Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9600) üzenetére


TeeJay
félisten

ED3 hálózaton ED2 modemmel sokra megy, porfogónak jó vagy papírnehezéknek
szívem szerint felraknám vaterára és akinek ettől is gagyibb modeme van vihetné fillérekért csak hát nem tudom máshova be lehet-e regisztrálni azt a modemet ami 1x nálam működött...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9602) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9601) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Odaát a Rubis topikban is írták nem régen, hogy megdöglött a UPC-s CISCO modem, és amíg jött a szerelő, visszatette a Rubis Thomson THG540-est, és ment! Igaz, csak 40Mbps-t tudott áttolni az 50-es netből, de ment! Azóta én is kipróbáltam, és működik! Csak be kellett regisztrálni UPC oldalán! Le is vettem hirdetésből a modemet - mert éppen árultam - 1500Ft-ot nekem is megér, hogy van egy tartalék modemem hasonló esetekre! Van amikor csak 2-3 napra tudnak időpontot adni, sőt mivel én dolgozom, és csak 16:00 után tudom őket fogadni, így van, hogy még többet kell várni rájuk hiba esetén! Na ekkor jól jön az majd esetleg...

(#9603) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9602) üzenetére


TeeJay
félisten

ez fura, a 30-as csomag kivezetésekor az volt a levélben hogy június x napig be kell üzemelnem majd az új Cisco modemet mert utána már a régivel nem lesz többé internet... ezek szerint ED3 hálózaton felcsatlakozik az ED2 Cisco modem is? akkor én is meghagyom inkább :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9604) kabelmania27 válasza TeeJay (#9603) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze lefelé kompatibilis, pl Invitel kábelnet esetében is pl d3 területen 25ös csomagot kiadják d2modemre, ha nincs meg a sebesség cserélik d3 modemre.

[ Szerkesztve ]

(#9605) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rubis átálláskor nekem is azt írták, hogy semmisítsem meg a modemet, vagy vigyem be upc-hez bárhova, mert nem fog működni! Ez valóban így is lett, de miután regisztrálom, működik megint!

(#9606) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Tegnap váltottam 50/5ről 60/6-ra . Már ma szuperál is!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#9607) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Szerintetek vissza fogják hozni az 50/5-öt a későbbiekben?

[ Szerkesztve ]

(#9608) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minek hoznák vissza?

(#9609) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9608) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

60/6-ot is egyszer már kivezették.

(#9610) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát majd egyszer valamikor lehet az lesz az alsó csomag, de az nem holnap lesz! Különben meg nem mindegy? Érzelmi szálak fűznek hozzá, vagy mifene? :)

(#9611) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért kérdeztem, mert érdekelni ki mire tippel:)

(#9612) hoby36 válasza TeeJay (#9599) üzenetére


hoby36
senior tag

Egy digitális tv box-ról van szó.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9613) Intruder2k5 válasza hoby36 (#9612) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én amikor cseréltem a BOX-ot, talán 4-5 napra rá vittem leadni, miután megjött az új! Szerintem nem veszik a fejed akkor sem, ha egy hét múlva viszed be! De ha komolyan érdekel, az ÁSZF-ben nyilván benne van...

[ Szerkesztve ]

(#9614) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért most jó formában van az 50-es csomag is...

[ Szerkesztve ]

(#9615) khorvat válasza Intruder2k5 (#9614) üzenetére


khorvat
senior tag

Nézőpont kérdése!
Indul a hálózat karbantartás, lehet hogy rossz formában a 60/6-os net lesz ez reggelre!

(#9616) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9614) üzenetére


TeeJay
félisten

a második mérés már inkább 60-as csomag nem? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9617) dilfor87 válasza TeeJay (#9616) üzenetére


dilfor87
csendes tag

Az én netem 240/20-as...

Ezt termeli éppen. Kezdek sokkot kapni...-.-

(#9618) khorvat válasza dilfor87 (#9617) üzenetére


khorvat
senior tag

No para! UPC hálózat átépítés zajlik!

(#9619) TeeJay válasza dilfor87 (#9617) üzenetére


TeeJay
félisten

megmondtam nem?
speedtest ló..... sem ér, t-com és vodafone szerveren mérj talán azok jobbak
de az ftp.fsn.hu mindent visz, ott kell jó sebességnek lenni szerintem

ja igen éjféltől 2-ig ma építik át a hálózatot és ez országosan okozhat akadásokat vagy mit

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9620) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9614) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam Telekom szerverrel mérve tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9621) dilfor87 válasza TeeJay (#9619) üzenetére


dilfor87
csendes tag

Ez van most a ftp.fsn.hu-n

(#9622) mlinus válasza TeeJay (#9619) üzenetére


mlinus
őstag

Nincs semmi gond a speedtesttel. 4 szálon mér, 200 megát simán kiméri.

