Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) glaci válasza japy (#8600) üzenetére


glaci
őstag

Lejárt hűségem miatt kerestek meg, nagyobb NET -re váltás volt az ajánlat WIFI -s routeres cseremodemet ígértek mellé. (Ekkor még régi Scientific Atlanta modemem volt.)
Aztán küldtek egy "sima" Cisco -t. Beüzemeltem, mert ki akartam próbálni a gyorsabb NET -et, de közben zavart, hogy nem azt küldték, amit igértek. Utánnaolvastam a WIFI routeres modemnek, az UPC weboldalán az is egy Cisco modell volt. A fórumok tanúlsága szerint a régiekkel még sok volt a gond, de az újak már jók. Arra jutottam, hogy mivel nem rosszabb, inkább kérem, amit ígértek.
Kerestem őket telefonon, de ők az ügyfélszolgálati irodába irányítottak, így bevittem mindkét modemet, és kértem helyette a megígért WIFI routeres Cisco -t. Erre volt az a számomra meglepő válasz, hogy azt már csak az üzleti ügyfelek kapják, és nekem ezt a Technicolor -t adták helyette.
Mielött beüzemeltem elolvastam a CD -ről a használatiját, akkor az volt az első gondolatom, hogy le akalappal s mély főhajtás az UPC elött, mert ezzel az új eszközzel igencsak kitettek magukért!
De aztán beüzemeltem, és jött a csalódás, mert ami jó/extra volt a cuccban, az mind ki van gyomlálva belőle.
(Még a 2,4 GHz meg az 5 GHz sem üzemel párhuzamosan, ami aztán végképp nem értem miért fájt nekik. Persze nem mintha a NAS -t meg az FTP -t érteném, hogy az miért nem maradhatott.)

Mindezektől függetlenül funkcionálisan nem volt vele gond az elmúlt 2 hétben, tehat amit a jelenlegi kofigurációban tud, azt megfelelően tette. (Csak hát ugye tudna többet is, ha az UPC nem szop@tná a jónépet és nem élne vissza vele, hogy Ő a minden6ó szollgálltató. Ugyanis miért is legyen jó az ügyfélnek, az nekik nem érdekük.)
Na mind1 nem írok róluk rosszat, mert akikkel én kontaktoltam, azok mind rendesek és segítőkészek voltak, a cég magyarországi üzletpolitikájáról meg nem Ők tehetnek.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8602) Intruder2k5 válasza japy (#8599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én be sem engedtem volna, ha nem volt hibabejelentésem, akkor ne cseréljen semmit!

[ Szerkesztve ]

(#8603) japy válasza Intruder2k5 (#8602) üzenetére


japy
őstag

Most már bánom hogy elvitte a jó kis modememet! :W

(#8604) japy


japy
őstag

Most meg a torrent letöltés nem indul el! :W Valakinek valami ötlete?

(#8605) Intruder2k5 válasza japy (#8604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tűzfal!

(#8606) japy válasza Intruder2k5 (#8605) üzenetére


japy
őstag

Milyen tűzfal?

(#8607) Intruder2k5 válasza japy (#8606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenféle szoftveres tűzfal! A Windows sajátja, de akár ESET, Symantec, stb...

(#8608) japy válasza Intruder2k5 (#8607) üzenetére


japy
őstag

Semmi nem változott csak modem csere. Azóta vannak gondok!

(#8609) japy


japy
őstag

Ezek mit jelentenek? Hiba?

(#8610) Intruder2k5 válasza japy (#8608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig a modem csak a feltöltésre lehet hatással, azt blokkolhatja, és azt is csak akkor, ha egyben router is, vagyis kombó eszköz! Ha a letöltés sem megy, akkor az minden bizonnyal PC oldali, és szoftveres beállítási probléma...

(#8611) Intruder2k5 válasza japy (#8609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, szerintem ez teljesen rendben van, jók a jelszintek és az SNR értékek is, 8+4 csatorna megy, több nem is kellhet...

(#8612) blakey válasza Intruder2k5 (#8611) üzenetére


blakey
titán

A "félistenek" nem szerkesztik a hozzászólásukat? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8613) Intruder2k5 válasza blakey (#8612) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De többnyire szoktam, csak közben válaszoltam másik topikban is másik kérdésre, és aztán megint csak kattintgattam jobb oldalon a megjelenő piros pöttyre, ami az új hsz-t jelzi a kedvenc topikoknál, és nem is figyeltem, hogy két perccel előtte ide válaszoltam!

(#8614) aram01


aram01
nagyúr

létezik hogy egy modem be van kalibrálva? 25-ös a netem áthoztam a szomszéd modemét (neki 10-es van) és nekem is csak 10-el jött :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8615) kabelmania27 válasza japy (#8609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jééé magyar nyelvű jelszint oldal:D Első oldal adás értékei, második vétel. Milyen osztóval van elosztva a koax? Lefelé meg felfelé irányuló helyett írhatták volna letöltés/feltöltést...

