacard bevezetése során az itt fórumozók tapasztalatai sokat segítettek a beüzemelések gyermekbetegségeiben. Mely típusokban meg hibátlanul, melyekben kell trükközni a helyes betűmegjelenítés érdekében, stb.)

Facebookon és egyéb fórumokon cifrább kérdések is felmerülnek, amire akár az a megfelelő válasz, hogy a hálózati dugót is be kéne dugni az aljazta porszívózás után, mert anélkül nem fog működni a TV, vagy a Box.

Mellette az ép aktuális promóciókat is népszerűsíteniük kell.

Ha sok helyről érkezik promóciós igény, hogy eszközvásárlással egybekötött akcióra lenne igény, akkor jelzik a megfelelő helyen, ahol vagy lesöprik az asztalról, vagy megvizsgálják a realitását. Vizsgálat után még mindig kidobhatják az ötletet, de akár részletes kidolgozásra is kerülhet.
Nagyon jó beszerzési árak kellenek egy ilyen konstrukcióhoz, hogy megérje, a szerződéskötés hitel konstrukcióban (kb 10% nem fizetné időben vissza az eszköz árát minimum) kiszállítások szervezése, garanciális ügyintézés, stb. ez mind magas kockázatot jelent minimális megtérüléssel. (vagy inkább minimális veszteséggel)
Én arra szavazok, hogy a pénzt a szolgálatatás fejlesztésébe öljék és ne egy újabb webshop-ba.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#8371) karban.tarto válasza wl-500gp (#8351) üzenetére


karban.tarto
csendes tag

Nem jöttem sehonnan. Anyám szült kórházban. Nem akarok bemagyarázni senkinek semmit, csak az alternatív lehetőségeket írtam le. Valószínűleg azért lett 4 us csatornájuk mert "birizgáltak valamit a szerelők" kicserélték a berendezést korszerűbbre. Látom magának ez is baj, ezért is lehet kell szidni a UPC - t?

Természetesen csak a UPC emberei rontanak el mindent, más szolgáltatoknál soha nem hibásodik meg semmi, és ha szökő évente véletlenül mégis megtörténik, akkor a szerelő ott áll mellette éjjel-nappal vigyáz állásban, és hibakeresés nélkül 1 másod perc alatt kijavítja, hogy az ügyfél észre se veszi a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#8372) wl-500gp válasza karban.tarto (#8371) üzenetére


wl-500gp
csendes tag

"Látom magának ez is baj, ezért is lehet kell szidni a UPC - t?"

Ezt meg honnan veszi? Hol írtam én olyat, hogy ez baj? Én ezt csak amiatt oztam fel, hogy megcáfoljam az "önmenedzselő" rendszerre vonakozó kijelentését, mert jómagam, és több ismerősöm is elég sokat szoktunk feltölteni, mégsem menedzselte magát eddig a modem, csak amikor a szerelők belenyúltak, akkor váltott négy csatornára! Szóval erről ennyit!

(#8373) karban.tarto válasza wl-500gp (#8372) üzenetére


karban.tarto
csendes tag

Az egy csatornás eurodocsis berendezés mit változtasson. A docsis 3 képes 4 csatornát kezelni és terheléstől függően változtatni. Ebből mi nem érthető?

(#8374) wl-500gp válasza karban.tarto (#8373) üzenetére


wl-500gp
csendes tag

Aham! És a CISCO EPC3208 mióta egy csatornás? Ez a legjobb tudomásom szerint - meg egyébként is - DOCSIS 3 modem, vagyis 8+4 csatorna kezelésére képes! Ennek ellenére a kezdetektől 1 csatorna ment benne felfelé, egész a közelmúltig, amikor is itt jártak a szerelők a nodenál! Pedig előtte is, és azóta is elég sokat töltök fel! Lövésem sincs, hogy Ön hol látott 1 csatornás eszközt ebben a történetben! Nyilván nem a Thomson THG modemből akarok kicsikarni 4 csatornát!