(#9623) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Most 25ös nézhet van epc2203 modemen.
Ez jó lesz 60ashoz is vagy cserélik?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9624) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,

interneten szeretném megrendelni a Trio XL csomagot, hűségem már lejárt, de az előfizetésem mellett van még 2. és 3. médiakártya is. Ezeket is újra meg kell rendelnem?
Köszi

(#9625) tomp


tomp
félisten

Elkezdem megrendelni weben a Trio L csomagot 1év hűséggel. Az elején 9490Ft szerepel. Ha rámegyek, hogy megrendelés akkor 10.490Ft jelenik meg, mert megjelenik a HD csomag+Mediabox opció is ami plusz 1000Ft. Ezt ki lehet törölni. Ez nem okoz majd gondot? :)
Oké, hogy a leírásában az szerepel, hogy az első 3hónapban ingyenes a +15HD csatorna és azután 1000Ft, de nekem már az első hónapban sem kell.

(#9626) axton válasza TeeJay (#9601) üzenetére


axton
tag

ahhoz képest hogy mekkora megmondóember lettél a topikban, elég vicces hogy ekkora sületlenséget írtál :))
szerinted az eurodocsis 2 modemesek a saját hálózatukon csücsülnek, külön cmtshez kapcsolva? az lenne aztán az olcsó mulatság! :C

(#9627) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pont a második? És az mitől? Attól az öt század megabit per szektől? :)

Amúgy mitől lenne hatvanas? Arról volt szó, hogy nincs automatikus átállás, és én biztosan nem rendeltem meg!

(#9628) Intruder2k5 válasza Zirowe (#9623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az a hatvanashoz kevés lesz...

[ Szerkesztve ]

(#9629) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok.

Most látom a UPC oldalán, hogy a 6500Ft-os Trio M csomagban már 60 / 6 Mbit/s internet van. :Y
Ezt csak új elfizetők kapják,vagy hogy van? meg Az internet csomagoknál is a 25 / 1,5 helyett 30 / 3 Mbit/s van..Nálam nem változott semmi. :U

Biztosan volt róla szó,de nincs most időm visszaolvasni.

(#9630) Neil Watts válasza BRIKLY (#9629) üzenetére


Neil Watts
veterán

Automatikusan nem emelnek!
Van hűséged?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9631) BRIKLY válasza Neil Watts (#9630) üzenetére


BRIKLY
veterán

Persze, bő fél éve váltottam csomagot,akkor újra alá kellet írni 2 évet.

(#9632) Neil Watts válasza BRIKLY (#9631) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na ilyenkor van szívás. Mivel az előzőre kötöttél hűséget, így nem fognak átpakolni az újba, hisz a régi él még. Szvsz.

@Mindenkinek: Updatelve lett az #1, a leggyakrabban felmerülő kérdéseket ott össze lehetne gyűjteni szvsz, ha érez valaki magában elég erőt. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9633) BRIKLY válasza Neil Watts (#9632) üzenetére


BRIKLY
veterán

És itt nincs hosszabbítási lehetőség,mint csomag váltásnál? Oké,hívjam az ügyfélszolgálatot,de gondoltam itt már más megtette,és el tudná mondani mi a helyzet ilyenkor..

(#9634) Criton:Így van, ezt egyszer meg is tettem már. De itt ugyan az a csomag, csak módosítva..

[ Szerkesztve ]

(#9634) Criton válasza Neil Watts (#9632) üzenetére


Criton
veterán

Nagyobb csomagra tudomásom szerint hűség alatt is tud váltani, csak akkor attól a naptól megint 2év hűség...

(#9635) Neil Watts válasza Criton (#9634) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hát ha sebesség szerint veszik nagyobbnak. Név szerint ugyanaz ha nem tévedek. :U

(#9631) BRIKLY: Náluk van a varázsgömb., így én azért a helyedben felhívnám őket.. :)

(#9636) TeeJay válasza axton (#9626) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem meg simán megoldható hogy ED2 modemmel ne lehessen használni a hálózatot ha 50megabitre tettek és adtak egy új modemet... de csak próbáld ki mondjuk 120megás csomaggal a régi EPC modemet meglesni hogy mit alkot. én sose próbáltam és mások is azt írták hogy elvileg máshol nem lehet használni a neked küldött modemet mert valamiért nem...
most meg kiderült hogy mégis csak jó megtartani ha netán behal a modem van tartalék csak be kell regisztrálni

én nem mondtam azt hogy az ED2-es userek külön CMTS-en vannak
csak azt hogy elvileg a UPC levelében is azt írták hogy az új modemet be kell üzemelni eddig mert x naptól a régi modemmel már nem lesz internet...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9637) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9627) üzenetére