[ Szerkesztve ]

(#8616) Pharaoh válasza aram01 (#8614) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Szerintem az hogy kinek milyen net jön, a központ dönti el és a modem alapján azonosít.

(#8617) japy


japy
őstag

Akkor még egy kérdés: Ez mit jelent?

(#8618) kabelmania27 válasza japy (#8617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Három számítógép csatlakozik a gateway-hez. Első oszlopban a gépek hálózati kártyájának mac címe látható következőben a gép ipcíme, a harmadikba pedig az időpont ameddig megkapta az adott ipcímet.

[ Szerkesztve ]

(#8619) Intruder2k5 válasza japy (#8617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan egy LG, egy ASUS, és egy Thomson eszköz!

(#8620) japy válasza kabelmania27 (#8618) üzenetére


japy
őstag

Hát ez az nincs 3 gép rajta! Csak 1gép + a TV van kábellel összekötve.

(#8621) aram01 válasza Pharaoh (#8616) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolod ha reseteltem, akkor jött volna rendesen?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8622) Intruder2k5 válasza japy (#8620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Thomson a TV, az LG meg lehet egy mobil?

(#8623) Intruder2k5 válasza aram01 (#8621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem reset kell neki, hanem regisztrálni kell a Te előfizetésedhez, a upc oldalán! Gondolom én...

(#8624) aram01 válasza Intruder2k5 (#8623) üzenetére


aram01
nagyúr

na ezt nem tudtam, van valami linked erről?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8625) Intruder2k5 válasza aram01 (#8624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#8626) aram01 válasza Intruder2k5 (#8625) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8627) glaci válasza aram01 (#8614) üzenetére


glaci
őstag

A modem be van regisztrálva az ügyfélhez. Jelen esetben a modem maga az ügyfél és neki 10 -es NET -je van.
Amíg nem regisztrálod át, addig azt nem látja, hogy ugyanazon az erősítőn másik kábelvégen van.
Sőt, hagyhatod a szomszédnál is, ha átregisztrálod magadnak, akkor 25 -ös NET lesz nála, a saját modemével. (Nálad persze akkor nem fog működni.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#8628) japy


japy
őstag

Mi van akkor,ha a DHCP-t letiltom?

(#8629) club1 válasza japy (#8628) üzenetére


club1
veterán

Akkor fix ip címet, maszkot, átjárót és DNS-t kell beállíts a klienseidnek, különben nem fogják tudni használni a hálózatot/netet.

[ Szerkesztve ]

(#8630) Intruder2k5 válasza japy (#8628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csak fixen beállított IP címmel tudsz majd csatlakozni rá, mert nem fog a kliens gépeknek címet osztani!

(#8631) japy válasza Intruder2k5 (#8630) üzenetére


japy
őstag

Hát nem tudom mert letiltottam és minden gép ment tovább rendesen!

(#8632) Intruder2k5 válasza japy (#8631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha már be volt kapcsolva előtte, és csatlakoztatva volt, akkor megy tovább... Indítsd újra a gépet is, és akkor nem fog menni! Vagy húzd ki, és dugd vissza az UTP kábelt... Egy kiadott IP címnek van egy bérleti ideje (lease time), ami lehet 24 óra is, ha eddig nem szakítod meg a hálózatot, akkor működik tovább DHCP szerver nélkül is!

[ Szerkesztve ]

(#8633) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Tegnap hívtak a UPC-től, de gyakorlatilag semmilyen kedvező ajánlatuk sem volt. Jelenleg 6000Ft-ot fizetek havonta és, ha most aláírok két évre akkor 6390Ft lenne a havi díj. :(((

(#8634) F_Zolee válasza hucsikoi (#8633) üzenetére


F_Zolee
veterán

Náluk már csak így megy. Szerencsésnek kell lenni, hogy jó akciók közepette járjon le a hűség. :N Anno majdnem megszívtam, mert volt külön társasházi ajánlat is és csak úgy volt normális árban. Aztán mire épp lejárt a szerződésem kivették szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#8635) hucsikoi válasza F_Zolee (#8634) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nagyon erősen gondolkodom a váltáson. Az ügyintézőnek mondtam, hogy egy másik szolgáltató is jelen van a házunkban és ők 4200Ft-ért adnak egy hasonló csomagot. A hölgy teljesen megértő volt, elnézést kért, hogy nem tud jobb ajánlatot tenni és aztán már sorolta is, hogy hogyan tudom lemondani a szolgáltatást.

(#8636) pjen válasza hucsikoi (#8635) üzenetére


pjen
félisten

Lehet UPC is olvassa a fórumot- :F :F :F

(#8637) hucsikoi válasza pjen (#8636) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mire célzol ezzel? :F

(#8638) kabelmania27 válasza hucsikoi (#8635) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonálj be a 1221-re válaszd a lemondást, lehet hogy szerencséd lesz és kapsz valami jót. Most milyen csomagba vagy? Két éves hűség vállalása mellet él a 4200Ft-os ár, nézd meg a digi oldalán a csatornakiosztást.