[ Szerkesztve ]

(#8375) karban.tarto válasza wl-500gp (#8374) üzenetére


karban.tarto
csendes tag

Nem a modemekről írok, ha nem a központban lévő vevő-vezérlő egységről.

(#8376) wl-500gp válasza karban.tarto (#8373) üzenetére


wl-500gp
csendes tag

Most olvasom, a másik topikban is téma volt ez (1, 2), és érdekes módon a kollégád ott azt mondta, hogy "állítani kell rajta", vagyis szó sincs semmiféle ön menedzselésről! Akkor kettőtök közül valaki rosszul tudja ezt!

Na akkor ennyit a központban lévő vevő-vezérlő egységről!

[ Szerkesztve ]

(#8377) karban.tarto


karban.tarto
csendes tag

hiba keresés előtt

[ Szerkesztve ]

(#8378) karban.tarto


karban.tarto
csendes tag

meg van

(#8379) karban.tarto


karban.tarto
csendes tag

javítás

(#8380) karban.tarto


karban.tarto
csendes tag

javítás után újra mérés A tanulságot vonja le mindenki magának.

[ Szerkesztve ]

(#8381) TeeJay


TeeJay
félisten

nehogy már az F csati legyen a bűnös :D
nálam a fali 3-as osztó előtt van kb. 20méter gagyi 1x árnyékolású (vékony hálós semmi alufólia...) olcsó gagyi kábel amit anno az épület kivitelezője húzhatott be mindenhova, és mikor UPC bejött ide csak a liftekig húzták az ő kábelüket, onnan a lakásokig maradt az épület kábele mégis tökéletes értékeim vannak.
ráadásul a kábel végére én tekertem F csatit nem UPC-s krimpelt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8382) crm


crm
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak internetem volt a upctől. Előfizettem kábeltvre is, mediacardot kértem hozzá. Kaptam egy elosztót,abból egy kábel a tvbe egy a modembe. A tvm és a mediacard nem teljesen voltak kompatibilisek ezért ma cseréltettem a mediacardot boxra. Így is szükség van külön a modemre vagy a box biztosítja a netet is?

(#8383) Intruder2k5 válasza crm (#8382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Netezéshez a modemre természetesen továbbra is szükség van!

(#8384) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, érdeklődnék, hogy ha HD boxot szeretnék, akkor 2e ki kell csengetni. Vagy van e olyan box ezen kívül amin van a hdmi kimenet.
És, hogyan lehetne kérni a cserét. (telefonon tudom, de mit kell mondani)

(#8385) F_Zolee válasza Nova96 (#8384) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha már HD-s boxot kérsz akkor lesz rajta hdmi. Viszont havi díja van neki...

(#8386) kabelmania27 válasza crm (#8382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

2 way splitter az osztó? Modem jelszintet a 192.168.100.1 címen tudod megnézni, box jelszintjét pedig menü 1789 page down többszöri megnyomásával tudod megnézni, frekivizsgálat utána page down/up gombokkal tudsz lapozni, kilépés back/menü/upc gomb.

[ Szerkesztve ]

(#8387) Nova96 válasza F_Zolee (#8385) üzenetére


Nova96
őstag

Oké, köszi csak régebben olvastam valami olyasmit, hogy nem csak azon van HDMI így letehet kérni, hogy a régi boxot az újabbra cseréljék ki.

(#8388) Gubek-Einste válasza Nova96 (#8387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az opció az önálló HD csomag bevezetésével megszűnt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8389) Nova96 válasza Gubek-Einste (#8388) üzenetére


Nova96
őstag

Értem, kár, így meg meggondolandó.