TeeJay
félisten

50megabit 51200kilobit én még úgy tanultam
neked meg 60000kbit felett mért azért gondoltam hogy az egy 60megás csomag

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9638) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok,

érdemes a upc-s wifi-s routert kérni,vagy jobb,ha veszek egy külön routert?nagy távolságok nincsenek a házban,egyszintes,tégla falakkal.egy laptop és két telefonhoz kéne.ha jobb a külön router,akkor melyiket érdemes,ami árban olcsóbb kategória?120/10-s nethez kéne!ez pl.: TP-Link TL-WR740N
köszi a álaszokat
:)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9639) kabelmania27 válasza upsyka (#9638) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem gigabites a wan porja emiatt nem lesz meg a 120, hanem csak 100, olyan routert kell venned amelynek gigabites a wan porja.

[ Szerkesztve ]

(#9640) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sőt még a 100 se... Ha, és amennyiben a kérdéses router egyéb erőforrásai (proci, ram) bírják a tempót, a 100-as portok akkor is legfeljebb ~92Mbps-t fognak átengedni!

Azért ezt bírom, amikor valaki egy havi net díját sem óhajtja rászánni, hogy routert vegyen a szolgáltatásához! Kell a kurvagyors net, de nehogy már 15-20000Ft legyen hozzá a router!

[ Szerkesztve ]

(#9641) upsyka válasza kabelmania27 (#9639) üzenetére


upsyka
aktív tag

köszi!tudsz/tudtok ajánlani esetleg egy megfelelő routert,vagy jó lesz a upc által adott?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9642) Intruder2k5 válasza upsyka (#9641) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

120-as nethez mindenképpen Gbit-es router kell, ami azt jelenti, hogy még ha az egyik legolcsóbb (TP-LINK) márka mellett maradsz, akkor is 13000Ft körül van a minimálár! Bár én személy szerint azt a gyártót nem szeretem, így nem is szoktam ajánlani a modelljeit!

(#9643) upsyka válasza Intruder2k5 (#9642) üzenetére


upsyka
aktív tag

uhh...köszi,akkor maradok a upc routernél!
:)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9644) kabelmania27 válasza upsyka (#9643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobban jársz saját routerrel mint a wifis modemmel.

(#9645) upsyka válasza kabelmania27 (#9644) üzenetére


upsyka
aktív tag

meg tudnád nekem indokolni miért,hogy tudjak dönteni?momentán nem úgy állok,hogy tizen ezreket adjak ki egy szaros routerért,amikor annyira nem használom ki ezt a sebességet,szvsz nekem az is bőven jó...
de győzz meg érvekkel :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9646) Intruder2k5 válasza upsyka (#9645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem sok közöm van hozzá, de akkor minek a 120-as net? Akkor miért nem rendelsz 60-ast? A havidíjad is kedvezőbb lenne, és ahhoz nem kell Gbit-es router sem!

(#9647) upsyka válasza Intruder2k5 (#9646) üzenetére


upsyka
aktív tag

mert:
1; trióM a 47+29 catornával 60-as nettel 8700HUF
2; trióL 76 csatorna 120-as nettel 9500HUF

ki tudja,lehet késöbb kihasználom majd a nagyobb netet..1000 huf meg dupla netért nem sok.a routerem így is - úgy is cserélni kell,mert a kicsihez sem jó,viszont,ha cserélek,akkor már vennék egy olyat,ami huzamosabb ideig bírja majd az egyre nagyobb sebességeket,viszont ezek drágák,van most jobb helye a pénznek és miért ne válasszam az ingyenesen biztosított upc-s routert?
egyenlőre csak azt mondjátok,hogy jobb a saját,de ész érveket még nem olvastam..

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9648) kabelmania27 válasza upsyka (#9645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért ne válaszd, mert a wifije nem olyan jó mint egy "alap" routernek és a szélsőséges jelszinteket nem szereti, T-s topicba sokaknak cserélni kellett ezt a tipust.

[ Szerkesztve ]

(#9649) upsyka válasza kabelmania27 (#9648) üzenetére


upsyka
aktív tag

oké,de ezzel még mindíg nem magyaráztad meg,hogy miért nem jó a upc-s router!az nem Gbites?

szerk.:

oks ez egy érv..és miben nem jó a wifije?jelszintekkel sosem volt gondom,évek óta upc-s vagyok és semmi problem egyszer sem volt nettel és tv-vel,ettől nem félek

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9650) kabelmania27 válasza upsyka (#9649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mert ha pl technikolort kapsz sok gond lesz a portforward beállításokkal. 192.168.100.1 címen nézd meg az értékeket.
Intruder2k5: Kösz a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.