[ Szerkesztve ]

(#8639) hucsikoi válasza kabelmania27 (#8638) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Megnéztem mindkét szolgáltató oldalát.Nekem tökéletesen megfelel az a műsorválaszték. A 6390Ft-os ajánlat is 2 évre szól. [link]

(#8640) kabelmania27 válasza hucsikoi (#8639) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, előfordulhat, hogy az analóg adások minősége nem lesz olyan mint most, netnél előfordulhat szakadás, de általában arra van a legkevesebb panasz, ha nem jól kötik be utp kábelre az aljzatot telefonnal is lehetnek gondok.
Intruder2k5: Igen, tudom. Azért írtam le ezeket, mert szerettem volna röviden összefoglalni UPC-ről Digire váltó ismerőseim tapasztalatát.

[ Szerkesztve ]

(#8641) Intruder2k5 válasza pjen (#8636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy figyelemmel kísérik, ha más nem, akkor upc on-line által, de ne hidd, ezért mondták neki, amit mondtak! Ide betéved 10-20, 50 ember, aki hasonló tanácsokkal távozik, ellenben a UPC-t napi szinten keresik meg ezen fórum ismerete nélkül is, sokszor ennyien hasonló okokkal!

(#8642) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt sem mindig és mindenhol tökéletes a képminőség, és a net is előfordul, hogy szakad! Sőt volt, hogy két hétig vissza sem jött! Ilyenkor persze a telefon sem működött...

(#8643) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8642) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélem a jövőben nem fog ilyen előfordulni.
A Tejesember: Telefonon mond le a UPC-t, lehet kapsz kedvezményt, átkapcsolnak az ügyfélmegtartó csoporthoz olyan ügyintézőhöz, aki jogosult kedvezményt adni. Egyik ismerős leakarta mondani, csökkent havidíj mellett még pár adást is kapott pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#8644) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy simán elfogadják a lemondását, és akkor megszívta! Már legalábbis, ha egyelőre még nem gondolta komolyan a lemondást... :)

[ Szerkesztve ]

(#8645) club1 válasza hucsikoi (#8639) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk az nem utolsó, hogy a HD adásokért nem kell külön fizetni. Meg az sem megvetendő, hogy a digitális adásokhoz nem kell STB/kártya ha van a tv-dben DVB-C tuner. Meg persze a netjük is jó, a feltöltési sebesség pedig nem kicsit jobb. Azon kívül, hogy sokkal olcsóbbak.

(#8646) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8644) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, de akkor sincs gond, utána újra felhívja őket és azt mondja, hogy meggondolta magát.
club1:Igen, van pár olyan adás ami nincs UPC-nél, pl boomerang, bbc knowledge, valóban olcsóbb stb, de vannak hátrányai is... Mindenki azt választja amelyik jobban szimpatikus:)
szelidorzo: Szerintem sem vészes, ezért nem érdemes szerintem váltani.

[ Szerkesztve ]

(#8647) szelidorzo válasza hucsikoi (#8633) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem oly vészes ajánlat amit mondott a UPC.

Kb 3%-os inflációval növelné 2 évre a díjat.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#8648) hucsikoi válasza club1 (#8645) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mindkét tv-mben van DVB-C tuner, így ez is a váltás mellett szól. A házban kérdezősködtem egy picit a digi minőségéről és mindenki dicséri. Természetesen az ár sem mellékes, hisz így minden hónapban marad 2000Ft.

szelidorzo: Valóban nem vészes, de a másik egy picivel jobb.

(#8649) kabelmania27 válasza hucsikoi (#8648) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A netet dicsérni szokták, egy ismerős panaszkodik csak. Akkor szerencsés helyzetben vagy, az ismerőseim többsége a tévére sokat panaszkodik... Ha nem hiányzik a Comedy és a Discovery nyugodtan válts,ha a kiosztásváltozás hátrányosan érint felmondhatod a tv-t. Egy utp kábelt fognak bevezetni, előfordul hogy csak otthagyják a kábelt a folyóson, koaxnál vagy kifúrják és a bejárati ajtónál toldják össze a régivel, vagy kint vágják el és ott toldják össze.

[ Szerkesztve ]

(#8650) hucsikoi válasza kabelmania27 (#8649) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A Discovery egy picit hiányozni fog, de majd megszokom a hiányát. A szomszédban volt lehetőségem megnézni a tv minőségét. Szvsz hasonló a minősége, mint ami most nekem is van.

Októberben költöztünk ide és az előző lakónak digi volt. Az hűségidő miatt nem akartam váltani. A szerelő nem húzott új kábelt, csak rákötött a meglévő kábelre. Szerintem a digis szerelő is hasonlóan fog eljárni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.