(#8390) Gubek-Einste válasza Nova96 (#8389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Régen volt olyan opció, hogy sima SD csomag mellé lehetett kérni HDMI-s box-ot de nem voltak HD csatornák mellette, a havidíj 1k volt. Aztán bevezették a sima HD csomag lehetőségét ami szintén 1k/hó áron van így a korábbi lehetőség oka fogyottá vált mivel a jelenlegi lehetőségnél vannak HD csatornák is az árban.
Mindkét esetben Pace HD a box jár/járt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8391) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

A múlt héten hívtak az UPC -től, hogy mivel jó / hűséges régi ügyfél vagyok, ezért lenne egy kedvezményes ajánlatuk. Sejtettem én, hogy a lejáró hűségem van a háttérben, de mondtam a hölgynek, hogy mondja nyugodtan.
Eddig Digital Gold TV -m, FP 25 NET -em, és Bronz telefonom volt, most Digital Gold HD (+ 1000 Ft) és FP 50 (+ 100 Ft) volt, amire rá akartak beszélni, természetesen további 2 év vállalása mellett. Mondta a hölgy, hogy milyen jó lesz nekem, mert adnak új BOX -ot meg WIFI routerrel egybeépített modemet, és akkor Full HD -ben nézhetem a NatGeo -t meg bárhol a lakásban tudok netezni a WiFi -vel. Közöltem vele, hogy ezzel nem tud megfogni, mert csak hagyományos csöves TV -m van, WiFi pedig 4 is üzemel a lakásban (ha akarom, 2 pedig állandóan).
Még győzködött egy darabig, aztán végül arra jutottam, hogy egye fene, konkurencia úgy sincs, ha nemet mondok, akkor a meglévő szolgáltatások ára úgyis emelkedni fog a hűség lejártával, így az ajánlat olcsóbbik, de számomra értékesebb felét elfogadom, és belementem a NET felfelé módosításába + 100 Ft -ért.
Mivel szerelőt csak 2 hét múlva tudtak volna küldeni, én meg nem vagyok technikai analfabéta kértem, hogy küldjék a modemet, aztán majd én beüzemelem magamnak.
Na, ez ma meg is történt, megjött én meg beüzemeltem, a sávszélesség is nagyjából rendben. (Azért csak nagyjából, mert a TP-Link WR642G routerem csak 10/100 -as, így "csak" 40 mega lett a letöltés, de ez nem az UPC hibája nyilván. Legalábbis szerintem ez okozza.)
Na eddig leírtam a háttér információkat, de ami miatt igazából billentyűzetet ragadtam az az, hogy én a hölgy által ajánlottak alapján egy EPC3925 -ös WIFI routeres kábelmodemre számítottam, viszont a dobozban egy "sima" EPC3208 -as kábelmodem volt.
A kérdésem pedig az lenne, hogy érdemes-e reklamálnom e miatt, vagy használjam inkább azt, amit küldtek. Végül is WiFi -m van (igaz "csak" G -s, de a tabletem tud csak 5 GHz -et ill. N -et, a laptopom és a PDA -m nem), ill routerem is van, meg kiépített kábeles hálózat a lakásban, csak jelenleg egy aktív eszköz sem gigabites az alaplapi hálókártyákon kívül.
Más fórumokon olvastam róla, hogy főleg T-Online előfizetőknél volt gond azzal a típussal, így nem tudom érdemes lenne-e erőltetnem a használatát, hiszen csak relatíve kevés előny látszik ránézésre.
Mi a véleményetek a 2 modemről? (Ill. a modemről és a "mindent bele kombi készülék" -ről?)
Cseréltessem át, vagy ez megbízhatóbb és végül is jobban jártam, hogy ezt küldték?
A megbízhatóság a legfontosabb, szorosan mögötte a sebesség, minden egyéb lényegtelen.
Szóval mi a véleményetek: Maradjak a kipostázott EPC3208 -nél, vagy kérjem még gyorsan, hogy küldjenek helyette egy EPC3925 -öt?
Bocsánat, hogy nagyon hosszú lett! Várok minden segítő szándékú tanácsot!

Előre is köszönet!
Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8392) Gubek-Einste válasza glaci (#8391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem személy szerint nincsen gondom a HGW-vel, amióta a UPC-nél lehet ilyen használ azóta van nálam.
Azt kell tudni az eszközről, hogy nem szimultán dual band így egyszerre nem tud a 2,4-es és az 5 GHz-s sávon is dolgozni. Sokak szerint jobb a különálló modem és a saját router használata. Nálad mindenképpen ajánlatos lenne a jelenlegi router-nek a lecserélése mivel nem tudod kihasználni a rendelkezésre álló sebességet. Szerintem nem muszáj cseréltetned az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8393) Intruder2k5 válasza glaci (#8391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én sem erőltetném a cserét...

1. Tapasztalatok szerint a 3925 érzékenyebb a szélsőséges jelszintekre, mint a "csak modem" tesója!

2. Az 5GHz-ben biztos igaza van Gubek-Einste fórumtársnak, hogy nem szimultán megy, de még azt is hozzátenném, hogy több fajta 3925 létezik, és nem is mindegyik Dual Band, ki ilyet kap, ki meg olyat, szóval az sem biztos, hogy 5GHz-est kaptál volna!

3. Állítólag meg mindennek a tetejébe még gyenge is a WiFi-je, tehát a lefedettség elég kicsi, amit biztosít! Hozzáteszem nekem sosem volt ilyenem, ezt csak az alapján mondom, amit a fórumokon olvasok már meglehetősen hosszú ideje!

4. Nincs befolyásod például a firmware frissítésre, és bármikor belekerülhet számodra hátrányos dolog! Pl. a T féle verzióban már elég régen kivették a Bridge módot!

(#8394) pjen válasza glaci (#8391) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem kb 1 hónapja cserélték a modemet akcióban ingyenesen wifi s re.Azóta kiválóan müxik.Viszont bele nem látok a dobozán ott volt a felhasználó név és a jelszó,beirtam és ennyi.

(#8395) blakey válasza glaci (#8391) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben cseréltesd ha olyat kellett volna kapnod. Később nehogy számon kérjék. Ha nem olyat kellett volna kapnod akkor felesleges, az is teszi a dolgát. Egyébként nekem a 3925-ös wifis változat van, valóban többféle van, az első nem volt a top-on, a második viszont erősebb, jobb a wifije és eddig bírja a strapát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8396) glaci válasza blakey (#8395) üzenetére


glaci
őstag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat! (Bár a legfontosabb kérdésemmel kapcsolatban sajnos még nem érkezett megerősítés egyik irányba sem.)
Igazából nem tudom, mit kellett volna kapnom. :( (Tényleg! Részben ezért is a tanácstalanságom. Magyarázat lejjebb.)
A hölgy a telefonban erősködött, hogy milyen jó lesz nekem, mert 50 -es netem lesz, és kapok hozzá ingyen wifit. Erre mondtam neki, hogy nem azon múlik a döntésem, mert amúgy is van otthon wifim (nem is egy).
Ez alapján, akár gondolhatta azt is, hogy akkor az nem kell nekem, viszont a végén nem fixálta, hogy akkor mit kapok (ill. mit nem), így feltételeztem, hogy az eredetileg ajánlott wifis routerrel egybeépített modem jön majd.
Közben olvastam is utána és paráztam, hogy sok gond volt vele, de ahogy néztem ez inkább csak a T -s ügyfeleket érintette.
Aztán meg jött, és nem az volt, amire a megkeresés alapján számítottam. Beüzemeltem, működik, de nyilván ott motoszkál bennem, hogy eredetileg nem erről volt szó, ill. az, hogy az a beépített router "elvileg" többet tud, mint az én meglévő eszközeim. (5 GHz, N, Gigabit.)
A kérdésem továbbra is az, hogy reklamáljak-e, hogy nem azt kaptam, amit ígértek, vagy hagyjam, mert ez jobb / üzembiztosabb eszköz.
Az üzembiztonság a legfontosabb, a gigabit -es, 5 GHz -es, N -es router megléte csak másodlagos. (Ez utóbbiak nyilván a hálózatom sebességre lennének jótékony hatással.) Sokat vagyok távolt otthonról, és akkor nem tudom supportálni a családot, olyan eszköz kell, amivel 99%, hogy nem lesz "sűrűn" gond!
Szóval, ha a sima modem jobb / megbízhatóbb / üzembiztosabb / gyorsabb, akkor marad ez, amit küldtek.
Ha a routeres modem jobb / megbízhatóbb / üzembiztosabb / gyorsabb, akkor jelzem Nekik, hogy nem azt küldték, amit eredetileg ígértek, és kérem, hogy rendezzék a hibát!
Remélem akad itt annyi tapasztalattal bíró ember, hogy a mai nap sikerüljön eredményre jutnom, mert holnaptól 2 hétig nem lesz lehetőségem intézkedni, amennyiben arra lenne szükség. (Akkor meg már körberöhögnek, hogy ennyi idő után reklamálok.)

Köszi még egyszer a válaszokat!
Kérlek Benneteket, billentsétek el a mérleg nyelvét a jobb / megbízhatóbb eszköz irányába!
Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8397) Intruder2k5 válasza glaci (#8396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(Bár a legfontosabb kérdésemmel kapcsolatban sajnos még nem érkezett megerősítés egyik irányba sem.)
Igazából nem tudom, mit kellett volna kapnom.

Sima modemet! Kombó eszközt csak külön kérésre, avagy felár fejében adnak, de alap a modem!

Szóval, ha a sima modem jobb / megbízhatóbb / üzembiztosabb / gyorsabb, akkor marad ez, amit küldtek.
Szélsőséges jelszintek mellett stabilabban, tovább szinkronban marad, de egyéb előnye nincs! Nem gyorsabb, nem is lassabb, nem is jobb, nem is rosszabb!

[ Szerkesztve ]

(#8398) glaci válasza Intruder2k5 (#8397) üzenetére


glaci
őstag

Köszi a választ!

A csaj nem azt mondta, hogy akkor kapok kombót, ha külön kérem ill. külön díjért, hanem azt mondta, hogy azt kapok, és akkor milyen jó lesz majd nekem, hogy lesz wifim. (Erre mondtam neki, hogy csak wifi miatt nem szerződök újra, mert amúgy is van. Végül igazából azért fogadtam el az ajánlatot, hogy ne emeljenek 600 Ft -ot, csak 100 -at, és akkor a net is gyorsabb lesz(, bár igazából nem nagyon használom ki).)
És azért nem tudom végül mi az ábra, mert a végén nem összegezte / konkretizálta újra, hogy mi lesz, hanem amikor elfogadtam az ajánlatot azt mondta küldik a cuccot, és elköszönt. (Más helyeken a végén van egy összesítés ismétlés és konkretizálás gyanánt.)
És ha már így jártam, érdekelne, hogy jobban jártam-e, vagy rosszabbul. Rosszabbul nyilván nem szeretnék, ezért akkor inkább reklamálok. Ha meg ez a megbízhatóbb / jobb készülék, akkor hagyom a francba, és örülök, hogy elb@szták.
Ennyi lenne. Lehet, hogy nem fogom megtudni ...

Azért köszönöm még egyszer!
Laci

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8399) Intruder2k5 válasza glaci (#8398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom azért mondta ezt, hogy ezzel (is) próbáljon behúzni! A WiFi tudtommal opcionális! Nekem is csak modemem van, 50/5 nettel! Amikor kötöttem, rákérdeztek, hogy kérek-e olyat..?! Mondtam, hogy nem, kizárt dolog, én csak modemet kérek... Azt is kaptam!

"Ennyi lenne. Lehet, hogy nem fogom megtudni ..."
Mit nem fogsz megtudni? Már körülbelül 3x le van írva fentebb! Ha eltekintesz a WiFi-től, és attól, hogy a HGW nem tűri olyan jól a szélsőséges jelszinteket, akkor nem jobb, és nem is rosszabb a modem, mint a HGW! Nem lassabb, és nem gyorsabb! Semmi ilyen jellegű különbség nincs köztük! Írd le konkrétan, egyértelműen, hogy milyen tulajdonságra vagy kíváncsi, mit szeretnél tudni, mert így nem lehet ettől pontosabb választ adni!

(#8400) blakey válasza glaci (#8398) üzenetére


blakey
titán

Hívd fel és kérdezd meg, hogy akkor most hogy van. Minden le van írva amit tudni akarsz. Bármelyiket kapod, ha hibátlan, akkor egyik sem lesz jobb vagy rosszabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.